GW i TVP PO przegranej

Obrazek użytkownika prawymsierpowym.pl
Kraj

„Dziennikarstwo to jest zawód, w którym pierwszą kwalifikacją jest dyspozycyjność i posłuszeństwo. Jeśli poza tym ktoś umie pisać, to dobrze, ale to jest sprawa pomocnicza i dodatkowa”. Słowa wypowiedziane przez Jerzego Urbana w 1983 r. są aktualne, może nawet bardziej niż wtedy. Ostatnie lata dostarczają nam wielu przykładów takiej dyspozycyjności i posłuszeństwa, ale ostatnie tygodnie to istna kumulacja tego typu postaw. Okazuje się, że postawa rodem z PRL-u znowu jest mile widziana i w pełni realizowana przez dziennikarzy z Woronicza, Wiertniczej i Czerskiej.

Chyba jednak pijany Komorowski potrącił na pasach zakonnicę w ciąży, bo przegrał te wybory wbrew zapowiedziom guru lewej strony. Instynkt zawodzi Adama Michnika i pora już chyba na emeryturę, bo polityczny nos już nie ten sam co jeszcze kilka lat temu. Nie wyczuwa nastrojów, nie potrafi prawidłowo ocenić rzeczywistości. A i porównania coraz bardziej prymitywne. Nie pamięta wół jak cielęciem był. Kiedyś, jako gówniarz robił i lubił zadymy, a dziś odmawia młodym ludziom prawa do decydowania o swoim losie. Żeby jeszcze ci gówniarze robili to za pomocą jakiejś rewolty, można by było zrozumieć Michnika, ale robią to za pomocą zwykłej kartki wyborczej. I to również nie podoba się Michnikowi, który dosyć swoiście pojmuje istotę demokracji.

W Gazecie Wyborczej popłoch. Dudę poparli wyborcy ze wsi, słabo wykształceni i młodzi, którzy są sfrustrowani – tak podsumować mógł tylko niezastąpiony Radosław Markowski. I co panie Markowski? Może jednak dalej wspierać miasta, całkowicie zapominając o wsiach? A może ludziom słabo wykształconym od razu dać wyższe wykształcenie i będą głosować jak należy? Czy ten pan zdaje sobie sprawę z tego co pisze i mówi? Przecież młodzi ludzie, którzy mają 18-23 lat nie mają szans, żeby mieć wykształcenie wyższe,… bo są jeszcze za młodzi. Jakie to odkrywcze, prawda? Mają wykształcenie średnie (część z nich podstawowe), ale z szansą na wyższe.

GW i jej „specjaliści” uważają, że Polskę przejęła banda głupich gówniarzy i to jeszcze ze wsi. No tylko pogratulować takich specjalistów i jednocześnie cieszyć się, bo to oznacza, że za długo nie pociągną na takich diagnozach. Zresztą nie tylko GW jest w panice, bo i sama Platforma gmatwa się i nie za bardzo wie jak z tej nowej sytuacji się wywinąć. Wczorajszy występ Niesiołowskiego w TVN24 świadczyć może o panującej tam panice, ale i wściekłości, bo inaczej tego szaleńczego występu określić się nie da. Nie moim zamiarem jest wspieranie partii, której szczerze nie znoszę, ale warto zauważyć, że takie występy powodują jej rychły upadek. Więcej Niesiołowskiego w telewizji!

http://prawymsierpowym.pl/index.php/2015/05/gw-i-tvp-po-przegranej/

W mediach ogólny smutek i żałoba, bo idzie nowe a tzw. dziennikarzom dobrze było trwać przy starym. Smutne miny Lisów, Kraśki, Tadli to uśmiech na twarzach nas, zwykłych Polaków. Czy ich kłamstwa i manipulacje są w ogóle policzalne? Wczoraj Lis w swoim prymitywnym programie pozostawił puste krzesło, które miało symbolizować brak przedstawiciela PiS-u. Dlaczego pustego krzesła nie było, gdy Komorowski nie przyszedł na debatę wszystkich kandydatów na prezydenta? Takie są standardy rzetelnego dziennikarstwa? Lis dalej szczuje, ale niech tak robi dalej, bo widać już, że ta metoda przynosi odwrotny skutek do zamierzonego.

Co teraz? Warto może zastanowić się nad oczyszczeniem środowiska dziennikarskiego. Świeża krew w polityce dobrze zrobi Polsce, ale czy to samo nie powinno odbyć się w mediach? I wcale nie mam tu na myśli powołania samych „pisowskich” dziennikarzy. Ale dziennikarzy, którzy przekazują prawdę, nie interpretują faktów. Media są od patrzenia władzy na ręce, a wydaje się, że od paru lat wspierają tę władzę w jej najbardziej antyspołecznych działaniach.

Media powinny mieć prawo do krytyki Andrzeja Dudy. Nowość, prawda? Do tej pory Komorowski był nie do ruszenia, robił co chciał i dopiero, gdy wyszedł do ludu, ten lud go pożarł. A przecież obiektywne media powinny wykazać jego słabości od pierwszych dni jego urzędowania. A te słabości były przed opinią publiczną skrzętnie chowane. To jest właśnie potęga mediów, które przeciętną osobowość potrafią wywyższać, a wielką tłamsić. Czas już i pora na zmiany również w tym środowisku, bo skompromitowało się ono na całej linii. Czwartej władzy też należy się oczyszczenie.

Obiektywne media są potrzebne. I jako zwolennik Andrzeja Dudy jestem za tym, żeby wytykały mu błędy. Nie chcę, żeby mój prezydent był chwalony przez podlizujących się dziennikarzy. Wolę żeby wazelinę zachowali dla kogoś innego, a w stosunku do Andrzeja Dudy, żeby byli obiektywni. Dlaczego? Bo z krytyki czasem powstaje coś naprawdę dobrego i trwałego. Bo polityk, który jest non stop hołubiony staje się pyszny i coraz bardziej oderwany od rzeczywistości. Jako przykład niech posłuży Komorowski. Media niech będą obiektywne i to wystarczy. Niestety, dziennikarze z tzw. pierwszej ligi nie gwarantują tego w najmniejszym stopniu. Dlatego i ich należy pożegnać. Jak zmiany, to naprawdę a nie na niby.

TVP, czyli Telewizja Publiczna, choć w ostatnich latach ma się wrażenie, że jest to telewizja platformy. Usłużni dziennikarze, ciągle ci sami eksperci, a w tle nieustanny atak na PiS. Tak być nie może. Owszem, siła telewizji zmniejszyła się na rzecz internetu, ale nie oznacza to, że można dowolnie nią dysponować. Wymagamy od polityków wysokich standardów. Dlaczego nie wymagać od dziennikarzy? Jeśli ma nastąpić zmiana na lepsze to środowiska medialne, sędziowskie, adwokackie muszą się oczyścić z zalegających wśród nich szumowin. A jest ich cała masa. Dziennikarze chyba za bardzo wczuli się w to, że nazywa się ich czwartą władzą. Pora przypomnieć wielu z nim, że póki co w konstytucji (nawet tej ułomnej z 1997 r.) jest trójpodział władzy i nie ma w niej władzy medialnej.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (23 głosy)

Komentarze

Naprawdę nie zauważają, że rozgrzewają się do wbiegnięcia na boisko nowi zawodnicy:
- Kukizowcy
- Balcerowicz i spółka
- Hartman i inni "filozofowie"
?

Vote up!
3
Vote down!
-1
#1481202

Gdzies dzwonią..

ale Michnik nie będzie się poniżał. On, .do bożnicy zmierza..

I..i ..nie wie w którym kościele dzwonią..

Miał wygrać Duda jak;

Komorowski na pasach zakonnice przejedzie i to w ciąży..

Taka opinię wyfasował Michnik z GWna..

Tymczasem;

to nie Komorowski a Henryk Wujec !

I, nie zakonnicę ale pieszego..

Czy ten pieszy był w ciąży.. zgodnie z wytycznymi GENDER na razie nie wiadomo..

Jedno co się zgadza, zdarzenie miało miejsce na pasach,

Tu, Michnik, z GWna się nie pomylił..

Michnik z racji wieku zbliża się do określenia "stary grzyb", takie to zalety upływającego czasu....co wcale a wcale nie oznacza , że na grzyby chodzi..

Na co Michnikowi tyle lasów..? co to chcą nam zabrać? Tego nie wie nikt.

. Tymczasem PODOBNO ... za mordy popełnione przez Szechtera , Baumana..i innych funkcjonariuszy ŻYDOWSKICH.. NKWD..UB.. i temu podobnych służb "wyzwoleńczych".. Izrael ...podobno- za namową USA...chce nam oddać Wzgórza Golan..

.jako rekompensatę odszkodowawczą..

Dobrze aby te wiadomości się potwierdziły.

.Wreszcie,  byłaby j bakaś sprawiedliwość od naszego sojusznika zza oceanu..

GWna nie próżnują..

przekręcają wypowiedzi Kaczyńskiego..rektora UW..

czyli życie wróciło do normy.. a,że GWniana to norma..no cóż..tak jak i gazeta..

Jątrzą ..skłócają..ZGODA widać w narodzie POLSKIM stawia pod znakiem zapytania przejecie Polskich Lasów...

Vote up!
6
Vote down!
0

poko

#1481218

Me(n)dialni funkcjonariusze wykonuja dyrektywy Urbana także dlatego,że są mentalnie do tego przygotowani, są albo kolejnym pokoleniem, kolejna gałęzią dynastii wywodzących się jeszcze z czasów stalinowskich - vide rodzina Kraśków...a Michnik? On był zawsze  koncesjonowanym "rewolucjonistą" - syn stalinisty i ideowy komunista takim jest i dziś, a jego niepolskie pochodzenie tylko wpływa na jego agresywny antypolonizm...

Vote up!
8
Vote down!
0

Yagon 12

#1481220

Nawet w dobie internetu,przy powodziach i innych zdarzeniach np. Opole kiedys kazdy operator amatorskiej krotkofalarskiej stacji za cene zycia! Jestesmy mala techniczna spolecznoscia i niech tak zostanie! My nie chcemy poklasku! Moglbym podac znak,ale po co!

Vote up!
5
Vote down!
0

ronin

#1481230

Witam! Media staraja sie byc wrazliwe! Urrwy chca byc nagla Polska! Te psy czerwone z mafijnym ukladem utopimy w Wisle! Chcemy przywrocic Panie Prezydencie Andrzeju Duda oddzialy Armi Krajowej,ktora ta armia w chwili zagrozenia zewnetrznego bedzie bronic Polski! Jest nas dziesiatki tysiecy Polakow ,ktorzy chca sluzyc Polsce! My bandytom nie odpuscimy! Witamy Panie Nasz Prezydencie Polski!

Vote up!
4
Vote down!
0

ronin

#1481237

no cos Ty Druchu ???

a co na to RYBY ???

Kolego w zadnym razie !

utylizowac tak !

jak najbardziej, ale prosze ekologicznie ;-)

 

ja Tyz z Warszawy i na takie okropienstwa nie pozwalam, prosze wislanskie rybki nie obciazac takimi smieciami...,

ale bardzo prosze ;-)

pzdr.

Vote up!
1
Vote down!
0

chris

#1481349

Nie zapomnijmy również o partyjnych funkcjonariuszach z publicznego Polskiego Radia, szczególnie z Programu 1. Oczywiście wykonywali oni służalczo polecenia swoich przełożonych.

Ci wszyscy Grzesiowscy, Molaki, Wydrychy, Szubartowicze i im podobni, przez całe lata całkiem jawnie popierali szerzący się w Polsce bolszewizm, krytykując jednocześnie PiS, a w czasie kampanii wyborczej stali oficjalnie po stronie urzędującego prezydenta. Za to co zrobił Grzesiowski podczas wizyty w studio Komorowskiego (słynne "my tu pana popieramy"), powinien natychmiast zostać odwołany z kierowniczego stanowiska, które wciąż zajmuje.

Vote up!
8
Vote down!
0
#1481226

Dziennikarzom– prowadzący każą kŁamać to...  Tym co dziennie karzą  miliony ->  CzyTających ich „prac(e/ę)”  nad „prawdą” objawioną …do ujawnienia …

W najlepszym  przypadku( za 50 lat) - bez  upadku „władz” proWadzących, dzielących, konfliktujących "rządzących"…

Władz( nie wymienionych w K.p.karnego) - RADykalnych = nie  zezwalających pryncypialnym prokuratorom, na kontynuowanie śledztw prowadzących (od 1998 roku) do pożądanych  procesów sądowych ( w przyszłości ?)  rozliczających i  oczyszczających LUD władzy…

POwstałej z LUDobójstwa  POdwładnych Podatników „państw praw” -  teorEtycznych…  

Pozdrawiam.           

Vote up!
4
Vote down!
-2
#1481234

W malo ktorym kraju TV oanstwowa ma tak wielka ogladalnosc jak w Polsce.

Przez ostatnie 25 lat TVP byla tuba rzadzacych - na poczatku moze nie nazbyt nahalna - ale w ostatnich 8 latach prezentowala juz czysta propagande i uznala za obowiazujaca stara zasade, ze klamstwo powtorzone tysiac razy staje sie prawda.

Trzeba odpolitycznic TVP - ale jak to zrobic? Jesli za odpolitycznianie wezma sie politycy (obojatenie jakiej opcji) - to zawsze wyjdzie im tworek z "wyjsciem awaryjnym" - czyli z mozliwoscia mianowania czy popierania "swoich".

Moze zatem trzeba zmienic zasady powolywania Prezesa i Zarzadu?

Proponowalbym... wybieralnosc Prezesa TVP w wyborach powszechnych (skoro panstwo dotuje TVP - tzn. ze dotuje ja kazdy obywatel - bo podati w Polsce placi kazdy - nawet najbiedniejszy (np. kupujac cokolwiek w sklepie).

Warunkiem uczestnictwa w konkursie musialaby byc... bezpartyjnosc kandydata (od wczesnego dziecinstwa) - wszak dobry dziennikarz winien byc bezpartyjny.

Wybory moglyby odbywac sie razem z prezydenckimi - koszt dodatkowej kartki i urny niewielki - a jaka niezaleznosc tak wybranego Prezesa!!!

Vote up!
2
Vote down!
0

mikolaj

#1481298

Jestem za całkowtym zlikwidowaniem TVP. Kiedyś mialam inne zdanie. Ale ostatnio, kiedy zobaczyłąm, jak za pieniądze z abonamentu, który płacę, indoktrynowani sa moi sąsiedzi, zwolnieni juz z tego obowiązku, to mnie ruszyło.

Nie chcę juz też, żeby w telewizji rzadzilła opcja polityczna, którą popieram. Może się mylę, ale Lis wrócil  do TVP w czasach rządów PiS, a Monika Olejnik była tam stale obecna i stale szczuła.

 

Vote up!
1
Vote down!
0
#1481563