Zmienić nazwę lotniska

Obrazek użytkownika Roman z USA
Kraj

Uważam, że Bolek powinien stanąć przed sądem, wisi nad nim kilka paragrafów i to dużej wagi. Ten podły człowiek nie powinien być ponad prawem, złamał życie wielu Polakom, zubożył społeczeństwo, wielu nie wytrzymało i popełniło samobójstwo, czyli ma krew na swoich łapach. Dalej nie wykazuje skruchy i nie tak dawno temu, czując, że jego legenda się wali, proponował nawet przyłączenie Polski do Niemiec. Jak widać chciał usunąć Polskę z mapy, aby tylko prawda o nim została zatarta nawet z pomocą naszych odwiecznych wrogów. Uważam Wałęsę za człowieka, który chyba najbardziej zaszkodził Polsce w ciągu Jej tysiącletniej historii. Teraz należałoby jak najszybciej przemianować nazwę lotniska w Gdańsku, zdrajca i kablarz nie powinien mieć takiego pomnika. Proponowałbym nazwać gdańskie lotnisko im. Anny Walentynowicz, lub im. Anny Solidarności.

Pozdrawiam

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (10 głosów)

Komentarze

Popieram przemianowanie nazwy lotniska w Gdańsku.

Odpowiednia nazwa gdańskiego lotnista to im. Anny Walentynowicz.

Może petycja doprowadziłaby do zmiany nazwy?

Podpis z “krzyzykiem” nie pasuje...

:-) Pozdrawiam

Vote up!
8
Vote down!
0
#1531954

Sprawiedliwość historyczna, dziejowa, wskazuje na słuszność nazwania lotniska imieniem Anny Walentynowicz.

Pozdrawiam,

Vote up!
6
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1532024

Serwus Romanie. Absolutnie popieram akcję odebrania Lechowi Wałęsie, tego zaszczytu! Moja propozycja to Lotnisko Im. Bohaterów Wybrzeża. Naturalnie zapodana myśl, by uhonorowć nim Annę Solidarność Walentynowicz, też mi się podoba i byłbym gotów poprzeć i tę propozycję. Nota bene ta sprawa była już podnoszona na naszym forum wcześniej i pewnie jeszcze będzie wracać, gdyż jak przeczuwam jej żywotność będzie rosła.

Vote up!
5
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1532028

Andrzej Jaworski, polityk PiS-u na Pomorzu przyznał publicznie, że jego zdaniem nazwanie portu lotniczego imieniem Wałęsy w momencie jego przebudowy spełniającej standardy i wymogi UE w 2004 roku było złym pomysłem. Jak pos. Jaworski argumentował swoje zdanie? - "Już przed laty mówiłem, że nie należy stawiać pomników za życia, bo nigdy nie wychodzi z tego nic dobrego. Lotnisko zostało nazwane imieniem Lecha Wałęsy z inicjatywy politycznej, za sprawą prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza i prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego, a ta kwestia powinna należeć do mieszkańców Gdańska. Wówczas ich zdanie pominięto, przez co dziś mamy problem".

Na słowa Andrzeja Jaworskiego odpowiedział  najpierw Jacek Karnowski, mówiąc: - "Jaki problem? To wszystko, co dziś wyprawia PiS, to powrót do czasów komuny, gdy rządząca partia mogła zniszczyć kogo zechce. Teraz na jej celowniku jest Wałęsa, człowiek, któremu żaden z polityków PiS nie dorasta do pięt".

W podobnym tonie wypowiedział się Paweł Adamowicz: - "Jedyny problem istnieje w głowie posła Jaworskiego i innych polityków PiS, którzy chcą zmiany tej nazwy. Takie pomysły wystawiają posłowi Jaworskiemu kiepskie świadectwo, zarówno jako politykowi, jak i człowiekowi. Pan Jaworski lubi otwarcie deklarować swoje przywiązanie do wiary i Kościoła, ale w jego przypadku dogmaty wiary rozmijają się z jego czynami, przepełnionymi zawiścią i nienawiścią wobec innego człowieka, czyli właśnie Lecha Wałęsy".

Tiaaa, prezydencie Sopotu i prezydencie Gdańska! Tak to jest, jak macie wiele "za uszami", a otoczenie "wałęsiaków" i platformerskiej swołoczy chroni wasze d*py i tworzy "parasol ochronny" nad waszymi głowami. Stąd wrzeszczycie na całe gardło w obronie Bolka i platformersów w obawie, że jeśli oni pójdą w polityczny niebyt (co już się dzieje), - wasze miejsce w sopockim i gdańskim ratuszu organy wymiaru prawdziwej sprawiedliwości zamieną na więzienną celę. 

Zatem kto i w jaki sposób może doprowadzić do zmiany nazwy tego portu lotniczego?

Do zmiany nazwy mogłoby dojść poprzez większość głosów na walnym zgromadzeniu wspólników portu. Ale na to się raczej nie zanosi, ponieważ ponad 60% udziałów lotniska posiadają władze samorządowe Gdańska i woj. pomorskiego, a te jasno deklarują, że patron lotniska nie zostanie zmieniony.

Mogłaby też ulec zmianie decyzją marszałka województwa - Mieczysława Struka. Ale ten rzekł: - "Jestem przeciwny takiej zmianie. Lech Wałęsa to jeden z najbardziej rozpoznawalnych Polaków na świecie, ale jak widać bardziej jest ceniony poza granicami, niż we własnej ojczyźnie. Jako patron lotniska czyni je dużo bardziej rozpoznawalnym, w dodatku jest kojarzony z pozytywnymi zmianami w Polsce i Europie Środkowej. No i z pewnością jest też ikoną Gdańska".

No i mamy jeszcze jednego "użytecznego durnia" w osobie marszałka województwa!!!

Konkludując napiszę, że jest jeszcze jeden sposób, by "Bolek" swym logo nie profanował tego obiektu. Ten sposób to... stosowna decyzja Rządu RP lub Prezydenta RP.  

 

Pozdrawiam,

Satyr

Vote up!
4
Vote down!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1532060

A nie kapusia komunistycznego Wałęsy, który okrył się hańbą donosząc na swoich kolegów z pracy za pieniądze.

Już jako prezydent Polski, chciał oddać ziemię na własność Rosji, tam gdzie stacjonowały okupacyjne wojska Rosyjskie, by Rosjanie prowadzili swoje biznesy.

POtem wraz z zdrajcami Polski, Tusk, Pawlak, Moczulski, Wachowski i paru innymi których w tej chwili zaPOmniałem nazwiska, obalili legalny rząd Jana Olszewskiego.

A wszystko POto by nie ujawnić konfidentów komuszych, w którym znaczącą rolę grał Wałęsa i dużą części elity POlitycznej, działającej w sejmie, senacie i w służbach spec tajnych państwa Polskiego.

Wytyczne z Moskwy dla Wałęsy były jasne, nie dopuścić do ujawnienia agentury.

I dla tego, lotnisko im. Wałęsy nie może być nazywane, bo to zdrajca i kapuś Polski.

Pozdrawiam Romanie.

Vote up!
3
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1532068

Gdyby strony nie doszły do porozumienia, można to lotnisko nazwać....
 
moim imieniem.
 
Józef to dość popularne imię i są to dobrzy ludzie.
 
:-)))))))))))))))))))))))
Vote up!
3
Vote down!
0
#1532069

A szczególnie ten Józef co miał olbrzymie wąsy, to niespotykanie spokojny człowiek :)))))

Vote up!
2
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1532080