Komunikat o błędzie

  • Notice: Undefined offset: 3 w video_filter_youtube_html5() (linia 1043 z /var/www/niepoprawni2/sites/all/modules/video_filter/video_filter.codecs.inc).
  • Warning: A non-numeric value encountered w video_filter_youtube_html5() (linia 1043 z /var/www/niepoprawni2/sites/all/modules/video_filter/video_filter.codecs.inc).

Kresowianie żądają natychmiastowej dymisji redaktora Dawida Wildsteina za kryptoreklamę banderowskiej mordowni

Obrazek użytkownika Sławomir Tomasz Roch
Kraj

Wniosek

dotyczy: natychmiastowej dymisji redaktora Dawida Wildsteina w związku z promocją na antenie TVP gloryfikatorów ukraińskich ludobójców narodu polskiego.

 

Pan Jacek Kurski

Prezes Zarządu TVP S.A.

ulica Jana Pawła Woronicza 17

00-999 Warszawa

 

Szanowny Panie Prezesie,

zmuszeni jesteśmy, jako środowiska reprezentujące ofiary ukraińskiego ludobójstwa, ostro zaprotestować przeciwko emisji programu z cyklu „Studio Wschód” pod red. Dawida Wildsteina, który ukazał się w dniu 24 czerwca 2017 r. na antenie TVP Info o godz. 17.10.

Twórcy tego „dzieła” w sposób absolutnie niedopuszczalny i haniebny dokonali kryptoreklamy banderowskiej mordowni pod nazwą „Kryjówka” (przepraszamy za to określenie, ale inne nie przychodzi nam do głowy w odniesieniu do lokalu obwieszonego upowskimi insygniami, gdzie na porządku dziennym są zawołania morderców z UPA: „Sława Ukraini-herojam sława i Sława Nacji-smert woroham”), która to knajpa znajduje się we Lwowie i słynie z gloryfikacji ludobójców narodu polskiego: OUN-UPA. Takąż funkcję spełnia występujący tam zespół pod nazwą „Ot Vinta”, który także był promowany przez polskich dziennikarzy tego programu. Wystarczy stwierdzić, że lider tej grupy wyraża się per „osobistość” o ukraińskim zbrodniarzu wojennym i ludobójcy narodu polskiego Stepanie Banderze. To wszystko na antenie TVP Info za pieniądze polskiego podatnika!

Obecność w tzw. „Kryjówce”- czyli miejscu jawnie honorującym największych morderców Polaków (i nie tylko, ręce banderowców są po łokcie umorusane we krwi polskiej, żydowskiej, rosyjskiej, ormiańskiej, czeskiej, słowackiej, węgierskiej, ale i ukraińskiej-Sprawiedliwych Ukraińców) spod czarno-czerwonych szmat UPA- jest uwłaczająca dla każdego przyzwoitego Polaka i nikt wychowany w duchu polskiego patriotyzmu nigdy by się tam nie znalazł (podobnie jak w mordowniach neonazistowskich na terenie Niemiec). Niestety Pani Redaktor TVP Info nie przeszkadza (!) wszechobecny w tym miejscu kult ludobójców narodu polskiego, czuje się tam dobrze i musi koniecznie poinformować innych rodaków (za pieniądze polskiego podatnika!), jak fajnie jest w banderowskiej mordowni. Wydaje się, że elementarna przyzwoitość nie jest wśród podległych Panu dziennikarzy, jeśli takie osoby można tak nazwać, zbyt popularna.

W tym uwłaczającym godności każdego Polaka miejscu, w szczególności Kresowian, promowany był jednocześnie przez TVP Info ukraiński zespół muzyczny pod nazwą „Ot Vinta”. Grupa ta słynie z gloryfikacji banderowców, przeciwko ich wjazdowi na teren Polski protestowali patriotyczni kibice „Polonii” Przemyśl i udało im się na szczęście doprowadzić do zakazu wjazdu na teren Najjaśniejszej Rzeczpospolitej tych banderowskich propagandystów. Działalność promocyjna TVP, za pieniądze polskiego podatnika, na rzecz gloryfikatorów ukraińskich ludobójców narodu polskiego, jest rzeczą niedopuszczalną i wstydliwą.

Absolutnym skandalem było zaprezentowanie w tym programie fragmentu „utworu” grupy „Ot Vinta”, w którym padają słowa o „wybebeszaniu ludzkich flaków”. Gdy Ukrainiec, w mordowni „Kryjówka”, która bez cienia żenady reklamuje się jako miejsce upamiętniania upowców, śpiewa piosenkę traktującą o wybebeszaniu ludzkich flaków a TVP INFO bez cienia refleksji to emituje, jest to krańcowy brak taktu, empatii i zwykłej przyzwoitości!!! Nasi najstarsi krewni pamiętają dobrze wybebeszone banderowskimi siekierami i widłami wnętrzności swoich bliskich, niemowlaki nadziewane na sztachety od płotu, rozpruwane widłami i piłami brzuchy ciężarnych polskich kobiet. Czujemy się obrażeni i upokorzeni faktem, iż polska telewizja może na swej antenie emitować coś tak obrzydliwego!!!

Poza tym uporczywe promowanie tezy ukraińskich kłamców i relatywistów historycznych o tym, że władze Ukrainy gloryfikują ludobójców narodu polskiego (np. Stepan Bandera, Roman Szuchewycz) nie dlatego iż mordowali Polaków, lecz walczyli z Sowietami. No cóż, głupota ludzka i brak przyzwoitości nie mają granic. Ludobójstwo jest przestępstwem, które nie ulega przedawnieniu i wykluczającym jego sprawców z grona osób mogących w normalnym państwie znaleźć się na pomnikach. Adolf Hitler, zbrodniarz wojenny i ludobójca, był jednocześnie największym bojownikiem ze Stalinem i Sowietami, lecz tylko w jakimś chorym mózgu mogłaby się zrodzić myśl, by temu niemieckiemu łajdakowi stawiać pomniki „bo walczył z Ruskimi”. Ukraińcy nie mają niestety żadnych skrupułów ani cienia przyzwoitości, ewidentnym zbrodniarzom i ludobójcom stawiają pomniki (Bandera, Szuchewycz), co jest wyrazem totalnej degeneracji lub kompletnego zaślepienia zbrodniczą ideologią, której efektem były masowe mordy Polaków. W naszym przekonaniu zasada „zero” tolerancji dla banderowskiej ideologii jest jedynym akceptowalnym i właściwym zachowaniem ze strony Polaków i polskich władz.

Pani Redaktor „Studia Wschód” z uporem maniaka używa cały czas terminu „rzeź wołyńska”, ani razu nie pada z jej ust słowo ludobójstwo!!! Wydaje się, że nie dotarła do niej, jak i do redaktora Dawida Wildsteina, informacja, iż ukraińscy nacjonaliści dokonali okrutnego ludobójstwa ponad 200 tysięcy Polaków a w ubiegłym roku polski parlament uchwalił ustanowienie 11 Lipca Narodowym Dniem Pamięci Ofiar ukraińskiego ludobójstwa. Używanie przez polskich dziennikarzy łagodzących zamienników dla określania tej ohydnej ukraińskiej zbrodni np. „tragedia wołyńska”, „wydarzenia wołyńskie”, „dramat wołyński”, „rzeź wołyńska” (byle tylko nie ludobójstwo), stosowanych często przez banderowskich propagandystów, jest rzeczą niedopuszczalną i szkodliwą. Dziennikarze TVP powinni być zobligowani do posługiwania się określeniami zgodnymi z prawdą historyczną.

Przypominamy, że Rząd Ukrainy od wielu lat uniemożliwia nam dokonanie ekshumacji naszych krewnych brutalnie pomordowanych przez OUN-UPA, do chwili obecnej dziesiątki tysięcy polskich obywateli spoczywają w dołach i jamach jak padłe dzikie zwierzęta, bez grobu i znaku krzyża. To wielki wstyd, że polska telewizja nie emituje programów upominających się o należną cześć dla ofiar ludobójstwa (zwłaszcza w momencie wydania przez Ukrainę kolejnego zakazu prac ekshumacyjnych na Wołyniu), natomiast zajmuje się kryptoreklamą ukraińskich knajp i Ukraińca wyjącego wśród portretów Bandery o „wybebeszaniu flaków”- wstyd Panie Prezesie!

We Lwowie jest mnóstwo przepięknych miejsc związanych z polską historią i tradycją, w banderowskiej knajpie „Kryjówka” żaden przyzwoity Polak nie powinien się znaleźć, skąd tam wizyta dziennikarzy TVP (opłacanych przez polskiego podatnika)?!

Prosimy o nadanie w tym samym paśmie emisyjnym przeprosin dla wszystkich krewnych ofiar ukraińskiego ludobójstwa, którzy poczuli się urażeni i mocno dotknięci faktem, iż polska telewizja promuje miejsca i ludzi gloryfikujących morderców naszych krewnych.

Domagamy się, aby Pan Prezes sprawił, by dziennikarze TVP prezentowali polski punkt widzenia a nie zajmowali się sianiem banderowskich kłamstw.

Domagamy się natychmiastowej dymisji redaktora Dawida Wildsteina, twórcy tego „dzieła”, lżącego pamięć ofiar ukraińskiego ludobójstwa. Ciekawe, czy tenże „dziennikarz” nadałby podobny materiał z nazistowskiej knajpy w Berlinie, gdzie zespół pod nazwą „Vom Propeller” śpiewałby skoczne piosenki o gazowaniu w Auschwitz? Pytanie retoryczne.

Delikatnie sugerujemy Panu Prezesowi, by podjął działania sprawiające, aby Telewizja Polska zajęła się promocją polskich (!) zespołów muzycznych z terenów dawnych Kresów Wschodnich RP i ewentualną promocją polskich (!) Domów Kultury, świątyń, restauracji, zamiast miejsc o bardzo podłej reputacji, lżących pamięć polskich ofiar ukraińskiego ludobójstwa.

 

Żary, 24.06.2017

Kresowe Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Żary, 24.06.2017

im. Orląt Lwowskich

SUOZUN Oddział w Żarach

Klub Tarnopolan TMLiKPW w Żarach

ul. Bohaterów Getta 22

68-200 Żary

 

Pod listem podpisały się środowiska kresowe, wykładowcy polskich uczelni oraz stowarzyszenia.

 

Kresowe Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze im. Orląt Lwowskich w Żarach

Prezes Józef Tarniowy Klub Tarnopolan TMLiKPW

Prezes dr Krzysztof Kopociński

Zarząd Główny TMLiKPW

Profesor Bogumił Grott

Profesor Włodzimierz Osadczy

Profesor Wiesław Jamrożek

Profesor Bogusław Paź

Profesor Leszek Jankiewicz

Profesor Leszek Jazownik

Dr hab. Andrzej Zapałowski

Dr Lucyna Kulińska

Fundacja Kresowa „Memoria et Veritas”

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski

TMLiKPW w Bytomiu

Prezes Danuta Skalska

Stanisław Srokowski, pisarz, Wrocław

Patriotyczny Związek Organizacji Kresowych i Kombatanckich w Warszawie, Stowarzyszenie Kresowian w Kędzierzynie-Koźlu

Prezes Witold Listowski

Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Płd.-Wsch.

Prezes ZG Dr Andrzej Kamiński

Stowarzyszenie Upamiętnienia Ofiar Zbrodni Ukraińskich Nacjonalistów

Prezes Szczepan Siekierka

Stowarzyszenie Upamiętnienia Ofiar Zbrodni Ukraińskich Nacjonalistów- Oddział Żary

Prezes dr Zbigniew Kopociński

Stowarzyszenie „Huta Pieniacka”

we Wschowie

Prezes Małgorzata Gośniowska-Kola

Światowy Kongres Kresowian

Prezes Jan Skalski

Klub „Samborzan” TMLiKPW w Oświęcimiu

Prezes Włodzimierz Rafał Paluch

Towarzystwo Miłośników Wilna

Wiceprezes Wacław Kondrakiewicz

Janina Stadnik

Patriotyczny Związek Organizacji Kresowych i Kombatanckich w Warszawie

Płk rez. Dariusz Raczkiewicz

Zygmunt Muszyński

Kożuchów

Zarząd Główny TMLiKPW

Jan Tarnowski

Zielona Góra

Zarząd Główny TMLiKPW

Familijne Stowarzyszenie Zbaraż w Lubinie

Prezes dr Stanisław Tokarczuk

Stowarzyszenie Polaków Pomordowanych na Wołyniu

Prezes Janina Kalinowska

Stowarzyszenie Kresowian Ziemi Dzierżoniowskiej

Prezes Florian Kuriata

Stowarzyszenie Kresowian Ziemi Dzierżoniowskiej

Członek Zarządu Edward Bień

Zespół „Tyligentne Batiary” z Bytomia

Kierownik Adam Żurawski

Związek Polskich Żołnierzy Samoobrony Kresów Płd.-Wsch.

Prezes Izydor Budzyna

Stowarzyszenie „Wspólnota Bukowińska”

Prezes Wilhelm Skibiński

Stowarzyszenie „Wspólnota Bukowińska”-Oddział w Żarach

Prezes Otto Hakman

Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej- Oddział w Żarach

Prezes por. w st. spocz. Józef Pienio

Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej-Okręg w Zielonej Górze

Prezes Leszek Kornosz

Klub „Buczaczan” TMLiKPW we Wrocławiu

Prezes Agnieszka Orłowska

Sławomir Tomasz Roch

Redaktor Kresowego Portalu

Klub Patriotyczny w Warce

Prezes dr Zbigniew Kwiczak

Chór „Echo Kresów” z Kędzierzyna-Koźla

Kierownik Adam Wołkowski

Historyczne Stowarzyszenie Wołynia w Niemczech

Prezes Witold Bohdan Stański

Zdzisław Kogucik

Polski Związek Pszczelarzy Oddział w Żarach

Prezes Edward Łyba

Wiesław Tokarczuk

Danuta Śliwińska

Bydgoszcz

Zarząd Główny TMLiKPW

Jolanta Kołodziejska

Opole

Zarząd Główny TMLiKPW

Leszek Mulka

Oleśnica

Zarząd Główny TMLiKPW

Janusz Furmaniuk

Poznań

Zarząd Główny TMLiKPW

Adam Gyurkovich

Kraków

Zarząd Główny TMLiKPW

Janina Półtorak

Tychy

Zarząd Główny TMLiKPW

Janusz Sekulski

Gniezno

Zarząd Główny TMLiKPW

Danuta Szydłowska

Warszawa

Zarząd Główny TMLiKPW

Piotr Jaroszczak

Portal „Kresy Wschodnie”, Przemyśl

Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Polskich Dzieci Wojny w Olsztynie

Prezes Romuald Drohomirecki

Stowarzyszenie Przyjaciół Morynia i Jeziora Morycko w Moryniu

Prezes dr Dariusz Butrynowski

Patriotyczny Związek Organizacji Kresowych i Kombatanckich w Warszawie

Wiceprezes Tadeusz Nowacki

Marcela Tukałło

Konrad Kulesza

Wiesław Nowakowski

Klub Tarnopolan TMLiKPW w Krakowie

Prezes Anna Madej

Stowarzyszenie „Razem” w Bieniowie

Prezes Urszula Chomont

Stowarzyszenie „Razem” w Bieniowie

Wiceprezes Henryk Domaradzki

Bolesław Adamik

Wicemarszałek Sejmiku Gospodarczego w Zielonej Górze

Starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Żarach

Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Radość Życia” w Żarach

Prezes Krystyna Szot

Stowarzyszenie 42. Pułku Zmechanizowanego i 11. Brygady Zmechanizowanej w Żarach

Prezes płk rez. Krzysztof Polusik

Stowarzyszenie Kresowian w Węglińcu

Prezes Alfred Janicki

Stowarzyszenie „Podajmy Sobie Ręce” w Lipinkach Łużyckich

Prezes Alicja Sworacka

Duet artystyczny „Ewan”

Katowice-Częstochowa

Andrzej Szczepański i Ewa Walczak

Edmund Złotek

Polski Związek Niewidomych

Edmund Kondratiuk

Janina Sokołowska

Mieczysław Samborski

Dr Czesław Wilczyński

Janusz Niedzielak

Tomasz Barczuk

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.5 (16 głosów)

Komentarze

choć nie mam jak się podpisać

Vote up!
10
Vote down!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1543613

Dziękuję markowa za Twoje poparcie, za odważną i odpowiedzialną postawę. Dziś i właściwie zawsze winniśmy cechować się postawą poważną i nade wszystko konsekwentną, gdyż tylko tacy ludzie budzą ogólny szacunek. Jeśli bowiem uznajemy męczeństwo naszych Braci i Sióstr tam na Wołyniu i Kresach nie można zarazem ze smakiem kosztować piwka w mordowni obwieszonej insygniami i symbolami, tych podłych zbrodniarzy, którzy tego ludobójstwa dokonali. Przecież to wydaje się takie naturalne, niebudzące wątpliwości dla człowieka właściwie uformowanego, ułożonego.

Do listy rzeczywiście nie można się tu akurat dopisać, gdyż dokonywało się to wcześniej, w tzw. wewnętrznej linii Kresowian, ale najważniejsze, że jesteś z nami na forum. Gdybyś jednak chciał nawiązać kontakt, to wystarczy napisać na adres któregoś ze Stowarzyszeń Kresowian z miasteczka Żary. Raz jeszcze markowa serdecznie pozdrawiam i w imieniu Kresowian dziękuję.

Vote up!
11
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1543616

W Warszawie - w najbliższą niedzielę, 9-go czerwca o godz. 12:00 rozpoczną się uroczystości upamiętniające Ofiary rzezi Wołyńskiej.

Zbiórka pod Grobem Nieznanego Żołnierza.

 

 

Vote up!
10
Vote down!
-1

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1543626

.....i jak to się mówi morda w kubeł! Ani me, ani be, ani kukuryku! Absolutnie popieram anonimowość oceniania, mówiłem o tym wiele razy i tym bardziej podpisuję się pod tą zasadą dwoma rękoma i dziś. Gdyż spontaniczność to nasze najgłębsze i najcenniejsze duchowe bogactwo, ona nam mówi, ona spontaniczność niekiedy nawet krzyczy, że tam w duszy, tam w głębi, po prostu tacy jesteśmy.

Kiedy się jednak minusuje tekst na kompletnie nie, to przyzwoitość wymaga napisać choćby kilka ważnych argumentów, lub choćby ten jeden dlaczego ta ja, a nie ktoś inny uważam inaczej. Tymczasem mamy tu na forum niejakiego, ukrytego minusojdę, który już drugi raz pojechał sobie ostro po Kresowianach i nie raczy się nawet zająknąć dlaczego, tak a nie inaczej. Ostatnim razem odwołałem się do honoru owego, przypuszczam tego samego minusojdy (kompletnie nie wiem, któż to może być), ale gdzież tam, ani widu, ani słychu, ot głowa w piasek i cisza!

Po temu dziś otwarcie potępiam taką postawę, gdyż jest ona zła i nieuczciwa z gruntu, jest niesprawiedliwa, bo jest zwyczajnie nieodpowiedzialna. Nie ma w niej miłości i odpowiedzialności względem innych ludzi, a która i owszem we wzajemnych relacjach, odniesieniach jest ze wszech miar konieczna, jak uczył nas św. Jan Paweł II. 

Naturalnie dopuszczam istnienie przypadkowego, niezawinionego błędu.

Vote up!
10
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1543614

...... serwują: „Sława Nacji - smert woroham”

List Kresowian do Prezesa TVP został także opublikowany 5 lipca przez Michała Polaka na stronie prawy.pl pt. ”Banderowska propaganda w TVP. Chcą usunięcia Dawida Wildsteina”

Autor zwraca uwagę, że środowiska kresowe domagają się odwołania Dawida Wildsteina właśnie za kryptoreklamę lokalu o nazwie „Kryjówka” we Lwowie. W tym lokalu obwieszonym insygniami UPA na porządku dziennym są zawołania banderowskich zbrodniarzy: „Sława Ukraini – herojam sława” i „Sława Nacji – smert woroham”.

Cały artykuł dostępny na stronie: http://prawy.pl/53748-banderowska-propaganda-w-tvp-chca-usuniecia-dawida-wildsteina/

W komentarzu pod artykułem pisałem:

Nikt normalny nie może w Polsce promować banderowskiej mordowni, przecież to jasne jak słońce. Ten dziennikarz to nie jest jakiś młokos, jeśli po tylu latach pisania o Kresach, o ludobójstwie na Wołyniu on Wildstein promuje baderowszczyznę w naszej ojczyźnie, to absolutnie czas mu podziękować i to z hukiem, no może bez łomotu.

Vote up!
11
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1543617

Kolejny w krótkim czasie (po Bodnarze) "niedouczony", który powinien natychmiast wylecieć ze swego stanowiska i trafić na kursy reedukacyjne - do oślej ławki!

Pozdrawiam 

Vote up!
12
Vote down!
0

jan patmo

#1543621

z hukiem "wyfrunie".

A w jaki sposób można poprzeć wniosek o jego dymisję? Ja takoż zy Lwowa.

Vote up!
10
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1543623

.....wielkiego kopa z TVP dla Dawida Wildsteina. Pani Katarzyno proszę pisać na ten oto adres:

Kopociński Krzysztof, Kresowe Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze im. Orląt Lwowskich w Żarach

Klub Tarnopolan Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Płd.-Wsch. w Żarach

E-mail:krzysztof.kopocinski@wp.pl

 

Vote up!
7
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1543658

Jest bardzo dziwne i nie zrozumiałe,dla mnie,że Wildstein.żyd,publikuje takie teksty!

Vote up!
9
Vote down!
0

kazikh

#1543632

W swojej działalności nie wykazał się niczym szczególnym, a w rozmowie "Polska, Żydzi. Izrael" w klubie Ronina doszczętnie się skompromitował.

Mętna figura.

 

Vote up!
8
Vote down!
-1

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1543637

Niech Kurski ogłosi śmiało jego dymisję

Siewców kłamstwa zbyt wielu w Polsce po odnowie

Jak możemy tedy mówić o Jej budowie

Pozdrawiam

Vote up!
7
Vote down!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1543646

Wszystko co piszę niżej to jest to co tylko "wydaję mi się", piszę w pierwszym zdaniu, żeby nie powtarzać. Wydaję mi się że mówiąc to co mówił Pan Wildstein, nie był zorientowany do końca co w trawie piszczy. A piszczy, że wszyscy mają dość Banderowców, nawet nasz minister spraw zagranicznych. Murzyn zrobił swoje murzyn może odejść. Banderowcy ocalili Ukrainę, armia rosyjska nie doszła do Bugu, Teraz wyjaśniło się wszystko, zastanawiamy się co lepsze? Lwów rosyjski i tysiące wściekłych Banderowców, czy Lwów ukraiński i dziesiątki tysięcy wściekłych banderowców. Z Ukrainą nie można się porozumieć, bo nie ma z kim.

Ukraina, nawet w czasie ZSSR była członkiem ONZ a tu Niespodzianka

W 2014 roku sekretarz ONZ Ban-Ki Moon ogłosił.  Państwa pod nazwa Ukraina nie ma i nigdy nie było, ponieważ nie ustaliła i nie zarejestrowała w ONZ swoich granic. Jest nadal częścią Rosji, spadkobierczyni dawnego ZSRR.

Oni nawet się nie zarejestrowali, olewają wszystko!!
W związku z tym nasuwają się następujące pytania:
* dlaczego wszystkie polskie media, zarówno lewicowe, prawicowe i tzw. niezależne nawet nie raczyły zauważyć tego, na pewno ważnego, wydarzenia? Na żadnej stronie blogów w polskim Internecie nie ma nawet wzmianki o oświadczeniu Sekretarza Generalnego ONZ. Jedynie na stronie Piotra Beina ukazała się informacja o artykule Agencji Noworosji pt. „Państwa Ukraina nie ma i nigdy nie było”:
http://piotrbein.wordpress.com/2014/06/01/un-state-of-ukraine-does-not-exist-and-never-did-onz-panstwo-ukraina-nigdy-nieistnialo-i-nieistnieje/ (bez tłumaczenia artykułu)
Czyżby wszystkie polskie media chcą być posłuszni zakazowi rozprzestrzeniania tej informacji w mediach i Internecie, wydanemu na Ukrainie?

Byliśmy pierwszym państwem na świecie, co uznało Ukrainę, a tam nieznani Sprawcy strzelają do naszych konsulatów, niszczą nasze pomniki wystarczy już tego. A Wildsteinowi należy wybaczyć to wielki Polski patriota. Stara się jak może. Wszystko co robi robi w dobrej intencji. Podobno jest ciężko chory. Banderowcy zabili więcej Żydów niż Polaków. Doskonale przecież wie o tym.

Pisałem o tym nawet list do Gadowskiego wysłałem, Jakow Kedmi były szef izaelskiego wywiadu stwierdził, sam to na własne uszy słyszałem, dopóki Ukraińcy nie rozbiorą ostatniego pomnika Bandery nie dostaną od zachodu żadnych pieniędzy, z tydzień dwa później media podały, że fundusz walutowy, który miał właśnie przyznać Ukrainie miliard dolarów odłożył na "święty nigdy" podjęcie decyzji,

W sprawie Banderowców coś się zmienia, nawet nasz szef MSZ innym tonem zaczął śpiewać.

 

 

 

Vote up!
7
Vote down!
-1
#1543654

Jestem  ZA .

TVP 1 pogorszyla nam sie bardzo!

Vote up!
10
Vote down!
0

Gosia

#1543657

Ten "dziennikarz" Dawid Wildstein nie od dzisiaj działa pro banderowsko. Jeszcze w 2014 roku napadł arogancko na wybitnego polskiego pisarza Waldemara Łysiaka, który "ośmielił się" krytykować neobanderyzm na łamach "Do Rzeczy" w tekście "Muzyczka Majdanu". Napisałem wówczas tekst "Atak Dawida Wildsteina na Waldemara Łysiaka".

W obronie Dawida Wildsteina stanęła niejaka i nijaka Ewa Kurek pisząc na łamach "Warszawskiej Gazety" - nr 40 z dnia 3 - 9 października 2014 roku tekst "O poziom i kulturę dyskusji" w której napadła na Waldemara Łysiaka i na Aleksandra Szumańskiego podając, że na Ukrainie nie ma żadnego banderyzmu, a Łysiak i Szumański do niedouczeni "autorzy" nie znający nawet historii Jagiellonów i bohaterstwa Berka Joselewicza.

Podpisuję się pod Państwa protestem.

                                 Z poważaniem Aleksander Szumański (Aleszumm)

Vote up!
9
Vote down!
-1

Aleksander Szumanski

#1543669

To dla gloryfikacji Bandery, czy Dawida Wildsteina? A może dla obydwu?

Vote up!
8
Vote down!
0

Bozena Lukawska

#1543682

To dla gloryfikacji Bandery, czy Dawida Wildsteina? A może dla obydwu?

Vote up!
5
Vote down!
-1

Bozena Lukawska

#1543683

Na warszawskim Marymoncie znajduje się pomnik poświęcony 27 -mej Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK.

[n.b. mój awatar - to część tego pomnika]

Vis a vis - po drugiej stronie ulicy Gdańskiej znajduje się niedawno odsłonięty Pomnik Ofiar rzezi Wołyńskiej. Na kamiennych blokach umieszczono nazwy ponad dwóch tysięcy miejscowości wymordowanych i spalonych przez OUN-UPA. Słyszałam, że to jeszcze nie wszystkie.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Pomnik_Rzezi_Wo%C5%82y%C5%84skiej_w_Warszawie

Pomnik ten, z rzadka odwiedzany, usytuowany w cichym kącie - jest miejscem obchodów pamięci Ofiar, ale nie jestem w stanie odszukać - kiedy i o której godzinie.

proszę o pomoc -  Markowa

Vote up!
4
Vote down!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1543686

tu na niepoprawnych byla informacja, ze w ten weekend sa uroczystosci kresowe w Warszawie, a na tym skwerku wolynskim we wtorek kolo 12 ( o ile sie nie myle - nie dalam rady skopiowac linka)

pozdrawiam

Ps:ten sam autor, tytul: Uroczystosci kresowe

Vote up!
7
Vote down!
0

Gosia

#1543720

[Stanisław Wyspiański]

"Na nic mi wasze łzy sobacze i żal ten wasz zmyślony!"

Pamiętam, rok temu pojawił się tam Petro Walcman [po matce] Poroszenko [po żonie] w towarzystwie niejakiej Sawczenko. Sawczenko w różowej bluzce, ale to szczegół. Złożyli pod krzyżem niebiesko-żółty wiecheć, a kamer i dziennikarzy było zatrzęsienie. Oczywiście - teatrzyk dla prasy. Przypadkiem widziałam całą tę hucpę. Nie macie pojęcia, jak mnie, siedzącą sobie spokojnie na ławce obchodzili, niemal obwąchiwali polscy policjanci. Spójrzcie na tych obleśnych grubasów, czy to nie profanacja???

Na szczęście panowie Witold Listowski i  Marcin Skalski stanęli na wysokości zadania.

Vote up!
4
Vote down!
-1

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1543725

11 lipca godz 12:00  Skwer Wołyński - Warszawa Marymont

 

Vote up!
5
Vote down!
-1

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1543730

Z przyjemnością informujemy, że w związku z licznymi pytaniami, rozważamy wyprodukowanie smoleńskich krzyżyków zaprojektowanych jakiś czas temu przez Ma (wygląd krzyżyka przedstawia ilustracja).

Decyzja zależy od tego ilu z Was chciałoby taki mały (25mm wysokości), posrebrzany, patynowany, emaliowany krzyżyk w formie wpinki mieć? W związku z koniecznością oszacowania przez nas możliwości i ilości produkcji prosimy chętnych o podanie deklarowanych ilości w 2 wariantach:

1. Cena 7zł za krzyżyk + jednorazowy (niezależny od ilości krzyżyków) koszt przesyłki w wysokości 5zł.
2. Cena 9zł za krzyżyk + jednorazowy (niezależny od ilości krzyżyków) koszt przesyłki w wysokości 5zł.

Na podstawie tych danych będziemy mogli zadecydować czy i jaką ilość krzyżyków będziemy w stanie wyprodukować.

Bardzo prosimy o wypełnienie poniższego formularza: