Nie marudzę. Jestem bardzo zadowolony z wyniku, ale

Obrazek użytkownika michael-abakus
Kraj

"Ale" bywa niekonstruktywne, rzadziej służy szybkiemu wykorzystaniu aktywów i podjęciu pożytecznych działań. Dla przykładu napisałem tekst: "Dlaczego zwycięstwo PiS jest tak nieznaczne, Dlaczego Polskim Sejmie jest tylu komunistów?" Zauważam tam, że oczywiste fakty nie znajdują ani odbioru ani potwierdzenia w opinii publicznej. A więc nadal zawodzi komunikacja publiczna. Są dwie przyczyny:

  1. Kłamstwem jest przekonanie o rządowym monopolu informacyjnym, w sytuacji gdy mamy do czynienia z totalitarną opozycją, która miała i ma do dyspozycji wszystkie media oprócz TVP. Monopol nienawistnego antypisu jest wszechobecny w mediach w telewizji, radiu, papierowej prasie i kołchozach trolli w internecie. Czarna propaganda antypis leci pełną parą.

  2. Jakość dziennikarskiej pracy po stronie PiS. Dziennikarskie środowisko po naszej stronie w moim przekonaniu po prostu nie stawało na wysokości zadania. To wymaga dokładniejszego udokumentowania, w cytowanym wyżej felietonie odniosłem się do przykładu bardzo chybionej polskiej odpowiedzi na bezczelne nadużycie Borysława Budki.

W punkcie pierwszym mowa jest o ilościowej przewadze faktycznego medialnego monopolu anty-PiS - to jest bardzo trudny problem polonizacji mediów. Siła złego na jednego. I mimo to zwyciężyliśmy. Jest to wielki powód do radości i szacunku do naszych wyborców.

W punkcie drugim mowa jest o jakości. Jak do tej pory, mimo bardzo miernego poziomu debaty publicznej, nasz sukces jest zdumiewający. Wyborcy są mądrzejsi niż ktokolwiek mógł przypuszczać. To budzi szacunek i jest drugim powodem do zadowolenia. Ale w sferze jakości możemy zrobić wszystko. I to jest zadanie, które możemy i powinniśmy podjąć w najbliższej przyszłości. Pilne zadanie.

I wniosek końcowy. Domyślam się, że strategia PiS, niekiedy nazywana strategią Jarosława Kaczyńskiego wymierzona jest w odległy dalekosiężny cel - tym celem jest budowa prawdziwej, autentycznie polskiej demokracji w Polsce, która ma być państwem poważnym i polskim państwem dobrobytu. Nic na siłę.
Mimo, że często szlag nas trafia, trzeba zachować spokój.

I jeszcze jedna uwaga, Jarosławowi Kaczyńskiemu udało się w wyniku tych wyborów doprowadzić do rozbicia totalitarnej opozycji, która musi się rozlecieć na dwa główne ugrupowania, niknący antypis i pojawiającą się opozycję konstruktywną, tak by już w połowie roku 2020 pojawiła się możliwość zbudowania większości konstytucyjnej.

____________________________________

]]>Neokomunistycznym koalicjom PO, PSL albo SLD
nie tylko nie należy powierzać żadnej władzy,
ale nawet jednej starej kozy.
Człowieku, nie popieraj ich, a przeżyjesz!
]]>

* * *

]]>następny]]> - poprzedni

 

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (3 głosy)

Komentarze

Już jest jasna pierwsza samobójcza deklaracja Platformy Obywatelskiej, która już poczynając od ostatniego posiedzenia Sejmu VIII kadencji, w pierwszy dzień po oficjalnym ogłoszeniu wyniku wyborów do Sejmu i Senatu już złożyła deklarację o zamiarze kontynuowania nienawistnej polityki antypisu. Marszałek sejmu Elżbieta Witek bardzo elegancko określiła wystąpienie panów posłów Budki i Nitrasa jako fake news. Widziałem tę deklarację platformersów i uznaję ją za ewidentną prowokację wygłoszona we wściekłej formie, którą odebrałem już nie tylko jako fake news ale jako shitty and provocative news.

Nieodpowiedzialna i po prostu nieparlamentarna prowokacja wygłoszona w złej wierze. I niezwykły kontrast - elegancja i kultura ze strony pani Elżbiety Witek i paskudne chamstwo ze strony Budków i Nitrasów.

Ale moja prognoza sprawdza się od pierwszych minut po wyborach. Platformo odejdź - wstydu oszczędź.

Vote up!
2
Vote down!
0

michael

#1606290

Czytam wszystkie 3 najpoważniejsze uczciwe tygodniki prawej strony: "Gazeta Polska", "Sieci" i "Do Rzeczy". Z zasady jest to świetna publicystyka, bo mają wielu znakomitych dziennikarzy. Choć w "GP" jest za dużo artykułów o gospodarce.

Jeżeli mam zastrzeżenie - to do TVP. Do wielu programów zbyt często zapraszają załganych i zakrzykujących innych uczestników bolszewickich politruków. A politrucy nie pozwalają innym zaproszonym osobom na normalną dyskusję. Przy czym, dziennikarze prowadzący nie potrafią sobie z tym poradzić i nie reagują nawet na ewidentne łgarstwa bolszewi...

Vote up!
2
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1606294

"Ale" - brakuje ludzi uczciwych i wprawnych w rozumieniu tego o co chodzi. Przykład przedostatni: namiętny atak Budki z "paragonem hańby" w garści. Budka poruszył kilka spraw Powiedział, że rząd nie chce finansować służby zdrowia, bo woli premie dla ministrów, a ten paragon hańby jest dowodem na to, że rząd nie chce.

Napiszmy po kolei:

  1. rząd nie chce dawać kasy na służbę zdrowia - kłamstwo - w roku 2019 dał ponad 30 miliardów więcej, czyli 103 miliardy - prawda
  2. rząd zamiast dawać na służbę zdrowia, daje kasę ministrom, czyli okrada chore dzieci - kłamstwo ponieważ nie "zamiast" - a daje, patrz pkt. 1 - dał 30 mld więcej, a na nagrody miał przeznaczyć zaledwie kilka milionów, czyli tysiąc razy mniej, ale nie dał, mimo, że ministrowie naprawdę zasługiwali na te nagrody - prawda.
  3. ostatnie najmniej istotne kłamstwo o tym, że lek kosztował ponad dwa tysiące - być może prawda - mimo że jest refundowany i powinien kosztować 3 złote z groszami za opakowanie.- też prawda.

Klasyczny komunistyczny sposób na parszywe kłamstwo przy pomocy prawdy. Pan Budka przemyca tezę o hańbie polskiego rządu - głosząc kłamstwo numer 1 i posługując się rzekomym przeznaczeniem rzekomo kradzionych chorym dzieciom pieniędzy - głosząc kłamstwo numer 2, i osłaniając te dwa kłamstwa być może prawdą podaną w punkcie 3.

Klasyczna konstrukcja nieprawdy podobna do słynnego dowcipu o tym, że w Moskwie, na Placu Czerwonym rozdają rowery. Odrobina wiedzy o bolszewickim albo nazistowskim kłamstwie powinna pozwolić na sprawną reakcję. A Samuel Pereira dał się nabrać jak dziecko, koncentrując swoje działania tylko na punkcie 3, czyli na najmniej ważnej sprawie durnego paragonu.. Takich nonsensownych dysonansów poznawczych mamy setki. Dosłownie setki.

 

Vote up!
2
Vote down!
0

michael

#1606302

Jak na razie, to żadnej uczciwej "konstruktywnej" opozycji ani nie widać, ani nie słychać...

Zostaje tylko nadzieja, że się może pojawi...

Vote up!
2
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1606295

235 - 225 = 460 Mamy więc dwustu dwudziestu pięciu posłów, którzy zrobili karierę dzięki nienawiści do PiS. Zakładam, że nie wszyscy z nich są ludźmi nieuczciwymi. Niech więc żywi nie tracą nadziei.

Vote up!
2
Vote down!
0

michael

#1606297

Panowie Budka i Nitras wystąpili w sprawie Mariana Banasia nie bez przyczyny. Z powodu kolejnej cholernej dysproporcji pomiędzy tym czego rzeczywiście nie dopilnował, a tym co dla Polski zrobił. Bulgocąca złością nienawiść wywołana jest druzgocącym dla Platformy Obywatelskiej faktem. Marian Banaś jest jednym z najważniejszych ludzi, którzy wstrzymali złodziejstwo, które latami kwitło pod opieką Platformy Obywatelskiej. Jego pracy zawdzięczamy dodatkowy dochód polskiego budżetu w latach 2018 - 2019 w kwocie 100 miliardów złotych. 

siódme 2401Nie kradnij - i panowie Budka i Nitras szaleją ze złości i nienawiści.

Dlaczego pan Borysław Budka albo Sławomir Neumann kłamią?

Vote up!
2
Vote down!
0

michael

#1606296

- i szukają sposobu jak obalić polski Rząd PiS-u aby znowu nam przejąć kopalnie i zniszczyć wszystkie stocznie a z polskich pielęgniarek zrobić służące do mycia fiutów starym esesmanom którzy palili i mordowali Warszawę.

Cwana Hitlerzyca Merkel wie że trzeba utrzymać M.Gersdorf która sabotuje Polski Rząd i też chce powiązać fundusze europejskie z "praworządnością" widzianą jej esesmańskimi ślepiami.

PS. - przypominam że doktorek Mengele też miał łagodny wygląd twarzy a małym dzieciom wyłupywał śrubokrętem na żywca i bez znieczulenia oczy bo chciał zobaczyć co jest w środku.
Innego razu zszył pleckami dwójkę dzieci i dla eksperymentu połączył im żyły i patrzył jak krzyczały i umierały kilkanaście godzin.

Eksperymenty, teraz z uchodźcami to ich specjalność. Tylko duże pieniądze które Niemcy posiadają są powodem że inne europejskie dziady im zazdroszczą i się im kłaniają w pas mając nadzieję że skapnie im coś z "pańskiego stołu".

Tu link:

https://niezalezna.pl/293270-merkel-popiera-kontrowersyjny-projekt

Vote up!
2
Vote down!
0

***** tvn.
Bez wyjaśnienia afery SKOK Wołomin zapomnijcie o wolnej i sprawiedliwej Polsce. Bez względu na okoliczności Rząd nie może działać z zemsty ani kryć aferałów. Upadek Polski bliski.

#1606501