Bez zmian

Obrazek użytkownika Smok Eustachy
Kraj

Reżimowa TV powoduje śmierć blogosfery. Nie chce mi się pisać o rzeczach, które są tam omawiane, gdyż mam wrażenie, że się powtarzam. Pięta achillesową PiS są ziobryści, którzy bezmyślnie generują afery. Poseł Pięta jeszcze jest. W sprawie ataków Izraela na Polskę wszstko zostało powiedziane, poza może jednym: Jak się obejmuje rządy t trzeba sobie zrobić taką tabelkę, gdzie będzie z jednej strony co kto może nam zrobić a z drugiej co możemy gdzie ugrać. PiS jest fundamentalnie niezdolny do stworzenia takiej tabelki stąd problemy. I powinni sobie zdawać sprawę z przyczyn i celów żydowskiej agresji. Mają oni takie inteligencikowskie podejście, że uśmiechajmy się, bądźmy mili to i inni dla nas będą mili. I w ogóle. Stąd nie rozumieją, o co chodzi.

Doszły mnie jednak słuchy, ze upublicznili na świecie wspólną deklarację Izrael-Polska. Jest ona beznadziejna ale to upublicznienie wywołało furię tamtych. Miało bowiem tak być, jak do tej pory: deklaracja po cichu a pyskówki i szkalumnie na duża skalę. A tu nie. No to nagłośnienie jednak celne było

Opozycja tez po staremu, funkcjonariusze unijni coraz bardziej się kompromitują powtarzając bzdury jakie im totalniacy wciskają. Jaki autorytet może mieć Unia epatująca tym bełkotem? No żadnego. Zresztą w maju są wybory unijne i po nich Kaczor będzie rządził Europą., chyba że sfałszują. A Guj z Timmermansem nie wyglądają na gości, którym zadrżałaby ręka  przed skreceniem wyborów w celu uratowania koryta. Skoro sa zdolni do wygadywania tych pierdół to sa zdolni do wszystkiego. Tymczasem jedynie osoby szczególnie przenikliwe pojmują, że celem ich są rozwiązania radzieckie. Wybory fikcyjne których wyniki są ustalone. Itp.

II

Niby nie piszę ale to nie znaczy, że nie działam. Przeraża mnie intelektualna impotencja osób roszczących sobie pretensje do miana intelektualisty. I kiedyś tacy głupi nie byli. Powinni oni jakiejś podbudowy dostarczać refleksyjnej a powtarzają jedynie komunały i dyrdymaly. Dlatego bez nazwisk tym razem. Schetyna oglądający meczyk w czasie protestu sądowego z kolei jest przykładem cynizmu i braku wiarygodności. Sama kwestia sądowa jest zaś z punktu widzenia animacji kaczofobicznej słaba, co ujmę następująco:

Pogląd, że sądy są niezależne i wolne nie jest ugruntowany w społeczeństwie i totalniacy przez dekady swych rządów nie zrobili nic, aby ten pogląd ugruntować. Generalnie panuje opinia, że to sitwa i mafia jest, która pasie się na naszej krzywdzie.I oczekiwanie, że wzbudzi ona swą niedolą gniew społeczny jest tak samo nieuzasadnione, jak oczekiwanie rewolucji z powodu wyniesienia Frasyniuka. Weźcie wymyślcie coś innego. Ostatnie ruchawki sprawiają wrażenie prowokacji mających spowodować inwazję unijną.Tyle, że Unia nie ma siły na to i ludzie to widzą.

III

Nowoczesna straciła kolejną szansę. Katarzyna Lubnauer wygadała się bredząc o "naszych sędziach", którym grozi wywalenie. I tu popełniła błąd, bo konsekwentne trzymanie się tej narracji dałoby Nowoczesnej szansę na reelekcję. Powinni przestać pitolić o tzw wartościach, bo nie mają o nich pojęcia. otwarcie powinni wyznać, że walczą o ocalenie sitwy. Że sędziowie mają być ich, na telefon orzekać, politycznie mają być zaangażowani, ale po ich stronie. Że orzekać mają nie zgodnie z prawem, ale zgodnie z ich interesami. I jest tu elektorat do zagospodarowania, podobnie jak jest elektorat popierający bezinteresownie czyścicieli kamienic. Może on przeważyć szalę w Warszawie.

Tymczasem co Nowoczesna opowiada? Że teraz będzie tragedia, bo z pisowcem nie będzie szans w sądzie. Ale ludzie sobie dopowiadają, że ze to z platformersem będzie, więc się poprawi. No i jak tu budować elektorat w takich warunkach?

Żeby coś tam ugrać totalniacy muszą się uwiarygodnić. Jeśli mówią, że sędzia ma być niezależny to niech wycofają zależnych od nich. Niech wycofają sędziów na telefon od Tuska. Najłatwiej swoją sitwę mogą skasować. I wtedy Naród im uwierzy. A tak to nie.

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (7 głosów)

Komentarze

He, he. Część III tekstu. Złośliwe ale trafne. Pozdrawiam

Vote up!
3
Vote down!
0

Traczew

#1568020