11-te-Nie będziesz Polaków w "konia" robił!

Obrazek użytkownika Roman z USA
Kraj

Analizując wyniki pierwszej i drugiej tury wyborów wybrałem właśnie taki, a nie inny tytuł tego wpisu. Nie będę zamieszczał żadnych danych dotyczących wyborów, wyniki głosowań w dużych i średnich miastach są podawane we wszystkich mediach i każdy już je poznał, lub ma do nich dostęp. Trzeba zastanowić się co było przyczyną tego co się stało.

Po raz pierwszy Polacy zauważyli, że zostali oszukani przez PiS i J. Kaczyńskiego na wiosnę tego roku, gdy do rządu wprowadzono polityków na których nie głosowali.

To już nie była "dobra zmiana", a raczej "nocna bis". PiS nie powinno zwalać winę za przegrane wybory w dużych i średnich miastach na głupotę wyborców, lecz zacząć szukać przyczyn klęski analizując swoje błędy, a było ich nie mało. Polityka 500+ nie wystarczy do tego, aby osiąść na laurach i myśleć, że teraz można kłamać i nie dotrzymywać obietnic danych podczas kampanii wyborczej. Obietnic nie dotrzymał A. Duda (kojarzony z PiS), a partia prezesa Kaczyńskiego też nie wszystkie spełniła.

Z tych niespełnionych na pierwsze miejsce wysuwa się obietnica nie sprowadzania obcokrajowców. Ludzie widzą jak kolorowo zrobiło się na ulicach dużych i średnich miast. Według danych statystycznych UE, w ubiegłym roku do Polski wjechało 680 tysięcy obcokrajowców, jest to największa liczba biorąc pod uwagę wszystkie państwa unijne, żadne z nich tylu nie przyjęło i nie jest pocieszeniem dla nikogo fakt, że w zachodniej Europie są już ich miliony.

Podmiana społeczeństwa nabiera szybkości i w naszej Ojczyźnie. Być może, gdyby po chodnikach w małych miejscowościach i wioskach szwędała się taka ilość cudzoziemców jak w dużych i średnich miastach, klęska PiS byłaby totalna. Wypowiedź Morawieckiego w przeddzień drugiej tury wyborów, że do Polski przyjechali pracownicy sezonowi, podziałała na Polaków jak czerwona płachta na byka. Przecież ta wypowiedź to nic innego jak kpina z ludzi i ich inteligencji. Przyjechali grabić liście i odgarniać śnieg? 

]]>https://wpolityce.pl/polityka/419353-morawiecki-obcokrajowcy-w-polsce-pr...]]>

Niestety nie ma jeszcze statystyk ilu tych "sezonowych" i kolorowych przyjechało do Polski w tym roku? Rząd nad sytuacją nie panuje zupełnie. Polakom obiecano także repolonizację mediów, a co robiono w tej spawie?-Nic. Są grube miliony na żydowskie cmentarze, na budowę muzeum "polin" w którym odbywają się antypolskie orgie, ale na dbanie o polską historię, edukację, kulturę, patriotyczne filmy, walkę z antypolonizmem i repolonizację mediów pieniedzy już nie ma.

Czyżby politycy PiS nie wiedzieli, że media to druga władza? Powrócę jeszcze do sprawy 500+ i ciągłej emigracji Polaków do państw Europy zachodniej gdzie zarobki są dwu a nawet trzykrotnie większe. Co zrobią "dzieci 500+" gdy dorosną, czy pozostaną w Polsce? Czy te 500zł. na dziecko jest inwestycją w Polskę, czy inwestycją w naszych wrogów? W Polsce ludzie tracą pracę i dalej emigrują. Morawiecki aby zadowolić obcych przedsiębiorców zaniża stawki poprzez sprowadzanie "kolorowych" z różnych części świata.

Doszliśmy już do momentu kiedy w Polsce w ciągu roku mamy więcej trumien aniżeli kołysek! Podmiana społeczeństwa trwa, a sam prezydent uważa każdego pracującego w Polsce za Polaka, bez względu na to skąd do Polski przyjechał.

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 4 (26 głosów)

Komentarze

To jest najbardziej przerażające. 

Wszystko to prawda co napisałeś i ode mnie 5* za trafną analizę, tylko pytanie ... kogo obchodzą Polacy i Polska?

Kto zamiast? Głosowałam na narodowców... wynik to.... 1,3%  Smutne to wszystko...

 

Pozdrawiam

Vote up!
20
Vote down!
-2

Astra - Anna Słupianek

#1574642

Ruch Narodowy - tak,tak,tak

Ale to melodia przyszłości

No i by wreszcie ktoś nam powiedział kto tam rządzi

Bo dziś kolejny poniedziałek i nadal nie wiadomo kto

Vote up!
12
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1574674

RN nie miał praktycznie żadnej kampanii, przynajmniej tak było u mnie. Do tego nie sposób się było czegokolwiek dowiedzieć o ich kandydatach, a przy wyborach lokalnych to jednak trochę istotne. W tej sytuacji 1.3% wcale mnie nie dziwi. Może ktoś tam w końcu pójdzie po rozum do głowy przed następnymi wyborami bo inaczej to wynik będzie niestety podobny.

Vote up!
10
Vote down!
0
#1574715

Już Polacy zaczynają dostrzegać, te wszystkie kłamstwa PiS-u, jak również komu PiS wchodzi w odbyt i kogo broni interesu, na pewno nie Polskiego.

Grube miliardy suwenirów dla żydów i banderowców dobitnie pokazuje jaki kierunek obrał PiS. I jakiej nacji chroni interesy, olewając całkowicie interesy Polskie.

Udawane i pozorowane ustawy o sądach i ustawa degradacyjna, które Duda zawetował, a PiS nie protestował. Uświadamia coraz więcej Polaków, że PiS nigdy nie chciał ukarać tej patologi i tej w togach i tej POlitycznej, jak również tych czerwonych morderców w mundurach.

Bo PiS sra ze strachu i myśli, co będzie jak przegra wybory??? To tylko świadczy że wzieli pod uwagę, że wyborcy mogą odgadnąć że to wielki pic na wodę, ta cała naprawa państwa Polskiego. A w tedy wyborcy odwrócą się od nich.

Co już widzimy zaczyna się dziać, bo kto lubi gdy robi się z niego wała i tylko jest im potrzebny jako mięso wyborcze.

Pozdrawiam

Vote up!
18
Vote down!
-1

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1574646

co w zamian? PO? To są bezwzględni cynicy!

Jeśli wrócą do koryta to... strach się bać.

Niech nas Bóg ma w swojej opiece...

 

Pozdrawiam

Vote up!
18
Vote down!
-2

Astra - Anna Słupianek

#1574648

Teraz tylko Ruch Narodowy może uratować Polskę nikt inny, bo reszta pokazała już komu służy.

Pozdrawiam.

Vote up!
17
Vote down!
-1

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1574650

Niestety wladze PiS tylko w porownaniu z PO, Nowoczesna, SLD i PSL wydaja sie byc co nieco patriotyczne. W rzeczywistosci PiS nigdy nie byl partia patriotyczna ani nie chcial Polski suwerennej. Przypomne, ze to Lech Kaczynski podpisal Traktat Lizbonski a kampanii wyborczej zarzekal sie, ze nie podpisze. W tej chwili jedyna partia znana mi i stawiajaca na suwerennosc Polski sa Narodowcy. Niestety nie maja sensownego programu - szczegolnie gospodarczego - poza walka o suwerennosc.  Moze powstanie w Polsce jakas nowa prawdziwie patriotyczna i sensowna partia zanim bedzie za pozno.

 

pozdrawiam,

 

Vote up!
3
Vote down!
-1

Vik

#1574794

zebrało się na Nowogrodzkiej, aby analizować wyniki wyborów, ten wynik to dla nich lodowaty prysznic. Mam nadzieję, że widzą swoje błędy i szybko je naprawią. Jeżeli tego nie zrobią stracą także poparcie tych, którzy na nich teraz głosowali. Wybory w 2015 roku wygrali dzięki Narodowcom, a przed niedzielnymi wyborami co niektórzy politycy PiS mamrotali coś o zdelegalizowaniu RN, nie widzą nawet dłoni, która ich karmi! Wielu ludzi wolało pozostać w domu, Polacy mają dosyć głosowania na mniejsze zło. To samo powiedział oj. Rydzyk. Jeżeli PiS będzie dalej prowadzić politykę jak do tej pory straci także swój żelazny elektorat i spełnią się najczarniejsze scenariusze Grzegorza Brauna.

Vote up!
17
Vote down!
-1

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1574661

PiS medialnie nie istnieje:

Po stronie PiS:
- TVP z której wszyscy się śmieją
- Zdychająca Republika
- wSieci, GaPol, wpolitycepl, niezaleznapl

Przeciw PiS:
- TVN24
- GW
- Onet, WP, Interia
- RMF, Radio ZET, Eska, TOK
- Newsweek, Fakt, Polityka, TygPowsz

Vote up!
14
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1574675

Teraz będą mieli nie przespane noce

A za rok jak się do Wiary nie nawrócą 

Krótki pobyt przy korycie z żalem skrócą

Pozdrawiam

Vote up!
11
Vote down!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1574663

i rozgrzany jak zomowiec macha pałą na lewo i prawo, wiemy nawet kto.

Vote up!
13
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1574665

To sługus pejsatych, dużo chamstwa mało inteligencji.

Bo go prawda przytłacza, a nie ma argumentów, jego argumenty to wyzwiska i epitety.

Pozdrawiam

Vote up!
12
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1574670

Jak to było?

Sondaże prawie 50%, b. popularny rząd i super popularna premier. Poczucie że Polska naprawdę wstaje z kolan.

Duma.

Totalni w narożniku.

I nagle to przerwano... Dlaczego? Po co?

Efekty widzimy dziś ...

 

Vote up!
17
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1574673

Ja jestem z tych naiwnych i nieoswieconych. Nie podzielam zdania autora.

PIS realizuje stosunkowo duzo wyborczych  obietnic. To widzi biedna prowincja, gdzie liczy sie kazda zlotowka. Warszawka i im podobni -  tego nie widza, bo wiekszosci  powodzi sie  dobrze i na 500 zlotych sr..()..ja. Dlatego tak a nie inaczej ulozyly sie glosy.

Drugim punktem, bardzo waznym byla kampania wyborcza - szyta grubymi nicmi i tak nachalna, ze nawet osoby sympatyzujace z PIS-em wylaczaly telewizory. Goebels sie klania.

PIS potrzebuje wiecej ludzi swiatlych, umiejacych obchodzic sie z medium TV i internet, a nie chlopkow roztropkow.

Naturalnie smuca mnie wyniki wyborow  w duzych miastach, ale nie wydaje mi sie, ze obcokrajowcy byli glownym powodem. Ludziom w miastach zyje sie dobrze, maja co jesc a i rozrywki cala masa.Dlatego zostaja przy "starym"

Juz w starozytnosci  o tym wiedziano i organizowano dla ludzi o nizszym statusie finansowym  igrzyska.

Te wszystkie dochodzenia i komisje powinny doisc w koncu do mety. Winni musza isc przed sad. Im dluzej trwaja postepowania, tym mniej ludzi wierzy w  ich wine. Zawsze bylam za skrupulatnoscia , ale niektore sprawy to jest duza przesada.

Jak na razie PIS jest mniejszym zlem niz PO

 

Vote up!
10
Vote down!
0

Gosia

#1574679

Niestety dla Polski, kończy się okres "obciachowości" PO.
TVN i kontrolujące 80% rynku niemieckie koncerny medialne przez ostatnie 3 lata rehabilitowały partię Tuska i Schetyny,
PiS pozwolił im przetrwać i teraz będzie musiał ponieść konsekwencje.

Vote up!
15
Vote down!
-1

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1574681

Jak najbardziej. W innych krajach istnieje ograniczenie dla obcych inwestorow. Cos takiego musimy wprowadzic w Polsce. Nie wydaje mi sie, ze PIS nie dziala w tym kierunku, tyle ze jezeli juz ktos cos kupil nie jest latwo odebrac mu jego wlasnosc. To mogloby byc rozumiane jako bezprawie.  8 lat rzadow PO  oraz obce Polsce media spowodowaly to, ze polowa Polakow wstydzi sie patriotyzmu i partii takiej jak PIS

Ja jeszcze z PIS-em sympatyzuje, mimo ze pozycja kleczaca przed  niektorymi nacjami bardzo mnie drazni. Sytuacja z Ukraina, ktora podjeli wczesniejsi dyskutanci tez wydaje sie niezrozumiala. Nie mozemy zapomniec przy tym, ze na Ukrainie dzialaja tez Rosjanie, ktorym zalezy na zlych stosunkach polsko.ukrainskich.

Vote up!
14
Vote down!
0

Gosia

#1574686

"PiS pozwolił im przetrwać i teraz będzie musiał ponieść konsekwencje"

A wyborcy już nie pozwolą więcej robić z siebie wała.

Pozdrawiam.

 

 

Vote up!
15
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1574687

Musimy mimo to trzymać się razem i pilnować żeby nikt Nas nie podzielił

Vote up!
9
Vote down!
-2

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1574689

Macie jakas alternatywe?

Czy jest to narzekanie dla narzekania?

Vote up!
8
Vote down!
0

Gosia

#1574690

Ruch Narodowy.

Vote up!
14
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1574692

Z calym szacunkiem.... nie uwazasz, ze to moze byc pulapka. Wiesz dlaczego? Gdy ja i paru innych zamiast PIS wybierze Ruch Narodowy, to RN wzrosnie z 1,3% na 6%, a  wybrane zostanie PO. 

Bo chyba nie myslisz, ze dzisiejsi wyborcy PO  raptem zdecyduja sie na Ruch Narodowy.

Tego nie zaryzykuje

Pozdrawiam

Vote up!
9
Vote down!
0

Gosia

#1574712

Niepoprawni
wszyscy się w jakiś sposób różnimy, każdy ma jakieś własne dążenia.
Ale to, co nas łączy to dobro o Polskę!
Podzieleni trudniej nam walczyć z lewactwem i ich chorymi ideami.
Tylko zjednoczeni wygramy, wygramy wojnę o NASZĄ POLSKĘ!

Vote up!
13
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1574693

Niepoprawni
wszyscy się w jakiś sposób różnimy, każdy ma jakieś własne dążenia.
Ale to, co nas łączy to dobro o Polskę!
Podzieleni trudniej nam walczyć z lewactwem i ich chorymi ideami.
Tylko zjednoczeni wygramy, wygramy wojnę o NASZĄ POLSKĘ!

Vote up!
6
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1574694

popatrz trochę dalej przed siebie, popatrz do czego to wszystko zmierza.

Vote up!
9
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1574684

Dzieki za ostrzezenie. Probuje zachowac dystans. Byc moze nie posiadam waszej wiedzy i stad ta moja naiwnosc.

Vote up!
9
Vote down!
0

Gosia

#1574688

Ostatnia pora wywalić z rządu Gowina, Emilewicz, Glińskiego, Czaputowicza i paru im podobnych. Polski z takimi u władzy ludzie po prostu nie chcą.
Mieli ją wcześniej przez 8 lat i odesłali a ona wróciła pod zmienionym szyldem.Najgorsze jest to, że na wszelkie ruchy naprawcze - typu repolonizacja mediów, ustawa antyfejkowa itp. jest już za późno. 3 lata PiS tolerował ofensywę kłamstw niemieckich mediów i Wiertniczej, myśląc że 500+ wystarczy.

Nie wystarczy.

Vote up!
21
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1574691

PejS realizuje stosunkowo dużo obietnic! Szczególnie tych, danych mośkom!

PejS potrzebuje więcej światłych Mateuszy i Andrzejów! Polsce potrzeba więcej przechrztów!

Igrzyska trwają na całego - polewamy się starożytnym szampanem! Zwłaszcza igrzyska zwane komisjami wyborczymi, które teoretyczne państwo zafundowało gawiedzi chyba w celu wydłużania w nieskończoność prokuratorskich dochodzeń i sądowych procesów!
Tak, winni już idą pod sąd, jak niejaki P. - do Strasbuga by  wydoić gawiedź na kolejne miliony za uczestnictwo w igrzyskach!
Przetrzymywani za igrzyska reprywatyzacyjne już zacierają ręce!
A ci nieprzetrzymywani już kulbaczą agentowi wszechczasów orszak z białych koni!

Tak - na razie PejS - to mniejsze zło. NA RAZIE!!! Dopóki organizuje igrzyska, za które, odwrotnie niż w starożytności, zapłacą słono ludzie o "niższym statusie" - ktoś już nawet dla nich wymyąślił nazwę - gorszy sort.

Vote up!
13
Vote down!
-3
#1574698

cyt. "PiS nie powinno zwalać winę za przegrane wybory w dużych i średnich miastach na głupotę wyborców, lecz zacząć szukać przyczyn klęski analizując swoje błędy, a było ich nie mało.”

*

PiS postawił na wieś i przegrał tu także z kretesem! Oceniano, że „programy 500 + i 300 +” generalnie pozyskają prowincję. Na wsi ludność rodzima przemieszała się z ludnością napływową z miasta. To jest już inna wieś (wcale nie taka biedna!), którą na niespełnione obietnice pozyskać można tylko raz!

Pan Andrzej Duda został namaszczony na prezydenta przez pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Nikt i nic tego nie wygumkuje!

W czasie kampanii wyborczej Andrzej Duda poczynił wiele zobowiązań.

– „Podtrzymuję zobowiązanie z kampanii wyborczej: ustąpię z urzędu, jeśli w pierwszym roku prezydentury nie złożę dwóch zasadniczych dla mnie projektów: dotyczących obniżenia wieku emerytalnego i podniesienia kwoty wolnej od podatku”– jeszcze wczoraj (05.08.2015 r.) dzień przed zaprzysiężeniem obiecał Andrzej Duda w rozmowie z PAP. Już jako prezydent mógł przejść od słów do czynów. Sprawdzamy regularnie czy dotrzymuje danego Polakom słowa.

1.Pomoc frankowiczom.

„W tym zakresie jest konieczna zmiana podejścia. Nie jest tak, że instytucje bankowe będą królowały. Trzeba powrócić do rozliczenia złotówkowego tych kredytów, tak jakby nigdy nie były we frankach zawarte”

(…)
6. Opodatkowanie banków i hipermarketów.

„Chcę opodatkować wielkie zagraniczne sieci handlowe i banki, żeby w ten sposób sfinansować zwiększenie kwoty wolnej od podatku”

7. Repolonizacja banków.
„Dzisiaj dwie trzecie banków znajdują się w rękach obcego kapitału i repolonizacja jest potrzebna. Powinna nastąpić przez stopniowy wykup banków przez polskie instytucje finansowe”

*
"To jest moja umowa z obywatelami, to są projekty ustaw,
które w ciągu pierwszych dni zrealizujemy. Tutaj jest ustawa dla
przedsiębiorców –15% CIT. Tutaj jest ustawa dająca 500 zł na każde
dziecko. Tutaj też jest ustawa: darmowe leki dla ludzi po 75 roku życia.
Mamy program Bilion na Rozwój. Mamy też zmiany podatku VAT-u.
Kwota wolna od podatku co najmniej 8 tys. Przewalutowanie kredytów
frankowych. To są gotowe projekty ustaw. Wystarczy przeprowadzić je
przez Sejm, przyjąć, wprowadzić w życie, i to jest możliwe.
Polacy zasługują na to. Z prezydentem, z rządem, wspólnie damy radę!
Ja tylko powiem, że zaraz na konferencji te projekty pokażę.
Słowa "nie da się", "nie można", "nie zrobimy tego" powinny
zniknąć z języka polskiej polityki. My mówimy: damy radę!
- powiedział prezydent w tvn24 18.10.2015 w programie 'Kawa na ławę'.

Przyrzeczenia PADa były firmowane przez Prezesa!!! To nie jest tak, że jeden mówił a drugi rżnie głupa!

Rząd i Parlament nie zrealizował „obietnic pana prezydenta” bo nie było i nadal nie ma woli politycznej PJK! 

Tym samym RziP autoryzują "słowo honoru" dane Narodowi!

Założę się o czapkę gruszek, że co najmniej 25 % głosujących w 2015 r. na PiS to ci, których przyciągnęła obietnica „STOP dla MIGRACJI, STOP dla TERRORYZMU w Polsce!” https://wolnemedia.net/pis-przysiega-ze-nie-przyjmujemy-nielegalnych-imigrantow/

PJK grzmiał z mównicy sejmowej, że migrantów ekonomicznych nie będziemy przyjmować i to PJK, który utożsamia cały PiS daną obietnicę złamał. Mnie np. tak zwyczajnie po ludzku jest bardzo przykro! (Nos się wydłuża i wydłuża, gdy bankier robi z gęby ścierkę: „ 7 000 uchodźców od Merkel nie przyjmie”, ale wszelkich innych to może? – TAK się dzisiaj odwraca kota ogonem, ale głupi lud już tego nie kupi!!!).

https://superbiz.se.pl/wiadomosci/rzad-pis-sciagnal-do-polski-cwierc-miliona-imigrantow-i-chce-sciagac-kolejnych-aa-VAwX-j3qL-NffT.html

https://www.pch24.pl/ilu-naprawde-jest-w-polsce-przybyszow-z-krajow-muzulmanskich-,60242,i.html

https://www.wykop.pl/link/4518219/pis-po-cichu-przyjal-wiecej-islamskich-migrantow-niz-ke-chciala-przypomnienie/

Kurs zmieniony statek zatopiony!

Wybory samorządowe to ostrzeżenie by skorygować kurs na taki ABY POLSKA BYŁA POLSKĄ!

Zacznijmy wpierw od honoru bo: 

"Człowiek bez honoru to gorsze niż śmierć."

~ Miguel de Cervantes

PS

Polacy aktualnie obierają kurs na państwa skandynawskie, gdzie zarobki miesięczne są 4 – 6 krotnie wyższe niż w Polsce.

Pozdrawiam.

Vote up!
16
Vote down!
0

casium

#1574697

cyt:

PiS postawił na wieś i przegrał tu także z kretesem!

 

Że co?
To jednak PKW kłamie
i co teraz

Vote up!
11
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1574702

Poparcie oczekiwane dla PiS ~  > 55 %

Poparcie uzyskane ~34%  to  OSTRZEŻENIE.

Dobry rezultat w Sejmikach i połowa Polski na niebiesko jest tylko kwaśnym deserem.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wybory_samorz%C4%85dowe_w_Polsce_w_2018_roku

PS

Jak Bambo pojawi się na wioskach to żadna demagogia nie pomoże - daj Boże!

Pozdrawiam.

Vote up!
9
Vote down!
0

casium

#1574719

nikt poważny nie oczekiwał wyniku 55%, 40% w pisie bylo propaganda sukcesu a realistycznie zakladano mniej więcej to, co wyszło

druga rzecz, ze liczy sie nie samodzielna wygrana, bo o to ciężko ale co bedzie oznaczal podział mandatów- jakie koalicje. bylo wiadomo, że tak pójdzie z wiekszymi miastami PO za to wplyw w sejmikach sie jakoś liczy. teoretycznie była wygrana, choć nie sukces, za to wcale niedaleka od klęski. nie wiem jak z "Bambo" na wioskach ale wschodni bracia juz tam są i jakoś to nie zaważyło na powszechnej klęsce

Vote up!
2
Vote down!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1574789

Trzy miliony Ukraińców, pół miliona Czeczeńców i prawie milion ludzi ciemnych, czarnych i mocno czarnych, to efekt pisowskiego nie przyjmowania imigrantów.

Czaputowicz się wygadał że przyjmują imigrantów, premier Morawiecki mówi że musi sprawdzić skąd napływają, inny boss PiS-u mówi że to robotnicy sezonowi.

Widać jak pisiory zakiwały się same i nie wiedzą jak z tego wyjść, by kłamstwo się nie wydało, ale się wydało.

U mnie w Poznaniu ludzi z ciemną karnacją aż się roi, Hindusi, Pakistańczyki, Bangladesz i jeden Bóg wie kto to.

Nie wspominam Ukraińców bo tych jest po prostu mnogo, język ukraiński czy ruski już nikogo nie dziwi.

I co PiS nic nie wie??? Koniowi mogą to wciskać, ale nie Polakom. I to jest  jedna łz wielu przyczyn, że wyborca odwraca się od PiS-u. Kłamstwo ma krótkie nogi, a wyborca nie lubi jak go robią w wała.

Pozdrawiam

Vote up!
13
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1574705

Celowe działania. Chodzi nie tylko o siłę roboczą i trzymanie Polaków za ekonomiczne jarzmo!

https://demotywatory.pl/4545536/Chcecie-takiej-Europy

I komentarz stary, ale jary:

Medur 7 września 2015 r.

@LatajoncyMurzyn "Pięknie rozegrane. Naród bez broni to naród bezbronny. 
Najpierw dziennikarze brandzlują się po śmierci Kadafiego, który trzymał to bydło krótko. Potem ISIS zapowiada, że do ojropy wyśle 500 000 uchodźców, pośród których pochowają terrorystów (75% tych drani to mężczyźni w wieku 20-40 lat). Potem zaczną się rozboje, gwałty, morderstwa, zamachy. Potem do akcji wkroczy dzielny Kapitan Państwo i wprowadzi państwo policyjne (dla naszego dobra - a jak!) i będziemy takimi owieczkami w zagrodzie kilku ludków."

Pozdrawiam.

Vote up!
12
Vote down!
0

casium

#1574714

podobnie jak ww. opinie Romana, Jjj, czy Kefasa.

Wynik wyborów samorządowych - niskie poparcie dla PIS jest ważnym ostrzeżeniem przed następnymi wyborami, to na razie tylko "żółta kartka", ale jeśli będziecie tak kontynuować, to macie wszelkie szansę na przegraną.

Niskie poparcie to logiczny skutek rozpanoszenia partii rządzącej, bezczelnej postawy i pogardliwych wypowiedzi kłamliwego bankstera i kłamliwych komentarzy niektórych filistrów z mumii wolności i oczywiście łamania obietnic wyborczych.

Jeśli chcecie dalej być u władzy, to najwyższy czas zwolnić tych ludzi i wrócić do koncepcji "dobrej zmiany"!

Nie chcemy:

żydolubów liżących żydowskie stopy i powtarzających zydowskie kłamstw i obelgi nt. Polaków,

obiecywania im resztek naszego, jeszcze nie rozkradzionego przez polityków III RP majątku,

setek tysięcy obcych, w tym muzułmanów i ukraińców w Polsce,

niskich płac i braku perspektyw,

faworyzowania obcych firm i banków, rozpanoszenia obcych hipermarketów,

coraz większej ilości podatków,

głupich i taniutkich, kłamliwych propagandowych pogadanek,

propagandowej telewizji dla półinteligentów

i wielu, wielu innych problemów, których nie rozwiązaliście, wysługując się obcym, ale korzystając ile się da, biorąc wynagrodzenia i wszelkie korzyści z naszych podatków!

Zdradziliście nas i chociaż nie jesteście aż tak nikczemni "odrażający, brudni, źli"  jak poprzednicy - złodzieje, kłamcy, zdrajcy i zaprzańcy, to i tak nie chcemy takich polityków, a wybór mniejszego zła nie jest żadnym wyborem!

Nie przeszkadza wam, że "zwyczajnym Polakom" żyje się biednie i bez perspektyw, że tysiące młodych, aktywnych Polaków uciekają za granicę, a tam doskonale prosperują budując dobrobyt dla innych, nie dla nas Polaków, nie dla Polski!!!

To było ostatnie ostrzeżenie i nie jest prawdą, że nie ma dla was alternatywy! Jest nią Ruch Narodowy i on was zastąpi!!!

Vote up!
14
Vote down!
0

Grasja

Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć - tracą życie.

#1574707

- DO DEKALOGU ROMAN Z USA DODAŁ
NIE BĘDZIESZ POLAKA ROBIŁ W KONIA.

KTO?

Naiwnie sobie myślał, że jego szczodrobliwość
zupełnie do korumpowania elektoratu wystarczy.
ale się przeliczył wraca z pola bitwy na tarczy.

Złamał obietnice i oszukał wyborców! Bez mydła
elektorat wyru... - sprowadzając do nas tabuny
nachodźców. Teraz jego słowa - są jako zeschłe
jesienne liście albo brzęczenie natrętnej muchy.

Przyjął Kaczor w celu kulturowego ubogacenia
- śniadolicych wcale nie mało. W ubiegłym roku
cichcem 680 tysięcy do kraju przyjaciół zjechało

DLACZEGO NIE PIS?

Proszę przestać się PIS-em zachwycać - bo ten
sztuczny zachwyt - inteligencji Polaków ubliża.
„Czas Apokalipsy” wielkimi krokami się zbliża.
Więcej w tym kraju dzisiaj trumien niż kołysek.

*
Pozdrawiam Romanie, cenne spostrzeżenia.

Vote up!
12
Vote down!
0
#1574701

Pozwól, że w pełni się zgodzę z treścią Twojego komentarza. Miałbym tylko życzenie, aby znalazł się odważny i uczciwy śmiałek, który stanął by na czele PIS-u i poprowadził by tą partię do wielkości i potęgi o jakiej wielu z nas marzy. Przecież PIS ma taki potencjał. Marzy mi się PIS połączony z Ruchem Narodowym. 

Kaczyński jest uwikłany w jakieś tajemnicze zależności i oszukuje nas od dawna. Już w 2011 roku namawiałem na Niepoprawnych, że już "Czas szukać Wodza". Nie wielu komentatorów się wtedy ze mną zgadzało. 

Naczelnik państwa musi odejść! Może wtedy unikniemy "Czasu Apokalipsy"

Pozdrawiam.

Vote up!
8
Vote down!
0

Jerzy

#1574723

Zgadzam się całkowicie i dodam, że zza oceanu często "widać lepiej"...

Wkleję swej komentarz spod mojej notki - wydaje mi się ważny.

Myślę, że jest gorzej niż do tej pory myślałam. Zapowiadane świętowanie 11 listopada ….. w proszku a Duda po Hymnie gdzieś w lubuskim?

Gdy niedawno prezydent żarliwie, jak to on „sanacyjnie” nadęty potrafi, w Łowczówku grzmiał, że gdyby „jakieś nieszczęście nas dotknęło”, to „czy młode pokolenie byłoby gotowe walczyć?”

Kogo miał na myśli?
„Młody PIS”, który przegrał w miastach? „Młody PIS”, który nie istnieje?
Na pewno nie młodych potomków kodowców, nowoczesnych i innych POprańców.

Kogo?
Czyżby młodych chodzących na Marsze Niepodległości, tych, którzy „odkryli” Niezłomnych? Tak.
Tych Polaków, których on i stare wygi z PIS wystraszyły się bardziej dbając o opinię UE i koszernych niż o sprawy polskie. Tych, spod faszystowskich haseł „Bóg Honor i Ojczyzna”, „My chcemy Boga” ?

Mimo wszystko: Sursum Corda!

Vote up!
14
Vote down!
0

CISZA

#1574735

do czasu prezydenckich wyborów udawał patriotę. Po wyborach udowodnił, że patriotą nigdy nie był, kłamie i dba o interesy żydowskie, a nie polskie. Na jego wypowiedzi nasi wrogowie będą powoływać się przez wiele lat.

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/07/haniebne-antypolskie-wystapienie-dudy/

https://prawy.pl/67301-posel-winnicki-wytyka-klamstwa-historyczne-w-uchwale-o-marcu-68/

Vote up!
10
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1574737

...a ten trzyma się mocno, jak chińczyki. Przed Apokalipsą mogą nas uchronić jedynie taczki, na których naczelnik opuści swoją ciepłą posadę. Innej możliwości chyba nie ma.

Vote up!
9
Vote down!
-3

Verita

#1574741

Pański komentarz do wyborów cierpi na typową przypadłość - wyrywanie pojedyńczych wydarzeń z kontekstu długofalowych procesów. W ten sposób zbierają się w sieci masy wyrywkowych komentarzy, które wzniecają szum i zadymę i odwracają uwagę od pełnego realnego obrazu rzeczywistości. Tp jest ten krytykowany przeze mnie objaw bieżączki emocjonalno-politycznej. Nic to nie wnosi poza szumem.

Vote up!
5
Vote down!
-3
#1574736

Uważam, że jest odwrotnie, pokazywanie pojedyńczych wydarzeń pomaga objąć wzrokiem cały obraz, szczególnie gdy pokazuje się wydarzenia, które są przez rządzących "zasłaniane". Jak widać na "obrazku" trwa przerabianie Polski na "polin", czyli patrząc "długofalowo", widać plany likwidacji Polski.

Vote up!
11
Vote down!
-2

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1574739

Pokazywanie pojedyńczych, oderwanych od szerszego kontekstu, przypadków to jest perspektywa zwana perspektywą żabiego oka.

Pojedyńcze wydarzenia nic nie wnoszą, dopiero zbiór pojedyńczych wydarzeń może ilustrować jakąś wyraźnie sformułowaną w opacrciu o rzetelną analizę teorię. A teoria musi dotyczyć procesów społeczno-politycznych  z wyraźną narracją uwidaczniającą powiązania przyczynowo-skuktowe. Bieżąćzka jest przeciwskuteczna, bo wiedzie nas w maliny.

Vote up!
2
Vote down!
-1
#1574795

Skoro "ruch narodowy" uważa, że PiS i PO to jest to samo, niech się teraz z prezydentami miast PO, którzy albo zabronili albo grożą rozwiązaniem marszu, bije samotnie. PiS powinien stać z boku i wcinać popcorn.

Vote up!
5
Vote down!
-3

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1574759

że to zapraszanie na wspólny Marsz Niepodległości przez teoretyczne państwo PejSPO było taką właśnie propkornową prowokacją na obstalunek mosze guyów. Właśnie w celu wyeliminowania "faszystów" z RN i ONR i zastąpienia ich "naszymi" tęczowymi faszystami z URP i KOD. Tylko który Polak pójdzie na taką podmiankę? Ci, którzy forsy od Sorosa nie biorą pewnie nie.

Nie udław się tym popkornem!

Vote up!
6
Vote down!
-3
#1574764

Skoro Duda i Kaczyński uważają się za patriotów i Polaków, to ich zasranym obowiązkiem jest bycie na tym centralnym marszu w Warszawie, a nie pokazywanie prywaty i robienia osobnych marszów. Dokładnie tak to robią jak rezydent na Polskę, kacap Red Bul gdy był prezydentem, może jeszcze wystawią czekoladowego orła.

Co wystraszyli się euro- burdelu co powiedzą??? A może Polska dla nich to tylko interes partyjny??? I jak u Tuska  "Polska to nie normalność", a tylko dojna krowa.

Według mnie Duda i Kaczyński to zwykłe Maliniaki, nie godni by ich porównywać do Piłsudskiego i Romana Dmowskiego, którzy się bardzo nie lubili, ale gdy zagrożenie Polski przez bolszewików stało się, działali wspólnie, bo byli patriotami i los Polski był dla nich najważniejszy. A nie ich animozje względem siebie.

Zawiedziony, nie wiem czy wiesz, że to dzięki Narodowcom Duda został prezydentem Polski, a Zjednoczona Prawica wygrała wybory i samodzielnie teraz rządzi.

A ty i pejsaty z Gdyni ciągle opluwacie Ruch Narodowy, zapominając komu Duda i PiS zawdzięczają zwycięstwo i to jest ten wasz patriotyzm i za razem wasza prywata, "Że kto nie zwami to wróg i ruski agent"

Obawiacie się tych Polaków, którzy idą z hasłami  „Bóg Honor i Ojczyzna”, „My chcemy Boga” ? Bo zagrażają żydowskim interesom jakie chroni PiS. 

Tylko mi nie mów, że wypłacanie miliardów dla żydów i banderowców, jak to robi PiS, jest dla Polski dobrym interesem. 

Pozdrawiam.

Vote up!
10
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1574797

Panie Marek
Ja opluwam Narodowców ?????
Chyba się Panu coś pokićkało
Jestem za RN
A krytyka dzisiejszych wodzów RN ma uzasadnienie w faktach
Tam trzeba zmian, dużych zmian by mieć coś więcej jak 1.3%

 

Vote up!
5
Vote down!
-1

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1574808

Możemy się nie zgadzać, lub zgadzać, tylko dlaczego znów mi przez pan piszesz, przecież jesteśmy na ty.

Pozdrawiam.

Vote up!
8
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1574809

Z szacunku 

pozdrawiam serdecznie

Vote up!
2
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1574810

O proszę: https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/imigracja-zarobkowa-do-polski-ukraincy,199,0,2419911.html

z załączonej informacji wychodzi, iż islamistów nie przyjechały setki tysięcy, lecz przyjechali Ukry, Biełorusy, ale nie kolorowi.

Vote up!
4
Vote down!
0

Apoloniusz

#1574770

imigranci wjechali, lecz do pracy i nie na stale, może to jest różnica?

z jakiegoś powodu wybrałeś usa, czy to aby nie kraj imigrantów? zakładam, że sam masz znajomych nie tylko z Polski, mieszkasz obok takich i pracujesz oraz płacisz podatki na obcych, czy to nie przeszkadza? tam nawet prawdziwego narodu nie ma, naszemu to nie imigranci zagrażają tylko lew-lib z UE. Polska radziła sobie świetnie w czasach polskości, czyli zdecentralizowania i wielokulturowości. nikt jakoś poważnie nie powie, co mu racjonalnie w tym przeszkadza, co z kolei skutkuje podejrzeniem o własną wizję zakątka świata z jego rasą wybraną. czy aby bardziej nie powinna przeszkadzać mniejszość niemiecka, rosyjska i wszelkie kacapy?

rzecz druga, Polacy pracują na obcych- źle, inni pracują na Polaków- też źle. ciekawe, bo to akurat powinno byc szansą a zamiast tego eksponuje się tylko wady. oddolnie jakoś widać to inaczej niż wieści z netu, strach zawsze się sprzedaje. jeśli Polak zarobi, to chyba dobrze? takie "szwędanie się cudzoziemców po chodnikach" jest zwykłym chamskim rasizmem. Sobie tego nie powiesz, innym Polakom też nie, czyżby obłuda? otwarte granice mamy juz dawno w schengen i ue.

zaniżanie stawek przez imigrantów czy słynne zabieranie pracy jest mitem, dawno to obalono. ale po co sprawdzać? trudno też winic premiera za to, mimo że jest przełożonym wojewodów i określa politykę, bo nie robi tego "zadowolić obcych przedsiębiorców" tylko dla polskiej gospodarki. jesli winic, to za to, że nie zamknął granic (z uE i tak każdy może przyjechać) i pozwala na wizy pracownicze.

PiSowi nalezy się żółta kartka za inne rzeczy. Aha- i nie obiecał braku imigracji tylko nie zgadzał sie na przymusową relokację 'uchodźców" z UE, więc po co ściemniać, że obiecał inaczej?

Wątpię też, że był to powód "przegranych" wyborów- zresztą wszystkie partie mówią o wygranej a pis przyznał, że nie chciał wygrac w większych miastach. kolejne więc pytanko powstaje, po co samemu łączyć takie tematy? i zupelnie bez zdania strony, o której sie pisze- bo nawet link z morawieckim potraktowano jako "kpinę", dla podburzenia emocji. z kogo to kpina, skoro statystyki sa dostępne? nie ma sezonowych pracowników z ukrainy i białorusi?

 

wygląda na to, że autorowi zwyczajnie nie podobają sie imigranci, musi byc winny, to znaleziono, za karę przypisano za to wynik wyborczy jako klęskę, zamiast bilansu strat i zysków jest to tylko dawanie upustu swojej niechęci. no średnio. i pisze to człowiek z USA...

Vote up!
5
Vote down!
-3

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1574788

"hurrrapatriotą", czyli uważasz, że patriotą nie jestem więc proszę, nie komentuj pod moimi wpisami i komentarzami. Kontruj sobie gdzie indziej. Przeczytałem tylko dwa pierwsze zdania twojego komentarza, dalej nie chciało mi się nawet czytać, masz problemy z logicznym myśleniem. Jak można porównywać Europę do USA? Poniżej zamieszczam bez zmian mój komentarz sprzed kilku dni zamieszczony pod innym wpisem, który może tobie rozjaśni trochę mózgownicę.

"Nie można porównywać państw narodowych do USA. To państwo jest zlepkiem prawie wszystkich nacji świata, przybysze czują się Amerykaninami i są lojalni wobec nowej ojczyzny, ale nie wszyscy. Tu jest mieszanka wielu kultur i religii, a ludzie są dumni z tego, że są Amerykaninami. Co łączy, a właściwie łączyło ten kraj to wspólny język. Od czasu kiedy przybyła do USA bardzo duża ilość latynosów, w większości Meksykanów jedność tego państwa zaczyna zanikać, rozkleja się, jest na tle tej różnorodności coraz więcej konfliktów. Państwo stało się dwujęzyczne, druki są w językach angielskim i hiszpańskim, rzadziej w innych jęykach. Wszędzie w biurach są urzędnicy mówiący w języku hiszpańskim. Niedawno na maszt przy jednej ze średnich szkół w Los Angeles najpierw wciągana była na maszt flaga Meksyku a pod nią powiewała flaga amerykańska, co oburzyło bardzo Amerykanów. Konflikty na tle rasowym i kulturowym narastają. Soros i masoneria pracują nad tym, aby znisczyć państwa narodowe w Europie właśnie poprzez wprowadzenie do każdego państwa dużej ilości cudzoziemców. Nie można porównywać USA z Europą. Bodajże 10 lat temu do Szwecji poleciała amerykańska profesor żydowskiego pochodzenia Barbara Spectre, aby uczyć Szwedów tolerancji i akceptowania wielokulturowości. Co się stało ze Szwecją chyba wiesz. Możesz "wyguglować" sobie trochę informacji na temat tej osoby."

 

Vote up!
6
Vote down!
-1

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1574813

Pomnik Katyński pozostaje na swoim miejscu!!

Wygraliśmy!!! Radni zagłosowali 6:2. Pomnik Zbrodni Katyńskiej w Jersey City pozostaje na swoim miejscu. Ci zdrajcy co chcieli go przenieść PRZEGRALI! Ot prawdziwy prezent dla Ojczyzna na jej rocznicę! Można by powiedzieć że wszyscy wygraliśmy ale pamiętamy tych co nam przeszkadzali. Pamiętamy czarną propagandę i ich układy z Fulopem. Pamiętamy że ci co chcieli przenosić pomnik naszych bohaterów w pobliże śmierdzącego drenu to : Kluby Gazety Polskiej z NY i Philadelphii z Rucińskim i Antoniakiem na czele. Wspierani byli przez konsula Golubiewskiego a niejaki Lubaczewski był ich kontaktem na Mayora Jersey City Fulopa. Przy tym medialnie wspierali ich Sakiewicz, Tyrmand i Lewandowski. Zapamiętamy tą krótką listę nazwisk żeby wypomnieć im szarganą pamięć naszych bohaterów, że ZDRADZILI.

Vote up!
10
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1574891

eto spisok samych prawilnych Polyaków.

Vote up!
3
Vote down!
-2
#1574898

Już się cieszą, że po 11. 11. będzie można rozwiązać  Ruch Narodowy, przy pomocy zdrajców i sprzedawczyków mówiących po Polsku, ale już nie myślących po Polsku.

Że prowokacje są przygotowane, tak jest pewne, Jak Bóg w niebie.

Biada ci PiS-ie jak przyłożysz ręce do mordowania Polski

Vote up!
10
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1574909

Duże miasta a W-wa szczególnie jest siedliskiem różnego rodzaju koterii, tam jest najwięcej afer i aferzystów, powiązań pozaprawnych, mafijnych, powiązań łobuzów z władzą itp., itd. a to w większości elektorat "totalnych" o podobnych skłonnościach. Biorąc udział, bezpośrednio lub pośrednio w nieczystych 'interesach' trzeba w jakiś sposób odwdzięczyć się zezwalającym na to. Jednym ze sposobów odwdzięczenia jest właśnie głosowanie na 'swoich' a dowodem na to jest 70% do ponad 90% głosów w ZK i aresztach śledczych - swój swojego zawsze poprze a w mniejszych miejscowościach i na wsi jest więcej uczciwych ludzi, choćby z tego powodu, że jest mniej możliwości i okazji do kryminogennych działań.

Vote up!
4
Vote down!
0

To ya.

#1574937

ostrzegający przed katastrofą. Polka mieszkająca w Szwecji od prawie 40-tu lat twierdzi, że Polska pędzi ku przepaści. Rząd kłamie, obiecywał nie przyjmować cudzoziemców, a wpuścił ich do Polski od 2015-go roku więcej niż Niemcy. Trzeba jeszcze wziąść pod uwagę to, że Niemcy są państwem ponad dwa razy większym od Polski. Wywiad z nią jest bardzo ciekawy i tym ciekawszy im bliżej końca.

https://www.youtube.com/watch?v=BjZ5rg97mJo

Vote up!
4
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1575029