A więc wojna

Obrazek użytkownika Rafał Brzeski
Kraj

A więc wojna. Z dniem dzisiejszym wszelkie sprawy i zagadnienia schodzą na plan dalszy. Całe nasze życie publiczne i prywatne przestawiamy na specjalne tory. Weszliśmy w okres wojny. Cały wysiłek narodu musi iść w jednym kierunku. Wszyscy jesteśmy żołnierzami. Musimy myśleć tylko o jednym: walka aż do zwycięstwa.

Słowa nadane rankiem 1 września 1939 roku przez Polskie Radio nic nie straciły na aktualności.

Lista faktów:

27 maja 2020 - Rafał Trzaskowski zaapelował o wstrzymanie budowy Centralnego Portu Lotniczego oraz przekopu Mierzei Wiślanej. Był to sygnał gotowości do wynajęcia swej lojalności.

5 maja 2021 - Rafał Trzaskowski zaprezentował w Olsztynie inicjatywę edukacyjno-wychowawczą dla młodych ludzi zwaną "Campus Polska Przyszłości”, czyli finansowaną przez niemiecką Fundację Konrada Adenauera akademię Volksdeutschów. Lojalność znalazła najemcę.

15 maja - premier Mateusz Morawiecki przedstawia Polski Ład, program wyzwolenia energii społecznej Polaków i wyjścia z post-covidowej zapaści szybciej niż państwa “starej” Unii Europejskiej.

17 maja - automatyczne wyłączenie 10 bloków elektrowni Bełchatów największego dostawcy energii elektrycznej w Polsce. Przyczyną było zwarcie na stacji elektroenergetycznej Rogowiec. Niedobór pokryto natychmiastowym importem energii z Czech, Szwecji, Słowacji i Niemiec. Po kilku godzinach ponownie uruchomiono pierwsze bloki.

18 maja - awaria została usunięta. Gdyby nie szybkie tempo naprawy zapewne konieczne byłoby odłączenie części terytorium Polski od zasilania w energię elektryczną.

20 maja - administracja prezydenta USA Joe Bidena zawiesiła sankcje nałożone na niemiecką firmę Nord Stream 2 AG i jej szefa Matthiasa Warniga. Akt potwierdzający, że neo-bolszewicy rządzą Białym Domem, a w Gabinecie Owalnym siedzi “miękiszon”. Moskwa i Berlin mogą już bez problemów dokończyć gazociąg stanowiący współczesny odpowiednik paktu Ribbentrop-Mołotow, który prowadzi do “wspólnej przestrzeni współpracy gospodarczej od Lizbony po Władywostoku” zaproponowanej w 2010 roku Angeli Merkel przez Władimira Putina.

20 maja - Trzaskowski ogłasza plan budowy Nowego Centrum Warszawy. Główna arteria, Aleje Jerozolimskie, zamienione zostaną w “piękną przestrzeń publiczną przyjazną pieszym”. Modelowe osiedla wokół przebudowanego śródmieścia Warszawy planował w latach 1940-1942 ówczesny naczelny architekt miasta Friedrich Pabst. Plan przewidywał między innymi zburzenie Starego Miasta, budowę Parteivolkshalle w miejsce Zamku Królewskiego oraz wzniesienie Pomnika Germanii w miejscu rozebranej Kolumny Zygmunta. Lewobrzeżna Warszawa miała być obliczaną na do100 tysięcy mieszkańców przyjazną przestrzenią dla Herrenvolku zarządzającego podbitymi terenami na wschodzie. Praga miała zostać przekształcona w obóz pracy niewolniczej dla 30-80 tysięcy Polaków obsługujących niemiecką elitę. Projektowany przez ekipę Trzaskowskiego jeden pas dla samochodów w Alejach Jerozolimskich prowadzących do mostu i dalej na prawy brzeg Wisły, to w sam raz dla elity.

21 maja - Trybunał Sprawiedliwości UE poinformował, że Polska ma natychmiast wstrzymać wydobycie węgla brunatnego w kopalni w Turowie. Podporządkowanie się oznacza zatrzymanie elektrowni Turów, brak dostaw prądu dla 4 milionów Polskich domów, uzależnienie Polski od importu energii elektrycznej z Niemiec i Czech oraz utratę pracy przez tysiące wysoko wykwalifikowanych pracowników. W promieniu kilkudziesięciu kilometrów funkcjonuje 5 podobnych kopalni odkrywkowych w Czechach i 4 w Niemczech. Mają kłopoty z brakiem pracowników.

22 maja - pożar taśmociągu na wysokości 30 metrów w kopalni węgla brunatnego w Bełchatowie. Pożar wybuchł w miejscowości Rogowiec, tej samej, gdzie pięć dni wcześniej nastąpiło zwarcie. Taśmociąg zaopatruje w węgiel elektrownię Bełchatów. W wyniku pożaru trzeba wyłączyć największy blok o mocy 858 MW. W ubiegłym roku ten blok wyprodukował niemal tyle energii, co cała elektrownia Turów. Równoczesne zamknięcie Turowa i unieruchomienie tego bloku jest tożsame z katastrofę energetyczną pociągającą ruinę programu Polski Ład.

22 maja - komentując postanowienie TSUE Trzaskowski stwierdza: „Jest orzeczenie sądowe i rządzący muszą się do niego zastosować”. Jasny sygnał - dajcie mi władzę, a ja się będę słuchał.

23 maja - pirackie porwanie do Mińska przez białoruskie lotnictwo wojskowe zarejestrowanego w Polsce samolotu pasażerskiego linii Raynair. Z samolotu będącego terytorium Polski (na pokład wchodzi się po odprawie paszportowej) służby białoruskie uprowadziły jednego z pasażerów. Taki jest stan prawny, co kwalifikuje incydent jako akt terroryzmu państwowego wymagający zdecydowanej reakcji społeczności międzynarodowej. Bez wiedzy Moskwy batko Łukaszenka na coś takiego by sobie nie pozwolił. Jeżeli Unia Europejska ograniczy się teraz do “głębokiego zaniepokojenia” i jakiegoś gumowego protestu, to potwierdzi nam, że tak jak w 1939 roku zostajemy sami przeciwko dwóm największym potęgom kontynentu. Z tą różnicą, że teraz V kolumna jest silniejsza niż wówczas.

Brak głosów