Trybunał dla opornych

Obrazek użytkownika Smok Eustachy
Kraj

Dziękuję za krytyczne uwagi do mojego poprzedniego tekstu. Część była konstruktywna i zostanie uwzględniona a część była mniej konstruktywna czyli mówiąc krótko średnia. Ale nikt nie próbował wykazać sensowności działań platformersów, bo były one po prostu głupie. Kto tam kwikał to skupił się na formalizmach: jak ktoś jest legalny i wymyśli przepis to tak ma być. Jak każą w styczniu robić sianokosy a w sierpniu odśnieżać to tak ma być bo przepis jest przepis. Zdefiniowałem taką postawę ostatnio jako myślenie jaruzelskie: Ja jestem Jaruzelski i wprowadzam se Stan Wojenny bo jestem legalny. A o dobru społeczeństwa, rozwoju, wartościach uniwersalnych nie ma mowy. No nie było tak? Kto czytał ten wie.

Teraz napiszę kilka zdań wyjaśnienia skierowanych do osób udających ciężkie upośledzenie umysłowe.

DISCLAIMER

Jeśli ktoś nie udaje ciężkiego upośledzenia umysłowego to nie o nim.

/DISCLAIMER

1. Pierwotna ustawa obowiązująca przed rozróbą PO.

Tam można było zgłaszać kandydatów na sędziów miesiąc przed końcem kadencji czyli nawet gdyby PO podjęła próbę obsadzenia stołków to mogłaby nie zdążyć. Kandydatury mogliby składać po 6 czy 7 czy tam 8 października i zwoływać by musieli specjalne posiedzenia sejmu w największym ogniu kampanii. Wydaje się, że poprzednia kadencja mogłaby obradować nawet po wyborach, ale jak by się to dla nich skończyło? Wyobraźmy sobie sejm obradujący w samym oku ciszy wyborczej... Mogliby nie dać rady i tak. A i zaledwie trzech sędziów było w zasięgu, bo grudniowi nie.

2. Regulamin Sejmu.

Podobne zapisy były w Regulaminie Sejmu. Regulamin ów ma umocowanie w Konstytucji w artykule 112:

Organizację wewnętrzną i porządek prac Sejmu oraz tryb powoływania i działalności jego organów, jak też sposób wykonywania konstytucyjnych i ustawowych obowiązków organów państwowych wobec Sejmu określa regulamin Sejmu uchwalony przez Sejm.

I jako taki ma wysoką rangę i nie może być zmieniony przez ustawę. Po to jest to tak cyknięte żeby zachować pewne formy proceduralne. PO wysmażyło nową ustawę o Trybunale ale zapomniało zmienić ów regulamin.

3. Ustawa grypy, tj., pardon, grupy PO-Zoll-Rzepiński-etc.

Żeby przepchnąć sędziów przedłużyli okres zgłaszania kandydatów do 3 miesięcy i wprowadzili inne zmiany.  Ale ponieważ nie zmienili regulaminu powstałą sprzeczność. Logicznym byłoby tu wyciągnięcie części wspólnej i ostrożne procedowanie. Prawnicy w swoim bełkocie stosują tu tzw "wykładnię".

4. Oraz.

Platformersi machnęli się i wprowadzili zapis, że kandydatów na sędziów może zgłaszać 40 posłów oraz prezydium. A w tej wykładni ponoć jest tak, że oraz znaczy "i ci i tamci". Czyli i prezydium i 40 posłów musi zgłosić kandydaturę. A podpisów nie zebrali. Czyli cała zabawa na nic.

5. Uchwały.

Dzisiaj prokuratura się wypięła i stwierdziła, że Trybunał Konstytucyjny nie ma prawa oceniać uchwał sejmu, co było dość jasno. Tylko ustawy ma prawo. Sprawa jest rozwojowa i nie będę się nią szerzej zajmował. Dumajcie we własnym zakresie.

Uważam, że te problematyka powinna być dokładnie przedstawiona przez teraźniejsze siły protestu, czyli omówiona na stronach, grupach, fanpejdżach Komitetu Obrony Demokracji. Bo teraz to ja nie wiem przeciw czemu protestują? Wydaje się, że exscytuje ich nie meritum ale kwestie formalne. Sami nie wiedza przeciw czemu protestują.

Mój postulat debaty telewizyjnej w której jedni profesorowie prawnicy przedyskutowaliby z drugimi profesorami tą problematykę spotkał się z krytyką. Jak by ona wygladała?

  • prof. Zoll: - Kaczor to Putin, Gomułka, Hitler i Stalin i Gebbels. Mussolini. Kaczor to wszyscy.
  • inny prof.: - Regulamin Sejmu jest umocowany w konstytucji.
  • prof. Zoll: - W USA, Szwajcarii jest tyle demokracji co na Białorusi, bo nie ma tam Trybunału Konstytucyjnego, jest dostęp do broni i nie są w Unii Europejskiej.
  • inny prof.: - Trybunał Konstytucyjny nie ma uprawnień do oceny uchwał sejmu.

Zollowi mogliby puścić jego wypowiedzi z 1997 roku, kiedy protestował przeciw takiemu wyborowi sędziów, jakie teraz fundnęło nam PO. I sam ze sobą by dyskutował. Podobnie jak w "Dziennikach Gwiazdowych" Ion Tichy  wpadł we wiry czasowe i środowy debatował z czwartkowym, a ten - z piątkowym i sobotnim tak prof. Zoll z różnych okresów mógłby analizować problem z różnych punktów widzenia.

Widoczną by się okazała mizeria merytoryczna PO i jej akolitów. No kończę na razie ten wątek. Jak coś jest nie tak to trudno. Wińcie mizerię merytoryczną KODowców, co słabe info daja na stronie.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (8 głosów)

Komentarze

Bardzo rzeczowo "Smok Eustachy" od strony Sejmu opisał zawirowania z TK. A ponieważ , z faktami się nie dyskutuje, i ja - nie mam zamiaru tego robić.

Jaka jest różnica pomiędzy rządami obecnymi a była władzą ?..

Tak , tak- byłą "władzą".. Jak "chłopcy" her Tuska..robili przy czymś..to było słychać jęk narodu..

- Matkom zabierano dzieci , z powodu biedy , którą produkowała -władza..

- Aferzyści mieli się całkiem dobrze a naród za batonik- do więzienia..

- Komornicy traktory odbierali i co, im w ręce popadło..

- Szpitale i sł. zdrowia..

- Opcje finansowe, "frankowicze" i inne- odwrócone hipoteki..

- Umowy śmieciowe.. zniewalające wynagrodzenie za pracę..

- Kolesiostwo, nepotyzm.. panoszenie się "władzy"..Mafie , układy i układziki..

- totalne lekceważenie narodu..

- itp..itd -bo z pewnością , nie wszystko wymieniłem..

Jak "władza" PO i PSL-u w jakiejś dziedzinie robiła..to -tam naród bokami robił i było słychać jęk łupionych.. Obecnie; jak rząd Beaty Szydło nad czymś pracuje - słuchać jęk byłych "władców". Za PO - NARÓD cierpiał ..za PiS-u to była władza UBolewa...

Obywatel Bolek.

.jak; męski Krzywonos, co to na krzywy ryj prawie 7000 zł emerytury POsiadła..

Obywatel Bolek...w roli "jasnowidza" przewiduje , że cyt z pamięci- "naród zatęskni za umowami śmieciowymi za oszustwami bankowymi..za POgardą..za kolejkami do lekarza..za ubóstwem ..

i wtedy MY -władza..zrobimy referendum ..dum..dum..dum..

Rok 1956 - czerwiec - Poznań.."chcemy chleba, demokracji" domagali się protestujący.. A jeszcze, po lasach ukrywali się "Żołnierze Wykleci" ( "Lalek"- zdradzony żył od 1963 roku).

Marzec - 1968...władza nie chciała "Dziadów" Po co władzy jakiś Mickiewicz skoro sami robili dziadów ..z narodu?

Rok 1970...Wybrzeże..Gdańsk , Gdynia, Szczecin..

.Rok '76, 1980-ty.. Bunty narodu wobec władzy..znamy pod pojęciem "polskiego kalendarza": czerwiec , marzec, sierpień..itp..

Krzywonos na krzywy ryj, w męskiej odsłonie , czytaj;- Bolek taki osobnik , co go można kupić..pomiędzy gaciami a szczypiorkiem za srebrniki.. "raczył" odnieść się do minionego reżimu -władzy i jego rozliczania .. JA - Wałęsa nie mogłem..bo - takie były UKŁADY..Takie były układy..-wyjaśnia Bolek..

A mówią nam do dziś ..że UKŁAD nie istniał i nie istnieje..

A dziś, ten prezydent , ten Duda ..to on już może..i za to ja - Bolek..go -nie lubię.. dodaje Wałęsa. Odwołać -prezydenta..odwołać rząd... Ludzie zatęsknią jeszcze , za Amber Gold i innymi...upokorzeniami..-w podtekście dodaje Bolek.

Tak dziwnie się składa , że komuna..to nie gapy były.. Po roku 1970 ..Trójmiasto przemieniono w szkolny obóz GRU i WSI i UB..jak podają, nasi STASI znajomi.. Było to działanie zapobiegawcze resortu..a my je znamy pod nazwą "UKŁAD GDAŃSKI".. były i inne jego odmiany - układ Wrocławski" dla przykładu.. Czyli: od Bolka , Krzywonos, Tuska , Borusewicza...i Abramowicza - Karnowskiego z Sopotu. poprzez Bieleckiego ..szkolonego przez KGB ..a jakże..na "zielonego" dywersanta..tak , tak..

Właściwie można zaryzykować- z Gdańska jesteś? .. no to - dymisja..I, będzie trudno się pomylić.

Taka Kopacz...

Bolek , zasłania się niemocą...tak tak- NIEMOCĄ.."nic nie mogłem"-dodaje.. z wyjątkiem "policzenia głosów" jak zarejestrowały kamery na "Nocnej Zmianie".. Kiszczak , Jaruzelski..ludźmi honoru..dodaje Szechter właściciel GWna..któremu, ta gazeta, z "nieba" spadła w formie własności.. Nie miła "nic"..a ma GWna..jako; dowód "zwycięstwa" Solidarności.. Zapomniani bohaterowie, bohaterowie - bezimienni buntu przeciw WŁADZY..komuny.. Nikomu nie potrzebni..lekceważeni i wyśmiewani ("styropianowcy" )... to o WAS..prezydent Andrzej Duda mówił w Gdańsku..w siedzibie stolicy.. - (DO DZIŚ !!!)- Układu Gdańskegoi..czytaj;- Amber Gold.. Bohaterowi lat ubiegłych , jeśli Polska się o was nie upomni , jeśli zapomnimy WASZĄ rolę to zrobimy BIAŁA PLAMĘ w naszej najnowszej historii , z niepowetowaną szkodą dla współczesności.

Tak , tak , Radomiacy, górnicy z Wujka... ks Popiełuszko , Niedzielak , Suchowolec , Zych..i nie tylko..

Jęczy dziś Rzepliński..jak baba -mazgaj..użala się w GWnach ..bo mu "zabawki" zabierają.. Jęczy BOLEK..bo mu pod nos czyny zaniechania, ZDRADY NARODOWEJ podtykają.. A to jest bezczelność i Duda musi odejść- dodaje Bolek..

Jęczą w TV..oby jak najkrócej ...jęczą w prokuraturze..u Seremeta..tego do słów "rodziny ofiar Smoleńska dokonały same zaniedbań identyfikacyjnych w Moskwie i to ich wina" tak mówiło obywatel Seremet..w Sejmie..tak mówił..

A profesor Szaniawski?.. Panie prezydencie - Andrzeju Dudo..

Pan profesor Szaniawski...nie ma żadnego odznaczenia..

"Seryjny" skazał PARU na śmierć..my, nie zapominajmy o nich..

Jak z dostępem do broni- szkoleniem grup samoobrony terytorium ..Jak, ze strażą graniczną działającą na rozkaz UE? A kto to jest..to UE ?...sponsor- gazrury-  Nord Streamu?

Pozdrawiam..

Vote up!
4
Vote down!
0

poko

#1502415

Permanentną NIEMOCĄ się zastawiają, bo za niemoc -byli nagradzani, więc najbardziej boją się wycofania nagród, w wyniku sprawiedliwego- demokratycznego i pryncypialnego rozliczenia - za współudział w zorganizowaniu -> antypolskiej BEZCZYNNOŚCI - pracowników opłacanych polskimi podatki na instytucje literalnie konstytucyjne – rzeczywiście BEZCZYNNE w ściganiu najcięższych zbrodni przeciwko zdrowiu i życiu dziesiątek tysięcy pacjentów PO-skich szpitali – zabijanych rok PO roku i od 2008 do 2015 roku ani pary z gęb -> para władz, para państwa, para prawa - gdy materialne dowody systemowego ludobójstwa są znane tysiącom – koleżanek i kolegów : lekarzy, pielęgniarek, prokuratorek, sędziów, ministrów właściwych reSORTÓW - płci dowolnych i liberalnych…

Pozdrawiam

Vote up!
2
Vote down!
0
#1502418

Lat parę temu działali "łowcy skór" w Łodzi wysoce niecny to był proceder, miast leczyć - uśmiercali , jeśli mnie pamięć nie myli, po to aby firmom pogrzebowym zapewnić klientów..Ich idea została, za PO i PSL..podniesiona na wyższy poziom.. Im więcej Polaków "zdechnie" tym dla byłej "władzy" większy aplauz..

Tymczasem zastraszająco szybko rośnie liczba osób chcących uzyskać "azyl polityczny" w GWnach...

Po ks Lemańskim , Sowie..Rzeplińskiemu . już nie wystarczy codzienne smarowanie sobie umysłu GWnami..ale -jeszcze poszedł się wypłakać ...do Szechtera. Na lewe ramię ..lub - prawe..POpłakiwał szczegółów brak - ;- ja nie POpuszczę..ja nie POpuszczę-zapewniał Szechtera, Rzepliński..

..No , a teraz..dzielne "zuchy" ..POprzebierani za wojskowych z CEK-u .. do GWien gnają..w te pędy..

... "Zuchy" a nie wojskowi..bo wojskowy , wie; co to honor ..niesubordynacja , niewykonanie rozkazu..a zuch , nawet nie harcerz..to taki smarkacz..aby nie powiedzieć GWniarz..

Inną rzeczą , że armia bez dyscypliny..to nie armia.

Na zbity pysk.. do degradacji!!!

Ciekawe ; kto następny o "azyl polityczny " w GWnach będzie prosił?

Pozdrawiam..

Vote up!
2
Vote down!
0

poko

#1502421

...Dzisiaj prokuratura się wypięła i stwierdziła, że Trybunał Konstytucyjny nie ma prawa oceniać uchwał sejmu, co było dość jasno. Tylko ustawy ma prawo.

Nawet tyle nie może! Orzeka o zgodności ustawy z konstytucją. Zgodna/niezgodna.

Trybunał nie ma prawa oceniać czy ustawa jest : dobra; słaba; zła; postępowa: na wskroś "europejska"!

Vote up!
2
Vote down!
0


#1502516