Doktryna ALE

Obrazek użytkownika Smok Eustachy
Kraj

Wyobraźcie sobie, że reżimowe media wywiązują się z misji publicznej w stopniu minimalnym i od pierwszego września relacjonują sytuacje pierwszaków: jednego dnia w Wiadomościach dziesięciominutowy reportaż o dzieciach kończących lekcje o 19. Drugiego: uczących się w jakiś kontenerach, trzeciego: nie mieszczących się na stołówkach. I tak przez miesiąc. Dodatkowo jeszcze by weszło podziemie drożdżówkowe.

Dalej - ostatnie wyczyny Bronka: zajumane obrazy, krzesła, mieszkanie wynajęte za pół ceny. Bo cały ten jego instytut i wykłady z praktyki politycznej to jest po prostu kabaret, ale nieprzekrętowy.

Tymczasem reżimowe media wycięły przedstawicieli prezydenta z różnych tam takich programów, że niby eksperci teraz będą występować. Za Bronka to Nałęcz z TV nie wychodził i teraz też nie wyjdzie, bo jako niezależny expert będzie występował. Niezależny od rozumu chyba.

Ale jednak Bronek przegrał mimo klangoru. Ledwo-ledwo ale jednak. Mamy więc tu wskazówkę, że klangor ów może być przeciwskuteczny. Duda wygrał bo chciał, ale czy PiS chce? Dopóki będę wysyłać Brudzińskiego do mediów to nie uwierzę. Wyprawia tam takie hołubce, od których włos się jeży kurdlowi na wezgłowiu. Urządzę sobie mały seansik jego występów. To będzie hardkor.

Co powinien zrobić PiS, żeby wygrać?

  1. Dobrze przygotowani funkcyjni: każdy powinien mieć obkutych kilka setek i kilka cytatów z Tuska, Kopacz i podpuszczać nimi. Jak ktoś się nie naumie - nie idzie.
  2. Sellin miał taki wyskok, że wziął zapodał Tuska i wkręcił rozmówcę. I tak trzeba robić.
  3. Beka ze strachu przed Kaczorem, np taka: ]]>https://youtu.be/Hkg66Y3pM_8]]>
  4. Tamci nie zbudują przywództwa na epatowaniu swoimi stanami lękowymi. Jak zaczną opowiadać o lękach i strachach - trzeba wysłać ich na jakąś terapię i już.
  5. Jasny przekaz zwalczania rasismu i ksenofobii poprzez eliminowanie antykatolicyzmu i polonofobii z życia publicznego.

Tamci bowiem swoje stanowisko ideowe opierają na niedomówieniach i przeinaczeniach:

  1. Jak proboszcz powiedział, żeby głosować na uczciwych to wg Wyborczej cały Kościół nawoływał do głosowania na pisiorów i zaangażował się w politykę. ALE jak jakiś imam zapowiedział wprowadzenie w Polsce szariatu to jest to pojedynczy wyskok niereprezentatywny.
  2. Podobnie znaleźli jakiegoś leszcza co popełnił paszkwil w Tygodniku Powszechnym i to już jest głos całego Watykanu itp.
  3. A wypowiedzi x. Sowy to nie jest mieszanie się do polityki?
  4. Rasizm jest niedobry ALE antypolonizm jest OK. Wyraźnie trzeba powiedzieć, że nasz rząd jest polski i dlatego się zajmuje antypolonizmem. Antysemityzmowi możemy poświęcić tyle uwagi, co oni poświęcają antypolonizmowi. Na zasadzie wzajemności.

Oni zawsze mają jakieś ALE, czyli zastrzeżenie, które przekreśla zasady uniwersalne, które rzekomo głoszą. Moralność Kalego w całej pełni. Dlatego na wynurzenia Kopacz o prezydencie Dudzie, że powinien dbać o elektorat Bronka odpowiadam, że Bronek nie dał dobrego przykładu dbania o elektorat Kaczora. A dał?

Mamy bowiem do czynienia z dwulicowcami, którzy sami proszą o coś, żeby potem się przyczepić. Niech odwołanie referendum jowowego będzie przykładem: apelowali o odwołanie i już szykowali się do hejtu, jakby Duda odwołał. Wg mnie było to odwołanie możliwe do przeprowadzenia, ale na zasadach katolickich: rachunek sumienia,żal za grzechy, szczera spowiedź. Czyli gdyby Bronek napisał wprost, że pomysł z referendum głupi, że w pospiechu w nocy wymyślili bezsensowne pytania, że celem było skłócenia PiS z Kukizem itp - wtedy by było można. Że on przeprasza i więcej nie będzie. Podobnie w 1989 niezbędne było uzyskanie przyznania się przez komuchów do fiaska: że kraj wykończony, kasy ni ma, ustrój splajtował. I podpis Jaruzelskiego i Kiszczaka. Inaczej byśmy teraz wyglądali.

Zauważcie, że Dudzie w kampanii pomogli narodowcy i korwiniści, atakując Bronka. Obecnie PiS nie zadbał o takich sojuszników, którzy będą jechać po PO, zwalniając z tego PiS, który będzie mógł coś pozytywnie nawijać. Jak wie, co. Chociaż Lichocką wzięli na kandydatkę, która może się zmagać z platformersami jak równy z równym. Może ona coś wymyśli. Pamiętajcie też, że pisiory teraz w PO siedzą: Dorn, Misiek Kamiński, Kluzik-Rostkowska,  Zalewski. I atakując Platformę na prawdę godzę w PiS.

PiS obecny (a nie ten w PO) można bez problemu wkręcić w dowolną bzdurę, czy zbrodnię, czego przykładem są drożdżówki w szkołach. Są bezbronni wobec szantażu emocjonalnego: jak się im nakłapie bzdur, że to dla dobra dzieci, że to że sio to klepną wszystko. Teraz tamci bohatersko przywrócili drożdżówki, co za sukces. A swoją drogą: wspomnicie jeszcze moje słowa o katastrofalnym wpływie na psychikę dzieci więzienia ich w fotelikach. Sprawa jest oczywista, psychologowie będą łamać ręce itp. Nie jestem też wcale pewien, czy tzw zdrowa żywność jest zdrowsza niż niezdrowa, tym bardziej że zdrowa jest niesłona i paskudna.

 

Twoja ocena: Brak Średnia: 4.7 (6 głosów)

Komentarze

drożdżówek? Po latach rezultat będzie ten sam - wrzody żołądka albo jeszcze gorzej.

Podobnie jest z dymaniem PiS-u w tym momencie...

O PO jestem, spokojna - dobrze dyma się sama. Można najwyżej jej pokibicować, poklakierzyć i/albo pomóc by szybciej skończyła. I niech to pozostanie motywem przewodnim i spiritus movens do wyborów.

Pozdrawiam.

Vote up!
5
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1494893

Czyli słynne zawołanie Azji:

 

kończ koparo ! Wstydu oszczędź.

Dość twoich głupości !

Dosyć cyrku i wygłupów !

Dość POtuskiej POdłości !!!

 

Już rz......my wszyscy tą partią miłości
Vote up!
3
Vote down!
0
#1494907

Czyli słynne zawołanie Azji:

Poeto, Azja tak nie wołał. To nie jest jego zawołanie. (:-

Vote up!
2
Vote down!
0

Grzest

#1494937

 No wiem jak wołał Azja, szanowny Grzest. Przecież musiałem ciut zmodyfikować.....premiera nie waść jeszcze póki co.

Choć już kombinowała z ustawą coby waściem się zrobić może, jakby jej jeszcze bardziej odbiło.

Na szczęście Prezydent Andrzej Duda POwstrzymał i zawetował platformerskich głupków, czym naraził się bardzo Paligłupowi, który "łaskawie" przezwał Naszego Prezydenta pierwszym katolickim talibem:

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Weto-prezydenta-ws-uzgadniania-plci-Palikot-Duda-to-pierwszy-katolicki-talib-RP,wid,17887082,wiadomosc.html

Moim zdaniem, ten s.......syn, powinien za te słowa trafić pod sąd, i tak dla przykładu powinna być zasądzona od kretyna kara co najmniej 500 000  Złotych Polskich !

Może tego głupka TA kara nauczyłaby szacunku dla Urzędu.

Choć wątpię. Może jakby tak zakuć idiotę w dyby i na Warszawswkim Rynku na gołą d..... ze 100 bizunów ?

Przez d.....po rozum do głowy ?

Czasem jedyna droga.

 

Vote up!
2
Vote down!
0
#1494973

Wprawdzie „poezji to nikt nie zji” – jak mawiał jeden z bohaterów „Towarzysza Szmaciaka”, niejaki Rurka, ale pewne granice w wyrażaniu swych myśli obowiązywać powinny. Zwłaszcza po tak zwanej prawej stronie internetu.
Biorąc pod uwagę fakt, że nasza młodzież szkolna pozbawiona została przez obecną antypolską władzę lektur o tematyce patriotycznej, tym bardziej powinniśmy zachować staranność w tej materii.
Czytając pański komentarz, nawet dobry uczeń obecnej szkoły średniej może nabyć fałszywego przekonania, że słowa „kończ waść, wstydu oszczędź” wypowiedział Azja Tuhajbejowicz a nie Kmicic. Zwłaszcza, że w polskim kinie w obie te postacie wcielił się ten sam aktor.
I tyle na ten temat.
I jeszcze jedna sprawa. Fakt, że jakiś paligłup, jak pan pisze, „przezwał Naszego Prezydenta pierwszym katolickim talibem” nie oznacza wcale, że mamy brać z niego przykład i zachowywać się podobnie.
Pełna zgoda co do postępowania sądowego. Ale przy obecnych sądach...

Vote up!
1
Vote down!
0

Grzest

#1494986

w stosunku do ugrupowań, które pomogły A. Dudzie zostać prezydentem. Czyżby członkowie tego ugrupowania i ich sympatycy uwierzyli, że PIS zwycięży, zmieni konstytucję, system parlamentarno- gabinetowy na prezydencki i zaspokoi rozbudzone żądania i nadzieje Polaków? Dziwne to i krótkowzroczne, ale to skutek przedkładania interesów partyjnych ponad narodowe. Głosy wzywających  do jedności ugrupowań prawicowych, tworzenia list obywatelskich ( Konrad z Podziemnej TV ) przypominają głos nawołującego na puszczy!

Vote up!
6
Vote down!
0

mika54

#1494898

Jarosław Marek Rymkiewicz: "Coś dobrego się w Polsce zaczęło. Nie wiem, bo nikt nie wie, jak to się skończy. Ale niewątpliwie Polacy się obudzili". WYWIAD

(...)

Co w takim razie trzeba zrobić z pozostałymi mediami, z tymi setkami zakłamanych dziennikarzy?

Tymi dziennikarzami to się w ogóle nie przejmujcie. Zostawmy ich na boku. Problemem są raczej zwykli Polacy, którzy zostali przez lata ogłupieni przez propagandę. To ogłupianie trwa przecież od 1989 roku, wyrosło całe nowe pokolenie. To oni są problemem. A dziennikarze, jak będzie trzeba, to się przekręcą, będzie ich coraz mniej.

Co to znaczy dla pana być Europejczykiem?

To się samo przez się rozumie. Kto jest Polakiem, ten mieszka w Europie i jest Europejczykiem. To jest cywilizacja śródziemnomorska. Od Homera do dzisiaj. Chcąc nie chcą urodziliśmy się w tej cywilizacji. Nie dajmy się ogłupić tym, którzy tworzą jakąś różnicę pomiędzy tradycją polską a tradycją europejską. Jesteśmy wszyscy znad Morza Śródziemnego.

(...)

Cytat za: http://wpolityce.pl/kultura/266270-jaroslaw-marek-rymkiewicz-cos-dobrego-sie-w-polsce-zaczelo-nie-wiem-bo-nikt-nie-wie-jak-to-sie-skonczy-ale-niewatpliwie-polacy-sie-obudzili-wywiad

Vote up!
1
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1494989