Chcącemu nie dzieje się krzywda

Obrazek użytkownika Smok Eustachy
Kraj

Jak wszyscy wiedzą tzw. Ruda z KOD dostała w trąbę z liścia:
]]>https://youtu.be/7IpSLp-MeG4]]>


Wbrew jojczeniom różnych pięknoduchów recepcja społeczna tego wydarzenia będzie pozytywna. Idźcie się spytajcie ludzi, czy by nie strzelili sami w takiej sytuacji: obchody rocznicy Września 1939 roku, czyli naszej obrony (tak trzeba pisać bo tamte obchodzą rocznicę napadu niemieckiego i swój sukces obchodzą), powaga, weterani a to drze mordę epatując swoimi idiosynkrazjami. Pomijam już zagadnienie, kim ona jest i w ogóle i skupiam się na samej sytuacji:

KOD se może protestować gdzie chce, tyle, że te protesty nikogo nie obchodzą. Stoją gdzieś, mają te swoje transparenty, jest ich garstka, ani to ludzi nie grzeje ani nie ziębi. Dlatego radykalizują się i zaczęli atakować pisiorstwo. Ludzie widzą, że to pokazywanie fiksacji kosztowne jest. Policja musi zabezpieczać, wynosić, obstawiać. I kto za to płaci? Idźcie się spytajcie normalsów czy te protesty kodomanii powinny być maksymalnie bezkosztowe i kto te koszty powinien pokrywać?

Zasadniczo takie formy protestów znajdą uznanie, jakie uznawali za swojej kadencji. Ludzie pamiętają te opowieści, że władzę się zdobywa przy urnie wyborczej, a nie na ulicy itp. Gdyby Tusk za swojego premierostwa stwierdził, że jak PiSiory narobią chlewu to on zrezygnuje i sobie pójdzie... Wtedy inaczej byśmy oceniali dzisiejszą działalność opozycji. Hipokryzja jej to nie jest coś, czym może pozyskać elektorat.

Pojawiają się domysły, że może to ustawka była. No jeśli byłą to ustawka to samobójcza. Przypominam, że wywieszczyłem sprawienie KODowi i UBywatelom totalny łomot przy aprobacie społecznej. Ludzie mają coraz bardziej dość tego wariactwa i oczekują, że w końcu reżim ich spałuje i rozgoni, bo dość tej żenady. Tendencja ta będzie się pogłębiać. Tłumaczyłem tez, że jak już ktoś włazi do ringu to nie może płakać, że go biją. Póki sam zadawał ciosy to była gitarka a jak zarobił kontrę to płacz. Nie takich zachowań oczekuje społeczeństwo. Tymczasem Unia Demokratyczna/Wolności/demokraci.pl/.Nowoczesna z Platformą Obywatelską jedno i to samo. Dostają bęcki w wyborach ale się reinkarnują. Jak ktoś wchodzi do ringu to ma nie pękać i cześć.

II

Wyczyny owej Rudej są znane nie od dziś:

]]>https://youtu.be/jbEwcLYHs20]]>

 Jak już pisałem jak ktoś szuka dymu to niech potem nie wzywa pisoskiej policji, która wcześniej wyzywał od ZOMO tylko na klatę niech przyjmie. Takie są w sumie zasady naszej cywilizacji łacińskiej. Jednak osobom z innych cywilizacji trzeba te zasady objaśnić. Jest taka zasada "chcącemu nie dzieje się krzywda". Szukasz dymu to nie płacz, że zarobiłeś. Chcesz, to masz.

Co do odpowiedzialności to przykład dał nam Janusz Korwin-Mikke, który sklepał Boniego za kablarstwo. Zdawał sobie on sprawę, że go pociągną do odpowiedzialności ale uznał, że trzeba się poświęcić i się poświęcił. Nawet nie za samo kablarstwo tylko dlatego, że Boni  jeszcze pyskował. I to jest postawa, która powinna być wzorem. Europarlament się rzucał potem o tą akcję, w sumie dlatego, że o kablarstwo poszło. Sam se opinie zszargał ten parlament, bo wyszło, że jest szczególnie czuły na krzywdę kablarstwa.

W tej sprawie na pewno znajduje przepis o znikomej szkodliwości społecznej czynu i dodatkowo jeszcze afekt, czyli uzasadnione wzburzenie wywołane pogardą kodowców dla ofiar wojny, weteranów i  prawdziwych bohaterów.

Wizja ładu społecznego, w którym jak ktoś chce protestować to niech se protestuje ale niech nie zakłóca innym jest bliska szerokim kręgom społecznym. Zwróćcie uwagę, że jak zakłócali jakieś pisoskie imprezy to im jakoś nic się nie działo. Nawet jak próbowali blokować Kaczora jadącego na grób brata.[1] Dopiero jak zaatakowali weteranów II Wojny Światowej i obchody to zarobili w trąbę. Tzn ta Ruda zarobiła a reszta symbolicznie. Tymczasem rozpoczęło się rykowisko i jak chcą se ryczeć to niech spadają do lasu ryczeć z jeleniami. Póki jeszcze lasu nie zeżarł kornik i jest gdzie.

PS: Tu jakiś komentarz znalazłem:

]]>https://youtu.be/lGmxozBKzyk]]>

 

Przypisy:

1- policjanci represjonowali szamoczące się kodomitki głaskaniem po rękach.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.9 (20 głosów)

Komentarze

Od uspokajania nadmiernie pobudzonych demonstrantów była i jest policja państwowa. Kwestia dlaczego nie ma woli politycznej do stosowania środków przymusu bezpośredniego w sytuacjach ewidentnego przekraczania porządku publicznego. Zabawa w samosądy, nawet polegające na policzkowaniu chamów i odszczepieńców nic dobrego nie wyniknie i może Pan zaklinać rzeczywistość na wszystkie sposoby ale to się nie zmieni.

Vote up!
2
Vote down!
-6

"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
--- Józef Szwejk

#1571742

Uważam, że pani Dominika zachowała się tak, jak trzeba, zachowała się normalnie, jak powinien zachować się każdy człowiek, każdy mężczyzna, każdy Polak w tej konkretnej sytuacji. To nie była żadna "zabawa w samosądy", ale normalna, prawidłowa reakcja na bezczelność wrogów Polski. Wielu ludzi o tym mówi, ale nikt nie działa. Brakuje Polakom odwagi. Powiem ostrzej: Polacy są tchórzami. Bredzenie o kulturze, zwalanie odpowiedzialności na innych (w tym wypadku rząd), szukanie wymówek w rodzaju "nie dajmy się sprowokować", to tylko zasłona dymna dla własnego, osobistego tchórzostwa.  Pani Dominika poświęciła dla Polski bardzo dużo, więcej niż się w pierwszej chwili wydaje. Dlatego będzie naszą bohaterką i wzorem dla mężczyn. Może kilku prawdziwych mężczyn jeszcze w Polsce się znajdzie.

Vote up!
12
Vote down!
-1

ppłk

#1571753

się tak nie irytuje bo żyłka panu w doopie pęknie.

Vote up!
4
Vote down!
-1

lupo

#1571761

Właśnie "widać było" policję państwową, która "uspokajała" tę rudą Magdalenę, atakującą fizycznie uczestników innych, wcześniejszych zdarzeń politycznych. Policja po prostu była niewidzialna!

Ruda rzetelnie "zarobiła" na ową "piątkę"! Jedyne zastrzeżenie - zdarzyło się to zbyt późno. A gdyby nie pani Dominika - to Rudej nadal nikt by nie "uspokajał". 

Mnie uczono, że są zachowania, które wymagają reakcji. Tamto było właśnie takie: gdy obrażane są wartości podstawowe. 

Czy to jasne?

Vote up!
3
Vote down!
-1

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1571788

Ta miła Pani uratowała Rudą przed większymi urazami gdyby na przykład jakiś mężczyzna wcześniej nie wytrzymał. A tak załatwiła Rudą z klasą bardzo elegancko.Kilka razy sobie filmik z tym incydentem odtwarzałem. Wielkie szczęście, dla nas i dla Rudej że na taką elegancką damę trafiła.

Pozdrawiam.

Vote up!
7
Vote down!
0
#1571754

nie popieram takich zachowań , ale myślę ze jak bym był na miejscu tej kobiety to sam bym ja rżnął w gębę .
Tolerancja i zbytnia uległość jest gorsza jak kara za danie komuś w mordę , a tej rudej już się dawno to należało , tylko nikt nie miał odwagi tego zrobić .

Vote up!
7
Vote down!
0
#1571756

Ano,..."policja, policja..."a przeciez pisoska policja to ZOMO, powinna byc konsekwentna i wzywac polizei.

W sumie kto sieje wiatr ten zbiera burze.

Vote up!
7
Vote down!
-2
#1571758