Za młodość naszą i waszą dlaczego Paskiem adaptowanym przez Tatusia

Obrazek użytkownika Mości Zagłoba
Blog

Bo narodu duch zatruty to dopiero bólów ból. Zagłobą ja nic innego jak ducha budzę i łacinę upowszechniam, furmańską bardziej niż dopuszczoną przez taką owaką stylistykę makaronizmowo-politporawna okresu popowstaniowego pozytywizmem zwanego.

W rozumieniu historyjej naszej  my Polacy mamy pewien określony zgryz Zgryz ten idzie od okresu niewoli i cenzury jej towarzyszącej. Kiedy po pracach Herdera budziły się narody nasz budził się obsmarowany. Obsmarowany albowiem cenzorzy septentrio..., tfu moskiewscy i pruscy narracji wykrzywienia i stronniczości dopuszczanej do druku opowieści o Rzeczpospolitej custodiamus ,aby sam naród opowiadał o sobie jako o debilitas puerilia iactare na żadną państwowość niezasługujących.

Stąd, choć onego czasu trylogii przesławnej tatusia mojego Henryka Litwosa z Sienkiewiczów łacina językiem urzędowym w Polszcze była, to naród mówić miał rzekomo jak Kali moja czarny siostr  mówić. Bo głupie choć bitne i rześkie wsioki naszym pruskim i moskiewskim zaborcom ułatwiały administrację bezcennego łupu jakim był dla nich nasz kraj...

A być może albo i zapewne tudzież po prawdzie fraza natenczas mówiona po łacinie była bardziej potoczysta chociaż siarczysta niż w Imieniu Róży Umberto Eco spory uczonych mnichów i równie albo bardziej poprawna. Szlachta leciała łaciną w mowie i piśmie perfekt, wszak to prawie pół tysiąca lat rozwoju szkolnictwa i umysłów. Dokumenty sądowe, podręczniki, akta miejskie, etc Tatuś mój i Kalego zdaje się pisał był jak mu ruski cenzor folgował.

A przecież  owa Pierwsza Rzeczpospolita stworzyła zapas kultury na półtorej a raczej dwa wieki braku państwa. I to nie tylko duchowej ale i dupowej również czyli  w sensie gospodarki. Przecież Mikołaj ojciec Fryderyka Chopina tu do roboty przyjechał- był administratorem i buchalterem w Paca warszawskiej fabryce cygar. Podobnie jak przez wieki całe  inne nacje europejskie czy pozaeuropejskie -wszak chorągwie szkockie ze Szkotów się składały a niemieckie z Niemców, podobnie tatarskie z Tatarów. Byli unici, a pośród nich kościół ormiański, sądząc z końcówki pani Maryla Rodowicz z tey nacyej swój ród wiedzie.

Staram się jak mogę po nocy o te słowa, bo jak mówi pismo na początku było słowo. Pamiętajmy, że polonica i wszystkie prawie źródła od początków od najazdu Brzetysława palone były. Ostatnie palenie to palenie teczek w związku z dopalaniem wielkiego i sojuszniczego palenia Warszawy w 1944 roku.

W to palenie wpisuje się odpał owej reprywatyzacyjej obecnie z pewna taką nieśmiałością badanej. Kolejny przykład kompradorskiej pokraczności zaiste w stylu naturalistycznym  z dyskretnym urokiem burżuazji wykutym na zebraniach POP PZPR jak umiłowany i ukochany nasz kraj jak Oka długi i szeroki choć do prawdy o Polsce pasującym jak świnia do uprzęży husarskiego wierzchowca.

Dalszy ciąg tej Zagłoba Kampf zapewne nastąpi, chodzi wszak o młodzieży chowanie i wynikające z niego Rzeczypospolite

Adresatem tej szarży będzie młodzież od poczęcia po śmierć naturalną z akcentem na ten koniec zakresu zagrożony eutanazją a nie ten któremu aborcja zagraża.

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)