KRÓLUJ NAM CHRYSTE ZAWSZE I WSZĘDZIE

Obrazek użytkownika Sławomir Tomasz Roch
Kraj

Polska przyjmuje Jezusa Chrystusa za Króla i Pana! W Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach został proklamowany (19 listopada 2016 r.) Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. W uroczystości wzięły udział najwyższe władze państwowe w tym Prezydent RP Andrzej Duda. Obecny był Episkopat Polski, duchowieństwo i wierni ze wszystkich polskich diecezji.

Wierni tłumnie gromadzili się w bazylice w Krakowie – Łagiewnikach od godziny 8.00 rano. Pielgrzymi przybyli nie tylko z Krakowa i okolic, ale także z wielu innych części Polski. Do środka okazałej świątyni mogły wejść tylko osoby ze specjalnymi kartami wstępu. Pozostali zgromadzili się na placu przed bazyliką i brali udział w modlitwie, oglądając wszystko na telebimach. Policja oszacowała liczbę zgromadzonych na 80 tys. . O godzinie 10.00 w bazylice rozpoczęło się nabożeństwo o Bożym Miłosierdziu. Po nim zaplanowano konferencję, którą wygłosił biskup Roman Pindel z diecezji bielsko-żywieckiej. W południe uroczystą mszę odprawił kard. Stanisław Dziwisz metropolita krakowski, a homilię wygłosi bp Andrzej Czaja. Mszę transmitowało jak zwykle niezastąpione Radio Maryja i Telewizja Trwam oraz Program 1 Polskiego Radia.

Zwieńczeniem uroczystości, była adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie arcybiskup Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski i wierni wypowiedzieli Akt Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana. Mieliśmy to szczęście z żoną Marią, uczestniczyć w tej pięknej modlitwie za pośrednictwem TV Trwam w Watford k. Londynu, gdzie mieszkamy i pracujemy od czerwca 2014 r. .

Dziś ten sam Akt będzie odmawiany we wszystkich parafiach w Polsce oraz poza granicami. W naszej polskiej parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Great Missenden, Amersham i w Watford, taki uroczysty Akt zostanie wypowiedziany dziś. A tak oto przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, wypowiemy słowa Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana:

 

„Nieśmiertelny Królu Wieków, Panie Jezu Chryste, nasz Boże i Zbawicielu! W Roku Jubileuszowym 1050-lecia Chrztu Polski, w roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, oto my, Polacy, stajemy przed Tobą [wraz ze swymi władzami duchownymi i świeckimi], by uznać Twoje Panowanie, poddać się Twemu Prawu, zawierzyć i poświęcić Tobie naszą Ojczyznę i cały Naród.

Wyznajemy wobec nieba i ziemi, że Twego królowania nam potrzeba. Wyznajemy, że Ty jeden masz do nas święte i nigdy nie wygasłe prawa. Dlatego z pokorą chyląc swe czoła przed Tobą, Królem Wszechświata, uznajemy Twe Panowanie nad Polską i całym naszym Narodem, żyjącym w Ojczyźnie i w świecie.

 

Pragnąc uwielbić majestat Twej potęgi i chwały, z wielką wiarą i miłością wołamy: Króluj nam Chryste!

–       W naszych sercach  – Króluj nam Chryste!

–       W naszych rodzinach – Króluj nam Chryste!

–       W naszych parafiach – Króluj nam Chryste!

–       W naszych szkołach i uczelniach – Króluj nam Chryste!

–       W środkach społecznej komunikacji – Króluj nam Chryste!

–       W naszych urzędach, miejscach pracy, służby i odpoczynku – Króluj nam Chryste!

–       W naszych miastach i wioskach – Króluj nam Chryste!

–       W całym Narodzie i Państwie Polskim – Króluj nam Chryste!

 

Błogosławimy Cię i dziękujemy Ci Panie Jezu Chryste:

–       Za niezgłębioną Miłość Twojego Najświętszego Serca ­– Chryste nasz Królu, dziękujemy!

–       Za łaskę chrztu świętego i przymierze z naszym Narodem zawarte przed wiekami – Chryste nasz Królu, dziękujemy!

–       Za macierzyńską i królewską obecność Maryi w naszych dziejach – Chryste nasz Królu, dziękujemy!

–       Za Twoje wielkie Miłosierdzie okazywane nam stale – Chryste nasz Królu, dziękujemy!

–       Za Twą wierność mimo naszych zdrad i słabości – Chryste nasz Królu, dziękujemy!

 

Świadomi naszych win i zniewag zadanych Twemu Sercu przepraszamy za wszelkie nasze grzechy, a zwłaszcza za odwracanie się od wiary świętej, za brak miłości względem Ciebie i bliźnich. Przepraszamy Cię za narodowe grzechy społeczne, za wszelkie wady, nałogi i zniewolenia. Wyrzekamy się złego ducha i wszystkich jego spraw.

 

Pokornie poddajemy się Twemu Panowaniu i Twemu Prawu. Zobowiązujemy się porządkować całe nasze życie osobiste, rodzinne i narodowe według Twego prawa:

–       Przyrzekamy bronić Twej świętej czci, głosić Twą królewską chwałę –  Chryste nasz Królu, przyrzekamy!

–       Przyrzekamy pełnić Twoją wolę i strzec prawości naszych sumień –  Chryste nasz Królu, przyrzekamy!

–       Przyrzekamy troszczyć się o świętość naszych rodzin i chrześcijańskie wychowanie dzieci – Chryste nasz Królu, przyrzekamy!

–       Przyrzekamy budować Twoje królestwo i bronić go w naszym narodzie – Chryste nasz Królu, przyrzekamy!

–       Przyrzekamy czynnie angażować się w życie Kościoła i strzec jego praw – Chryste nasz Królu, przyrzekamy!

 

Jedyny Władco państw, narodów i całego stworzenia, Królu królów i Panie panujących! Zawierzamy Ci Państwo Polskie i rządzących Polską. Spraw, aby wszystkie podmioty władzy sprawowały rządy sprawiedliwie i stanowiły prawa zgodne z Prawami Twoimi.

Chryste Królu, z ufnością zawierzamy Twemu Miłosierdziu wszystko, co Polskę stanowi, a zwłaszcza tych członków Narodu, którzy nie podążają Twymi drogami. Obdarz ich swą łaską, oświeć mocą Ducha Świętego i wszystkich nas doprowadź do wiecznej jedności z Ojcem.

W imię miłości bratniej zawierzamy Tobie wszystkie narody świata, a zwłaszcza te, które stały się sprawcami naszego polskiego krzyża. Spraw, by rozpoznały w Tobie swego prawowitego Pana i Króla i wykorzystały czas dany im przez Ojca na dobrowolne poddanie się Twojemu panowaniu.

 

Panie Jezu Chryste, Królu naszych serc, racz uczynić serca nasze na wzór Najświętszego Serca Twego.

Niech Twój Święty Duch zstąpi i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi. Niech wspiera nas w realizacji zobowiązań płynących z tego narodowego aktu, chroni od zła i dokonuje naszego uświęcenia.

W Niepokalanym Sercu Maryi składamy nasze postanowienia i zobowiązania. Matczynej opiece Królowej Polski i wstawiennictwu świętych Patronów naszej Ojczyzny wszyscy się powierzamy.

 

Króluj nam Chryste! Króluj w naszej Ojczyźnie, króluj w każdym narodzie – na większą chwałę Przenajświętszej Trójcy i dla zbawienia ludzi. Spraw, aby naszą Ojczyznę i świat cały objęło Twe Królestwo: królestwo prawdy i życia, królestwo świętości i łaski, królestwo sprawiedliwości, miłości i pokoju.

 

Oto Polska w 1050. rocznicę swego Chrztu

uroczyście uznała królowanie Jezusa Chrystusa.

 

Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, jak była na początku, teraz i zawsze, i na wieki wieków. Amen.”.

 

Całość Aktu na stronie: ]]>http://episkopat.pl/jubileuszowy-akt-przyjecia-jezusa-chrystusa-za-krola-i-pana-2/]]>

 

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.9 (13 głosów)

Komentarze

Słowami tej modlitwy (a którą możesz zmówić w każdym czasie) rozpoczyna się Nowenna: „Nieśmiertelny Królu Wieków, Panie Jezu Chryste, nasz Boże i Zbawicielu! Stając przed Tobą obecnym wśród nas, pragniemy przygotować się do uroczystości przyjęcia Twego królowania w naszej Ojczyźnie. Pokornie zginamy kolana przed Twym majestatem i wyznajemy, że Twego królowania nam potrzeba. Prosimy o Twoją opiekę i błogosławieństwo dla wszystkich mieszkańców naszej Ojczyzny. Błagamy też, łaskawy Królu Miłosierdzia, byś wybaczył nam wszystkie nasze niewierności i w roku Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski przyjął hołd dziękczynienia, który Ci składamy. Panuj w naszych rodzinach, miastach i wioskach, w naszych parafiach, miejscach pracy i wypoczynku, bo Twoją jesteśmy własnością i do Ciebie należeć chcemy. Króluj nam, Chryste! Zawsze i wszędzie. Amen.”.

Całą Nowenną możesz się modlić na stronie: http://www.naszdziennik.pl/wiara-kosciol-w-polsce/169655,nowenna-przed-jubileuszowym-aktem-przyjecia-jezusa-chrystusa-za-krola-i-pana.html

Vote up!
7
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1526046

Ks. prałat Marian Kopko, kustosz sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie ( diecezja legnicka ), kawaler Zakonu Rycerskiego Grobu Bożego w Jerozolimie: „Wierni z naszej parafii i licznie nawiedzający nas pielgrzymi z całego kraju uczestniczą codziennie o godz. 17.00 w nowennie przygotowującej do Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, by przez wstawiennictwo królującej w naszym sanktuarium od ponad 700 lat Matki Bożej Łaskawej, wypraszać mądrość dla naszej Ojczyzny, pasterzy Kościoła polskiego, prezydenta i wszystkich obecnie rządzących naszym krajem. Wierzymy, że przez ten uroczysty akt oddania  Chrystusowi całego wszechświata, wyprosimy również i dla nas potrzebne łaski i siły do wytrwania w dobru. W tym czasie wielkiego liberalizmu we współczesnym świecie, a szczególnie w Europie, potrzeba nam takiego silnego przylgnięcia do Chrystusa. Ojczyzna nasza potrzebuje tak mocnego oddania się Chrystusowi  Królowi, po to, aby zło dobrem zwyciężać.”.

Artykuł opublikowany 19 listopada w Naszym Dzinniku jest dostępny na stronie: http://www.naszdziennik.pl/wiara-kosciol-w-polsce/170489,potrzebujemy-silnego-przylgniecia-do-chrystusa.html

Vote up!
7
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1526047

Bp Andrzej Czaja, przewodniczący Zespołu Episkopatu do spraw Ruchów Intronizacyjnych Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana: „To wyraz naszej wiary i odpowiedź na zeświecczenie.”. Biskup, który opracował koncepcję Aktu zachęca, aby przeżyć to wydarzenie bardzo osobiście i dodaje: „Chodzi o to, aby zawierzyć i poświęcić Bogu swoją rodzinę i cały naród. To najważniejsza idea tego wydarzenia.”.

Cały artykuł możesz przeczytać na stronie: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019401,title,Akt-Przyjecia-Chrystusa-za-Krola-i-Pana-Do-Krakowa-przyjada-prezydent-Andrzej-Duda-i-premier-Beata-Szydlo,wid,18599797,wiadomosc.html?ticaid=1181d4

Vote up!
6
Vote down!
-1

Sławomir Tomasz Roch

#1526053

... jest transmitowana w programie I Polskiego Radia, pominąłeś jakże ważną TV Trwam, która jako jedyna stacja telewizyjna transmituje od godz. 10:00 do 14:00. Kto nie ma możliwości skorzystania z mux-1 z kanałem TV Trwam, może obejrzeć w internecie tutaj: http://tv-trwam.pl. 

Chrystusie! Króluj w naszej Ojczyźnie!

 

Satyr

Vote up!
9
Vote down!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1526056

Serwus Satyr. Polecam niepoprawnym blogerom, blogerkom i naszym sympatykom ten znakomity wykład pt. „Pasterze Kościoła w Polsce wobec laicyzmu”, wygłoszony przez prof. Grzegorza Kucharczyka w Warszawie 14 lutego 2019 r., a opublikowany 3 marca 2019 r. przez PCh24TV (Polonia Christiana), a zatem:

 

Vote up!
1
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1582363

W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach od sobotniego poranka tłumnie gromadzą się pielgrzymi przybyli na uroczystość z całego kraju. (...)

- Jestem tu w ramach szkolnego wyjazdu i na początku nawet nie chciałam jechać. Ale później uświadomiłam sobie jak doniosłe jest to wydarzenie, który ma znaczący wydźwięk w dziejach Polski. Zrozumiałam, że chcę i muszę być dzisiaj w Łagiewnikach, gdy mam taką możliwość, by przyjąć osobiście Chrystusa jako Pana mojego życia - mówi licealistka Małgosia z Chojnic.

 Jak wskazują wierni, przyjazd do Łagiewnik jest dla nich swoistym wyznaniem wiary. - Jesteśmy spadkobiercami poprzednich pokoleń, które w trudnych dla Polski sytuacjach pokładały ufność w Bogu. Moja obecność tutaj wynika z wiary, że to od Jezusa Chrystusa zależą dzieje świata, w tym Polski. Sądzę, że wielu nie zdaje sobie z tego sprawy i to dobry moment, by to pokazać - przyznaje pan Antoni z Zamościa.

 Z kolei s. Blanka ze Zgromadzenia Sióstr Kapucynek Najświętszego Serca Pana Jezusa z Lublina podkreśla patriotyczny wymiar wydarzenia. - Cała Polska przyjmuje dziś Chrystusa jako Pana, więc jestem tu dzisiaj, by być z Polakami i czuję się dumna z tego, że jestem Polką. Osobiście dla mnie ten akt to zobowiązanie - w moim kraju na nowo będzie przyjęte królestwo Chrystusa, co budzi we mnie poczucie jego szerzenia dalej całym moim życiem - tłumaczy zakonnica. (...)

Cały artykuł możesz przeczytać na stronie: http://www.pch24.pl/krakow--tysiace-wiernych-na-uroczystosci-jubileuszowego-aktu-przyjecia-chrystusa-za-krola-i-pana,47503,i.html#ixzz4QSeC5v59

 

Vote up!
6
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1526062

Nie widziałam jej w pierwszym rzędzie.

Prezydent Duda był, ale ze swoją mamą, a nie z małżonką.

Panie się rozchorowały?

Vote up!
6
Vote down!
-1
#1526064

Nie wiem czy pani premier i prezydentowa były na uroczystości bo nie oglądałem transmisji. Prezydent był i dobrze.

Ta uroczystość ma szczególny wymiar. Jutro będę w kościele i też oddam się królowaniu i panowaniu Jezusa Chrystusa.

Jeżeli faktycznie nie było pani premier to tego nie rozumiem a jeżeli nie było faktycznie pani prezydentowej to akurat byłbym w stanie uargumentować, ale nie czas na to i nie dzień.

Pozdrawiam

Vote up!
3
Vote down!
-4

krzysztofjaw

#1526067

...wyjątkowo parszywy komentarz - zwłaszcza w takim dniu - jak dzisiejszy.

Vote up!
7
Vote down!
-2
#1526069

Nie widzę nic parszywego w tym komentarzu. Sprawdziłem i faktycznie na uroczystości nie były ani pani premier ani pani prezydentowa. Czy to coś znaczy? Nie wiem, ale wiem, że w przestrzeni publicznej liczą się też pewne akty symboliczne, choćby np. poprzez osobisty pobyt na okreslonym wydarzeniu.

Pozdrawiam

Vote up!
5
Vote down!
-3

krzysztofjaw

#1526100

Odpowiem ja takim pytaniem 
 
Czy biorąc w 1995r ślub kościelny z A.Dudą Agata Kornhauser była żydówką czy nie
Vote up!
7
Vote down!
-1
#1526107

... już nie masz szans, abyś zmazał tę skazę na honorze.

W bardzo wysublimowany sposób....  z brudnym buciorem  chciałeś wleźć  w życie Pani Prezydentowej RP.

W przyzwoitym towarzystwie, zostałbyś obity po tym parszywym ryju.

Oczywiście tutaj nic Ci nie grozi - chroni cię imunitet właściciela portalu ! ?

Jeśli wiesz co to oznacza- to ,

roger

Vote up!
7
Vote down!
-1
#1526112

Maruś OK! Stanąłeś dzielnie w obronie honoru Pani Prezydentowej, to OK! Ale wystarczy tych przepychanek Panowie dziś i przy tej szczególnie ważnej okazji, wielkiego Dnia Narodowego, jakim jest bez wątpienia Akt Intronizacji Chrystusa Króla. Krzysztofjaw może wyraził się trochę nieszczęśliwie, widać że chciał potem sprawę nieco poprawić! Tymczasem oficjlanie właściwie nie wiemy dlaczego pierwsza Dama Narodu była nieobecna. Zatem uczciwie rzecz biorąc Panowie nie wolno nam rzeczywiście nic sugerować, gdyż raz że jest na pewno nieładnie, a dwa jak widać z ostrej reakcji marusia, słusznie pobudza honor i dumę kawalerów naszego dumnego Narodu.

Vote up!
4
Vote down!
-3

Sławomir Tomasz Roch

#1526124

.... raczej nie wywouj marusia do tablicy,  OK ?

Dufam, że ty i twoja rodzina , ramię w ramię z K.J.., wzieliście udział w tych dzisiejszych uroczystościach ???

roger

ps.

....a o honor Pani Prezydentowej RP.,  to jako właścicieil  bloga, powinieneś zadbać Ty ! ?

Vote up!
7
Vote down!
-1
#1526129

Błyskotliwość godna profesury
Finezją to ten komentarz nie jest
Przykre

Vote up!
6
Vote down!
-1

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1526145

Witaj Rebeliantka. Bez dwóch zdań zostało powszechnie zauważone puste miejsce dla Pani Prezydentowej Agaty Duda. Szkoda, że w tak ważnej, dziejowej chwili dla naszego narodu, małżonka Pana Prezdydenta z jakiegoś powodu była nieobecna, podobnież Pani Premier Beata Szydło. Możnaby się dopytywać, czy nie dało się tego wcześniej dopracować, no ale nie nam w końcu osądzać, póki nie znamy prawdziwych powodów absencji. Nie wiem także, czy można tłumaczyć względami bezpieczeństwa państwa, brak Jarosława Kaczyńskiego, choć po wielce realnym zamachu w Smoleńsku 2010, naprawdę wszystko jest możliwe. Serdecznie pozdrawiam.

Vote up!
4
Vote down!
-4

Sławomir Tomasz Roch

#1526106

i bardzo głęboka.

Na pewno wpłynie na życie duchowe katolików.

Transmisję oglądałam w TV Trwam.

Vote up!
9
Vote down!
-1
#1526065

Ogromnie się cieszę z tego faktu, choć podzielam zdanie ks. S. Małkowskiego, iż jest to akt niewystarczający i miejmy nadzieję, że jest to pierwszy krok.

Nie mogę jednak pominąć mojego wrażenia, że przez część ważnych osób w KK uroczystość ta jest trochę wbrew im, niejako wstydliwa i wynika raczej ze strachu przed bogiem niż w wewnętrznego przekonania. Ale może to tylko moje wrażenie.

Osobiście też oddam się panowaniu i królowaniu Jezusa Chrystusa.

Pozdrawiam

Vote up!
6
Vote down!
-1

krzysztofjaw

#1526072

W TVP podobno "dobra zmiana" i zapewne skutkiem tego nie zapowiedziano i w gruncie rzeczy zrezygnowano z bezpośrednich transmisji z tych uroczystości. Być może nie uzyskano zgody GW. Dobrze, że jest jeszcze nie posłuszna poprawności politycznej Telewizja Trwam i dzięki niej mogłem śledzić w całości i bez skrótów przebieg tych uroczystości, który jak było widać zgromadził nie przebrane rzesze wiernych. Za to TVP wybrała częściowe relacje kilkutysięcznego zbiegowiska sfrustrowanych i ogłupionych nauczycieli z pod znaku KOD, Nowoczesna i PO zwołanego przez lidera ZNP, który jest raz za utrzymaniem gimnazjów, a raz przeciw wprowadzaniu gimnazjów zależnie od dyspozycji politycznej poprawności. Poza Prezydentem nasze władze również na tej uroczystości znajdowały w ograniczonym komplecie, a raczej nieco w "rozsypce" nie eksponując swojej obecności, zaś troszeczkę zalęknieni nasi pasterze zapewne z ostrożności unikali podejrzenia, że intronizują Chrystusa na KRÓLA POLSKI. Cóż na to powiedziała by GW i UE ! Za to z uznaniem przyjąłem skromną obecność na uroczystości ks.P. Natanka , ale o tym sza,.... Nie drażnić możnych tego świata. Mam jednak nadzieję, że kiedyś doczekamy się już bez żadnej obłudy odważnej i jednoznacznej decyzji INTRONIZACJI CHRYSTUSA NA KRÓLA POLSKI

Vote up!
11
Vote down!
0
#1526082

......tymi słowami rozpoczyna swój ciekawy na PCH24 artykuł Paweł Tarnowski. Polecam to jeszcze jedno ciekawe spojrzenie:

Uznanie w wymiarze społecznym Jezusa Chrystusa za Króla i szerzenie Jego panowania oznacza stworzenie optymalnych warunków dla osiągnięcia ostatecznego celu człowieka - uświęcenia i zbawienia duszy. (...)

To osobiste poddanie się pod królewską władzę ma oczywiście swoje konsekwencje w wymiarze rodzinnym, zawodowym, ale także politycznym. Nie możemy przecież okazać się istotami schizofrenicznymi i obłudnymi, które różnicują swój sposób życia w zależności od okoliczności i otoczenia. W wymiarze społecznym musi się to przenosić na instytucje funkcjonujące w porządku doczesnym. Praktykowanie cnót przekłada się na konkretne czyny mające zawsze wymiar społeczny, bowiem odnoszą się nie tylko do nas samych, ale i do naszych bliźnich. (...)

Kiedy śledzimy doniesienia medialne może nas ogarnąć niepokój. Świat zdaje się stawać na głowie. Dla wielu staje się to powodem popadnięcia w rezygnację, czy rozpacz. Dla chrześcijanina to swoisty czas próby wiary. Bez wątpienia wchodzimy w zakręt historii. Procesy dechrystianizacyjny zaszły już bardzo daleko. Ileż to wrogości wobec wyznawców Chrystusa i zasad, którymi się kierują odnajdziemy we współczesnym świecie. Sytuacja staje się coraz bardziej napięta. Zalewa nas fala imigrantów, rośnie zagrożenie agresywnym islamem, a nad światem wciąż ciąży widmo krachu finansowego. Pamiętajmy także o tykającej bombie demograficznej, której wybuch wydaje się być nieodwracalny - pokolenia wymordowane w procederze aborcji już się bowiem nie narodzą. W tym dramatycznym czasie z pewnością potrzeba nam szczególnego wsparcia naszego Pana i Króla Jezusa Chrystusa. Czekają nas trudne próby, w czasie których Jego pomoc i siła ochronią nas przed popadnięciem w rozpacz i pozwolą z pełnym zaufaniem powtarzać: Jezu ufam Tobie. Właśnie „Tobie”. Nie samemu sobie, czy przywódcy partyjnemu, lecz Bogu. (...)

Cały artykuł możesz przeczytać na stronie: http://www.pch24.pl/twego-krolowania-nam-potrzeba,47498,i.html#ixzz4QUFrH3aj

Vote up!
7
Vote down!
-1

Sławomir Tomasz Roch

#1526104

Prof. Jacek Bartyzel: „To jest niestety tylko akt osobistego oddania się temu Królowaniu, a nie o charakterze publicznym, więc może być traktowany wyłącznie jako maleńki krok we właściwym kierunku.”.

Vote up!
1
Vote down!
-2

Sławomir Tomasz Roch

#1526127

....co potwierdził również wicepremier rządu , to mogło zarówno nie być tam pani premier jak i pani prezydentowej. Katolicyzm – to również wolna wola.
http://www.pch24.pl/wicepremier-rzadu-pis-o-intronizacji--sluby-prezydenta-nie-byly-oficjalna-deklaracja-panstwa,47548,i.html

Vote up!
1
Vote down!
-3

Verita

#1526350

...pani prezydentowa nie uczestniczyła w uroczystości Intronizacji ponieważ wybrala się w tym czasie na nowy film Woody Allena.

Vote up!
3
Vote down!
-5

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

#1526369

(...) W liście pasterskim z 11 października 2016 r., polscy biskupi wyjaśnili, że „nie trzeba Chrystusa intronizować w znaczeniu wynoszenia Go na tron i nadawania Mu władzy ani też ogłaszać Go Królem. On przecież jest Królem królów i Panem panów na wieki” . Biskupi tłumaczyli, że obecnie „jesteśmy świadkami wielorakiego pozostawiania Boga na marginesie życia, czy wręcz odchodzenia od Boga”, „pozbawianie Go należnego Mu miejsca i czci”. Stąd też, jak wskazuje Zespół Episkopatu ds. Ruchów Intronizacyjnych, pilna jest potrzeba intronizacji Chrystusa w sercach wiernych, poprzez obudzenie żywej wiary i życia z wiary. O takiej potrzebie mówił m.in. papież Pius XI, podkreślając w encyklice „Quas Primas”, że „trzeba, by Chrystus panował”. Ideą przewodnią Piusa X było natomiast hasło: „Instaurare omnia in Christo” („Odnowić wszystko w Chrystusie”). (...)

Cały artykuł możesz przeczytać na stronie: http://prawy.pl/41243-w-lagiewnikach-trwaja-uroczystosci-jubileuszowego-aktu-przyjecia-chrystusa-za-krola-i-pana/

Vote up!
4
Vote down!
-1

Sławomir Tomasz Roch

#1526130

Krytyczne, choć oryginalne, odważne i pełne wiary spojrzenie jednego z Kresowian na Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana:

„Rządzący ogłaszając Boga królem Polski, sprowadzili Boga na swój partyjny tron i tylko czekać aż ogłoszą, że jest On królem tylko dobrej zmiany, a gorszemu sortowi Polaków, choćby najgłębszej wiary, wara od naszego króla, znajdźcie sobie innego. Wierzę, że gorszy sort, pomny otrzymanych przykazań będzie trwać wiernie, wyznając; ‘Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną’.

 Jezus Chrystus, Współistotny Bogu, Bóg Wszechświata, Bóg Wszechrzeczy, Bóg Wszechmogący, Ten który ‘dla nas ludzi i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba’… i w listopadzie 2016 r. został królem Polski… nie zachodzi tu dysonans?, to jakby degradacja? , nic nie ujmując Polsce, a co z resztą świata?,

 Jezus Chrystus, zamysłem Boga, nienarodzony był przecież w majestatach, pałacach, gronostajach i szkarłatach tylko, jak ubogi - w stajence, narodzony jako Syn Człowieczy, który nie przyszedł po to, aby Mu służono /jak królowi/, lecz aby służyć i oddać swoje życie za wielu.

 Czy Pismo Święte nie mówi, że tronem Jezusa jest Krzyż, korona Jego  jest cierniowa, po prawicy i lewicy ma łotrów, nie ma poddanych, a Jego królestwo nie przychodzi z tego świata, nie dziedziczy, nie wybrali Go elektorzy, czy sejmy elekcyjne, nie wywalczył zbrojnie królestwa eliminując konkurentów. On przychodzi jako ubogi, w sposób najprostszy, z pewnością nie licujący i nie przystający królowi, On przychodzi wyzbyty wszelkiej pychy, blichtru i przepychu, przychodzi żeby umywać nogi ubogim. Kimże są wszyscy królowie świata wobec Jego chwały?, Czymże jest królestwo polskie wobec Jego królestwa w domu Ojca? Połasi się na to? Czemu tylko król? Jak się postara zrobimy Go cesarzem?, prezydentem?, a może nawet prezesem?

 Już raz z Niego zadrwiono, pamiętacie, przed Golgotą, szydzono intronizowali Go na króla. Nałożyli cierniowa koronę i purpurę, do krzyża przybili tabliczkę ‘Jezus Nazarejczyk Król Żydowski’. Pękali ze śmiechu!, octu dali, nie wina!

Jaki płaszcz, jaką koronę dostaje dzisiaj, dostaje na co dzień od naszego kościoła. Gotując się na męczeńską śmierć, kpił z królewskich szat i tytułów, bo  ‘Moje królestwo nie jest z tego świata’, On przyszedł nas zaprosić na ucztę w Królestwie Niebieskim, a my na siłę wpychamy Go do naszego polskiego grajdoła. Zachciało się monarchii? Wywyższenia Polaków nad inne narody? Uznania za naród wybrany? Naród, który skacze sobie do gardeł, jątrzy, dzieli, jeden nienawidzi drugiego! A gdzie w tym królestwie miłość bliźniego?, gdzie miłosierdzie? Jak chcecie służyć swojemu królowi? Jak chcecie się ‘wkraść’ w jego łaski?

 ‘Wiecie o tym, że rządzący uciskają ludzi, a wielcy dają im odczuć swoją władzę. Nie tak ma być między wami!. Jeśli ktoś z was chce być wielki, niech będzie waszym sługą, a jeśli ktoś z was chce być pierwszy między wami, niech się stanie waszym niewolnikiem. Tak jak Syn Człowieczy, który nie przyszedł po to, aby Mu służono, lecz aby służyć i oddać swoje życie za wielu’. Znacie w historii innego króla,  który był sługą wielu i oddał życie za wielu?

 Powtarzając za JP II ‘Otwórzcie drzwi Chrystusowi’. Drzwi do Waszych serc, nie do tytułów, szkarłatów i koron.

 Chcecie Mu się przypodobać? Czyńcie dobrze, miłujcie jeden drugiego, jak siebie samego, rozpoznajcie Człowieka w każdym mijanym, każdym pukającym do waszych drzwi /serc/. Nie ważne skąd On pochodzi, skąd przybywa, jakim językiem mówi, jakiego koloru ma skórę. ‘Otwórzcie drzwi Chrystusowi - Człowiekowi!’. Złotem, szkarłatami, koronami nie wkupicie się w Jego łaskę, nie dla takich jest  Królestwo Boże.

‘Króluj nam Chryste zawsze i wszędzie’, wszystkiemu stworzeniu na ziemi, Polakom też. Szczęść Boże.”. (poniedziałek 21 listopada 2016)

Vote up!
3
Vote down!
-1

Sławomir Tomasz Roch

#1526327

W uroczystościach w Bazylice Łagiewnickiej, które odbyły się 19 listopada 2016 r., nie brał udziału nikt z Prezydium Sejmu. Nie było też Marszałka Senatu, ani żadnego z Wicemarszałków.

Vote up!
5
Vote down!
0
#1526340

Witaj Rebeliantka! Dzięki, dobra robota. Czy jest możliwe, byś tego maila zacytowała w komentarzu w oryginale? Ładniej by to wyglądało! Co tu dużo gadać poza tym, otóż gdy cała wierząca Polska, upadła na kolana, tak jak to czyniliśmy przez wieki w Ojcach naszych, to pewne osoby, wysoko postawione, z jakichś oficjalnych, czy prywatnych powodów, raczyły się nie wstawić. A przecie tego dnia życzyłoby sobie oglądać wiele pokoleń Polaków, a nie dane Im to było, jak nam właśnie było dane. Tak sobie myślę, że coś ważnego wydaje się nie zostało dopięte.

Vote up!
3
Vote down!
-1

Sławomir Tomasz Roch

#1526374

Wtorek, 22 Listopada 2016 11:58

Szanowna Pani Redaktor,

w uroczystościach w Bazylice Łagiewnickiej, które odbyły się 19 listopada 2016 r., nie brał udziału nikt z Prezydium Sejmu.  

W kwestii uczestnictwa w uroczystościach przedstawicieli Senatu  prosimy o kontakt z Kancelarią Senatu. 

Z poważaniem,

Biuro Prasowe Kancelarii Sejmu

Press Office, Chancellery of the Sejm

 

Wtorek, 22 Listopada 2016 09:14

Szanowna Pani., 

Ani marszałek Senatu, ani wicemarszałkowie nie uczestniczyli w uroczystościach w bazylice łagiewnickiej 19 listopada br.

Pozdrawiamy

Dział prasowy Senatu

Vote up!
5
Vote down!
0
#1526380

Piękna robota Rebeliantka. Czytelna! Te krótkie newsy z Kancelarii Sejmu i Senatu są porażające. No po prostu gdy Polska obierała Chrystusa Pana za naszego króla, z władz naszego Sejmu i Senatu nikt nie raczył przybyć. No to jest olbrzymi skandal absolutnie godny napiętnowania!

Vote up!
2
Vote down!
-1

Sławomir Tomasz Roch

#1526388

(...) Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana komentuje między innymi portal Rorate Caeli w tekście pod nieco mylącym tytułem: „To oficjalne: Chrystus jest Królem Polski” . Na jego łamach o. Paul McDonald podkreśla, że w uroczystości w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach wzięli udział liczni pielgrzymi - w tym prezydent Andrzej Duda. Duchowny pisze także o objawieniach Służebnicy Bożej Rozalii Celakówny dostrzegając w nich opatrznościowy początek sobotniego aktu. Jak twierdzi ojciec Paul McDonald, idea intronizacji nie cieszyła się znacznym poparciem biskupów za sprawą nauczania Soboru Watykańskiego II, a także zaniku wiary w objawienia z Nieba. Tymczasem, podkreśla duchowny, przyjęcie społecznego królowania Chrystusa jest niezbędne dla każdego katolika.

Z kolei Stefan Farrar na łamach „Church Militant” w kontekście Jubileuszowego Aktu przypomina o encyklice Quas Primas Piusa XI. Przywołuje jego słowa o pokoju, harmonii i prawdziwej wolności zapewnionej przez uznanie Chrystusa w życiu prywatnym i społecznym. Portal przypomina, że akt episkopatu Polski i uczestniczącego w wydarzeniu prezydenta Andrzeja Dudy nastąpił wkrótce po decyzji prezydenta Peru - Pablo Kuczynskiego. 20 października polityk poświęcił siebie, swoją rodzinę i kraj Bogu Wszechmogącemu przez wstawiennictwo Najświętszego Serca Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi. Portal przypomina także postać prezydenta Ekwadoru Gabriela Garcię Moreno. W 1874 roku poświęcił on swój kraj Najświętszemu Sercu Jezusowemu.

O Jubileuszowym Akcie wspomniał także amerykański konserwatywny portal Breibart. „Katoliccy biskupi Polski razem z prezydentem Andrzejem Dudą ogłosili w sobotę Jezusa Chrystusa Królem Polski i poprosili Go o panowanie nad narodem, ludem i przywódcami politycznymi”, pisze dr Thomas Williams. W tekście znajduje się pewna nieścisłość, gdyż Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana nie oznaczał uznania Chrystusa za Króla, a jedynie uznanie faktu Jego panowania. W treści aktu nie pojawia się także termin „Król Polski”.

O „intronizacji” pisze także CNS News. Portal dość obszernie cytuje fragmenty Aktu, w tym zobowiązania Polaków, prośby o rządzenie rodzinami, uczelniami, szkołami, a także zawierzenie Chrystusowi Królowi polskiego narodu i przywódców politycznych.

O ogłoszeniu Chrystusa Królem Polskim pisze także portal „Christianity Today”. Jego dziennikarz cytuje fragment kazania biskupa Andrzeja Czai mówiącego, że uroczystość nie polega na ogłoszeniu Chrystusa Królem Polski. (...)

Cały artykuł możesz przeczytać na stronie: http://www.pch24.pl/zagraniczne-media-z-podziwem-pisza-o-akcie-przyjecia-chrystusa-za-krola-i-pana,47606,i.html#ixzz4RFRdlB00

 

 

Vote up!
2
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1526717

to co piszą tamte media.Po co takie ubarwianie sytuacji?

Vote up!
1
Vote down!
-4

Verita

#1526723

Podczas sobotniej (16.03.2019 r.) konferencji intronizacyjnej, zorganizowanej w Warszawie przez chicagowskie Radio Chrystusa Króla oraz środowisko naszych rodaków zza oceanu, odbywającej się pod hasłem: „Jaką drogą do Intronizacji Pana Jezusa na Króla Polski? Tradycyjna Liturgia jako zbroja w walce o Intronizację” , można było wysłuchać wielu ciekawych referatów.

Ks. Prof. Tadeusz Guz w swoim wystąpieniu poświęconym darom Ducha Świętego, mówił: “Żeby Chrystus królował w naszych polskich sercach, trzeba nam nie tyle zwrócić uwagę by zdobyć nowy tytuł, nową etykietę, nowe, imię. Chodzi o to by w naszej wspólnej trosce Chrystus królował w Polsce, w każdym Polaku.”

Przy czym zaapelował do każdego z nas: “Obawiam się osobiście, że w takim stanie ducha Polski w naszych pokoleniach, my aktualnie jako ten bastion z wykruszonymi filarami, musimy się w Duchu Świętym zastanowić, czy wolno nam aż tak głośno wypowiadać naszą prośbę. Czy raczej nie powinniśmy wykonywać tej pracy, którą wykonujemy m.in. tym naszym spotkaniem i każdym naszym aktem działania, i dostojnie jak prawdziwe dzieci Boga kroczyć ku wieczności i Niemu, a to, o co nam chodzi, przyjdzie tak niepodziewanie, ale wtedy, kiedy Pan uzna. Zgódźmy się, kochani, pozwólmy jeżeli Pan Jezus jest przez nas umiłowany i uznany jako Król naszego polskiego narodu, to pozwólmy Panu Jezusowi określić datę na to wydarzenie.” Źródło: You Tube/wRealu24.pl

Cały wpis jest dostępny pod adresem: http://www.pch24.pl/ksiadz-profesor-guz-o-intronizacji-chrystusa-krola--video-,66902,i.html#ixzz5iWuGvEMP

Vote up!
2
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1583487

W uroczystość Chrystusa Króla 24 listopada 2019 r. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie został odmówiony Akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Abp Józef Michalik mówił tam klarownie i wprost: “Jest inny świat i oprócz władców tego świata, w którym żyjemy teraz, (…) jest jeszcze inny Król i Pan, który panuje w królestwie prawdy, sprawiedliwości i miłości. Każdy kto żyje prawdą, sprawiedliwością i miłością, każdy kto słucha głosu Chrystusa Króla, jest oczekiwany w Jego królestwie.”

I podkreślił z mocą dalej: “Ale tej prawdziwej kultury nie da się pomyśleć bez konkretnych czynów, bez wierności małżeńskiej i przedmałżeńskiej czystości. Bez miłości do kolejnego dziecka, bez codziennej modlitwy. Nie da się pomyśleć o prawdziwie wierzących chrześcijanach, jeśli nie uczestniczą w niedzielnej Mszy świętej. Tak głęboka duchowa kultura chrześcijańska jest oparta na mocnych, trwałych fundamentach i nie pozwala sobą manipulować. Jest nie do pogodzenia z żadną ideologią – ani nazizmem, ani marksizmem, ani libertynizmem.

Po czym abp Michalik zauważył: “W dzisiejszym świecie nie dzieje się dobrze. Wielkim wyzwaniem jest sekularyzacja, odejście od wiary w Boga i pozbawienie transcendencji, nadprzyrodzoności, jako uzasadnienie dla dobrego życia. Pozbawia nas ten fakt, te wysiłki mocnego fundamentu życiowego. Bo właśnie ta tendencja oddziela sumienie od życia codziennego, politykę od etyki, uchwalane prawo od sumień.”

Były przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski kontynuował: “Trwa rozpisana partytura ataków na święte symbole, na Kościół, na biskupów, na księży, których przygotowani i wysłani prowokatorzy atakują tylko dlatego, że są to kapłani wierni nauce Kościoła i nie godzą się na profanację świętości. Widział te zagrożenia kard. Karol Wojtyła, który tuż przed wyborem, w czasie podróży zagranicznej do Ameryki i Kanady mówił, warto to przypomnieć jeszcze raz, że stoimy dziś w obliczu największej konfrontacji, jaką kiedykolwiek przeżywała ludzkość. Stoimy w obliczu ostatecznej konfrontacji między Kościołem a antykościołem, prawdą a antyprawdą, Ewangelią, a jej zaprzeczeniem. Ta konfrontacja została wpisana w plany Boskiej Opatrzności. Jest to czas próby, przez który musi przejść cały Kościół, a polski w szczególności.”

Hierarcha nadto zauważył, że: “Polska nie śpi! Kościół w Polsce duszpastersko trzyma się blisko Chrystusa! Królestwo Chrystusa nie podoba się szatanowi. On próbuje zaprowadzić swoje królestwo kłamstwa, nienawiści, rozwiązłości i grzechu. Nie zwalczymy go jego metodami ani naszymi siłami. Zwyciężymy go mocą krzyża Chrystusowego. Mocą wiary, wzmacnianej postem, jałmużną, cierpieniem, modlitwą. W trudnych czasach nie godzi się stać bezczynnie.”

Abp Michalik zakończył tak: “Pomagający Chrystusowi w przybliżaniu Królestwa Bożego na ziemi są potrzebni. A więc pomagajmy Mu, aby przez przykład miłości każdego z nas wobec człowieka, z którym wypadło nam żyć, w sytuacji, w której wypadło nam żyć, Chrystus mógł królować w naszych rodzinach, w miejscach pracy i wypoczynku. A stanie się to możliwe, jeśli zakróluje w nas samych na co dzień, w naszych decyzjach, naszych modlitwach. On Sam przecież mówił, że Królestwo Boże jest w nas. Że królestwo Jego nie jest z tego świata. Ale to na tym świecie przygotowujemy się do przekroczenia jego bram. Chrystus Król oczekuje na nas w nowym swoim królestwie.”

Arcybiskup senior diecezji przemyskiej zarazem przestrzegł zdecydowanie: “Polska, jeśli zatraci swoje chrześcijańskie korzenie uschnie, zaniknie.” Źródło: diecezja.pl

Cały wpis jest dostępny pod adresem: http://www.pch24.pl/abp-michalik--szatan-chce-krolestwa-grzechu--ale-zwyciezymy-go-moca-krzyza-chrystusa,72332,i.html#ixzz66xHrv3Aw

Vote up!
3
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1610738