Oszukane życzenia. Cz.1. Sąsiedzi.

Obrazek użytkownika miarka
Kraj

Chodzi o wygłoszone wczoraj życzenia świąteczne i noworoczne pary prezydenckiej, które okazują się być nafaszerowanymi treścią antypolską.

 

 * - "Życzymy, aby betlejemska gwiazda zaświeciła dla Państwa bliskich, dla przyjaciół i sąsiadów. Dla całego naszego Narodu".

** Pierwsza uwaga, że jest tu fałsz, bo przede wszystkim to wymienieni tu nasi sąsiedzi wcale nie muszą należeć do naszego Narodu. Nawet nie wszyscy nasi współobywatele, czy przyjaciele należą do naszego Narodu.

 

Nasi bliscy (czyli rodzina – a jeszcze i ona ma swoje kategorie, bo jest bliższa i dalsza), przyjaciele i sąsiedzi różnią się rodzajem związków z nami, a więc i rodzajem relacji osobistych, ich zaawansowania, zaangażowania i rozwoju relacji (bez względu na cnoty, uczucia, czy np świadomość albo dojrzałość).  Różnią się też rodzajem świadomej i dobrowolnej służebności i zadeklarowanych odpowiedzialności i przyjętych zobowiązań, a więc i związanej z tym zróżnicowanej wzajemnej sprawiedliwości wspólnotowej.

Ty,czasem pan prezydent Duda w swojej wypowiedzi unicestwił te związki, czyli poprzestał na ich wymiarze sprawiedliwościowym ale swoiście. Jakimś dziwnym manewrem zrównał ich wszystkich – ponadto bez względu na ich wyznawany system wartości i moralność, i nazwał narodem.

Tym sposobem narzucił im jedną sprawiedliwość, czyli w gruncie rzeczy zniósł sprawiedliwość  (bo jej podstawowym zadaniem jest oddawanie każdemu, co mu się należy - jednak każdy jest inny, jest od Boga inaczej wyposażony i ma inne powołania i wolności – każdemu się należy co innego).

Zniósł sprawiedliwość na rzecz ślepego równouprawnienia (automatycznej urawniłowki, a więc praktycznie ustanowił bazę dla komuny).

Zarazem więc ustanowił władzę praworządności wyniesionej i ponad sprawiedliwość i ponad moralność – ustanowił sposób zniewolenia i ślepego podporządkowania każdego człowieka – wolnego obywatela z jednej strony, a z drugiej strony Suwerena czyli konstytucyjnej władzy zwierzchniej władzy politycznej na rzecz tejże władzy.

To już jest i faszyzm szowinistyczno-ideologiczny i protestantyzm, a więc i atak na Naród Polski, i na Kościół Katolicki.

 

Patrząc od strony logicznej stwierdzić trzeba, że nie da się takiego zrównania zrobić na poziomie sprawiedliwości. Mało tego -  nie można by tego zabiegu zrobić nawet na poziomie prawości. Własność naturalna i tożsamość oraz rozróżnianie dobra i zła z wyborem dobra jako wiodącego motywu dla swoich działań i zaniechań, które w nas się dokonuje na poziomie prawości to dopiero nasz ludzki potencjał – życia on nabiera dopiero na poziomie moralności.

Dopiero zgodny wymiar moralny (a więc i systemu wartości) uprawnia do mówienia o zorganizowanym narodzie, o dobru wspólnym i wspólnej walce o byt, obronie wolności, własności i powołań, o ładzie życia publicznego.

 

W związku z tym każdy normalny prezydent by mówił odwrotnie - np.: "Życzymy, aby betlejemska gwiazda zaświeciła dla całego Narodu Polskiego. Dla Państwa bliskich, dla przyjaciół i sąsiadów".

 

Warto tu podkreślić, że w demokratycznym państwie dopiero dobro narodu skutkuje dobrem naszym, naszych bliskich, naszych przyjaciół i naszych sąsiadów - i w tej właśnie kolejności. Najpierw zabiegamy o dobro wspólne, a dopiero później, gdy ono zaistnieje, patrzymy za własnymi korzyściami.

Gdyby było odwrotnie, organizowane wspólnoty wciąż by się rozpadały, nigdy by nie powstało dobro wspólne, nie zaistniały by wspólnoty trwałe, samopodtrzymujące się w swym bycie, wspólne dzieła, nie stworzylibyśmy organizacji, nikt by nikomu nie ufał, powszechnym by było oszustwo i pasożytnictwo, nie byłoby motywacji do działań moralnych, prawych, sprawiedliwych, nie byłoby odpowiedzialności wspólnotowej, wolności, równości i braterstwa, nie rozwijalibyśmy swojego ludzkiego potencjału.

 

Takie przestawienie kolejności, jakiej się tu dopuścił pan prezydent Duda jest antynarodowe. Ale to nie wszystko. - Tu trzeba widzieć nawet więcej, mianowicie satanistyczną odwrotkę - otwieranie drogi dla sił kłamstwa i zła, zdrady, destrukcji, anarchii i samozatracenia. Tak działa każde przestawienie w naturalnej hierarchii systemu ludzkich wartości.

 

Można tu nawet określić o co chodzi – jest podstawa, bo nie tylko że nie ma tu powiedziane jednoznacznie że chodzi o Naród Polski ("Życzymy, aby betlejemska gwiazda zaświeciła dla Państwa bliskich, dla przyjaciół i sąsiadów. Dla całego naszego Narodu"). Włączenie w tak podaną definicję narodu „sąsiadów” otwiera szeroko drzwi dla każdego, kogokolwiek waadza zechce obdarować obywatelstwem i zarazem udziałem w dobrach wspólnych Narodu.

 

A jak tak, to chodzi o jakiś naród bezimienny, czy konglomerat narodów i kultur (i zupełnie nie wiemy co on i jego mocodawcy tu kombinują, ale na pewno bardzo brzydkie rzeczy)  – czyli w praktyce wielki kocioł multi-kulti dla „równania w dół” do poziomu cywilizacji, a nawet kultury najniższej, choćby najbardziej barbarzyńskiego pogaństwa.

 

Chodzi może i o naród w znaczeniu jakie przyjmuje na Zachodzie, czyli „ogół społeczeństwa uprawnionych do głosowania (ale już wyprany z tożsamości tak narodów składowych, jak narodu, którego kultura i system wartości są wiodącymi w państwie i wyznaczają standardy ładu życia publicznego dla całego społeczeństwa)”.

 

Nadto chodzi o „naród”  już odarty z własności jego dóbr wspólnych, przez oligarchię, która je zawłaszczyła (nadto z już realizowanym zamiarem odarcia go i z własności indywidualnych - w procesach wzrostu korporacji prywatych kosztem niszczenia kapitalizmu, wolnego rynku i klasy średniej aż po drobnych posiadaczy czegokolwiek).

 

Tak w ogóle to takie są właśnie plany korporacjonistów-syjonistów-globalistów.

3
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.2 (13 głosów)

Komentarze

Jeszcze Polska nie zginęła ....póki żyją tacy Polacy. Kocham Cię za Twój prawdziwy patriotyzm, za rozum oświecony wiarą, za najwłaściwsze poczucie sprawiedliwości, za precyzyjne i logiczne myślenie oraz odważne ich wypowiadanie, za niepłynięcie z prądem jak zdechłe ryby. Za to ,że czasem tu zaglądasz. Z okazji świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku życzę dalszego rozwijania wszystkich Twoich talentów, których nie sposób wymienić. Podnieś rękę Boże Dziecię, błogosław Ojczyznę miłą.....

Vote up!
4
Vote down!
-8

Verita

#1528817

Dziękuję bardzo kochana Verito, najwierniejsza czytelniczko i miłośniczko moja :-) :-) :-)

Tobie z okazji Bożego Narodzenia i na nadchodzący nowy rok życzę wszelkiej pomyślności osobistej, spełnienia marzeń i życzeń patriotycznych, politycznych i blogerskich. Życzę również dalszych mądrych i odważnych komentarzy oraz dalszej dzielności w znoszeniu prześladowań za bezkompisowe przekonania i jednoznaczne opinie. Oby Ci nie zabrakło cierpliwości w zmaganiach z pałkarzami. Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku.

miarka

Vote up!
3
Vote down!
-6
#1528826

To trzynaste danie przy wigili wyraźnie ci zaszkodziło
Proponuje płukanie żołądka i podwójną lewatywę

Vote up!
8
Vote down!
0
#1528827

Z całym szacunkiem, ale twoje słownictwo i stosunek wobec kobiet, każe mi sadzić, że jesteś zwykłym gburem. Co zaś do lewatywy, to nie zawsze terapia, która tobie sprawia wyraźną ulgę, powinna być stosowana u innych. Przecież wiesz , ty jesteś wyjątkowy, więc i terapię stosujesz wyjątkową :).

Vote up!
3
Vote down!
-8
#1528831

Miarka to baba ????

O rany - tego nikt tu nie wiedział

Pzdr.

Vote up!
8
Vote down!
0
#1528835

Co do tego, kim jest "miarka" mogłem się mylić, co zaś do ciebie, obstaję przy swoim :).

Pzdr.

Vote up!
3
Vote down!
-3
#1528860

Vote up!
2
Vote down!
0
#1528864

można przeinaczyć, "reinterpretować".

Gdyby życzenia nie były składane w Polsce, dla Polaków - możnaby dyskutować.

Jeśli ja składam życzenia na blogu - to myślę i piszę o blogerach. Nie o ich "sąsiadach", nie o innych "nacjach".

Ale jeśli ktoś musi się czepiać i myśli, że właśnie "płynie pod prąd", to prawie jak z tą żoną jadącą samochodem na autostradzie, którą telefonicznie próbuje ostrzec jej małżonek by uważała, bo właśnie pojawił się "ghost driver". Żona zaś na to - tylko jeden "ghost driver"? Przecież tu jest ich ogromna ilość.

No więc są i tacy "niektórzy," obierający ten "jedyny właściwy kierunek" i uważający wszystkich "pozostałych" za "ghostdriverów". Strzeż mnie,Panie Boże od "przyjaciół"...

Vote up!
6
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1528838

to jest zwykłe czepialstwo ludzi zwanych "polactwem", czepią się byle czego byle tylko zaistnieć. Gdy zamieściłem wpis o moich przemyśleniach po moich wakacjach w Kostaryce, gdzie miałem rodzinne spotkanie z moimi braćmi z których jeden ma tam dom, od razu znalazło się dwóch czepialskich, którzy ten wpis spaskudzili. Napisałem tam między innymi o planach przekopania przez Chińczyków Nikaragui w dwóch miejscach i połączenia w ten sposób Pacyfiku z zatoką meksykańską i Atlantykiem i jak olbrzymie zagrożenie to może mieć dla naturalnego środowiska tamtego regionu a nawet Świata. Planowałem ten wpis rozesłać do różnych organizacji jak i ambasad Nikaragui, ale niestety spaskudzonego wpisu przez komentarze czepialskich nie dało się już rozesłać nigdzie.

Serdecznie pozdrawiam.

Vote up!
6
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1528839

To były życzenia skierowane do Polaków, więc dziwię się że pewne grono dobiera sobie te życzenia do siebie 8-))))

Vote up!
5
Vote down!
0
#1528848

Vote up!
4
Vote down!
0
#1528863