Papież Franciszek znowu narozrabiał: obraził Jana Pawła II i zdradził księży w Chinach

Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Świat

Myślałem, że zamilkł, bo ktoś mu wreszcie przetłumaczył, że nie wypada mieszać ideologii komunistycznej z doktryną kościoła Katolickiego. Niestety, tak jak ciągnie wilka do lasu, tak papieża Franciszka do czerwonych sztandarów.  

27 października Katolicka Agencja Informacyjna doniosła, że papież nie rozumie Chin:

„Papież Franciszek nie zna i nie rozumie Chin – stwierdził biskup-senior Hongkongu kard. Joseph Zen Ze-kiun w obszernym artykule nt. stosunków watykańsko-chińskich na łamach amerykańskiego dziennika „New York Times” z 24 października. 

(...)

86-letni kardynał nawiązał „do zawarcia we wrześniu przez Watykan tymczasowego porozumienia z rządem chińskim w sprawie mianowania tam biskupów katolickich, zaznaczył, że zwolennicy tego dokumentu utrzymują, że w końcu przynosi on jedność po długotrwałym podziale między Kościołem podziemnym, lojalnym wobec papieża a Kościołem oficjalnym, zatwierdzonym przez władze oraz że rząd chiński po raz pierwszy uznał władzę papieża. „W rzeczywistości układ ten jest największym krokiem na drodze do unicestwienia prawdziwego Kościoła w Chinach” – przekonany kardynał.

Jego zdaniem papież Argentyńczyk zdaje się nie rozumieć komunistów. „On jest bardzo duszpasterski i pochodzi z Ameryki Południowej, gdzie historycznie rządy wojskowe i bogacze wspólnie uciskali biedaków. A kto podejmował się obrony biednych? Komuniści. Robili to też niektórzy jezuici i nawet rząd nazywał ich komunistami” – napisał purpurat. Wyraził przekonanie, że Franciszek może żywić naturalną sympatię do komunistów, bo byli oni prześladowani. Nie wiedział o nich jako o prześladowcach wtedy, gdy sprawują oni władzę, jak to się dzieje w Chinach.

(...)

Kościół oficjalny jest kontrolowany przez tzw. Patriotyczne Stowarzyszenie Katolików Chińskich i konferencję biskupią, a obie te organizacje działają pod nadzorem partii.

Kardynał przypomniał, że w latach 1985-2002 prefektem Kongregacji Ewangelizacji Narodów był kard. Jozef Tomko, który jako Słowak rozumiał komunizm i „był mądry”. Za jedyny legalny Kościół uznawał on tylko struktury podziemne, ale rozumiał, że także w Kościele oficjalnym jest wielu dobrych ludzi, jak np. biskup diecezji Xian, który w owym czasie był wiceprzewodniczącym episkopatu, lub biskup Szanghaju Jin Luxian, jezuita, znakomity językoznawca, internowany w latach pięćdziesiątych. 

(...)

Odnosząc się do obecnego następcy św. Piotra, „z natury optymistycznego wobec komunizmu”, purpurat zauważył, że do tego optymizmu zachęcają go cynicy z jego otoczenia. A komisja ds. Kościoła w Chinach już się nie zbiera, nawet jeśli oficjalnie jej nie rozwiązano – ubolewał kard. Zen, który był jej członkiem.

(...)

Nawiązując do faktu, że Franciszek, podobnie jak kilku jego poprzedników z Janem Pawłem II na czele, chciałby udać się do Chin, kardynał zapytał retorycznie, co dała Kościołowi na Kubie wizyta papieża w tym kraju w 2015. „Czy nawrócił braci Castro?” – dodał ironicznie.

Zdaniem kard. Zena wierni w Chinach bardzo cierpią i są pod coraz większym naciskiem ze strony władz. Na początku br. rząd wprowadził nowe regulacje, jeszcze bardziej ograniczające wolność religijną. W tym kontekście zapytał, kto wybrał dwóch biskupów chińskich, którzy po raz pierwszy mogli wziąć udział w Synodzie Biskupów. Zwrócił uwagę, że obaj są znani z bliskich powiązań z rządem, a ich obecność w Rzymie „była zniewagą dla dobrych biskupów w Chinach.

Były pasterz Hongkongu podkreślił, że wobec faktu, że Kościół oficjalny liczy ok. 70 biskupów, a podziemny niespełna 30, władze mogą dziś powiedzieć Watykanowi: wy uznajecie „naszych”, a my uznamy „waszych” 30. „To brzmi jak dobra transakcja handlowa” – stwierdził z goryczą sędziwy purpurat”. 

(...)

Źródło: ]]>https://ekai.pl/kardynal-z-hongkongu-papiez-nie-rozumie-chin/]]>

 

Newsweek z satysfakcją 9 lutego 2019 r. napisał:

„Papież Franciszek podczas konferencji prasowej na pokładzie samolotu zasugerował, że Jan Paweł II wiedział o nadużyciach seksualnych i ekonomicznych w kontemplacyjnym zakonie sióstr ze wspólnoty św. Jana we Francji. Dowody miał mu pokazać Joseph Ratzinger, papież Polak - według słów Franciszka - nakazał mu jednak odłożenie sprawy do archiwum”.

Źródło:  ]]>https://www.newsweek.pl/swiat/spoleczenstwo/papiez-franciszek-jan-pawel-...]]>

Sprawa miała dotyczyć seksualnego wykorzystywania zakonnic w zakonie kontemplacyjnym sióstr ze wspólnoty św. Jana we Francji, a papież Franciszek mówi to wracając ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich w Abu Zabi. Warto pamiętać, że o zarzutach wobec zmarłego w 2006 r. Marie-Dominique'a Philippe'a pisał „Gość Niedzielny” już w 2013 r.

 

Tymczasem eKAI donosi:

„Papież Franciszek postanowił znieść ekskomunikę i zaakceptować siedmiu biskupów katolickich wyznaczonych przez rząd chiński – podaje Wall Street Journal. Powołuje się przy tym na osobę znającą stan rokowań między Stolicą Apostolską a rządem ChRL. Rzecznik Watykanu odmówił komentarza w tej sprawie”.

Chrześcijaństwo rozwija się w Chinach, ale głównie wyznania protestanckie. Pamiętajmy jednak, że papież w 2017 r. świętował rozbicie Kościoła w 1517 r. i uznał heretyka Marcina Lutra za "wielkiego człowieka". Gry dyplomatyczne pomiędzy Watykanem a Pekinem trwały z pewnością od wielu miesięcy. Niepokój może budzić brak reakcji papieża Franciszka na zaostrzanie prawa wyznaniowego w Chinach, które:

„Przejawia się to zarówno w licznych ograniczeniach nakładanych na wspólnoty wyznaniowe, zwłaszcza buddyjskie i katolickie, jak i w niezwykle wysokich karach za wszelkie działania uznane za „sprzeczne z prawem” - pisze eKAI.

(...)

„Informując o tym dyrektor włoskiej agencji misyjnej AsiaNews, znakomity znawca tematyki chińskiej o. Bernardo Cervellera zwrócił uwagę, że ogłoszony 9 września na stronie internetowej Państwowego Urzędu Spraw Religijnych projekt jest znacznie dłuższy od dotychczasowego ustawodawstwa (74 punkty – o 26 więcej niż w 2004 roku). Porusza on nie tylko sprawy organizacyjne poszczególnych wspólnot, ale też takie zagadnienia jak zasady wznoszenia budynków i posągów religijnych, różne zobowiązania dotyczące korzystania przez wspólnoty z internetu, uściślenia nt. personelu religijnego itd. Zaskakuje też – pisze autor – wysokość kar za nieprzestrzeganie nowych przepisów, dochodząca do 200 tys. juanów, czyli ponad 27 tys. euro, podczas gdy minimalna płaca w Szanghaju wynosi niespełna 300 euro”.

Źródło: ]]>https://ekai.pl/chiny-zaostrzaja-ustawodawstwo-wyznaniowe/]]>

 

Komentarz:

W odpowiedzi na nieracjonalne decyzje Papieża Franciszka Kościół Katolicki w chinach znajduje się pod niezwykłą presją. dotyczące Kościoła Katolickiego Chinach i księży posługujących w podziemiu:

Pekin (AsiaNews) - Kilku kapłanów (siedmiu, przyp. R.K.) w podziemnej społeczności rezygnuje z misji, ponieważ są w konflikcie z Chińskim Patriotycznym Stowarzyszeniem Katolickim (CPCA), to według księdza Piotra, księdza w oficjalnej społeczności, który wysłał wiadomość do AsiaNews i przyjacielem podziemnych księży.

Zbuntowani księża po prostu odmawiają wstąpienia do Patriotycznego Stowarzyszenia Katolików Chińskich (CPCA).

Źródło: ]]>http://www.asianews.it/news-en/Chinese-priests-abandon-the-ministry-out-...]]>

W swoim liście z 2007 r. Do chińskich katolików, Benedykt XVI powiedział, że status CPCA jest "niezgodny z doktryną katolicką". Chociaż papież Franciszek wielokrotnie podkreślał, że List Papieża Benedykta "nadal obowiązuje”, to swoją decyzją nie dał wyjścia biskupom i kapłanom, którzy „mogą” należeć do CPCA jako rodzaj "mniejszego zła". Tymczasem członkostwo w CPCA jest przymusowe, a sama sytuacja przypomina ruch „księży patriotów” popierających władzę ludową i zmiany zachodzące w Polsce Ludowej po 1944 roku.

 

Opracował: Romuald Kałwa

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (4 głosy)

Komentarze

udawać się na pielgrzymki do Watykanu dopóki Franciszek nie zmieni swojego stosunku do Polaków i nie przestanie wprowadzać zamieszania w Kościele Katolickim. Pamiętam jak na Wawelu pouczał Polaków o miłości bliźniego i rugał za niechęć przyjmowania nachodźców.

Vote up!
4
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1580555

Początek pontyfikatu Papieża był zdumiewający, a jednocześnie b. niepokojący bo powitanie wiernych "dzień dobry" w zamian tradycyjnego "niech będzie pochwalony Jezus Chrystus", a pożegnanie życzeniem "dobrego obiadu "w zamian tradycyjnego "szczęść Boże" choć symptomatyczne to nie zwiastowało dobrze. Niepokoje te potwierdzają różne inne zdarzenia i wypowiedzi dot. przyjmowania muzułmanów , dokonywane zmiany np wykreślenie dopuszczalności kary śmierci z Katechizmu Katolickiego, majstrowanie przy modlitwie "Ojcze Nasz", dwuznaczność w sprawach obyczajowych np w odniesieniu do rozwodów, celibatu, stanowiska wobec ekologii, uprawnień do przyjmowania komunii , ochrona zachowań niektórych hierarchów zamieszanych w homoseksualizm, promowanie doktryny, że nic nie ma stałego, a wszystko może być zmienne (co stanowi m.in. zaprzeczenie Ewangelii ), stosunku do ekumenizmu (uczestniczenie w obchodach rocznicy Lutra ), stosunku do komunizmu itd . Czy to nowoczesność, czy może dewastacja Kościoła Katolickiego??!! 

Vote up!
5
Vote down!
0
#1580574

masakra ten Franciszek, jednak niestety to co robili poprzedni Papieże (chodzi o niedopilnowanie i należyte ukaranie pedofilii wśród ksieży) teraz się mści, a Franciszek na oficjalnej walce z tym zyskuje wśród społeczeństwa punkty i moze przez to robić takie antykatolickie i wręcz pro lewackie posunięcia

Vote up!
0
Vote down!
0

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1580643