Rzeźni nie było. Kto jest tak naprawdę niebezpiecznym chuliganem?

Obrazek użytkownika Mieszczuch7
Kraj

To doprawdy żałosne, by w takiej chwili TVN24 i dziennik "Fakt" pokazywały w złym świetle polskich kibiców, jakby próbując podpierać czarną propagandę francuskich ]]>mediów]]>. Kibiców, którzy tak pięknie dopingowali naszą drużynę i pokazali ogromną klasę w tej serii rozgrywek! Z około 30 tysięcy polskich kibiców wspierających naszą drużynę w Marsylii TVN potrafił wyszukać i sfilmować kilku zbyt głośno śpiewających, kilku z piwem w dłoni, a "Fakt" sfotografować jednego łysola, zatrzymanego przez policję. W niusie pod tytułem "Polscy kibice już rozrabiają w Marsylii" piszą: "Polscy kibice opanowali Marsylię (...)". Jak pisałem w poprzedniej notce, Francuzi zakwalifikowali mecz Polska-Ukraina jako szczególnie zagrożony chuligańskimi atakami. Wytypowali nas na podstawie zajść w Warszawie z rosyjskimi kibolami podczas Euro2012 i powiązań kibiców z "ekstremalną prawicą". Ściągnęli więc do Marsylii tysiąc policjantów i żandarmów, umundurowanych i w cywilu. Dodam, że francuska policja nie certoli się tak jak nasza, potrafi pokazać swoją władzę, np. brutalnie obezwładnić i zamknąć przechodnia choćby za splunięcie na trotuar, jeśli przy tym wyrzeka na Państwo francuskie. Albo za samo fotografowanie policjantów komórką... Z pewnością francuscy gliniarze byli dzisiaj nastawieni na ostre bójki i zgarnianie Polaków na pęczki. I choć nie było przepychanek między kibicami polskimi i ukraińskimi, nie stracili oni okazji do ostrych interwencji. Pokazali, że mają armatki wodne i gaz łzawiący, dali pokaz siły. Udało im się jednak zatrzymać ledwie kilku polskich chuliganów. Bo tak naprawdę rozrabiaków było czterech na 30 tysięcy polskich kibiców.  

Francuskie media wcześniej z dużą ostrożnością wypowiadały się o rosyjskich kibolach, kpiąc nawet z brytyjskich opinii o rosyjskich "wojownikach", a zagrożenia upatrywały w Polakach! Tak nas widzą. Tak nas postrzegają ich władze, nasi unijni partnerzy, również ci koledzy PO-wców, PSL-owców, Nowoczesnych i KOD-owców z największych frakcji Parlamentu Europejskiego i Komisji. Może teraz wreszcie, po serii naszych meczy, ich media powinny zmienić ton narracji i dostrzec wreszcie, kto jest tak naprawdę niebezpiecznym chuliganem i nie tylko stadionowym? 

 

]]>http://www.fakt.pl/sport/pilka-nozna/starcia-kibicow-z-policja-przed-mec...]]>

]]>http://www.20minutes.fr/sport/football/1870179-20160621-euro-2016-quatre...]]>

]]>https://francais.rt.com/france/21706-hooliganisme--cinq-matches-risque-e...]]>

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (3 głosy)

Komentarze

to nic nie da.zarozumiałe żabojady mają nochale tak wysoko zadarde,że nigdy ziemii nie widzą,szkoda na nich czasu

Vote up!
0
Vote down!
0

marekpolo

#1515344