Czego chce UE od krajów V-4

Obrazek użytkownika Traczew
Świat

Przed godziną KE ogłosiła, iż wszczyna procedurę w związku z niewypełnieniem przez Polskę, Węgry i Czechy zobowiązań w sprawie relokacji uchodźców. Dlaczego dziś? Dlaczego tylko wobec 3 państw? Dlaczego KE tak groźnie marszczy brwi? 

Przyczyn jest kilka, ale realne intencje KE (czyli Berlina) są zamaskowane. Zajmijmy się tym co jest jawne i tym co ukryte. 

1. Przede wszystkim KE chce poszerzyć swe kompetencje, rozpycha się, mimo że często łamie traktaty. Postępowanie w sprawie naruszeń praworządności w Polsce można było wdrożyć po decyzji Rady Europejskiej, ale KE wdrożyła to postępowanie wbrew traktatom i stąd ta szopka z Timmermansem, TK, itd. Grożono uruchomieniam art. 7 traktatu, ale rozeszło się po kościach, bo podstawa prawna była bardzo wątła. Sprawa imigrantów jest kolejną okazją dla KE do "rozpychania" się i drapowania się w szaty jakiegoś rządu europejskiego, który wydaje dyspozycje państwom i kontroluje ich wykonanie. Pomijam tutaj działania struktur pozapaństwowych, różnych wpływowych grup i struktur, które przynajmniej w części odpowiadają za poruszenie mas ludności na Bliskim Wschodzie i ich skierowanie do Europy. Przecież "uchodzcy" mieli mapki z oznaczonymi przejściami, telefony do organizacji pomocowych, posiadali informacje o wielkości świadczeń socjalnych w poszczególnych krajach UE, regulacjach prawnych itd. Ktoś to zorganizował i ktoś tych chaosem jednak zarządzał i zarządza. Nie jest to tylko znany spekulant finansowy, chyba jest na to za krótki, to jakaś większa akcja. Ale "kryzys imigracyjny" jest dobrą okazją dla KE do zwiększania swych kompetencji, pozatraktatowych oczywiście.

2. Lewicowe i liberalne środowiska polityczne w UE poprzez popieranie imigracji muzułmanów do Europy realizują swój ideologiczny projekt multi-kulti. Skoro jest kilka państw gdzie rządzą konserwatyści i kwestionują te idiotyzmy, to warto je przycisnąć, przeczołgać i wymusić przyjęcie "uchodźców". WSZYSCY MUSZĄ SŁUCHĆ KE (w istocie Berlina). 

3. Plany pogłębienia integracji za czym opowiadają się Niemcy i Francja wymagają wyciszenia wszelkich wątpliwości w różnych sprawach ze strony mniejszych państw. Konieczna jest dyscyplina pruska i koniec. Wszyscy mają robić to co chcą najważniejsze państwa - Niemcy, Francja, Włochy i Hiszpania. Ponadto skoro "pogłębienie integracji" będzie związane z oddaniem kolejnych prerogatyw suwerenności państwowej w ręce KE, to sprawa imigrantów, czyli uprawnienia państw do dysponowania swym terytorium i jego ochrony, nadaje sę idealnie. Stąd idiotyczny projekt relokacji, polityka azylowa, itd.

4. Powiększenie (nawet pozatraktatowe) kompetencji KE jest cicho wspierane przez Berlin, który w dużym stopniu kontroluje administrację brukselską.

To byłyby najważniejsze jawne powody tej hucpy brukselskiej w stosunky do Vyszehradu.

Niejawny powód jest jeden. Kryzys imigrancki wywołał jawne lub ukryte podziały w UE. Na tle tych wydarzeń ukształtowała się struktura wewnątrz UE zwana czwórką vyszehradzką czy V-4. Obszar który te państwa zajmują jest strefą wpływów niemieckich. Tak było do 2015 roku, czyli do czasów gdy w Polsce rządziła koalicja PO/PSL. Wynik wyborów w Polsce w 2015 i początek kryzysu imigracyjnego zbliżył Polskę, Czechy, Węgry i Słowację. Czyli na terenie strefy wpływów Niemiec powstała struktura, dość słaba jeszcze, ale dla Berlina kłopotliwa. Skoro to NIemcy, przez absurdalne decyzje Merkel, odpowiadają za szaleństwo imigracyjne w Europie, negatywna postawa państw V-4 wobec tego problemu jest dla Niemiec wręcz niebezpieczna.

Sądzę że za dziesiejszą decyzją KE stoi Berlin. Celem polityki Niemiec jest rozbicie V-4, co już rozpoczęto. Procedurę prawną wszczęto tylko wobec RP, Czech i Węgier. Słowację zostawiono na boku. Berlin i Bruksela ma nadzieję, że premier Fico skorzysta z okazji i odseparuje się od pozostałych państw V-4. (Na marginesie można stwierdzić, że gdyby Fico na to poszedł byłby idiotą. Żądania KE dopadłyby go w drugiej kolejności). KE odpuściła również Austrii. Przede wszystkim z powodu na bliskie wybory, gdyż rząd chadecko-socjalistyczny się chwieje po objęciu stanowiska szefa Austr Parii Ludowej przez Sebastiana Kurtza. On, jako szef MSZ wypowiadał się za współpracą z V-4 i krytykował politykę imigracyjną Merkel. A więc trzeba Austrii odpuścić na chwilę. Ponadto nacisk na część państw V-4 jest ostrzeżeniem innych mniejszych państw UE, które miałyby mieć chęć bliżej współpracy z tą strukturą (Chorwacja, Rumunia, bałtowie). Berlin musi także brać pod uwagę fakt, że wschodni Europejczycy są za bliższą współpracą z USA w ramach NATO nie wierząc (całkiem słusznie) w lojalność państw dominujących w UE w wypadku sporó z Rosją, Gdyby w US rządziła Clintonowa, to Berlin mógłby Vyszehradem się bardzo nie przejmować. Wybór Trumpa w spowodował, ze US kwestionuje idiotyzmy klimatyczne i imigracyjne, które tak gorliwie popiera Berlin. Establishment europejski wygłasza od paru tygodni ostre antyamerykańskie deklaracje, co dowodzi zaniepokojenia czy nawet wrogości. Berlin zaniepokojony jest też wizytą Trumpa w Polsce na spotkaniu państw Trójmorza. Tym bardziej więc trzeba na Pragę i Warszawę naciskać. Czy to przyniesie skutki korzystne dla Berlina? Mam nadzieję, że państwa V-4 będą lojalne wobec siebie, Ciekawe czy US zechce zamieszać w polityce europejskiej i zagrać na podział krajów-członków, jeśli tak, to szanse na porażkę aspiracji KE są większe i ta cała procedura wdrożona dziś w Brukseli przeciw RP, Czechom i Węgrom weźmie w łeb. Oby.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.9 (14 głosów)

Komentarze

Należy grzecznie odpowiedzieć, że sprawa uchodźców nie dotyczy UE. To jest wewnętrzna sprawa państw członkowskich.

W tej chwili jest bardzo dużo niewiadomych. Przyszłość UE, stoi pod wielkim znakiem zapytania. Ogromny dług Niemiec, Francji, Włoch. Napisałem Dług Niemiecki, bo przekracza on dobrze 100%PKB. Poza tym niemieckie banki mają problem z długiem pozostałych państw strefy euro. Z tego powodu też grozi im bankructwo. Przypomina mi się dyskusja w palarni. Doszliśmy z kolegą do wniosku, że większość banków to wydmuszka i gdzieś po kilku tygodniach bank Lehman Brothers upadł.

Mało kto o tym wie, ale bankowy system działa tak, że jak wpłacasz do banku, dolara, euro czy złotówkę, to Bank od razu jak najszybciej może i stara się pożyczyć 7 złotych. Rezerwy bankowe muszą wynosić tylko 13%. Tak to działa, ciekawe jak długo?

 

Vote up!
6
Vote down!
0
#1541998

(...)To jest wewnętrzna sprawa państw członkowskich.(...)
Sprawy wewnętrzne w strefie otwartych granic?

Vote up!
2
Vote down!
-5

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1541999

Idże zaraz z tym samym kolegą do palarni, pogadajcie o bankowości, a może za kilka tygodni upadnie Deutsche Bank !!

Koniecznie!

Pozdrawiam Ciebie i kolegę.

Vote up!
6
Vote down!
0

Traczew

#1542002

Chciałbym, ale obaj już jesteśmy na emeryturze palimy w domu. Pozostał mi ten blog i modlitwa.

Vote up!
4
Vote down!
0
#1542003

Oby panskie przypuszczenia sie sprawdzily. Oby V 4 trzymali sie razem. Ja oczekuje dobrego wystapienia B.Szydlo.

Nie bedzie EU plula nam  twarz.

Za nieodpowiedzialne przyspieszenie kryzysu migracyjnego odpowiada nikt inny jak Merkel, to ona a nie Polska powinna poniesc konsekwencje za tzw. "INCYDENTY" w calej Europie. A pomagac trzeba, tylko lepiej na miejscu. Nie wolno zapomniec, ze Stany i Europa Zachodnia zarabiaja miliardy na nieszczesciu ludzkim, dostarczajac ciagle na Bliski Wschod bron.

Ja oczekuje, ze polscy politycy powiedza na arenie miedzynarodowej, ze to kto inny powinnien stac pod pregierzem.

Vote up!
8
Vote down!
0

Gosia

#1542001

kiedy zapłacą nam odszkodowania za spalony Kraj i mordowany Naród

I TO Y odsetkami

Vote up!
4
Vote down!
0

gość z drogi

#1542282

ale Polska od nich odstąpiła.

Vote up!
1
Vote down!
-2

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1542283

ale to było za czasów tzw okupacji radzieckiej,więc nie ważne,czas więc by im przypominać,ze sa nam COS winni,tak długo aż się od nie odczepią 

 

Vote up!
4
Vote down!
0

gość z drogi

#1542322

bo za tym powinna pójść uchylenia Dekretu Bieruta itp.

Vote up!
1
Vote down!
-2

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1542323

jestem ZA jeszcze do dzisiaj w domowym archiwum mam świadectwa szkolne ze znaczkami świadczącymi o tym,ze cała Polska odbudowuje Warszawę 

byłam bardzo małym dzieckiem,gdy z moją ś,p Babcią szukałyśmy grobu Dziadka żywcem spalonego w czasie Powstania Warszawskiego na terenie Warszawskiej Elektrowni,do dzisiaj pamiętam te gruzy i osmalone kikuty drzew a na nich ołowkiem kopiowym pisane i pineskami  przytwierdzane ,

 informacje zostawione przez wypędzonych Warszawiaków,a było to już kilka lat po wojnie

cała Polska wtedy budowała Stolicę a w Radio "wolnym" leciały na okrągło komunikaty Czerwonego Krzyża pełne poszukujących się Polaków /i ci podsłuchujący pod drzwiami UBecy /

Vote up!
3
Vote down!
0

gość z drogi

#1542333

ponieważ uchylenie tego dekretu oznacza niezwłoczne przywrócenie stanu własnościowego w Warszawie sprzed Września 1939... z całym dobrodziejstwem inwentarza.

Vote up!
0
Vote down!
-1

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1542335

ponieważ moja Babcia,to rodowita z dziada pradziada Warsiawianka,to ? :) kto wie?

Vote up!
2
Vote down!
0

gość z drogi

#1542339

Czytający – czy tający fakty- lepiej postrzegają sedno faktów? – „oczywistą oczywistością” - 

ostrzegających czytelników poczytalnych.

Dlaczego Komisja EuroPejczyków tak ochoczo pejczy Polskę ~ komisyjnymi ustaleniami?

Prawdopodobnie dlatego, że ko”misja” boi się polskich intelektów - wywodzących się z lektur sprawionych w języku polskim. Kultura Ojczyzny przenosi w słowach - doświadczenia narodowego dekonspirowania zewnętrznych-antypolskich „e-misji kulturowych”..

Dla przykładu : totalne ustalenia Komisji Europejskiej, czytając celnie (cel-> nie tając prawdy przed sobą-Narodem)…

Sterowane USTALENIA – „europejskie” – po polsku postrzegać możemy ( dzięki Ojcom pokoleń ojczystego języka) - jako sTERRORowane USTA -> LENIA generujące zdegenerowane „USTALENIA”

Czytając (czy tających?) tajne intencje decyzji Komisji Europejskiej – w języku polskim wychodzi prawda,

jawią się niegodziwe zamiary sTERRORujących myśLenie wprawione w usta lenia,„sterującego”

strategiami tajnych  STRAToSfer eurokupczących europejczeniem „innych” Europejczyków

Usta lenia (myśLenia)  służą obrażaniu logiki międzynarodowego rozumowania – obecnego przy konstruktywnych rozmowach [roz(u)mowach] o teorEtycznej międzynarodowej przyszłości Ziemian, mogących żyć oczywiście 

dla ludzkich satysfakcji – przy lokalnym kulturowym zasiedlaniu i gospodarowaniu BOGActwami całego globu

a nie tylko przy  patologicznym okupowaniu Europy (komisyjnie wybieranej z wartości…) - przeznaczonej

do totalnych dezorganizacji  (organizacjami  tajnych ustaleń)  skoncentrowanych na zrealizowaniu niezrealizowanych historycznych STRATegii - koncentracyjnych obozów - degenerujących cywilizacje ludzkie, totalnie beznadziejnymi - obozowymi "ustaleniami koMisji"  - zwanych europejsKimi…

Pozdrawiam J.K.

Vote up!
2
Vote down!
-1
#1542008

Dzięki Traczew że to poruszasz! To już masakra! Już demoludy dobierają się nam do kasy i to nie na żarty! Oto dobrodziejstwo Unii zaczyna nam wyłazić bokami, a przecież to dopiero początek. Mnie zastanawia, że oto Słowakom i Rumunom chyba znowu się udało, tymczasem nas chcą młócić ile wlezie. No nie no tak to mi się nie podoba, albo jeden za wszystkich, wszyscy za jednego, albo wyrywać z podwórka.....

Vote up!
5
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1542009

Ten spór to nie spór o emigrantów. To spór o kompetencje eurokratów. Wystarczyłoby przyjąć jednego emigranta i by nam resztę darowali. Za mało krzyczymy, że już raz Niemcy zrobili u nas Auschwitz. Drugi raz na to nie pozwolimy. Musielibyśmy znów przegrać wojnę.

Vote up!
2
Vote down!
0
#1542128