Theveßen & Pamuła & Janda i europejska głupota

Obrazek użytkownika michael-abakus
Świat

Dlaczego uchodźcy nie zostali na Bliskim Wschodzie? Dlaczego Merkel i Unia Europejska nie rozpoczęły negocjacji z Organizacją Współpracy Islamskiej (OIC), która obejmuje 57 państw, zajmujących łącznie 26 mln km kwadratowych powierzchni, czyli 75 razy większą niż powierzchnia Niemiec i 6,5 razy większą od powierzchni EU? W krajach Organisation for Islamic Cooperation żyje 1,6 mld mieszkańców, co oznacza, że nawet 10 mln uchodźców stanowiłoby nie więcej niż 0,6% całej populacji.

WSPÓLNOTA EUROPEJSKIEJ GŁUPOTY

Reprezentanci tej wspólnoty, redaktorzy niemieckich gazet: ]]>„Die Welt” Elmar Theveßen]]>, ]]>„Frankfurter Allgemeine Zeitung” FAZ Thomas Gutschker]]>, ]]>„Sueddeutsche Zeitung” Nico Fried ]]>solidarnie z panią ]]>Pamułą]]> i ]]>Jandą]]> trzymają się tej samej prymitywnej wizji świata. Ich zdaniem Prezydent Donald Trump zagraża fundamentom G7.

Moim zdaniem wizyta Prezydenta Donalda Trumpa precyzyjnie ujawniła obrzydliwy prymityw współczesnych elit. Tak to wynika z prasówki przygotowanej przez „wPolityce” na niedzielny poranek 28 maja 2017 roku []]>link]]>]

Najkrótsza definicja lewackiego prymitywu jest cytatem z nieszczęsnego Thomasa Gutschkera (FAZ), który próbował pogardliwie wyrazić się o Prezydencie Donaldzie Trumpie - a określił sam siebie - razem z całą rzeszą elit europejskich głupców, jako "elitę 140 znaków".

  • „żyje w świecie krótkich informacji, a myśli, których nie da się przekazać w 140 znakach, wywołują u niego dyskomfort”.

Dość długo próbowałem znaleźć lapidarną diagnozę lewackiego idiotyzmu. Jeszcze wczoraj ćwiczyłem zasłyszany u RAZ opis prymitywu według profesora ]]>Bronisława Malinowskiego]]>. Na przykład, gdy o tych uchodźców chodzi, to zapewne ani pani ]]>Pamuła]]>, ani pani ]]>Janda]]> najpewniej obie panie pojęcia najmniejszego nie mają, skąd się biorą uchodźcy, ani dlaczego przybywają. Nie zastanawiają się w ogóle nad niczym. Na tym właśnie polega opisywany przez Bronisława Malinowskiego prymityw.

  • Mianowicie, człowiek prymitywny to taki, który myśli wyłącznie w czasie teraźniejszym, interesuje go jedynie TERAZ bez żadnych relacji ani nawet bez pamięci o WCZORAJ i bez rozważania żadnych związków przyczynowo skutkowych z jakimkolwiek JUTRO. Prymitywne jest życie bez żadnej odpowiedzialności za WCZORAJ ani za żadne JUTRZEJSZE konsekwencje wynikające z tego co dzieje się DZISIAJ.

No, ale diagnoza, którą zawdzięczam Frankfurter Allgemeine jest nie do przebicia. Ludzie o pojemności mózgoczaszki 140 znaków. Elita 140 znaków.

Później dopracuję to pojęcie, które świetnie oddaje istotę rzeczy, doskonale precyzyjąc źródło panoszącej się głupoty. Otóż cała lewicowa elita współczesnego świata porusza się w świecie prymitywnych haseł i frazesów - jedno słowo i cały problem rozwiązany ]]>odruchem warunkowym]]>, jak u psa Pawłowa. Nabyta i podświadoma reakcja organizmu. Pies słyszy dzwonek i się ślini. Janda słyszy PiS i reakcja ta sama. Pamuła słyszy uchodźca i już ma wilgotno tu i tam. 

Panowie Theveßen, Gutschker, Fried, ]]>Grabiec]]>, Kierwiński albo panie Pamuła, Janda lub tacy intelektualiści jak Magdalena Środa i Agnieszka Holland lub nawet geniusze w osobach Jadwigi Staniszkis i Marcina Króla reagują identycznie. Wszystko jedno jaki to jest sygnał, wystarczy, że wywołuje właściwą, starannie wszczepioną reakcję. Jeśli można taki odruch warunkowy wdrukować człowiekowi jednym słowem, to 140 znaków wystarczy, by wbić człowiekowi w łeb całą ideologię.
I o to chodzi. Marksizm, Leninizm najlepszym przykładem. S. Niesiołowski przećwiczył ten typ reakcji na niejednej społeczności ślicznych robaczków.

IDEOLOGIA 140 ZNAKÓW - UCHODŹCY

Najwazniejszą strategią Unii Europejskiej jest odruch warunkowy wywoływany słowem "UCHODŹCA". Pani Pamuła słyszy i wilgotnieja jej oczy, czuje litość i współczucie. Redakcje wielkich europejskich gazet, parlamenty i rządy reagują podobnie jak sama pani Angela. Trzeba tym ludziom pomóc taki maja odruch. Nie istnieje żaden inny wariant. Odruch to odruch. Nikt nie zastanowi się nawet sekundę, dlaczego nie rozważyć włączenia do rozwiązania problemu uchodźców międzynarodowej Organizacji Współpracy Islamskiej (]]>Organisation for Islamic Cooperation]]> - OIC)?

  • Organisation of Islamic Cooperation (OIC) is an international organization founded in 1969, consisting of 57 member states, with a collective population of over 1.6 billion as of 2008. The organisation states that it is "the collective voice of the Muslim world" and works to "safeguard and protect the interests of the Muslim world in the spirit of promoting international peace and harmony".
  • The OIC has permanent delegations to the United Nations and the European Union. The official languages of the OIC are Arabic, English, and French.

Zadałem to pytanie na samym początku dzisiejszego tekstu. Dlaczego nie?

Przecież nawet 10 milionów uchodźców to zaledwie 0,6% populacji państw zrzeszonych w OIC. Jeśli Pani Pamuła tak serdecznie wspólczuje braciom w islamie, i mogła CHOĆ CHWILĘ POMYŚLEĆ i wtedy dojść do przekonania, że schronienie dla muzułmańskich uchoźców w muzułmańskim środowisku ma ogromną przewagę, nad każdym innym rozwiazaniem. Dlaczego więc nie?

Takie wytłumaczenie, że pani Pamule nie przyszło to do głowy jest na tyle głupie, że jest bardzo prawdopodobne. Pani Pamule to mogło nie przyjść do głowy. Wyjaśnienie stosowania takiej strategii przez europejskich przywódców politycznych jest mniej prawdopodobne. Oni chyba nie sa takimi idiotami. Więc dlaczego nie?

A może jest to jeden z wyszperanych pomysłów pana Sorosa, opublikowanych na jego stronie internetowej „]]>Rebuilding The Asylum System]]>” (]]>Projekt Syndicate]]>) z dnia 26 września 2015 r. ? Może to jest zwykły bezczelny przekręt Genialnego Dziadunia? 

]]>https://www.georgesoros.com/essays/rebuilding-the-asylum-system/]]>
]]>https://www.project-syndicate.org/commentary/rebuilding-refugee-asylum-system-by-george-soros-2015-09]]>

„… Tu jest sześć elementów kompleksowego planu.
Po pierwsze, EU MUSI zaakceptować co najmniej milion szukających azylu ROCZNIE w dającej się przewidzieć przyszłości (…) Adekwatne finansowanie jest krytyczne. EU MUSI dostarczyć 15.000 Euro (16.800 USD) na jednego „szukającego azylu” na każdy z pierwszych dwóch lat pomocy w celu pokrycia kosztów mieszkania, opieki zdrowotnej, kosztów edukacji – i spowodowanie aby uchodźcy byli BARDZIEJ ATRAKCYJNI dla krajów członkowskich. To może podwyższyć te fundusze przez wyemitowanie długoterminowych obligacji (..) co będzie dawało dodatkowe korzyści poprzez wprowadzenie usprawiedliwionego bodźca podatkowego do gospodarki europejskiej (..)
Po drugie, EU MUSI poprowadzić wysiłek globalny aby dostarczyć adekwatne fundusze do Libanu, Jordanii i Turcji aby wesprzeć CZTERY MILIONY uchodźców aktualnie żyjących w tych krajach.
Jak dotychczas, tylko drobna cząstka finansowania niezbędnego dla choćby podstawowej opieki została zebrana. Jeśli zostanie włączona edukacja , trening i inne podstawowe potrzeby zostaną włączone, roczne koszty wyniosą co najmniej 5.000 Euro na uchodźcę lub 20 mld Euro. Dzisiejsza pomoc EU dla Turcji, chociaż podwojona w ostatnim tygodniu, nadal wynosi tylko 1 miliard Euro. W dodatku EU winna również pomóc w stworzeniu SPECJALNYCH STREF EKONOMICZNYCH ze statusem handlowym na zasadach preferencyjnych w regionie, włączając w to Tunezję i Maroko, aby uatrakcyjnić inwestycje i wygenerować miejsca pracy zarówno dla lokalsów jak i uchodźców (…)
Po trzecie, EU MUSI NATYCHMIAST zacząć budować jedną EU Agencję ds. Migracji i Azylu oraz ewentualnie jedną Straż Graniczną EU. Obecny „patchwork” z 28 oddzielnych systemów azylanckich NIE PRACUJE: jest drogi, nieefektywny i prowadzi do szalenie niekonsekwentnych efektów w zakresie tego KTO kwalifikuje do przyznania azylu (…).
Po czwarte, bezpieczne kanały muszą być zbudowane dla szukających azylu, poczynając od zabrania ich z Grecji i Włoch do KRAJÓW ICH PRZEZNACZENIA. To jest bardzo pilne w celu opanowania paniki…”.

  • Jak widać, jest to genialny w swym szaleństwie pomysł na „wielki skok na kasę”, którą dawać będzie ponad 300 mln Europejczyków, a która będzie znikać w czarnej dziurze Północnej Afryki i Bliskiego Wschodu – w wykonaniu tysięcy „organizacji pozarządowych”, z których znaczna część już dawno została powołana do życia przez pana Sorosa lub jego kumpli.
  • No i Genialny Staruszek [ur. 1930] uruchomił nikomu nieznanego socjologa z austriackiej wioski czyli pana Geralda Knausa, dał mu biura w Berlinie, Brukseli i w Istambule i zainspirował go, aby kursował pomiędzy panem Erdoganem i panią Merkel, żeby „uzgodnili” co można wcisnąć tym frajerom w UE do przegłosowania.
  • Zapewne jakaś część z tych kumpli pana Sorosa ma już dzieci i wnuki oczekujące w blokach startowych do tych „organizacji pozarządowych opiekujących się czterema milionami uchodźców w Maroko, Libanie, Tunezji i Turcji”.

Pomysł w wersji „uzgodnionej” między KE a Turcją został znacznie okrojony co do „wielkości świadczeń”, które „Europa musi” ale nie wiemy, czy to nie jest przypadkiem tylko „taka macanka

]]>www.wyszperane.info]]> []]>link]]>]

* * *

Pytanie do Pani Pamuły: Czy tych 7.000 uchodźców ucieka, ratując swoje życie, czy też każdy z nich jedzie do Europy po 5.000 Euro, które otrzyma za to, by jeden z nich mógł zabić dziesięciu Polaków?

Twoja ocena: Brak Średnia: 4.9 (7 głosów)

Komentarze

Arabii Saudyjskiej. To bogate panstwo - i bez problemu mogloby przyjac do pracy kilka milionow wspolbraci w wierze - ale woli... zatrudniac Hindusow (pracuja ciezko i nie potrzebuja przerw na modlitwy...). Na dodatek zamiast wspierac uchodzcow - Arabia Saudyjska wo li przeznaczac pieniadze na... budowe meczetow w Europie - tylko w Niemczech ma w najblizszych latach powstac... 5000 meczetow.

Idac tym sladem - UE powinna sie zajac przede wszystkim ochrona chrzescijan w krajach arabskich (zwlaszcza w Syrii, Egipcie, Iraku i Iranie), budowa dla nich kosciolow (w wielu krajach arabskich budowa kosciolow jest zakazana), ewentualnie rzyjmowaniem uchodzcow chrzescijanskich z rejonow, gdzie ich zycie jest naprawde zagrozone.

Urzednicy z UE i wiekszosc rzadow Zachodu zapomnieli juz zupelnie o europejskich korzeniach a wladza odebrala im zdrowy rozsadek i rozum...

Vote up!
6
Vote down!
0

mikolaj

#1540771