Czy Ukraina odbierze nam Bieszczady? Czyli polskie drogi w kierunku Zakierzonia...

Obrazek użytkownika trybeus
Kraj

Kiedy Sławomyr Nowak, teraz już obywatel ukraiński i szef ukraińskiego urzędu od spraw dróg dostał od rządu pisowskiego 300 milionów na remonty przygranicznych dróg po stronie ukraińskiej...to w międzyczasie ukraiński parlament pracuje nad ustawą uznającą Polskę za okupanta Chełma, Przemyśla i Rzeszowa...Paweł Kukiz informuje na swoim profilu:

Ministerstwa podpisały umowę na remont około 175 km nawierzchni w obwodach lwowskim i wołyńskim. 
 
"Polityk na swoim profilu na facebooku napisał – W kampanii PiS obiecywał, że po wygranych wyborach rozliczy tych wszystkich zegarmistrzów, turystów cmentarnych i pochłaniaczy ośmiorniczek…
 
Dla mnie Nowak jest wręcz symbolem rozpasania poprzedniej ekipy a tu okazuje się, że dla PiS to osoba godna zaufania. Gospodarna, fachowa, uczciwa. Osoba, której w imię przyjaźni PiS-owsko – banderowskiej (bo Bandera to dziś największy bohater UA) warto powierzyć 68 mln euro z naszych podatków… Wyć się chce…"

]]>https://prawy.pl/40925-kukiz-skomentowal-300-mln-zl-z-pieniedzy-polskich-podatnikow-od-rzadu-pis-na-ukrainskie-drogi-i-slawomira-nowaka/]]>W międzyczasie, kiedy  heroj Nowak będzie doglądał kładzenie asfaltu na przygranicznych drogach, rada Ukrainy będzie forsować projekt, który uzna Polskę za okupanta tzw Zakierzońskiego KrajuChodzi o tzw Zakierzoński Kraj, czyli obszar od Białej Podlaskiej przez Chełm, Przemyśl i całe Bieszczady...patrz, mapka poniżej:
]]>]]> 

 

Cytuję za portalem Zmiany na Ziemi:"Za ustawą stoi prawnik, Aleksiej Kuriennoj, który jest związany z ultranacjonalistyczną partią Svoboda. Ich bojówkarze odegrali znaczącą rolę podczas wydarzeń na Majdanie. W projekcie dokumentu przewiduje się uznanie tak zwanego Zakerzonia, za terytorium "etnicznie ukraińskie", które jest obecnie okupowane przez Polskę."

 

]]>http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/ukrainski-parlament-pracuje-nad-ustawa-uznajaca-polske-za-okupanta-chelma-przemysla-i]]>Czy macie Państwo jeszcze jakieś złudzenia że PiS, to "patriotyczna" "dobra zmiana", która chce zrobić Polakom dobrze...być może okaże się już wkrótce, że największe zagrożenie dla Polski to nie Rosja Putina, tylko Ukraina pod rządami sanhedrynu...Wygląda na to, że ukraiński Smiersz zainstalowany w PiS-e i Niezależnych Mediach Judasza Sakiewycza ma się coraz lepiej...może pora się obudzić Polacy???!!! To chyba czas najwyższy...

Tekst ukazał się także w Kurniku Politycznym...kliknij ]]>tutaj]]>

 

3
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.2 (24 głosy)

Komentarze

Nie wiem czy wiesz, ale intryga zbudowana wokół kłamstwa, cała staje się kłamstwem. Pieniądze na Ukraińskie drogi przeznaczył i zadysponował rząd popslu. Nie wykluczone zresztą, że z udziałem Sławomyra. Publikując zatem te political-fiction, marną robisz reklamę kurnikowi. Ale to twój kurnik i ty będziesz go wąchać.

Tymczasem

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1525619

Totalny odlot u ciebie, czy jawna kacapska prowokacja?

A Przemyśla byś nie chciał jeszcze oddać, czy Krakowa.

Je*bnij  się w ten kacapski łeb, może wreszcie ci trybki zaczną działać, kacapski oszołomie.

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1525620

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika trybeus został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

wdntn brkj c twjj prtnrk l jjskj...bylśc jk Dmsy nd Mkpc, jk ls Rck, jk Scrlt 'Hr Rhtt Btlr, jk Frncs &qt;Bby&qt; Hsmn Jhnny Cstl, jk Ln Mtyld, jk Jck Gyllnhl Hth Ldgr, jk Rs DWtt Bktr Jck Dwsn, jk Bll Swn dwrd Clln, jk Dr. Jkyll nd Mr. Hyd, jk grszk z mrchwką...

c? Pzstłś jk tn plc, sm n plc bj, srt rzygn:)))...pwm krótk...trz rządz PS mógłby n jdnym cęcm zblkwć hrc rząd &qt;ppsl&qt;, jk t krślłś... tk sm jk cchnął Krkl, l wdczn n brdz sznją swch Pprzdnków...t n jst pltkl-fkszyn. t fkszyn Ps... t fkszyn, którg nrmln n łykną...tymczsm:)))

 

http://trybeus.blogspot.com/

#1525624

Nie dyskutuję z kimś, kto nie przestrzega regulaminu, używając zwrotów powszechnie uznanych za obraźliwe. Zgłaszam twój komentarz jako naruszenie. To że jestem sierotą, bowiem pochowałem oboje Rodziców, to moja prywatna sprawa. A użyty przez ciebie "dookreślnik" moze uchodzi w twoich kęgach, ale nie na NP.

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1525625

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika trybeus został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

jkś nnmwy nck sę plt... skąd wdm, czy n kłmsz, pz tym wl cztrdzstltków jst srtm:)))

n śmszj sę n śmszj tg frm, jk n ptrfsz mrytryczn dysktwć, t p prst sę wylgj, wstyd zszczędzśz, lb wróć pd nnym nckm jk Mnd Srvc...

http://trybeus.blogspot.com/

#1525641

Nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego, z kim próbujesz tu "tańczyć" - pisząc do Leniwca Seed, cytuję: "(...) i co? Pozostałeś jak ten palec, sam na placu boju, sierota orzygana".

Nie, Leniwiec Seed nigdy nie był sam. Ma więcej znajomych i przyjaciół w blogosferze niż ty, nawet gdybyś policzył tych swoich zza Buga.

A swoją drogą,... gdybyś żył w okresie międzywojennym i głosił takie poglądy jak tutaj na NP i w swoim kurniku, to... skrobałbyś zębami ściany w Berezie Kartuskiej.

Nie pamiętam, czy kiedyś ci już pisałem moje koronne powiedzenie, które kieruję przeważnie do tych adwersarzy w blogosferze - "odpornych na wiedzę" i szkodzących Rzeczpospolitej. Jeśli nie, to adresuję je do ciebie i zacytuję:

"Gdyby twoja głupota umiała latać, to latałbyś na pułapie 14 tysięcy metrów na trasie Paryż-Nowy Jork... zamiast skasowanego przed laty Concorde'a". 

Satyr

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1525627

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika trybeus został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

cytję...// swją drgą,... gdybyś żył w krs mędzywjnnym głsł tk pglądy jk ttj n NP w swm krnk, t... skrbłbyś zębm ścny w Brz Krtskj.//

cb dstwłm sb n dsr...ty mn strszysz Brzą Krtską???? Msz śwdmść czym strszysz pnnt?? czywśc wsz dl Płsdsk wyrżnął w pń swch pnntów trz jszcz nktórzy wpsją ttj, ż &qt;mrszłk w nb&qt;...dblstw czystj krw

wyszł z cb zprzństw, wyszł c msz z skórą, wyszł km jstś...jkbyś mógł, t zrbłbyś tym c ch n crpsz &qt;Brzę Krtską&qt;...n szczśc jstś mltkm człwczkm... nc n mższ, mzsz tylk ppskwć strszyć Brzą... wsz ...t c wychdz z człwk czyn g nczystym, z cb nml wypłz, jk gd...

http://trybeus.blogspot.com/

#1525642

wyprowadzacza kur za potrzebą

#1525662

Wiecie, trybeus, waszych transakcji za PO też wam PiS nie cofnie. Zagadajcie z Putinem, czy przyłączy Rabkę i anuluje wam długi, wasz szef jest "za"

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1525657

Notka ta została już usunięta z portalu http://www.ekspedyt.org - jako zwykłe łgarstwo.

Zresztą ten do szczętu załgany miłośnik płk. KGB Putina bardzo często posluguje się łgarstwem w swoich typowo propagandowych postbolszewickich agitkach!

Asadow w ekspedyta napisał o tym specjalną notkę...

"Anatomia dezinformacji, czyli Radio Erewań wiecznie żywe"

Poniże treść jednego z jego komentarzy pod tą notką:

Podsumowanie:
Petycja, którą rzekomo (według zmianynaziemi.pl, cytowane m.in. tutaj w notce Trybeusa, którą usunąłem w porozumieniu z CL) miała forsować Rada Ukrainy, a według ukraińskiego źródła – ugrupowanie Svoboda, nie została w ogóle zarejestrowana w systemie elektronicznym ukraińskiego Parlamentu (VRU):

„Petycja Jurij Cherkashyna o uznaniu okupacji zachodniej Ukrainy w Polsce w ciągu pół wieku mm nie została opublikowana na stronie internetowej vru
[…]
Po moim zapytań o powód, dla którego ignorowanie moich petytsiyi otrzymałem odpowiedź od systemu zarządzania ” elektroniczne petytsiyi „, co ishlosya zawartość moja wiadomość nie jest w warunkach, takich jak: ” zawiera propahandu przemoc, okrucieństwo, opał na południe, religijnych przemówienie „.

Ku oburzeniu autora, zarejestrowano tam za to petycję posłanki K.I. Wróblewskiej, o „uznanie ludobójstwa na Wołyniu”:

I ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu, na tej samej stronie internetowej rady najwyższej Ukrainy znalazłem oprylyudnenu petycję hromadyanky vrublevsʹkoyi K. I. zwany „uznanie ludobójstwa”. to petytsiyi potrzebujesz mądrości do zaakceptowania wydarzenia na wołyń 1943-1945 lat pod inną nazwą i Wołyń przyznać s „pytanie wobec narodu polskiego, a także w odniesieniu do Ukrainy, Czech, Żydzi i inne narody są nawet mniej, ale wciąż z tego miejsca”. poza tym w tekście z petytsiyi hromadyanky vrublevsʹkoyi K. I. zawiera ściganie Zbrodnie w nacjonalistów, które spowodowały krew ofiary na podstawie krajowych, niezależnie od wieku i płci.

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1525798

oczywiście, trybeRUS powiela propagandę, niby z novorussia.today (też szperałem ale szkoda mi było o tym pisać)

ręka w rękę z takimi świrami, które twierdzą, że Trump obiecał Polsce Lwów itd.

albo taką Astrą, która boi sie pacyfikacji przez ukraińską policję z amerykańskim wojskiem w Polsce, gdy to towarzystwo będzie demonstrować... chęć "zmiany sojuszy"

chyba już każdy wie, że z takimi notkami tryberus=ruskie kłamstwa, wstyd tylko przed zaglądającymi. order czerwonej szmaty się należy

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1525965

Szef MON o zagrożeniu dezinformacją: „W niektórych stacjach głównymi specjalistami są funkcjonariusze WSW szkoleni przez GRU w Moskwie

Dezinformacja, stosowana przez ZSRR, a później Rosję, to poważne zagrożenie dla krajów wolnego świata, w tym Polski; należy studiować tę problematykę, MON wspiera takie działania

— powiedział PAP szef resortu obrony narodowej Antoni Macierewicz, który wziął udział w międzynarodowych konsultacjach z dziennikarzami na temat dezinformacji i jej przeciwdziałaniu w środowisku medialnym.

Kwestia dezinformacji od zawsze była w orbicie zainteresowań środowiska politycznego, z którym pracuję od wielu lat. Zwracaliśmy na to uwagę, pracując na początku lat 90. w MSW, potem w kontrwywiadzie. Podkreślaliśmy z jednej strony naiwność wielu środowisk politycznych i medialnych, a z drugiej – olbrzymią wagę całej struktury dezinformacyjnej, jaką stosowały wobec Polski najpierw Rosja sowiecka, a później Federacja Rosyjska

— powiedział PAP minister.

Bardzo długo byliśmy w tym dosyć osamotnieni. Podkreślanie elementu dezinformacji jako jednego z większych zagrożeń dla niepodległości Polski i zdolności rozwoju państw wolnego świata było przyczyną ciągłych ataków wśród polityków i mediów, którzy mieli dobrą wolę, i naturalnego ataku ze strony tych, którzy wypełniali rolę przypisaną sobie w ramach struktury dezinformacyjnej

— dodał Macierewicz.

Według szefa MON, „w krajach takich jak Polska, gdzie nigdy do końca nie przeprowadzono rzeczywistej dekomunizacji i głębszej przebudowy, zwłaszcza struktur informacyjnych, swoboda oddziaływania dezinformacyjnego ze strony sowieckiej, a później rosyjskiej, jest gigantyczna; ona częściowo bazuje na starym aparacie służb specjalnych”.
(…)
W konsultacjach zorganizowanych przez MON, MSZ, MSW, BBN i ulokowane w Rydze Centrum Eksperckie Komunikacji Strategicznej NATO (STRATCOM COE) wzięli udział dziennikarze z Polski, Finlandii, Ukrainy i USA, eksperci ośrodków analitycznych oraz instytucji NATO i UE.

PAP/mall

CZYTAJ TAKŻE: Kto nami gra? 4 ważne raporty, które trzeba znać. Rosyjska propaganda trzęsie Europą od lat. Jakie będą dalsze kroki?

autor: Zespół wPolityce.pl

 

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1525842

Jeżeli przeciętni Polacy sobie nie zdają sprawy, jaką misję realizuje Russia Today, to tym bardziej Amerykanie. 

Zaznaczał, że treści kolportowane przez Russia Today (lub podobne) są powielane przez niszowe - podające się za "prawicowe" lub "antysystemowe" - portale internetowe w Polsce. W dyskusji mowa była m.in. o portalach Zmiany na Ziemi czy WolnaPolska.

Mamy w Polsce ok. 20 niszowych portali, które zatruwają opinię publiczną produkowaną przez Rosję propagandą. Ostatnim przykładem dezinformacji był news, jakoby Ukraina uznała Przemyśl za ziemię okupowaną przez Polskę. [...] Z wszystkich tych przekazów wynika, że biedna Rosja chciałaby wyzwolić świat, ale jest gnębiona przez NATO

 

Jak się bronić? W "Warto rozmawiać" dyskusja o rosyjskiej dezinformacji

http://niezalezna.pl/89332-jak-sie-bronic-w-warto-rozmawiac-dyskusja-o-rosyjskiej-dezinformacji

 

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1525968

Dr Targalski wskazywał na podatność niektórych osób na bezkrytyczne przyjmowanie takich treści.

Jak ktoś nienawidzi Ukraińców czy Żydów, będzie szukał informacji, które to potwierdzają. To stany psychiatryczne

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1525970

Z przyczyn oczywistych ( jako że tam to jest siedlisko sowieckich szpionów i ich pachołków) - jestem ZA
 
I to w jak najkrótszym czasie - darmo oddać a nawet z niewielką dopłatą
#1525626

Chcesz "wylać dziecko z kąpielą"? Oddamy "dziecko": szpionów, poputczików, poljeznych idiotów. A ziemie zostawimy - bo nasze! I w żadnym razie nie będzie dopłaty! Będziemy żądać "zwrotu kosztów"!

Pzdr

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1525629

no tys prowda ;-)))))

#1525631

Witaj Katarzyno!

mr. Józef przesadził :-) Oddać trybeusa i jego kolegów pod kuratelę Wschodu? Tak! Ale... ziemi nie!

 

Srdečnosti :-),

 

#1525635

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika trybeus został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

...ż czszk ptrf tk bgl p plsk?:)))...rczj trąc t kmntrzm jj męż:)...myślsz Stryr, z z głplm msz d czynn???:))pdpsj sę v (żn Styr), zmst žn Str:))bjć t n mn Styrk:))

 

http://trybeus.blogspot.com/

#1525640

1. Polak, Czech, Chorwat - jako narodowość piszemy wielką literą przez szacunek dla tej narodowości. Widzę, że jej nie masz. A jak napiszesz słowo: "rosjanin"? Wielką czy małą literą?

2. Jeśli trybeusie czytałeś to, co napisałam w roku 2013 o sobie na NP, a nie pamiętasz, to przypomnę: "Czytam teksty Niepoprawnych.pl i te mi odpowiadają, choć nie wszystkie rozumiem. Podobnie jak Wy tu piszący,... mam wiele do powiedzenia na publicznym forum. Nie potrafię jeszcze tak dobrze pisać po polsku, bo jestem Czeszką, a w Polsce mieszkam dopiero 2 lata, ponieważ zostałam żoną Satyra - tutejszego blogera i komentatora. Jest on także korektorem moich tekstów, które tu zamieszczam. Czasem zamieszczam komentarze bez korekty, więc wybaczcie mi, że są pisane "łamaną" polszczyzną i przeplatane czeskimi słowami.

3) W dalszej części "o sobie" napisałam: "Dzisiaj, tj. 21 października 2014 dopisuję: po udanym debiucie na moim blogu (tak mi się wydaje), moje zamieszczane teksty chyba już nie wymagają korekty. Na początku października ukończyłam kurs języka polskiego, a więc jestem już samodzielna. I z tego bardzo się cieszę".

Nie każdy trubeusie jest tak tępy jak ty, jeśli chodzi o naukę języka obcego. Już jako dziecko osłuchiwałam się języka polskiego.
Dowód? - Przeczytaj sobie część mojej historii tutaj: 

http://niepoprawni.pl/blog/7823/stosunki-polsko-czeskie-a-praska-wiosna68-12,
http://niepoprawni.pl/blog/eva/stosunki-polsko-czeskie-a-praska-wiosna68-22,
http://niepoprawni.pl/blog/eva/jak-polska-stala-sie-moja-ojczyzna-12. 

Jeśli będziesz mnie dalej obrażał - zgłoszę to do Administratora.

 

#1525645

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika trybeus został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

jkś n przmw t d mn Styrk...kżdy człwk m swój nklny chrktr psn c dzwn , ż ty twj żn wklj frzę &qt;pzdrwm,&qt; z przcnkm n kńc...ckw, ż dl wrygdnn wklłś pwyżj pzdrwn p czsk...cytję &qt;Srdčnst :-),&qt; tż z przcnkm n kńc:))) pwtrzm, mższ bjć głpl l n mn...n brnj dlj b mższ sę nźl wyptrszyć, twj kmntrz wszą mżn zrbc z tg nzłą ntkę psychlgczną...n prwdę n dź tą drgą Styrk:)))

http://trybeus.blogspot.com/

#1525647

Tak! Jak nie znasz polskiej pisowni, to idź do szkoły podstawowej! Uczono mnie o tym na kursie języka polskiego. A ciebie przez tyle lat edukacji nie nauczono? Chyba chodziłeś na záškoláctví (wagary).

Pytam: jak psychol może zrobić notkę psychologiczną o innej osobie? Przecież to jest  z definicji niemożliwe.

 

 

 

#1525648

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika trybeus został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

j nprwdę pszę pwżn, jśl n chcsz pgrążyć swjg nck t spkjn djdź n jątrz tmt...dję c frnt...n wchdź m w drgę j n będę...czy jsn s wyrzłm?

mgę bcć, ż n skmntję wcj w tj mtr...

http://trybeus.blogspot.com/

#1525651

Zajrzałem jak zwykle z ciekawością (i obŻydzeniem) na komentarze na "Neonie" i muszę stwierdzić, że Ruszkiewicz robiący przy okazji swoją laske Oparze, przeskoczył już w głupocie i chamstwie nawet Kosiura czy Hadacza 
To wydaje się niemożliwe a jednak... :-)))

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1525705

Portafi jedynie łgać, judzić oraz obrażać innych.

Zresztą jest to typowe dla takich postbolszewickich meneli o choryzontach umysłowych parobka z sowieckch czworaków...

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1525799

"Nie każdy trubeusie jest tak tępy jak ty"

Ze świecą w necie takiego szukać.
 
ps.
 
choć jeszcze jest taki jeden skretyniały palant 
i to jest nr.1 w blogosferze - ten jest nie do przeskoczenia
 
Spiryto Tomato go zwą
 
 
 
#1525653

Czy puciek z nazbolami odbierze tryberusowi rozum 

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1525650

Problem tęsknot ukraińskich do Zakerzonia jest zadawniony, realny i jak najbardziej współczesny. Można spokojnie powiedzieć, zupełnie jak polskich tęsknot do Kresów, a zatem już choćby z tego powodu problem na pewno istnieje. To będzie stale powracało i jeśli nie wypracuje się pokojowych form współistnienia tych tęsknot, mających oparcie w kilkusetlenich doświadczeniach, przenikania się nawzajem kultur, to życie naturalnie znajdzie inne rozwiązania. Najgorszym rozwiązaniem jest krwawa wojna! W Polsce nikt póki co nie planuje odbierania Ukraińcom Lwowa, Łucka, Tarnopola, Stanisławowa, czy Winnicy, ale zza wschodniej granicy, co jakiś czas docierają do nas, co najmniej dziwne i b. niepokojące wieści!

Dlaczego zatem nie skupimy się raczej na tych ważnych problemach, tymczasem wielu niepoprawnych jedzie i to ostro po trybeusie. Owszem może i trybeus ma temerament wojowniczy, ale w końcu coś chce wywalczyć, o coś się zmaga i ma jakąś wizję, regelarnie pisze na tym portalu. Absolutnie nie mieszam się do prywatnych wojenek, nawet nie czytam tych komentarzy, które ostro traktują o adwersarzu, ale raczej staram się dostrzec w każdym wpisie jakąś troskę o ojczyznę w tym o nasze sprawy kresowe.

Sławomir Tomasz Roch

#1525711

Warto rozmawiać Jan Pospieszalski dyskusja o rosyjskiej dezinformacji

 

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1526142