Kampania wyborcza Zjednoczonej Prawicy do Rady Miasta i Powiatu Dzierżoniowskiego

Obrazek użytkownika MoherJ
Kraj

W sobotę, wspólnie ze wszystkimi kandydatami Zjednoczonej Prawicy do Rady Miasta i Powiatu Dzierżoniowskiego z Komitetu Wyborczego PiS, rozmawialiśmy z mieszkańcami miasta o konieczności przeprowadzenia DOBREJ ZMIANY DLA DZIERŻONIOWA.
Wyjaśnialiśmy 5 założeń programowych dla Dolnego Śląska. W trwającej kampanii wyborczej w naszym regionie mówiliśmy, że PiS chce położyć duży nacisk na transport. Wśród propozycji znalazły się m.in. przebudowa autostrady A4, która miałaby usprawnić połączenie z zachodnią częścią województwa oraz budowa trasy szybkiego ruchu S8 od granicy z województwem lubuskim, przez Wrocław do granicy z Czechami oraz przebudowa trasy DK8 na odcinku Wrocław Kłodzko, co da możliwość nadania jej nazwy S8 i statusu drogi ekspresowej.
Pojawiła się również duża szansa na przywrócenie pasażerskiego połączenia kolejowego na trasie Legnica – Katowice a docelowo Jelenia Góra - Kraków. Projekt ma bardzo duże znaczenie dla Dzierżoniowa, spowodowałoby wzrost dynamiki gospodarczej powiatu przez otwarcie "okna" na Górny Śląsk i południe kraju. O tych zamierzeniach w poniedziałek na briefingu, przed wyremontowanym dworcem kolejowym, mówił minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Zadeklarował również przeznaczenie odpowiednich środków finansowych na remont istniejącej infrastruktury kolejowej.
Informowaliśmy też, że mamy program zdrowotny i mówiliśmy o planowanych inwestycjach w służbie zdrowia na Dolnym Śląsku.
Odpowiadając na pytania mieszkańców naszego miasta dowiedzieliśmy się, że oczekują na wdrożenie i realizację programu Mieszkanie+, bierzemy te sugestie pod uwagę i jeżeli tylko będziemy mieli realny wpływ na samorząd w Dzierżoniowie z pomocą rządu zrealizujemy go. Spotkania przebiegały w większości sympatycznie, chociaż nie brakło wyborców sceptycznie nastawionych do Dobrej Zmiany.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (5 głosów)