Ukraina odchodzi do lamusa

Obrazek użytkownika SpiritoLibero
Świat

Nadchodzą złe wiadomości dla Ukraińców. Nowa administracja USA w osobie samego prezydenta Trumpa zdecydowała o znacznym obcięciu dotacji dla kijowskiej junty

Trump zaproponował redukcję całego budżetu pomocowego Departamentu Stanu o 29,1% (11,5 mld$)w 2018. To cięcie wydatków dotyczy także pomocy militarnej. W bieżącym roku finansowym Ukrainie przyznano 560 mln$ bezzwrotnej pomocy, na przyszły rok Trump chce obciąć te prezenty o 68,8%. Utrzymane mają zostać dostawy sprzętu pomocniczego, samochodów Humvee, aparatury radiowej czy kamizelek kuloodpornych. Cały czas ma być prowadzone szkolenie dla "ochotniczych batalionów" (czyt. neonazistowskich band walczących głównie z cywilną ludnością Donbasu).

Nie ulegnie zmianie wysokość prezentów dla strategicznych partnerów USA na Bliskim Wschodzie, Egipt i Izrael mogą spać spokojnie. To samo dotyczy Tajwanu, który dla USA jest strategicznym partnerem w tamtej części świata.

Dlaczego Ukraina, która jest na liście wspomaganych państw ma nagle tak dostać po kieszeni? Czyżby przestała być ulubioną córeczką Zachodu? Oficjalnie mówi się o powszechnej korupcji, braku rozliczenia nawet urzędników z czasów Janukowycza. To wszystko prawda ale nie cała. Za administracji Obamy sytuacja była taka sama a jednak USA pompowały miliony dolarów w Ukrainę. Nie wspomnę już o ok. 5 mld$ zainwestowanych przez Departament Stanu i CIA w sam pucz na Majdanie, co potwierdziła odpowiedzialna za tę operację Victoria Nuland, przyjaciółka H.Clinton.

Trump potrzebuje efektów a te może i musi osiągnąć na Bliskim Wschodzie i tam ma być skierowana lwia część subwencji. Ukraina, wg Trumpa, to sprawa Europy, głównie Niemiec i Francji. Ale Europa też nie kwapi się do potrząsania sakiewką. Ukraina i tak będzie zależna od USA bo nie ma dostawców broni chcących współpracować z tym upadłym krajem za czapkę gruszek. No może z wyjątkiem Polski.

Polska swego czasu lekką ręką udzieliła Ukrainie "pożyczki" (na wieczne nieoddanie) w wysokości 4 mld PLN. Ładnie uzasadnił to NBP: "Narodowy Bank Polski (NBP) i Narodowy Bank Ukrainy (NBU) podpisały umowę o otwarciu linii swapowej na parze walutowej złoty/hrywna. Umowa dotyczy transakcji swapowych do kwoty 4 miliardów PLN. Umowa swapowa ma służyć wsparciu działań podejmowanych przez NBU na rzecz stabilizacji systemu finansowego Ukrainy. Tym samym, NBP dołącza do grona banków centralnych, krajów i międzynarodowych instytucji finansowych, wspierających ukraiński program reform".

Okazuje się, że nasze państwo jest bardzo hojnym sponsorem "bratniej" Ukrainy, prawie takim jak USA. Piszę "sponsorem" bo my już tych pieniędzy nie zobaczymy nigdy, w zamian możemy podziwiać coraz to nowe place, ulice i pomniki Bandery i Szuchewycza.

W marcu parlament ukraiński przyjął rezolucję nr 6111 skierowaną do Kongresu USA, w której wnioskowano o przyznanie Ukrainie statusu głównego sojusznika nie-NATO, który to status uczyniłby Ukrainę uprzywilejowanym partnerem razem z 16 innymi państwami takimi jak: : Australia, Egipt, Izrael, Japonia, Korea Południowa, Jordania, Nowa Zelandia, Argentyna, Bahrajn, Filipiny, Tajlandia, Kuwejt, Maroko, Pakistan, Afganistan, Tunezja i Taiwan. Wniosek został zignorowany.

Wygląda na to, że Ukraina nie jest już dla USA tematem priorytetowym. Trump doszedł najwyraźniej do wniosku, że więcej do bałaganu na Ukrainie dokładać nie będzie, mimo tego, że ten bałagan stworzyli jego poprzednicy. A może właśnie dlatego? Wrogość wobec Rosji, jak widać, nie wystarczy, żeby być beniaminkiem Zachodu, tym bardziej, że główne państwa UE nie paliły się i nie palą do sankcji wobec Rosji. To, co zostało wymuszone przez administrację Obamy, wobec ostatnich tarć na linii Europa - USA po prostu przestaje obowiązywać.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że Ukraina, Donbas i Krym jakoś dziwnym trafem już od dawna nie zajmują pierwszych stron gazet. Nie dotyczy to oczywiście Polski, red Sakiewicz leci jeszcze starym kursem bo chyba nikt nie raczył mu jeszcze powiedzieć, że wajchowy przełożył wajchę. Oczami wyobraźni widzę jak siedzą sobie z tow.Targalskim i oberspecem od Rosji, Żurawskim vel Grajewskim, zapłakani, zdruzgotani co tu dalej robić.

Żarty żartami ale sprawa jest dużo poważniejsza. W polityce zagranicznej istnieją dwie przestrzenie - werbalna i realna. O ile do działań realnych trzeba mieć realne narzędzia i siłę przebicia to działania werbalne są praktycznie bez kosztowe. Ujadanie, za darmo w dodatku, na dłuższą metę się nie opłaca a zawsze utrudnia późniejsze porozumienie. Tej prostej prawdy nie przyswoili sobie jeszcze nasi dyplomatołowie, którym radzę, żeby czytali sobie do poduszki wystąpienia min. Ławrowa. Mogą się oczywiście z nim nie zgadzać co do treści ale niech zwrócą uwagę na formę i język.

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.4 (24 głosy)

Komentarze

Wymordowali mi dużą część rodziny. Wuja który cudem ocalał, bo go rezun za słabo zdzielił obuchem siekiery i po paru godzinach odzyskał przytomność. A zanim go uderzył siekierą, widział egzekucje swojej rodziny i sąsiadów.

Mordy z niespotykanym okrucieństwem, jak nigdzie na świecie, banderowska dzicz wyprawiała na Polakach.

I nie będzie mojej zgody, by pluto teraz na groby bestialsko pomordowanych Polaków i żyjących Polaków, stawiając pomniki banderowcom z pod znaku UPA i OUN. A pejsaty prezydent Ukrainy Poroszenko, będzie przecinał wstęgi, jako honorowy gość tych chamskich i bezwstydnych imprez, promujących UPA i OUN. To zniewaga dla Polski.

I w zadku mam poprawność polityczną, tylko dla tego że Ukraina walczy z Rosją. Rosja i Ukraina to dwa państwa wrogie Polsce i dwa państwa z grzechami ludobójstwa Polskiego Narodu. Niech się wycinają wzajemnie.

Dla mnie pamięć bestialsko pomordowanych Polskich obywateli, jest na pierwszym miejscu, niż poprawność polityczna.

Nie będzie Ukraina pluła mi w twarz, stawiając pomniki UPA i OUN, a przy tym mówić, jacy są przyjaźni do Polski.

Wyłapać wszystkich Ukraińców w Polsce, którzy dekują się w Polsce by nie walczyć z kacapami i wypieprzyć ich na Ukrainę, by walczyli za swój kraj. Co to za naród? Ze nie chce walczyć za własny kraj. Czy taki naród ma prawo istnieć!!!

Polska potrzebna jest im tylko, by dawała pożyczki. Bankrutom się po prostu nie pożycza. A  w nagrodę za pożyczki, zamknęli nam rynki zbytu dla Polskich produkcji.

Rosja, Niemcy, Ukraina i pejsate, Euro sowchoz, to główne zagrożenia dla  Polski.

Vote up!
14
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1541184

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika SpiritoLibero został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

szkd tylk, rząd PS rb dkłdn dwrtn jk tg sb życzysz (j z rsztą tż).

Jdyn Kkz15 głśn mów tych sprwch zgdn z plskm ntrsm prwdą hstryczną. PS, P Nwczsn d dstrzł.

Vote up!
4
Vote down!
-10

SpiritoLibero

#1541192

Kukiz to V kolumna, na wzór Ruchu Palikota, który ma spierać żydo-masońską PO. Kukiz wspierał słowem i czynem PO jak mu płacili srebrniki judaszowe, jak był celebrytą. A gdy zobaczył że PO się chwieje, nagle stał się patriotą.

Ja nie ufam ludziom którzy głosowali na pejsatych folksdojczy z PO, a Kukiz to robił. Coraz większy robi się rozłam w partii Kukiza. Posłowie odchodzą bo Pawełek kręci deal z PO i to ludzie wyraźnie widzą.

Na dzisiaj tylko PIS jest wstanie zatrzymać zapędy masonów, pejsatych, lewactwa i bolszewi, w niszczeniu Polski, oraz nie dopuszczenia ich do władzy.

I dla tego jestem za tym by PIS miał konkurencje, jakiejś partii prawicowej, choćby Narodowców, by czuli jej oddech za plecami. By nie czuli się za pewnie.

Spiryto a ty ufasz ludziom głosujących na pejsatych i folksdojczów z PO?

Vote up!
11
Vote down!
-1

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1541221

Ja nikomu nie ufam. Uważam jednak, ze źle oceniasz grupę Kukiza (bo ustalmy jedno - czy mówimy o samym Kukizie czy o całym klubie?) Tam nie ma dyscypliny partyjnej jak w PiS czy w PO. Zdarzało się się, że popierali PO jak PiS pieprzył głupoty i vice versa. To są ludzie pragmatyczni i wolni w swoich wyborach. Przynajmniej tak to wygląda. Nie wzystko co robi PiS to złoto i nie wszystko co proponuje PO nadaje się do kosza, na tym polega polityka. Na zacietrzewienia nie ma miejsca.

//tylko PIS jest wstanie zatrzymać zapędy masonów, pejsatych, lewactwa i bolszewi, w niszczeniu Polski, oraz nie dopuszczenia ich do władzy.//  Bzdura! To jedna i ta sama banda. Przykład?

//PIS kilka tygodni temu zablokował po raz pierwszy próbę uchwalenia ustawy o penalizacji banderyzmu w Polsce, teraz uczynił to po raz kolejny. Ochrona banderowskich zbrodniarzy oraz ich ideologii jest dla PiSu w sojuszu ponad podziałami w tej sprawie z PO sprawą bezwzględnie priorytetową.(...)

Klub Kukiz’15 w czerwcu ubiegłego roku złożył projekt nowelizacji ustawy o IPN, która umożliwiałaby karanie w Polsce propagowania banderyzmu i podważania zbrodni ludobójstwa na Wołyniu.

W rozmowie z Kresami.pl Paweł Kukiz podkreślił, że tego rodzaju poprawka penalizująca banderyzm i kłamstwo wołyńskie jest konieczna. Mimo tego, po praz kolejny głosowanie nad nią zostało przesunięte. Kolejne może odbyć się za cztery miesiące. Kukiz podkreśla, że podobna sytuacja dotyczy rządowego projektu ustawy o karaniu za stosowanie pojęcia „polskie obozy”, z którym „ustawa antybanderowska” jest połączona w jeden pakiet. W takiej sytuacji, kolejne głosowanie nad obu ustawami mogłoby odbyć się dopiero we wrześniu.

Kukiz zaznacza, że PiS w żaden sposób nie argumentuje swoich działań w tej sprawie. – Nie ma żadnej argumentacji, żadnych argumentów. Nie i koniec. Po prostu kręcenie, kołowanie i ściema jak zawsze – mówi polityk.

Z kolei Tomasz Rzymkowski (Kukiz’15) podkreśla, że w Sejmie PO-PiS wspólnie doprowadziły do odrzucenia tego wniosku. Za dalszymi pracami był klub Kukiz’15, PSL oraz koło Republikanie i kilku innych posłów, w tym Robert Winnicki i Kornel Morawiecki. – Nawet Nowoczesna była za – dodaje poseł w rozmowie z Kresami.pl."

http://kresywekrwi.neon24.pl/post/138649,pis-ponownie-zablokowal-ustawe-o-penalizacji-banderyzmu

Co ty na to?

Ale wiesz co? Zazdroszczę ci ci takiej jasności poglądów - białe nie jest białe czy jakoś tak :)

Vote up!
5
Vote down!
-6

SpiritoLibero

#1541223

Ty wiesz swoje i ja wiem swoje. Prawdziwy patriota nie wchodzi w deal z bandytami.

Gdzie był Kukiz jak pejsate z PO i ludowe pijawki z PSL niszczyli Polskę, jak premierem był TuSSek. Gdzie był jak TuSSek likwidował przemysł stoczniowy i kooperantów z całej Polski. A Cegielski produkował najlepsze silniki okrętowe na świecie.

Grał sobie na koncertach gdzie banda z PO płaciła srebrniki judaszowe i w dupie miał Polskie stocznie i dokerów.

Czy protestował jak ta banda zamykała fabryki i różne biznesy, a szczególnie te które zagrażały biznesowi szwabów.

On normalnie popierał TuSSka i głosował na PO,  aż tak krótką masz pamięć, a może nie chcesz pamiętać.

Współpraca z wrogiem Polski PO-PSL , wyklucza by go uważać za patriotę. A teraz już bąka o przyjmowaniu islamistów.

Powiadasz że mam jasne poglądy, nie musisz kpić i sarkazm tu wprowadzać, Zycie Spirito to weryfikuje.

Vote up!
5
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1541238

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika SpiritoLibero został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

W czsch, których pszsz Pwł Kkz n zjmwł sę jszcz pltyką. Śpwł b t jg zwód. Śpwł tkż n Mjdn (z pnądz) chć trz tg sę wstydz. Nt bn n słyszłm, żby Kczyńsk przprsł lb zwstydzł sę swch hrców n tymż Mjdn. T był prwdzw zdrd nc jj n zmż.

J zrsztą cły czs mm n myśl klb Kkz15 d którg nlży klkdzsęc psłów, prwych Plków n mszynk d głswn z PPS. Nprz sb rmnk, pmg n zctrzwn.

Vote up!
2
Vote down!
-9

SpiritoLibero

#1541239

   Tak szczerze...nie dostrzegasz w RK takich ludzi jak Andruszkiewicz? RK wypromowało kilku ciekawych ludzi, którzy mogą stanowić pewną awangardę młodego pokolenia. Ludzi o poglądach rzeczywiście prawicowych.

Vote up!
3
Vote down!
-1

              

#1541240

Jak to było?

"Jeżeli zostanę politykiem to mi w pysk naplujcie"?

Dzis Kukizie utopili by cię w plwocinach

Vote up!
5
Vote down!
0
#1541296

Takim kamieniem węgielnym polskiej polityki i racji stanu jest: nigdy z Rosją! Nie ma potrzeby tego uzasadniać, ktokolwiek zaś bredzi o budowie jakiejś słowiańskiej wspólnoty (ma się rozumieć na czele z Rosją) chodzi na kacapskiej smyczy. Sytuację otwartego konfliktu między Rosja a Ukrainą, Polska musi jak najlepiej wykorzystać, by zbudować podstawy przyszłej potęgi gospodarczej i militarnej, równocześnie grać na maksymalne osłabienie Rosji.

A jak trzeba się szykować na ewentualne zagrożenie ze strony neobanderowskiej swołoczy? Najlepiej poprzez rozbudowę Wojsk Obrony Terytorialnej (jak to świetnie wyraził jej dowódca gen. Wiesław Kukuła), aby każdy zdolny do noszenia broni Obywatel mógł stanąć w obronie swojego domu, rodziny, wioski, miasteczka, swojej małej Ojczyzny.       

Vote up!
10
Vote down!
0

jan patmo

#1541189

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika SpiritoLibero nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

nie istnieją takie pojęcia jak "nigdy", "zawsze", "wiecznie". Kto twierdzi inaczej jest politycznym ignorantem. Pół biedy jeśli zajmuje się tylko komentowaniem na blogach ale jeśli zajmuje jakieś odpowiedzialne stanowisko w państwie to rzecz staje się groźna.

//Sytuację otwartego konfliktu między Rosja a Ukrainą, Polska musi jak najlepiej wykorzystać//

To istnieje jakiś "otwarty konflikt"? Kto komu wypowiedział wojnę bo jakoś nie zauważyłem...

Oczywiście, każdemu państwu zależy, żeby ich sąsiedzi byli jak najsłabsi. Z tego oczywistego schematu wyłamuje się jednak Polska, która koniecznie chce wzmacniać swojego wroga, czyli Ukrainę.

Vote up!
4
Vote down!
-6

SpiritoLibero

#1541190

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika JSC został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Sikorski z Tuskiem powinien przystać na ofertę rozbiorów Ukrainy, którą rzekomo złożył Putin?

Vote up!
3
Vote down!
-5

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1541191

czy Putin faktycznie złożył taką propozycję, osobiście wątpię.

Nie zmienia to jednak faktu, ze nie powinniśmy NIGDY rezygnować z Kresów. Te zimie zabrał nam siłą CCCP a teraz Ukraina występuje w roli pasera. Kradzione nie tuczy. Zamiast tego to Ukraina, państwo czysto teoretyczne, wysuwa pretensje terytorialne wobec Polski, jaja jak berety. Tylko, że rząd tego jakoś nie widzi, opozycja też.

Polska nie jest jedyna w kolejce do odzyskania swoich etnicznych ziem, jest jeszcze Słowacja, Węgry i Rumunia. Po odjęciu Donbasu, Ługańska Krymu, o których Ukraina może już zapomnieć, zostanie małe, kadłubowe państewko. W sam raz na potrzeby rdzennych Ukraińców (o ile tacy w ogóle są i nie uciekli jeszcze do Polski i dalej).

Vote up!
4
Vote down!
-5

SpiritoLibero

#1541194

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika JSC nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

była przedstawiona w formie żartu, który łatwo wyśmiać. Ale jednak mniej czy bardziej oficjalnie wszystkie kraje wymienione przez ciebie, w tym Polska, otrzymały zaproszenie do parcelacji Ukrainy... mało tego, Orban dawał sygnały, że chętnie by na to przystały.

A co do roszczeń terytorialnych w stosunku do Polski są w ich polityce elementem marginalnym... za to SBU ma pełne ręce roboty aktami wrogości, które burzą ład społeczny na tzw. Zakarpaciu i dawnym Wołyniu. Jednym z takich aktów była blokada granicy w Jagodzinie, który dziwnie zbiegł się z zamachem na konsulat w Lwowie.

Vote up!
4
Vote down!
-5

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1541199

W Sovieticus cię tego uczyli?

Vote up!
8
Vote down!
-1

Kolejorz

#1541257

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika JSC został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1541258

Pijesz? Napisałeś. Jak widać pytanie rutynowe z pzpr. Pozdrawiam.Alkohol szkodzi zdowiu.

Vote up!
6
Vote down!
-1

Kolejorz

#1541307

do którego mojego komentarza odnosi się komentarz twój.

Vote up!
4
Vote down!
-4

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1541310

Nigdy oznacza, że Polska nie wchodzi w gry z Belzebubem, takie jakie uprawiali przed Smoleńskiem Tusk i ferajna oraz sojusze z Rosją. Tyle i tylko tyle. Poczytaj sobie trochę historii, tylko nie w wersji kacapskiej!

Vote up!
8
Vote down!
0

jan patmo

#1541197

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika JSC został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1541198

Staram się czytać wszystkie wersje historii i wyciągam samodzielne wnioski.

Ty jak widzę czytasz czytanki produkowane tylko przez jedną stronę a myślenie masz wyłączone. W sumie to bardzo wygodne. Tylko, że wtedy mózg mchem zarasta :)

//Polska nie wchodzi w gry z Belzebubem//

Tu bym polemizował. To w USA stawiają Belzebubowi pomniki, o Rosji nic nie słyszałem na ten temat.

//Sataniści dopięli swego. W USA odsłonięto posąg diabła. Makabryczna orgia na złość chrześcijanom.W USA działacze organizacji Szatańska Świątynia z Detroit postawili posąg Baphometa. Z relacji świadków i amerykańskich mediów wynika, że po odsłonięciu monumentu impreza przerodziła się w istną orgię. - Szatan wciska się w każdą lukę i szczelinę. Szerzy kłamstwo i zło często pod pozorem dobra. Ktoś może wykorzystał jakieś lobby i szkodzi - komentuje to wydarzenie portalowi niezalezna.pl. ks. Jan Sikorski, ojciec duchowny kapłanów Archidiecezji Warszawskiej.//

http://niezalezna.pl/69431-satanisci-dopieli-swego-w-usa-odslonieto-posag-diabla-makabryczna-orgia-na-zlosc-chrzescijanom

No ale to ukazało się na portalu guru wszelkich oszołomów a ty przecież oszołomem nie jesteś, prawda? :)))))

Vote up!
5
Vote down!
-6

SpiritoLibero

#1541206

To jedno z wielkich pragnień Rosji: wciągnąć Polskę w coś w rodzaju rozbiorów Ukrainy, choćby tylko w sferze deklaratywnej. A po co?! Czy nie znacznie lepsza jest sytuacja, gdy kagiebowcy z Kremla wybijają neobanderowców z Kijowa, i na odwrót?! Jak się już wybiją co do nogi, wtedy będzie można jeździć na dawne Kresy bez obaw. A jak jeszcze Polacy wykupią tam tyle, co Niemcy na swych dawnych ziemiach, to bez zmiany granic będzie tam można się czuć, jak u siebie w domu.      

Vote up!
7
Vote down!
-2

jan patmo

#1541200

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika JSC został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

więc pewnie uważa inaczej.

(...)A jak jeszcze Polacy wykupią tam tyle, co Niemcy na swych dawnych ziemiach, to bez zmiany granic będzie tam można się czuć, jak u siebie w domu.(...)
Równie dobrze to mogą być Dzikie Pola...

Vote up!
4
Vote down!
-6

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1541201

//Czy nie znacznie lepsza jest sytuacja, gdy kagiebowcy z Kremla wybijają neobanderowców z Kijowa, i na odwrót?! Jak się już wybiją co do nogi, wtedy będzie można jeździć na dawne Kresy bez obaw.//

Nie mam nic przeciwko! Zauważ, że za sojuza to te mendy siedziały cichutko jak mysz pod miotłą, Janukowycz też ich trzymał za pysk. W twojej wypowiedzi brak jednak logiki, bo gdyby już ci "kagiebowcy" wycięli tych co trzeba to oznaczałoby to, że mamy drugą granicę z Rosją. Tym razem na Bugu. Tego chcesz?

Vote up!
6
Vote down!
-5

SpiritoLibero

#1541207

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika JSC został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

przz jkś czs będą Dzk Pl...
Vote up!
3
Vote down!
-6

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1541208

Żebyś wiedział...

Rozmawiałem niedawno w pociągu z jednym Ukraińcem spod Kijowa. Cały czas gapił się w okno i zachwycał - "jak tu ładnie, jak tu wszystko zagospodarowane. U nas jak się jedzie to tylko burzany i burzany". Siedzą palanty na takich ziemiach i nie potrafią ich ogarnąć. Widocznie dobrego bata im brakuje.

Vote up!
6
Vote down!
-5

SpiritoLibero

#1541209

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika JSC został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

to pojęcie nie rolnicze tylko geopolityczne.

Vote up!
3
Vote down!
-5

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1541211

Ale gospodarczo też :)

Vote up!
5
Vote down!
-5

SpiritoLibero

#1541214

Gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta!... Ukraińska partia szachów to prawdziwy majstersztyk. Po prostu - przytaczając kolejne przysłowie - trafiła kosa (rusek) na kamień. Rosja wije się jak w ukropie, chciałaby znaleźć jakieś wyjście z tej patowej sytuacji. A tymczasem im dłużej trwa konflikt, tym szanse na powrót Ukrainy w rosyjska strefę dramatycznie maleją, no i rosną antyrosyjskie nastroje na Ukrainie (pośrednio na świecie). 

Są pewnie jeszcze tacy, co się śmieją ze starych kacapskich i bolszewickich kawałów, ale chyba jeszcze nie zauważyli, że tylko oni się z nich śmieją!   

 

Vote up!
6
Vote down!
0

jan patmo

#1541210

//...trafiła kosa (rusek) na kamień.//

Co ty człowieku pitolisz... Rosja, gdyby tylko chciała, byłaby już dawno w Kijowie i gwarantuję ci, że witali by ich chlebem i solą. Kilka lat rządów junty Poroszenki otworzyły ludziom oczy.

Rosja odzyskała (pokojowo i legalnie) Krym a tylko to miało dla nich naprawdę znaczenie. Reszta sama się garnie. Po co im UPAdlina, Donbas wystarczy :) Zresztą kto tam walczy z "kacapami"? Jedynie naziści z "ochotniczych batalionów" razem z najemnikami opłacanymi przez żyda Kołomyjskiego. Z regularnej armii są masowe dezercje a kto może ucieka za granicę. Tak się walczy o swój kraj?

Tylko na Krymie kilkanaście tysięcy ukraińskich żołnierzy przeszło na stronę Rosji, bez jednego wystrzału, nie wiedziałeś?

Śnij dalej :))))

Vote up!
5
Vote down!
-4

SpiritoLibero

#1541218

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika JSC został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

blokadzie Donbasu?

Vote up!
3
Vote down!
-5

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1541219

Notkę o tym napisałem...

http://spiritolibero.neon24.pl/post/137347,rozpad-ukrainy-czyli-na-zlosc-babci-odmrozimy-sobie-uszy

 

Vote up!
4
Vote down!
-5

SpiritoLibero

#1541220

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika JSC został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Choć sam mało wiem to obiło mi się o uszy, że w okolicach maja powinien się kończyć węgiel dla ich energetyki? Wiesz czy coś się dzieje w tej materii?
PS. Skoro jesteś dobrze zorientowany to możesz wydać jakieś stanowisko o blokadzie internetu? Podejmują ludzie próby omijania jej? Jeśli tak to jakie?

Vote up!
3
Vote down!
-5

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1541222

Węgiel faktycznie już się kończy, mają sprowadzać ponoć z Australii :)

Prawdziwym problemem jest jednak brak antracytu, bez którego przemysł metalurgiczny praktycznie nie funkcjonuje a to z kolei generuje ogromne straty w gospodarce. To jednak Kijów jednostronnie zablokował Donbas a nie na odwrót. Kijowska junta zagroziła ostatnio odcięciem dostaw wody, wyobrażasz sobie coś podobnego?

Donbas sobie poradzi, to co wyprodukuje sprzeda jak dawniej Rosji albo przez Rosję w świat. Oligarchowie też sobie poradzą tylko zwykli obywatele cierpią.

Wczoraj była trzecia rocznica bombardowania Donbasu, zginęło wtedy 8 osób sami cywile, wielu rannych. Teraz już takie rajdy nie byłyby możliwe bo separatyści postrącali by ich jak na strzelnicy ale wtedy nie mieli jeszcze takich możliwości. A chcą tylko wolnych wyborów i autonomii i możliwości używania ojczystego języka, nikt nie mówi o przyłączeniu do Rosji. Zresztą zdaje się, że Rosja też tego nie chce.

Co do internetu to następna wpadka wizerunkowa junty kijowskiej ale Ukraińcy to bardzo zdolni ludzie i jakoś sobie pewnie dają radę :)

Vote up!
5
Vote down!
-5

SpiritoLibero

#1541226

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika JSC został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

(...)Prawdziwym problemem jest jednak brak antracytu, bez którego przemysł metalurgiczny praktycznie nie funkcjonuje a to z kolei generuje ogromne straty w gospodarce.(...)
A to pewnie uderza w zbrojeniówkę...

Vote up!
3
Vote down!
-5

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1541229

Z pewnością ale ze starych zapasów potrafili jeszcze wystrugać broni za 180 mln$ i wyeksportować do... Rosji :))

Polska, wg niektórych obecnych tu idiotów (na szczęście nie komentują u mnie) powinna dawać UPAdlinie broń nawet za darmo. A oni będą sobie eksportować do Rosji za kasę. Dom wariatów :)

Vote up!
5
Vote down!
-5

SpiritoLibero

#1541230

"gwarantuję ci, że witali by ich chlebem i solą."

z dodatkiem polonu

Vote up!
7
Vote down!
0
#1541224

Czyli wszystko jest na najlepszej drodze. Tak jak napisałem kagiebiści z Kremla toczą śmiertelny bój z neobanderowcami z Kijowa. A których jest więcej i których Polska i Polacy powinni się bardziej obawiać, zanim się wzajemnie nie wybiją co do nogi? Oczywiście znacznie więcej jest kagiebowców z Kremla (nie wspominając Rosjan o bolszewickiej mentalności, którzy stanowią większość w Rosji). Niemniej neobanderowcy stanowią także pokaźną siłę w samym Kijowie i w ogóle na Ukrainie. Tak więc to obopólne wybijanie się może trochę potrwać. Może jednak sytuacja radykalnie się zmienić na korzyść strony ukraińskiej, gdy Ukraińcy (normalna większość) pójdą po rozum do głowy i pogonią neobanderowców oraz strącą z pomników figury ludobójców. Wtedy będą mogli liczyć na zdecydowanie większą pomoc i wsparcie ze strony choćby Polaków. Ale na to, że większość Rosjan pogoni kagiebistów z Kremla, gdy dominuje tam wciąż mentalność homo sovieticusa, nie ma co liczyć w najbliższej przyszłości (jeśli kiedykolwiek).    

Vote up!
5
Vote down!
0

jan patmo

#1541227

A mógłbyś to jeszcze na język polski przetłumaczyć?

Vote up!
5
Vote down!
-4

SpiritoLibero

#1541228

Homo sovieticus czy homo niewiadomo?

Vote up!
6
Vote down!
0

jan patmo

#1541231

   Ukraina jest trupem. Problem jednak polega na tym, że jej truchło szabrują ci, których ukraińska katastrofa dotknie w najmniejszym stopniu. Tutaj jaskrawo widać słabość państw postkomunistycznych sąsiadujących z Ukrainą. Jest potencjał, by państwa graniczące z Ukrainą ustanowiły blok, który byłby w stanie z jednej strony przyblokować Rosję, a z drugiej zrealizować na Ukrainie swoje cele. Sytuacja geopolityczna jest ku temu wymarzona, jednak brakuje lidera. Jeśli chodzi o pieniądze, to nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie w Ukrainę gotówki pompował, bo- jak wspomniałem- Ukraina to trup. Natomiast pytanie brzmi- "Jaki jest plan rządu B. Szydło na wypadek załamania się gospodarki Ukrainy, katastrofy humanitarnej i fali ukraińskich uchodźców, która ruszy ku naszej granicy?"

Vote up!
5
Vote down!
-3

              

#1541242

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika SpiritoLibero nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Obawiam się, że plan jest tylko jeden - przyjąć z otwartymi rekami, jak najszybciej dać obywatelstwo i 500+.

To jest perfidny plan, Zachód rozwalą muzułmanie a nas mają rozwalić Ukraińcy.

Vote up!
4
Vote down!
-6

SpiritoLibero

#1541243

...a nas Ukraińcy...to Niepoprawnych rozwali satyryczny admin, strzelając samobója jak Lewandowski, reklamując UNICEF.

UNICEF twierdzi, że dzieci mają prawo do poufnych usług seksualnych,prowadzi agitację szczepionkową, eksperymentując na dzieciach, monitoruje przeciwników szczepionek...to tylko kilka przekrętów tej "zacnej" organizacji.

http://www.fronda.pl/a/zamach-na-prawa-rodzicielskie-unicef-twierdzi-ze-dzieci-maja-prawo-do-poufnych-uslug-seksualnych,29345.html
https://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/08/08/z-cia-do-unicef-wielka-pomoc-i-bardzo-brudny-sekret/
http://sport.se.pl/pilka-nozna/euro-2016/robert-lewandowski-pod-ostrzalem-kibicow-wsparl-unicef-stracil-zaufanie-fanow-zdjecie_835897.html
https://jarek-kefir.org/2013/09/26/unicef-monitoruje-zrzeszenia-ludzi-sceptycznie-nastawionych-do-szczepien-zobacz-zaskakujacy-dokument/
http://niewiarygodne.pl/kat,1031991,title,Szczepionki-Najwieksze-oszustwo-w-dziejach-ludzkosci,wid,15170573,wiadomosc.html

Vote up!
4
Vote down!
-2

Verita

#1541356

i "naciągać" danych/informacji, szczególnie że to zbędne lub: szczególnie tam gdzie to zbędne:)). Chyba nie trzeba udowadniać (a tych co domagają się takiego dowodu  i ... potem nie przyjmują żadnego, nie zauważają żadnych przesłanek, to i tak się nie przekona), że majdan był tak spontaniczny, jak spontaniczna jest decyzja dróżnika, by opuścić szlaban.

Natomiast a) nikt by nie dał 5 mld $, tam gdzie wystarczy 50 mln $ (na bezpośrednią organizację majdanu), b) nikt by tym się głośno nie chwalił, tj. tak intensywnym wydatkiem na cele wszak "destrukcyjne", w tak krótkim czasie.

Raczej chyba, trzeba uznać, że te 5 mld $, to szmal na szereg programów, głównie piorących mózgi, m in. pt: "jak cudowne i wspaniałe jest USA, w tym jego troska o demokrację", serwowanych na przestrzeni ponad 20 lat*.  

Też chyba dawno temu w czymś tam uczestniczyłem, co chyba miało związek z chyba  USAID (który zwinął się chyba z Polski w 2000 r - w uznaniu "dla rozwoju demokracji w Polsce, uznał swą misję za zakończoną"- nawiasem mówiąc: 4 "chyba" w jednym zdaniu).

I co - przed tym, powiedzmy szkoleniem, wierzyłem, że USA jest wspaniałe (praktycznie pod każdym względem) i czytałem gazwyb. Po szkoleniu wierzyłem, że USA jest wspaniałe i czytałem gazwyb. A dopiero kilka lat pózniej, przestałem czytać gazwyb i zacząłem bardziej, coraz bardziej krytycznie patrzeć na działania państwowe i okołopaństwowe USA, jego podległość wobec Izrela, rolę banksterki itd. Czyli "szkolenie" niewiele/ (nic nie)  zmieniło, i mimo wydanych pieniędzy kiedyś tam przez podatnika amerykańskiego, nie zamierzam uczestniczyć w majdanie:)) ani nawet pławić się w bezkrytycznym proamerykanizmie.

2. Widzę tu chwalenie P Ku-za. No być może niekoniecznie jego bezpośrednio, może części ludzi z jego okolic. Ja jednak - odnosząc się do niego - nie mogę zapomnieć jego "odcinania się od antys-zmu" przy raczej dość blahych okazjach, chyba nie muszę wyjasniać, że taką postawę uważam za serwilistyczną i zamykającą oczy na dość intensywne działania najbardziej prominentnych kregów tamtej strony wobec nas, niezwykle rzadko mające charakter propolski, bądz neutralny wobec nas, czyli działania  antypolskie, moim skromnym zdaniem:)).

*Since Ukraine’s independence in 1991, the United States has supported Ukrainians as they build democratic skills and institutions, as they promote civic participation and good governance, all of which are preconditions for Ukraine to achieve its European aspirations. We’ve invested over $5 billion to assist Ukraine in these and other goals that will ensure a secure and prosperous and democratic Ukraine.

 

Vote up!
6
Vote down!
0
#1541249

Kwota 5 mld$ to oczywiście suma wydatków na "demokratyzację" Ukrainy, sam Majdan tyle nie kosztował. Kilkudziesięciu zawodowych prowokatorów i kilku snajperów strzelających do obydwu stron to dużo mniejszy wydatek. Zresztą tak całkiem do tyłu nie są bo zaraz po Majdanie wyczyścili Ukrainę z całych rezerw złota.

Wyobraź sobie jednak jakby jakieś inne mocarstwo (Chiny, Rosja, Indie itp) powiedziało otwartym tekstem coś takiego. Wyciu syjonistów (np różnych "kontrików" z Gdyni) nie byłoby końca.

Vote up!
5
Vote down!
-5

SpiritoLibero

#1541250

Wobec tego, ja osobiście np., by nie osłabiać swych argumentów, unikałbym pisania: "o ok. 5 mld$ zainwestowanych przez Departament Stanu i CIA w sam pucz na Majdanie".....

Vote up!
5
Vote down!
-1
#1541255

Odwracanie się Ukrainy i Ukraińców od Rosji to jest właśnie cios między oczy Rosji.

 

PS Jak najbardziej jestem za życiem w błogiej nieświadomości, którego to stanu nie chciałbym przerywać w przypadku kontrika, niemniej pragnę mu zwrócić uwagę, że nawet Romaszewska chwilowo wybudziła się z tego stanu, krytykując nazwanie ulicy w Kijowie imieniem Szuchewycza. Więc może i u kontrika nastąpi kiedyś podobne chwilowe choćby wybudzenie, gdy chodzi o niektórych przedstawicieli "narodu wybranego".     

Vote up!
5
Vote down!
0

jan patmo

#1541253

najczystsza logika...

 

najczystsza logika

w postaci kontrika

 

PS Prawie Kant!

Vote up!
5
Vote down!
0

jan patmo

#1541282

Jak widać miłośnicy tow płk. KGB Putina w rodzaju spirytusowego menela czy trybeusa mają nowe wytyczne, aby być znacznie bardzie aktywnymi.

Czyli V rosyjska kolumna w ciągłym natarciu… Na legionie oraz tutaj ich aktywność na dużą skalę…
* * * * *

Rosja prowadzi już atak na wielką skalę

„W sferze informacyjnej podlegamy atakowi na wielką skalę ze strony Rosji i nie ma na to żadnej odpowiedzi z naszej strony” – tłumaczy były dowódca wojsk NATO w Europie gen. Philip Breedlove.

Jego zdaniem za wzmocnieniem militarnym Sojuszu na wschodniej flance powinno iść przede wszystkim wzmocnienie jego zdolności do obrony przed atakami w sferze informacyjnej. Generał Breedlove nie ma wątpliwości, że właśnie w sferze informacyjnej Rosja już od pewnego czasu prowadzi zmasowany atak na wielką skalę.

– Po rosyjskiej inwazji na Krym i najechaniu Donbasu zaczęliśmy zastanawiać się, jak przystosować NATO do tej sytuacji. Za moich czasów dokonaliśmy wstępnej adaptacji, która dotyczyła m.in. tzw. szpicy NATO, przeorganizowaliśmy polską siedzibę (Międzynarodowego Korpusu Północno-Wschodniego) w Szczecinie. I przede wszystkim skupiliśmy się na wysuniętej obecności NATO w najbardziej narażonych krajach. Dopracowywaliśmy naszą odpowiedź, zdefiniowaliśmy to, co musimy zrobić w tych najbardziej wysuniętych krajach NATO. I to się dzieje, NATO uczyniło wysuniętą obecność rzeczywistą i trwałą – podkreśla były dowódca wojsk NATO w Europie.

Generał Breedlove podkreśla, że NATO nie może pozostawać obojętne na tego typu incydenty i otwarte ataki i w obecnej sytuacji niezbędne są zdecydowane działania wszystkich sojuszników.

– Właściwym narzędziem powinna być formuła DIME (dyplomatic, informational, military, economic), czyli szerokie spojrzenie na możliwą odpowiedź. Dokonaliśmy dużego wzmocnienia militarnego, ale powinniśmy przywiązać większą wagę do odpowiedzi dyplomatycznej i na pewno informacyjnej […] Podlegamy atakowi na wielką skalę ze strony Rosji w sferze informacyjnej, podlegamy wojnie informacyjnej. I nie ma na to żadnej odpowiedzi z naszej strony. (…)

Cytowane za: niezalezna.pl/100129-byly-dowodca-wojsk-nato-nie-ma-watpliwosci-rosja-prowadzi-juz-atak-na-wielka-sk…

Vote up!
4
Vote down!
-2

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1541497

Mnie czytają tysiące a kto ciebie czyta?

Vote up!
4
Vote down!
-4

SpiritoLibero

#1541546

"Mnie czytają tysiące" 

Byłem przekonany że zwolenników KOD-u oraz Piskorskiego wraz z jego partia jest znacznie więcej.Ponoć ok.miliona.Chyba że wliczasz w to swoich sympatyków z portalu Sputnik.

Faktycznie , nie pij 

 

Vote up!
2
Vote down!
-1
#1541560