Wściekam się i szyderczo wzywam do rebelii

Obrazek użytkownika michael-abakus
Kraj

Celem tej rebelii jest ratowanie chociaż "Konfederacji" dla polskiej opozycji, dla naszego wspólnego celu, dla polskiej racji stanu. Pisałem o tym wielokrotnie. I napiszę o tym jeszcze raz, jeszcze w czasie słuchania dyskusji po exposé premiera Mateusza Morawieckiego. Zapiewajłą tego koncertu totalitarnej opozycji był oczywiście poseł Grzegorz Schetyna, który zainicjował atak od bluźnierczego przywołania przykazań, siódmego - "Nie kradnij" i ósmego - "Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu". Władysław Kosiniak-Kamysz i Grzegorz Braun grali w tej samej orkiestrze.

 1. Po pierwsze, rzeczywiście to jest absurd. Wszystko wskazuje, że Polsce potrzebna jest zdrowa i asertywna opozycja, to jest wręcz warunek zdrowia politycznego bytu naszej Ojczyzny. Wtedy mamy szansę na sprawną detekcję rzeczywistych problemów i szukanie drogi do ich rozwiązania. I widzimy w Sejmie stronę rządową a po stronie przeciwnej Polską Zjednoczoną Totalitarną Opozycję, której wszystko się nie podoba, która wszystko ma za złe, zgrabnie posługując się kłamstwem i insynuacją. Nihil novi sub sole

 2. Pierwszym, intuicyjnym kandydatem do roli prawdziwej, odważnej i asertywnej opozycji wydawała się od początku właśnie Konfederacja. I właśnie "Konfederacja" dopilnowuje ze szczególną starannością, aby nikt nie pomyślał nawet, aby cienia wątpliwości w sprawie totalnej wrogości nie zasiał. Niech świadectwem pozostanie występna awantura Grzegorza Brauna przed exposé i piękna uwaga Janusza Korwin-Mikke o bzdurze Centralnego Portu Komunikacyjnego. 

 3. Jest to oczywiście straszliwy, karykaturalny skrót, ale to jest skrót stanu faktycznego.

 4. Prawie wszystkie fakty z tak zwanej domeny publicznej wskazują na to, że PiS szuka konstruktywnej opozycji i przekonuje się, że Konfederacja po prostu taką opozycją nie jest.

 5. Ta sama praktyka pokazuje, że zdaniem Konfederacji - jej pierwszym wrogiem jest PiS. W konkretnych zdarzeniach politycznych widać gołym okiem nienawistną wrogość, w której Konfederacja jest wtórnikiem najbardziej absurdalnych klocków czarnej propagandy antypisu. A więc czy teraz spodziewam się sojuszu Konfederacji z czerwieńszymi od malin komunistami z LSD, SLD, czy PO?
  Niestety tak. Nie chcę tego, ale się spodziewam.

 6. Nawet wśród zwykłych niepoprawnych ludzi lata i podfruwa pierwszy zarzut rzekomej żydokomuny, którego skutki działają jak klasyczna wroga prowokacja. Prowokacja, która jest jak woda na młyn najgorszej czarnej propagandy uprawianej przez zaczadziałe wrogością do Polski konkretne żydowskie środowiska, wręcz kipiące antypolską nienawiścią. 

 7. Drugą nogą tej strategii ataku jest ultra libertarianizm sugerujący, że polityka społeczna PiS jest socjalistyczną kopią socjalnej polityki Adolfa Hitlera, który tak jak wszyscy socjaliści rozdawał pieniądze podatników w celu korumpowania wyborców. Akurat stawianie takiego zarzutu socjalizmu, jest tylko i jedynie drugim członem słowa "żydo-komuna". Dwa elementy tej samej prowokacji, rodem z Organizacji Reinhardta Gehlena.

 8. Jest jeszcze ► trzecia noga drewnianego stołka, na którym siedzi ten antypis. To dylemat wyboru sojuszy pomiędzy USA a Rosją. Konfederacja zapomina o tym, że zamiast tej alternatywy istnieje bardziej optymalne rozwiązanie - po prostu Polska.

 9. To co robi teraz Konfederacja razem z całą totalitarną opozycją jest po prostu prymitywne. Jedynym rozwiązaniem jest refleksja i zastanowienie się nad tym o co chodzi. Problem polskiej rzeczywistości politycznej polega na tym, że realnie istnieją takie przedmioty polskiej polityki jak relacje z Rosją, USA, Żydami, polityką społeczną, gospodarką, bezpieczeństwem i wiele innych relacji, z których każda jest złożonym wielowymiarowym problemem - czyli nie jest jednowymiarową alternatywą typu: - czy kupować nowe ruskie Migi, czy amerykańskie Efy. Niestety narracja Konfederacji taka jest.
  Wzywam do refleksji i poważnego podejścia do istniejących problemów. A jak do tej pory nie widzę niczego więcej niż żarty Janusza Korwin-Mikke i głupoty, które opowiadał parę dni temu pan Sośnierz w znakomitym tercecie z panem Kropiwnickim i panem Bejdą w programie "Woronicza 17". Ten egzotyczny tercet zgodnie opowiada prymitywne bzdury i propagandowe insynuacje starego, zacietrzewionego antypisu.

To jest poziom tak prymitywny, że po prostu irytuje i wzywa do rebelii. Słyszę pana Sośnierza, który leci prymitywną insynuacją w odpowiedzi na pytanie o Ministerstwo Klimatu. Pan Dobromir wzrusza z pogardą ramionami i gada teksty zasłyszane w maglu - zamiast skupić się na jednym z najważniejszych współczesnych, dwudziestowiecznych problemów, który "nieoczekiwanie" stał się dylematem geopolitycznym. Dlatego wręcz stało się koniecznością wydzielenie tej dziedziny globalnej irracjonalności, by polska polityka nie dała się zwariować. Tego specyficznego, irracjonalnego aspektu polityki klimatycznej pan Sośnierz po prostu nie rozumie, ale zamiast pokory wobec własnej niewiedzy, włącza żenującą arogancję.

Ta polityczna głupota kompromituje Konfederację, jako ważną inicjatywę polityczną, której celem miało być zbudowanie prawicowej opozycyjnej lokomotywy, która miała odciągać PiS od lewicy. Dlatego wściekam się i wzywam do rebelii.

Panowie Sośnierz, Braun, JKM, Nitras, pani Łuszczyna i może jeszcze paru podobnych polityków są nosicielami politycznych stereotypów na prymitywnym poziomie. Mam swoje określenie dla tej klasy politologii - "Polityka Pana Praetoriusa" (PPP). Za słowo "polityka" można podstawić prawie dowolne inne słowo na literę "P". Na przykład "pieprzenie". Albo "pier...oły".

Dlatego wściekam się i szyderczo wzywam do rebelii.

]]>https://www.youtube.com/watch?v=4JWYIY3icUg]]>

 ___________________________________

]]>Neokomunistycznym koalicjom PO, PSL albo SLD
nie tylko nie należy powierzać żadnej władzy,
ale nawet jednej starej kozy.
Człowieku, nie popieraj ich, a przeżyjesz!
]]>

* * *

następny - poprzedni

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.5 (18 głosów)

Komentarze

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika piko nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

(nie autorowi)  wystąpienie Grzegorza Brauna, które miało miejsce na VII Kongresie Prawicy Wolnościowej. Miałem przyjemność wesprzeć tę konferencję swoją pracą.

https://wrealu24.tv/film/kto-naprawde-rzadzi-polska-grzegorz-braun-ostre-wystapienie

Polecam również inne wystąpienia dostępne na stronie

https://wrealu24.tv/filmy/2

 

Vote up!
3
Vote down!
-7
#1609679

#1609681

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Mateusz555 nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

I pomylił Grzesiu krem z odchodami i sam sobie wylał na łeb.

MATEUSZ JAK ZWYKLE PITU,PITU,ITD.

Fakt szacun im za emerytury (lata),no i 500+.

Ale cela+  ,------------

Smoleńsk,-------------

Polityka zagraniczna ------

Kultura------------------------

Sądy--------------------------

Inwestycje-------------------

Minus jest większy niż plus.Ale gadane ma jakby było odwrotnie.Zobaczymy .Nastepne wybory po PIS-ie mam na liście Winnickiego. Do oddania głosu.

Vote up!
3
Vote down!
-7

Mateo

#1609691

Nie wyartykuowałeś najważniejszej rzeczy: wzywasz do rebelii przeciw czemu? Jaka miała by być forma tej rebelii? Jaki jej cel ostateczny? Jakimi środkami?

Czy miało by to być kolejne powstanie bez spercyzowanej strategii, jasnych celów i zpewnionych środków do jego przeprowadzenia? Takie coś to my mamy co chwilę. Jakoś praktycznie nigdy nic prócz strat z tego nie wychodzi. 

A może to tylko jak zwykle... nagadać się, nagadać, może mi ulży? Jeśli nie to prosił bym o konkrety.

Co zaś Konfederacji się tyczy... czy ta "piękna uwaga" Janusza Korwin-Mikke to była ironia czy pan tak naprawdę? Wolę spytać bo często mylę intencje autora. Jeśli tak naprawdę to...

Jako użytkownik jestem wielkim przeciwnikiem tej inwestycji. W moim przypadku nic ona nie poprawi a dołoży co najmniej 2 godziny do mojej podróży. Ale jako Polak... Chyba każdy jasno widzi że głównym celem Centralnego Portu jest zapewnienie Polsce bezpieczeństwa. Z powodu zablokowanego przez Rosję dla amerykańskiej floty Bałtyku, musi powstać coś co zapewni amerykańskim wojskom szybki transport ludzi i sprzętu zanim jeszcze padną pierwsze strzały. Opozycja dla tej inwestycji jest zwykłą zdradą stanu. Dlatego nasuwa się tutaj nieuchronne pytanie: na czyim pasku tak naprawdę chodzi Konfederacja i imć pan Korwin-Mikke? 

Vote up!
7
Vote down!
-1
#1609694

Jak na razie słucham wykładu Grzegorza Brauna o wielkich rewolucjach owiniętych w bawełnę frazesu patriotycznego (- 44:31). https://wrealu24.tv/film/kto-naprawde-rzadzi-polska-grzegorz-braun-ostre-wystapienie
Pozwolisz, że posłucham, by wyrobić sobie bliższy prawdzie pogląd. Nie wypowiadam końcowego zdania, wolę dowiedzieć się jaka jest prawda, dlatego dziękuję piko za wskazówkę. Nasze umysły były już tak zdeprawowane, że nikt się nie upominał o wiarę, normalną rodzinę i własność.

Zmiana zewnętrzna, zmiana fasady nie wystarczy... 

Porządek cywilizacyjny, jeśli odetniemy nasza cywilizacyjny od jej źródeł...

Słucham.

Witryna liberalnej demokracji ... Kanada,  Ludowa Republika Kanady, ... już jesteśmy na równi pochyłej, po której się zsuwamy, jeśli nie wrócimy do normalności, ...

Aha, już rozumiem, kto komu wodę z mózgu robi, nie mówiąc kto tu króluje. Chrystus Król czy różne mafie... 

Następuje bardzo ciekawe sklejenie, powiem w przenośni i znowu w wielkim uproszczeniu - sklejenie Geremka z Morawieckim  

Vote up!
7
Vote down!
-2

michael

#1609706

W powyższym komentarzu znajdują się tylko dosłowne cytaty wypowiedzi Grzegorza Brauna. Tylko i wyłącznie. Dopiero ostatnia linijka nie jest cytatem, a jest skrótem porównania Geremka z Morawieckim, dokonanego również przez pana Grzegorza Brauna, choć w dość  długiej paraboli. Dlatego jest to nie cytat, ale skrót. Proszę sprawdzić, przesłuchując to nagranie. Ten skrót jest jednak istotnym wyjaśnieniem, jest istotna odpowiedzią na pytanie - Jak? Jak to się dzieje?!

Vote up!
6
Vote down!
0

michael

#1609720

 1. Są ludzie którzy tak bardzo ufają własnej mądrości, iż nie dostrzegają rozdymającej ich pychy i wtedy, zupełnie nieoczekiwanie niszczy ich zupełnie coś innego, mianowicie ich własna niechęć do dalszego poszukiwania prawdy, skoro już wszystko wiedzą. I wtedy, powoli, jak przeobrażająca się poczwarka samozagłady, pożera ich pogarda, ich własna pogarda. 
 2. Dlatego najczęściej wątpię i cofam się przed rozstrzygającym zdaniem, nie dopowiadam do końca, pozostawiając możliwość swobodnego, wspólnego  zastanowienia się, razem z czytelnikami. Jednocześnie, znając od bardzo dawna pana Grzegorza Brauna zastanawiałem się bardzo mocno skąd w nim taka zmiana.
 3. Przed laty pan Grzegorz Braun był w moim przekonaniem kimś, człowiekiem którego opiniom można było zaufać, jego wnioski poddawały się falsyfikacji, wynikały z solidnej i porządnej roboty, wsparte były solidnymi argumentami wynikającymi z mocnej dokumentacji.
 4. Dlatego wciąż zadaje sobie pytanie, skąd ta zmiana. Nadal nie wiem dlaczego.
 5. Ale już widzę jak!!!
Vote up!
7
Vote down!
0

michael

#1609714

Cyt: "Są ludzie którzy tak bardzo ufają własnej mądrości, iż nie dostrzegają rozdymającej ich pychy..."

Vote up!
3
Vote down!
0

...

#1609784

Trzaskowskiemu wystarczy lotnisko w Berlinie, a Korwinowi w Moskwie!

Vote up!
7
Vote down!
-4

jan patmo

#1609701

Vote up!
8
Vote down!
-5
#1609704

tych lokomotywek, ciągnące wagoniki dojazdowych kolejek między tymi lotniskami - od Moskwy do Berlina i z powrotem. Dla Trzaskowskiego i Korwina. Będą się mogli mieniać tymi lotniskami. Ence pence, w której ręce.

Vote up!
5
Vote down!
0

michael

#1609716

Takiej hipokryzji jak dziś pokazał Grabiec, to jeszcze nie grali -

Jak jakiś senator opozycji przejdzie do PiS-u to będzie NIEGODNE I ZDRADZI WYBORCÓW! -

A jak do was przyjdzie ktoś z PiS-u? -

A no to będziemy się zastanawiać...

 

Czy nazwanie tych z totalnej POyebami to zbyt wielkie nadużycie?

 

 

Vote up!
7
Vote down!
-3
#1609703

czy destylacji 3% gnojówki

Vote up!
6
Vote down!
0
#1609719

Narodowcy to nie kretyni, to ludzie zdeterminowani ale nie kretyni, ludzie kochający Ojczyznę ale nie kretyni. To co robi facet o brązowej sierści to czystej wody kretynizm. Nie należy brunatnemu przeszkadzać, niech trzęsie tym przetakiem, a niebawem spokojnie oddzieli sobie podobnych od narodowców. Z dużym zaciekawieniem oczekuję co jeszcze wywinie, bo to dopiero pierwsze dni harców, ale jeszcze bardziej ciekawi mnie stanowisko posła Winnickiego no i coby nie powiedzieć Bosaka. Jak długo będą firmować przedstawienie.

Ps. A i byłbym zapomniał, ciekawi mnie zdanie mojego przyjaciela Jjj-ta w powyższej kwestii.

 

Vote up!
7
Vote down!
-2

Apoloniusz

#1609733

Świetna uwaga.

Swoją drogą, pod rozwagę wszystkim- czym i kim są dzisiejsi narodowcy. Pamietajmy, że prócz nich istnieją również opozycyjni nacjonaliści. A już to mieszanie z liberalizmem albo monarchizmem, reakcją i liberalizmem (Braun), to tak dziwaczne hybrydy niczym ruskie sojusze ekstremów. Na tle europejskich partii tożsamościowo- eurosceptycznych też to wygląda jak jakiś alt right, spóźniona zabawa w tea party

Vote up!
4
Vote down!
-4

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1609739

To PiS zwąchał się z komunistami i robią razem geszefty z Czarzastym i Zanbergiem i przydziela im stanowiska.

To 177 posłów z PiS-u głosowało za towarzyszem Czarzastym i nawet sam Macierewicz, by towarzysz Czarzasty został vice marszałkiem.

Choć marszałek senior Macierewicz  mówił przy otwarciu nowej kadencji sejmu, że trzeba będzie walczyć z nową komuną która zagraża Polsce.

To PiS  rozdaje karty a nie konfederacja.

Chciałeś mojej opinii drogi kolego Apoloniuszu to ją masz.

Nie trawiłem i nie będę trawił tych co Boga i Jego Prawa olewają i tych co wspierają komunistów, a PiS i Boga olewa ( niechęć by uchwalić antyaborcyjną ustawę) i wspiera komunistów robiąc z nimi geszefty dając stanowiska.

A hipokryzja PiS-u zenitu dosięga, premier o ochronie dzieci, gdzie dalej PiS pozwala na zabijanie dzieci nienarodzonych, a Macierewicza o walce z nowa genderowską komuną, a PiS tych czerwonych śmierdzieli popiera wraz z Macierewiczem 

Taki Ciebie Apoloniuszu PiS się podoba.

Pozdrawiam

Vote up!
5
Vote down!
-2

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1609756

Gdyby tak się złożyło, że tych kilku posłów zamiast w PiS-ez znalazłoby się w KO-nfederacji, to wówczas zobaczylibyśmy KO-nfederacyjną KOalicję, czy wówczas uchwalono by zakaz aborcji? Czy wówczas wszystkie komisje sejmowe byłyby narodowe? Czy komuchy byłyby cacy? O to Ci idzie? Już Ci pisałem i powtórzę. PiS to jest etap przetrwania, nie jest idealny, ale optymalny, czyli na ten czas najlepszy co Polska posiada!

Vote up!
4
Vote down!
-3

Apoloniusz

#1609762

To se dalej brnij w oparach absurdu, ale bez mojego udziału i wybieraj mniejsze zło, między dżumą a cholerą.

Bo ja wybrałem prawa Boga i drogę którą wskazuje Bóg Jezus Chrystus Król Polski i nie po drodze mi z tymi co pozwalają na zabijanie dzieci nie narodzonych, bo taki mają kompromis z lewactwem.

Drogę do swego zbawienia sam wybierasz.

 

Vote up!
4
Vote down!
-2

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1609771

cyt: "PiS szuka konstruktywnej opozycji i przekonuje się, że Konfederacja po prostu taką opozycją nie jest."

Z definicji, od zarania PiS przyjął sobie za doktrynę, że patriotyzm narodowy jest przeszkodą i nigdy nie będzie w centrum zainteresowania, że będzie zwalczany - i tak się też dzieje.

Fakty ukazują, przynajmniej tu na forum, że Konfederacja jest tak samo atakowana przez PiS, jak PiS jest atakowany przez POKO.

Vote up!
5
Vote down!
-3

...

#1609747

Zacytuję:

 • Z definicji, od zarania PiS przyjął sobie za doktrynę, że patriotyzm narodowy jest przeszkodą i nigdy nie będzie w centrum zainteresowania, że będzie zwalczany - i tak się też dzieje.

Jest to pogląd 100% fałszywy, jeśli nie jest po prostu kłamstwem. Prawda jest absolutnie odwrotna - z definicji i od zarania fundamentalna doktryna PiS po prostu patriotyzmem narodowym jest. Wszystko co PiS mówi i robi jest realnym patriotyzmem narodowym.
Jest patriotyzmem narodowym realizowanym w naszym wspólnym interesie, w ochronie i dla dobra narodowej chrześcijańskiej kultury, historii i tradycji.

Dlatego w polityce zagranicznej w ogóle, a w relacjach w Unii Europejskiej PiS stanowczo sprzeciwia się komunistycznym antynarodowym programom liberalnej demokracji, która trzyma się jak pijany płotu lewackiej antynarodowej polityki według "Manifestu z Ventotene", której cel jest antynarodowy i wyraźnie nazwany - likwidacja suwerenności państw narodowych, by utworzyć jedno federacyjne państwo europejskie. Ten kto nie dostrzega, że cała antypolska kampania oskarżająca polski rząd o patriotyzm nazywany nacjonalizmem, jest antynarodowa - nie widzi prawdy. 

Ten, kto nie rozumie, że cała naparzanka rządu PiS przeciwko europejskiej kampanii Fransa Timmermansa, TSUE, przeciwko polskim i zagranicznym lewakom, którzy są antykatoliccy i antynarodowi jest świadectwem i faktem narodowej postawy rządów PiS.

Szukajcie antynarodowych postaw u pani Róży Thun, Donalda Tuska, w Platformie Obywatelskiej, ale mówienie o antynarodowej postawie PiS jest ordynarnym kłamstwem. Cała Gazeta Wyborcza, cała michnikowszczyzna, cała ogromna antypolska robota syjonistycznej antypolskiej polityki w Polsce, antypolskiej w Izraelu i Ameryce jest przecież widoczna gołym okiem. Jest oczywiste,  że cała komunistyczna lewica jest wroga PiS, ponieważ ta właśnie polityka antypisu jest antypolska i po marksistowsku jest antynarodowa. Pierwszym sojusznikiem postawy narodowej jest właśnie PiS dokładnie dlatego, że PiS po prostu narodowy jest..
Ktoś Wam panowie i panie bardzo sprytnie wmawia ekonomiczny i niestety fałszywy ultra-liberalizm i przy okazji forsowania tego liberalizmu przykleja do niego kłamstwo o antynarodowej polityce PiS.
A tymczasem PiS jest partią wolnego rynku i jest partią narodową. I dlatego jest zwalczana przez komunistów, lewaków i postkomunistyczna lewicę i przez neokomunistycznych agresywnych ideologów gender i LGBT+, no i oczywiście przez Konfederację. 
Proszę odpowiedzieć na pytanie - dlaczego Konfederacja zwalcza PiS w sojuszu z antynarodową koalicją komunistów?
Dlaczego narodowcy wchodzą w faktyczny sojusz z antynarodową Polską Zjednoczoną Partią Totalitarnej Opozycji, czyli razem z lewackim, komunistycznym i antynarodowym sojuszem antypis?
Czy Was to koledzy nie zastanawia?

Wy, razem z Fransem Timmermansem i Guy Verhofstadtem przeciwko PiS?
Zajrzyjcie we własny rozum i zacznijcie myśleć.

Vote up!
5
Vote down!
-2

michael

#1609758

...PiS przywołuje, to przywołuje. Chciałbym, by za słowami czyny poszły. O niedociągnięciach formacji rządzącej tyle już tu na forum powiedziano, a Ty nadal głuchy i ociemniały.

Zawładnąć hasłami jakże łatwo, gdy ma się w ręku ster statku i system jednostronnej komunikacji z marynarzami. Tuba propagandowa działa, a Ty jesteś tego znamienitym przykładem.

Już gdzieś wcześniej pisałem, że podobają mi się działania pro społeczne w wykonaniu PiS. Tak mi się podobają, że aż się boję co przyniesie przysłowiowe jutro. Ale działania pro społeczne to nie wszystko.

W kwestii niezależności, tylko w jednym przypadku posunięcie PiS mi się podobało. Gdy odwołano delegację izraelską, chcąca najprawdopodobniej wbijać klin 447. Jestem jednak nieufny, więc upatruję w tym ustawkę. W każdym innym przypadku PiS zachowuje się, jakby wypełniał dyrektywy płynące bądź to z Waszyngtonu, bądź z państwa położonego na bliskim wschodzie, i nie chodzi tu o Liban. Tyle już się o tym mówiło.

Vote up!
1
Vote down!
0

...

#1609788

A po co ta wścieklizna? Bo potencjalny koalicjant skrytykował? A było robić układy z czerwonym a tępić białe według koszernych konspektów na biało-czerwoną?
I teraz trzeba ratować Konfedeację? Od czego? Żeby Korwin z Braunem nie pojechał się skarżyć na PiS do Putina?

PS.
Na wściekliznę postuluję zaszczepić się póki nie za późno bo pianę da się zauważyć od dawna.

Vote up!
4
Vote down!
-3
#1609752

Podziw dla twojej bezdennej głupoty. Nie każdy takiej sztuki potrafi dokonać. 

Po pierwsze ten konfederacyjny koalicjant nie jest żadnym potencjalnym, ani przyszłym koalicjantem dla nikogo. Lepiej z mądrym przegrać niż z głupim wygrać. Z tej koalicji być może możliwe jest dogadanie się z kilkoma osobami, które potrafią samodzielnie myśleć. I to wszystko.

Po drugie. W Konfederacji jest sporo uczciwych i patriotycznych osób, którym zawróciła w głowie szalona historia opowiadana przez fałszywe autorytety. Do tych ludzi adresuję prośbę o rozsądek. Te fałszywe autorytety po prostu nie zasługują na poważny udział w jakiejkolwiek polityce. Te fałszywe autorytety prowadzą was na manowce. Myślę tu konkretnie o Januszu Korwin-Mikkem i niestety o Grzegorzu Braunie.

Po trzecie, każdy, nawet mało rozgarnięty normalny człowiek łatwo się zorientuje, że prawdziwy antypolski, antykatolicki i antynarodowy ruch jest tam, gdzie jest LGBT. Stańcie przeciwko LGBT, a znajdziecie się po tej samej stronie co arcybiskup Jędraszewski i PiS. Czy to wam nie daje do myślenia?

Po czwarte, obejrzałem dokładnie wykład Grzegorza Brauna [link] i już wiem, na czym polega jego historia alternatywna, a po polsku mówiąc na czym polega jego oszustwo. Tym zajmę się oddzielnie.

Po piąte. Ten wywód Grzegorza Brauna jest długą relacją z historii Polski od XV wieku. I w tej długiej historycznej opowieści o husytach w polskiej historii, pan Grzegorz Braun ukrył albo fantazję reżysera kręcącego film, albo polityczne oszustwo.

A jeśli scenariusz filmu ktoś zaczyna realizować w prawdziwej politycznej rzeczywistości Polski, to ten scenariusz przestaje być projektem filmu, a zaczyna być politycznym oszustwem.

Vote up!
6
Vote down!
-2

michael

#1609761

Oczywiście ten Kosiniak-Kamysz - konsekwentny, można na nim polegać, jest prawdziwym czerwonym komunistą - potrafi śliczne gadać, gdy to nic nie wnosi, ale gdy słowa maja znaczenie leje się z niego paskudnie

Vote up!
5
Vote down!
-1

michael

#1609753

Mamy wspólnego wroga. Za ten wpis nawet Ci plusa postawię, taki jestem niedobry zwolennik Ruchu Narodowego.

Vote up!
2
Vote down!
0

...

#1609789