Złote myśli Jerzego Targalskiego na temat Andrzeja Dudy hitem w antypolskich mediach

Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Kraj

Sposób rozumowania tego człowieka pokazuje jak ograniczonymi zdolnościami poznawczymi dysponuje. Myślenie polityczne konwertuje pod jego rycerską przyłbicą w fundamentalistyczne myślenie religijne.

Z ludźmi, którzy nie kierują się prawdą - faktami, jeśli te odbiegają od ich utartych wyobrażeń, trudno polemizować. Choćby nie wiem jakie argument by im przytaczano, będą się wściekać, złościć, formułować, zawierające aberrację ich własnych wyobrażeń, inwektywy.

Znane przysłowie mówi: „zgoda buduje, niezgoda rujnuje”, ale do radykalnego, fundamentalistycznego („kto nie jest ze mną, ten jest przeciwko mnie”) charakteru Jerzego Targalskiego pasuje inne: „lepiej z mądrym zgubić, niż z głupim znaleźć”.

PiS zdobył prawie całkowitą władzę. W wielu przypadkach postępuje świetnie, w innych kiepsko. Wśród części, za to najgłośniejszych zwolenników, PiS uosabia „piątą osobę boską” (czwartą jest wg babć Marka Boska”. Podam przykład: kiedyś napisałem tekst pt. Polski katolicyzm jest bałwochwalczy”. Należałem wówczas do klubu Gazety Polskiej, którego byłem czynnym uczestnikiem. Tylko dlatego, że ideologicznie tekst się nie spodobał, jego członkini i zarazem przywódczyni lokalnego oddziału Radia Maryja wpadła na pomysł wyrzucenia mnie z Klubu, którą to decyzję wymusiła na innych członkach klubu, o czym dowiedziałem się przypadkowo. Hm... nawet usuwać kogoś z danej grupy trzeba robić z klasą.  

Wróćmy do tematu. Głupoty wypisywane przez Jerzego Targalskiego wobec Prezydenta RP Andrzeja Dudy, wykorzystuje portal Wirtualna Polska, która – odkąd Polska odrzuciła zakup za drogich „caracanów” – nie tylko, że atakuje PiS, ale także polską godność i polską rację stanu. Ale takim i innym atakującym polski rząd portalom pomagają pożyteczni idioci. Te portale z uwielbieniem i dzikim fałszem udają zatroskanie polskimi sprawami, cytując takich błyskotliwych siewców patriotyzmu i prawdy o rzeczywistości, jak Jerzy Targalski:

"Ubekistan szukał nowego gwaranta pozostania starego systemu. Takim gwarantem został Andrzej Duda" - stwierdził Jerzy Targalski, szef jednego z trzech ośrodków analitycznych Akademii Sztuki Wojennej utrzymywanych przez MON” – pisze WP. Później nie jest lepiej”

„<<Targalski stwierdził, że za decyzją Dudy stała "bezpieka>>, która "kontrolowała" zachowanie prezydenta poprzez... serial "Ucho prezesa" - Ten facet na pewno to powiedział? Wchodzę na link i sprawdzam:

„Andrzej Duda wygrywa wybory prezydenckie. W tym momencie bezpieka zastanawia się gdzie jest najsłabsze ogniwo - mówi dr Targalski. - Każdy oficer to wie, zaczyna się od stworzenia portretu psychologicznego osoby rozpracowywanej. Stworzono portret psychologiczny prezydenta Andrzeja Dudy i stwierdzono, że po pierwsze ma ego, po drugie jest słaby, po trzecie grając na ego można uzyskać taką jego reakcję, jaką sobie życzymy - kontynuuje swój wywód publicysta”.

„Celem tego serialu było wywołanie reakcji prezydenta takiej, że "ja tu wszystkich przekonam, że jestem niezależny, pokażę Jarosławowi Kaczyńskiemu" - stwierdza dr Targalski. - A że kosztem Polski, że na trupie Polski będzie pokazywał swoje ja, to już go nie obchodziło. I pokazał. Bezpieka mało zainwestowała i otrzymała świetny rezultat - ocenił publicysta”.

Jerzy Targalski jest twardy, jak widzimy, a myśl ma świętą i zawsze obiektywną.

WP cytuje złote myśli Jerzego Targalskiego:

„W poniedziałek wieczorem na antenie Telewizji Republika poszedł o krok dalej. Stwierdził, że "Ubekistan szukał nowego gwaranta pozostania starego systemu" i "takim gwarantem został Andrzej Duda". Ironizował, że Duda "postanowił zostać prezesem" i jednoznacznie oznajmił, że "w żadnym wypadku" nie zagłosuje na niego w przyszłych wyborach prezydenckich”.

"Sprawdziło się, że prezydent buduje swój własny blok i sprawdza się, że obóz prezydencki będzie nową opozycją, gwarantem bezpieczeństwa dla ubekistanu i ekip ubekistańskich".

Targalski o Jarosławie Kaczyńskim: "Poniża się wobec prezydenta, co dla mnie osobiście jest poniżające. Wybitny polityk poniża się wobec namiastki polityka kompletnie sterowalnego".

]]>https://wiadomosci.wp.pl/kolejna-odslona-teorii-na-temat-dudy-co-ma-wspo]]>...

Jak WP jątrzy?? Proszę bardzo: w innym artykule ten bezbłędny portal pisze, zapewne by obrazić nasz polski-słowiański etnos, artykuł o tytule: „Przodkowie Polaków byli sprzedawani Arabom. Gdzie biegły szlaki handlu żywym towarem?”. Obecnie ten tekst ciężko znaleźć na WP, ale świetnie posłuży by wytłumaczyć obelżywość i głębszy sens takich wiadomości.

Otóż jeśli Polacy byli sprzedawani Arabom, to nie po to, aby mogli wrócić do Polski i stać się naszymi przodkami. Nikt nie pozbywa się niewolnika. Pewnie kretyństwo i złą wolę autorów tego tekstu zauważyło wielu, dlatego mógł zostać usunięty przez redakcję. Czekam na badanie polskiego DNA wśród Arabów, bo jeśli porwani w niewolę są czyimiś przodkami, to na pewno Arabów.

Tymczasem pokazanie głupoty Targalskiego, człowieka Macierewicza (faceta, którego szanuję, ale nie za miłość do banderowskiej Ukrainy i bezkrytyczną ufność USA), służy do ataku na wszelkie zmiany w Polsce, m.in. te, które ucinają polską postkolonialność.

Ustalmy jedno! Kategorycznie jestem za zmianami w sądownictwie, ale to nie jest tak, że tak ważna reforma może być uchwalona bez dyskusji, analiz, propozycji poprawek. Wielu mądrych ludzi sprzyjających dobrej zmianie analizowała tę ustawę i miało wobec niej wątpliwości.

W sektach twierdzi się, że poza nimi nie ma zbawienia. Tymczasem zbawienie jest u Boga, i nie jest związane z przynależnością do sekty i akceptacją każdego posunięcia jej przywódców.

Jeśli pan dr Jerzy Targalski przeczyta moje powyższe wnioski, zarzuci mi mnóstwo głupot, argumentów ad personam, wszystko, tylko nie zanalizuje swojej szkodliwości i małości, bo jak mówi przysłowie (Mat. 7:3–5):

A czemu widzisz źdźbło w oku brata swego, a belki w oku swoim nie dostrzegasz? Albo jak powiesz bratu swemu: Pozwól, że wyjmę źdźbło z oka twego, a oto belka jest w oku twoim? Obłudniku, wyjmij najpierw belkę z oka swego, a wtedy przejrzysz, aby wyjąć źdźbło z oka brata swego.

Autorefleksji życzę Panu Targalskiemu,  jego wyznawcom i tym, którzy go zatrudniają jako doradcę w ministerstwie obrony, bo ja bym go zatrudnił, jako przykład komika – groteskowy przykład, jak ośmieszyć prawicę w Polsce.

Twoja ocena: Brak Średnia: 2.6 (8 głosów)