TĘCZOWA ZARAZA [1]

Obrazek użytkownika Sławomir Tomasz Roch
Świat

Od ponad miesiąca trwa w naszej ojczyźnie ostra i bezpardonowa wojna cywilizacyjna, w której prawda walczy z kłamstwem, prawdziwa miłość z namiastką i uzurpacją tejże, niewinność i czystość z rozpustą i łajdactwem, cywilizacja życia z cywilizacją śmierci. Otwarte starcie zaczęło się właściwie od słów abp Marka Jędraszewskiego, odważnie wypowiedzianych 1 sierpnia 2019 r. podczas mszy świętej w krakowskim Kościele Mariackim z okazji 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Ten mądry Pasterz nie bał się wygłosić mocnej i klarownej homilii, w której podkreślił, że to z powstańczych mogił narodziła się wolna Polska. A zarazem jednoznacznie dodał, składając publicznie swoje świadectwo wiary w tym niezwykle trudnym dla Kościoła czasie: „Trzeba było długo na nią czekać. Czerwona zaraza już po naszej ziemi nie chodzi. Co wcale nie znaczy, że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie marksistowska, bolszewicka, ale zrodzona z tego samego ducha - neomarksistowska. Nie czerwona, ale tęczowa.”

Na koniec kazania zaś celnie i dobitnie podsumował: „W imię tak zwanych rządów prawa, można krzywdzić. Największa tolerancja, a jednocześnie szczyt nietolerancji. Na ustach głoszących tolerancję, pojawiają się przemoc, poniżanie, szyderstwo z najświętszych znaków: Matki Bożej Częstochowskiej, a w ostatnich dniach z symbolu Polski Walczącej. Pamięć o mogiłach każe nam zdobywać się na sprzeciw i bronić autentycznej wolności.”

A oto i ta homilia ks. abp. Marka Jędraszewskiego wygłoszona w Kościele Mariackim:

Już na drugi dzień w piątek zaczęła ostra akcja tęczowych. Pod oknem papieskim przy ul. Franciszkańskiej 3 w Krakowie zebrało się około stu osób. Przynieśli ze sobą białe kartki z napisami: „Nie jestem tęczową zarazą” oraz wiele innych. W taki sposób zaprotestowali przeciwko słowom metropolity krakowskiego. Upust swojej wściekłości dali też na Twitterze m.in. Krzysztof Luft oraz Michał Boni, którzy w ordynarny sposób zwyzywali arcybiskupa. I by nie być gołosłownym Luft stwierdził, że duchowny to „cymbał”, a odpowiadając na ten wpis Boni tłumaczył, że metropolita krakowski to „samo zło”. Skandaliczne słowa na Twitterze napisał również Tomasz Lis. Stwierdził on bowiem, że arcybiskup Jędraszewski to „twarz polskiego pogaństwa”.

Z kolei dziennikarz TOK FM Piotr Maślak pozwolił sobie i na taki komentarz: „Abp. Jędraszewski już dawno zatracił w sobie Boga, za nic ma najważniejsze z przykazań, a wczoraj ostatecznie pokazał, że bliższa jest mu nienawiść, niż miłość. W imieniu mojego kościoła przepraszam wszystkich urażonych za tego Pana. On nie jest głosem kościoła”. A niejaka Renata Grochal („Newsweek”) brylowała na salonach w takim stylu: „Słowa abpa Jędraszewskiego są zaprzeczeniem chrześcijaństwa. To kazanie jest kolejnym dowodem choroby, toczącej polską hierarchię kościelną”.

Na szczęście natychmiast ruszyła kampania obronna i z drugiej strony barykady. Reporter TVP1 Krzysztof Nowina-Konopka tłumaczył na gorąco: „ ....abp Jędraszewski nie powiedział niczego, co byłoby skierowane przeciw osobom o skłonnościach homoseksualnych, a jedynie wyłożył oficjalne stanowisko Kościoła wobec ideologii LGBT”. A znany publicysta ks. Henryk Zieliński mówił: „Kościół stawia opór różnym ideologiom, które usiłują zawładnąć człowiekiem i życiem współczesnym.”. Natomiast prawicowy publicysta Michał Karnowski odpalił już z grubej rury: „Arcybiskup Jędraszewski powiedział kilka słów prawdy. To jest przestroga przed nowym komunizmem. Który wyrasta z takiej inżynierii społecznej, reedukacji człowieka, wymuszenia na nim podporządkowania się totalitarnej ideologii.”. Swoje trzy grosze nie omieszkał dodać i Prof. Grzegorz Kucharczyk, który tak tłumaczy podstawy marksizmu: „Dla oryginalnej myśli marksistowskiej rodzina jawi się jako coś opresyjnego.”.

Oliwy do ognia dolał i Prof. Mieczysław Ryba, znany i ceniony od lat naukowiec z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Otóż jego zdaniem: „postawa abp. Jędraszewskiego powinna zmobilizować innych hierarchów, aby stanęli po jego stronie, choć dziś w Kościele brakuje odważnych komentarzy dotyczących LGBT. Niestety dziś w Kościele rzadko spotyka się biskupów, którzy w tak jednoznaczny sposób wypowiadają się ws. ideologii LGBT”. W rozmowie z portalem wPolityce.pl, zauważa nadto: „Próbuje się osaczyć arcybiskupa ze wszystkich stron, wytworzyć pewną nagonkę, zamknąć mu usta, aby nikt nie odważył się pójść jego drogą świadczenia prawdy. Dzisiaj milczenie w takich sprawach jak rewolucja seksualna, jest wielkim grzechem zaniedbania”. Po czym Prof. Ryba bezkompromisowo puentuej: „Purpura zobowiązuje do wierności Chrystusowi, aż do przelania krwi. Strach nie może dyktować tego, jak się zachowujemy. Trzeba mówić prawdę w porę czy nie w porę”.

I to byłyby z grubsza same początki tego starcia, które z dnia na dzień nabierało impetu i po dziś dzień nie widać końca, tej właściwie współczesnej wojny ideologicznej, a w której ostatecznie trzeba dodać, iż zwycięzca może być tylko jeden.

 

Po harcownikach przyszedł czas na grube ryby

 

Gdy pierwsze emocje opadły do starcia ruszyli z impetem liderzy obu zaangażowanych stron. Znany i zdeklarowany homoseksualista Robert Biedroń, ze śmiechem stwierdził, że abp Jędraszewski: „to diabeł wcielony. Oczekuję przeprosin. Napiszę list do papieża Franciszka”. Prof. Magdalena Środa z UW wyznała lekceważąco, że metropolita krakowski jest chory psychicznie albo ma demencję, a lewicowy aktywista Jan Śpiewak twierdził w kategoriach, iż abp Jędraszewski to troglodyta w purpurze, człowiek dziki, barbarzyńca! Nie potrafi uszanować nawet takiej daty, jak rocznica Powstania Warszawskiego.

Niezłego czada dała swoim wpisem na Twitterze Poseł Joanna Scheuring-Wielgus (członkini Nowoczesnej, Wiosny i partii Teraz), która odważyła się stwierdzić: „W 1994 roku wielu katolickich księży przyłożyło rękę do ludobójstwa w Rwandzie. W 2019 roku katolicki biskup w Polsce mówi językiem nazistów. Mówi o ludziach zaraza. W Rwandzie na początku też padały słowa, a potem w 100 dni zamordowano 1 mln ludzi. Zabijał sąsiad sąsiada”. A Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych złożył do krakowskiej prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez abpa Jędraszewskiego.

Widać więc wyraźnie, że słowa arcybiskupa Jędraszewskiego oburzyły homoseksualistów oraz osoby sprzyjające lobby LGBT. Tymczasem rzuca się w oczy coraz to dłuższy cień zakusów na cenzurowanie Kościoła, który mówiąc prawdę o naturze człowieka, miłości, seksualności i rodzinie, staje w opozycji do „tego świata”, świata akceptującego grzech i folgowanie wszelkim degradującym człowieka zachciankom.

Rosnąca wrzawa w całym kraju wymusiła reakcję różnych środowisk, w tym Prezydenta RP Andrzeja Dudy, który już 2 sierpnia podkreślił, że abp Marek Jędraszewski „ma ogromny szacunek do człowieka” i mówił jedynie „o pewnym ideologicznym starciu”. Po czym jeszcze rozwinął swoją myśl: „I rzeczywiście ze swojego punktu widzenia – filozofa – opowiedział się w tym ideologicznym sporze w sposób zdecydowany.” I powtórzył raz jeszcze, że w słowach abp. Jędraszewskiego chodziło o „o ideologię, a nie o ludzi”.

Na wysokości zadania stanęli też b. wiekowi kombatanci zrzeszni w Światowym Związku Żołnierzy Armii Krajowej, którzy 10 sierpnia złośyli wizytę Metropolicie Krakowskiemu w domu arcybiskupów, by przekazać mu list z wyrazami solidarności i wdzięczności za głoszenie prawdy. Kombatanci reprezentowani przez mjr. dr Janusza Kamockiego ps. „Mamut”, por. Wacława Szaconia, ps. „Czarny, kpt. Stanisława Pazurkiewicza i przez Stefanię Szaconiową, skazaną na 6 lat więzienia w tzw. „procesie” pracowników krakowskiej kurii w roku 1953 jako szpieg amerykański, opublikowali oświadczenie. Czytamy w nim: „[...] Jest to nowe neomarksistowskie, tęczowe zagrożenie dla Rodziny, Polski, Kościoła. Ideologia LGBT jest podobnie zakłamana jak komunizm, a na miejscu Boga stawia ateizm, żądze, zboczenia i dewiacje. Jest to zdecydowana mniejszość społeczeństwa, ale za to bardzo krzykliwa i agresywna. Robią wszystko, aby zastraszyć większość, pozbawić ją prawa do wygłaszania normalnych poglądów i narzucić jej swoje zboczenia jako normę.

To tęczowe zagrożenie dla naszych wartości – Bóg, Honor, Ojczyzna, którymi kierujemy się w życiu, z każdym dniem narasta. Dlatego my, członkowie Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, kombatanci i środowiska niepodległościowe jesteśmy wdzięczni za powiedzenie prawdy o zagrożeniach dla Ojczyzny. Stoimy murem za arcybiskupem Markiem Jędraszewskim. [...].”

Tego samego dnia z oddolnej inicjatywy wiernych w Godzinie Miłosierdzia o 15-tej przed krakowską kurią zorganizowano modlitwę za Ojczyznę, o nawrócenie narodu polskiego oraz jako wyraz wsparcia i wdzięczności dla ks. abp. Marka Jędraszewskiego za odważne głoszenie Ewangelii. Modlitwa zgromadziła wielkie tłumy ludzi i była transmitowana na żywo przez TV Trwam i Radio Maryja, jest też dostępna w Internecie na portalu Radia Maryja. Nadto ta akcja z 10 sierpnia 2019 r. w Krakowie przebiegała też pod hasłem: „Murem za abp. Markiem Jędraszewskim”, oto relacja Józefa Wieczorka TV:

Tymczasem to b. nie spodobało się znanemu już skądinąd w mediach ks. Prof. Alfredowi Wierzbickiemu, który 12 sierpnia w programie "Fakty po Faktach" w TVN24.stwierdził: „Organizuje się poparcie dla abp. Jędraszewskiego. Stawiam sobie pytanie, czy wszyscy są tego samego zdania, czy nie widzą, do jak wielkiej destrukcji i szkody prowadzi to naszą wspólnotę kościelną.” I jeszcze ów etyk, teolog i kierownik Katedry Etyki KUL raczył dodać: „Mam wiele sygnałów od ludzi, którzy są już gdzieś poza Kościołem. Nie sądziłem, że dożyję takich czasów.”

Na szczęście poparcie w ojczyźnie dla b. potrzebnej i na czasie krytyki wynaturzeń tęczowych rosło. W specjalnym liście do abp Marka Jędraszewskiego z 16 sierpnia szef NSZZ "Solidarność" Piotr Duda dziękując gorąco napisał: „w imieniu własnym, ale też myślę większości członków Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Solidarność za odważne i prawdziwe słowa oceniające szerzącą się w naszym kraju ideologię LGBT+". To było niezwykle ważne i potrzebne świadectwo.” I znacząco dodał: „wściekły atak aktywistów LGBT+ dowodzi jak trafnych słów ksiądz arcybiskup użył. Jak precyzyjnie nazywając tę ideologię neomarksizmem, obnażył jego mechanizm, sposób myślenia i działania. Jeszcze raz serdecznie za to dziękuję.”

 

Diabeł zrzucił szaty czerwone i przebrał się w szaty tęczowe

 

W czasie Apelu Jasnogórskiego 8 sierpnia, tuż przed zakończeniem XVI Pieszej Pielgrzymki Diecezji świdnickiej, bp Ignacy Dec zabrał zdecydowany głos w kwestii LGBT. Powiedział odważnie:Starsi mówią, że nawet za czasów komunistycznych nie było takich zachowań i takich działań antykościelnych, bluźnierczych jak dzisiaj, że diabeł zrzucił szaty czerwone i przebrał się w szaty tęczowe. Wierni Kościoła katolickiego bywają dziś poniżani i boleśnie doświadczani nie przez więzienia czy zadawanie cierpień fizycznych jak to było w minionych czasach i jak to bywa i dziś w niektórych krajach azjatyckich czy afrykańskich, ale przez kamieniowanie medialne za wypowiedzi w obronie wartości katolickich i narodowych, za sprzeciw wobec znieważania świętych znaków i parodiowania świętych obrzędów”.

Tego samego dnia w obronie abp. Jędraszewskiego wystąpił publicznie w Warszawie Przewodniczący Konferencji Episkopatu abp Stanisław Gądecki, który wyraźnie i mocno podkreślił: „Fala krytyki, która dotknęła metropolitę krakowskiego, arcybiskupa i profesora, a także reakcje pracodawców wobec osób wyrażających swoją dezaprobatę wobec ideologii LGBT+, świadczą o zakorzenionym w pewnych środowiskach totalitaryzmie światopoglądowym, polegającym na usuwaniu poza sferę obszaru wolności ludzi myślących inaczej.”

Podobnież wspólnota zakonna franciszkanów w Niepokalanowie wsparła abp. Marka Jędraszewskiego wobec ataków i medialnej nagonki na jego osobę w tych pierwszych dniach. W w liście franciszkanie opublikowanym na portalu niepokalanow.pl napisali m.in. : „Podzielamy istotę oceny niejednokrotnie wyrażaną przez Ekscelencję wobec współczesnych ideologii będących zagrożeniem dla wiary, Kościoła, rodziny i naszej ojczyzny. Głęboko sprzeciwiamy się kłamliwej poprawności politycznej i fałszywej tolerancji oraz niewoli wszelkich ideologii całkowicie sprzecznych z przesłaniem Ewangelii i nauczaniem Kościoła”.

I jak dodali: „Modlimy się, aby ci, którzy stają się pierwszymi ofiarami ideologii przez siebie głoszonych, mogli zobaczyć miłość Chrystusa i doświadczyć słodyczy Jego Serca, która nasyca wszelki głód miłości”. [...] „Ksiądz Arcybiskup uczy nas zdecydowanej postawy w mówieniu Prawdy zgodnie z Pismem Świętym i wyznawaną wiarą. Dostrzegamy, że Bóg Księdzu Arcybiskupowi w posłudze duszpasterskiej nie dał ducha bojaźni, ale mocy i miłości, i trzeźwego myślenia, by z odwagą wziąć udział w trudach i przeciwnościach znoszonych dla Ewangelii według mocy Boga”.

Poparcie dla polskiego Pasterza zaczęło napływać też z bliskiej zagranicy. Prymas Czech kard. Dominik Duka w specjalnym komunikacie przytoczył w całości oświadczenie abp. Stanisława Gądeckiego i zaznaczył, że tematy ideologii LGBT są, zgodnie z najnowszymi doniesieniami, rozszerzane o programy ateistyczne i satanistyczne. Napisał także: „Jako prymas Czech, przewodniczący Konferencji Biskupów Czeskich, arcybiskup Pragi i kardynał Kościoła rzymskokatolickiego przyłączam się do deklaracji przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski i wzywam do podobnego kroku przedstawicieli episkopatów Słowacji i Węgier.”

Metropolita Praski kard. Duka już w 2011 r., w związku z pierwszą organizowaną w stolicy Czech paradą równości, poprosił ówczesnego burmistrza Pragi o rozważenie jego rezygnacji z patronatu nad tym wydarzeniem, zwracając uwagę, że jest to promowanie rozwiązłego stylu życia.

Słowa żywej solidarności skierował do abp. Jędraszewskiego także kard. Zenon Grocholewski. Bliski współpracownik Jana Pawła II w liście tym napisał: „z wielką przykrością odbieram bezzasadne ataki na Księdza Arcybiskupa”. I o treści wygłoszonego 1 sierpnia kazania takie dał osobiste świadectwo: „nic niewłaściwego, lecz, przeciwnie, realistyczne odczytanie rzeczywistości oraz poczucie odpowiedzialności, którym się Ksiądz Arcybiskup kierował, broniąc prawdy i dobra oraz prawa Bożego wobec narzucającej się obecnie ideologii”. I dodał jeszcze klarownie: „Boleśnie mnie dotknęły te bluźniercze zachowania. Eucharystia, Matka Najświętsza oraz kapłaństwo Chrystusowe są przedmiotem żywej wiary i najgłębszej miłości ogromnej większości Polaków.” [...] „każdemu człowiekowi należy się szacunek, każdy ma prawo wyrażać także publicznie swoją opinię i poglądy, natomiast godne wszelkiego potępienia są postawy pogardy i obrażania”.

Wkrótce z wyrazami poparcia wystąpiły też Episkopaty Słowacji i Węgier oraz ukraińscy biskupi, którzy napisali: „My, Pasterze ukraińskiej ziemi, przez wiele lat doświadczaliśmy i do dziś doświadczamy niszczących skutków ideologii komunistycznej, która doprowadziła wiele ludzkich istnień do duchowego zniszczenia, a która podobnie jak ideologia gender przybierała maskę walki o równość [...] „z bólem serca patrzymy, jak ta nowa ideologia zbiera dzisiaj swoje niszczące żniwo, godząc w instytucję małżeństwa i rodziny. Przypomina to początki reżimu w ZSRR, którego jedną z pierwszych decyzji było zezwolenie na szybki rozwód oraz aborcję. Nic dziwnego, że zwolennicy ideologii gender podejmują działania w duchu, który z pewnością nie jest od Boga! Stare przysłowie słowiańskie mówi: Jabłko od jabłoni niedaleko pada – obie ideologie wyrosły z ateizmu, z zaprzeczenia Boga Stwórcy, który jest Źródłem prawdziwego życia i Życiem samym.”

 

Cenzura  na YouTube

 

Iż krytyka ideologii LGBT jest niemile widziana w wielu mediach w Europie i w Polsce to wiedziano już od dawna ale kiedy dołączył do tego i popularny serwis YouTube, to dosłownie się zagotowało. Kłopoty dopadły samo Radio Maryja, które zamieściło na YouTube nagranie z homilią arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Serwis usunął słowa hierarchy, twierdząc, że to „szerzenie nienawiści”. Właściciel konta - czyli Radio Maryja - otrzymał także ostrzeżenie. Gdy będzie zamieszczał kolejne takie treści, może to się skończyć blokadą konta.

Takiemu działaniu sprzeciwiło się b. stanowczo Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Wystosowano specjalne oświadczenie, w którym dr Jolanta Hajdasz, dyrektor tegoż Centrum poiinformowała: "Wyjątkowo skandaliczne jest przy tym to, iż cenzura wypowiedzi dotyka zarówno jednej z najważniejszych osób w polskim Kościele katolickim, jak i najpopularniejsze i największe media katolickie w Polsce. Należy podkreślić, iż metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski pełni funkcję wiceprzewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, a Radio Maryja i jego serwisy internetowe to najważniejsze dla katolików w Polsce źródło informacji o kościele i jego nauczaniu. Szczególnie bulwersujący jest przy tym fakt, iż You Tube stara się usunąć z przestrzeni publicznej publikacje wyrażające ważne i dla wielu Polaków fundamentalne treści w momencie ostrego sporu ideologicznego, jaki obecnie toczy się w Polsce w związku z promocją ideologii LGBT prowadzoną nieskrępowanie w różnych środkach masowego komunikowania. Uniemożliwianie przeciwnikom ideologii LGBT publicznego wyrażania jej krytyki oczywisty sposób narusza polską Konstytucję oraz polskie Prawo Prasowe. Nazywanie krytyki ideologii LGBT „szerzeniem nienawiści” , z czym mamy do czynienia w tym przypadku, w ocenie CMWP SDP jest jedynie pretekstem mającym usprawiedliwić przed opinią publiczną działanie YouTube w stosunku do Radia Maryja".

Dalej dr Jolanta Hajdasz pisze już wprost, iż usuwanie treści bez wyraźnych powodów narusza zasadę wolności słowa: „Ze względu na powszechność serwisu internetowego YouTube działanie takie ma charakter cenzury czyli kontroli publicznego przekazywania informacji, ograniczającej wolność swobodnego wyrażania myśli i przekonań (...) Usuwanie treści z portali społecznościowych bez wskazania konkretnych przykładów naruszenia regulaminu serwisu i bez realnej możliwości odwołania się przez ich autorów narusza zasadę wolności słowa demokratycznego państwa. CMWP SDP apeluje o cofnięcie tych decyzji oraz zaniechanie takiego działania w przyszłości”.

Zdecydowane zarzuty o cenzurę i łamanie wolności słowa poskutkowały i już po kilku godzinach przedstawicielka YouTube w Polsce Marta Poślad informowała: „Rzadko podejmujemy decyzję o blokadzie, która jest błędna. Jeśli tak się stanie, po weryfikacji przywracamy treści. Oceniając je bierzemy pod uwagę kontekst, np. to, czy materiał ma wartość dokumentalną lub wypełnia przesłanki interesu publicznego. Dlatego wideo wróciło na YT”.

 

Demoniczna cywilizacja gender chce dzieci deprawować i krzywdzić

 

Zaciekłe ataki na Metropolitę Krakowskiego skupiają się na krytyce kazania z 1 sierpnia, tymczasem Pasterz Ziemi Małopolskiej jest po prostu komsekwentny w swoim przepowiadaniu i w swojej służbie prawdzie. Otóż abp Marek Jędraszewski już podczas Mszy św. sprawowanej w Uroczystość św. Józefa Patrona Krakowa w Bazylice Mariackiej w Krakowie, mówił: „Wątek Heroda i zagrożeń, które są i które dotyczą dzieci ciągle wraca. Ciągle potrzeba nam tego spojrzenia ojca, który jest szczęśliwy, że jego dziecko jest uratowane, ale jednocześnie zatroskany o to, co może się dziecku w przyszłości przydarzyć.”

W homilii podkreślił, że Józef znalazł się w sytuacji bardzo trudnej i zupełnie dla siebie niezrozumiałej: „Niespokojne i pełne miłości serce Józefa zatroskane jest jedynie o to jak Ją ocalić. Jak sprawić, by nie została narażona na zniesławienie. I jedyne wyjście jakie podpowiadało mu ówczesne prawo, to oddalić Ją. Nadzwyczajna interwencja Boga poprzez anioła – weź Ją do siebie. Zaopiekuj się Nią i strzeż. Przyjmij także to Dziecko, które z Niej mocą Ducha się narodzi, bo Ono będzie Zbawicielem świata.”

I dodał rowijając: „Józef był posłuszny Bożym nakazom i w ten sposób pokonał niepokoje swojego serca. Musiał jednak pokonać także przeciwności zewnętrzne, m.in. gniew Heroda. Od tamtych wydarzeń minęło tyle wieków, a przecież wątek Heroda i zagrożeń, które są i które dotyczą dzieci ciągle wraca. Ciągle potrzeba nam tego spojrzenia ojca, który jest szczęśliwy, że jego dziecko jest uratowane, ale jednocześnie zatroskany o to, co może się dziecku w przyszłości przydarzyć.”

Po czym abp Marek Jędraszewski jednoznacznie ostrzegł wiernych, iż mamy do czynienia z budzeniem się nowej antychrześcijańskiej cywilizacji. Konkretnie i czytelnie wyłożył jej cele i mroczne metody działania, mówił: Cywilizacja ta w miejsce tej miłości, jaką głosił i jaką swoim życiem urzeczywistnił nasz Pan Jezus Chrystus – głosi jedną wielką pochwałę użycia. Nie ma już obiektywnej prawdy, nie ma trwałych wartości, jest tylko pogoń za przyjemnościami i wszystko to jest dobrem, co służy zaspokajaniu własnych pożądań. To głoszą piewcy nowej cywilizacji. Ostatnio udowadniają, że ten program musi się także odnieść do dzieci. Stąd wytyczne Światowej Organizacji Zdrowia, mówiące jak dzieci deprawować począwszy już od czwartego roku życia. Jak pozbawiać je niewinności. Jak krzywdzić je, pozbawiając dzieciństwa. I jakże boleć musi nasz naród, który jest dumny z liczącej ponad 1050 lat chrześcijańskiej tradycji to, że są bardzo głośne ostatnio inicjatywy, by tego rodzaju programy wprowadzać do polskich szkół.”

Metropolita zaznaczył, że na szczęście są ludzie, którzy widzą zagrożenie i protestują, przypomniał nadto stanowisko Konferencji Episkopatu Polski wobec tak zwanej Karty LGBT. Mówił zatem: „Biskupi wraz z rodzinami i środowiskami wyrażającymi sprzeciw wobec wspomnianej Karty, je wspierają i przypominają, że zgodnie z Konstytucją RP ‘każdy ma prawo żądać od organów władzy publicznej ochrony dziecka przed (…) demoralizacją’. Dlatego też apelują o wycofanie budzących wątpliwości etyczne i prawne rozwiązań zawartych w tak zwanej Karcie LGBT.”

Na zakończenie homilii zaś zaapelował do serc Krakowian: „Niech ten dzwon, który już niedługo będzie rozbrzmiewał na cały Kraków z wysokości mariackich wież, będzie wtórował spojrzeniu św. Józefa z czczonego tutaj obrazu. Niech wzywa do obrony najbardziej niewinnych i zagrożonych, niech pobudza nasze sumienia. Niech mówi wszystkim, że bycie prawdziwym mężczyzną to bycie człowiekiem odpowiedzialnym za drugiego, za małżonkę, za dziecko, za ich szczęście, za pokój, za poczucie że są naprawdę kochani. Św. Józefie – Opiekunie Kościoła świętego módl się za nami!”

Trzeba się zatem przed tym bronić, zwyczajnie jak ów młody człowiek, który wziął swój mały krzyż i odważnie wyszedł tęczowym na spotkanie. Polecam gorąco ten specjalny raport opublikowany już 18 sierpnia przez Church Militant pt. „News Report — Poland's War Against the 'Rainbow Plague'”

CDN

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (22 głosy)

Komentarze

Niepokalanów, 6 sierpnia A. D. 2019 Ojcowie Franciszkanie

Klasztor Niepokalanów Jego Ekscelencja

Arcybiskup Marek Jędraszewski Metropolita Krakowski

 

W Księdze Mądrości jest napisane: "I jeśli ktoś miłuje sprawiedliwość – jej to dziełem są cnoty: uczy bowiem umiarkowania i roztropności, sprawiedliwości i męstwa" (8,7). Z doświadczenia ludzkiego wiadomo, że dobro wcześniej lub później napotyka na opór zła. Człowiek czyniący dobro potrzebuje zatem siły, by przeciwstawić się złu. Jest nią cnota męstwa. Męstwo daje wytrwałość w dobrym, zwalcza pokusy i strach. Stawia czoła wszelkim trudnościom, próbom, cierpieniom i prześladowaniom. Źródłem ludzkiego męstwa jest siła i moc Boga: "Bądź mężny i mocny, nie lękaj się, nie bój się ich, gdyż Pan, Bóg twój, idzie za tobą, nie opuści cię, nie odrzuci" (Pwt 31,6). Św. Maksymilian Maria Kolbe był przekonany, że człowiek wtedy jest szczęśliwy, kiedy żyje Prawdą. Według Świętego z Niepokalanowa, szukanie i głoszenie Prawdy jest w życiu pewną drogą prowadzącą do Boga. Obecnie w relacjach międzyludzkich istnieje wiele barier blokujących głoszenie Prawdy. Ksiądz Arcybiskup uczy nas zdecydowanej postawy w mówieniu Prawdy zgodnie z Pismem Świętym i wyznawaną wiarą. Dostrzegamy, że Bóg Księdzu Arcybiskupowi w posłudze duszpasterskiej nie dał "ducha bojaźni, ale mocy i miłości, i trzeźwego myślenia", by z odwagą wziąć "udział w trudach i przeciwnościach znoszonych dla Ewangelii według mocy Boga" (2 Tm 1,7-8).

Wspólnota zakonna franciszkanów w Niepokalanowie zapewnia o modlitwie i wyraża poparcie wobec nasilającego się ataku i medialnej nagonki na osobę Księdza Arcybiskupa. Podzielamy istotę oceny niejednokrotnie wyrażaną przez Ekscelencję wobec współczesnych ideologii będących zagrożeniem dla wiary, Kościoła, rodziny i naszej Ojczyzny. Głęboko sprzeciwiamy się kłamliwej poprawności politycznej i fałszywej tolerancji oraz niewoli wszelkich ideologii całkowicie sprzecznych z przesłaniem Ewangelii i nauczaniem Kościoła. Grzech, zwłaszcza wołający o pomstę do Nieba, jest ogromnym spustoszeniem duchowym. Modlimy się, aby ci, którzy stają się pierwszymi ofiarami ideologii przez siebie głoszonych, mogli zobaczyć miłość Chrystusa i doświadczyć słodyczy Jego Serca, która nasyca wszelki głód miłości. Podziwiamy odwagę Ekscelencji i zdecydowany głos w obronie wartości. Zawierzamy Księdza Arcybiskupa i Jego posługę pasterską w ręce Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask i św. Maksymiliana. Niech Maryja wyprasza wszelkie potrzebne łaski zarówno dla Księdza Arcybiskupa, jak i dla tych, którzy są Księdzu przeciwni. Z franciszkańskim przesłaniem Pokoju i Dobra

wspólnota zakonna w Niepokalanowie

Przeczytaj osobiście i tam jeśli masz ku temu wolę i sposobny czas: https://www.niepokalanow.pl/klasztor-kat/popieramy-list-otwarty-do-abp-marka-jedraszewskiego/

Sławomir Tomasz Roch

#1602281

Przewodniczący Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki

Ekscelencjo,

Proszę mi pozwolić, w imieniu Konferencji Episkopatu Słowacji, wyrazić solidarność z Konferencją Episkopatu Polski, a w szczególny sposób z metropolitą Krakowa arcybiskupem Markiem Jędraszewskim, w związku z atakami, jakich doznaje po skrytykowaniu niektórych zachowań tych, którzy wspierają nowe ideologie.

Jeszcze trzydzieści lat temu państwa Europy środkowej i wschodniej znajdowały się w niewoli komunistycznej: z tego powodu, słusznie, jesteśmy bardzo wrażliwi na jakiekolwiek próby uciszania opinii na pewne tematy tylko dlatego, że ze względów ideologicznych uważane są za niepoprawne politycznie.

Dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek ważne jest mówienie o człowieku w sposób integralny, zwracając uwagę na antropologię chrześcijańską. Mamy wiele powodów, aby myśleć, że zwolennicy ideologii gender (pośród których znajduje się niestety wiele aktywistów LGBT) starają się zmusić nas do uważania ich wyboru stylu życia za równoważny, a przede wszystkim moralnie prawidłowy. W tym sensie odbieramy również atak na arcybiskupa krakowskiego. Ataki tego typu skrywają w rzeczywistości próby ograniczenia wolności religijnej.

W tym kontekście Konferencja Episkopatu Słowacji wyraża pełne wsparcie i solidarność wobec arcybiskupa krakowskiego Marka Jędraszewskiego oraz wobec całej Konferencji Episkopatu Polski. Jednocześnie pragniemy podkreślić znaczenie komunikacji i współpracy między naszymi państwami.

Z wyrazami szacunku,

+ Stanislav Zvolenský

Arcybiskup Metropolita Bratysławy

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Słowacji

Bratysława, 12 sierpnia 2019

 

Cały List jest dostępny pod adresem: https://episkopat.pl/en/list-przewodniczacego-episkopatu-slowacji-do-przewodniczacego-episkopatu-polski-z-wyrazami-solidarnosci-z-abp-markiem-jedraszewskim/

Sławomir Tomasz Roch

#1602283

Abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Ekscelencjo,

Wiemy z naszej historii, że wytrwanie w nauczaniu naszej wiary wielokrotnie wywoływało gniew innych. Tym niemniej obserwujemy ze zdumieniem ostatnie niesłuszne ataki, ponieważ wyraziliście jedynie nauczanie Kościoła Katolickiego w obliczu zjawiska naszych czasów. Szokujące jest to, że ci, którzy domagają się akceptacji swoich przekonań, jednocześnie odmawiają prawa do wypowiadania się Wam i tym, którzy mają odmienne zdanie w danej sprawie.

Ponieważ ataki te są niebywałe, pragniemy również i my wyrazić za pomocą tego listu naszą solidarność i nasze braterskie wsparcie.

W braterskiej jedności,

+ András Veres

Biskup Győr

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Węgier

Budapeszt, 13 sierpnia 2019 r.

 

List ten jest dostępny na stronie Konferencji Episkopatu Polski pod adresem: https://episkopat.pl/en/list-przewodniczacego-episkopatu-wegier-do-przewodniczacego-episkopatu-polski-z-wyrazami-wsparcia-dla-abp-jedraszewskiego/

Sławomir Tomasz Roch

#1602329

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Ukrainy, bp Bronisław Bernacki, w liście do metropolity krakowskiego, abpa Marka Jędraszewskiego, przesłał mu wyrazy solidarności i poparcia w związku z atakami ze strony środowisk lewicowo-liberalnych za słowa na temat ideologii LGBT. Oto i pełna treść listu bp. Bernackiego i Konferencji Episkopatu Ukrainy, zamieszczonego na stronie Archidiecezji Krakowskiej oraz na stronie Kresy.pl:

 

“Ekscelencjo,

Najdostojniejszy Księże Arcybiskupie – Metropolito!

Słowa, które św. Piotr Apostoł skierował niegdyś do członków Sanhedrynu, brzmią dziś szczególnie aktualnie: „Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi” (Dz 5, 29). W obliczu ostatnich ataków ze strony środowisk LGBT na osobę Księdza Arcybiskupa widzimy, jak te słowa stają się znów żywe względem prawdy Chrystusowej, którą mężnie głosi i naucza Pasterz krakowskiego Kościoła.

„Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi” (Dz 5, 29). To właśnie Bóg w swym objawieniu powiedział: „Mężczyzną i niewiastą stworzył ich” (Rdz 1, 27). Tej prawdy nie możemy przemilczać zwłaszcza obecnie, kiedy jest ona niezwykle silnie atakowana i podważana.

My, Pasterze ukraińskiej ziemi, przez wiele lat doświadczaliśmy i do dziś doświadczamy niszczących skutków ideologii komunistycznej, która doprowadziła wiele ludzkich istnień do duchowego zniszczenia, a która podobnie jak ideologia gender przybierała maskę walki o równość. Z bólem serca patrzymy, jak ta nowa ideologia zbiera dzisiaj swoje niszczące żniwo, godząc w instytucję małżeństwa i rodziny. Przypomina to początki reżimu w ZSRR, którego jedną z pierwszych decyzji było zezwolenie na szybki rozwód oraz aborcję. Nic dziwnego, że zwolennicy ideologii gender podejmują działania w duchu, który z pewnością nie jest od Boga! Stare przysłowie słowiańskie mówi: „Jabłko od jabłoni niedaleko pada” – obie ideologie wyrosły z ateizmu, z zaprzeczenia Boga Stwórcy, który jest Źródłem prawdziwego życia i Życiem samym.

W obecnych zmaganiach, w imieniu w imieniu Pasterzy rzymskokatolickiego Kościoła ukraińskiej ziemi pragnę wyrazić Drogiemu Księdzu Arcybiskupowi naszą braterską solidarność, wsparcie oraz nade wszystko zapewnić Go o naszej modlitwie!

Niech święci poprzednicy w pasterskiej posłudze, biskup Stanisław ze Szczepanowa oraz św. Jan Paweł II, którzy mężnie bronili prawdy o małżeństwie i rodzinie, wesprą Księdza Arcybiskupa swoim wstawiennictwem, a Najświętsza Bogurodzica otoczy płaszczem swej matczynej opieki.

W imieniu Konferencji Biskupów Rzymskokatolickich Ukrainy

W braterskiej jedności

+ Bronisław Bernacki

Biskup Odesko-Symferopolski

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Ukrainy

Odessa, 16 sierpnia 2019 roku”

 

Bp Bernacki jest Polakiem, urodzonym w 1944 roku w Murafie, w obwodzie winnickim na Ukrainie. Kieruje diecezją odesko-symferopolską od początku jej powstania w 2002 roku, za pontyfikatu św. Jana Pawła II. W 2016 roku został odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę Krzyżem Komandorskim Orderu Zasługi RP „za wybitne zasługi dla polskiego Kościoła na Wschodzie, za krzewienie polskiej kultury i tradycji narodowych, za działalność na rzecz polskich mniejszości narodowych”.

Cały wpis jest dostępny pod adresem: https://kresy.pl/wydarzenia/biskup-z-kresow-wraz-z-episkopatem-ukrainy-wstawiaja-sie-za-abp-jedraszewskim/

Sławomir Tomasz Roch

#1602332

NIE MOŻE BOWIEM DOBRE DRZEWO RODZIĆ ZŁYCH OWOCÓW, A ZŁE DRZEWO DOBRYCH. TAK WIĘC PO OWOCACH ICH POZNACIE....... 

............Słowa, które św. Piotr Apostoł skierował niegdyś do członków Sanhedrynu, brzmią dziś szczególnie aktualnie: „Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi” (Dz 5, 29). W obliczu ostatnich ataków ze strony środowisk LGBT na osobę Księdza Arcybiskupa widzimy, jak te słowa stają się znów żywe względem prawdy Chrystusowej, którą mężnie głosi i naucza Pasterz krakowskiego Kościoła.

„Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi” (Dz 5, 29). To właśnie Bóg w swym objawieniu powiedział: „Mężczyzną i niewiastą stworzył ich” (Rdz 1, 27). Tej prawdy nie możemy przemilczać zwłaszcza obecnie, kiedy jest ona niezwykle silnie atakowana i podważana.

Źródło: https://niepoprawni.pl/blog/slawomir-tomasz-roch/teczowa-zaraza-1

Trzeba bardziej kochać Boga niż ludzi.

zboczenia to diabelski jest sznyt!

Stoimy MUREM! za Arcybiskupem.

Bóg naszym Prawodawcą Jest!

zboczeńcy w domach - nie na ulicach, mogą sobie smakować ten swój wstrętny, diabelski "kit"...

 

Dzięki Wielkie Sławomirze Tomaszu Rochu za obszerne opisanie tego tematu. Słyszałem wcześniej, ale dopiero Twój wpis ukazał mi całokształt problemu, i Wspaniałą Postawę Arcybiskupa Jędraszewskiego. No i obrzydliwość tego biedroniowego syfu. Ci głupcy myślą, że coś znaczą, no ale niech sobie myślą. Z g......na bata nie ukręci - mówi stare porzekadło. Ci wszyscy "protestanci" z biedroniowego stada, co to ujadają i wrzeszczą, to jest tylko takie badziewie, że szkoda każdego słowa by ten ich durnowaty jazgot opisywać. Wystarczy popatrzeć na te ich uśmieszki a la Biedroń, by z obrzydzeniem odwrócić się w inną stronę. Diabeł wie, że ma mało czasu, więc te swoje diabelskie hufce pogania, no i te diabelskie sługi demonstrują swoją diabelską aktywność. Po owocach ich poznajemy. Paskudny diabelski syf!

#1602339

Wielkie dzięki poeto za ten cenny komentarz. Dokładnie tak! Poznamy ich po ich owocach! Popatrzmy zatem razem na te oto owoce, jak wyglądają, pachną i smakują. Genderowy terror w brytyjskiej szkole już jest obecny, kiedy aż kilkadziesiąt uczennic zostało ukaranych za rzekomą homofobię.

Otóż w brytyjskim mieście Lewes w hrabstwie East Sussex tamtejsza Priory School wydała regulamin nakazujący przychodzenie uczniów na lekcje w strojach „neutralnych pod względem płci”, czyli… długich spodniach. Szkoła twierdzi, że celem takiej decyzji jest „zwalczanie dyskryminacji homoseksualistów” i tych, którzy „nie mają jeszcze dojrzałej świadomości swojej tożsamości seksualnej”. Dyrekcja placówki przekonuje nadto, że: „Neutralny mundurek jest najlepszym środkiem gwarantującym równość płci”.

Działania Priory School wzbudziły wiele protestów. Około stu uczniów i rodziców wyraziło sprzeciw przed szkołą wobec tej decyzji w minionym tygodniu. Ponadto w ramach protestu dziewczęta uczęszczające do szkoły przybyły na zajęcia w… spódnicach. Aby uniemożlwić im wejście do budynku wezwano na pomoc policję. Po wszystkim dyrekcja szkoły wysłała pisma do rodziców uczennic, domagając się wyjasnień dlaczego były nieobecne na lekcjach. Stwierdzo też, że w stosunku do niektórcyh z nich zostaną wyciągnięte sankcje dyscyplinarne.

Pozwoliłem sobie na kilka słów własnego komentarza: „Obrzydliwa dyskryminacja normalnych dziewcząt, normalnych rodzin w Wielkiej Brytanii. To jest otwarte prześladowanie ludzi. Wstyd! Hańba! To idzie teraz do nas wielkimi krokami!

Przeczytaj osobiście i tam jeśli masz ku temu wolę i sposobny czas oraz zobacz te znakomite, krótkie filmy o tym właśnie i o tej wprost kuriozalnej sytuacji: http://www.pch24.pl/genderowy-terror-w-brytyjskiej-szkole--kilkadziesiat-uczennic-ukaranych-za-rzekoma-homofobie,70796,i.html#ixzz5zJWnmznX

 

Pierwszy filmik to: “Schoolgirls Wearing Skirts Locked Out of School for Not Wearing Gender Neutral Uniforms”. Opublikowany 6 Sep 2019.

A drugi to: “Sussex School Caught in Row as They Ban Girls From Wearing Skirts | Good Morning Britain”. Opublikowany 9 Sep 2019.

 

Sławomir Tomasz Roch

#1602369

„postawa abp. Jędraszewskiego powinna zmobilizować innych hierarchów, aby stanęli po jego stronie, choć dziś w Kościele brakuje odważnych komentarzy dotyczących LGBT. Niestety dziś w Kościele rzadko spotyka się biskupów, którzy w tak jednoznaczny sposób wypowiadają się ws. ideologii LGBT”. 

 

Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, dlaczego hierarchowie zachowują powściągliwość w tej kwestii?

Wydaje się, ze olbrzymi wpływ na taką ich postawę ma zachowanie się papieża Franciszka w tej sprawie.

Franciszek jest bardzo blisko z ludźmi ruchu LGBT i to od dawnych argentyńskich czasów, z których pochodzi jego bardzo bliska zażyłość z jednym z argentyńskich polityków i działaczy ruchu LGBT czyli z Gustavo Vera:

 

(....)

Przed jedną z największych na świecie homoseksualnych parad o. James Martin SJ celebrował mszę, podczas której powiedział „katolikom LGBT”, aby byli pełni nadziei, ponieważ papież Franciszek ma „przyjaciół LGBT” i „mianował wielu kardynałów, arcybiskupów i biskupów wspierających LGBT”. O. Martin jest konsultorem watykańskiego sekretariatu ds. komunikacji i prowadzi kampanię na rzecz większej akceptacji homoseksualizmu w Kościele katolickim. Wieczorem 29 czerwca sprawował mszę w nowojorskiej parafii pw. św. Franciszka z Asyżu, znanej ze swojego „duszpasterstwa LGBT”, które lekceważy naukę Kościoła na temat seksualności. Jeden z liderów tego duszpasterstwa zbierał fundusze na Planned Parenthood.

Jezuita powiedział przy tej okazji, że „katolicy LGBT” powinni być „twardzi” w odpowiedzi na krytykę ideologii LGBT. Przedstawiając słowa Jezusa Chrystusa w Ewangelii św. Łukasza, starał się rozwinąć definicję bycia Jego uczniem. Wzywając homoseksualnych i transpłciowych katolików, aby „byli twardzi”, powiedział, że w ostatnich latach pojawiło się „wiele pozytywnych kroków w stronę katolików LGBT”. Mówiąc o „dwóch wielkich trendach”, stwierdził, że jeden „można podsumować dwoma słowami: ‘Papież Franciszek’. Jego pięć najsłynniejszych słów brzmi wciąż : ‘Kim jestem, aby ich osądzać?’, co było najpierw odpowiedzią na pytanie w kwestii homoseksualnych księży , a następnie zostało rozszerzone na osoby LGBT”. O. Martin powiedział, że obecny papież jako pierwszy używa słowa„ gej ”, dodając:„ Ma przyjaciół LGBT. I mianował wielu kardynałów, arcybiskupów i biskupów wspierających LGBT ”. Kolejną pozytywną tendencją według jezuity jest to, że „coraz więcej katolików decyduje się na coming out i jest otwartych na temat swojej tożsamości płciowej. Oni i ich rodziny wnoszą swoje nadzieje i pragnienia do swoich parafii i powoli zmienia się kultura Kościoła”.

(...)

https://bialykruk.pl/wydarzenia/szokujace-slowa-amerykanskiego-jezuity-przed-paradagejow-papiez-franciszek-mianowal-wielu-biskupow-wspierajacych-lgbt-i-ma-przyjaciol-lgbt

#1602346

można powiedzieć???

chyba tylko zacytować Słowa Księgi Ksiąg

:

SZATAN CZĘSTO PRZYBIERA POSTAĆ ANIOŁA ŚWIATŁOŚCI, A JEGO SŁUDZY POSTAĆ SŁUG SPRAWIEDLIWOŚCI........koniec cytatu.

#1602351

Do brutalnego gwałcenia państwa prawa, organizatorzy totalnej antypolskości potrzebowali dużej liczby ustosunkowanych mieszkańców Polski.

Wojenny projekt totalnego umocowania antypaństwowych kast w teorEtycznym fundamencie państwa prawa, założył konieczność trwałego zesPOlenia antypolakości - z zawodami zaufania publicznego.

Chodziło  o antypolskie zniewolenie i zawłaszczenie - zwłaszcza "wolnych zawodów" obywateli nominatów systemowych ("niezawisłych sędziów", "niezależnych prokuratorów", czy "lekarzy" POtrzebnych antypaństwowości - do "legalizowania" politycznych wyroków śmierci na obywatelach systemowo (towarZYSKo) selekcjonowani i ETYKIetowani jako obywatele nie zyskowni dla POwojennej antypolskości ...

Antypolski "wymiar sprawiedliwości" (jak rury pod Wisłą) został od środka wyszlifowany (na wskroś) - twardą (wzajemną) przestępczością, która się koncentruje odśrodkowo - ścierając ściany ministerstw zakrwawione głowami obywateli ...

Obywateli, systemowo wykluczanych, wydanych samorządowo - towarZYSKim (PPP)przedsiębiorstwom publiczno prywatnym "Łowców Skór", "dopalaczowych", "cysterNowych", "VATowych" ...

Do tego - znanych zawodowo, tysiącom tych i owych decydentom "wymiaru sprawiedliwości" - niestety ciągle POddanym POwojennym ustaLeniom PERmanentnych ZŁOdziejstw kancelaryjnych POdsycanych oPOzycyjnymi słupami "gangów przebierańców" (byłych agentów, byłych Ministerstw Sprawiedliwości)...A.K...

Pozdrawiam J.K.

 

#1602350

Serwus ojczystegoiowego dzięki za wpis. Pozdrawiam serdecznie. Odpowiem słowami jednego z najbardziej znanych opozycjonistów z czasów stanu wojennego ale przez właściwie cały okres 28 lat III RP. To naturalnie jak zwykle niezawodny i wierny prawdzie ks Isakowicz-Zaleski z Krakowa, który dosłownie miażdży środowiska LGBT ws. ataku na Abp. Jędraszewskiego i polski kościół! Gorąco polecam zatem ten wywiad dla wRealu24.pl, opublikowany 8 sierpnia 2019 r., oto on:

 

Sławomir Tomasz Roch

#1602367

W związku z organizowanym w sobotę 10 sierpnia o godzinie 15 przed siedzibą Kurii przy ul. Franciszkańskiej 3 wiecem modlitewnym wspierającym JE ks. Abpa Marka Jędraszewskiego Metropolitę Krakowskiego Zarząd AKO w Krakowie wystosował list poparcia dla Arcybiskupa, który został odczytany podczas uroczystości. Oto treść tego Listu poniżej:

 

Jego Ekscelencja

Ksiądz Arcybiskup Metropolita Krakowski

Profesor nauk teologicznych Marek Jędraszewski

Czcigodny nasz Arcypasterzu!

 

Akademicki Klub Obywatelski im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Krakowie w roku 2017 powitał z radością i chlubą Ekscelencję jako Arcybiskupa Krakowskiego, dzieląc uczucia nie tylko wiernych naszej archidiecezji, lecz wszystkich ludzi dobrej woli. Dziś pragniemy wyrazić Mu swoją wdzięczność za kazanie w Bazylice Mariackiej i okazać solidarność w związku z agresywną kampanią polemiczną, wymierzoną w osobę Księdza Arcybiskupa, w Jego posługę wierną ortodoksji i profetycznej misji Kościoła.

Jako pracownicy nauki z krytycyzmem postrzegamy domniemaną naukowość studiów genderowych m. in. ze względu na przymieszkę koncepcji magicznych (magiczny woluntaryzm, magiczna reinterpretacja lingwistycznej teorii aktów mowy) oraz brak ich konsyliencji z niektórymi naukami o człowieku (w tym z biologią i antropologią fizyczną sensu stricto). Stwierdzamy, że w sferze publicznej funkcjonuje niewątpliwie ideologiczna platforma „ruchu LGBTQ”; to ideologia ze względu na rodowód (nowożytny synkretyzm kulturowy, koncepcje Marksa i Engelsa, neomarksizm), jak też ze względu na realizowany cel (głęboka, nieorganiczna przemiana prawno-ustrojowa). To ideologia emancypacji zorientowanej na konfliktowanie społeczeństwa; ideologia, która ma też swych potężnych, zdeklarowanych beneficjentów ekonomicznych.

Jako przedstawiciele zawodu otwartego na świat z niepokojem odnotowujemy negatywne skutki społeczne, pseudomedyczne, wręcz eugeniczne „ruchu LGBTQ”, o których na Zachodzie alarmuje nawet prasa liberalna. Wiek XX dostarcza analogii historycznych, które zdają się wskazywać, że w Polsce, nieco inaczej niż w mieszczańskich społeczeństwach Europy zachodniej, powtarza się metodologia gwałtownej przemiany społecznej i ustrojowej, przemiany realizowanej przez mniejszościową awangardę rewolucyjną środkami często niezgodnymi z literą lub duchem prawa, z powszechnie akceptowaną obyczajowością, z kanonami tożsamościi więzi społecznej.

Swą wyrazistą wypowiedzią, opartą na prawomocnej analogii, Ksiądz Arcybiskup unaocznił doniosłość i dramatyzm decyzji światopoglądowej i obywatelskiej, przed którą stajemy w Polsce wszyscy razem i każdy z osobna. Dla chrześcijan wśród nas, Polaków, to jak gdyby czas ponownego bierzmowania. Słowa Księdza Arcybiskupa otworzyły wielu ludziom oczy na znaki czasu i umocniły wielu z nas, którzy zawierzyli nauczaniu świętego Kościoła powszechnego.

 

Zarząd Akademickiego Klubu Obywatelskiego im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Krakowie:

prof. dr hab. Bogusław Dopart – Przewodniczący

prof. dr hab. inż. Jan T. Duda – Wiceprzewodniczący

prof. zw. dr hab. Ryszard Kantor – Honorowy Wiceprzewodniczący

dr inż. Janusz Opiła – Sekretarz

mgr inż. Andrzej Ossowski – Sekretarz

 

Wydawnictwo Biały Kruk:

Leszek Sosnowski, założyciel i prezes wydawnictwa Biały Kruk

Adam Bujak, artysta-fotografik

Kraków, 5 sierpnia 2019 r.

Sławomir Tomasz Roch

#1602434

Oto i opublikowana pełna treść listu przekazanego metropolicie abp. Markowi Jędraszewskiemu w domu arcybiskupów przy ul. Franciszkańskiej 3:

 

„ Oświadczenie

Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Małopolska w całej rozciągłości zgadza się z krytyczną oceną ideologii LGBT dokonaną przez arcybiskupa Marka Jędraszewskiego w dniu 1 sierpnia 2019 r. w kazaniu w Bazylice Mariackiej. Jest to nowe neomarksistowskie, tęczowe zagrożenie dla Rodziny, Polski, Kościoła. Ideologia LGBT jest podobnie zakłamana jak komunizm, a na miejscu Boga stawia ateizm, żądze, zboczenia i dewiacje. Jest to zdecydowana mniejszość społeczeństwa, ale za to bardzo krzykliwa i agresywna. Robią wszystko, aby zastraszyć większość, pozbawić ją prawa do wygłaszania normalnych poglądów i narzucić jej swoje zboczenia jako normę.

To tęczowe zagrożenie dla naszych wartości – Bóg, Honor, Ojczyzna, którymi kierujemy się w życiu, z każdym dniem narasta. Dlatego my, członkowie Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, kombatanci i środowiska niepodległościowe jesteśmy wdzięczni za powiedzenie prawdy o zagrożeniach dla Ojczyzny. Stoimy murem za arcybiskupem Markiem Jędraszewskim.

Podpisali:

Ryszard Brodowski – prezes ŚZŻAK Okręg Małopolska, przewodniczący Wojewódzkiej Rady Kombatanckiej

Wiceprezes i członkowie Zarządu Okręgu Małopolska ŚZŻAK

Kraków, dnia 6.08.2019 r.”

 

Kombatantów reprezentowali:

major dr Janusz Kamocki ps. „Mamut”, żołnierz niezłomny-cichociemny, członek Kedywu,

porucznik Wacław Szacoń, ps. „Czarny, żołnierz niezłomny, członek AK, WiN, walczący w oddziałach „Żelaznego” i „Uskoka”, skazany na czterokrotną karę śmierci,

kapitan Stanisław Pazurkiewicz, żołnierz AK, skazany w 1949 roku na 10 lat więzienia za działalność antykomunistyczną

Stefania Szaconiowa, skazana na 6 lat więzienia w tzw. „procesie” pracowników krakowskiej kurii w roku 1953 jako szpieg amerykański.

 

Oświadczenie jest dostępne na oficjalnej stronie:

https://diecezja.pl/aktualnosci/poparcie-swiatowego-zwiazku-zolnierzy-armii-krajowej-dla-abpa-marka-jedraszewskiego/

Sławomir Tomasz Roch

#1602436

Prof. Aleksander Nalaskowski. Wykładowca UMK w Toruniu został zawieszony przez rektora tej uczelni za publikację felietonu „Wędrowni gwałciciele”, w którym odnosił się do coraz zuchwalszej promocji dyktatu LGBT w przestrzeni publicznej. Od tegp wydarzernia jego sprawa stała się b. głośna nie bez powodu w mediach. W rozmowie z Michałem Rachoniem w programie „Minęła dwudziesta” opowiedział rzeczy b. znamienne: “Widziałem tam wiele strojów, udających zakonnice, widziałem „zakonnice”, które też się całowały. Widziałem – jak napisałem, to jest cytat ze mnie – „grube, obleśne baby”, które się całowały. I co mogę zrobić? Widziałem takie indywidua.”

I właśnie takie określenia zostały uznane jako „mowa nienawiści” i stały się w ocenie rektora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, prof. Andrzeja Tretyna powodem zawieszenia naukowca. Tymczasem Prof. Nalaskowski nie zgadza się z taką interpretacją i tłumaczy : “Mowa nienawiści jest wtedy, kiedy kierujemy (ją) do konkretnej osoby. To nie jest skierowane przeciwko żadnej konkretnej osobie.”

Po czym Prof. Aleksander Nalaskowski stwierdził, że : “Istnieje doktryna LGBT – to nie jest żadna ideologia; LGBT to doktryna wojenna, to wojna toczona przeciwko chrześcijaństwu – podkreślał. Następnie tłumaczył dlaczego LGBT musi toczyć wojnę z chrześcijaństwem; - Zabrania wszystkiego: trzeba być przyzwoitym, trzeba szanować matkę, nie trzeba kłamać – a to jest trudne, nie trzeba kraść – a to jest jeszcze trudniejsze, nie trzeba cudzołożyć – a to jest paskudnie nieprzyjemne. (…) To trzeba zniszczyć, żeby po prostu żyło się wygodniej, bez ograniczeń.”

Przeczytaj osobiście i tam jeśli masz ku temu wolę i sposobny czas: http://www.pch24.pl/prof--nalaskowski--lgbt-to-nie-ideologia--ale-doktryna-wojenna-przeciw-chrzescijanstwu,70817,i.html#ixzz5zPKJO1O9

Sławomir Tomasz Roch

#1602464

Gorąco polecam świadectwo Prof. Pawła Skrzydlewskiego o agresywnym obliczu ruchu LGBT, ukazane klarownie w rozmowie z PCh24TV, który powiedział: “Jest dziś wielka potrzeba właściwego nazywania ruchu LGBT. Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski doskonale to zdiagnozował, nazywając ten ruch swoistą zarazą (...) I ta choroba jest szczególnie niebezpieczna dla ludzi młodych.” Film został opublikowany 8 sierpnia 2019 r., a zatem:

 

Warto zobaczyć bez dwóch zdań i te raporty:

Telewizja Republika - TĘCZOWA ZARAZA

Opublikowany 2 sierpnia 2019

Telewizja Republika - W OBRONIE ABP. JĘDRASZEWSKIEGO

Opublikowany 11 sierpnia 2019

 

Sławomir Tomasz Roch

#1602467

.....zakłócili modlitwę wiernych! Ks. Marcin Krzysztof Januszkiewicz, wikariusz w katedralnej parafii pw. św. Stanisława i św. Wacława w Świdnicy, zamieścił dzisiaj rano na Twitterze takiej treści wpis: „Dziś podczas Mszy św. którą sprawowałem #Tęczowiterroryści z pod znaku #LGBT wtrngęli do świątyni i wnosząc tęczową szmatę próbowali zakłócić liturgię. Opatrzność Boża sprawiła, że we Mszy św. ucestniczył komendant policji. Błyskawiczna reakcja, zatrzymanie i zarzuty”.

Jak poinformowała w rozmowie z lokalnym portalem swidnica24.pl st. sierż. Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji: „Dzisiaj po godzinie 9.00 otrzymaliśmy informację, że 4 osoby, trzy kobiety i mężczyzna, weszły do katedry i próbowały zakłócić obrządek religijny. Zostały wyprowadzone przez uczestników mszy i przekazane policjantom, którzy przyjechali na miejsce.” Jak na razie trzy osoby zostały zatrzymane do wytrzeźwienia, czwartą - zwolniono do domu.

Wpis jest dostępny na stronie: https://niezalezna.pl/288239-awantura-podczas-mszy-w-katedrze-w-swidnicy-wikary-pisze-o-teczowych-terrorystach

Sławomir Tomasz Roch

#1602737

Do czego to już doszło w ostatnich dniach w ojczyźnie?! Ksiądz z Krosna powiedział na lekcji religii prawdę o homoseksualizmie. Teraz się go prześladuje, a sam dyrektor szkoły żąda, by zmienił zdanie! Skandal! Słowa księdza oburzyły całą lewicę oraz Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Przedstawiciel tej lewicowej organizacji zaatakował lekcje religii w szkole, nazywając je „pseudonaukowymi bzdurami”. Nawet media cytują księdza ze sporą rezerwą, uznając zapewe jego wypowiedzi za radykalne.

Tymczasem ten odważny kapłan nie ucznił nic złego. Powiedział to co winien powiedzieć, powiedział samą prawdę! Ksiądz katecheta miał zwrócić uwagę na sekciarski charakter homoseksualnych środowisk. Wyraził również zaniepokojenie stanem psychicznym transseksualistów. Nadmienił, iż „okaleczają oni swoje ciało”.

Co ciekawe do sprawy odniósł się dyrektor szkoły, który wezwał księdza do… zmiany zdania. Przyznał, iż ksiądz: „mija się z prawdą” i… „będzie musiał się z tego wycofać”.

Na szczęście Dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej z przemyskiej kurii stanął na wysokości zadania. Przyznał on, że katecheta: „solidnie wywiązał się ze swoich obowiązków, także programowych”. Źródło: polsatnews.pl

Cały wpis jest dostępny na stronie: http://www.pch24.pl/ksiadz-powiedzial-na-lekcji-religii-prawde-o-homoseksualizmie--dyrektor-zada--by-zmienil-zdanie,70847,i.html#ixzz5zcV1T78I

Pozwoliłem sobie tam na osobisty komentarz:

Ten kapłan powiedział czystą prawdę! Transeksualiści się po prostu okaleczają! To jest jakieś wariactwo, że prześladuje się tego kapłana z Krosna. Nadto dyrektor tej szkoły kompromituje się ogromnie i to publicznie. Nie ma też prawa zniewalać tego kapłana. Ten kapłan wykonuje dobrze swoje obowiązki! To skandal, że atakuje się tego dobrego i prawego kapłana! A tak swoją drogą, czy ktoś może zaproponować, by w tej szkole jak najszybciej wymienić dyrektora, bo obecny wyraźnie nie radzi sobie w rozpoznaniu najprostrzych spraw.....

Sławomir Tomasz Roch

#1602743

Bp pomocniczy Mirosław Milewski z Płocka mówił 15 września 2019 r. podczas dożynek regionalnych w Świętym Miejscu: „Nie ulegajmy w głębi duszy tym, którzy chcą nam zohydzić Boga, wiarę i Kościół, i skutecznie sączą do naszych uszu strugę nienawiści do księży i biskupów, bo według wielu współczesnych medialnych autorytetów, kapłan to już nie jest ktoś, kto udziela sakramentów, spowiada, udziela Komunii św., ale człowiek słaby duchowo i zepsuty moralnie. […] Niech nie będzie nam obojętne, jaką Maryja ma aureolę, czy dzieciom w szkole mówi się o mamie i tacie, czy o dwóch tatusiach. Niech nam zależy, żeby syn czy córka chodzili na lekcje religii. Obudźmy się z letargu duchowej niemocy.”

Biskup podkreślił też, że: “Polski chłop odrzuca pseudowartości, narzucane przez różne ideologie. Historia, wspólnota i tradycja wciąż mają dla niego nadrzędne znaczenie. Dlatego w was polskich rolnikach widzimy nadzieję na ocalenie Polski, jaka jest nam bliska i jaką kochamy – Polski chrześcijańskiej i wiernej Bogu. Polska wieś ma w sobie wciąż Bożego Ducha.”

I dodał jeszcze klarownie: “Nie wierzcie telewizyjnym i internetowym wichrzycielom, którzy zasiewają na naszej polskiej ziemi obce nam ziarna ateizmu. Brońcie się przed antykościelną histerią, modną w wielu środowiskach czy redakcjach. Bez Boga nie ma i nie może być polskiej wsi.“

W programie odbył się również konkurs na najpiękniejszy wieniec oraz na tradycyjną potrawę ziemi przasnyskiej, występ laureatów „Sołtysiady 2019”, występ lokalnych zespołów folklorystycznych i wiele innych atrakcji.

Przeczytaj osobiście i tam jeśli masz ku temu wolę i sposobny czas: https://niezalezna.pl/288216-biskup-o-letargu-duchowej-niemocy-niech-nie-bedzie-nam-obojetne-jaka-maryja-ma-aureole

Sławomir Tomasz Roch

#1602832

Rekonstruktorzy w zbrojach husarskich nie zostali wpuszczeni do katedry wiedeńskiej, której gospodarzem jest kard. Christoph Schönborn. To ten sam hierarcha, co z wielką atencją do tej samej katedry wprowadzał środowiska LGBT. Skandal! O co tu chodzi?! Polecam gorąco ten film: “336 rocznica Odsieczy Wiedeńskiej - Wiedeń A.D. 2019”. Opublikowany 14 września 2019 r. przez Józefa Wieczorek TV, a zatem:

 

Sławomir Tomasz Roch

#1602833

Z sondażu IPSOS przeprowadzonego na zlecenie portalu OKO.Press wynika, że LGBT stanowi według Polaków największe zagrożenie dla naszego kraju. Aż 38 proc. Polaków za największe zagrożenie dla Polski w XXI wieku uważa kryzys klimatyczny. Drugim z kolei zagrożeniem jest ideologia gender i działalność ruchów LBGT. Na trzecim miejscu znalazły się obawy o poziom służby zdrowia, kwestie związane z wyjściem Polski z UE oraz „nasilenie ruchów nacjonalistycznych” (po 19 proc.). Kolejne miejsca zajęły takie zagrożenia jak: kryzys demograficzny ( 17 proc.), zaostrzający się konflikt polityczny (16 proc.), zagrożenie ze strony Rosji (15 proc.) i kryzys ekonomiczny (14 proc.).

Źródło: wpolityce.com

Cały wpis jest dostępny pod adresem: http://www.pch24.pl/sondaz-ipsos--polacy-uwazaja-lgbt-za-jedno-z-najwiekszych-zagrozen,70914,i.html#ixzz5ztesGzgp

Sławomir Tomasz Roch

#1603089

Centrum Życia i Rodziny uruchomiło petycję w obronie prof. Aleksandra Nalaskowskiego, który został zawieszony w obowiązkach wykładowcy za felieton krytykujący działalność środowisk LGBT. O petycji, cenzurze w środowisku akademickim i mobilizacji Polaków, b. ciekawa rozmawa z Kazimierzem Przeszowskim z Centrum Życia i Rodziny. Gorąco polecam ten filmik opublikowany 18 września 2019 r., a zatem:

 

Sławomir Tomasz Roch

#1603090

Znany jezuita o. James Martin wyraził zadowolenie w związku z nominacjami kardynalskimi, które ogłosił papież. Purpuratem wkrótce zostanie abp Matteo Zuppi, określany mianem „przyjaciela” lub „zwolennika” osób LGBT i ich obecności w Kościele.

Na Twitterze o. James Martin SJ napisał oto jasno i b. klarownie: „Papież Franciszek mianował kardynałem również abp. Matteo Zuppi z Bolonii! Jest wielkim zwolennikiem katolików LGBT i napisał przedmowę do włoskiej wersji mojej książki Building a Bridge”

Tymczasem to w tej książce wspomina się otwarcie o konieczności zbudowania relacji pomiędzy Kościołem, a osobami LGBT. O co tu chodzi?! Skoro abp Zuppi podkreślał na łamach publikacji, że wobec osób LGBT konieczne jest wyrażanie swego: „szacunku, współczucia i wrażliwości”.

Już wcześniej abp Matteo Zuppi wspierał homoseksualistów. Podczas Synodu Młodych w 2018 zwrócił uwagę na istnienie różnych wrażliwości, które trzeba brać pod uwagę w kontekście funkcjonowania w Kościele osób homoseksualnych. Wspierał również pomysł budowania duszpasterstw dla środowisk LGBT. Włoski hierarcha publicznie twierdził bowiem: „Wierzę, że duszpasterstwo dla osób homoseksualnych jest ważnym tematem. Istnieją różne wrażliwości i musimy również wziąć pod uwagę różne sytuacje na podstawie obszarów geograficznych. Jest to temat pastoralny, a nie ideologiczny”.

Kontrowersyjny jezuita jest krytykowany przez kard. Raymonda Burke, który stwierdził między innymi: „zdecydowanie istnieje w hierarchii Stanów Zjednoczonych element, który nie jest zgodny z Kościołem w tych sprawach. Prałaci na przykład promujący o. Jamesa Martina SJ (który nie wypowiada się zgodnie z nauczaniem Kościoła o homoseksualizmie) w swoich diecezjach są dla nas wskazówką, że istnieje w hierarchii poważny problem, którym należy się zająć”.

Cały wpis jest dostępny pod adresem: http://www.pch24.pl/o--james-martin-sj-zadowolony-z-nominacji-kardynalskich--chodzi-o-stosunek-do-lgbt,70530,i.html#ixzz5zyNatouN

 

Polecam zarazem gorąco zobaczyć te filmiki:

The Vortex—The Pope and Sodomy

The Vortex—Pope Francis and Homosexuals

Opublikowany 26 Jun 2018 r. przez Church Militant, a zatem:

The Vortex—Homo-Communist Clerical Cesspool

Opublikowany 3 Aug 2018 r. . przez Church Militant, a zatem:

 

Sławomir Tomasz Roch

#1603177

12 września 2019 r. Centrum Życia i Rodziny rozpoczęło kampanię w obronie prof. Aleksandra Nalaskowskiego. Na stronie internetowej  https://muremzaprofesorem.pl opublikowany apel o natychmiastowe przywrócenie prof. Nalaskowskiemu pełni praw tj. umożliwienie prowadzenia działalności dydaktycznej i badań naukowych. Na szczęście już po 5 dniach od uruchomienia akcji pod wpływem kampanii „Murem za Profesorem” 18 września 2019 r. rektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, prof. dr hab. Andrzej Tretyn wycofał decyzję o zawieszeniu prof. dr hab. Aleksandra Nalaskowskiego.

Kampania zakończyła się zatem wielkim sukcesem! Wiceprezes Centrum Życia i Rodziny Kazimierz Przeszowski tak oto skomentował tę decyzję: “To wspaniała wiadomość! Siła oporu społecznego jest wielka. W ciągu kilku dni solidarność z prof. dr hab. Aleksandrem Nalaskowskim zamenifestowało przeszło 32.000 osób - dołączając do apelu na www.muremzaprofesorem.pl. Dla porównania pod petycją organizacji LGBTQ, atakującą Profesora, przez trzy tygodnie z trudem zgromadzono trzy tysiące podpisów. Czyli dziesięciokrotnie mniej - podsumowuje Kazimierz Przeszowski - i to najlepiej obrazuje poglądy Polaków w tej sprawie. I właśnie w obronie tej atakowanej większości występujemy jako Centrum Życia i Rodziny.”

Na chwilę obecną aż 33345 osób podpisało petycję. Ja też właśnie to zrobiłem!

Cały wpis jest dostępny pod adresem: https://prawy.pl/104120-sukces-kampanii-murem-za-prof-nalaskowskim/

Sławomir Tomasz Roch

#1603271

Abp Charles Chaput z Filadelfii ostrzegł uczęszczających na spotkania z prohomoseksualnym o. Jamesem Martinem SJ. W specjalnym oświadczeniu, amerykański hierarcha zastrzegł, że ów jezuita: „nie wypowiada się z pozycji autorytetu Kościoła”!

Metropolita Filadelfii wyraził swoje stanowisko w związku z wizytą o. Martina na Uniwersytecie św. Józefa, znajdującym się w podlegającej mu diecezji. Abp Chaput podkreślał, że głoszony w naukach jezuity: „model dwuznaczności (…) zmierza do podważenia deklarowanych celów, izolując ludzi od prawdziwego wsparcia, którego potrzebują do autentycznego ludzkiego wzrostu”.

Nadto klarownie zaznaczał, że zachęcanie przez o. Martina osób mających problemy z tożsamością i pociągiem seksualnym do identyfikowania się jako „geje”, „lesbijki” czy „transi” stoi: „w opozycji do ewangelicznej prawdy, mówiącej, że nasza tożsamość zanurzona jest w Jezusie Chrystusie, poprzez stworzenie na obraz i podobieństwo Boże i jesteśmy powołani do bycia synami i córkami w Bogu”.

Poza tym w swoim oświadczeniu filadelfijski hierarcha wyłuszczył pięć punktów z nauczania o. Martina, które stoją w sprzeczności z nauczaniem Kościoła. Do krytyki o. Martina dołączył także bp Thomas Paprocki ze Springfield w Illinois. W oświadczeniu wspierającym abp Chaputa określa nauczanie jezuity za „skandaliczne”, a jego przesłanie uznał za wprowadzające zamęt i podział wśród wiernych.

Cały wpis jest dostępny pod adresem: http://www.pch24.pl/abp-chaput--prohomoseksualny-o--james-martin-sj-nie-mowi-z-pozycji-autorytetu-kosciola,70976,i.html#ixzz605MmFuN1

Sławomir Tomasz Roch

#1603307

Francja otwiera oczy na demoniczną pedofilię w kościele katolickim i na uroczy pontyfikat obecnego papieża Franciszka, co to swego czasu szastał na lewo i prawo powiedzeniem: “Zero tolerancji dla pedofilii w Kościele”. A to za sprawą nowego filmu François Ozona pt."Dzięki Bogu", który we Francji obejrzało blisko 2 mln widzów. Ponadczasowy obraz naszych ciemnych czasów powstał w oparciu o prawdziwe historie ofiar pedofilii we francuskim Kościele katolickim. François Ozon otrzymał Srebrnego Niedźwiedzia na Berlinale za film "Dzięki Bogu".

Film powstał na podstawie historii 3 dorosłych mężczyzn, którzy w dzieciństwie byli molestowani przez księdza Preynata. Co ciekawe dopiero po premierze "Dzięki Bogu" doszło do przełomu. Ks. Preynat został pozbawiony sutanny przez sąd kościelny przed wyrokiem sądu cywilnego. To pierwszy taki przypadek we Francji.

Sam François Ozon o przyczynach powstania filmu tak powiedział: “Gdy natrafiłem na świadectwo Alexandra w internecie, nie mogłem przestać o nim myśleć. Bardzo poruszyła mnie jego walka o to, aby Kościół uznał jego status ofiary. Dlatego zaprosiłem go do siebie, a on przyszedł z całym plikiem maili i listów, które wymieniał z przedstawicielami Kościoła. Przeczytałem to wszystko i postanowiłem, że muszę zrobić o tym film.”

Jeszcze ciekawsze jest to iż kard. Barbarin skazany za ukrywanie przypadków molestowania chciał zrezygnować z pełnionych funkcji. Ale papież Franciszek mu to uniemożliwił i to wbrew zapowiadanej reformie: "zero tolerancji dla pedofilii w Kościele". I wobec tego François Ozon tak odpowiedział: “Kościół wciąż jest konserwatywny i panuje w nim paraliż decyzyjny. To, że papież Franciszek nie pozwolił na dymisję kardynała Barbarina wprawiło francuskich katolików w furię. Liczyli oni na to, że takim symbolicznym aktem zakończy się pewien rozdział w epoce Kościoła i rozpocznie nowy, wolny od ukrywania pedofilii. Okazuje się jednak, że kardynał był bardzo blisko papieża, agitował na jego korzyść podczas elekcji. Dlatego Franciszek popełnił tak duży błąd.”

Papież Franciszek wystawił zatem sobie jeszcze jedną dość, a nawet b. nieciekawą laurkę dla wszystkich uczciwych wiernych ale i innych ludzi. No cóż stare polskie, ludowe, mądre przysłowie wszak głosi: “Ryba psuje się od głowy”!

Przeczytaj osobiście i tam jeśli masz ku temu wolę i sposobny czas: https://film.wp.pl/francois-ozon-o-filmie-dzieki-bogu-tak-jak-owieczki-ida-do-wilka-tak-oni-podazali-do-swojego-oprawcy-6426477549213313a

 

Zobacz koniecznie i te filmy w tej sprawie:

French court to deliver verdict in the case of Cardinal Barbarin

A French court is expected to deliver verdicts in the case of Cardinal Philippe Barbarin later this morning. The 68-year-old archbishop of Lyon denies covering up the sexual abuse of minors by one of his priests. Opublikowany 7 marca 2019 r. przez euronews, a zatem:

 

French cardinal convicted of abuse cover-up to tender resignation to pope

Opublikowany 18 marca 2019 r. przez France24, a zatem:

 

Pope does not accept Cardinal Barbarin's resignation, but he withdraws temporarily

Opublikowany 19 marca 2019 r. przez Rome Reports, a zatem:

 

Sławomir Tomasz Roch

#1603603

Szok! Skandal! O seks i obawy z nim związane zostali zapytani uczniowie jednej ze szkół podstawowych w Szczytnie. O sprawie poinformował portal tygodnik.szczytno.pl. Otóż uczniom klas czwartej, szóstej oraz siódmej wręczono ankietę i poproszono o jej wypełnienie. Najmłodsi uczestnicy ankiety mieli zaledwie 10 lat. Oto pytania na które mieli odpowiedzieć: „Czego obawiasz się najbardziej przy uprawianiu seksu?”, „Jak myślisz, ilu twoich rówieśników ma pierwszy stosunek za sobą?” czy „Jaki wiek jest odpowiedni, aby rozpocząć współżycie seksualne?” Ankieta liczyła łącznie 64 pytania.

Tymczasem naczelnik wydziału oświaty w magistracie w Szczytnie Robert Dobroński stwierdził, że celem ankiety było: “…..zdiagnozowanie problemów społecznych w szkołach, a następnie porównanie wyników z krajowymi badaniami Europejskiego Programu Badań Szkolnych nad Używaniem Alkoholu i Narkotyków.”

Sama dyrektor szkoły Katarzyna Ulatowska w rozmowie z portalem powiedziała: “W końcu przyszła informacja z urzędu, aby przestać ją wykonywać. Pytania przeglądałyśmy wcześniej, i nie będę ukrywała, że nas zaniepokoiła ich treść. Ale polecenie jej wykonania przyszło z Urzędu Miejskiego. Jesteśmy młodymi dyrektorkami i chciałyśmy je uczciwie wykonać.

Cały wpis jest dostępny pod adresem: http://www.pch24.pl/-10-letnie-dzieci-w-szkole-musialy-odpowiadac-na-pytania-o-seks--kto-to-wymyslil-,71024,i.html#ixzz60KUc5It7

Sławomir Tomasz Roch

#1603604

Polecam gorąco artykuł Piotra Stępień, który pod takim właśnie tytułem pisze: “Wbrew temu co uważają Biedroń, Śmieszek, Rabiej i jego fagas. Tymczasem kolejna globalna, żydowska firma, zarabiająca na całym świecie i składująca pieniążki… oczywiście w Izraelu postanowiła wesprzeć ‘nowy model rodzicielstwa’. Jak opowiadają rzecznicy River Island ich ‘nowa kampania celebruje różnorodność’. Stąd na plakacie mamy parę mężczyzn tulących dziecko z hasłem ‘This Is Family’, czyli innymi słowy dwóch dewiantów z dzieckiem, które w ten lub w inny sposób skrzywdzą.

Może skrzywdzą je ‘tylko’ swoim patologicznym modelem ‘rodziny’, a może skrzywdzą także przemocą, w tym seksualną. Bo i takie przypadki często mają miejsce w tych patologicznych pseudozwiązkach, którym oddano dzieci do adopcji. Co samo w sobie jest skandalem, ale dodajmy, że pomoc społeczna akurat w homopatologiach nie interweniuje, nawet wtedy, gdy są wyraźne symptomy fizycznego i psychicznego znęcania się nad dzieckiem. Oczywiście, żeby nie naruszać zasad poprawności politycznej. Która jest ważniejsza od zdrowia i życia dziecka. Były już liczne przypadki, kiedy para homosiów, czy lesbijek zakatowała dziecko, a opieka społeczna nie kiwnęła nawet palcem, żeby coś wcześniej z tym zrobić. […]”

Cały wpis jest dostępny pod adresem: https://prawy.pl/104169-dwaj-faceci-z-dzieckiem-to-zadna-rodzina-tylko-homopatologia/

Sławomir Tomasz Roch

#1603722

Oparty na faktach film. Trzymająca w napięciu historia trzech mężczyzn walczących o ukaranie księdza-pedofila i arcybiskupa, który go krył. Tym właśnie „Dzięki Bogu” różni się od „Spotlight”. Ten film ukazuje odwagę ofiar w pokonywaniu traum i odsłanianiu się przed niekiedy obojętnym otoczeniem. W kinach od 20 września! Opublikowany 21 sierpnia 2019 r., przez Against Gravity, a zatem:

 

Sławomir Tomasz Roch

#1603724

…… były jakoby w związkach lesbijskich (użyto słów: istnieje prawdopodobieństwo, że obie kobiety żyły w związkach z innymi kobietami). Szok! Skandal! Przestępstwo?!

Otóż w ostatnią niedzielę pierwszy raz w historii Kalisza ulicami miasta przeszedł Marsz Równości. Przemarsz LGBT w Kaliszu poparł marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak, o czym poinformowała Marta Mazurek, specjalista od polityki równości i różnorodności w urzędzie marszałkowskim w Poznaniu.

Uczestnicy przemaszerowali pod dom, w którym mieszkała Maria Dąbrowska, a następnie pod pomnik Marii Konopnickiej przy ul. Nowy Świat. Jak powiedział historyk Maciej Błachowicz, uczestnik wydarzenia, obie pisarki patronują manifestacji w Kaliszu, ponieważ istnieje prawdopodobieństwo, że obie kobiety żyły w związkach z innymi kobietami.

Nad bezpieczeństwem podczas marszu czuwało kilkuset policjantów z Kalisza i Poznania, gdy wg policji w marszu LGBT wzięło udział ok. 400 osób. Koszta!!!

Na szczęście na trasie przemarszu protestowali członkowie i sympatycy Młodzieży Wszechpolskiej, ubrani w białe kombinezony, którzy mówili, że jest to ich ogólnopolska akcja polegająca na czyszczeniu ulic z zarazy. Za marszem podążał też samochód z fundacji „Prawo do życia” z banerem „Stop pedofilii”.

Cały wpis jest dostępny pod adresem: http://www.pch24.pl/i-marsz-rownosci-w-kaliszu--absurdalne-odwolania-uczestnikow-do-historii-polski,71028,i.html#ixzz60N5gju80

Sławomir Tomasz Roch

#1603798

Prymas abp Wojciech Polak był gościem w Muzeum Polin na konferencji „Tworzymy pokój. Wiara w demokrację – czas wyzwań”. Otóż pierwsza grupa panelistów to: Magdalena Środa narzekająca podczas dyskusji na brak dostępności aborcji i apostazji, następnie Dominika Kozłowska z lewicowego “Znaku”, związana z Kongresem Kobiet, zaangażowana w Fundacji im. Stefana Batorego (Sorosa), Aleksander Smolar, prezes zarządu Fundacji Sorosa w Polsce, Jerzy Sojka, wykładowca Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie realizującej “zadania w oparciu o zasadę równouprawnienia, wspólnych wartości wszystkich wyznań chrześcijańskich oraz kultur i tradycji” i Piotr Kładoczny z zarządu Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka……

Druga debata odbyła się pod takim hasłem: “Wolność – dar czy przekleństwo wierzących ludzi?" Rabinka niejaka Kordowicz ujawniła, iż Synagogi żydowskie pomagają w osiedlaniu się migrantów. Podkreśliła nadto, że jako przedstawicielka judaizmu konserwatywnego (!) nie ma nic przeciw, aby osoby homoseksualne uczyły dzieci, były rabinami, kantorami. Istnieje specjalna ceremonia dla osób tej samej płci, zawierających związki. Okazało się, że to co mówi Bóg w Starym Testamencie o homoseksualiźmie nie ma żadnego znaczenia dla rabinki. Analogicznie to co mówi Bóg w Nowym Testamencie jest tak samo pomijane przez innowierców biorących udział w spotkaniu.

Tymczasem o dziwo sam Prymas abp Wojciech Polak na temat LHBTQ podobno wymigał się od odpowiedzi, gdyż mając kilka razy okazję, aby odwołać się do Ewangelii nie zrobił tego. Szok! A może już nawet wielki skandal i wielkie zgorszenie! Niech go Pan zatem osądzi za jego milczenie we właściwym ku temu czasie…..

Przeczytaj osobiście i tam jeśli masz ku temu wolę i sposobny czas: https://www.ekspedyt.org/2019/09/24/w-jakim-celu-prymas-polak-spotkal-sie-z-wyznawcami-teczowej-zarazy-i-innowiercami-lekcewazacymi-slowo-boze/?cn-reloaded=1

Zobacz koniecznie ten filmik opublikowany 16 września 2019 r. o tym właśnie:

 

Sławomir Tomasz Roch

#1603839

….kiedy zwyczajnie Jesteś sobą i bronisz dziś prawdy. Już tęczowa zaraza wie jaki znaczek Ci przypiąć z rozgłosem. Właśnie o tym mówi otwarcie i odważnie Michael Voris w tym filmiku o liberaliźmie i moderniźmie: “The Vortex—Things Are Falling Apart”. Opublikowany 22 lutego 2018 r. przez Church Militant, a zatem:

 

Sławomir Tomasz Roch

#1603867

…… a włosy dosłownie na głowie stają i siwieją. Goerge Pell urodził się w 1941 roku w australijskim Ballarat. Był biskupem pomocniczym Melbourne w latach 1987-1996, a następnie do 2001 roku metropolitą tego miasta. W latach 2001-2014 był arcybiskupem metropolitą Sydney. Papież Franciszek w 2013 roku mianował kard. Pella członkiem Rady Kardynałów, a rok później prefektem Sekretariatu ds. Gospodarczych Stolicy Apostolskiej, czyli watykańskim „ministrem finansów”.

Kard. George Pell został skazany za przestępstwa popełnione wobec dwóch 13-letnich chórzystów, których miał dopuścić się w zakrystii w katedrze świętego Patryka w Melbourne w 1996 roku. To najwyższy dostojnik Kościoła skazany za pedofilię. Od początku sprawy sądowej kardynał utrzymywał, że jest niewinny. Obecnie 78-letni dostojnik przebywa w więzieniu o zaostrzonym rygorze!

Sąd Najwyższy Australii właśnie poinformował Ausralijczyków, że pełnomocnicy skazanego za pedofilię kardynała George’a Pella odwołali się od wyroku sądu apelacyjnego stanu Wiktoria, utrzymującego w mocy karę 6 lat więzienia dla duchownego. 21 sierpnia sąd ten odrzucił apelację złożoną przez hierarchę.

Apelacja w Sądzie Najwyższym Australii to ostatnia możliwość, jaką ma, aby uzyskać uchylenie wyroku skazującego. Zarazem Stolica Apostolska zapowiedziała proces kanoniczny dostojnika. Może on zakończyć się usunięciem ze stanu kapłańskiego.

Cały wpis jest dostępny pod adresem: http://www.pch24.pl/kard--pell-zlozyl-apelacje-ostatniej-szansy--nadal-utrzymuje--ze-jest-niewinny,70901,i.html#ixzz60Yg269RU

Koniecznie zobacz ten raport-wywiad z Peterem Saundersem pt. ”George Pell insights from Vatican insider”, szokujący dokument o uczynkach tego austalijskiego hierarchy, włosy dosłownie stają i siwieją. Opublikowany 13 marca 2019 r. przez 60 Minutes Australia, a zatem:

60 Minutes' 2015 interview with Peter Saunders, the man handpicked by Pope Francis to sit on the Pontifical Commission into the Protection of Minors. His comments about Cardinal George Pell rocked the Vatican and triggered a backlash from the leaders of the Catholic Church in Australia.

 

Polecam i to: “Catholic Cardinal Pell sentenced to six years for child sex abuse.”

Opublikowany 13 marca 2019 r. przez DW News, a zatem:

An Australian court has sentenced Catholic Church Cardinal George Pell to six years in prison for child sex abuse. George Pell is a former close adviser to Pope Francis and the Vatican's former finance minister. He was found guilty of molesting two choir boys twenty years ago. He is the most senior Catholic cleric to be sentenced for child sex abuse.

Sławomir Tomasz Roch

#1603871

……. który oto chcą sankcji dla naukowców krytykujących LGBT! Jest to otwarta, publiczna i dobrowolna zdrada Chrystusa Pana, prawdy, rodziny, piękna i dobra. W tej sytuacji nikomu nie wolno już milczeć! Dalsze milczenie naszego narodu doprowadzi nas do szybkiego, całkowitego zniewolenia, wpierw jednostek, a potem całych społeczności: akademickich, lokalnych i wszystkich innych. To jest kontrkultura! To jest antycywilizacja! Gdzie jest w tej sytuacji czynny odpór katolików?! Gdzie jest ów słynny NZS UW z moich młodych lat oraz z innych polskich uczelni?!

Otóż akademicy zrzeszeni w Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich wystosowali oświadczenie, w którym można zauważyć nawiązanie do sprawy prof. Aleksandra Nalaskowskiego z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, który kilka tygodni temu opublikował felieton krytykujący LGBT.

W tym stanowisku Rektorów Akademickich Szkół Polskich czytamy: „Wyrażamy nasz głęboki sprzeciw wobec działalności tych członków wspólnoty akademickiej, którzy używają języka przywołującego najciemniejsze karty historii Polski i świata. Czyny takie – uchybiające obowiązkom nauczyciela akademickiego i godności zawodu nauczyciela akademickiego – powinny bezwarunkowo podlegać odpowiedzialności dyscyplinarnej w naszych uczelniach”.

Po czym tak tłumaczą się ze swego, już ideologicznego zaślepienia: „Orientacja seksualna nie jest wyborem stylu życia”, […] „wybory dokonywane przez osoby o orientacji LGBT są bardzo trudnymi decyzjami, wynikającymi z rozbieżności płci biologicznej z psychiczną identyfikacją płci”, […] „Nie jest to kwestia zarażenia ideologicznego”.

Pod oświadczeniem Konferencji Rektorów podpisał się jej przewodniczący, prof. Jan Szmidt, rektor Politechniki Warszawskiej.

Cały wpis jest dostępny pod adresem: http://www.pch24.pl/rektorzy-polskich-uczelni-wyzszych-chca-sankcji-dla-naukowcow-krytykujacych-lgbt,71080,i.html#ixzz60dLQc6ic

Sławomir Tomasz Roch

#1603984

W niedalekiej przyszłości szkolnictwo wyższe upadnie i będzie musiało się odbudować od zera i budującym będzie znów Kościół Święty jak to było w średniowieczu.
Dorzucam świetne foty z corocznej mszy w rycie trydenckim z kentowskich bagien:
https://www.flickr.com/photos/25789986@N04/albums/72157711108432821/with/48812776066/
Pozdrów wszystkich na spotkaniach dzisiaj od nas.

Grzesiek

#1604354

Slawek, ciekawa odpowiedz co robic w czasach gdy pasterze przestaja nauczac:

https://www.lifesitenews.com/blogs/how-to-know-what-is-the-catholic-faith-when-church-leaders-fail-as-teachers

Grzesiek

#1604430

https://niewolnikmaryi.com/2019/09/29/msza-swieta-wg-rytu-trydenckiego/amp/?__twitter_impression=true

Grzesiek

#1604435

Serwus Grzegorz. Dzięki wielkie za ten wpis. Trzeba nam ostro działać, bo dobrze nie jest. Środowiska LGBT już nie kryją swoich intencji. Nie chodzi im o żadną tolerancję, ale o promocję homoseksualizmu. Gorąco polecam ten filmik opublikowany 1 października 2019 r. przez PCh24 TV, a zatem:

 

Sławomir Tomasz Roch

#1604701

Nie chcę zakładać nowego tematu, więc się tu podepnę jeśli można.

Firma Mattel - producent zabawek (m.in. lalek Barbie), postanowił zarażać nasze dzieci tęczową zarazą i wyprodukował lalki "neutralne płciowo". Zrezygnowano też z podkreślania charakterystycznych cech płciowych - genderowe lalki nie mają już pełnych ust, długich rzęs i szczupłej talii czy - w przypadku Kena - szerokich ramion. Lalki będą mogły być jednocześnie chłopcami jak i dziewczynkami.

Nowe lalki pozwolą wszystkim dzieciom czuć się wolnymi - zapowiada firma Mattel. - ŚWIETNIE, TO TERAZ KAŻDY NORMALNY I ODPOWIEDZIALNY RODZIC POWINIEN UWOLNIĆ SWOJE DZIECI OD ZABAWEK FIRMY MATTEL - NASZE DZIECI BEDĄ WTEDY CAŁKOWICIE WOLNE BEZ TĘCZOWEJ ZARAZY

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1604098

Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi zorganizowało 27 września 2019 r. niezwykle ważną konferencję pt. „Inwazja antykultury – jak stawić jej opór?”. Do warszawskiego Domu Dziennikarza zaproszono wielu ważnych gości w tym Vincenta Johna Batarelo, prezesa chorwackiego stowarzyszenia „Vigilare”.

W swoim wystąpieniu podkreślał podobieństwa pomiędzy naszym krajem i własną ojczyzną. Zwrócił m.in. uwagę, że: „Jesteśmy wszyscy katolikami w najpełniejszym sensie tego słowa: w duchu Kościoła walczącego, zmagającego się ze złem duchowym i ze złem wcielonym, tym złem, które eroduje obecnie podstawy naszego świata i naszych społeczeństw. [...] Łączy nas całkowita niezgoda na to, by w dzisiejszym świecie wypaczano przesłanie naszego Pana Jezusa Chrystusa. Pragniemy i zabiegamy, by Pan Jezus królował w naszych społeczeństwach, tutaj, na ziemi, wraz ze swoją Przenajświętszą Matką, Maryją.”

Z kolei Paweł Lisicki, redaktor naczelny tygodnika „Do Rzeczy”, mówił o atak antykultury: „Te zasady legły u podstaw tego, co możemy nazwać cywilizacją europejską, łacińską, tą, na której powstały również polska tożsamość, chorwacka i innych narodów chrześcijańskich w Europie (…). Antykultura jest zaprzeczeniem i negacją tego wszystkiego. Jest uznaniem, że wszystkie takie obiektywnie istniejące miary jak prawo naturalne, prawda wiążąca wszystkich – są iluzją, której należy się przeciwstawić.”

Kropkę nad „i” postawił Arkadiusz Stelmach, wiceprezes Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi kiedy stwierdził: „Rewolucja toczy się i będzie się toczyć dopóki nie zniszczy ostatnich zrębów dobra. Nowa rzeczywistość wkracza do nas. Mam wrażenie, że wciąż nie jest zanalizowana w wystarczającym stopniu. [...] Człowieka degraduje się do poziomu zwierzęcia, a nawet poniżej zwierzęcia. Mamy do czynienia z humanizacją zwierząt i dehumanizacją człowieka. Człowiek określany jest jako rak świata, depopulatorzy mówią o ograniczeniu liczby ludności do dwóch miliardów.

Prelegenci konferencji analizowali zatem przyczyny i przejawy potężnego ataku na najważniejsze wartości naszej cywilizacji i próbowali wskazać też sposoby przeciwstawiania się próbom niszczenia tradycyjnej kultury.

SolidarnyX dzięki za komentarz, polecam gorąco ten reportaż z konferencji SKCh, opubliowany 28 września 2019 r. przez PCh24TV (Polonia Christiana), a zatem:

Sławomir Tomasz Roch

#1604654

Abp Marek Jędraszewski w liście pasterskim „Totus Tuus” zwraca uwagę, że obecnie coraz nachalniej łamie się wolność sumienia ludzi gdy: „Nakłania się ich do tego, aby odchodzili oni od zasad wyznawanej przez siebie chrześcijańskiej wiary”.

Metropolita krakowski przestrzega nas wszystkich, że odzyskanie przez Polskę niepodległości nie oznacza, że raz na zawsze skończyły się zmagania o wolność, gdyż zło nie śpi. Po czym wykłada kaawę na ławę najbardziej niedomyślnym istotę demonicznej ideoologii gender, pisze bowiem: „W konsekwencji tego odrzucenia głosi się zupełnie nową wizję człowieka, która sprawia, że staje się on karykaturą samego siebie. W ramach ideologii gender usiłuje się bowiem zatrzeć naturalne różnice między kobietą a mężczyzną. Co więcej, poprzez agresywną propagandę ideologii LGBT w imię tak zwanej „tolerancji” i „postępu” wyśmiewa się i szydzi z największych dla nas świętości”.

Co więcej abp Marek Jędraszewski dodaje, że współczesne ograniczenie wolności sumienia przypomina totalitarne czasy PRL-u, kiedy: „awanse społeczne były zagwarantowane jedynie dla członków komunistycznej partii, a osoby wierzące były traktowane jako obywatele drugiej kategorii”.

Kolejnym przejawem ofensywy anty-moralności i tej swoistej antykultury jest wprowadzanie do szkół i przedszkoli zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia, dotyczących edukacji seksualnej. W związku z tym abp Marek Jędraszewski podkreślił: „Jest to zwłaszcza obowiązek rodziców, którym przede wszystkim powinno zależeć na szczęściu i pomyślności ich dzieci. I na odwrót: jeśli rodzice z obojętnością, a co gorsza z aprobatą, będą patrzyli zarówno na wspomniane wyżej programy, jak i na tych, którzy je lansują i popierają, to z wielkim prawdopodobieństwem możemy stwierdzić, że ich własne dzieci staną się ofiarami ideologii gender, LGBT i Karty WHO. A dla rodziców szczerze kochających swe dzieci nie może być większej tragedii”. Źródło: KAI, diecezja.pl

Cały wpis jest dostępny na stronie: http://www.pch24.pl/abp-jedraszewski--w-imie-tolerancji-i-postepu-szydzi-sie-z-najwiekszych-swietosci,71154,i.html#ixzz60z91ZGxe

Sławomir Tomasz Roch

#1604428

Ludzie przebłagiwali rośliny za zło im wyrządzone! W protestancko-liberalnym Union Seminary afiliowanym przy amerykańskim Uniwersytecie Kolumbia odprawiono pokutne pseudonabożeństwo. W kaplicy ustawiono rośliny z różnych gatunków, studenci przepraszali je za przewiny ludzkości i własne względem świata flory. Union Seminary obecnie jest afiliowane przy Uniwersytecie Kolumbia, a samo „Nabożeństwo” odbyło się w ramach zajęć z profesorem Claudio Carvalhaesem. Uczelnia określa rytuał jako liturgiczną odpowiedź na kryzys klimatyczny.

Union Seminary założyło w 1836 roku dziewięciu prezbiteriańskich pastorów. Dziś kształci ludzi różnych religii i niewierzących do pracy na rzecz sprawiedliwości społecznej.

Cały wpis jest dostępny pod adresem: http://www.pch24.pl/przeblagiwali-rosliny-za-zlo-im-wyrzadzone---pseudonabozenstwo-w-ogniu-krytyki-,71199,i.html#ixzz61CSZShk7

Sławomir Tomasz Roch

#1604698

Wójt gminy Zławieś Wielka

Jan Surdyka

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Złejwsi Wielkiej

Robert Swiontek-Brzezinski

 

Szanowny Panie,

z wielkim oburzeniem przyjmuję informację o groźbach zwolnienia z pracy wieloletniego nauczyciela Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Złejwsi Wielkiej, a jednocześnie działacza opozycji antykomunistycznej i więźnia politycznego PRL pana Krystiana Frelichowskiego, tylko za to, że skrytykował on ideologię LGBT na swoim prywatnym profilu na portalu społecznościowym.

Zapowiedzi wyrażone w opublikowanym na stronie szkoły oświadczeniu dyrekcji szkoły (w jego kształcie przed edycją) oraz w wypowiedziach medialnych pana wójta uznaję za próbę zastraszenia nauczyciela śmiało wyrażającego swój sprzeciw wobec postulatów politycznych ruchu LGBT oraz za przejaw dążenia do wyeliminowania z debaty publicznej możliwości głoszenia przekonań sprzecznych z ideologią forsowaną przez ten ruch.

Ze zdziwieniem obserwuję naruszanie przez wójta prawa oświatowego i ustawy o samorządzie gminnym, które jasno stanowią, że wójt nie ma prawa ingerować w stosunki pracownicze między dyrektorem szkoły a nauczycielem.

Nie zgadzam się także, by wójt czy dyrektor szkoły decydował o tym, jakie poglądy mogą być otwarcie wyrażane przez członków kadry pedagogicznej, a takie właśnie dążenia uwidaczniają się podczas lektury oświadczenia pana dyrektora i medialnych wypowiedzi pana wójta. Tego typu praktyki stanowią w mojej ocenie olbrzymie zagrożenie dla wolności oraz stanowią przejaw dyskryminacji ze względu na światopogląd, dlatego stanowczo protestuję przeciwko takim działaniom. Godzą one nie tylko w gwarantowaną Konstytucją Rzeczpospolitej Polskiej wolność słowa (art. 54), ale mogą również naruszać wolność sumienia i wyznania (art. 53), w zakresie, w jakim wyrażane poglądy są motywowane przekonaniami religijnymi.

Swobodę wypowiedzi gwarantują również akty międzynarodowe i ponadnarodowe, dotyczące ochrony praw człowieka. Zgodnie z art. 10 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, każdy ma prawo do wyrażania opinii, a w tym do posiadania poglądów i ich nieskrępowanego głoszenia. Podobne gwarancje zawiera art. 11 Karty Praw Podstawowych.

Dlatego wyrażam zdecydowany sprzeciw wobec bezzasadnych prób ograniczania wolności słowa i przekonań przez dyrekcję szkoły i władze gminy. Żądam od pana dyrektora zamieszczenia na stronie szkoły przeprosin dla pana Krystiana Frelichowskiego i zaprzestania podobnych praktyk w przyszłości.

Domagam się, by dyrekcja szkoły i władze gminy szanowały wszystkich pracowników bez względu na ich przekonania oraz nie występowały przeciwko konstytucyjnym prawom i wolnościom polskich obywateli, nawet jeśli mają odmienne zdanie na tematy światopoglądowe.

Stanowczo protestuję także przeciwko wymierzaniu jakichkolwiek kar dyscyplinarnych za głoszone poglądy nie tylko wobec pana Krystiana Frelichowskiego, ale także pozostałych członków kadry pedagogicznej i pracowników szkoły, jak również wszystkich osób zatrudnionych w urzędzie gminy i podległych mu jednostkach budżetowych.

Z poważaniem

Sławomir Tomasz Roch

 

P.S.

(właśnie co podpisałem ten list i jestem niniejszym na pozycji 3293, jestem z siebie faktycznie dumny! Zarazem gorąco zachęcam do złożenia własnego świadectwa dla wszystkich, oto stosowny adres: https://www.maszwplyw.pl/w-obronie-nauczyciela,100,k.html

Sławomir Tomasz Roch

#1604918

Szok! To już otwarte prześladowanie chrześcijan i czuć tu odrażający swąd szatana! Otóż we francuskim parlamencie trwają prace na projektem prawa, które radykalnie ograniczy wolność wypowiedzi na temat środowisk LGBT. Ustawa ma uznawać za przemoc wszelkie zachowania, będące próbą nakłonienia homoseksualistów do życia w czystości. Jest to niezwykle istotne bowiem Francja to wielki i b. silny kraj w Europie, który będzie naciskać potem w tej materii i na inne kraje w tym naturalnie i na Polskę.

Oznacza to, że wkrótce misja Kościoła w tym środowisku może być niemożliwa do realizowania, ponieważ będzie uznawana za przemoc. Dla przykładu zdaniem Laurence Vanceunebrock-Mialon, głównej pomysłodawczyni nowego prawa, kiedy ktoś sugeruje osobom homoseksualnym życie w czystości, to mówi im tym samym, że ich czyny nie są dobre. I dodaje cytowana przez „Famille Chrétienne” działaczka prezydenckiej partii Naprzód Republiko, już b. klarownie: „A to jest już przemoc psychologiczna”.

Z tego względu na celowniku władz znalazła się działająca w Paryżu katolicka wspólnota „Odwaga”. Nic zatem dziwnego, iż wikariusz generalny paryskiej archidiecezji uznał argumenty parlamentarzystów są absurdalne. Ks. Benoist de Sinety powiedział bowiem o tym wprost: „W ten sposób trzeba by skończyć z wszelkim duszpasterstwem”. Jeśli bowiem zachęcanie homoseksualistów do życia w czystości jest przejawem przemocy psychologicznej, to to samo trzeba by powiedzieć o zachowaniu spowiednika, który w konfesjonale przekonuje żonatego mężczyznę, by nie zdradzał swej żony.

Projekt nowego prawa ma trafić do parlamentu na początku przyszłego roku. Przewiduje się w nim kary do 2 lat pozbawienia wolności i nawet 30 tys. euro grzywny. Źródło: KAI, vaticannews.va

Cały wpis jest dostępny pod adresem: http://www.pch24.pl/francja--naklanianie-homoseksualistow-do-zycia-w-czystosci-bedzie-karane,71263,i.html#ixzz61PFkl8ug

Sławomir Tomasz Roch

#1604940

 Dzięki Sławku za trafny komentarz.  To co napisałeś obrazuje głupotę lewicy francuskiej i tych którzy ja popieraja.

a propos dobrze by bylo gdyby udali sie do psychologa ....btw....to tez nic by nie zmienilo....pranie mozgu,,,,,niezaleznie czy Nasza Kochana Stara Frania czy tez  te nowoczesne pralki...... Any way,  czy to ma sens.... w koncu KOLOROWA TECZA...

Niezaleznie od pogladow nie trzeba miec choc od robine rozsadku by wiedziec ze za BLEDY TRZEBA PLACIC. ...Szkoda, ze dochodzimy do tego za pózno.

.Wprowadzając w Holandii eutanazję w 2002 r w Wielki Piątek o godzine 3pm , minister zdrowia. Els Borst przytoczyła  słowa, które wypowiedział Jezus Chrystus oddając Swoje Zycie na Krzyzu wybawiajac nas od śmierci :  WYKONAŁO SIĘ ...........no tak i w 2014 r.  w garażu nieszczęsnej masonerki, brutalne morderstwo nad  Els Borst...WYKONAŁO SIĘ ..... 

......Czemu to odwieczne......skadze nam znane.....powiedzenie......... Szkoda ze nie posluchalam wczesniej...... Ale coz , juz tak jest , ze co posiejesz to i zbierzesz.

Robmy WSZYSTKO by to zło nie przyszło do Naszej Kochanej Ojczyzny !

Pozdrawiam serdecznie...... dzieki raz jeszcze,

takie wpisy to " małe kropelki wody" ktore rozsadzają skały masonerii.

PION i POZIOM

Emil Cioran: "Stróżka stawiająca sobie pytania na temat sensu życia jest filozofem bardziej aniżeli historyk filozofii".

#1604961

Serwus Agnieszko. Dzięki wielkie za b. ciekawy komentarz. Koniecznie zobacz jak obecnie chce się realnie zmienić człowieka i jego otoczenie. Cała prawda o tym demonicznym zjawisku jest b. celnie zdemaskowana w programie „Prawy prosty” przez Łukasza Karpiela, który o tym, co kryje się pod hasłem „promocja homoseksualizmu”, rozmawia z Arkadiuszem Stelmachem oraz Piotrem Doerre. Gorąco polecam ten filmik opublikowany 5 października 2019 r. przez PCh24TV (Polonia Christiana),m a zatem:

 

Sławomir Tomasz Roch

#1605326

 Dzięki Sławku za trafny komentarz.  To co napisałeś obrazuje głupotę lewicy francuskiej i tych którzy ja popieraja.

a propos dobrze by bylo gdyby udali sie do psychologa ....btw....to tez nic by nie zmienilo....pranie mozgu,,,,,niezaleznie czy Nasza Kochana Stara Frania czy tez  te nowoczesne pralki...... Any way,  czy to ma sens.... w koncu KOLOROWA TECZA...

Niezaleznie od pogladow nie trzeba miec choc od robine rozsadku by wiedziec ze za BLEDY TRZEBA PLACIC. ...Szkoda, ze dochodzimy do tego za pózno.

.Wprowadzając w Holandii eutanazję w 2002 r w Wielki Piątek o godzine 3pm , minister zdrowia. Els Borst przytoczyła  słowa, które wypowiedział Jezus Chrystus oddając Swoje Zycie na Krzyzu wybawiajac nas od śmierci :  WYKONAŁO SIĘ ...........no tak i w 2014 r.  w garażu nieszczęsnej masonerki, brutalne morderstwo nad  Els Borst...WYKONAŁO SIĘ ..... 

......Czemu to odwieczne......skadze nam znane.....powiedzenie......... Szkoda ze nie posluchalam wczesniej...... Ale coz , juz tak jest , ze co posiejesz to i zbierzesz.

Robmy WSZYSTKO by to zło nie przyszło do Naszej Kochanej Ojczyzny !

Pozdrawiam serdecznie...... dzieki raz jeszcze,

takie wpisy to " małe kropelki wody" ktore rozsadzają skały masonerii.

PION i POZIOM

Emil Cioran: "Stróżka stawiająca sobie pytania na temat sensu życia jest filozofem bardziej aniżeli historyk filozofii".

#1604962

Mario Magdaleno to jest dobre! Zobacz to! Oto znakomita zapowiedź nowego filmu dokumentalnego: „Gender – tęczowa rewolucja”. Ekranizacja ukazuje kulisy działalności środowisk LGBT i promowanej przez nich niebezpiecznej ideologii. Emisja we wtorek 8 października na TV Trwam o godz. 16.30.

Dla triumfu zła wystarczy obojętność dobrych ludzi. Niebezpieczna ideologia, która próbuje sięgnąć po niewinność dzieci. Każdy kto sprzeciwia się tęczowej rewolucji jest napiętnowany i atakowany …… . Nowoczesne państwo bez Kościoła, seksualizacja najmłodszych, świat w którym zwierzęta mają prawo do życia, a dzieci w imię wolności często są tego prawa pozbawiane. Te postępowe hasła są wizytówką ideologii gender. Ta precyzyjna ideologia próbuje zapanować nad nami, krok po kroku przesuwając granicę. Dlatego koniecznie to musisz zobaczyć jeszcze dziś . Filmik opublikowany 6 października przez Fundacja Polska Ziemia, a zatem:

 

Sławomir Tomasz Roch

#1605447

Prymas Czech kard. Dominik Jaroslav Duka w rozmowie z tygodnikiem „Do Rzeczy” powiedział: „Człowiek nie może odciąć się od swojego biologicznego wymiaru. Z perspektywy pediatrii, psychologii dziecięcej wiemy, że dziecko w swoim rozwoju potrzebuje uwzględnienia aspektu płciowego. (…) Ideologia LGBT ten zaś aspekt całkowicie kwestionuje.”

I dalej rozwija rację abp. Marka Jędraszewskiego: “podobnie jak zaraza powoduje zakażenie, rozszerza się. Jeżeli ta ideologia na siłę, w sposób totalitarny wchodzi do szkół, (…) to trzeba mieć świadomość, że choroba powoduje niemoc, czyni człowieka bezsilnym”.

Kard. Dominik Jaroslav Duka w tym wywiadzie podkreśla, że dzieci są przyszłością świata, tymczasem jest szalenie niebezpieczne gdy: “Dziecko zostało pozbawione w wielu krajach prawa do życia, prawa do ojca i matki, a obecnie jest pozbawiana również prawa do płci. Nie można dzieciństwa czy okresu dojrzewania, któremu towarzyszą pewne biologiczne, hormonalne procesy, przerabiań na czas kwestionowania własnej płci.”

Prymas Czech wskazuje nadto jak ideologia LGBT z powodzeniem zastąpiła ideologię komunistyczną”: „Antonio Gramsci stwierdził: robotnikom dobrze się powodzi, nie staną na barykadach; walka klasowa nie jest już dla nas narzędziem dojścia do władzy. Dlatego przyjął rozwiązanie: kobieta kontra mężczyzna. […] Mężczyzna jest brutalny, jest ciemiężycielem, a kobieta ofiarą. Myślę, że to mu się udało. O ile wcześniej chciano dojść do marksistowsko pojmowanego pokoju społecznego poprzez zniesienie klas, ujednolicenie, o tyle teraz dochodzi postulat zniesienia różnic płci.”

Cały wpis jest dostępny pod adresem: http://www.pch24.pl/kardynal-duka--dzieci-sa-przyszloscia-swiata--a-teczowa-zaraza-zagraza-ich-zyciu,71294,i.html#ixzz61fdK2E6w

Sławomir Tomasz Roch

#1605328

Wbrew woli większości rodziców Rada rodziców XXVII Liceum im. Tadeusza Czackiego w Warszawie przegłosowała wpisanie do programu profilaktyczno-wychowawczego organizowania „tęczowych piątków” jako propagowania tolerancji. Zdecydowana większość rodziców jest albo przeciwna, albo nie chce zajmować stanowiska. Co ciekawe dyrekcja szkoły pomimo próśb, jak na razie nie chce odnieść się do pytań tych pozostałych, zatroskanych rodziców. Jednocześnie poruszano kwestię wycofania się z obchodów Dnia Papieskiego, ale wniosek ten został odrzucony.

Patryk Górski, radny warszawski (PiS) w tej sprawie: “Oceniam te działania bardzo negatywnie. […] Jestem całkowicie przeciwny uczeniu ideologii LGBT dzieci w szkołach. To indoktrynacja. Martwi mnie to, że obecny prezydent Rafał Trzaskowski wydał już na organizacje wspierające i promujące LGBT ok. 840 tys. zł. Niepokoi mnie to, że tego typu ideologie, jak nie odgórnie, jak nie prezydent Trzaskowski, to oddolnie są wpychane do szkół. Są to karygodne i niedopuszczalne działania.”

Cały artykuł Zenona Baranowskiego z 8 października 2019 r. jest opublikowany na stronie: https://naszdziennik.pl/polska-kraj/213721,gender-w-tornistrze.html

Sławomir Tomasz Roch

#1605560

Porządny nauczyciel matematyki, historii, geografii, polskiego, biologii, fizyki, chemii, plastyki, muzyki, religii, gimnastyki - może sobie w taki piątek iść do domu, albo na policję - zgłaszając uniemożliwienie pełnienia obowiązków zawodowych. A za tym wszystkim stoi PiS. Pobożni socjaliści.

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1605564

Prosimy o więcej szczegółów! Warszawa to specyficzne ostatnimi czasy miasto! Jakakolwiek reakcja, protest, interwencja! Co się działo na Twoich oczach?! Czy realnie dało się coś, cokolwiek zrobić?! Jak reagowali inni ludzie, jak uczniowie, nauczyciele?! Kto to ochraniał, otwarcie zabezpieczał?! Pozdrawiam

Sławomir Tomasz Roch

#1605588

Miejsce akcji - liceum ogólnokształcące. Moja obecność - przypadkowa. Atmosfera w szkole dziwnie podniecona, dzieci/młodzież w tęczowych T-shirtach, śmichy-chichy i sweetfocie. Nie wszyscy byli w tak szampańskim nastroju. Pod ścianami i po kątach sporo uczniów/uczennic jakby zakłopotanych, onieśmielonych, przygaszonych.

Widziałam też w jednej ze szkół podstawowych w Warszawie "piątek w piżamach". Ta sama atmosfera, dla mnie szokujaca.

Było to za rządów pisowskiej minister oświaty Anny Zalewskiej, obecnie na posadzie w UE. Co z tym zrobiłam? Nie zagłosuję więcej na PiS.

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1605596

.....daleko na pewno nie zajedziemy! Zgroza! Jak tego typu młodzież może cokolwiek powalczyć, jak może cokolwiek wywalczyć?! Oto ona wg żywego świadectwa markowej: "Pod ścianami i po kątach sporo uczniów/uczennic jakby zakłopotanych, onieśmielonych, przygaszonych."

Ludzie stolicy, dumni Warszawiacy na miłość Boską przestańcie wreszcie trząść dupami o to co macie, bo inaczej już całkiem niedługo ów Trzaskowski, Rabiej i reszta spółki, puszczą Was już dosłownie z torbami, a nie tylko ze ściekami.....

Sławomir Tomasz Roch

#1605610

Powtórzę: działo się to pod rządami pani Anny Zalewskiej, pisowskiej minister oświaty, szczęśliwie ulokowanej (w nagrodę) na brukselskim bruku. Sugerujesz, że uczeń liceum ma zrobić więcej, niż minister?

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1605629

…..naturalnie jeśli sam nie zechce ! Takie jest prawo demokracji ale to wielkie nic wobec prawa miłości. Dlaczego w demokracji wygrywają aktywni, bo właśnie na tym polega sama demokracja. Nieobecni i nieaktywni nie mają szans, by zwyczajnie przetrwać. I tu nie ma przeproś markowa. Trzeba działać, inaczej zjedzą nas w skarpetkach i jeszcze się po nas obliżą. Zatem rachunek ostateczny jest b. prosty: wielu uczniów i wielu rodziców jest o wiele ważniejszych, nawet niż ten biedny minister. Pozdrawiam

Sławomir Tomasz Roch

#1605683

więc dlaczego w ramach "dobrej zmiany" wskoczyła wędrująca od partii do partii paniusia?  W przerwach pozująca do  nagich fotografii na terytorium Niemiec?   https://www.google.com/search?sxsrf=ACYBGNRJ8a_w2QrDhJf7yb5FTXq9RLxm8w:1570711812330&q=nagie+fotografie+anny+zalewskiej&tbm=isch&source=univ&client=firefox-b-d&sxsrf=ACYBGNRJ8a_w2QrDhJf7yb5FTXq9RLxm8w:1570711812330&sa=X&ved=2ahUKEwi1gvm83ZHlAhUm06YKHS2CC9gQsAR6BAgJEAE&biw=1320&bih=721#imgrc=4F5S75-THcgx6M:     

swoją drogą: kto sprawił i dlaczego, że na NP linki stały się nieaktywne?

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1605687

...... Z ludźmi którzy propagują kulturę homoseksualistów i lesbijek w naszej ojczyźnie, z ludźmi którzy upowszechniają w narodzie polskim kulturę śmiertelnego grzechu, wołającego o pomstę do nieba?! Na miłość Boską co czynisz?! Cały kontekst Twojej wypowiedzi wskazuje na to bezwględnie, co czynisz bój się Boga!

Miej raczej odwagę wzywać publicznie tych biednych ludzi do nawrócenia, do opamiętania, do ratowaniach ich biednych dusz od potępienia wiecznego, to czyń. Oto cały powyższy artykuł i dziesiątki powyższych komentarzy dobitnie i klarownie pokazują cały ogrom zła, jaki towarzyszy tym ludziom LGBT+, cały ogrom zła, które rozlewają po całej Polsce, Europie i świecie. Demoniczna ideologia gender musi być stanowczo potępiona, a Ty hierarcho Kościoła cóż to oto publicznie czynisz, dajesz tym ludziom i ich działaniom wsparcie?! Na miłość Boską zlituj się nad nami, nad tymi biednymi, zagubionymi w grzechu, czy wokół grzechu ludźmi, zlituj się wreszcie nad samym sobą.

Otóż wczoraj 10 października 2019 r.zorganizowano kolejny protest pod oknami rezydencji abp Marka Jędraszewskiego. Tym razem zgromadziło się kilkudziesięciu katolików, by pod hasłem: "Odzyskajmy nasz Kościół", sprzeciwiać się jakoby rzekomej: "mowie nienawiści sączącej się z kościelnych ambon". Zgroza! Skandal! Gdyż to właśnie owi ludzie i inne środowisaka, które wspierają całą tę ideologię gender, to właśnie owoi ludzie sieją kolorowy „terror kulturowy” na ulicach naszych miast, swoistą tęczową zarazę.

Na kilka dni przed samym protestem organizatorzy wystosowali petycję, w której napisali: "Chcemy przeprosić wszystkich tych, których przedstawiciele naszego Kościoła obrazili i upokorzyli. Słowa o tęczowej zarazie zabolały i zraniły także nas. Tak jak wykluczające wypowiedzi o żydach, muzułmanach, osobach niewierzących, które padały z ust kapłanów i biskupów".

List do czwartku podpisało ją prawie 2 tys. osób. Protestujący stali też przez ponad 20 minut w milczeniu pod budynkiem przy Franciszkańskiej. Potem wspólnie zapalili świece "na znak solidarności z każdym, bez wyjątku".

Tymczasem o dziwo Metropolita Łódzki Abp Grzegorz Ryś w rozmowie z magazynem "Więź", pozwolił sobie na takie oto kuriozalne w jego ustach słowa: "Człowiekowi zranionemu przez Kościół trzeba stworzyć taki Kościół, do którego będziemy mieli odwagę go zaprosić i zrobić wszystko, by to, co negatywne już go nie spotkało (…) Protest pod kurią? Jak trzeba, to niech będzie".

Mamy tu zatem o zgrozo niejako pochwałę i zachętę dla ludzi promujących antykulturę cywilizacji gender, miast napomnienia i koniecznego pouczenia. Quo vadis abp Grzegorzu Ryś, na miłość Boską quo vadis?! Jeśli natomiast lewicowe i liberalne media zmanipulowały Twoją wypowiedęź, to niech pracownicy Twojej Kurii Łudźkiej zainterweniują, po to przecież też tam są, niech prostują, niech nas pocieszą......

Cały wpis jest dostępny pod adresem:

https://wiadomosci.wp.pl/krakow-protest-pod-oknami-arcybiskupa-marka-jedraszewskiego-6433728168928897a

Sławomir Tomasz Roch

#1605785

Lubisz przesadzać.

Zaproszenie do Kościoła masz za "pochwałę i zachętę" wobec genderyzmu. Dobrze, że tam jeszcze namowy do wsadzania w tyłek se nie wyczytałeś. Masz tekst przed oczami a opowiadasz pierdoły, byle hejtować jako sam najświętszy "zatroskany katolik". Weź się chłopie opamiętaj, jak sam nie widzisz, to popytaj kumpli. Chcesz ześwirować po kawałku i nawet o tym nie wiedzieć? To takie typowe prawackie oburzenie dla oburzenia, sterowane przez innych, byle móc krzyknąć "hańba".  Nie rozumiem też, czemu piszesz komentarz do abp-a zamiast mu wysłać list. Chcesz się pokazać innym, jak to pouczasz hierarchów? Ciekawe czy słyszałeś, z kim się zadawał Chrystus, czy aby tego nie wziąłbyś za pochwałę prostytucji czy zbierania podatków dla okupanta. Ba, nawet wiarę setnika stawiał jako wzór i nie chciał kamieniować cudzołożnicy. To dopiero skandale były.

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1605903

....... i podłości, kłamstwa i prawdy. Ten Jezus nie pozwalał by beszcześcić świątynię Boga Jahwe, ten Jezus skręcił bicze i powyganiał tych którzy tam handelkowali. Zrobił to publicznie i b. demonstracyjnie, byś Ty kontrik i wszystkie pokolenia chrześcijan miały żywe świadectwo obrony tego, czym jest realnie sacrum w przestrzeni publicznej.

Chrystus Pan mówił uczniom na całym świecie o świniach i o ich ryjskich mordach. Mówił b. jasno i klarownie: "Nie dawajcie psom tego, co święte i nie rzucajcie pereł swoich przed świnie, by ich nie podeptały nogami i obróciwszy się, was nie poszarpały". Czy myślisz kontrik, że nie było takich komunistów, którzy zanim doszli do pełni władzy, to włóczyli się od proboszcza do proboszcza i skarżyli się tak po ludzku, jak to im źle i jak b. cierpią, myślisz że nie było i tych co ich dobrodusznie, miłosiernie przyjmowali?! To jesteś naiwny i kompletnie niespójny! Otóż byli, bo taka jest misja Kościoła, lecz na co się to wszystko zdało i jak to się potem skończyło w Rosji, w Polsce?! Cierpieniem milionów katowanych, niwinnych ludzi w więzieniach, w katowniach NKWD, SB i UB, na Syberii. Gdzie byli wtedy owi, którzy żałowali wielce komunistów, gdy można było ich jeszcze zatrzymać?! Niie inaczej było z nazistami! Na drodze bestii Hitlera do władzy nie brakowało katolików, księży katolickich, biskupów i katedr katolickich. Nie inaczej jest i dziś z demoniczną ideologią gender! Trzeba zatem kontrik znać granice i trzeba umieć je stawiać! Mądrości i rotropności trzeba, a nie naiwnych i spolegliwych rodaków, weź to sobie kontrik do serca. Pozdrawiam i dzięki za błogosławiony brak obojętności

Sławomir Tomasz Roch

#1605999

Były wiceprezydent i zarazem kandydat Partii Demokratycznej na prezydenta USA, Joe Biden podczas niedawnej debaty prezydenckiej zaproponował stworzenie listy terrorystycznych organizacji sprzeciwiających się promocji homoseksualizmu. Lista miałaby być podobna do katalogu Departamentu Stanu dotyczącego organizacji terrorystycznych. Służyłaby do monitorowania organizacji przeciwnych: „małżeństwom osób tej samej płci i tożsamości osób transseksualnych”.

Joe Biden nawiązał do oskarżeń Southern Poverty Law Center (SPLC), organizacji prawniczej, uznającej, że ​główne konserwatywne organizacje chrześcijańskie są „grupami nienawiści przeciwko LGBT” na równi z Ku Klux Klanem. W konsekwencji Joe Biden powiedział: „To, jak zajmowaliśmy się przestępstwami z nienawiści wcześniej polegało na tym, że mieliśmy stanowisko w naszej administracji - zarówno w Departamencie Sprawiedliwości, jak i w Departamencie Bezpieczeństwa Wewnętrznego - wskazujące na potrzebę czuwania nad grupami, o których wiemy, że są podobne do organizacji terrorystycznych, by móc je monitorować, bez naruszania ich praw do Pierwszej Poprawki. Chodziło o to, by można je było śledzić, sprawdzać, co robią i reagować na pojawiające się zagrożenia.”

Były wiceprezydent Joe Biden już za rządów Baracka Obamy, powtarzał argumenty SPLC, które demonizuje konserwatywne organizacje chrześcijańskie, takie jak Alliance Defending Freedom (skupia prawników, wygrała wiele spraw w Sądzie Najwyższym), D. James Kennedy Ministries oraz Family Research Council (członek SPLC dokonał zamachu w jej siedzibie).

Zapowiedzi Joe Bidena to czyste szaleństwo! Ruchy i ludzie LGBT, a ostatnio i LGBT+ w b. krótkim czasie z prześladowanych owieczek na naszych oczach przeobrażają się w jakieś hybrydy, które zaczynają prześladować nas chrześcijan, którzy chcą normalnie żyć. Oby nie było i tak, że owe genderowe hybrydy za niedługi czas staną się i głodnymi wilkami. Zapowiedzi szaleńca Joe Bidena otwarcie wskazują, że to niestety w tym kierunku zmierza i to wielkimi krokami. Precz z demoniczną ideologią gender! Źródło: pjmedia.com.,

Cały wpis jest dostępny pod tym adresem: http://www.pch24.pl/sprzeciw-wobec-homoseksualizmu-to-terroryzm--wstrzasajaca-wypowiedz-waznego-polityka,71406,i.html#ixzz62DByL5IS

Sławomir Tomasz Roch

#1606005

Tym razem to tylko hałaśliwa dyskoteka! Wczoraj w 41. rocznicę wybory kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową homoseksualni aktywiści i ich polityczni stronnicy zebrali się pod krakowskim Oknem Papieskim. Szok i mega skandal to naprawdę niewiele powiedziane. Balety zorganizowała fundacja Queerowy Maj. Słowo „queer” oznacza osoby inne niż heteroseksualne i można je uznać za synonim akronimu LGBT+.

Nadto homoseksualni aktywiści oraz ich polityczni sojusznicy postanowili połączyć niszczenie powagi Dnia Papieskiego z protestem wobec projektu „Stop pedofilii”. Ich zdaniem penalizacja propagandy pedofilskiej w kształcie zapisanym w obywatelskim projekcie jest równoznaczna z zakazem edukacji seksualnej.

Do demonstrantów z różańcem w dłoni wyszedł ks. prał. Andrzej Fryźlewicz, były wieloletni sekretarz ks. Kard. Franciszka Macharskiego. Tymczasem tęczowi otwarcie wyrażali niezadowolenie z powodu wyjścia do nich katolickiego kapłana. Okazało się, że pan ksiądz przeszkadzał zgromadzonym, mieli nawet grozić kapłanowi wezwaniem policji.

Cały wpis jest dostępny pod adresem: https://www.pch24.pl/teczowe-harce-i-polityczne-postulaty-pod-oknem-papieskim--pan-ksiadz-przeszkadza,71504,i.html

Sławomir Tomasz Roch

#1606520

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski na swojej stronie: “Wielki szacunek dla ks. Andrzeja Fryźlewicza, wieloletniego sekretarza sp. ks. kard. Franciszka Macharskiego, za odwagę i niezłomną postawę. Tacy wspaniali pasterze jak on, nawet wtedy, gdy są schorowanymi emerytami, zawsze pozostają wierni swemu powołaniu.”

Rodaku, niepoprawny blogerze I blogerko to trzeba koniecznie zobaczyć i posłuchać:

https://twitter.com/AngelikaPiton/status/1184538663482466304?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1184593425171136513&ref_url=http%3A%2F%2Fisakowicz.pl%2Fwielki-szacunek-dla-ks-andrzeja-fryzlewicza-za-jego-postawe-kaplanska%2F

Sławomir Tomasz Roch

#1606521

Sławek patrz co się wyprawia w Rzymie podczas "synodu"
https://twitter.com/EagerMonk/status/1185164357031944192?s=19

Grzesiek

#1606664

Dobry artykuł wyjaśniający intencje papieskie w sprawie Scalfariego.
https://onepeterfive.com/pope-scalfari-italians/

Grzesiek

#1607202

Świat sportu kobiecego jest dotknięty absurdem ideologicznym polegającym na dopuszczaniu transseksualistów - mężczyzn, którzy uważają się za kobiety, do konkurowania z prawdziwymi atletkami żeńskimi.

Otóż niejaka Selina Soule amerykańska uczennica, uprawiająca lekkoatletykę w liceum w Glastonbury High School w stanie Connecticut, zmuszona została do konkurowania w biegach ze sportowcami płci męskiej. Wraz z dwiema innymi sportsmenkami Selina złożyła protest do Departamentu Edukacji USA, w którym oskarża międzyszkolną konferencja Connecticut Athletics o dyskryminację dziewcząt biologicznych i łamanie ich praw. W ciągu dwóch tygodni pod listem tym podpisało się ponad 117 tysięcy osób.

Selina Soule powiedziała dla Middletown Press: „Młode dziewczyny zasługują na współzawodnictwo na równym poziomie” i dlatego niech: „uczciwość powróci do zawodów lekkoatletycznych”.

Cały wpis jest dostępny pod adresem: http://www.pch24.pl/trans-szalenstwo-w-kobiecym-sporcie--ktos-upomni-sie-o-dyskryminowane-atletki-,72119,i.html#ixzz65G9HQVZ5

Sławomir Tomasz Roch

#1609212

….. dla pary LGBT! W Austrii miało miejsce szokujące zdarzenie, gdy odprawiono jakoby katolicką „Mszę ślubną” dla pary kobiet, żyjących w związku jednopłciowym. Mszy św. przewodniczył ks. Michael Kopp, który tłumaczył, że opiera się o nauczanie papieża Franciszka, zawarte w adhortacji posynodalnej “Amoris Laetitia”. Zgroza! Szok! Co więcej informację potwierdził rzecznik diecezji Graz-Seckau.

Ks. Kopp zarazem dodał, że wspólna modlitwa nie miała character jedynie dziękczynny. O dziwo rzecznik diecezji przywołał również fragment adhortacji Amoris Laetitia: „Każda osoba, niezależnie od swojej skłonności seksualnej, musi być szanowana w swej godności i przyjęta z szacunkiem, z troską, by uniknąć jakichkolwiek oznak niesłusznej dyskryminacji”.

W mediach społecznościowych można nawet odnaleźć zdjęcie z momentu przysięgi owej “pary małżeńskiej”. Ks. Michael Kopp trzyma bowiem dłoń uniesioną w górze, a kobiety trzymając się za ręce, patrzą sobie w oczy. Czyli Sodoma i Gomora w Kościele katolickim bez dwóch zdań! Na szczęście kto ucziwy to dobrze to wie, iż cudzołóstwo i czyny homoseksualne są grzechami absolutnie śmiertelnymi! Wie zarazem iż rodzą śmierć i prowadzą niezawodnie do piekła! Dlatego precz z demoniczną ideologią gender!

Cały wpis jest dostępny pod adresem: http://www.pch24.pl/austria--ksiadz-powolal-sie-na-amoris-laetitia-i-odprawil-msze-slubna-dla-pary-lgbt,72146,i.html#ixzz65KoAskjW

Sławomir Tomasz Roch

#1609581

Chick-fil-A to nazwa amerykańskiej sieci restauracji specjalizujących się przede wszystkim w posiłkach typu fast-food, której właściciele hojnie wspierają organizacje chrześcijańskie i przekazują nierzadko duże sumy na prowadzone przez nie akcje charytatywne. Założyciele Chick-fil-A podkreślają, że kierują się „biblijnymi zasadami”, co widać m.in. w tym, że restauracje sieci są w niedziele zamknięte.

Pierwszy lokal Chick-fil-A został otwarty niedawno w brytyjskim centrum handlowym w Reading, co bardzo nie spodobało się tamtejszym środowiskom LGBT. Podniesiono argument, że szef sieci Dan Cathy jest jawnym przeciwnikiem tzw. homoseksualnych małżeństw oraz „oskarżać właścicieli sieci o promowanie średniowiecznego modelu rodziny”.

Zorganizowano nawet w związku z otwarciem lokalu liczne protesty i manifestacje, a w centrum handlowym promowano napisy: „Powiedz NIE bigoterii i nienawiści na High Street”. I ostatecznie doprowadziło to do zamknięcia restauracji, gdy zwyczajnie centrum handlowe postanowiło nie przedłużać dalej umowy z siecią Chick-fil-A. Źródło: Daily Mail

Cały wpis jest dostępny pod adresem: https://www.pch24.pl/srodowiska-lgbt-doprowadzily-do-zamkniecia-restauracji--powod--promocja-rodziny-i-chrzescijanstwa,72250,i.html

Sławomir Tomasz Roch

#1609876

Stań w obronie naukowca zwolnionego za wykład: “Homoseksualizm a zdrowie”. Niestety jest to konieczne, gdyż dziś dyktatura LGBT jest coraz mocniej widoczna. Otóż tylko za sprzeciw wobec lewicowych poglądów czy wskazywanie prawdy o homoseksualizmie można dziś stracić pracę. Dlatego czas powiedzieć STOP dyktaturze LGBT! Dołącz do protest i Ty! Ja właśnie podpisałem tę petycję!

Na platformie protestuj.pl uruchomiona została petycja w obronie zwolnionego z Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykładowcy. Kobieta straciła pracę tylko dlatego, że „ośmieliła” się wejść w polemikę ze środowiskami LGBT wygłaszając wykład „Homoseksualizm a zdrowie”. Jak się okazało, władze uczelni zamiast bronić niezależności naukowej, łatwo uległy sugestiom środowisk lewicowych, najwyraźniej niezadowolonych z faktu prowadzenia debaty naukowej na temat wpływu zachowań homoseksualnych na zdrowie.

Tymczasem co jeszcze b. ciekawsze wykład oparty był na: „badaniach naukowców z różnych stron świata i przedstawiał niewygodną dla lewicowych aktywistów prawdę o możliwych medycznych – i nie tylko – konsekwencjach praktyk homoseksualnych”.

Jes to po prostu aktywny głos sprzeciwu kierowany do przedstawicieli polskich władz: premiera Mateusza Morawieckiego, Ministra Jarosława Gowina oraz prof. Przemysława Jałowieckiego, Rektora Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, który uległ naciskom tęczowych aktywistów. W apelu czytamy: „Od wieków Uniwersytety były areną ścierania się idei w procesie poszukiwania prawdy. Dlatego z wielkim bólem przyglądam się sytuacji, kiedy na merytoryczną debatę nakłada się kajdany sztucznie wykreowanej poprawności politycznej. Dlatego zwracam się do Panów z apelem o przywrócenie do pracy wyrzuconego wykładowcy oraz o pozostawienie polskich uniwersytetów wolnych od lewicowej propagandy”.

A zatem dołącz do akcji, podpisz protest i zatrzymaj dyktaturę LGBT w Polsce! Jest nas już 389 539 osób! Oto adres: https://www.protestuj.pl/stop-dyktaturze-lgbt,101,k.html

Sławomir Tomasz Roch

#1610772

modlitwa Ojcze Nasz 

7 próśb

7 Traktatów

7 Ksiąg ........ 6ta minuta

7 Ladnie oprawionych Książek .......post scriptum ....... czy odłożysz ja na regał by ozdabiały twój dom jak swoje filakterie i wydłużane frędzle u płaszczów?.......... przeczytawszy jedynie tytuły książek ......... no jak "nowobogaccy" .......by to inni podziwiali.......... 

przy okazji ....jeśli twój dom jak twoje wnętrze jest puste....... trzeba czymś wypełnić......

przy okazji raz jeszcze ..... a co jesli odwiedzi cię Gość który z głębokim wnętrzem, zapyta się o którąś z pozycji twej literatury..........czy nie przypomnisz sobie.....i nie poczujesz się jak to Jezus nauczał jakie miejsce zasiąść gdy Cię zaproszą........

......... pycha. .....kłamstwo detaliczne obnaza Bóg ....... wedle Pierwszej Księgi pt. ŚWIĘĆ SIĘ IMIĘ TWOJE     !!!

Nawet wśród Zydów gdy jeszcze obowiązywało 613 Praw ....słuchaj 16ta minuta ......zawierał się ten Nakaz......który wiązał się z bałwochwalstwem ..... Dla Zydów i  Pierwszych Chrześcijan ..... był to tak ciężki grzech, że wierni woleli ponieść śmierć niż się niego dopuścić...19sta min.....razem z bałwochwalstwem dochodziły grzechy cudzołóstwa  i morderstwa począwszy od płodu do starca .....

............. polecam wykład Ojca Pelanowskiego.........

o grozo w jakich czasach żyjemy........

Emil Cioran: "Stróżka stawiająca sobie pytania na temat sensu życia jest filozofem bardziej aniżeli historyk filozofii".

#1611450

DLACZEGO ???!!!

Abp Fulton Sheen........... Ojciec Augustyn Pelanowski........

....i wielu Chrześcijan którzy KOCHAJĄ KOŚĆCÓŁ RZYMSKO KATOLICKI !!!!!!!!! KOCHAJĄ ........ inaczej płyneli by z nurtem jak martwe ryby....... 

Jak to zwykliśmy mówić.....Jeśli nie wiadomo o co chodzi to wiadomo o co chodzi.......

 

 

Emil Cioran: "Stróżka stawiająca sobie pytania na temat sensu życia jest filozofem bardziej aniżeli historyk filozofii".

#1611454