Konferencja 11 marca - walczymy o ustawę do końca.

Obrazek użytkownika Piotr Szelągowski
Kraj

(foto: koszulka rocznicowa - projekt ustawy upamiętniającej 11 lipca 1943 rok)

Informacja od Prezesa Witolda Listowskiego:

"Zaproszenie do Warszawy: 11 marca 2017 roku o godzinie 12.30. konferencja historyczna dotycząca przeprowadzenia w 1947 roku operacji „Wisła”. Konferencja odbędzie się w budynku „Pasty” w Warszawie przy ulicy Zielnej 39 oraz na VIII Warszawską Miesięcznicę Wołyńską, która odbędzie się 11 marca 2017 roku o godzinie 17-tej na Skwerze Wołyńskim w Warszawie.

Kresowianie domagają się uchwalenia przez Sejm Rzeczypospolitej Ustawy potępiającej zbrodnię ludobójstwa dokonanego na Polakach zamieszkałych na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej przez Organizację Ukraińskich Nacjonalistów i tzw. Ukraińską Powstańczą Armię oraz Ustawy o Narodowym Dniu Pamięci Ofiar ukraińskiego ludobójstwa.

Oto program konferencji w 70-rocznicę Operacji "Wisła", która zakończyła ukraińskie ludobójstwo dokonane na Polakach w latach 1939-1947.

dr Lucyna Kulińska - Kraków

„Stan zagrożenia ludności polskiej ze strony band OUN- UPA w latach 1944-1947 w świetle dokumentów Ministerstwa Administracji Publicznej”.


prof. Czesław Partacz - Koszalin


„Operacja "Wisła", a Polska Racja Stanu”


dr Andrzej Zapałowski (Uniwersytet Rzeszowski)


„Ukraińska narracja w sprawie Operacji ‘Wisła’”.


dr Bogusław Kuźniar (Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Przemyślu)


„Operacja ‘Wisła’ jako realizacja naturalnego prawa RP do obrony swojego terytorium i ludności”.


Artur Brożyniak (IPN Rzeszów)


„Działania Przemyskiego Kurenia UPA w okresie operacji”.


Piotr Szelągowski


Film: „Zapomnij o Kresach”


Po tej konferencji Kresowianie zapraszają wszystkich chętnych, a szczególnie młodzież i Warszawiaków na godzinę 17.00 na VIII Miesięcznica Wołyńska na Skwerze Wołyńskim w Warszawie.


Miesięcznice odbywają się każdego 11-tego dnia miesiąca w centralnych punktach Warszawy. Miesięcznice Wołyńskie są inicjatywą ponad środowiskową i ponad partyjną łączącą wszystkie środowiska kresowe i patriotyczne, którym droga jest pamięć ofiar ukraińskiego ludobójstwa.Witold Listowski


Prezes"Przypominam informacje o projekcie ustawy (z zeszłego roku w kontekście wizyty księdza Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego): ]]> Ustawa 11 lipca – ks Isakowicz w Swarzędzu o projekcie i o spotkaniach w Wielkopolsce, ]]>


W sejmie RP (stream sejmowy):]]> W sejmie i pod sejmem 7-go lipca. ]]>

Ustawa musi zostać uchwalona to musimy uświadomić Polakom - dla obrony przed zalewem nacjonalistów z Ukrainy.

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (3 głosy)

Komentarze

Kresowianie od wielu dziesiątków lat zmagają się z murem milczenia w sprawie ludobójstwa na Wołyniu i Kresach podczas II wojny światowej. A jednak nie ustają w tej chwalebnej pracy, która z wolna przynosi błogosławione owoce. Idzie to niezwykle opornie, gdyż każdy z natury chce słyszeć tylko dobre newsy, ale wytrwałość Kresowian zwycięża. Poza tym demoniczne siły od lat propagandowo usiłują skierować nasze myślenie właśnie by zapomnieć, a bo to była wielka tragedia, a bo to komu dziś potrzebne, takie rozdrapywanie bolesnych ran?! Tymczasem świadectwo męczeńskiej śmierci tysięcy polskich, niewinnych rodzin to prawdziwie narodowy skarb! Pozdrawiam Piotrze.

Vote up!
3
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1534382

Poprawię Ciebie - nie tylko Kresowianie, ale też inni Polacy walczą o Prawdę. Ja nie jestem Kresowianem, a wybrano mnie na Prezesa stow Kresowego. Dlaczego? Ponieważ od lat pokazuję determinację w tym co robię na temat prawdy o zbrodni.

Dla dobra i Polaków i Ukraińców - naszych przyszłych pokoleń. Powinni wyzbyć się nienawiści - pamiętać o prawdzie i bólu. Przyznać się do złego i uścisnąć sobie dłonie w imię przyszłości.

Tego jednak nie widać po tamtej stronie... i to jest smutne.

Vote up!
2
Vote down!
0
#1534391