Głupkowate ględzenie

Obrazek użytkownika Traczew
Kraj

Przykro tak tytułować notkę na temat Kornela Morawieckiego, do którego mam wiele szacunku za Jego działalność polityczną w przeszłości. Obecnie jest posłem (wszedł do Sejmu z list Kukiz 15), a od pół roku, "robi" jako ojciec premiera, po objęciu szefostwa rządu przez "młodego Morawieckiego", czyli Jego syna. Powstała w grudniu 2017 roku sytuacja jest trudna, zarówno dla Premiera, jak i dla Jego ojca. Każda wypowiedź publiczna "starego Morawieckiego" może być utożsamiana z "domowymi" rozmowami ojca z synem przy niedzielnym obiedzie. Myślę, że albo Kornel Morawiecki nie zdaje sobie z tego sprawy i nagabywany przez dziennikarzy, wypowiada się na różne ważne tematy, albo Jego wypowiedzi mają na celu zbadanie reakcji opinii publiczne i mediów na tematy ważne na "politycznym rynku".

Trudno rozstrzygnąć jak jest, ale biorąc pod uwagę wagę spraw które Kornel Morawiecki porusza w swych publicznych wypowiedziach, wydaje się że powinien bardziej pilnować języka, gdyż czasem Jego wypowiedzi budzą emocje opinii publicznej.

Przypomnę Jego wypowiedź sprzed paru miesięcy, kiedy to Kornel Morawiecki powiedział, że "powinniśmy przyjąć "te" 7 tys. uchodźców i przerobić ich na Polaków". Blogerzy i komentatorzy pisali, że ta wypowiedź oznacza, że "obóz władzy" bada możliwą reakcję opinii publicznej na możliwe ustępstwa rządu RP wobec presji KE i Berlina w sprawie relokacji "uchodźców". Może tak było, może nie, ale ta wypowiedź Kornela spotkała się z powszechną krytyką, bo na to zasługiwała. Pomijam już głupotę rozumowania Kornela, gdyż możliwość "przerobienia imigrantów na Polaków, jest dokładnie taka sama, jak "przerobienie" ich na Niemców czy Francuzów. Po co więc gada głupoty.

Po wypowiedzi premiera w Monachium na temat nowelizacji ustawy o IPN, kiedy to wspomniał (słuszne) że niektórzy Żydzi współpracowali z Niemcami na terenie okupowanej Polski, Kornel zalecał że premier powinien za to przeprosić.

Dziwnych wypowiedzi jest więcej. Kornel mówi o GetBacku, o reformie sądownictwa, o prezes Gersdorf, o 300+ ("to niepotrzebne, bo przecież bogatych stać....) itd., i potem rzecznik prasowy rządu musi zastrzegać się, że opinie Kornela "mają charakter prywatny" i nie są podzielane przez Jego syna. Ponadto Kornel, zapewniając że Jego Mateusz jest lepszym premierem niż Beata Szydło, kopie po prostu w rząd którym kieruje Jego syn, a Szydło jest wicepremierem. To już jakieś klekoty w głowie starszego pana.

Ostatnio ględzenia Kornela dotknęły stosunków polsko-rosyjskich. Najpierw 3 lipca udzielił wywiadu RIA Novosti, w którym ostro skrytykował swojego syna, premiera Polski, twierdząc, że "jest bardzo rozżalony faktem, że polski rząd zwraca Polaków przeciwko Rosjanom. Skrytykował syna m.in. za to, że nie powiedział ani słowa o poprawie stosunków z Moskwą w swoim expose, oraz że władze pozwalają na niszczenie sowieckich pomników w Polsce" (cytat z mediów, DzGPrawna, sam tego nie słyszałem).

Przed dwoma dniami udzielając wywiadu RMF FM stwierdził, że uważa, iż Polska powinna dążyć do ocieplenia stosunków z Rosją. "Nie chcę osłabiać żadnego premiera Polski, ani swojego syna, ale myślę, że zbliżenie z Rosją nas wzmocni na arenie międzynarodowej. Ważne są władze polskie. Ale sprawa polsko-rosyjska jest jeszcze ważniejsza, niż dany układ rządowy czy rodzinny. To jest sprawa narodowa. Uważam, że należy dążyć do polepszenia stosunków między nami". Przyznał, że Polska nie powinna niszczyć pomników radzieckich ani rosyjskich. "Nasze miejsce na środku Europy zobowiązuje nas do tego, by Rosję i zachód łączyć, zbliżać do siebie. To jest przecież jeden rdzeń cywilizacyjny. Trzeba starać się budować lepszy świat". Według niego, zbliżenie pomoże nam w rozwikłaniu tajemnicy tragedii smoleńskiej. "Zwróćmy się do nich o poprawę stosunków, a jak będzie poprawa, to oni ten wrak zwrócą". "Uważam, że po wyborczym zwycięstwie Putina powinna być ze strony Polski taka normalna dyplomatyczna reakcja. Czyli pan prezydent Polski, a jeżeli nie prezydent to premier, powinni złożyć gratulacje. Tak powinno być".

Podobne rzeczy wygadywał dla Fakt24.

Muszę powiedzieć, że dawno nie słyszałem (czytałem) tak głupkowatego i infantylnego ględzenia. On radzi, aby rząd RP "zwrócił" się do Moskwy i zaproponować polepszenia stosunków, a potem będzie wszystko dobrze, zwrócą wrak Tu154, będzie miło i fajnie. Staruszku, zamiast ględzić pomyśl tylko, po co Moskwie polepszenie stosunków, skoro chce poszerzać swe wpływy w Europie Środkowej i zawsze będzie traktować kraje między sobą a Niemcami jako wasali. A pomostem między Zachodem a Rosją jest zawsze Berlin a nie jakaś Warszawa. Pomysły Kornela na "ocieplenie" stosunków polsko-rosyjskich to jakieś aberracje. I po co On mówi takie rzeczy. Cóż to Jego słodka tajemnica, ale wniosek może być jeden: Kornel! przestań ględzić głupoty. Zastanów się najpierw zanim powiesz cokolwiek

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.4 (20 głosów)

Komentarze

podobnie do Jadzieńki Staniszkis, choć - na inne tematy.

Odnoszę wrażenie, ze oboje, z wiekiem, nie stają się mądrzejsi. Wręcz przeciwnie. Jadzieńce zapewne mózg naruszyły te "łomoty" Iredyńskiego.

Kornelowi - różne "rzeczy" mogły szkodzić "na głowę". Nie wykluczam, że były to np. jego extra-marital affairs, może też inne, nieznane czynniki (choroba serca, niedokrwienie mózgu?).

Margrabia Wielopolski również miał wspaniałe pomysły na "rozwój" Polski "pod skrzydłami" Rosji. Taki "rozwój" zmierza zawsze w jednym, jedynym kierunku - w kierunku rosyjskiej aneksji, lub większej dominacji - wobec słabego "partnera". Modelowym przykładem jest historia Gruzji: król Herakle II (Herakliusz=Herkules?) podpisał z Rosją, w 1783, tzw. traktat gieorgijewski (królestwo Kartlii-Kachetii zostało rosyjskim protektoratem), co ostatecznie dało Rosji asumpt do zagarnięcia Gruzji na początku wieku XIX. A wcześniej, w 1787, wobec tureckiej agresji - rosyjskie wojska opuściły Gruzję. I tyle warte są wszelkie "porozumienia", sojusze czy układy z Rosją. Chyba że mowa o płaceniu Rosji czegoś - wtedy oczywiście - traktaty "działają", tyle że jednostronnie.  Są i tacy (vide Kornel), których historia niczego nie nauczyła. Może nie uważali na lekcjach?  

Pozdrawiam,

Vote up!
19
Vote down!
-1

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1568511

Zauważyłam, że niektórzy /nie wszyscy/, z wiekiem nadmiernie łagodnieją! Znam ludzi, którzy kiedyś, byli dość kategoryczni, zresztą słusznie, w ważnych sprawach, pod 80-tkę złagodnieli jak baranki! Miałam takie osoby w mojej rodzinie! Co tu dużo mówić? Zauważmy, ilu starszych ludzi daje się naciągnąć oszustom! Coś w tym jest! Myślę, że u p. Kornela takie zjawisko nastąpiło, biorąc pod uwagę, jego chwalebny życiorys oczywiście! Też mnie to wcześniej zaintrygowało! Mogę się mylić!

Vote up!
15
Vote down!
0

viki

#1568519

Mam wrażenie, że sama nie "złagodnieję" z wiekiem. Byłam i pozostanę "wojownikiem". 

"A ze słabością łamać uczmy się za młodu!" Kornelowi chyba nie "przybyło" łagodności, tylko - ubyło mądrości.

Pozdrawiam,

Vote up!
12
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1568520

zaznaczyłam, że nie wszyscy! Fakt jest jednak faktem, "trochę" wkurzajacym!

Vote up!
10
Vote down!
0

viki

#1568526

Pozdrawiam

Vote up!
6
Vote down!
0

viki

#1568527

A ten cudzysłów,  to w jakim celu?

Jakaś przenośna?  A jeżeli tak, to do czego? Lub do kogo ?

Wojownik, to raczej kojarzony jest z płcią przeciwną i ma to z definicji tego słowa swoją historyczną rację i uzasadnienie...z małymi wyjątkami...powtarzam WYJĄTKAMI...

Źle pojęta  emancypatia już aż zanadto narobiła "hałasu" na tym Bożym Świecie...

Więc jeżeli ten cudzysłów jako asocjacje do rzeczonego słowa ma coś wyrażać,  to proszę o u ścislenie, bo może się " dziwnie" kojarzyć "...

Semantyczny chaos czy ewentualne manipulacje ( zamierzone czy też nie) nie ułatwiają komunikacji między ludźmi,  a i nie pomagają w życiu...

A co do samej łagodności,  to czy właśnie nie kobiety powinny ją posiadać w nadmiarze, skoro jakże często zarzuca się jej brak właśnie u mężczyzn ? 

Więc jak to jest Pani Doktor?

Już choćby z lekarskiego punktu widzenia ?

 

 

 

 

Vote up!
2
Vote down!
-2

chris

#1568850

"Z semantycznego punktu widzenia" (śmiesznie brzmi, stąd - cudzysłów)... Jednak - biorąc pod uwagę znaczenie słów, to niewiasty, jeśli walczą - powinny być wojowniczkami. Ale - także śmiesznie brzmi. Pozostanę więc, jako "płeć słabsza" -  (znów cudzysłów), przy wojowniku - w cudzysłowie.

Co do łagodności - polecam uroczy film - z 1949 - z Katharine Hepburn i Spencerem Tracy - Żebro Adama.

Katharine jest w tym filmie mocno zakochaną, choć wcale nie łagodną, żoną. A Spencer Tracy, filmowy mąż i życiowy partner Katharine, który - walcząc o męską godność, walczy też o małżeństwo - jest bardzo przekonywujący. Trzeba dodać, że Katharine była córką lekarza i sufrażystki i chyba coś z tej "mieszanki" trwało w niej - do końca życia. To znaczy - nie wiem, czy do końca. Oglądałam chyba ostatni z jej filmów, z 1981 - Nad złotym stawem, Katherine jest tam znów zakochaną w mężu (Henry Fonda), starszą damą, równocześnie - mimo starczego drżenia kończyn - nadal waleczną duchem. I - nie nazbyt łagodną. Być może z tego też powodu, iż filmową córkę starszej pary gra Jane Fonda, której Katharine nie lubiła?

Katharine zmarła w 2003, w wieku 96 lat. Kobiety waleczne tak mają!

Pozdrawiam łagodnie ;), toteż nie wiem, czy  wieku Katharine doczekam, 

Vote up!
2
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1569053

Droga Pani Katarzyno!

Ma Pani więcej niż 77 lat?! Nie uwierzę! Coś znowu Pani ukrywa.

Lecz nieważne. Kobiecie nigdy lat się nie liczy.

Jestem już też pewnie zaliczany do starców. Chociaż, psia kość, mózg mój nie chce tego zaakceptować. Jednakże uważnie obserwuję pokolenie rówieśników. Śmiertelność jest niesłychana. Studia ukończyliśmy w osiemdziesiątkę. Przedwczoraj zmarł osiemnasty z nas. R.I.P. Jednakże wielu (mówię o kolegach, bo koleżanki trzymają się świetnie) zaczyna bardzo odbiegać od normy. Łagodniejemy? Gdzież tam! W dużym stopniu objawia się pieniactwo starcze nawet na pograniczu schizofrenii. Prawda jest taka, że głównie (choć nie tylko), u kolegów, którzy byli beneficjentami poprzedniego systemu i dzisiaj są bardzo rozgoryczeni i sfrustrowani, bo nie łatwo się przestawić na uczciwość i przyzwoitość (słynne słowa mojego przyjaciela ze studiów, wyśmiewające moją drogę życia: - Pracować, to kompletnie nieistotne. Ważne jest robić pieniądze.

Niestety, czysty, należycie funkcjonujący umysł, pogarsza się z wiekiem. Pamięć, splątanie, stępienie zmysłów, zaburzenie snu, to przecież norma.

A jeśli na dodatek stary człowiek dokonuje retrospekcji i pojmuje, że właściwie całe swoje życie spieprzył, to poziom frustracji jest bardzo wysoki.

 

Pozdrawiam

Vote up!
2
Vote down!
-1

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1568888

77l + 4m + 13d.

Tyle - dokładnie. Czyli - od Kornela jestem starsza o 7 tygodni i 4 dni ;).

Pozdrawiam,

Vote up!
2
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1569054

jak Iredyński. Takie właśnie baby jak Jadźka "Staniszewska"! 

 

Jadźka! Ho no tu do Iredyńskiego, bo on che jakąś babę po twarzy bić! To właśnie takie baby w czasie wojny wolały Niemców, tzw. typ suki. One zawsze zdradzą... To jakaś dewiacja umysłowa. Typ masochistyczny. CZERWONA SZMINKA

Vote up!
9
Vote down!
0

Romuald Kałwa

#1568661

jak Iredyński. Takie właśnie baby jak Jadźka "Staniszewska"! 

 

Jadźka! Ho no tu do Iredyńskiego, bo on che jakąś babę po twarzy bić! To właśnie takie baby w czasie wojny wolały Niemców, tzw. typ suki. One zawsze zdradzą... To jakaś dewiacja umysłowa. Typ masochistyczny. CZERWONA SZMINKA 

Vote up!
3
Vote down!
0

Romuald Kałwa

#1568662

bo mnie się wydaje, ze młody często też!

Jakoś jestem dosyć odporna na ten jego "banksterski PR", bo moim zdaniem prawdziwych sukcesów jak na lekarstwo, chociaż oczywiście są, a gadania "mnóstwo za bardzo"!

Może tak więcej złota niż srebra, czyli poznajmy go po czynach!

Jak do tej pory tzw. zwykły Polak albo inaczej zwykły Kowalski (opłacane przez nas wielgie państwo z elyt tak lubi o nas mówić), zatem ten zwykły Kowalski na razie, pomimo 30 lat wolnej Polski, zarabia od 5 do 10 razy mniej niż w państwach starej unii! To gdzie do jasnej cholery ten dobrobyt, ta prosperity, gdzie ten wzrost PKB, gdzie ten raj - gdzie, jakoś nie widać, nie słychać!!!

A, to może chodzi o te wielomilionowe, a nawet wielomiliardowe złodziejskie fortuny wybrańców, którzy się utuczyli na naszym wspólnym majątku narodowym?!

Czy też może chodzi o te wielkie pieniądze wywożone przez firmy zachodnie?!

Vote up!
6
Vote down!
0
#1568983

Ględzenie Morawieckiego zaczyna jako żywo przypominać bełkot Bolka.
Autorytety peerelowskiej opozycji w mediach III RP. Ten typ tak ma.

Vote up!
9
Vote down!
0
#1568530

"Pomijam już głupotę rozumowania Kornela, gdyż możliwość "przerobienia imigrantów na Polaków, jest dokładnie taka sama, jak "przerobienie" ich na Niemców czy Francuzów."

- - -

Według mnie to wcale nie jest głupota Kornela tylko głupota jaką chcieli wcisnąć Ciemnemu Ludowi. Sprawa przy okazji świetnie pokazuje jaki oni wszyscy mają stosunek do swojego elektoratu i co o nim (o nas) naprawdę myślą i za jakich durniów nas mają.

 

Vote up!
9
Vote down!
0
#1568555

sprytu.

Mimo wszystko, z racji tych obecnych wypowiedzi, Kornel jawi mi się jako osoba równa, w swej głupocie, tej głupolce - Staniszkis.

Smutno patrzeć na upadek dawnych autorytetów. Gdyby milczeli - nadal uważano by ich za mądrych. Teraz - rozwiewają wszelkie wątpliwości.

Pozdrawiam,

Vote up!
7
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1568563

Ale tu nie ma nic diabolicznego, to prawie standardowa technika badania gruntu i jednocześnie podrzucania tematów aby lud się z nimi powoli oswajał. Za folksdojcza Tuska było to "wyrzekanie się polskości" (Palikot), "przyłączanie Polski do Niemiec" (Bolek), dzisiaj są inne sprawy i Kornel. Tak to działa i każda ekipa potrzebuje do tego swojego harcownika.

Dużym błędem jest uważanie rządzącego obozu (któregokolwiek) za idiotów, za to im udawanie idiotów jest często bardzo na rękę bo to niezwykle wygodny parawan. Taki Tusk całkiem długo na tym jechał tylko jak się człowiek bliżej przyjrzał to wszystkie te idiotyczne "błędy" i "niedopatrzenia" i "przeoczenia" zawsze z żelazną konsekwencją działały na korzyść Niemiec. Z wielkim rozczarowaniem zauważam, że teraz jest niestety podobnie tylko jakby trochę inne i bardziej rozmyte dla nas maluczkich cele.

 

Vote up!
8
Vote down!
0
#1568566

Naprawdę nie wiem, co trzeba mieć pod kopułą, żeby do Marszałka Seniora Kornela Morawieckiego krzyczeć "precz z komuną", "zdrajca" czy "będziesz siedział". Tylko zryte KODerskie łby mogły coś takiego wymyślić

Vote up!
9
Vote down!
-3
#1568565

jest ten ciemny lud! Klepią wciąż to samo, na rympał!

Vote up!
7
Vote down!
-2

viki

#1568568

Przychodzą pod Sejm jakieś parchate niedojeby i skamlą jak psy by się ludzie zbierali wraz z nimi, ale te ich błagania spełzaja na niczym ludzie maja juz dośś tych popierdoleńców!!!!

Vote up!
8
Vote down!
-1

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1568668

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika a nie mówiłem (niezweryfikowany) nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Pomijając tresć tego tekstu i intencje "autora", gratuluje wszystkim "plusującym", dla których (sądząc po entuzjastycznych reakcjach) zapewne dopiero tak knajacki i chamski język wydaje się zrozumiały.
Szkoda, bo jak widać, do was dociera wyłącznie jezyk "Bolka", "niesiołowskiego" i choćby "nieodżałowanego palikota".
Jak widać , na portalu zaczyna panować pewna zasada... im więcej "bluzgów" i chamstwa, tym większy "entuzjazm" i noty...
To niezwykle zastanawiające, żadnego głosu sprzeciwu...
Co się z wami dzieje ?.

Vote up!
3
Vote down!
-5
#1568684

PiS przyklepał weta Judy o sądach, to teraz nie narzekajcie że patologia robi rozpierduchę, bo ma teraz w sądach towarzyszy w togach do obrony.

Gersdorf tupneła nogą że nadal jest pierwszą prezes SN, a strachliwy PiS podkulił ogon.

Tak patologia olewa prawo ustanowione przez PiS, bo PiS nie ma jaj ani ikry by wziąć tą patologie krótko za ryj.

 

Vote up!
9
Vote down!
-1

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1568569

Aczkolwiek istnieje pewien wybór co do polityki wobec Rosji. Czasem się zastanawiam czemu nieobecny w dyskusji. Po pierwsze można prowadzić politykę awanturniczą i konfrontacyjną co przy niewielkim ryzyku daje jeszcze mniejszą nadzieję ale na jednak duże korzyści. Po drugie selektywną co samo w sobie zawiera różne konkretne wybory - oczywiście opartą na realiach czyli zawierającą w sobie wyraźny element nie interesowania się sprawami wewnętrznymi, prawami człowieka akurat odwrotnie niż wszyscy rusofile lubujący się w stwierdzeniu ,że Rosja kraj jak inne. Rosja jest specyficzna i tylko chwilami ta specyfika nie determinuje wszystkich relacji. 

Vote up!
6
Vote down!
0
#1568572

-  w Smoleńsku miała miejsce zwykła katastrofa lotnicza a nie zamach, natomiast kłótnie o Smoleńsk są w cudzym interesie. Według Morawieckiego w dniu katastrofy wszyscy chcieli dobrze, w tym i Lech Kaczyński, który za wszelką cenę chciał wylądować, i Rosjanie. A do „tego była mgła i stały się jakieś nieuwagi”;

- gwarantował polskość Adama Michnika;

- powoli, ewolucyjnie, dążyć do tego by był wspólny europejski rząd, budżet, policja, armia;

- rządy Platformy Obywatelskiej nie szkodziły Polsce, a Polska nie jest w ruinie;

- GMO jest czymś naturalnym - sprzeciwił się posiadaniu prawa do broni palnej;

- przyjmowanie uchodźców z Syrii  „dla 38-milionowego narodu kilka tysięcy ludzi to nie jest problem".

- etc.

Z drugiej strony na podkreślenie zasługuje fakt, że po wywiadzie dla „Kultury Liberalnej” Kornel Morawiecki został przez lewicę uznany antysemitą! Dlaczego? Bo rzeczowo przedstawił jak to było z polskimi Żydami przed i w czasie II WŚ!  „Niemcy zniszczyli naród Żydów polskich, ogromny naród. Żydostwa jako takiego poza polskim żydostwem nie było. Taka jest prawda. Żydostwo niemieckie, francuskie czy włoskie to było żydostwo w dużym stopniu zasymilowane i do kultury żydowskiej mało wkładające. Wzbogacali kultury tamtych narodów”.

http://prawy.pl/68030-po-wywiadzie-dla-kultury-liberalnej-kornel-morawiecki-zostal-przez-lewice-uznany-antysemita/

To nie demencja starcza ma wpływ na wypowiedzi (często bulwersujące) pana Kornela M. Ma własne doświadczenia i przemyślenia, i być może nie każdy śmiertelnik  sięga wzrokiem tam, gdzie sięga pan K. M. ?

PS

RODO... nowa modo :-)

 - Dzisiaj młoda, miła pani asystująca lekarzowi specjaliście w przychodni EMC zapraszała emerytów czekających na wizytę w gabinecie kolejno po... imieniu (Kasia, Jasia, Zdzisia, Grzesiu etc. zapraszam).

Vote up!
10
Vote down!
0

casium

#1568674

O pożytkach wynikających ze znajomości tak zwanej kindersztuby.

Prawda, mówią, że prawda w oczy kole. Nie zawsze mówienie prawdy jest cnotą, częściej głupotą i oznaką braku dobrego wychowania.

Wyżej przeczytałem zarzut, że K.M. w Rosji w rozmowie z Rosjanami powiedział, że jest zmartwiony kiepskimi stosunkami między naszymi krajami. Na Boga, a cóż miał im powiedzieć.

Pan Kornel Morawiecki jest właściwie samym komplementem. Bardzo dba by nikogo nie urazić. Pewnie ostatni dżentelmen w naszej polityce. Prawdziwy Dżentelmen. Jeśli oceniamy czyjąś wypowiedź, oprócz tego co mówi zawsze trzeba brać pod uwagę do kogo to mówi i w jakiej sytuacji.

Zauważył to Pan Kowalski szef jednej z narodowych partii tłumacząc że nie zawsze można i wypada mówić prawdę, jako przykład podał, ze nie wypada idąc w gości do znajomych witać panią domu słowami, ale Pani utyła. Niby prawda, ale komu potrzebna taka prawda.

Większość krytycznych zdań w stosunku do Pana Kornela Morawieckiego w blogu i umieszczonych wyżej komentarzach wynika moim zdaniem  z pomijania sytuacji w jakiej wygłaszał swoje opinie. Taki wyższy stopień kindersztuby nazywamy dyplomacją.

Biorąc to pod uwagę uważam wszystkie zarzuty w stosunku do Niego za nieuzasadnione.

Oceniają jego wypowiedzi merytorycznie krytycy mają niewątpliwie racje, ale wszystkie cytowane przez jego adwersarzy słowa padły w określonej sytuacji. Sam  w podobnej sytuacji nie potrafił bym zachować się inaczej. Cieszmy się, że go mamy w naszym parlamencie.

Prawdziwe damy z tytułu tego komentarza częściej chodzą do spowiedzi, bo stosując się do zasad kindersztuby częściej kłamią mówiąc komplementy.

Pozdrawiam

Vote up!
3
Vote down!
-2
#1568713

....że MM i MK nami rządzą. To marionetki od A do Z, w każdym czasie i miejscu. Nie rób młodym wody z mózgu.

Vote up!
6
Vote down!
-5

Verita

#1568724

nie pieprza o jakis zaslugach i walkach ich z komuna .Jak do tad od wojny nie ma bylo opozycji wykreownej przez zydokomusze sluzby.Kiedy nastroje spoleczne wzrastaja zawsze kreowano OPOZYCJE.Pozniej sie dowiadywalismy jacy to oni "dzielni" byli niech BOLEK bedzie ksiazkowym tego przykladem,ale takich BOLKOW, to bylo cale mrowie ktorych nawet wsadzano do wiezienia i pozorowano pobicia do uwiarygodninia ich opzycyjnosci.Tak naprawde prawdziwi opozycjonisci byli likwidowani od najmniejszych do nawiekszych,To sie powiesili ,to wpadli do kanalu i klape za soba zaciagneli,to przez okno wyskoczyli ,to ciezarowka ich rozjechala itd.Na te tragiczne "wypadki "nie mogli jednak liczyc "prawdziwi opozycjonisci" ich droga do wladzy u karjery  byla zabezpieczona.

Stary Morawiecki zachowuje sie jak stary zydokacapski agent a jego pomiot toczystej wody podzutek zydowskiej finasjery mydlek bez polotu ,przerobiony z historyka na bangstera Balcerowicz nr2.

Jesli ktos sie daje zlapac na jakies tanie triki gierki ze Kornela ktos atakuje t jest durny lemingi to wszytko jest jeden teatr aby uwiarygodnic bande morawieckich przy zlobie i przkrecaniuy polski w zydowska kolonie ,przeciez Mateusz by nie poslala swoich dzieci do zydwoskiej szkoly w Warszawie ot tak dla szpanu.,ta szkola wychowywuje nowa rase panow na Polin.Jakos dziwnie obecna opozycja  nie porusza tematu jak MM doradca Tuska  u SOWY wpieprzal osmiorniczki razem z PObolszewia i wygadywal rozne madrosci zarejestrowane na tasmie tam nie bywali ludzie z przypadku.

Uzalanie sie nad  Morawieckim i wtlaczanie nam na okraglo jego zaslug to jest typowa socjotechnika.

Lemingu zaczym zaczniesz bronic klan morawieckich rozlicz ich za czyny bo "po owocach ich poznacie".

To co zas wyprawia PIS to chocholi taniec anajlepij to namalowal Malczewski wlasnie z tym obrazem kojarzy mi sie dzialalnosci obecnego rzadu

.https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT1a1yp-yKL8sOa-9DYYIryo3rlZqjSGpMhr7DueIV9GraYh6Vskg

 

Vote up!
6
Vote down!
-1
#1568807

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Plan Morawieckiego to nie jest „Dobra Zmiana’, tylko przywracanie socjalizmu!
Waldemar Rajca, Stanisław Michalkiewicz i Jacek Wilk masakrują pomysły Kaczyńskiego i Morawieckiego!

https://www.youtube.com/watch?v=JhMYKdeAADE

Vote up!
5
Vote down!
-6

Verita

#1568820

poprawki

 

na stare lata

do oślej ławki

bo z historii

ma poprawki

Vote up!
5
Vote down!
0

jan patmo

#1568856

zadawalało , gdyby Morawieccy i pozostali z tego " grona" kupowali sobie te należycie skrojone i z dobrego materiału szyte za granicami naszego kraju garnitury za własne pieniądze,  a nie polskiego podatnika.I może od tego należałoby zacząć...Dobro naszego kraju powinno być dewizą,  a nie prywata...

A tu panie dziejku tylko " pijawki"... i to dookoła...

Powtarzam każda i każdy za swoje pieniądze,  a nie za cudze..., no ale do tego trzeba zmienić ustrój...i na ten przykład wyjść z Eurokowchozu... ,a na to chęci nie ma...

Więc mamy demoSrację .

Vote up!
3
Vote down!
-4

chris

#1568870