HEJTER ANTYPISU: Robert Mordak - wybrany z listy Kukiz15

Obrazek użytkownika michael-abakus
Kraj
Zaproszony do TVP Info w dniu 22.08.2019 poseł Robert Mordak bezczelnie kłamał, strasząc widzów koszmarem ceny prądu. Snuł w porannym programie Adriana Klarenbacha wizję katastrofy i drożyzny, załamania gospodarczego rolnictwa, przemysłu ciężkiego, hutnictwa żelaza i stali, przerażał szalejącą drożyzną - a wszystko z winy PiS. Najgroźniejszym kłamstwem Pana Roberta Mordaka była jednak informacja o tym, że każdy z telewidzów, który nie złoży obowiązkowego oświadczenia o tym, że prosi o utrzymanie ceny prądu, będzie musiał płacić od zaraz dwa razy więcej. Można śmiało postawić hipotezę o tym, że zamiarem dezinformacji posła Roberta Mordaka mogło być wywołanie niepokoju społecznego oraz masowych protestów przeciwko nagłej podwyżce cen prądu.
Dodatkową właściwością hejtu posła Roberta Dariusza Mordaka był wyjątkowo agresywny, nieustępliwy wrzask bez mała uniemożliwiający wszelką dyskusję.

To co było widać i słychać było wzorowym przykładem użytego publicznie bezczelnego kłamstwa, w którym były poseł firmy Kukiz15 wykazał się agresywną nadgorliwością nuworysza. To był klasyczny przykład ordynarnego hejtu. To nie był klasyczny hejt anonimowego hejtera z jakieś stajni, albo wrogiej Polskiej agentury. To był hejt polityka. To był hejt politycznego prowokatora realizowany w publicznej telewizji.

Zacytuję fragment opinii dr Jerzego Targalskiego dotyczącej formacji Kukiz15 []]>link]]>]:

  • Ważne jest przede wszystkim to przez kogo został wylansowany i jaką rolę Kukiz'15 miał odegrać. W 2015 roku była spora grupa osób, która rozczarowała się do Platformy Obywatelskiej i środowiskom bezpieczniackim chodziło o to, żeby ci ludzie nie zdecydowali się zagłosować na PiS, w związku z czym należało im dostarczyć rzekomej alternatywy wobec Platformy a jednocześnie, żeby to nie był PiS - mówił historyk.
  • Uważano, że uda się powtórzyć manewr z 2005 roku, czyli PiS wprawdzie wygra wybory, ale nie uzyska większości, w związku z czym będzie skazany na koalicję z Kukizem i wtedy będzie można operacje Lepper powtórzyć. To się nie udało i w związku z tym termin ważności, spożycia Pawła Kukiza się skończył - dodał.
  • Liderzy PSL krzyczą "Paweł, Paweł" bo mają nadzieję, że przyniesie on im te 50-60 tysięcy głosów i dzięki temu przekroczą 5-procentową barierę wyborczą. Natomiast dla samego Kukiza to jest ratunek, bo Kukiz jako osoba doszedł do wniosku, że z Konfederacją ma mniejsze szanse, że Konfederacja ma mniejsze szanse przekroczenia bariery 5-procentowej, PSL ma większą i po prostu chce pozostać w grze, chce uratować swój mandat - ocenił dr Targalski.

Na tym skończę ten cytat, nie ma sensu komentować dalej. Chodzi o zupełnie inny problem - o strategię totalnej opozycji, która działa w złej wierze, świadomie i celowo posługując się "politycznym hejtem" czyli kłamstwem, chamstwem i prowokacją i robi to z poziomu politycznego. 

To jest publiczny hejt polityka, który rzuca nam w twarz obelgi. Dokładnie tak jak poseł Krzysztof Brejza, który wykrzykuje nam w nos obelżywe określenia dobrej zmiany, wprost "leci goebbelsem":
"dojna zmiana,
chytra zmiana
cwana zmiana"
Nic, tylko obelgi. Czy jest sens, czy go brak - obelgi. Po prostu polityczny hejt

____________________________________

 

następny - poprzedni

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.8 (14 głosów)

Komentarze

Oglądałem występ tego WSI-owego prowokatora, więc mogę potwierdzić to co Autor napisał.

Jeśli chodzi o to kim jest P.Kukiz i to jego stowarzyszenie K'15, to Pan dr J.Targalski postawił właściwą diagnozę tego WSI-owego tworu.

Dodałbym do tego, że podobną rolę miała do odegrania .Nowoczesna R.Petru.

O ile K'15 miał przejąć tę część elektoratu zniesmaczonego tym co ukazano w nagraniach z Sowy&Przyjaciół o poglądach konserwatywno narodowych i liberalnych, to .Nowoczesna R.Petru tych o poglądach lewicowo liberalnych.

"Porozumienie Jarosława Gowina" miało zagospodarować część zniesmaczonego elektoratu o poglądach konserwatywno liberalnych i republikańskich z akcentami chrześcijańsko-demokratycznymi.

Vote up!
6
Vote down!
-1
#1600546

Okropny typ...słuchałem tych kłamstw, zresztą nie po raz pierwszy...

Vote up!
6
Vote down!
0
#1600553

dołączam do zniesmaczonych

ohyda i cynizm połączony z wyjątkowym chamstwem

pozdrowienia

Vote up!
6
Vote down!
0

gość z drogi

#1600558

Parę dni wcześniej w telewizji prawie identycznie wydzierał się poseł Jarosław Sachajko. Obaj jeszcze parę tygodni temu należeli do Kukiz 15, który był klubem normalnej opozycji parlamentarnej. Teraz obaj wstąpili do klubu totalnej opozycji i niezwykle gorliwie odrabiają zaległe pokazy hejterskiej nienawiści.
Dzisiaj po godzinie dwudziestej pojawiła się pani poseł Monika Rosa z dawniejszego klubu Nowoczesnej. Słyszałem jeszcze przed chwilą jej agresywny krzyk. Niczym nie różni się ani od posła Jarosława Sachajko ani posła Roberta Mordaka, nawet urodą. Nienawiść i zacietrzewienie brzydko wyglądają. Naprawdę bardzo brzydko.

Zwracam uwagę na posła Jarosława Sachajko.

To jest mniej więcej ten sam wspólny dla nich stan umysłu. Pan Jarosław Sachajko ledwo przechrzcił się z Kukiz15 na PSL i wystąpił już parę razy w TVP Info, prezentuje postawę nadgorliwego nuworysza, który popisuje się skrajnie agresywnym i nienawistnym antypisizmem.

Bardzo mi to przypomina pradawną anegdotę, jeszcze z czasów Skamandrytów opowiadaną przez Antoniego Słonimskiego. Rzecz o przechrzcie:

Otóż jeden Żyd postanowił przyjąć chrzest, by stać się katolikiem. Niestety, trzeba go było ochrzcić drugi raz, ponieważ pierwszy chrzest mu się nie przyjął.

Przypis:
*) Wyżej parafrazuję dawniejszy komentarz do felietonu "Próba obrony", napisanego przez Tymczasowego [link].

Vote up!
6
Vote down!
0

michael

#1600579

może posłuchać tej przemowy, proszę słuchać uważnie...


https://www.youtube.com/watch?v=Xp4lNnAVqHY

Moim zdaniem jest to wyłącznie festiwal obelg, pierwowzór hejtu. To nie jest żadna krytyka. To jest obelżywy hejt.

Vote up!
7
Vote down!
0

michael

#1600584

Cześć Michaelu

 

Powiem Co coś, choć pewnie zdajesz sobie z tego sprawę: - teraz będzie bardzo ostro. Jak nigdy dotąd. Kłamstwo, oszczerstwo, zmyślone historie i wulgarne słowa. Cały rynsztok.

Od faceta w ciemnych okularach WSIoki prowadzą gry wojenne, tylko, że ich poziom intelektualny jest jaki jest, to g. z tego wychodzi.

Zresztą materiał, który w tych celach używają, też jest chińskiej jakości - tektura i paździerz. Po kolei - wszystkie próby podstawiania nogi - Korwin-Mikke (to on zaczął niszczenie rządu J. Olszewskiego),Lepper, Giertych, Palikot, Petru i właśnie Kukiz, to absolutne miernoty. Jak nie forsa to haki. Tak WSI działa.

Może zauważyłeś, ale też właśnie jestem wkręcany w tą "walkę polityczną". Generał Wilecki dwoi się i troi. Nie dość, że z Kukiz15, to również z PSLem prowadzi tajne rozmowy. A z Korwinem i Braunem jest non-stop na łączach.

Jest wielka i mam nadzieję już ostatnia ofensywa starej ubecji i bolszewików. Oczywiście z wydatnym udziałem PO, bo to też ich twór (gen. Czempiński). Ktoś myśli, że tu różne walki się toczą i są różni przeciwnicy. Nie - jest ciągle tylko jeden - stara komuna. A reszta - pedały, narodowcy, palestra, czy zgniła elyta warszawki, to najemnicy.

Więc nic, a nic się nie dziwię, że Kukizowi maska spadła. Lecz się idiota przeliczył, tak jak Konfederacja - młodzi są wściekli, że gdyby się spotkali, to chyba by im wje..li.

 

Pozdrawiam

Vote up!
4
Vote down!
-1

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1600591

Nasze diagnozy są bardzo podobne. W poprzednim felietoniku zatytułowanym "HIPNOZA" wyraziłem przekonanie, że rzekome podziały są fikcją. Mamy jedna antypolska partię, która ma jeden program i jeden antypolski cel. Zewnętrzny obraz jest dezinformacją, w rzeczywistości mamy trzech muszkieterów antypolskiej partii czyli KO, SLD i KP na krótkich smyczach, w pełnej antypolskiej jedności. Piszę o antypolskiej jedności, ponieważ uważam, że tak zwany antypis również jest dezinformacją. Nie dlatego zlikwidowali polski przemysł stoczniowy i żeglugę śródlądową, ponieważ był to element walki z PiS. Nie dlatego pozwolili na wyłudzenie 250 miliardów PLN, bo nie lubią PiS.

Przykład posłów Sachajko, czy Mordaka oraz wielu innych jest tego marnym dowodem. To są tylko użyteczni idioci. Wcześniej czy później pójdą na przemiał. Komuniści tak działają. Wczoraj panowie posłowie tkwili w antysystemowej opozycji u Kukiza, dzisiaj już są jedną przechrztą i drugą, które w 100% przejęły ducha, intencję i narrację twardego antypisu. Czysta proletariacka pryncypialność. 

Istotne jest to, że trzymający smycze nie są przeciwnikami ideologicznymi albo światopoglądowymi. Oni jedno i drugie mają w nosie. Nie obchodzi ich ani żaden światopogląd ani nie interesuje żadna ideologia. Nawet LGBT. To tylko dezinformacja, lipa i zanęta. Oni takie rzeczy trzymają na haczyku swojej wędki.

To jest tylko business. Kasa. Niech symbolem tak zwanej opozycji będzie dwa i pół tysiąca ton stuzłotowych banknotów wyłudzonego VAT. Symbol totalnej grabieży. To jest komunizm. Wrogie przejęcie systemów państwowych tylko po to, by można było bezkarnie eksploatować zasoby całych narodów. Na początku XX wieku w niemieckim wagonie Lenin wjechał w Rosję, by rozwalić ten kraj. Dokładnie tak samo jak Wałęsa wjechał na motorówce w Polskę, by rozwalić ten kraj. W roku 1945 była taka sytuacja geopolityczna, że mogli sobie pozwolić na próbę wymordowania kilku narodów. Teraz już raczej nie, i dlatego ponownie podejmują próbę zlikwidowania paru narodów drogą perswazji. 

Różnica jest jedna tylko. Niemcy wysłali Lenina, tylko po to, by usunąć Rosję z frontu. Tylko tyle. Reszta ich nie obchodziła. WSI wysłało Wałęsę by definitywnie usunął Polskę, przeszkadzającą Niemcom i Rosji w ich interesach. 

 

Vote up!
5
Vote down!
0

michael

#1600597