Wyszło szydło z worka

Obrazek użytkownika pacyna
Kraj

    No i wyszło szydło z worka.

    W dniu dzisiejszym Sejm R.P. w całości odrzucił projekt ustawy obywatelskiej mającej na celu zredukowanie do minimum prawa do zabijania dzieci. Tylko pięćdziesięciu dwóch posłów opowiedziało się za przyjęciem projektu ustawy opracowanej przez Komitet Inicjatywy Ustawodawczej "Stop aborcji". Na 234 posłów Prawa i Sprawiedliwości aż 186 zagłosowało za utrąceniem projektu obrońców życia. Warto tutaj wymienić nazwiska tych, którzy zagłosowali przeciw tej ustawie. Zbigniew Ziobro, Beata Szydło, Jarosław Kaczyński, Witold Waszczykowski, Patryk Jaki, Beata Kempa, Ryszard Terlecki, Joachim Brudziński. Obok nich wymienię "antysystemowców" Pawła Kukiza i Piotra Marca zwanego Liroy-em. To, że dwóch ostatnich sprzeciwiło się tej ustawie nie dziwi mnie wcale. Są celebrytami i stoją tam, gdzie cała reszta celebrytów. Stoją tam, gdzie w sposób oczywisty musieli się znaleźć posłowie .Nowoczesnej i P.O. Jednk to, że Kaczyński, Szydło czy Ziobro stanęli po stronie lewactwa w zasadzie potwierdza moją opinię, że PiS nie jest żadną alternatywą oraz, że ma tyle wspólnego z prawicą, co i Hitler. Zdumiewające jest teżż to, że mordowaniu dzieci nienarodzonych nie sprzeciwiła się Beata Szydło, której syn Tymoteusz został wyświęcony na diakona. Jednak jeśli porównamy stanowisko Konferencji Episkopatu Polski z kwietnia i z pażdziernika tego roku dotyczące aborcji własnie, to zrozumiemy prawdziwość słów Pisma Świętego o tym, że "nie ma takiej bramy, której nie przejdzie osioł obładowany złotem", szczególnie w sytuacji, gdy rząd dzieli przywilejami na lewo i prawo, ze szczególnym uwzględnieniem ustawy o obrocie ziemią.

   "Prawicowość" PiS-u jest materiałem na osobny komentarz, ja bym jednak chciał odpowiedzieć na pytanie, które z mównicy sejmowej zadała Joanna Banasiuk z K.I.U> "Stop aborcji"- "Dwa tygodnie temu, przeważającą wiekszością głosów skierowali państwo projekt do prac w komisji. Chciałabym zapytać co się stało przez te 14 dni, że w pośpiechu, bez odpowiedniego zawiadamiania wnioskodawców, Komisja sprawiedliwości postanowiła odrzucić propozycje ustawy bez jakiejkolwiek debaty i bez prawa głosu dla wnioskodawców?" Otóż odpowiedż jest prosta. Wystarczy spojrzeć na budżet. Jeden rekordowy deficyt goni drugi, PiS już sięga jedną ręką po pieniążki pozostałe w OFE, by drugą sypać nimi obficie przed rozentuzjazmowany naród. Zanosi się na to, że rzeczywiste zadłużenie polskiego państwa niebawem przeskoczy próg TRZECH BILIONÓW ZŁOTYCH, a festiwal rozdawnictwa musi trwać, aby koalicja rządząca mogła utrzymać się przy korycie. Do tego celu niezbędne są pieniądze, które PiS pożycza tak samo jak wszyscy poprzednicy od międzynarodowych lichwiarzy, którzy pożyczają te pieniądze finansowym trupom nie tylko dla odsetek, lecz także dla trzymania pożyczkobiorców- czyli de facto narodów- na krótkim postronku. Gdyby ta ustawa przeszła, to Polska rzeczywiście mogłaby zdecydowanie skręcić w prawo i stać się liderem początku zmian w tej części Europy. Nasi wierzyciele doskonale zdają sobie z tego sprawę i zdecydowanie takich zmian sobie nie życzą. W końcu nasi wierzyciele robią też gigntyczne pieniądze na przemyśle aborcyjnym, więc o żadnych "odchyłach prawicowych" nawet mowy być nie może. 5OO+, mieszkanie+, darmowe leki dla seniorów+ i co tam jeszcze, a to proszę bardzo. Wszystko na kredyt, który zedrzemy z waszych dzieci i wnuków, jednak na takie bezeceństwa jak zakaz aborcji, czy kara śmierci SUWEREN NIGDY NIE POZWOLI.

    Oczywiście Jarosław Kaczyński podkreślił, że będzie podejmował "przemyślane działania" w celu uzyskania "tego skutku", jednak nie zdradził jak dokładnie ma ten skutek wyglądać. Trzeba też podkreślić, iż w tych trudnych chwilach", Prezydent wszystkich Polaków- Andrzej Duda- z niebywałą gracją schował głowę w piasek, i to tak głęboko, że nawet pięt nie widać. Zapewne- niebawem- wygłosi kilka nieistotnych słów swoim aksamitnym głosikiem. Gdy już kurz i pył bitewny opadną, a lekrze dalej będą mogli w majestacie prawa mordować chore dzieci, lub te, które wraz z rozpoczęciem życia będą ofiarami gwałtu. Tak moi mili, dziecko poczęte w wyniku gwałtu, też jest ofiarą gwałciciela. Jednak tych ostatnich -według statystyk-jest tylko jeden przypadek na tysiąc, co oznacza, że w kwestii mordowania ludzi chorych nadal idziemy dziarsko, szlakiem wyznaczonym przez takich "skrajnych prawicowców", jak wspomniany Adolf Hitler. W końcu wsparcie finansowe dla tych dzieci i ich rodziców obciążałoby budżet, a ważniejsze są przecież od jakichś tam kalek -które można w zarodku zlikwidować- subwencje dla partii politycznych z tegoż właśnie budżetu. 

   Porażka tej ustawy jest porażką całego narodu. To była nie tylko ustawa konieczna dla naprawy państwa jako całości, to była też ustawa która mogła pokazać lewactwu i zdrajcom, że obecny rząd przed "dobrymi zmianami" się nie cofnie. Mogła skierować Polskę na konserwatywną drogę, którą mogły podążyć także inne kraje naszego regionu, pokazując lewactwu i Sorosom "gest Kozakiewicza". Tak się jednak nie stało, a Kaczyński pokazał swoje miękkie podbrzusze. Pokazał, że "kryteria uliczne" wystarczą do skłonienia rządu do ustępstw, nawet wtedy gdy Suweren- Wierzyciel nie będzie się kwapił do dyscyplinowania rozbrykanych posłów z PiS z Kaczyńskim na czele. Możliwy jest scenariusz, w którym PiS dokona kosmetycznych poprawek w ustawie aborcyjnej, aby nieco przypudrować swój wizerunek pośród swojego elektoratu, jednak nie będą to zmiany przywracające normalność. Mam tylko nadzieję, że świadomi tego wydarzenia komentatorzy i publicyści przestaną nazywać PiS partią prawicową, że zaczną punktować PiS i jego akolitów za faryzeuszowskie i kłamliwe ogrzewanie się blaskiem Żołnierzy Niezłomnych. Ich "niezłomność" dziś pękła niczym bańka mydlana. To chyba na tyle. Ostatni gasi światło. 

3
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.3 (25 głosów)

Komentarze

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

...wyszły również inne powiązania i uzależnienia mgdalenkowego spisku, które widać są na tyle mocne i decydujące, że Polska ciągle pozostaje państwem teoretycznym.  Zatem Jarosław Kaczyński musi ciągle i wciąż podejmować "przemyślane działania".Dziwię się ,że ciągle i wciąż mu się to udaje. Dziwię się , że NP też się dają na to nabrać.Tylko Polski mi żal. Pozdrawiam

Vote up!
7
Vote down!
-8

Verita

#1521378

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika pacyna nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Mi też jest żal Polski. Niestety, wobec mamony jesteśmy bezsilni i wszystko (niezależnie jak prawdziwe) jest tylko wołaniem na puszczy. Te "przemyślane działania" obrazuje zapowiadana cela+, która jest zupełnie pusta.

Vote up!
4
Vote down!
-8

              

#1521379

dobrze napisane...zauważyłeś jakie oczy ma Beatka Szydło? Zobacz, zawsze takie dziwne zimne...
cynizm...
dziś straciłem nadzieję...bo okazuje się, że garstka Czarnych Modliszek i Wściekłych Małp potrafi zakrzyczeć większość...PiS hańbą dla Narodu...pozdrawiam

Vote up!
7
Vote down!
-8

http://trybeus.blogspot.com/

#1521383

    Ja tam nadziei zbyt wielkiej nie miałem, jednak ma to ten plus, że iluś Polaków przejrzy na oczy. Lepiej późno niż wcale. Szkoda jednak kolejnych zmarnowanych lat.

Vote up!
5
Vote down!
-7

              

#1521384

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika trybeus nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

a jest gdzieś link do głosowania, chciałbym wiedzieć jak głosowała posłanka z mojego terenu, jakbyś gdzieś miał to podrzuć...

Vote up!
5
Vote down!
-7

http://trybeus.blogspot.com/

#1521387

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

....drkj lstę psłów głsjących z przcw życ. Bt Szydł wygłsł mwę, z którj wynkł, ż chc pmgć mtkm rdznm w trdnj sytcj. (...) Ntmst ckł d fndmntlnj sprwy: czy dzc mją prw d życ? Pn Bt Szydł n zpwdzł żdnych dzłń, któr młyby zmrzć d wprwdzn prwnj gwrncj życ dl dzc njsłbszych, czyl pdjrznych chrby wdy gntyczn. rtykł pblkwny n strn: http://www.nszdznnk.pl/plsk-krj/167835,bldn-dyscypln-mrln-ps.html
Vote up!
5
Vote down!
-8

Verita

#1521389

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika pacyna został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Służę linkiem z portalu prawy.pl

http://prawy.pl/38539-lista-poslow-ktorzy-zaglosowali-przeciwko-pelnej-ochronie-zycia/

Vote up!
2
Vote down!
-8

              

#1521399

Z kim PIS tworzy koalicję rządową
 
Były jakieś nowe wybory że przeoczyłem
Vote up!
7
Vote down!
0
#1521403

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika pacyna nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

   Koalicję tworzą Prawo i Sprawiedliwość, Polska Razem i Solidarna Polska.

Vote up!
2
Vote down!
-6

              

#1521406

ooooo
 
a to ciekawe że to jednak PIS wygrał wybory
 
wiem też i pamiętam że jakaś koalicja wyszła na idiotę w  wyborach
 
ps.
PIS startowal jako koalicja ?
 
zakręciłeś się jak Londyńskie Eye
Vote up!
6
Vote down!
0
#1521428

Odrób lekcje, poszukaj i wróć. Na razie znów się ośmieszasz.

Vote up!
4
Vote down!
-6

              

#1521431

a może pamiętasz jaką aferę chciały zrobić POlszewiki że PIS to koalicja i co z tego wyszło
 
Odrób lekcje, poszukaj i wróć.

 

Vote up!
5
Vote down!
-2
#1521432

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika pacyna nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

A jakie to ma znaczenie? Tak Ziobro jak i Gowin są przywódcami swoich partii politycznych i wchodzą w skład rządu jako koalicjanci PiS. Startowali ze wspólnych list, założyli wspólne struktury w parlamencie, nadal jednak stoją na czele osobnych partii politycznych. Dlatego jest to koalicja. Tak Ziobro, jak i Gowin często ten fakt podkreślają.

Vote up!
3
Vote down!
-7

              

#1521433

"A jakie to ma znaczenie? "

A takie że PIS rządzi SAMODZIELNIE
 
a nie dzieli władzę z inną partią która startowała samodzielnie w wyborach
 
wtedy jest to koalicja rządową
 
Zrozumiałeś
PS
 
MINUSOW NIE DAJE BO WIEM ZE STAWIASZ PIERWSZE KROKI W "DYPLOMACJI PARLAMENTARNEJ"
Vote up!
4
Vote down!
0
#1521435

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika pacyna nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Oczywiście że się dzieli. Dlatego w skład rządu wchodzą przedstawiciele obu pozostałych partii. To, że startowali z KW PiS nie oznacza, że obie partie przestały istnieć.
A tak pół żartem, pół serio, to PiS rządzi samodzielnie, bo PiS to... PREZES
SLD ćwiczyło dokładnie ten sam manewr. Tak samo jak kiedyś PiS i M. Jurek wyszedł z koalicji.

Vote up!
2
Vote down!
-6

              

#1521440

Reakcja na wpis 

https://youtu.be/TrJ--3eiRFw

Vote up!
4
Vote down!
0
#1521441

Znamienne jest to, że PiS deklaruje, że nie nakłada dyscypliny na głosowanie w sprawach światopoglądowych.. :) Co znaczy, że albo całe to towarzystwo na wyścigi czyta z miny prezesa, albo brak dyscypliny jest zwykłą ściemą. Tak czy inaczej.. dzielni posłowie chodzą jak ponakręcane pajacyki (inaczej wyjaśnić tak głębokiej wewnętrznej przemiany dwustu osób w tak krótkim czasie się nie da). Co z kolei rzuca kolejny snop światła na tę organizację i pokazuje z jakim potworkiem mamy do czynienia.

Vote up!
4
Vote down!
-1
#1521445

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika pacyna nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Warto by było ustalić, kto miał tak przemożny wpływ na Prezesa. Chyba nie wróżka Sybilla, która oznajmiła, że jego władza zakończy się wraz z marszem parasolek na Nowogrodzką. Tego dnia nawet Mucha triumfowała.

Vote up!
2
Vote down!
-6

              

#1521448

Aborcja zasłoną dymną dla CETA.

Vote up!
1
Vote down!
0

ość

-----------------------------------

gdy prawda ponad wszystko, życie bywa piękne

wtedy żyć się nie boisz i śmierci nie zlękniesz

#1521544