Oczekiwanie na Boże Narodzenie

Obrazek użytkownika GosiaNowa
Idee

    W tę niedzielę zaczął się Adwent, dla chrześcijan to czas oczekiwania na cud przyjścia na świat Jezusa, bo choć stale z nami jest, To właśnie to oczekiwanie Bożego Narodzenia uświadamia mi tęsknotę za Nim. Chrześcijan czekając na przyjście Chrystusa przygotowuje nie tylko swój dom i prezenty dla najbliższych. Przede wszystkim przygotowuje swoje serca. Adwent to czas pewnych postanowień i spełniania dobrych uczynków.

    Boże Narodzenie zostało tak skomercjalizowane, że kojarzą się z prezentami od Mikołaja, nie koniecznie świętego, bo temu pohukującemu przerośniętemu krasnalowi daleko do świętości i zwariowanymi zakupami. Reklamy wspominają o magicznych świętach, ale trudno znaleźć w nich odniesienie do Bożego narodzenia, za to jest przesłanie KUPUJ, KUPUJ, KUPUJ. W tle zamiast polskich kolęd, można usłyszeć White Chistmans, albo Jingle Bells. Jeśli już pojawia się polska kolęda, to zamiast pastuszków jest szklany pingwin, a zamiast Dzieciąteczka prezenty i skarpety. Najgorzej, gdy pod choinką zamiast rodzinnego stołu w reklamie jest „wybuchowy” miś podpalacz. W niektórych krajach w Europie już dawno nie wiadomo, co jest powodem tych świat. Nie kochani, nie są nimi św. Mikołaj i prezenty!

    Zastanówmy się, czy kolejne dni poprzedzające te Święta warto spędzić uganiając się po sklepach, sprzątając do upadłego i kupując ogromne ilości jedzenia? Penie, że i te przygotowania są ważne, ale czas rozpoczynającego się ADWENTU można przeżyć zupełnie inaczej, jeżeli tylko przypomnimy sobie, że grudniowe święta to BOŻE NARODZENIE. Jest to okres radosnego oczekiwania na przyjście Pana.

    Zagubieni w codzienności szukamy szczęścia, tęsknimy za prawdziwą miłością, tak często ledwie tli się w nas iskierka nadziei, a wystarczy zbliżyć się do Chrystusa, by zrozumieć, że to On jest Szczęściem, Miłością i Nadzieją

    Tak często zabłąkani, ogłupieni ludzie łapią się jakiś dziwacznych teorii typu gender, a wystarczy otworzyć swe serce na Boga, uwierzyć, że NIC poza NIM nie ma sensu i świat z NIM staje się prostszy, trudy życia lżejsze. Nie pisze tego teoretycznie, ja to wiem! Sprawdziłam i chociaż wiele upadków było i będzie jeszcze na mojej drodze, to jestem przekonana, że idę właściwą drogą. Nie jest ona prosta, bo tak wiele pokus i zła czyha na każdym kroku, ale wiem, ze jest to JEDYNA dobra droga opatrzona instrukcją - Dekalogiem i licznymi drogowskazami zawartymi w Biblii. Ludzie próbują żyć po swojemu, ale ich życia wyglądają po pewnym czasie, jak sprzęt używany wbrew instrukcji i logice. Każda rzecz ma swoje przeznaczenie i sposób używania, każde zwierzę instynktownie wie jak postępować, by przeżyć. Tylko ludzie usiłują wymyślać własne sposoby na przyjście drogi życia i stale brną na manowce, często ciągnąc za sobą innych - całe narody - kontynenty - świat.

    W tym błogosławionym czasie zachęcam, nie tylko wierzących, do zastanowienia się nad swoim życiem, nad swoimi poglądami.

Okres Adwentu to dla chrześcijan przypomnienie bardzo ważnej prawdy, że jesteśmy w trakcie ciągłego oczekiwania na powrót Zbawiciela, a na takie spotkanie trzeba się przygotować. To czas, kiedy uświadamiamy sobie, jaki ludzie wierzący, że jesteśmy pielgrzymami na ziemi i zmierzmy do celu, na wspólne spotkanie w domu Ojca. Znajdźmy czas na roraty, rekolekcje i zajrzenie w siebie. Dla wierzących może to być rachunek sumienia, dla pozostałych może jego obudzenie? 

    Właściwe przygotowanie do Bożego Narodzenia sprawi, że konieczne trudy przy sprzątaniu i szykowaniu potraw staną się lżejsze, a prezenty nie będą głównym powodem zabiegów i oczekiwań.

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (23 głosy)

Komentarze

Także prezenty , bez nich kończy się życie

Gdy to od dziecka jest wpajane takiemu

Nie dziwne , że odbija już dorosłemu

Warto jest znaleźć chwilę na rekolekcje

Bo to są najczęściej  zapomniane lekcje

Dzisiaj się właśnie zaczynają w Video

Polecam bo są czym innym niż te PO

Pozdrawiam

Vote up!
6
Vote down!
-1

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1453610

Gdy ziemska rzeczywisośc zawodzi, dobrze pamietać, ze tu jesteśmy podróżnikami do wieczności i od nas zależy jakiej.

Pozdrawiam

Vote up!
10
Vote down!
0

GosiaNowa

#1453613

Gdzieś w zakamarkach serca budzi się dobro i radość. A długie wieczory sprzyjają spędzeniu trochę więcej czasu w gronie rodzinnym, rozmyslaniom, medydacjom jak i sięgnieciu po książkę z dobrą lekurą czy poezją.

Wszystkim którzy kilkną na stronę sgosia  dedykuję poezje adwentową.

Powstaje Jutrzenka
gwieździstą kokardą nadziei
przepasać
spowite granatem niebo
Idzie Panienka
zgrudniałą ścieżkę
ogrzewa
przez zaspy brodzi
Światłem Brzemienna
przez mrok przechodzi
uważnie
by nie oślepić
jeszcze nie pora
Nadzieją Promienna
ścieżki prostuje
łagodzi
pagórki znosi
Obchodzi Roratnia
by wszystkich
każdego do Betlejem zaprosić

Okruszyna, XII(1996)15, s.5

Vote up!
4
Vote down!
0
#1453661

http://apokalipsa2007.republika.pl/Narodzenie%20Chrystusa.htm

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1453708

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Nie rozumiem z jakiej okazji daje się prezenty na Boże Narodzenie. 6 grudnia to rozumiem.

Vote up!
2
Vote down!
-3

Verita

#1453628

Z okazji narodzin Maleńkiego. U nas jest taki zwyczaj, że daje się prezenty 6 grudnia i pod choinkę :) Tylko nie powinno to być głównym przesłaniem Świąt.

Vote up!
4
Vote down!
0

GosiaNowa

#1453631

Czym dla mnie jest Adwent. Adwent to przede wszystkim czas zadumy, pokory i oczyszczenia serca i umysłu oraz przygotowywanie się.
Nie przeszkadza mi, że Kościół nałożył symbolicznie dzień urodzin Jezusa na rzymskie Saturnalia i okres przesilenia zimowego. Nie przeszkadza mi, że Jezus - nauczyciel być może drugi raz nie zaryzykuje i nie zstąpi na Ziemię w podobnej postaci jak uczynił to przeszło 2000 lat temu.
To nie ma znaczenia, ponieważ nauki Jezusa - Syna Bożego są na co dzień wśród nas. One istnieją, wybrzmiewają i mile dźwięczą w naszych uszach.
Właściwie to nie czekam na przyjście Jezusa. To raczej ja staram się dotrzeć do Niego. Szukam go i wsłuchuje w jego nauki.

A Gwiazdka ? Piękny symbol, kultywowany z całą swoją świąteczną oprawą od pokoleń.
Kultywują i ja, a po mnie kultywować będą moje dzieci. Ale bez tej zbędnej "galeriowej" komercji. Tak normalnie, tradycyjnie, po polsku i chrześcijańsku.

Vote up!
7
Vote down!
-2

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1453636

...wiesz *Tańczący*? sprawiłeś mi wielką radość swoim komentarzem .

Serdeczności

ps.

....tę pałkę to chyba ktoś niechcący walnął ?

Vote up!
2
Vote down!
0
#1453642

I ja gdybym mógł,dałbym plusa,ale może kiedyś to nadrobię,wreszcie nic o PIS-ie widać że świeta coraz bliżej i zajmiemy się innymi tematami niż bieżąca polityka.
Pozdrowienia dla Ciebie i TzW

Vote up!
5
Vote down!
0
#1453644

E tam niechcący :) To po prostu przykład jak rewolucja zjada własne dzieci :)
Ale Ty wiesz, że ja wszystkie "odznaczenia" przyjmuję i noszę z honorem :)

Pozdrawiam

Vote up!
4
Vote down!
-1

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1453645

cyt:
"Ale Ty wiesz, że ja wszystkie "odznaczenia" przyjmuję i noszę z honorem :)"

jak widzisz ja też:)))))
pozdrawiam

Vote up!
5
Vote down!
0
#1453648

I mnie ten komentarz umocnił i dał wiarę, że jest nas - szukających i niewstydzących się Jezusa ciągle dużo. 

Jezus miał wrócić, gdy wszyscy ludzie w niego uwierzą. Apostołujmy zatem, bo każda nawrócona dusza, to mały krok w stornę Najwyższego i powrotu jego Syna na Ziemię. 

W telewizji Gwiazdke i Święta nazywajką "magicznym czasem" i jest on magiczy, ale nie tak, jak oni to widzą. jest magiczny, bo ludzie okazują sobie w tym czasie więcej miłości. Błogosławiny bo Malisieńki jest WIELKI.

Maruś nie martw się pałką, to bez znaczenia.

Dziękuje za Wasze wypowiedzi i pozdrawiam :)

Vote up!
4
Vote down!
0

GosiaNowa

#1453647

... Droga Gosiu,  to przebywanie na Twoim blogu jest radością.

A, może to od tej białej Gołąbki ,  idzie pozytywna energia !?

serdecznie pozdrawiam,

Marek

ps.

... ufam, że z "motorkiem" jest wszystko dobrze ? Powiedz, że tak !

M.

Vote up!
3
Vote down!
0
#1453649

Dzięki za miłe słowa. Chciałabym, jak ta gołbica móc lecieć tam, gdzie potrzeba Dobrej Nowiny. Pikawa pika jakoś :)

Vote up!
4
Vote down!
0

GosiaNowa

#1453650

się oczyszcza i choć zewsząd bombardują trudne sprawy to w duszy na widok tego adwentowego bukietu już jakoś tak inaczej, jaśniej jakby i spokojniej. Contessina już maca pod poduszką, zagląda do Mikołajowej skarpety i pyta codziennie - babusiu, czy ty na pewno powiedziałaś św.Mikołajowi, że byłam grzeczna? A może on o mnie zapomniał bo skarpetka ciągle pusta? Czy Zuzia (to nasza nowa kicia bo stara od 2 miesięcy łowi myszki na tym lepszym ze światów) też dostanie pod poduszkę prezent od św.Mikołaja? I tak pytając ciągnie mnie za rękę do swego pokoju porządkować bo - popatrz babciu, tu będzie stała moja choinka i czy nie zgubiłaś gwiazdek, które wycinałam w przedszkolu? I zbiera do białej koperty patyczki - za podaną gazetę babci, za książeczkę odłożoną na swoje miejsce, za swoje ulubione dinozaury po zabawie zebrane do pudełka. Ile patyczków zbierze tyle źdźbeł sianka będzie pod wigilijnym obrusem... I choć za oknem wciąż kwitną nasturcje to bywają chwile,że już "słyszę"  gdzieś z daleka bicie dzwonów na pasterkę...

Idą święta, idzie święty czas...

Pozdrawiam.

Vote up!
7
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1453664

Ty maruś, też może kiedyś zaczniesz żyć wg. nauk Chrystusa i nie tylko w czasie świąt ale na codzień, jestem pewien, że wiesz co mam na myśli. (pały na tej stronie są nie ode mnie)

Vote up!
4
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1453668

typowo po polsku.Bez galeriowej komercji.Wspaniale to ujełes.tego własnie brakuje na co dzień,po pollsku a nie według modłow amerykanskich.

Vote up!
1
Vote down!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1453871