Drastyczna wrażliwość banderowców

Obrazek użytkownika patria
Kraj

Pomnik Rzezi Wołyńskiej najprawdopodobniej stanie w Toruniu  i jest autorstwa Andrzeja Pityńskiego. Nie jest to jak go niektórzy przedstawiają jakiś nieznany autor. W Wikipedii można przeczytać o jego pracach i pochodzeniu. 
Dla mnie ważniejsze nawet od odznaczenia go przez Andzeja Dudę w tym roku Orderem Orła Białego za zasługi na polu kultury, jest właśnie fakt jego pochodzenia. Dla mnie to zawsze ważne jest, że jakimś dziwnym trafem Polacy w pełnym tego słowa znaczeniu jakoś dziwnie pod górkę mają. Autor tego pomnika również zalicza się do nich.
cyt: 
"Urodził się jako syn pary partyzantów antykomunistycznych, Aleksandra Pityńskiego ps. „Kula” i Stefanii Pityńskiej ps. „Perełka”. Był siostrzeńcem Michała Krupy ps. „Pułkownik”. Pod koniec lat 50 wraz z ojcem wspomagał i zaopatrywał aktywnych żołnierzy wyklętych, w tym Michała Krupę."


Otóż pierwotnie ten pomnik miał stanąć w Jeleniej Górze tyle, że radni odmówili zgody. W ogóle rozpętała się nagonka w mediach polskojęzycznych i tych prawdziwie ukraińskich, że ... zbyt drastyczny jest.
Pytanie za 100 pkt. a jaki ma być?
To wszystko w ogóle dziwne jest, te groźby ze strony naszych "braci" tutaj... w Polsce zwłaszcza.
cyt:

"Nowy pomnik rzezi wołyńskiej przedstawia dzieci przebite widłami. Według informacji Onetu 15-metrowy monument stanie w parku Pamięci Narodowej w Toruniu, którego powstanie zapowiedział Ojciec Tadeusz Rydzyk. Zdjęcia pomnika pokazaliśmy ekspertom zajmującym się stosunkami polsko-ukraińskimi: Katarzynie Pełczyńskiej-Nałęcz, dyrektor Programu Otwarta Europa w Fundacji Batorego, Adamowi Balcerowi ze Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego i Andrzejowi Szeptyckiemu z Instytutu Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego. Naukowcy są przekonani, że monument wpłynie negatywnie na wzajemne stosunki."


Fundacja Batorego zwłaszcza i pan Szeptycki to faktycznie "eksperci" od udzielania rad Polakom w sprawie pomników strasznej w końcu polskiej historii...
Ciekawe swoją drogą kiedy znów usłyszymy, że to Rosja chce mieszać w naszych stosunkach? Ojciec Tadeusz Rydzyk miałby być ich agentem?
W zeszłym roku w końcu nazwano ludobójstwo ludobójstwem, tyle, że znów okazało się, że zamiast ustawy jedynie uchwała została niestety.
cyt

"11 lipca w 1943 roku Ukraińska Powstańcza Armia (UPA) dokonała skoordynowanego ataku na około sto wsi i miejscowości zamieszkałych głównie przez Polaków w Galicji Wschodniej i na Wołyniu. Historycy szacują, że w czasie rzezi wołyńskiej zamordowano około 100 tys. Polaków. W marcu 2016 r. Kukiz'15 złożył ustawę ustanawiającą 11 lipca jako dzień pamięci ofiar ludobójstwa dokonanego prze OUN i UPA na Wołyniu.
- Zakładaliśmy, że w Polsce nastąpił pewien przełom i będzie możliwe nazwanie w końcu oficjalnie rzezi wołyńskiej ludobójstwem - wyjaśnił Stanisław Tyszka. - Ten projekt został zamrożony przez PiS - dodał. Gość Jedynki zauważył, że wprawdzie były później propozycje uchwały PiS w tej sprawie, w której pojawiało się określenie "ludobójstwo", ale obniżona została ranga z ustawy na uchwałę"

Tylko dzięki posłom Kukiz15 wykreślono z treści tej uchwały słowa o "bratobójstwie". Natomiast sama uchwała nie przeszła nawet przez aklamację i musiało odbyć się głosowanie przy 10 posłach (PO i Nowoczesna) wstrzymujących się!
 W treści uchwały jest mowa o liczbie ponad 100 tys. ofiar.
Chciałabym zapytać na jakiej podstawie ustalono tą liczbę. Otóż na takiej, że ustalili to "naukowcy". Ciekawe którzy, ci z Fundacji Batorego? może koledzy pana Szeptyckiego?
Prawda jest taka, że nikt nie ma pojęcia o skali tej potwornej rzezi. Istnieją szacunki, że zginęło od 300 tys. do nawet pół miliona!!


Podejrzewam, że nigdy się tego nie dowiemy, bo nigdy nie dojdzie do zgody Ukrainy na ekshumację.
Na samą myśl, że te setki tysięcy polskich ofiar leżą przysypane jak... zwierzęta, bez grobów, krzyży, modlitwy... 
Otóż wtedy szlag mnie trafia, że to maleństwo przebite tryzubem wydaje się psuć banderowską legendę nie tylko zwolennikom UPA ale i SS Galizien, którym oodano hołd w zeszłym roku pod Brodami przy udziale władz lokalnych i duchowieństwa.
To za mało, ta uchwała..a udawanie, że nic się złego nie dzieje w stosunkach polsko-ukraińskich to jest błąd historyczny za który przyjdzie nam drogo zapłacić jeśli nic z tym nie zrobimy już dzisiaj. Na razie jest przebąkiwanie coraz głośniejsze o polskiej zbrodniczej Akcji Wisła, naciski na to jakie pomniki wolno nam stawiać a jakie nie, bo drażnią banderowców.
Tyle, że już niedługo zakłamanie strony ukraińskiej i bezmyślne, głupie milczenie strony polskiej doprowadzi do zafałszowania historii i na świecie zaczną pisać o ludobójstwie polskim na banderowskich bohaterach. 
Wypisz-wymaluj czeka nas powtórka z niemieckiej wersji historii i "polskich obozach zagłady"
Tak się tworzy historię... na początku przeszkadza maleńki chłopczyk nabity na tryzub na pomniku...

Źródła:
]]>https://pl.wikipedia.org/wiki/Andrzej_Pity%C5%84ski]]>
]]>http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/tak-ma-wygladac-nowy-pomnik-rze...]]>
]]>https://www.polskieradio.pl/7/129/Artykul/1641737,Ustawa-ws-ludobojstwa-...]]>

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.7 (15 głosów)

Komentarze

….."To za mało, ta uchwała..a udawanie, że nic się złego nie dzieje w stosunkach polsko-ukraińskich to jest błąd historyczny za który przyjdzie nam drogo zapłacić jeśli nic z tym nie zrobimy już dzisiaj".
Podobnie przecież się dzieje w stosunkach polsko-niemieckich i polsko –żydowskich. A więc nie rozumiem czemu się denerwujesz. Przecież to nic nowego. Czyżbyś uwierzyła w dobrą zmianę? A może w upadek komunizmu...czy może w kicz pojednania polsko-niemieckiego? Moim zdaniem nic z tym nie można zrobić...bo poprostu nie ma komu.
Demokratyczną większość, która usiłuje rządzić w Polsce stanowią ludzie uwikłani w przeróżne, tajne agentury, którzy gotowi są na każdą zdradę byle tylko nie ujawnino ich przeszłości. To dlatego tak łatwo można było zniszczyć „Solidarność” i każdy zryw niepodległościowy. To nie Kiszczak, Jaruzelski , „magdalenkowy układ”, „okrągły stół” przygotowali nam to co mamy....ale przede wszystkim ta zgraja uwikłanych zaprzańców, na których tamci mieli i mają nadal „haki”.
Pozdrawiam

Vote up!
6
Vote down!
-2

Verita

#1555208

"To nie Kiszczak, Jaruzelski , „magdalenkowy układ”, „okrągły stół” przygotowali nam to co mamy....ale przede wszystkim ta zgraja uwikłanych zaprzańców"

Czyżby to Braun

Grzesiu Braun

 

"„Mam takie odruchy niepokoju, żeby jesienna premiera tego filmu o zbrodni wołyńskiej, żeby przypadkiem nie okazało się, że jest wpisana w scenariusz napuszczania Ukraińców na Polaków i Polaków na Ukraińców. Żeby się nie okazało, że ktoś dlatego ten film puszcza ten film do dystrybucji, żeby pomóc Polakom w odpowiednim momencie przypomnieć sobie jakie są rachunki krzywd z tamtej strony i żeby wykorzystać to w prowokacji, w prowokacji politycznej, która będzie prowadziła do tragicznych wydarzeń. Tak, bardzo bym tego nie chciał i pójdę jak tylko będzie okazja film zobaczyć ale do Państwa kieruję też te uwagę żebyście zauważyli, że jest pewna tutaj niebezpieczna synchronizacja.”

Opis: O możliwości politycznego wykorzystania filmu „Wołyń” w reż. Wojciecha Smarzowskiego

Vote up!
7
Vote down!
-1

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1555214

Braun to polityk i tyle.

Ale jak myślisz, skoro o.Rydzyk na terenie Parku Pamięci Narodowej należącego do Redemtorystów i nie wymagającego żadnej zgody żadnych radnych zdecydował się umieścić ten pomnik, to czy on również zostanie posądzony o agenturę rosyjską? która chce skłócić bratnie narody? Nie dajmy się zwariować!!

 

Pozdrawiam

Vote up!
7
Vote down!
-1

Astra - Anna Słupianek

#1555216

Braun to polityk i tyle.

Dodam marnej klasy polityk

A o.Rydzykowi chwała za ten patriotyczny czyn

Vote up!
7
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1555218

To nie Grzesiu Braun. To jeden z ostatnich felietonów mądrego historyka - dr Leszka Pietrzaka , który się zajmuje badaniem tych czasów.

G. Braun to polityk, w dodatku bardzo młody...a i tak lepszy od tych wytartych weteranów, którzy ograniczyli suwerenność Polski przez podpisanie i ratyfikowanie traktatów, a którzy się mienią patriotami i stoją na pomnikach.

http://www.radiomaryja.pl/multimedia/myslac-ojczyzna-dr-leszek-pietrzak-4/

Vote up!
7
Vote down!
-2

Verita

#1555221

grześ pitoli aż ciężko słuchać ale widać pewne próby napuszczania, tj. kolejne i już nie tylko na terenie Ukrainy ale i Polski. ciekawe, komu na tym najbardziej zależy? i jak to się dzieje, że wychodzi to z prorosyjskich środowisk? takie Astry bardzo chcą pokazać Ukraińcom, że dla Polaków mają być zbrodniarzami i nie mają prawa do niczego. ciekawym dodatkowym wątkiem może być, że wg ABW ludzie Piskorskiego mieli przeprowadzać akcje wywołujące napięcie na Ukrainie i to w taki sposób, by zwalić na mniejszość polską. parę takich ośrodków działa i w Polsce.

Vote up!
6
Vote down!
-5

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1555239

Oj, Zawiedzony - ktokolwiek słuchał lub czytał Brauna - wie, że podobny styl wypowiedzi nie mógł wyjśc spod jego pióra.

Vote up!
2
Vote down!
-3

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1555243

Nie spod pióra ale wprost z ust.

Prawda zabolała

No to proszę zobaczyć ten film i wtedy głupio nie odpowiadać.

 

 

https://youtu.be/Ex4LRywWENs

 

ps.

 

„Mam takie odruchy niepokoju, żeby jesienna premiera tego filmu o zbrodni wołyńskiej, żeby przypadkiem nie okazało się, że jest wpisana w scenariusz napuszczania Ukraińców na Polaków i Polaków na Ukraińców. Żeby się nie okazało, że ktoś dlatego ten film puszcza ten film do dystrybucji, żeby pomóc Polakom w odpowiednim momencie przypomnieć sobie jakie są rachunki krzywd z tamtej strony i żeby wykorzystać to w prowokacji, w prowokacji politycznej, która będzie prowadziła do tragicznych wydarzeń. Tak, bardzo bym tego nie chciał i pójdę jak tylko będzie okazja film zobaczyć ale do Państwa kieruję też te uwagę żebyście zauważyli, że jest pewna tutaj niebezpieczna synchronizacja.”

Opis: O możliwości politycznego wykorzystania filmu „Wołyń” w reż. Wojciecha Smarzowskiego

Źródło: Grzegorz Braun cz #2 spotkania, Chicago 3 4 2016

Vote up!
6
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1555279

Zwracam honor!

Vote up!
2
Vote down!
-1

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1555348

Dziękuję.
Dodałbym jeszcze jedną skandaliczną wypowiedź Brauna na temat banderowców ale zostawmy to
Kameleon jak większość polityków

Vote up!
3
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1555388

Ja się wcale nie dziwię Twojej goryczy.

Najbardziej wkurza mnie ta bezrozumna uległość wobec dzisiejszej Ukrainy. W tej pożal się Boże uchwale sejmu nie dość że głosowanej bo nawet przez aklamcję nie przyjętej, otóż tam już wiedzą, że pomordowanych było "około 100 tysięcy"

Tylko, że jeszcze w czasach komuny mówiło się o 300 do 500 tysięcy ofiar pogromu.

Na innym portalu bloger, który tłumaczy teksty z włoskich portali, mieszkający w Rzymie tak napisał:

cyt

@Astra - Anna Słupianek 17:47:55

.
włoskie źródła podają 500 000 osób bestialsko wymordowanych!

pozdrawiam!

nadużycie link skomentuj

RAM 30.12.2017 18:06:27

http://astra.neon24.pl/post/141734,drastyczna-wrazliwosc-banderowcow

Jak myślisz, czy w ogóle pozwolą na ekshumację? Szczerze wątpię skoro nasi posłowie bez żadnych badań już stwierdzili w oficjalnym dokumencie, że było "około 100 tys.  Jeszcze do niedawna stosowano u nas ukraińską narrację o tzw "tragedii wołyńskiej" Mnie to w każdym razie przypomina ni mniej ni więcej tylko sformułowania o nazistach. 

Trzeba pamiętać o tych pomordowanych i nie dać się zakrzyczeć żadnemu rządowi, tak uważam...

 

Pozdrawiam

 

 

 

Vote up!
9
Vote down!
-1

Astra - Anna Słupianek

#1555215

... to będzie prawdopodobnie tak jak było w Jedwabnem. Jeżeli nawet za jakieś "wysokie pożyczki" zgodzą się na nią i rozpoczną....to pewnie jakiś wybitny mąż stanu znajdzie powody aby nie dokończyć. A to Polska właśnie. Na taką miłość nas skazali....

Rów w którym płynie mętna rzeka
nazywam Wisłą. Ciężko wyznać:
na taką miłość nas skazali
taką przebodli nas ojczyzną

Z. Herbert

Vote up!
11
Vote down!
-2

Verita

#1555224

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika ety został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

"Spisane będą czyny i rozmowy.
Lepszy dla ciebie byłby świt zimowy
I sznur i gałąź pod ciężarem zgięta."

naucz się parszywcu żyć beze mnie i gnij...

Vote up!
1
Vote down!
-3
#1555229

Za 20 - 30 lat kolejne pokolenia dowiedzą się, że bestialsko zamordowanych Polaków na Kresach wycenia się na  5 000 ?

http://www.stankiewicze.com/ludobojstwo/liczenie_ofiar.html

Pozdrawiam.

Vote up!
9
Vote down!
0

casium

#1555227

Pan Szeptycki... Czy to potomek tego Szeptyckiego ?  Андрей Шептицький, arcybiskup Lwowa, listownie gratulował Hitlerowi i kolaborował z Niemcami. Teraz świętym chcą go zrobić.  

Pomnik mnie się podoba. Oddaje prawdę, dlatego winnych w oczy kole.

Vote up!
7
Vote down!
0

ość

-----------------------------------

gdy prawda ponad wszystko, życie bywa piękne

wtedy żyć się nie boisz i śmierci nie zlękniesz

#1555234

Tak twierdzi ks.Tadeusz Isakowicz Zalewski. Jest niewątpliwie dobrze poinformowany.

http://isakowicz.pl/andrzej-szeptycki-przeklamuje-motto-filmu-wolyn/

 

Pozdrawiam

Vote up!
4
Vote down!
-1

Astra - Anna Słupianek

#1555236

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika ety został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1555235

owszem, pomnik jest drastyczny. nie każdy lubi epatowanie dosłownością. takie rzeczy nieraz zdarzały się w historii, dziś wiele śmierci również jest brutalnych, w bólu i mało estetycznych. u was tam, na neonie, spora gromadka lubowała się we wklejaniu pornografii zbrodni, w tym kobiety, równocześnie dorabiając sobie ideolo, że nigdy nie było takiego okrucieństwa i okropnych śmierci.

autor pomnika niespecjalnie ma "pod górkę", pomnik powstaje, klimat polityczny sprzyja, tysiące innych nie miały takiej szansy. jest oczywiste, że pomnik nie wplynie najlepiej na stosunki miedzynarodowe, więc nie ma sensu sie czepiac ekspertów. to mają być ci tytułowi banderowcy? bo osmielili sie wyrazić swoje zdanie? i nawet nie administrują neonem!

ludobójstwo to kwestia definicji, naukowa i nie tylko a nie do przegłosowywania. szukanie tu urojonych krzywd i podbijanie liczby ofiar nie jest właściwe. liczby są mniej-więcej znane, ekshumacje tu nie pomogą. poza cmentarzami leżała zresztą masa szczątków, cała Polska to jedno wielkie cmentarzysko. na towarzyszy ruskich jakoś sie o to nie oburzycie. dość tej talmudycznej dwulicowości, czyj kraj tego prawo, gdy Ukraincy chcą pomnika lub ktokolwiek wspomni o polskich zbrodniach to aj waj, giewałt, waszym przeszkadza nawet jak idą w procesji, za to mają klękać przed Polakami w nieskończoność. droga hejtu to pseudoprawicowość i syndrom niewolnika a właściwie ruskiego raba. wy zresztą idziecie dalej: sama piszesz jasno, że kto sie nie zgadza, ten nie jest Polakiem. nie różni sie to zbyt od stereotypowo pojmowanego banderyzmu, jest to lewacki fanatyzm obcy myśli polskiej.

nie ma co histeryzować i udawać obawy przed zakłamaniem historii. co do polskich zbrodni, to też się zdarzały. zwyczajnie chcecie mieć powód do hejtowania Żydów i Ukraińców zamiast poslugiwać sie moralnością katolicką. Wspólczuję Ukraińcom, zapłacili straszną cenę za swe ambicje z ręki tych, którzy i nas mordowali. Choćby i dlatego więcej nas łączy niż dzieli. A przy okazji: zbrodnie obciążają nie tylko bezpośrednich sprawców, ale i administrującą ówcześnie władzę niemiecką. Wcześniej zaś były zbrodnie sowieckie, przewyższające znacznie ukraińskie, w liczbie, zorganizowaniu i jasnym wskazaniu eksterminacji za pochodzenie. i dziś tam z tym nieciekawie a wielu chwali. dzięki neonom dowiedziałem sie jednak, że to sprawka żydów i nie wolno psuć braterstwa z ruskimi, bo dali nam PRL i najlepiej wspólnie napaść Ukrainę za grzechy przodków.

Vote up!
4
Vote down!
-4

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1555238

podaję za portalem Kresy.pl

"Marian Konieczny był także autorem pomnika ofiar zbrodni OUN-UPA (oficjalna nazwa: Pomnik Ofiar Ludobójstwa Dokonanego przez OUN-UPA na Ludności Polskiej Kresów Wschodnich) wzorowanego na znanym zdjęciu dzieci powieszonych na drzewie, które miało przedstawiać ofiary UPA w Małopolsce Wschodniej. W trakcie realizacji projektu okazało się, że na zdjęciu nie uwieczniono ofiary Ukraińców, lecz oszalałej cygańskiej matki z 1923 roku. Doszło do zablokowania projektu, oficjalnie z powodu formy pomnika przypominającej scenę ze zdjęcia, jednak pojawiały się także przypuszczenia, że pomnik zablokowano z powodów poprawności politycznej. Apel przeciwko wzniesieniu pomnika na placu Grzybowskim w Warszawie podpisały m.in. takie osoby jak Bogumiła Berdychowska, Seweryn Blumsztajn, Henryk Wujec czy Andrzej Wajda. Według doniesień „Przeglądu” niedokończony pomnik jeszcze dwa lata temu znajdował się Gliwickich Zakładach Urządzeń Technicznych"

http://niepoprawni.pl/blog/2218/martwe-dzieci-cyganki-ze-zbrodniami-oun-upa-w-tle

Vote up!
6
Vote down!
-2

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1555242

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika ety został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1555256

......a teraz jeszcze ten Pomnik Rzezi Wołyńskiej w Parku Pamięci Narodowej w Toruniu. Wspaniała myśl O. Tadeo i godne zamierzenie, które zdecydowanie popieram. Dziękuję patria. Naturalnie piąteczka! Przypuszczam, iż to contrik Cię wyminusował, co chwały mu absolutnie nie pzynosi. Ten Pomnik - Tułacz, którego nie chcieli wcześniej w Jeleniej Górze w Sudetach, autorstwa Andrzeja Pityńskiego z New York, oddaje klarownie prawdę o ludobójstwie, dokonanym przez zdziczałą OUN-UPA na Wołyniu i Kresach.

To żywe wołanie o prawdę i pamięć! Nie o zemstę, lecz o pamięć wołają ofiary! Kresowianie są wdzięczni za to żywe świadectwo, wykute w kamieniu i stali o męczęństwie naszych rodaków oraz za inicjatywę O. Tadeusza Rydzyka, by takie upamiętnienie powstało w Toruniu. Jesteśmy zawsze dozgonnie wdzięczni za każde upamiętnienie, a szczególnie tam w Toruniu (jeśli do tego dojdzie), w miejscu już i tak drogim wielu Polakom z całego świata.

O. Tadeo z Torunia. Zaczynał od zera! Modlił się i skupiał dobrych ludzi, wokół dobrych dzieł w służbie naroduł! Ile ten człowiek uczynił już dla Kościoła katolickiego i dla Polski, dla naszej wiary i kultury, dla historii i żywej pamięci o losach naszego narodu?! A ile się przy tym wycierpiał ale łaska Boża była przy Nim. Niezliczone są już dobre dzieła, tego ubogiego zakonnika Redemptorysty z Torunia. Przypomnijmy tylko te najbardziej znane, tak wyłącznie tutułem wdzięczności: Radio Maryja i milionowe rzesze słuchaczy, Nasz Dziennik i setki tysięcy nakładu, Fundacja Lux Veritatis i miliony płyt CD i DVD, książek o treściach religijnych i patriotycznych, Koncerty A To Polska Właśnie i wspaniała promocja kultury polskiej, Telewizja TRWAM docierająca do Polaków w USA i Kanadzie, Wyższa Szkoła Kultury Medialnej w Toruniu i ileś już wzkształconych roczników młodzieży, Geotermia i rozwój polskiej myśli techniecznej, Kościół ku czci Matki Bożej i zarazem Sanktuarium św. Jana Pawła II w Toruniu, wielu wszechstronnie wykształconych polityków, którzy już trwale i na lepsze zmieniają ojczyznę. Bóg zapłać O. Tadeo

Vote up!
7
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1555245

Dziękuję za wizytę na moim blogu. Spodziewałam się jej :)

Zawsze czytam Twoje wpisy, napisane pięknym stylem wprost chwytają za serce ... i tymi opwieściami sprzed rzezi i potem również. Serce pęka kiedy czytamy o nieludzkich mordach bestii nie ludzi... Żyli obok siebie przez stulecia na ziemiach często zaludnianych przez Polaków właśnie. To wschodnia Ukraina przeżyła głód stalinowski a nie Ukraińcy w Rzeczpospolitej a jednak to właśnie oni okazali się katami swoich sąsiadów.

Ojciec T.Rydzyk jest gościem i tyle!

Co do contrika... to nie jest bloger i ja jemu nic nie mam do przekazania. 

 

Pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego w oby lepszym 2018 roku :)

Vote up!
7
Vote down!
-1

Astra - Anna Słupianek

#1555261