Q - kolejna tajemnicza organizacja i teoria spisku "głębokiego państwa"

Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Świat

Gdy korespondent CNN Gary Tuchman rozmawiał ze zwolennikami Donalda Trumpa na wiecu w Wiles-Barre w Pensylwanii (02.08.2018), kilka osób wyraziło poparcie dla tajemniczej organizacji o nazwie QAnon.

W tym miejscu trzeba zaznaczyć, że nie jest tajemnicą, iż stacja CNN wprost nienawidzi Donalda Trumpa z wzajemnością, np. gdy podczas wspólnej konferencji Trumpa i Teresy May w pierwszej połowie lipca redaktor CNN zadał pytanie, prezydent USA odpowiedział, "że nie odpowiada na pytania stacji fake news".

Wróćmy do spisku. Organizacja QAnon twierdzi, że ma dostęp do niejawnych informacji dotyczących administracji Donalda Trumpa, a sam Trump ma niebezpiecznych przeciwników w tzw. "głębokim państwie" - takim miejscu, gdzie zlokalizowana jest prawdziwa władza nie poddana demokratycznemu wyborowi. Chodzi o to, że obojętnie kto jest prezydentem USA, władzę sprawuje tajemnicza grupa wybranych. Termin "głębokie państwo" odnosi się również do bierności i braku wpływu elektoratu amerykańskiego, na bieżącą, faktyczną politykę. "Głębokie państwo" to spisek mający na celu delegitymizację idei urzędu prezydenta w USA i udaremnienie jego faktycznych wpływów na losy kraju.
 
Zwolennicy tej teorii to między innymi aktorzy: Roseanne Barr i Jaess Woods - znani z popierania kandydatury Trumpa w wyborach prezydenckich. Popieranie Trumpa przez organizację QAnon, ma przynieść mu popularność, ale wg wielu komentatorów, QAnon to operacja psychologiczna. Porównanie do Cicada 3301, żartu internetowego, nasuwa się samo.

Organizacja QAnon ma walczyć ze złem osób związanych m.in. z Hilary Clinton i takimi aferami jak "pizza gate".

Prawdopodobne jest jednak, że ktoś próbuje ośmieszyć Trumpa udając jego zwolennika. Twórca QAnon, to rzekomo wysoko umiejscowiona osoba w rządowej administracji (która ma dostęp do tajnej wiedzy), ujawniła się po raz pierwszy na portalu 4chan 28 października 2017 r., zwanego "fabryką memów". Uważa się również, że to popierająca Trumpa grupa wojskowych, związanych z Agencją Bezpieczeństwa Narodowego (NSA). Tylko, że posty umieszczane na niepoważnych portalach internetowych, jak "4chan" i "8chan"autorstwa "Q" - QAnon, to prawdopodobnie większa operacja... Jak to skomentować? Wróg działający "pod fałszywą flagą" niejedno ma imię i działa m.in. poprzez ośmieszenie. Zobaczymy o przyniesie czas.

3
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.4 (8 głosów)

Komentarze

Ludzie mają pusto we łbach, bo obowiązuje debilna demokracja.
Ot i cała diagnoza.

Vote up!
0
Vote down!
0

panMarek

#1570373