Dość ustępstw !!

Obrazek użytkownika Traczew
Kraj

Wczoraj doszły informacje, że KE nadal oczekuje od RP akceptacji dla "rekomendacji", które KE przesłała do Warszawy w sprawie reformy sądów. Bruksela oczekuje akceptacji dla WSZYSTKICH "rekomendacji", a nie tych które rząd RP wziął pod uwagę. Oznacza to tylko tyle, że KE oczekuje całkowitej kapitulacji RP i odejścia od zmian w sądownictwie. W tej sprawie Timmermans ma być w Warszawie w środę. 

Pisałem wielokrotnie, podobnie jak inni komentatorzy, że nie chodzi o "praworządność" czy reformę sądownictwa w Polsce, ale o poszerzenie władzy KE nad państwami członkowskimi i trzymanie rządu PiS za gardło, bo to ON jest nie do zaakceptowania przez brukselczyków. Za KE stoi oczywiście Berlin i to Merkel, a nie Juncker czy Timmermans gra tu główną rolę. Właśnie Niemcy, dla których "nieposłuszny" rząd PiSu w Polsce, to strup na głowie. KE jest tylko wykonawcą życzeń Berlina.

Mamy więc sytuację nową i jasne się stało, że KE (czyli Berlin) nie idzie na żaden kompromis, tylko chce "uwalenia" reformy sądownictwa w RP i podporządkowania Warszawy polityce KE (czyli Niemiec). Zakładając, że rząd Morawieckiego ustąpi, to pojawią się nowe żądania, np. w sprawie przyjęcia "uchodźców", jeśli ich przyjmiemy, to brukselczycy coś wymyślą nowego, np. rozpoczęcie procedury przyjęcia euro, czy coś równie dla nas niekorzystnego. W tle jest powrót do sprawy Trybunału Konstytucyjnego, co zresztą znajduje się w "rekomendacjach". 

Jeśli więc rząd Zjednoczonej Prawicy nie chce kapitulować, a kapitulacja równałaby się przegranej serii wyborów w latach 2018-2019, to musi pójść na pełną konfrontację z KE i zażądać wniesienia sprawy art. 7 na forum Rady Europejskiej. Jeśli nie zdołano zgromadzić "mniejszości blokującej" - czyli 7 państw, które zagłosują przeciw dalszej procedurze art. 7 przeciw Polsce, to okazałoby się, że nasza dyplomacja jest do niczego. Sądzę jednak, że te głosy możemy zgromadzić. Mamy Bałtów, Czechy, Słowację i Węgry, także Rumunię i Chorwację. To 8 głosów. A jak zagłosują Włochy i Słowenia? A Hiszpania? Gdyby utrzymał się rząd Rajoya to głos Hiszpanii byłby pewny, ale socjaliści w Madrycie to niewiadoma. A jak zagłosują Duńczycy i Finowie? Raczej KE nie poprą, czyli wstrzymają się, a "wstrzymanie się" do głos przeciw KE i Berlinowi. Nie wygląda więc, że przegramy głosowanie w sprawie dalszych kroków zgodnie z art. 7. Dość ustępstw, nie ma gdzie się cofać.

A na marginesie można zapytać, czy zmiana rządu i bardziej "kompromisowa polityka" PMM i Czaputowicza wobec KE miała sens? Wygląda na to, że nie. Wdrożono procedurę art. 7 przeciw Polsce nie wobec rządu "twardej" Szydło i nie przebierającego w słowach Waszczykowskiego, ale wtedy kiedy PMM zapowiedział w expose, że będzie działał na rzecz osiągnięcia "kompromisu" z KE. No i mają ten kompromis.  

W tle są rokowania w sprawie budżetu UE na lata 2021-2017, którego projekt oprotestowało 12 państw i wyniki rozmów G-7 w Kanadzie i perspektywa konfliktu celnego US-UE. Pozycja Niemiec jest osłabiona, a na horyzoncie wybory do PE. Uważam, że nasza sytuacja jest niezła.  

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (18 głosów)

Komentarze

utworzenie przez blogerów i komentatorów blogu Niepoprawni.pl listy 447 powodów poniżania POLSKI, dla których nie ma akceptacji obecnej polityki UE wobec Polski i polskiej dyplomacji ( ha,ha,ha) wobec poczynań niektórych frakcyjek w PE i UE. Podlewanych obficie sosem, wytwarzanym przez zdradziecką opozycję totalną, dowożonych do KE na zawołanie i chwilowe zapotrzebowanie. A wrogowie Polski się cieszą, obradują ze wzmożonym entuzjazmem nad swoimi, chorymi z punktu widzenia POLSKIEJ RACJI STANU pomysłami. Wyraźnie, główną rolę w tych poczynaniach grają Merkel, Verhofstadt, Timermans i polscy delegaci z p.o. oraz inni ( jawni i ukryci jeszcze) wrogowie Polski wewnątrz Polski.

Vote up!
17
Vote down!
0

yenom

#1565696

Zaczynam, zapraszam do kontynuacji:

1. Nachalnie oskarżanie Polski i Polaków o antysemityzm;

2. Oskarżanie  o winę za holocaust Żydów;

3. Oskarżanie o odpowiedzialność za wywołanie II Wojny Światowej;

żródło: – Maciej Giertych, Przewodniczącego Rady Politycznej Stronnictwa Narodowego, Sejm RP  16 marca 1996 rok.

PS

Lista 447 powinna być umieszczona jako stały element Blogu NP.pl i konsekwentnie, na bieżąco uzupełniana. Bez wsparcia Admina pomysł umrze śmiercią naturalną jak wiele innych...

Pozdrawiam.

Vote up!
9
Vote down!
0

casium

#1565709

Żadnych ustępstw - eurokraci z eurokołchozu rozumieją tylko mowę siły....nie będzie Niemiec...

Vote up!
14
Vote down!
0

Yagon 12

#1565702

faktycznie skuteczne reformy sadownictwa poszly sie ebac.Wiadomym jest ze bez reformy i ustanowienia prawa w Polsce ,ktorym do tej pory w sadach  rzadzi postPRLowska  kasta w togach kreujac wyroki ,ktore wolaja pomste do nieba - Polska sie nie odbuduje i nie stanie sie mocna  , na czym zalezy calej lewackozydoskiej swoloczy oplacanej tez z kieszenie niewolnczego narodu na Wisla .Te zydostwo ,ktore zniszczylo i okradlo Polske,co dziennie  szkalujace i plujace z Brukseli na nasz kraj i dyktujace KE ,aby uciskala Polske poprzez bezprawne jakeis nakazy, nie majace odzwierciedlenia w zapisie unijnym i rzeczywistosci- ma tez cel ochronienia wlasnej doopy , za bezprzykladne w dziejach swiata  rozkradzenie bez dzialan wojennych Polski po 89.Drzewiej by takich Balcerowiczow ,Kwasniewskich czy Lewandowskich na pal wbito ku przestrodze innych.Zadne panstwo uwazajace sie ze jest panstwem nie pozbylo by sie tak dochodowej gaezi przemyslowej jakim byl przemysl alkoholowy, gdzie wklad w stosunku do gotowego produktu jest 1 do 10.Polska z powodzeniem mogla by utrzymac swoje wojsko z monopolu alkoholowego,papierosowego ,a kiedys zapalcznego jeszcze.

Wlasnie otwiera sie w Warszawie  Muzeum Wodki tyle ze juz po  polskich  wodkach  to w wiekszosci tylko pozostala nazwa.

Malo kto tez z Polakow wie ze Zobrowka, Soplica, Wyborowa,Absolwent, Bols ostaly za PObolszewi w 2013roku  sprzedane kacapskiej firmie RUSSIAN STANDARD.

Krupnik Starogardzka,Belweder,Sobieski ,Balsam Pomorski,naleza do francuskiego koncernu Louis Vuitton Moet Hennessy.

Wyborowa, Pan Tadeusz, Polska Wódka, Luksusowa – to juz sa iine francuskiej firmy Pernod Ricard.

Żołądkowa Gorzka, Czysta de Luxe, Lubelska, 1906, Żubr, Orkisz - od 2008 roku wszystkie te marki posiada jedna wloska  firma – Stock Spirits.

Takze kochani patryjoci polscy nie " lejmy w morde"  tych wymienionych wodek bo tylko z nazwy sa polskie.

 

Vote up!
14
Vote down!
-1
#1565705

   Witam! Niemcom brakuje muslinów? Niech im cała Europa odda tych, których ostatnio nieproszonych u siebie zagościli.

Vote up!
10
Vote down!
0

ronin

#1565704

...dobrze, że Antoni tak parł na Obronę Terytorialną.....;)
trochę to ich powstrzyma,,,,,, 

Vote up!
9
Vote down!
0

zimny drań
 

#1565713

 "Jesteśmy gotowi do kompromisu z Komisją Europejską, ale do tego trzeba woli obu stron, nie wycofamy się z całej reformy sądownictwa. Nasze ustępstwa w tej sprawie się wyczerpały – powiedział w TVP Info szef Komitetu Stałego Rady Ministrów, Jacek Sasin."

Cofają i ustępują na każdym kroku, jak bylę jaka łajza z euro-burdelu im każe, o to cały sprzedajny PiS.

A hasło "ani kroku w tył" możecie je sobie wsadzić w tyłek, takie samo wiarygodne jak wy z PiS-u.

Vote up!
5
Vote down!
-2

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1565714

Przypomina mi się Józef  Beck , Gdańsk i " korytarz "...

Podobna  narracja...

Czy będą podobne konsekwencje?  Wszak Unia, to Niemcy...

Vote up!
3
Vote down!
0

chris

#1565877

Czasami mam wrażenie,  że sam Kaczyński Cię pałuje, a to tylko przedłużenie jego ręki: -))))))

Vote up!
3
Vote down!
0

chris

#1565878

   Witam! Obecna UE została na przeciągu kilku lat nasączona agenturą Rosji. Uruchomiono także szeroko agenturę wpływu. Zgromadzono w Brukseli całe lewactwo Europy. Celowe skuteczne działania gangsterów Rosji, która się boi  konsolidacji państw Europy. Namacalnie widać zależności układu Rosja- Niemcy, a to wyklucza Niemcy z chęci przewodzenia UE. Również z perspektywy historii. Pozdrawiam!

Vote up!
8
Vote down!
0

ronin

#1565722

   Witam! Obecna UE została w przestrzeni kilku ostatnich lat została nasączona agenturą Rosji. Uruchomiono także szeroką gamę agentury wpływu. Także cyberprzestrzeni, której owocem są próby manipulacji wyborczej ościennych państw i nie tylko. Zgromadzono w Brukseli całe lewactwo Europy. Celowe skuteczne działania gangsterów Rosji, która się boi  konsolidacji państw Europy. UE pilnie potrzebuje radykalnych zmian, albo nie będzie Unii, na czym bardzo zależy Rosji. Pojedyncze osłabione państwa szybciej, skuteczniej się rozgrywa i zniewala. Pozdrawiam!

Vote up!
5
Vote down!
0

ronin

#1565723

Moje prywatne zdanie jest takie, że ten , kto zagłosuje na te niemieckie ścierwa liżące grubą dupę Timmermansa, a godzące w Polskę i Polaków jest albo człowiekiem złej woli, albo mu szwabskie szczujnie  popierdoliły zdolność rozróżniania gówna od kwiatków.

 

 

A ten zaprzaniec żydowski  czyli Janusz Lewandowski to zwykła szmata bez cienia godności i honoru.

 

Vote up!
4
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1565855

Ta banda ścierwojadów i sprzedajnych Judaszów już powinna być POzamykana.

Ale rząd Zjednoczonej Prawicy wcale się nie kwapi by ich pozamykano, tak jak tych od złodziejskiej prywatyzacji, przykre ale prawdziwe.

Sam głosowałem na PiS, ze względu na taki postulat, w przedwyborczych obiecankach i co i gówno???

Weta Judy co do reform sądownictwa i przyklepane przez Kaczyńskiego, pogrzebały szanse by te ścierwojady ukarać.

De facto te weta zahamowały naprawę państwa Polskiego z całego tego mafijnego syfu, jakie jeszcze PZPR-WSI zbudowało, a PO-PSL  to kontynuowało.

I to ma być ta "dobra zmiana" dla żydo-komuny i owszem, ale nie dla Polski i Polaków co walczą o wolną Polskę.

Pozdrawiam

Vote up!
2
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1565857

Patologia Obywatelska i Nowosmieszni  to tak zwany rozród wsobny ? Chyba od wieków to uprawiają, widać po niezbyt udanych potomkach.Donosiciel jest nie tylko zdrajcą, ale łotrem i wielkim łobuzem oraz chuliganem politycznym. Donoszenie to działanie na zlecenie obcych stolic. Realizuje się obce zamówienia by Polacy byli ciągle na kolanach, upokarzani i poniżani. To działanie przeciwko polskiej racji stanu.Na początku III RP wymyślono eufemizm określający kradzież: "przekształcenia własnościowe". Ministrem ministerstwa przekształceń własnościowych został Lewandowski. Dopóki ta kreatura i podobne chodzą na wolności państwo polskie jest państwem TEORETYCZNYM

Vote up!
3
Vote down!
0
#1565873

Odsłuchałem wystąpienia Lewandowskiego w Brukseli. To antypolska, odrażająca szuja. Oplucie śp. PLK jest czymś tak obrzydliwym, że powinien dostać po mordzie.

Ogolić kutasa na łyso według starej dobrej tradycji znakowania konfidentów i kolaborantów byłoby nieskuteczne .Może by tak sięgnąć po metody znakowania bydła?

I to na czole

 

Prezes miał rację mówiąc o zdradzieckich mordach

Vote up!
3
Vote down!
0
#1565872