Lepperówa i Dama

Obrazek użytkownika Smok Eustachy
Kraj

Siemka kaczofoby!

Nie uzyskałem jakiejś sensownej odpowiedzi na kwestię poniższą:

Ustalmy podstawowe fakty: europejska elita Donald Tusk nie dał piniendzy niepełnosprawnym, o czym wiemy stąd, że nie dostają. Czy zatem winni oni oczekiwać piniondza od straszliwego Kaczafiego, który nie jest europejską elitą? Lepperówa powinna jechać protestować do Brukseli, gdzie jest Tusk, który jej nie dał. Przecież żyliśmy w złotych czasach, jak oświadczył Bronek. I nie było na niepełnosprawnych? Rostowski nie miał?

Teraz nie ma złotych czasów a są mroczne czasy Imperium i oczekiwanie piniendza jest niepoważne. Nawet jeśli kaczyści coś tam obiecywali to jak można brać piniondze od rezimu gwałcącego konstytucję i duszna atmosferę? Przecież jest gorzej niż za okupacji. Przecież ma być jak było. Kaczor to Hitler, Stalin, Pol-Pot w jednym. I od takiego brać kasę?

Tu się kłania dialektyka delegimatyzacyjna: obecny reżim jest reżimem pisoskim więc trzeba fikać, bezpośrednio stosować konstytucję, protestować, knuć, itp. Ale piniondze można brać?

Nie kumacie, że to się nie dodaje (jak mawia Max Kolonko)? Straszliwy reżim z jednej a kasa dla niepełnosprawnych? Zarzut z kasy by był właściwy, gdybyśmy roztrząsali stopień dobrotliwości Kaczora, że tam pińcset plusa dał a tu nie dał. Ale jeśli Kaczor potwór to co to jest za zarzut? Elektorat się tu dobrze orientuje w sytuacji. Zarzuty muszą mieć jakiś wspólny mianownik.

Z drugiej strony rozwydrzyliście pisiora. Wasz schemat działania był tu podobny jak w przypadku lekarzy-rezydentów o których już nikt nie pamięta. Organizujecie jakiś protest społeczny, na rzecz grupy społecznej. Animuje go grupka kaczofobów i kaczyzm tylko czeka, aż to pęknie. Np. zacznie nawoływać do niewybierania pisowców do samorządów. Itp. Tak jak ostatnia lepperówa. Portret psychologiczny protestu jest łatwy do zidentyfikowania" zanadto to wszytko śmiałe i koderskość wychodzi od razu dzięki pyskówkom. No i się zawiesiło. Teraz zostaje tylko reset. Widać, że nie chodzi o żadne kwestie społeczne tylko o obalenie kaczyzmu, który ma legitymację demokratyczną. Słabe ot jest i zwiększa szanse PiS na 2 kadencję.

II

Sprawa Damy z Łasiczką pokazuje typowe zamiłowanie podległościowców (czyli was) do wałka. Możemy się tylko domyślać alternatywnego i upragnionego scenariusza: od owej Fundacji Czartoryskich kolekcje kupuje zagraniczny kontrahent za grosze. Oczywiście obiecuje rozwój, to tam to siamto jak zawsze. Z 83 000 częściowo nieskatalogowanych zabytków cześć tam rozkradną, część sprzedadzą i już będą na plusie. Łasiczka dostanie pozwolenie na czasowy wywóz i już z niego nie wróci. Stosowny minister oświadczy, że smutno mu ale nic nie może zrobić.

Nie oszukujmy się takie są wasze oczekiwania.

Tymczasem pisiory kupiły kolekcję za bezcen. Wzbudza ten zakup zatem słuszne oburzenie, bo wyprzedawać trzeba co się da a nie dokupować. No ten reżim musi upaść. Szczególnie, że owa Fundacja Czartoryskich straciła do tego zapał i się chciała pozbyć. I przy okazji nie udało się rozkraść i wywieźć. Balcerowicz z Lewandowskim nie posiadają się z oburzenia.

I tu też nie przedstawiacie kontrargumentów dobrych. Że coś tam w statucie nie pozwala, że to, że sio. A w grę wchodzi unikalny obraz wart miliardy. Coś się tam by wymyśliło, Balcerowicz z Lewandowskim są w te klocki dobrzy. Czy przejęcie fundacji przez kogoś innego, czy coś tam. Fundacja owa straciła ochotę do zajmowania się inkryminowanymi zabytkami i dlatego coś trzeba było z tym zrobić. PiS zrobił coś odwrotnego niż tamte: nie wyprzedał za grosze a kupił za grosze. I to powoduje furię. mamy tu 2 przyczynki do przyszłego tryumfu Kaczyńskiego we wyborach.

Twoja ocena: Brak Średnia: 4.5 (14 głosów)

Komentarze

to jednak muszę Ci przyznać 100% racji. Nie da się ukryć!

Pozdrawiam,

Vote up!
5
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1564909

Nie tylko tresc, takze i forma na najwyzszym poziomie. Super!

Vote up!
5
Vote down!
0

Gosia

#1564911

Niepełnosprawni uaktywnili się w 2009 r. "Ich indywidualne historie to często opowieści pełne wyrzeczeń, trudności i wieloletniej walki: nie tylko codziennej troski o dzieci, ale i zakładania stowarzyszeń, szukania wsparcia, organizacji protestów. – To nie są dobrze zorganizowani związkowcy, tylko grupka ludzi, którzy poznali się na różnych protestach i starają się wspólnie działać – mówił w 2014 r. wspierający ich poseł Jacek Kwiatkowski.

http://natemat.pl/96333,kim-sa-protestujacy-rodzice-niepelnosprawnych-dzieci-to-nie-zwiazkowcy-tylko-grupka-ludzi-ktorzy-chca-wspolnie-dzialac

Niewiele zwojowali za Tuska. Tak Smoku - tu masz rację. 

Brak zrozumienia  w oczach tuskowego, proniemieckiego, zażydzonego rządu wyklucza oczekiwania "pieniondza od straszliwego Kaczafiego"?

Zamiast ciągnąć struny pod nuty  kto kogo i jak wycyzelował należałoby zadać pytanie?

Czy jest jakiś pomysł na unormowanie warunków życia, w tym zwłaszcza szeroko rozumianego zabezpieczenia medycznego, 120 000 niepełnosprawnych zamieszkujących kraj nad Wisłą? Bez gierek politycznych, bez dmuchania w fujarkę, bez bicia w werble. Ot, taka pomoc ludzi stanowiących prawo wrażliwych na cierpienie poczętych, których matki nie dokonały aborcji z różnych względów, ale pamiętajmy, że niejednokrotnie  ze względów etycznych - przekonań religijnych. Nie żyjemy w komunizmie, ale najsłabszym należy podać dłoń!

PS

Rząd ma na celu stać na straży podstawowych praw i wolności obywatelskich oraz stanowić prawo przyjazne dla swoich obywateli. Trzeba wiele pokory, aby wyzbyć się pychy. Rząd Tuska nie potrafił to Naród dokonał wyboru.

 

Vote up!
6
Vote down!
0

casium

#1564912

   Nawet jeśli PiS kupiłby Alaskę za grosze i zarobił na niej biliony, to nie zagwarantuje mu to zwycięstwa. Jedynym gwarantem zwycięstwa PiS jest brak partii prawicowej, zdolnej do osiągnięcia poparcia rzędu 5-6% i utrzymania tegoż poparcia przez dłuższy niż jedna kadencja okres czasu. 

Vote up!
0
Vote down!
0

              

#1565080