Czy zostało siąść i płakać ?

Obrazek użytkownika Stahs
Kraj

Czy zostaliśmy już sprzedani? Czy już tylko siąść i płakać jak żydzi w niewoli babilońskiej?

Nie !

Możliwości jest wiele

 Pierwszym powinno być wezwanie aby rząd polski w związku z podpisaniem przez Prezydenta Trumpa ustawy 447 podjął konkretne działania , a Sejm RP winien podjąć ustawę  wycofującą Polskę z udziału w Deklaracji Terezińskiej. Jest to spowodowane próbą wymuszenia przez rząd innego państwa(USA) działań sprzecznych z treścią tejże deklaracji. Deklaracja Terezińska została podpisana przez Polskę z uwzględnieniem nadrzędności prawa krajowego – działania USA stają w sprzeczności dla poszanowania prawa obowiązującego na terenie RP. Ponadto Polska prowadziła i prowadzi szereg działań na rzecz upamiętnienia obywateli Polski narodowości żydowskiej który zostali zamordowani przez Niemców lub ich współpracowników na terenach Rzeczypospolitej. Działania rządu USA stanowić mogą próbę wymuszenia działań niezgodnych z prawem obowiązującym w Polsce i stoją  w sprzeczności z prawdą historyczną.

 

W przypadku braku takiej uchwały/ustawy w terminie 2-3 miesięcy POLACY w KRAJU  i POLONIA na całym świecie winni zacząć zbierać podpisy pod referendum w tej sprawie. W świetle obowiązującego prawa

Art. 63. Referendum z inicjatywy obywateli

W sytuacji zebrania 500 tys podpisów i odrzucenia przez sejm wniosku o referendum w sprawie wypowiedzenia przez Polskę Deklaracji Terezińskiej , wszystko będzie jasne – wtedy zostanie ulica i wcześniejsze wybory – to piszę ja były wyborca PIS!

 

Pełny teks deklaracji terezińskiej w linku

]]>http://www.nimoz.pl/files//articles/88/Deklaracja_Terezinska%2C_2009.pdf]]>

 

 

tu wybrany fragment kluczowy

 

Deklaracja Terezińska, 30 czerwca 2009 r.

 

Nieruchomości

Wiedząc, że ochrona praw własności jest zasadniczym komponentem demokratycznego społeczeństwa i zasadą prawa; Potwierdzając niewymierne szkody poniesione przez osoby i wspólnoty żydowskie w wyniku nielegalnych przejęć majątku w czasie Holokaustu (Shoah); Uznając ważność restytucji lub zrekompensowania konfiskat związanych z Holokaustem dokonanych w dobie Holokaustu w latach 1933-45 i w jego bezpośredniej konsekwencji; Wiedząc o ważności odzyskiwania nieruchomego majątku wspólnotowego i religijnego w ramach ożywiania i wzmacniania żydowskiego życia, zapewnienia mu przyszłości, wspierania potrzeb bytowych ofiar Holokaustu (Shoah), które przeżyły, jak również wspierania zachowania żydowskiego dziedzictwa kulturowego,

 1. Wzywamy, by tam, gdzie nie zostało to skutecznie osiągnięte, zostały podjęte wszelkie możliwe starania na rzecz restytucji byłego żydowskiego wspólnotowego i religijnego majątku w drodze albo restytucji in rem albo rekompensaty, tak jak to będzie właściwe; i

2. Uważamy, że ważne jest, tam gdzie nie zostało to jeszcze skutecznie osiągnięte, zajęcie się prywatnymi roszczeniami ofiar Holokaustu (Shoah) dotyczącymi nieruchomości byłych właścicieli, spadkobierców lub ich następców, w drodze albo restytucji in rem albo rekompensaty, tak jak to będzie właściwe, w sprawiedliwy, wszechstronny i niedyskryminacyjny sposób, zgodny z prawem krajowym i odpowiednimi regulacjami, jak również umowami międzynarodowymi. Proces takiej restytucji lub rekompensaty powinien być szybki, prosty, dostępny, transparentny i ani uciążliwy ani kosztowny dla osoby występującej z roszczeniem; oraz zauważamy inną pozytywną legislację w tej dziedzinie.

3. Wiemy, że w niektórych państwach majątek, dla którego nie ma spadkobierców mógłby służyć jako podstawa do spełnienia potrzeb materialnych znajdujących się w potrzebie ofiar Holocaustu (Shoah) i zapewnienia ciągłej edukacji o Holokauście (Shoah), jego przyczynach i konsekwencjach.

 4. Zalecamy, by tam, gdzie nie zostało to zrobione, państwa uczestniczące w Konferencji Praskiej rozważyły wdrożenie narodowych programów, które zajmowałyby się nieruchomościami skonfiskowanymi przez nazistów, faszystów i ich kolaborantów. Jeżeli i gdy zostanie ustanowiony przez Rząd Czeski Europejski Instytut Dziedzictwa Shoah w Terezinie, ułatwi on podejmowanie międzyrządowych starań na rzecz wypracowania niewiążących wytycznych i najlepszych praktyk w dziedzinie restytucji i rekompensowania bezprawnie przejętych nieruchomości, które powinny być wydane przed pierwszą rocznicą Konferencji Praskiej, a najpóźniej 30 czerwca 2010 r., z należytym uwzględnieniem odnośnych ustaw i regulacji krajowych, jak również umów międzynarodowych, a także innej pozytywnej legislacji w tym obszarze.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.6 (8 głosów)

Komentarze

Żeby cokolwiek zmienić, przeprowadzić lub poprawić to najpierw trzeba mieć polski rząd a nie żydowski zarząd.

Vote up!
3
Vote down!
0

ość

-----------------------------------

gdy prawda ponad wszystko, życie bywa piękne

wtedy żyć się nie boisz i śmierci nie zlękniesz

#1564578

Stańmy w prawdzie-  dlatego wszelkie organizacje patriotyczne powinny zacząć domagać się wycofania Polski z deklaracji terezińskiej. Jeśli to nie nastąpi - referendum które zjednoczy Polaków - jeśli sejm odrzuci wniosek - zostanie ulica. Wtedy wszystko jasne..

Vote up!
4
Vote down!
0

STAHS

#1564579

Niepełnosprawni, najbardziej zdeterminowana grupa Polaków, są zajęci. Tylko na nich można właściwie liczyć.

Jednak wypada siąść i płakać. Nic innego nam nie pozostaje.

Vote up!
4
Vote down!
-1

Verita

#1564596

W wielu mediach tzw prawicowo patriotycznych sprawa 447 była nagłaśniana, pomysł wypowiedzenia deklaracji terezińskiej pojawiał się w wypowiedziach Polonii w  stacji WREALU24, sądzę że wiele postaci i organizacji będzie gotowych zaangażować się w nacisk na rząd, a jeśli trzeba w zbieranie podpisów.  Niektóre środowiska mogą to wykorzystać do własnych celów, sądzę że warto pomysł podsuwać ludziom z mediów narodowych - ktoś weźmie go jako swój i poniesie na sztandarach  - a przecież chodzi o skutek. Dlatego piszmy do różnych ludzi niech podchwytują , modyfikują - może ktoś wymyśli coś lepszego.. Ważne żeby nie rozkładać rąk tylko działać. 

Vote up!
4
Vote down!
0

STAHS

#1564599

...ale to niczego nie zmieni. Nagłaśnianie w mediach, zbieranie podpisów i tym podobne naciski przecież trwają. Co zrobił sejm z podpisami w obronie życia? To co chciał!
Różni ludzie podchwytują, modyfikują...i co ? I nic! Aby coś drgnęło ...potrzeba wielkich pieniędzy albo wielkiej odwagi.
Bez tego ani rusz.

https://www.youtube.com/watch?v=UNvEehDG6Vw

https://www.youtube.com/watch?v=oSqMYcFqMA8

Vote up!
3
Vote down!
0

Verita

#1564624

"Dlatego piszmy do różnych ludzi niech podchwytują , modyfikują - może ktoś wymyśli coś lepszego.. Ważne żeby nie rozkładać rąk tylko działać."

Podziwiam pańską wiarę i naiwność. Też taka kiedyś byłam.
Ile pan ma lat?

Vote up!
2
Vote down!
-1

M.I.Onuckina

#1564672

....jedne źródła podają, że Polska podpisała deklarację, niektóre dopowiadają, że podpis złożył Władysław Bartoszewski, oraz są takie, które podają coś przeciwnego, że Polska nie podpisała tej deklaracji.

Można znaleźć wiele wypowiedzi różnych poważnych osób na ten temat, ale one nie podają, skąd posiadły wiedzę o tym, co twierdzą na ten temat i nie przedstawiają żadnych dokumentów.

Rozwiązaniem tej pozornej łamigłówki są słowa ks. prof. Tadeusza Guza, który wyjaśnia, że zachodnie prawo bazuje obecnie na gruncie ideologicznym opracowanym przez urodzonego w Pradze żydowskiego prawnika Hansa Kelsena (od 1940 r. zamieszkał w USA). Dokonał on oderwania prawa od rzeczywistości i jego całkowitej relatywizacji, dzięki czemu obiektywna prawda i obiektywna sprawiedliwość zostały zastąpione aktami prawnymi legitymizującymi bezprawne działania określonych grup interesu.

  Ustawa 447 jest właśnie taką ustawą. Jako ciekawostkę tylko dodam, o czym wspomina ks. prof. Tadeusz Guz w swoim wykładzie, że Hans Kelsen z konieczności zachowania wewnętrznej spójności swojej ideologii prawa pozytywistycznego zdjął winę z Niemców za mordowanie Żydów w czasie II wojny światowej, ponieważ nie dopatrzył się w tym złamania prawa

. http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=23002&Itemid=100

 

https://www.youtube.com/watch?v=NW8ObvVFPxo

Vote up!
4
Vote down!
0

Verita

#1564664

Uważam, ze jest tu ogromne pole do popisu dla "niepoprawnych", którzy już nie raz wykazali się wielką skutecznością. To przecież w dużej mierze dzięki "niepoprawnym" PiS zwyciężył w wyborach z tak znaczną przewagą. Prezydent Duda także swój wybór zawdzięcza "niepoprawnym". Ba! "Niepoprawni" uratowali nawet polskie lasy! Na co czekacie? Do roboty, Polska na was patrzy i liczy na was!

Vote up!
2
Vote down!
0

M.I.Onuckina

#1564625

Uwaga herkulesowa... trzeba tylko użyć stosownej arfy.

Pozdrawiam.

Vote up!
4
Vote down!
0

casium

#1564641

Józef Piłsudski: Podczas kryzysów strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

A ta wazelina to w czopkach czy na kartki?

Vote up!
3
Vote down!
-1

STAHS

#1564654

Ten agent kilku wywiadów zwany w Polsce Piłsudskim - Ginetem czy Selmanem, pierwsze co zrobił po puczu majowym w 1926 roku, to sprywatyzował Bank Narodowy założony przez Grabskiego i oddał go w „rence” Rothschilda. Podobnie, jak postąpił z hutami i kopalniami zdobytymi w czasie POWSTAŃ. A głupi ludek w każdym mieście stawia mu pomniki i nazywa jego imieniem ulice.

To wszystko było możliwe dzięki edukacji wprowadzonej do Rzeczypospolitej w 1773 roku, przez agenta City, niejakiego DuPonta. Od tamtego okresu nic się nie zmieniło. O edukacji nadal decydują trolle opłacane przez City.

Najlepszym dowodem jest fakt, że do dnia dzisiejszego udaje im się ukryć fakt, że pucz Piłsudskiego - Gineta -Selmana, dokonany został za 800 000 funtów. Agent był „uczciwy” w stosunku do swoich mocodawców i 200 000 funtów, których nie wydał, zwrócił do City. Podobnie, jak nie ujawnia się faktu, że niejaki Karol Gustaw, robiący za króla Szwecji, dokonał tzw. Potopu w 1656 roku, za 200 000 dukatów otrzymanych od City.
Premier Morawiecki powiedział niedawno, że jesteśmy własnością kogoś z Zachodu.
Jedynym państwem dysponującym takimi sumami, jest City of London Corporations.

Vote up!
2
Vote down!
-1

Verita

#1564661

Pani Verito, niech się pani nie spodziewa, że naprostuje autora notki. Ale bardzo dobrze, że przypomniała Pani fakty, które każdy Polak powinien znać. Autor, jak widać, nie zna.
Pozdrawiam Panią serdecznie,
Marysia

Vote up!
2
Vote down!
0

M.I.Onuckina

#1564663

A w co pan nie wierzy? Nie wierzy pan w to, że są jeszcze w Polsce Polki i Polacy, którzy chcą dobrze dla swoich synów?
Przywołuje pan jako argument jednego z największych sq...ów jakiego święta, polska ziemia nosiła kiedykolwiek.

A pan teraz cedzi tę wazelinę w czopkach czy na kartki?

Polki nie nabiorą się już na takie pierdoły.
Żegnam pana z dużą przykrością.

Vote up!
3
Vote down!
-1

M.I.Onuckina

#1564662

Nie nauczono mnie paciorka,
Nigdy nie byłem u spowiedzi,
Więc od czupryny do rozporka
Niejeden diabeł we mnie siedzi.

Prócz tych, co dbają o natchnienie
Samopoczucie i rozkosze,
Szczególnie tego sobie cenie,
Którego w kręgosłupie noszę.

Tak mi usztywnił karku kręgi.
Że mimo groźby i namowy -
Ani kazanie, ani pręgierz
Nie zdoła mi pochylić głowy.

Nie, żebym nie chciał! Wciąż zazdroszczę
Tym, co potrafią ujść zatraty
I łączą swe talenty owcze
W stada wzajemnej aprobaty.

Przez to kalectwo - zdrowych ranie,
Na pogodzonych ściągam biedę,
Wszelkie zbiorowe pojednanie
Obracam w "jedność - minus Jeden",

Ani nie bronię się pogardą.
Ani nie brudzę się popiołem.
Lecz będę żył i umrę - hardo,
Chcąc nie chcąc - z podniesionym czołem.

Jeżeli hardzi Stwórcę brzydzą -
Niech mi odmówi odkupienia.
Choć chyba mnie zrozumie, widząc,
Że też samotnie trwa w przestrzeniach.

Bo czym są moje grzechy małe.
Gdy On pokornych ma - miliony.
Rzadko Mu głowę zawracałem
I tylko - w imię odtrąconych.

Vote up!
2
Vote down!
0

STAHS

#1564670

Przepraszam pana bardzo ale czegoś nie rozumiem... Tym wierszem pan chce nam zamknąć usta?
To pański utwór czy zapożyczony? Żadnych odnośników nie zobaczyłam.

Vote up!
3
Vote down!
-1

M.I.Onuckina

#1564671