A co u Kukiza?

Obrazek użytkownika Traczew
Kraj

Napisałem przed paru dniami tekst o programie i działaniach Kukiz 15, narzekając, że lider zniknął, a tu tymczasem, On nie zniknął, ale właśnie udzielał wywiadu dla tygodnika "Do rzeczy". który opublikowano w ostatnim numerze. 

http://niepoprawni.pl/blog/traczew/co-tam-u-kukizowcow

Ów wywiad, potwierdził, większość moich ocen, a zwłaszcza te, w których zwracałem uwagę, iż ich realizacja mogłaby znacznie umocnić oligarchię w Polsce. Polityczny populizm Kukiz 15, został niestety umocniony populistycznymi hasełkami w kwestiach gospodarczych. Kwota wolna - 30000!. No pięknie, a dlaczego nie 100 tys. Zamiast trzymać PiS za gardło w sprawie obiecywanej kwoty wolnej (8 tys.), Paweł poszedł na demagogię. Pisałem, że szansą Kukiz 15 jest merytoryka (czego czasem się trzymają) i pewne umiarkowanie w formułowaniu postulatów politycznych. Kukiz idzie jednak na populizm także w sprawach gospodarczych. Nie jest to dobre, bo upodabnia Kukiz 15 do totalniaków. Szansą jest ODRÓŻNIENIE się od nich, a nie licytacja.

Wywiad, w każdym razie wart jest przeczytania. Wynika z niego bowiem, że Paweł nie rozumie mechanizmu polityki. Skoro PiS coś obiecywał w kampanii wyborczej, to trzeba go z obietnic rozliczac, a nie "podbijać piłeczkę", bo to robią totalniacy, zresztą bardzo niezręcznie. Warto czasem pomyśleć i trzymać się umiarkowanej linii, zwłaszcza, że ludzie mają już dość harataniny "na górze".

Znalezienie jednak "złotego środka" miedzy radykalizmem, a merytorycznym umiarkowaniem, nie jest łatwe, ale dla Kukiz  15 to dziś najważniejsza sprawa. Znalezienie właściwej taktyki zadecyduje o tym, czy Kukiz 15 będzie polityczną efemerydą, czy też utrzyma się na politycznej scenie. Na razie sytuacja wygląda tak, że lider idzie w populizm, ale "jego ludzie" zachowują się bardziej rozsądnie. Cóż, bywa. 

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (4 głosy)

Komentarze

nie chcę czytac wywiadu, pewnie że nie powinien przelicytowywać planow PiS ale i zamiast obietnic wyborczych innych skupic się na własnych rozwiązaniach a nie tylko doraźnie włączać się w sprawy bieżące. sam mial wielkie plany, chocby zmianę konstytucji. ciekawe że to i postulat wiekszych uprawnień prezydenckich powinny więcej wyplywac a niejako zbliżają z tzw. obozem prezydenckim. kiedyś tez chciał sędziów z wyborów powszechnych i takich tam. ma więc i swoje rzeczy do realizacji

Vote up!
2
Vote down!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1563625

Myślę że zarzuty co do Kukiza są nieuprawnione. Tak krawiec kraje jak materii staje. Kukiz to jest inna partia i PIS powinien być wdzięczny za te od czasu do czasu przyjazne słowo. Jeśli PIS ma jakieś większe plany to powinien podkreślać to co wspólne, a nie różnice. Starać różnic się pięknie. Oczywiście nie ze wszystkimi, ale z Kukizem i może częścią PSL. Kwota wolna od podatku powinna być podniesiona co to jest 30000 rocznie podziel na 12 odejmij ZUS, wszelkie składki wyjdzie pewnie około 1500zł netto. Poniżej granicy ubóstwa.

Za komuny wśród studentów krążył taki dowcip: Rozmowa Dyrektora angażującego do pracy absolwenta studiów. Dyrektor oferuje mu 1800 złotych miesięcznie, a on upiera się i chce otrzymywać 1896 złotych. Dyrektor załamuję się, pracownik jest bardzo potrzebny. Dobrze mówi do pierwszej podwyżki będę dokładał z własnej pensji te 96 zł. Tylko niech Pan powie czemu się Pan tak upiera. ( W tych czasach nie było ani składki ZUS, ani podatku, można powiedzieć, że te 1896zł to obecna pensja netto).

Dobrze wyjaśnia student w domu jestem ja, żona, dwoje dzieci i teściowa. Żona jeszcze studiuje, teściowa bawi dzieci. Na śniadanie bułeczki po 40 groszy 4x40 groszy teściowa nie je bo idzie do kościoła, obiad w stołówce zakładowej 5 x12 zł, kolacja bułeczki 4x 40 groszy babcia nie je bo jest na diecie). Po dodaniu wszystkiego wychodzi 63,20 dzienni razy 30 dni w miesiącu to jest właśnie 1896 złotych. Student umiał liczyć.

Obecnie 30000 rocznie to miesięcznie 2500 z tego 1/3 ZUS, podatek, składka zdrowotna sam ZUS to ponad 800 złotych.

Nasza Polska łupi nas i nawet się nie czerwieni.

Pozdrawiam.

Pozdrawiam.

Te 30000 rocznie bruto to jest dla młodej rodziny mniej niż absolutne minimum minimorum.

Vote up!
0
Vote down!
0
#1563628

Potwierdza to tezę, ze najsłabszym ogniwem ruchu jest jego lider ;-(

A dzisiaj, u Moniki Olejnik w "Kropce nad i" kto jest zapowiedziany? A tak - pan Paweł Kukiz, który o MO wypowiadał się także tak: "Gdyby Monikę Olejnik uwolnić z rąk systemu, byłaby bardzo fajną kobietą." (wypowiedź dla "Najwyższy Czas" z 2015 roku). Jest tylko jeden problem - pani Monika jest jednym z prominentnych twórców i beneficjentów tego systemu i zapewne nie bardzo jest zainteresowana uwolnieniem.

pozdr...

/benjamin

Vote up!
1
Vote down!
0
#1563708

A nico, choroba postępuje ;)

Vote up!
1
Vote down!
0

To ya.

#1563742