Nowa akcja Polonii

Obrazek użytkownika Roman z USA
Świat

Komunikat organizacji polonijnych:

WIELKI PROTEST POLONII W AMERYCE

31 marca w Chicago, Nowym Jorku, Los Angeles, Filadelfii, Bostonie oraz w Hartford odbędą się protesty wielu środowisk polonijnych przeciwko ustawie S. 447. Ta ustawa zagraża dobru Polski-ważą się losy suwerenności i ekonomiczna przyszłość naszego Kraju. Drogi rodaku, jeżeli los Twojej Ojczyzny nie jest Ci obojętny, przyjdź, zaprotestuj przeciwko tej ustawie. Niech głos zjednoczonej Polonii zostanie usłyszany w Waszyngtonie.

Spotykamy się w niedzielę, 31marca o godzinie drugiej na Daley Plaza (50 West Washington St. Chicago, Illinois). Na protest przynieśmy flagi oraz emblematy w barwach narodowych. Prosimy o nie przynoszenie żadnych banerów nawiązujących do partii politycznych, lub zawierających kontrowersyjne hasła, które mogą posłużyć do dyskredytacji naszego wspólnego protestu i jednocześnie zaszkodzić wizerunkowi Polski!

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (16 głosów)

Komentarze

Na początku marca członkowie Komitetu Ochrony Pomnika Katyńskiego i Obiektów Historyznych przywitali Posła RP Z. Gryglasa pod pomnikiem w Jersey City. Odbyła się długa dyskusja na palące tematy. Wojciech Mazur wreczył posłowi postulaty patriotycznej Polonii.
Postulaty Polonii, NJ, NY, CT, Mass
1. Ustawa s.447just – jest w sprzeczności z prawem międzynarodowym głoszącym, że ruchomości i nieruchomości pozostawione na terenie Polski bez spadkobierców przechodzą na własność Skarbu Państwa RP. – Umowy indemnizacyjne pomiędzy Żydami a Niemicami z 1952 roku obejmują także odszkodowania za majątki żydowskie zniszczone na terenach okupowanych przez III Rzeszę. – Odszkodowania nie mogą być pobierane ponownie i nie od ofiary Niemieckiej agresji. – Umowa z 1960 pokryła odszkodowania za własność znacjonalizowaną obywateli amerykańskich po II WŚ.

2. Polskie zasoby naturalne – Potrzebny jest audyt tych zasobów (określenie ich występowania, grup i ilości osiągalnych do wydobycia). – Prosimy o interpelacje poselskie w sprawie audytu i także propozycji wydawania koncesji na wydobycie. - Idealnym byłby w przyszłości zapis w konstytucji RP mówiący, że zasoby naturalne RP należą do Narodu Polskiego. – Istnieje niebezpieczeństwo, że zasoby mogą być potajemnie użyte do spłaty roszczeń związanych z S447just poprzez darmowe wydanie koncesji na wydobycie i niskie opodatkowanie wydobycia.

3. Lobbing zagraniczny i wsparcie Polski dla grup lobbingowych – Przetłumaczyć i przepisać Węgierską ustawę lobbingową. Węgrzy mają bardzo dobrze działające grupy i ośrodki lobbingu. Polski model praktycznie nie istnieje.

4. MSZ do weryfikacji – Konsul Golubiewski do usunięcia za współpracę z obcymi grupami interesów w Jersey City przeciwko Polonii skupionej wokół Komitetu Ochrony Pomnika Katyńskiego i Obiektów Historycznych walczącej o nieusuwanie pomnika Katyńskiego.

5. Profesjonalna lustracja środowisk polonijnych.

6. Zaprzestanie finansowania z budżetu RP osób i organizacji, które niszczą dobre imię Polski i Polaków za granicą. Stola z Muzeum Polin, Dyrektor Muzeum Auschwitz, Pani Małgorzata Mazurek z Uniwersytetu Columbia w NY. 

Poseł Gryglas spotkał się z obrońcami pomnika Katyń 1940

Vote up!
12
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1583472

Choć daleko, ale sercem i myślami będe z Wami.!

Gorąco pozdrawiam :-)

Vote up!
10
Vote down!
0
#1583483

Żeby były ciągle powielane

Nie naruszały marszu w niewolę

Bo tak zazwyczaj chodzi  pachole

Pozdrawiam

Vote up!
9
Vote down!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1583500

wara!

 

goryczy przelała się czara

żydowskim szmalcownikom

czas powiedzieć... wara!

 

Pozdrawiam

Vote up!
9
Vote down!
0

jan patmo

#1583575

zadnego zagrozenia jakie im swiatowe i te tu obecnie rzadzace zydostwo w Polsce  gotuje los 

.Zdrajca zydowski pomiot  Duda wyslal Marka Magierowskiego,aby uciszyc Polakow  do USA, kiedy Polonia protestowala przeciwko bandyckiemu  447,  Magierowski szantazowal Polonusow miedzyinymi  odebraniem funduszy polonijnych  i duza czesc  dzialaczy polonijnych  po tej wizycie  przestala protestowac przeciwko 447. Polacy nie zdaja sobie sprawy  ze przez 447 USA staly sie jednym z grozniejszych  wrogow Polski.Probuja za pomoca ustawy zawladnac czescia naszego kraju i donbrobytku, okazuje sie ze nie trzeba wprowadzac wosjka ,bombardowac zeby zdobyc czesc kraju.Do tej pory wszelkie kroki do oczernienia Polakow i zrobienia z nas winnych holokaustu i wiecej zrobienia z nas wrecz wiekszych mordercow od Niemcow oops NAZISTOW to tylko podgatowka opini swiatowej przy masowym rabunku Polakow w bialy dzien i w bialych rekawiczkach.Widac golym okiem ze  po podpisaniu 447  Trump, Azari, Mosbacher,Pompeo,syjonistyczna mafia  w Ameryce  Duda, Morawiecki, Magierowski,Kaczynski Czaputowicz naleza do jednej bandy .ktora dziala na kozysc zydow przeciw Polsce   calkowita biernoswc  PISdzielskiego   rzadu cisza medialna manipulacje w wypowiedziach zydowskiego pacholka poldebilka Czaputowicza potwierdzaja tylko ze fakt rozbioru Polski jest faktem.

Mam jednak nadzieje ze Polacy sie obudza i wybiora Polakow narodowcow, ktorzy wezma jak Orban Polske we wlasne rece.

 

Vote up!
6
Vote down!
0
#1583886

Chyba Polacy i to juz od blisko 200 lat ONIEMOWILI...

 

"trza" powiedziec wara

lecz Polacy oniemowili

i wyszla z tego jeno

jakas pokraczna przywara

 

 

Vote up!
3
Vote down!
0

chris

#1584173

ZAPRASZAMY NA PROTESTY

SRODOWISK POLONIJNYCH PRZECIWKO

PRAWU 115-171 (Act S.447)

 

LOS ANGELES, CALIFORNIA

 

Niedziela, 31 marca 2019, godzina 14:00 (2:00 PM)

Federal Building

11000 Wilshire Blvd, Los Angeles, CA 90024

Contact: president@pacsocal.org, Tel: 310-291-2681

 

MANHATTAN, NEW YORK

Niedziela, 31 marca 2019, godzina 15:00 (3:00 PM)

1 Federal Plaza, New York, NY 10278

 

CHICAGO, ILLINOIS

Niedziela, 31 marca 2019, godzina 14:00 (2:00 PM)

Daley Plaza

50 W. Washington St, Chicago, IL

Contact: stop.s447.chicago@gmail.com

 

BOSTON, MASSACHUSETTS

Niedziela, 31 marca 2019, godzina 14:00 (2:00 PM)

Massachusetts State House

24 Beacon St, Boston, MA 02133

Contact: 447protest@gmail.com

 

HARTFORD, CONNECTICUT

Niedziela, 31 marca 2019, godzina 13:30 (1:30 PM)

State Capitol

210 Capitol Ave, Hartford, CT 06106

Contact: mariuszbielski@msn.com, Tel: 860-796-2356

Vote up!
6
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1583980

Kongresu Polonii Amerykańskiej, który występuje przeciwko stanowym organizacjom KPA występującym przeciwko ustawie S 447.

https://translate.google.com/translate?hl=pl&sl=en&u=http://www.pac1944.org/wp-content/uploads/2019/03/Statement_3_19_2019-final.pdf&prev=search

Vote up!
6
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1584046

Dwużydzian/szabesgoj?
Czy tylko autentyczny retard?

Vote up!
2
Vote down!
0
#1584138

jest tu urodzony, czyli Amerykanin polskiego pochodzenia, ale chodzą słuchy, że jest spod tęczowej flagi.

Vote up!
3
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1584140

eskimowskie ynteresy... Przykrym jest, ze zajmuje takie stanowisko... Ale coz? takie czasy... nie kazdy chce i nie kazdy moze...

bawic sie w Poloni i w Polonie... niestety nic innego jak " przepychanki" w RP.... Polonia nie pierwszy raz atakowana jest od wewnatrz...

 

 

Romanie ciesze sie z inicjatywy. Niestety nie dojade i bardzo tego zaluje.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Vote up!
5
Vote down!
0

chris

#1584176

Ze tu urodzony, to jeszcze o niczym nie swiadczy, faktem jest, ze jest bardzo "usluzny", zmienny i slucha sie... co zauwazylismy w nieodleglej przeszlosci..., gdy wycofal sie z przyjetych zobowiazan w Waszyngtonie i nawet pociagnal za soba wielu innych... mocno uszczuplajac grupe wowczas protestujacych. No i nie przylozyl sie do kosztow , o ile pamietam...

Kawal sqwysyna i tyle ! co tu owijac w bawelne... teczowy czy nie teczony qrwa nie Polak...  taki sam Polak jak w naszym rzadzie i Prezydenty   ... "same Polaki.." tyle, ze z nieco innej...  polski .

koniec dywagacji.

 

Vote up!
6
Vote down!
0

chris

#1584178

polskiego pochodzenia, a wię nie żydowskiego.

Vote up!
4
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1584182

oops!
Chciałem powiedzieć pis - po piersze interes syjonistyczny

Vote up!
6
Vote down!
0
#1584184