Bo miłość nie cieszy się z niesprawiedliwości

Obrazek użytkownika Rebeliantka
Idee

Przemówienie Janusza Górzyńskiego w piątek 11 października pod Radiem Maryja.

]]>https://www.facebook.com/KRtelewizja/videos/455172941765527/]]>

 

 

 

Na zdjęciu: Św. Wawrzyniec przed namiestnikiem Rzymu.

 

Twoja ocena: Brak Średnia: 2.1 (11 głosów)

Komentarze

"Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą; nie jest bezwstydna, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego; nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą. Wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję, wszystko przetrzyma. Miłość nigdy nie ustaje."

#1606036

Że za notkę, to jeszcze można byłoby się domyśleć, dlaczego.

Ale żeby nawet Św. Pawłowi za Słowo Boże w Hymnie do miłości?

Jak bardzo trzeba nienawidzić Boga, aby tak postąpić.

#1606042

Przecież to jawny sekciarz, stawiający się poza wspólnotą wiernych, jaką jest Kościół. Zamiast propagować tego typu rzeczy lepiej odmów za niego modlitwę, choć szczerze wątpię, czy potrafisz. Apage!

Ps. Jedynki dostałaś za to, że oboje bluźnicie Bogu, co jasne jest dla każdego, kto wysłuchał do końca nieporadny myślowo za to pełny nienawiści bełkot "bezdomnego proroka".

#1606052

Nienawiść Cię zżera, więc ustawicznie kłamiesz. W tzw. "żywe oczy" łgasz. Każdy może posłuchać i ocenić sam.

A teraz bądź łaskaw opuścić ten blog.

Ciesz się zwycięstwem PiS, zamiast wtrącać się do spraw, których nie obejmujesz swoim ciasnym umysłem paragrafiarza i nienawistnika.

#1606057

chorego psychicznie? Czy też bezdomności? A może cięcia się jak małoletnia narkomanka w wieku 60 lat? Śmiało, napisz, kto ci może zazdrościć nieudanego życia, stara frustratko.

 

Ps. I skończ  z urojeniami, że ja cię nienawidzę. Ja ci serdecznie współczuję, a raczej twojej Mamie. Niestety, kiedyś nie było badań prenatalnych jak dzisiaj....

#1606059

Hamptem Damptem

#1606113

spuśćmy miłosierną zasłonę milczenia na tego stalkera Humpty Dumpty..

#1606060

To już przypadki psychoapsychia a nie zadne "przemówienie" czy "protest".

Uwagę za to zwraca zakłamanie Rebeliantki, która próbowała się uwiarygadniać na wybory jako "pisówa" a już tradycyjnie przed wyborami ma swój udział w antypisowskim cyrku. Bo od razu nasuwa się skojarzenie, jak to urządzała hucpę przed biurem Dudy w czas rywalizacji wyborczej z Komorowskim.  Podobnie taka to słuchaczka RM, która propaguje bzdurne oskarżenia wobec tychże. 

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1606064

spuśćmy miłosierną zasłonę milczenia na kolejnego prostaka-stalkera - kontrika.

Ten psychopata jest nadto zdania, że Polak może zajmować tylko jedną pozycję wobec władzy - na kolanach.

Nijak nie rozumie, że katolik klęczy tylko przed Panem Bogiem.

 

#1606065

Od katolicyzmu dzieli cię tyle, ile twojego brata od ojca rodziny. Nieskończoność....

 

Ps. Zastanawiające, skąd tyle wiesz o psychopatii? Autopsja?

#1606066

Gratulacje dla przemawiającego!

Polacy oczekują sprawiedliwości zgodnej z prawem naturalnym!

Ciekawe, że różne prawnicze wyjce - wyhodowane na talmudycznym prawie stanowionym - natychmiast drą się piekielnymi głosami, gdy przypomina się im, że prawo nie może nie być zgodne z dekalogiem.

#1606070

Faktycznie, przypadki psychiatryczne.

 

Nie chwaląc sie, jam to wyprorokował, że klan Górzynskich przypieprzy się w końcu i do RM i KK. 

Zwyczajnie, za niepodzielanie urojeń i niepomaganie im w skutecznym wydarciu kasy od nas.

 

@Rebe! Masz Ty jeszcze rozum i godność czlowieka?

Co to za fetysz zgodnosci prawa z dekalogiem?

Wyobraź se, że Chrystus nie był komunistycznym wywrotowcem a Katechizm jasno przypomina o poddaniu władzy. Nie żyjemy w teokracji, Dekalog nie jest zawarty w prawie i nie był, chyba że u Izraelitów, którymi się fascynujecie, jak skrajnie zażydzone sekty. Wy tam to już chcecie zabijać rozwódki, ciekawe co grozi za brak frędzla w rogu szaty albo siostrze żyjącej z bratem za brak poddaństwa. Podłogi przetarte? Kobita ma milczeć a jak czegoś nie zrozumie, to nieśmiało i cicho spytać w domu swego pana a nie gorszyć publicznie, takiego poddaństwa przecież chcecie więc dlaczego się nie zastosujesz?

 

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1606079

https://www.salon24.pl/u/antoni-dudek/992981,hegemonia-pis

Takie kontriki do końca życia nie zrozumieją, dlaczego PiS nie miał szansy na lepszy wynik.

Aby wygrać w dużych miastach i wśród ludzi z wyższym wykształceniem trzeba mieć program skierowany do nich, lepszą argumentację i lepszą propagandę.

Możesz kontrik nadal drzeć pysk z tymi tandetnymi kłamstwami i jedyne co osiągniesz, to uśmiech politowania wśród osób  posługujących się rozumem. I nawet zawodówka się nie załapie na twoją tandetę. A wiesz dlaczego? Bo krętactwo i nuda nikogo nie rajcują. 

A co do rozwódek, to mogą iść prosto do piekła, jak mają takie życzenie. Cytat, który ordynarnie przekłamujesz, brzmiał tak:

"Alienacja rodzicielska, której się w Polsce dopuszczają kobiety podżegane przez bandytów adwokackich powinna być karana śmiercią![8:06] albowiem każde dziecko ma prawo do obojga rodziców".

A zatem, powyższa stanowcza metafora dotyczyła alienacji rodzicielskiej, którą fundują swoim dzieciom durne rozwódki. Koszmarne skutki takiego postępowania są znane wszystkim socjologom, psychologom, wychowawcom, etc. I głupie baby powinny być za to karane. Ekipa Ziobro nawet przygotowała odpowiednie przepisy. Ale wystarczył wrzask podłych prawników, żyjących z przemysłu rozwodowego, i nawiedzonych feministek, aby się wycofali z podkulonym ogonem. Mimo tego, że odpowiednie rozwiązania prawne, na których się można oprzeć, istnieją we wszystkich krajach rozwiniętych,

A teraz spadaj, dyletancie.

Ps. Poza tym, to straszne, jak ten facet kompletnie nie zna katechizmu. No, ale co tu się dziwić. Na kursach socjotechniki doktryny katolickiej nie uczą.

#1606081

PiS kolejny raz pokazał twoim mocodawcom, że są marginesem w Polsce. Wiem, to boli. Ale w następnych wyborach nie osiągniecie minimum, bo ludzie widzą, czym jesteście. Wynik w sam raz, by pokazać takim jak ty, gdzie jest miejsce dla siejących nienawiść tępych oszołomów antykatolickich.

#1606082

aż takim idiotą jak Januszek. To lepsze od najlepszego kabaretu. Ty i braciszek jesteście pośmiewiskiem netowym. Kiedy to w końcu dotrze do twojej zakutej mózgownicy? Pewnie nigdy. I to jest najbardziej zabawne, "katoliczko". ;)

#1606083

A właściwie, to dawaj więcej komentarzy. Ilość odsłon filmu ustawicznie rośnie.

I przekonanie społeczeństwa, że prawnicy, to najwięksi szalbierze i degeneraci w narodzie.

Pomijając mniejszość, do której w oczywisty sposób nie należysz.

Ps. Stalking jest nie tylko prostactwem, jest - przypominam - karalny.

#1606085

Świr, świr, nieudaczna awanturnico.

#1606088

Nie mieć żadnych argumentów w komentarzach, poza rynsztokiem w ustach, to trzeba być naprawdę ciężko pogubionym człowiekiem. Nic dziwnego, że nie należysz do żadnej prawniczej korporacji. Po prostu nigdzie się nie nadajesz.

Spadaj już stąd. EOT.

#1606089

 ... pomiędzy Rebeliantką a Humpty Dumpty. Ale zdarzyło się coś, co mnie zainspirowało do zabrania głosu.

Otóż, dowiedziawszy się z netu o tym, że Janusz Górzyński zaplanował na dzień 11 października 2019 roku wystąpienie pod siedzibą Radia Maryja w Toruniu, chciałem uzyskać potwierdzenie, czy rzeczywiście jest to prawda. Stąd też 10 października br. połączyłem się telefonicznie z Rebeliantką (siostrą Janusza Górzyńskiego), która potwierdziła tę informację i… przekazała telefon swemu bratu, by ten przedłożył mi clou swego wystąpienia w Toruniu.

 

 To, co usłyszałem od Janusza, „powaliło mnie na glebę”! Nie była to rozmowa, a w zasadzie monolog, który trwał około 40 minut. Już po pierwszych minutach jego słuchania zorientowałem się, że ów Janusz Górzyński ma zamiar wziąć odwet na ojcach Redemptorystach za to, że przed wieloma laty (za rządów SLD-PSL, PO, a potem ZP) o. T. Rydzyk nie podjął się udzielić jemu pomocy jako poszkodowanemu przez ówczesnych decydentów wymiaru sprawiedliwości. Wyraził opinię, że ojcowie Redemptoryści z Radia Maryja promują złoczyńców w osobach Zbigniewa Ziobro i Michała Wójcika. Nie zostawił na nich „suchej nitki”, oskarżając ich o przestępstwa w zakresie chronienia tych, którzy jego skrzywdzili.

Kiedy wyraziłem odmienne zdanie w tej kwestii – nazwał mnie SS-manem. Wobec takiego epitetu – nie pozostałem jemu dłużny i nazwałem go… pierd…ym sk…synem, po czym rozłączyłem połączenie telefoniczne.   

Zatem w dniu 11 października ja i moja żona Eva wpadliśmy do zaprzyjaźnionego małżeństwa, które mieszka przy ul. Żwirki i Wigury, dosłownie 85 metrów od rozgłośni Radia Maryja, by posłuchać z balkonu, co też ma do powiedzenia Janusz Górzyński. Kiedy wysłuchaliśmy jego tyrady, okazało się, że we wcześniejszej rozmowie telefonicznej Janusz Górzyński mówił mi dokładnie to samo. Czyli 10 października mając mnie za słuchacza,… zrobił sobie próbę generalną wystąpienia. Żenujące podczas jego tyrady pod siedzibą RM było też sformułowanie: „proszę państwa”. Policzyłem uczestników tego szkalującego wystąpienia. Trzy osoby obsługiwały trzy kamery, a oprócz nich były jeszcze cztery.

 

Reasumując, zastanawiam się, czy Jerzy Trojanowski vel Humpty Dumpty – tutejszy bloger ma rację, pisząc o Rebeliantce i jej bracie to, co napisał.
Bo ja odniosłem wrażenie, że Janusz Górzyński - nie dość że jest egocentrykiem, to w dodatku ma coś z głową nie tak.

Satyr

 

 

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1606091

Ponieważ słuchałam Twojej rozmowy z Januszem, wiem, że rekapitulujesz jej treść niezgodnie z prawdą. Poczynając od tego, że nie był to żaden monolog i nikt nie zamierzał brać na redemptorystach żadnego odwetu.

Wypowiedzi Janusza pod Radiem Maryja dobitnie to potwierdzają.

Poza tym, skoro redemptoryści cenzurują wypowiedzi słuchaczy dzwoniących do RM i przekształcili się podczas kampanii wyborczej w tubę propagandową PiS, to jedyną możliwością przekazania im ważnych obserwacji i spraw - w interesie publicznym - stał się protest pod budynkiem Radia.

Jeszcze raz podkreślam, Radio Maryja nie może być radiem PiS, tym bardziej, że jak twierdzi, WSKSiM kształci studentów w ten sposób, aby nie byli dziennikarzami "partyjnymi".

Na tym poprzestańmy.

Zupełnie ubocznie, pragnę zauważyć, że wysoko cenię działania o. Tadeusza Rydzyka i jego zespołów i mam nadzieję, że jego "pragmatyzm", który tak bardzo zachwalałeś w rozmowie z Januszem i w korespondencji do mnie, okaże się tylko przejściowym defektem.

A teraz nie zaszczycaj mnie więcej i ogranicz się do kumpelstwa z kulturalnym i rzetelnym Trojanowskim.

EOT.

#1606094

Oj, będzie bolało... ;)

#1606096

Słusznie, bo są bardzo dobre.

Tylko nie wiem, po co robisz stenogram, skoro każdy może obejrzeć film.

Zamierzasz to "poprzerabiać"? Jedne części małymi literami, inne boldem, inne dużymi, coś wyciąć, coś dopisać?

No i jest jeszcze kwestia praw autorskich. Masz zgodę na posługiwanie się tymi materiałami?

#1606099

nie powiedzieli. Takie mataczenie to twoja specjalność, babuniu. Niestety, jedyna.

#1606139

Masz rynsztok w gębie, zakompleksiony "prawniku" i stalkerze.

Z tego powodu nie nadawałeś się nawet na radcę prawnego.

EOT.

#1606145

Oboje, tzn. Janusz i Krystyna, uroili sobie, że Ziobro załatwi im 3 mln zł za rzekome krzywdy. Ale  po zapoznaniu się z aktami ZZ stwierdził, że to jest niemożliwe. No to zaczęli nienawidzić jego i PiS-u. Ot, taka "katolicka" moralność. W swoim czasie ja też miałem "załatwiać" Januszkowi odszkodowanie, ale po zapoznaniu się ze sprawą stwierdziłem, że tam nie ma szans nawet na zwykłe przeprosiny. Wszystko bowiem było zgodnie z prawem. I od 7, czy 8 lat jestem wrogiem nr 2 Górzyńskich. Zaraz po Kaczyńskim.

No niby w doborowym towarzystwie przynajmniej.

#1606095

ZZ nie zapoznawał się z tymi aktami. Nie masz żadnego pojęcia o tym, czy gdziekolwiek, kiedykolwiek, ktokolwiek z nadzoru i w jakim zakresie je badał.

Przedstaw argumenty, że kiedykolwiek się do ciebie o cokolwiek zwracaliśmy. Nawet nie znasz roszczeń w tej sprawie. Nie mówiąc o dowodach na ich uzasadnienie.

Bijesz pianę. Nigdy by mi nie przyszło do głowy powierzać tobie jakichkolwiek spraw.  Widziałam ciebie w życiu 3 razy na oczy. We wszystkich tych sytuacjach byłeś rażąco mało wiarygodny. Nie jesteś adwokatem, ani radcą prawnym. Nie masz żadnych kompetencji do prowadzenia spraw o odszkodowanie. Ponadto, kwestie zleceń procesowych załatwiam na piśmie. Poza tym, w tej sprawie występował adwokat.

I jeszcze raz przestrzegam. Notorycznie dopuszczasz się stalkingu, który jest karalny.

 

 

#1606097

Osoby zainteresowane proszę o obejrzenie filmu.

Twierdzenie, że film szkaluje kogokolwiek, jest bezczelnym zniesławianiem.

Osoby, które używają tego argumentu, rozmijają się z prawdą, aby zniechęcić do zapoznania się ze słuszną krytyką funkcjonariuszy publicznych.

 

#1606098

Aleś ty glupia. ;)

#1606141

Nie słuchał przemówienia. Nie wie o jakich funkcjonariuszy chodzi, ale rzuca bluzgami. Rynsztok w gębie u "prawnika".

Eot.

#1606144

u was to norma przecież. ;)

#1606169

rzuca tutaj notorycznie Humpty Dumpty. Jest z tego znany, także na innych portalach i w życiu realnym.

Swoje chamskie zachowania próbuje przypisać innym. HD wykazuje projekcję (od łac. proiacere, wyrzucać przed siebie) – mechanizm obronny polegający na przypisywaniu innym własnych niepożądanych uczuć, poglądów, zachowań lub cech. Wszyscy o tym wiedzą.

 

#1606186

"HD wykazuje projekcję (od łac. proiacere, wyrzucać przed siebie) – mechanizm obronny polegający na przypisywaniu innym własnych niepożądanych uczuć, poglądów, zachowań lub cech. Wszyscy o tym wiedzą"

Ten Twój cytat idealnie opisuje Twoją osobę - oczywiście w bardzo delikatny sposób
Bo nikt poza "Manipulantką" aż tak bezczelnie nie przekręca cudzych słów oraz nie przypisuje ich oraz czynów swoim oponentom których od razu uznaje za swoich wrogów

Taka "Manipulantka" będzie tak długo i dużo pluła jadem i pomówieniami aż uzna że udało się jej zmienić kontekst i główny temat, oraz najzwyczajniej na świecie zasypać spamem (ze straszeniem konsekwencjami prawnymi włącznie) wszelaką próbę z nią konwersacji jeśli oponent nie podziela jej opinii - chociaż w tym przypadku powinno się raczej użyć sformułowania: "WIZJI"
............. aż brak słów - pozostaje chyba tylko jedynie czyste współczucie

#1606213

Nie wiem po co taki spam umieszczać na portalu
Prawie wytrzymałem pierwszą minutę a później jeszcze ze dwa razy gdzieś tam na kilka sekund przekliknąłem i to wystarczyło aby umocnić się w przekonaniu że macie z braciszkiem ostro napykane pod czapeczkami

Oboje nadajecie się minimum na wysłanie Was na obserwację - do odpowiednich ośrodków
Masakra

#1606210

też  zaczęli już odwiedzać ten blog.

A więc powiem krótko: samozwańczy "lekarzu" lecz się sam.

#1606243

Cyt. "ty stara frustratko" itd.

Tak wygląda portal prawicowy, miłość katolika - wyborcy do bliźniego, współczucie, solidaryzm, próba zrozumienia problemu.

Niepoprawni. Jeśli nie potraficie, nie możecie zrozumieć czyjąś tragedię, to ją przynajmniej uszanujcie. Po co ta nienawiść, odwet gnojem, bo do kultury tu daleko. To ma być Polska? A może rzeczywiście prawda o tragedii człowieka, Polaka, leży pośrodku. A gdyby to był Twój los, cieszyłbyś się  z takiej dyskusji?

Kolejorz

#1606323

Ci dziwni dyskutanci, radujący się z losów osób krzywdzonych przez organa państwa, są jeszcze na domiar złego zwykłymi, prostackimi kłamcami.

Janusz podczas protestu pod radiem nie mówił nic o swoich sprawach, natomiast przedstawiał tragedie innych osób. Prześladowanych za obecnej władzy, czyli podczas rządów Ziobro, czemu winna jest w pierwszej kolejności prokuratura.

 

#1606396