Polonio walcz!!

Obrazek użytkownika patria
Świat

Nie mam pojęcia czy Polacy "wstali z kolan". Dlaczego? Ponieważ moim zdaniem pomimo prowadzonej ohydnej polityki wstydu trwającej od dziesięcioleci uważam, że nigdy na kolanach nie byliśmy. Śmiem tak twierdzić bo to jest prawda. Gnojeni od pokoleń zachowujemy się odpowiedzialnie i tak jak należy.
 Co innego nasze władze, one tak się poczuły. Naprawdę wierzę w to, że zachęcone poparciem w sondażach i wzrostem gospodarczym  mogły dojść do wniosku iż mogą pójść za ciosem i wmówić "ciemnemu ludowi" że są jakimś liczącym się sojusznikiem izraelskim i amerykańskim. Sam fakt, że przyznały się ustami ministra Jakiego o konsultowaniu ustawy IPN ze stroną izraelską, świadczy moim zdaniem o tym, że na żaden szacunek nie zasługują. Podejrzewam równocześnie, że jest bardzo możliwym iż podobnie jak poprzedni rząd obiecały kasę żydom z USA i w związku z tym poczuły się zszokowane reakcją swoich sojuszników. Nie mam pojęcia jak to miało zostać sfinalizowane ale, że miało to jest fakt. Jak inaczej wytłumaczyć wstrzymanie Ustawy Reprywatyzacyjnej?
W tej ustawie bowiem wyraźnie było napisane, że odszkodowania dotyczą jedynie części utraconych majątków i co najważniejsze jedynie Polaków. No i tutaj jest problem bo żydzi delikatnie odpowiedzieli rządowi polskiemu, że...
cyt:
" Chyba tęsknicie za reżimem komunistów. Zapłacicie nam za ustawę reprywatyzacyjną – stwierdzili w połowie listopada 2017 r. w wywiadzie dla DGP amerykańscy pełnomocnicy żydowskich rodów. Kathryn Lee Boyd, partner w kancelarii McKool Smith, uważa, że przyjęcie przepisów w proponowanym brzmieniu będzie dyskryminacją m.in. Żydów ocalonych z Holokaustu.
Chodzi o to, że ustawa reprywatyzacyjna doprowadzi do wygaszenia roszczeń o zwrot nieruchomości znacjonalizowanych po wojnie. W zamian za to uprawnieni uzyskają prawo do rekompensaty wynoszącej od 20 do 25 proc. wartości nieruchomości (według stanu nieruchomości na dzień nacjonalizacji i cen obecnych). Tyle że prawo do rekompensaty będzie przysługiwać tylko Polakom i to pod warunkiem, że w chwili nacjonalizacji odebrany grunt też należał do obywatela polskiego."

]]>http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1102212,ustawa-o-ipn-izrael-blokuje-...]]>
W związku z tym nasz wstający z kolan rząd wstrzymał tą ustawę coś tak w połowie lutego ale... już wyciągnięto ją z kosza!!  Jak się bowiem okazuje. Po pewnych "zmianach" będzie już z nią wszystko oki.
cyt:" Przesłanka posiadania obywatelstwa nadal będzie, lecz będzie dotyczyć tylko daty przejęcia nieruchomości przez PRL. Czyli warunkiem będzie to, by wywłaszczony kilkadziesiąt lat temu był Polak. Spadkobierca występujący o rekompensatę będzie mógł być dowolnej narodowości. Bezzasadny stanie się więc już zarzut środowisk, które podkreślały, że nie można pozbawić praw osób, które opuściły Polskę za Gomułki, Gierka czy Jaruzelskiego i przyjęły inne obywatelstwo."
]]>http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1108741,zmiany-w-duzej-ustawie-rep...]]>
Jak to wszystko czytam to jestem przerażona... Pytam się co jeszcze zostanie zmienione? Po doniesieniach onetu, że nasz prezydent i premier są be i Trump nie ma życzenia się z nimi spotykać rewelację tą już wieczorem zdementował sam Departament Stanu USA ale.... cóż to? Doradca PAD Szczerski natychmiast wylatuje na rozmowy do juesej? Co tak nagle?
Nie no, oczywiście, że spotka się z doradcami Prezydenta USA, będzie rozmawiał o sprawach NATO i Trójmorza itd itp, przynajmniej tak mamy uważać...
Mam jednak pytanie i to zasadnicze. Dlaczego w planach brakuje spotkania z naszą Polonią?
Nasza polska Polonia walczy po raz kolejny o nas wszystkich tutaj. Jak zawsze można polegać i wierzyć, że zrobi co tylko w jej mocy. Dlatego właśnie napisałam wcześniej, że Polacy czy tutaj czy tam za oceanem nie muszą wstawać z kolan.
cyt:
"W planie działania jest interwencja Polonii w biurach poselskich Kongresu USA, aby odrzucono proponowane ustawy – uchwalona już w Senacie S.447 i przygotowywana w Izbie Reprezentantów H.R.1226.
W niedzielę, 11 marca jest zarezerwowana sala w Falls Church pod Waszyngtonem. Uczestnicy akcji będą mogli spotkać się i przygotować do wizyty w Kongresie następnego dnia. Planowane jest podpisanie rezolucji. Nastąpi podział na grupy, które udadzą się do przypisanych im kongresmenów. Ponieważ Kongres liczy ponad 400 posłów, wytypowane będą kluczowe osoby, które mogą wpłynąć na przebieg głosowania. Na pewno będą wśród nich członkowie Komitetu Spraw Zagranicznych, który ma się zająć tą ustawą. Na pewno będą też tam kongresmeni z okręgów o znacznym procencie wyborców polskiego pochodzenia.
Oprócz tego, informacje o niezwykle silnych i licznych argumentach prawnych, politycznych i moralnych będą przedstawione wszystkim kongresmenom. Uczestnicy będą poinformowani o regułach zachowania się w Kongresie. Będzie też przygotowany dla
nich konspekt z przeglądem zasadniczych argumentów przeciw ustawie.
W poniedzialek, 12 marca:
I. Wizyty w biurach według przydzielonych grupom kongresmęnów
II. Od 10 do 14 jest już zarezerwowana dla nas sala w Kongresie na spotkanie Polonii z kongresmenami.
Zaproszenia będzie wysłane do wszystkich reprezentantów.

 ]]>http://dziennikzwiazkowy.com/polonia/interweniujemy-w-waszyngtonie/]]>


Jak to jest możliwe, że pan K.Szczerski będąc tam nie spotka się z  200 osobową delegacją Kongresu Polonii Amerykańskiej, która specjalnie  zjedzie do Waszyngtonu 11 marca w niedzielę a w poniedziałek będzie walczyć o nasze polskie i jakże ważne sprawy? Od czwartku do niedzieli nie znajdzie na to czasu?
Z tą samą Polonią która liczy w USA ponad 10 milionów? która zmobilizowała się i walczyła o przystąpienie Polski do NATO  ale również po zmasowanej kampanii środowisk polonijnych zabezpieczono nienaruszalność naszych granic na Odrze i Nysie a teraz walczy jak może o zablokowanie ustaw 427 i 1226?  Ustaw które otworzą drzwi do skoku na setki miliardów dolarów oraz majątek polski. Następne podejście do tematu Jdeopolonii?
Jak to możliwe, że zabiegają o takie spotkania wszyscy kandydaci na prezydentów USA, także D. Trump a pan prezydencki doradca K. Szczerski ma to gdzieś?
Nie wstał z kolan czy jak?
Nie myślcie, że Polacy tego nie widzą... tego waszego przerażenia. Zamiast jako przywódcy kraju, którzy sami uczynili z Polski bazę amerykańską narażając nas wszystkich na bezpośrednie  zagrożenie ... zamiast przynajmniej zażądać ukrócenia bezczelnych roszczeń żydowskich wobec wiecznie dźwigającego się z biedy i ubóstwa Narodu, co widzimy i słyszymy?
Moim subiektywnym zdaniem widzimy jedynie gówniane "patriotyczne gesty" na stulecie odrodzenia Polski czy oddając cześć Żołnierzom Wyklętym.
To są moim zdaniem puste nic nieznaczące gesty....

]]>https://www.youtube.com/watch?v=jqjhJcb8wVQ]]>

 

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.9 (15 głosów)

Komentarze

KOMPROMITACJA

Jeszcze przeżyjemy wielu panów Szczerskich i wielu PAD-ów a robić trzeba swoje pro publico bono.

Dziękujemy Polonio Amerykańska. Tak trzymać!

Vote up!
6
Vote down!
-1

Apoloniusz

#1559541

Ponad 10 milionowa Polonia robi co może a u nas cisza? :(

Polaków w USA jest więcej niż żydów w Izraelu (ponad 8 milionów) i ja nie wiem czy im się uda wstrzymać te ustawy ale... szacunek dla nich za pełną mobilizację.

Nasz rząd o miliardach które chcą nam ukraść żydzi po prostu milczy!! a to jest przyszłość nasza, być czy nie być...

Wkurzające jest to, że o tej desperackiej próbie ratowania naszego kraju milczą i nasze media i rząd i opozycja... wszyscy!!

 

Pozdrawiam :)

 

Vote up!
6
Vote down!
-1

Astra - Anna Słupianek

#1559583

Notable III RP na czele z premierami nie po to jeździli do USA czy Kanady, żeby się spotykać z Polonią w sprawach dotyczących Polski czy Polonii. Żeby zachować pozory, to po załatwieniu tego co trzeba, z tymi co trzeba, łaskawie  "zaszczycali" swą obecnością polonijne gremia.

Wiele wskazuje na to, że Krzysztof Szczerski (być może człowiek do specjalnych zadań, który nie chciał zostać szefem MSZ) nie wyłamuje się z tej uświęconej i długotrwałej tradycji.

Pozdrawiam      

Vote up!
5
Vote down!
-1

jan patmo

#1559590

nie wiesz nawet, co oznacza "wstawanie z kolan", więc głupio sadzisz, że- nigdy nie byliśmy.

jasne, poprzednie rządy to udowodnily, ale trzeba mieć pretekst, by własne paranoje użyć do atakowania rządu. nic nowego. krecia robota, najlepiej na swoim przykładzie, jak to piS wmawia ludziom, że są cenionym sojusznikiem USA. tak to można neonitom, każdy normalny wie, że państwa mają interesy a zainteresowani wiedzą świetnie, dlaczego USA na nas zalezy. powiedziałbym, że bardziej niż nam na nich, co jest kolejną, niesamowitą okazją dziejową. i właśnie dlatego ktosie inspirują zohydzanie. 

 

tak samo temat reprywatyzacji. pobulwersować się publicznie tym, że Żydzi mieli polskie obywatelstwo a warto sprawę wreszcie zamknąć, w interesie samych wywłaszczanych Polaków. przebystra astra nawet nie widzi różnicy między nacjonalizacją własności polskiej a roszczeniami o mienie bezspadkowe.

wożenie się na Polonii amer. też jest żenadne, ale i do tego wypada byc w temacie. może i jakieś głupce uwierzą, że to jednolici hiperpatrioci, którzy masę dokonali (towarzysze, to oni zmusili Niemcy do uznania granic xD) a Polska ich olewa. trzeba miec pretekst do opluwania niczym parówki czy trybeusy; ktos nie jedzie- źle, pojedzie- też źle, bo pewnikiem spisek. a wgl to się nie spotka wg życzeń Zvezdy (miałby genialnie po to, by kłuć USA w oczy mieszaniem się w ich ustawodawstwo, ze wskazaniem zw. PiS z akcją Polonii). uścisk ręki pomoże, pewnie nawet Żydzi przegapią pretekst. towarzysze-sekretarze zawsze się spotykali z aktywem. taa, dodaj jeszcze Astro Polonii, że nie musi wstawac z kolan- masz pojęcie o świecie, takie z własnych nieuczesanych. tak samo masz pojęcie o uroszczeniach, niedostepnych dla obyw.amer. jak i wymienianych ustawach, czego sie tyczą. pewnie judeopolonii xD

oczywiscie, zgodnie z nazibolszewicką narracją, wojska USA w Polsce sprowadzają "bezpośrednie zagrożenie". brawo towarzysze! jakoś zagrożenia nie widziałaś, gdy na neonie groziłaś "ostatniemu sprawiedliwemu" za zdanie odrebne na temat rozbioru Ukrainy z Rosją. wydumana agresja, wspólna granica, pacyfikacja buntowników- zagrożeń niet, bo wielka rossija pomoże, byle, jak to powiadasz, "odwrócić sojusze". ruskie bazy trzeba chwalić, one bronią ale amer. wojska zagrażają, choć to żołnierze jednego sojuszu. byle być z ruskimi, to wtedy zagrożeń niet. 

dlatego warto osmieszać patriotyzm i deprecjonowac patriotyczne "gesty" władz. "gówniane", jak to poetycko określa Astra, powszechnie znana z wysokiej kultury i prawdziwopolactwa.
to równiez przewidywalnie na ruskiej zasadzie obsmarowywania: nie zrobią- źle, zrobią- też źle (a może i spiseq!!!111jeden!!!).

obawiam sie, że padliście ofiarą własnej propagandy. ruskie inspiracje, celne w takiej niszy, tak was zainfekowaly, że odlecieliscie zupełnie a do tego macie innych za idiotów. na portalach dla szurów to bywa prawdą, dalej-gdzieś niekoniecznie. tu mamy przypadek nieuleczalny, choćby dlatego że ściśle zw. z neonitami, gdzie zab. myslenia pogłębiają się a i własny schemat blogowania nie pomaga- wsadzić parę cytatów, pomiędzy nimi swoje obowiązkowe oburzenie, spiski, żydów i krytyke USA. choć jak sie nie ma pojęcia o swiecie a koniecznie chce zabłysnąć na neonie, to tak wygląda agit-propska publicystyka z riserczem.

 

Vote up!
1
Vote down!
-5

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1559546

Kiedy jest potrzebny ze swoim obrazkiem pt. "Obywatelu nie pieprz bez sensu"? 

Bo to jest jedyna rozsądna odpowiedź na powyższe żenujące wypociny @kontrik.

Vote up!
2
Vote down!
-2

Lotna

 

#1559598

jezdem,żyje

Vote up!
4
Vote down!
0
#1559599

W Chicago odbywają się  liczne protesty Polonii przeciwko szkalowaniu Polski i polskiego rządu - także przez totalnych europosłów.

Vote up!
4
Vote down!
0
#1559604

zdziwiłbym się, gdyby pojawił sie rzeczowy argument. dyskusja o faktach mogłaby tylko zniszczyć narrację hurra-nasizmu i oburzenia w licytacji, kto jest najwiekszym prawdziwym Polakiem. to dlatego skrajne nieuctwo z manipulacjami i chamstwem nie przeszkadza. jak widać, jest jednak sekciarska nisza, której największym wrogiem, po bolszewicku, będzie konfrontacja prymitywnej hagady z prawdą.

Vote up!
0
Vote down!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1559637

Funduszy by ich ściągnąć do Polski.

Ale za to mają fundusze i to nie małe dla żydów i banderowców.

Minister Gliński hojną ma rękę dla żydów, 100 milionów na cmentarze, 100 na kulturę i teatry i muzeum żydowskie.

A rząd miliony pożyczek dla bankruta Ukraińskiego i dostawy gazu, na wieczne oddanie z podatków podatnika Polskiego.

A banderowcy w podzięce dla Polski, coraz bardziej ją opluwają i ją zniesławiają.

Tak to jest dobra zmiana, ale dla żydów i banderowców.

Vote up!
3
Vote down!
-1

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1559640