Co znowu wymyślił?

Obrazek użytkownika matka trzech córek
Historia
 
 
Pełna najgorszych przeczuć sięgnęłam po grubą książkę z empikowej półki. Autor: Piotr Zychowicz, tytuł: Żydzi
Oho, pomyślałam, pewnie po "Obłędzie" postanowił się zrehabilitować w oczach weteranów Powstania Warszawskiego. Sceny, kiedy ubliżano mu w publicznych debatach o książce, na długo zapadły w pamięci. Tak było.Ten kontrowersyjny autor potrafi podgrzać emocje do białości. Taki już jest. Typowy prowokator. A może jeszcze inaczej? Może dołączył do szeregu Grossolubów i zaatakował "polskich antysemitów"? To takie intratne przecież i modne. Czyżby poszedł tą drogą? Co wymyślił teraz?
 
Podejrzewając Zychowicza o Bóg wie co, pochyliłam się nad lekturą. Pierwsze, co przyszło mi do głowy to podziw. Sprytny facet. Zabezpieczył się w każdym calu.
Przede wszystkim nic, ani jedno zdanie, nie wykazuje jego własnego poglądu na temat relacji polsko-żydowskich. Książka jest zbiorem wywiadów z wieloma ludźmi, głównie Żydami, którzy inteligentnie naprowadzani pytaniami, sami wykazują, przedstawiają i wyjaśniają najnowszą historię w stosunkach naszych narodów. Autor pozostaje bezstronny i obiektywny. Prawie. Jakoś nikogo nie zagadnął o plany Judeopolonii, a miał tak zorientowanych w tej tematyce rozmówców.
Pomijając ten drażliwy wątek, bardzo szeroko prezentuje całą gamę informacji o działaniach Żydów w kontekście Polaków, spraw polskich i państwa polskiego. Na początku, z ołówkiem w ręku, pochłaniałam kolejne strony. Co chwilą zaznaczałam na marginesie jakąś porażającą informację, zachodząc w głowę, jak to się stało, że opublikowano takie rewelacje. Szybko odłożyłam ołówek, bo to co robiłam, nie miało sensu. Po prostu, cała książka, wszystko, co w niej jest, zasługuje na podkreślenie i szczególną uwagę.
 
 
Kiedyś już, lata całe temu, chodziła mi po głowie pewna myśl. Próbowałam zrozumieć zależności wynikające z faktu przynależenia do własnego narodu, kiedy jest się obywatelem obcego kraju. Jak się to przekłada na działania, w momencie posiadania możliwości decyzyjnych, podczas zawirowań politycznych i wojennych.
Diaspora...nie wiem dlaczego to słowo przywołało z pamięci inne: Dintojra...
 
 
 
Polecam gorąco. Książka otwiera oczy. I przy okazji, leczy z antysemityzmu, wykazując, że Żyd, Żydowi nie równy. I przestrzegam: można doznać szoku!
 
 
 
5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.3 (34 głosy)

Komentarze

 I przestrzegam: można doznać szoku!

Jakiś pejsaty caracan doznał szoku i zminusował wpis
 
Serdecznie witam po tak długiej (nieusprawiedliwionej) przerwie
 
6+
#1525034

 Miło, jak w rodzinie:) Jednak Niepoprawni są świetni w swoich osądach:)  Spodziewałam się pytań, przygotowałam do cytowania co smakowitszych fragmentów, a tu: pałki i cisza:))

 Józiu, witam Cię serdecznie i dziękuję za ciepłe przyjęcie:)

#1525037

 a tu: pałki i cisza:))

Tak działa Neonową partyzantka "Jewish  2016"
nic nowego
 
A pytania - 
 
pewnie się pojawią :-))))
#1525039

twardochach!
pzdr

antysalon

#1525042

 Autor bardzo sprawnie przedstawił to, co przez lata było tajemnicą, a zrobił to w takim stylu, że dech zapiera:)

 Gazeta Wyborcza jest bezradna. To ewenement:)

Ciekawe, czy Gross to czytał?

Pozdrawiam:)

#1525047

Na temat książki będę dyskutować, gdy przeczytam (dopiero w drugiej połowie grudnia).

"Ciekawi" są ci pałkarze/pałkarki cichodajki. Namnożyło się tego paskudztwa, także na Niepoprawnych. Takimi tchórzami nie ma się co przejmować.

Serdecznie Cię pozdrawiam M3C!

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1525043

Katarzyno, ta książka pozwala zrozumieć mechanizmy działania "międzynarodówki". To wszystko jest tak bardzo aktualne! Każdy Polak powinien wiedzieć, jak to funkcjonuje.  I też każdy Żyd powinien to wiedzieć!

Pozdrawiam serdecznie:)

#1525049

postaram się kupić jeżeli będzie w EMPiKu.

Dzięki za podpowiedź.

lupo

#1525048

Bardzo proszę:)

#1525171

Pozdrawiam i podyskutuję jak przeczytam książkę. Osobiście temat mnie interesuje i już onegdaj zostałem okrzykniety "antysemitą", czemu dałem skuteczny odpór. Liczy sie prawda, tylko ona.

Pozdrawiam

krzysztofjaw

#1525051

Jasne Krzysztofie. I te nieśmiertelne słowa z Księgi Ksiąg:

SZUKAJCIE PRAWDY !  PRAWDA WAS WYZWOLI....

Choć w tym porębanym naszym świecie co wciąż w mocy Złego jest, to prawie co człowiek to inna prawda i w innej, swojej prawdzie każdy gustuje. No ale..... Królestwo z Modlitwy Pańskiej wciąż przed nami jest. Wciąż jeszcze nie przyszło.....

ALE PRZYJDZIE.....Bo Słowo JEGO Jest PRAWDĄ

#1525081

Informacje zawarte w książce skutecznie wzbogacą arsenał argumentów. Zapewniam:) Pozdrawiam

#1525172

Dla tych co mają dużo czasu

 

Jedwabne. prof. Jan Chodakiewicz vs dr Adam Leszczyński. Relacje polsko żydowskie.

 

https://youtu.be/jeHvCS8mRzc

#1525054

Piotr Zychowicz: "Żydzi. opowieści niepoprawne polityczne" 

https://youtu.be/05AB5TyqZlo

Tutaj o holokauście Słowian 

https://wordpress.com/stats/insights/wiaraprzyrodzona.wordpress.com

#1525055

Ale to przychlasty z tych linków o NEonie !!!

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1525084

Dzięki matka trzech córek za tę ciekawą recenzję. Czytałem i jest obiecująco! To niebywale ważny dla naszej historii rodzimej temat bowiem Żydzi, byli i są b. obecni w naszym narodzie w b. wielu przestrzeniach. Poza tym doskonale wszyscy zdajemy sobie sprawę, że byli, są i pozostaną niezwykle bogatą i wpływową grupą społeczną. Tragiczny okres 123 lat niewoli i pozostawania pod butem trzech rozbiorców Rosji, Prus i Austrii, wyniszczył i b. zubożył naszą ojczyznę.  Żydzi odwrotnie niezwykle rozwinęli się w tym czasie na terenach, wchodzących w skład byłej I Rzeczypospolitej Obojga Narodów. To przyczyniło się do narastania antagaonizmów na początku XX wieku, co miało przełożenie w programie Narodowej Demokracji, broniącej przede wszystkim interesów narodu polskiego oraz w programie PSL Piast (jeśli się nie mylę).

Na szczęście radość z odzyskanej w 1918 r. niepodległości oraz ogromny entuzjazm społeczeństwa, które rzuciło się w wir budowania II Rzeczypospolitej Polskiej, stanął na przeszkodzie w rozwinięciu się w naszej ojczyźnie groźnego antysemityzmu, choć czasy dla biednych Polaków były b. cieżkie. A potem przyszło to najgorsze, narodziły się dwa straszne totalitaryzmy, które za wszelką cenę wyniszczały nasz naród. Faszyzm wyniszczał jednak przede wszystkim totalnie Żydów, my byliśmy następni w kolejce! Niestety wielu  Żydów czynnie zaangażowało się w popracie tego drugiego systemu, czyli komunizmu. Z tego zrodziło się wiele zła i przed II wojną światową, po przegranej wojnie obronnej 1939 r. i co najbardziej bolesne, tuż po II wojnie światowej, gdy prześladowano i katowano polskich patriotów.

II wojna światowa była strasznym kataklizmem, a wielu widzi w niej wręcz elementy apokaliptyczne. Naturalnie w takich warunkach zawsze ujawnią się zarówno charaktery b. szlachetne, jak i te spod najbardziej ciemnej gwiazdy. I nie oszukujmy się, że tacy ludzie bywali, po każdej stronie barykady, abstrachuję tu oczywiście od liczenia by porównywać, czy równania, tych czy tamtych. Po temu zakończę słynnymi słowami św. Jana Pawła II, który widział to na własne oczy: "Nigdy więcej wojny"!

Sławomir Tomasz Roch

#1525056

ponieważ współpracowali z naszymi okupantami, wydawali Polaków. Polaków zaś mordowano i wywożono wgłąb Rosji, straty ponieśli dopiero z rąk hitlerowskich Niemiec.

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1525060

 Witaj! Fakty z IPN. W kierowniczych strukturach oprawców UB zatrudnionych było 37.1% Żydów. Pozdrawiam!

ronin

#1525099

to, że byli mniejszością, a na kierowniczych stanowiskach w UB było ich 37% to ilu Żydów zajmowało się uczciwą pracą, 3%?

Pozdrawiam.

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1525102

nie tak jednostronnie, walczyli też po polskiej stronie, sporo też wycierpieli w tradycyjnych ruskich pogromach a później w antysemickich czystkach Stalina.

jeśli tak bardzo upraszczać historię, to lepiej powiedzieć, że Polaków rozgrywano mniejszościami i to się wcale nie skończyło z wojną.

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1525207

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Pisze Pan...." Faszyzm wyniszczał jednak przede wszystkim totalnie Żydów, my byliśmy następni w kolejce! Myli się Pan. Było dokładnie odwrotnie.
Dla uzupełnienia wiedzy polecam lekturę obowiązkową: Andrzej Leszek Szcześniak “Judeopolonia”. Pozdrawiam

Verita

#1525116

cóż za wspaniała opinia, dlaczego nie zmierzyć się z faktami?

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1525208

Tematyka żydowska jest fascynująca,bo naród to szczególny. Tajemniczy i mocno zakamuflowany. Zrozumiec Żydów nie sposób, bo oni sami mają z tym kłopot. Książka jest pełna przykładów wzajemnych intryg, niechęci i wrogości. Bo jak pojąć, że na kilkudziesięciu żydowskich przywódców duchowych pragnących powstrzymać Holocaust, znalazł się jeden, ktory był temu przeciwny?  A inny przywódca bojówek syjonistycznych chciał razem z Hitlerem iść na wojnę. I to w 41.roku! No, jak zrozumieć? Książka szokuje, mówię prawdę:)

Pozdrawiam i dziękuję za teksty o Rzezi na Ukrainie. Mogłam odejść na długo, wiedząc, że ktoś taki Jak Pan, (Ty?), zadba o tę tematykę na Niepoprawnych. 

#1525173

Właśnie sprawdziłem dostępność i cenę. Kupię, przeczytam i dopiero porozmawiamy.

W Szczecinie jest dzielnica Niebuszewo. Kiedy byłem młodziakiem, nie mieliśmy tam wstępu. Wtedy było to "Lejbuszewo". Kilkanaście tysięcy Żydów, w większości nie znających języka polskiego, czekających na możliwość emigracji. Często, gęsto bandyterka. Polscy Żydzi też trzymali się z daleka. Jak słyszę o jakimś peronie w Warszawie, z którego odjechało kilka pociągów .......Wymieniliśmy (nie dosłownie) kilkanaście tysięcy Żydów, na kilkanaście tysięcy greckich komunistów.

Ale to już inna opowieść. 


#1525057

Początki Izreala wyglądały szokująco. Zbieranina, która trafiła do Palestyny, miała rozmaite "korzenie". Aż dziw, że nie powyrzynali się nawzajem. Przeczytaj, pogadamy:)

#1525101

powstał Izrael wyżynali całe palestyńskie wioski, tak przygotowywali miejsce pod przyszłe osiedla. A tak przepędzili z Palestyny Brytyjczyków:

http://blurppp.com/blog/legendarne-zdjecia-wybuch-w-hotelu-krol-david-czyli-zydowski-terroryzm/

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1525103

był terrorystą, podobnie jak wielu mu współczesnych Żydów na Bliskim Wschodzie. Terroryzm rozwinął się właśnie u podstaw Państwa Izrael, a teraz "wraca", jak bumerang, ze strony Palestyńczyków. Żydzi mieli, przed laty, przewagę technologiczną natomiast Arabowie, żydowscy bracia przyrodni, mieli przewagę liczebną i historyczny prymitywizm - sprzed dwu tysięcy lat. Ciekawa jestem tej publikacji rekomendowanej przez M3C.

Pozdrawiam serdecznie 

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1525114

O terrorze w Palestynie i nie tylko. W książce jest wszystko na temat żydowskich terrorystów i mechanizmów działania izraelskiej agentury, zwłaszcza jej początków.

#1525174

"..że Żyd, Żydowi nie równy." Ciekawy jestem jakie są proporcje jednych do drugich i czy na tym co pisze autor można polegać?

Pozdrawiam.

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1525058

Proporcjum, Mocium Panie, są takie, jak wykazał Zychowicz. Niestety, więcej złego niż dobrego. Ale nie o to mi chodzi. Rzecz w tym, jak czytelnie i prosto, bez nadmiernych zawiłości, z opowieści tych ludzi wypływa szokująca prawda. Taki przykład. Izrael. Matka, polska Żydówka, zwerbowana do współpracy z wywiadem PRL, silnie ideowo powiązana z komunistami, a w opozycji do niej staje córka! Dziewczyna oddana syjonistycznej ideologii. Matka trafia do więzienia na skutek zeznań córki! Takie kwiatki i bławatki:) Przeczytaj książkę, Romanie. Pozdrawiam serdecznie:)

#1525100

pojawić się na półkach polskich księgarni w Chicago w najbliższych tygodniach, więc gdy tylko wybiorę się do "miasteczka" kupię na pewno.

Pozdrawiam równie serdecznie.

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1525104

 Witam! Żydzi celowo i przy każdej nadarzającej sie okazji celowo wrzeszczą o antyseminityżmie tworząc zasłonę dymną, a w tle postępująca  hegemonia nad światem! Nie postrzegajmy jednostek,ale całość. Pozdrawiam.

ronin

#1525067

" Witam! Żydzi celowo i przy każdej nadarzającej sie okazji celowo wrzeszczą o antyseminityżmie tworząc zasłonę dymną,"

Tu masz przekrój żydowskiego portalu jak żydzi wrzeszczą na żydów 
 
Elytta Neonu
 
Czyli Kosiur, Trzcińska,Ruszkiewicz,Stanislav, i wielu,wielu innych żydowsko-sowieckich bękartów
Gnoje

http://ninanonimowa.neon24.pl/post/134892,rozbiory-polski

http://trzcinska.neon24.pl/post/134879,zydowski-kosciol-podstepnie-intronizuje-zydowskiego-cesarza

http://wps.neon24.pl.neon24.pl/post/134770,pis-pora-na-madagaskar

#1525069

 Witaj! Józiu dzięki,ale nie czytam,nie oglądam gadzinówek.To nie my stworzyliśmy Żydom holocaust,ale Niemcy. Moi wujowie oficerowie walczyli w szeregach AK, więc  to jest sama w sobie wartość dla mnie postrzegania  rzeczywistości. Pozdrawiam!

ronin

#1525079

Najwięksi szubrawcy robią wszystko, by skryć się za "zasłoną dymną", którą jest posądzenie o antysemityzm. Szkoda że tak łatwo im się to udaje.Jedyny sposób na opanowanie tej sytuacji to zrozumienie tych zależności. 

Poniżej, w komentarzu do Józia, wspominasz swoich kuzynów z AK. Sięgnij po książkę! Dowiesz się kim jest Stanisław Aronson. A przecież jest tylko jednym z wielu... Pozdrawiam:)

#1525098

  Witam Panią!  Nadmieniłem o wujach ,a nie o kuzynach. Jeszcze nie jestem starszym panem.,ale to drobiazg. Znam chwalebną historię tego Pana. Nie pałam nienawiścią do Zydów, ale ich nie gloryfikuję. Chętnie zapoznam się z nową dla mnie książką. Kłaniam się!

ronin

#1525106

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika J23 nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

#1525072

(wnioskując z 2 źródeł: opisów ksiązki oraz to co wyczytałem w książce "Beck-Ribbentrop coś tam", która moim skromnym zdaniem jest tylko popłuczynami po książce/publikacjach Józefa Łojka, który postulował sprzymierzenie się z Niemcami i odwrócenie się od nich/"zdradzenie", jak uczynili wszyscy, wg opisu Łojka: od Finlandii po Bałkany, za wyjątkiem tych co się z nimi nie sprzymierzyli: Polska i (jak twierdził Łojek) Czechy), Zy-cz napisał bezkrytycznie  filożydowską ksiązkę, popierającą ich narrację (która raczej nie unika spostrzeżeń antypolskich), ale z pozycji "dobrego policjanta"; "złym policjantem" jest np. Gross.

Jak wspomniałem prócz opisów ksiązki, wystarczyły mi 2 krótkie wtręty (bo dużo więcej nie było) z jego ksiązki Beck - Ribbentrop. Było coś tam - o ile pamiętam - o antysemityzmie nie tylko endecji, ale i sanacji, bez żadnej refleksji co do działań tamtej strony. Taki typ pisania o Żydach, znam aż nadto dobrze, nie tylko w gw sięgo spotyka.

Od razu, nie wiem dlaczego:)),  przypomniał mi się passus z artykułu W. Łysiaka: "I tylko połowicznie zgadzam się z jego tezą, że "antysemityzm to choroba, która działa ogłupiająco" . Fakt, tak jest istotnie, a połowiczność prawdy polega tu na przemilczeniu rewersu tego medalu, czyli na drugim fakcie bezspornym: lizusowski filosemityzm również ogłupia, czasami dużo silniej, czego w III RP mamy mnóstwo przykładów, gdyż będąca akademią filosemityzmu michnikowszczyzna pracuje pełną parą już nieomal dwie dekady."

Wpis Autorki, cóż  - z całym szacunkiem - traktuję jako pochwałę filożydowskiej ksiązki udającej bezstronność, bo tak tą książkę widzę.....

PS. Dodajmy jeszcze uzasdnienie, posiłkując się cytatami:"Prof. Jerzy Robert Nowak: Nowe deformacje stosunków z Żydami. Czy Zychowicz staje się nowym Grossem?

Ogromnie obłudna jest umieszczona na stronie tytułowej książki Zychowicza zachęta: „opowieści niepoprawne politycznie”. Cóż takiego niepoprawnego politycznie jest w tym, że Zychowicz do opisu obrazu spornych stosunków polsko-żydowskich dobrał aż dwudziestu autorów żydowskich i dwóch autorów polskich? Tego typu dysproporcja jest raczej szczytem poprawności politycznej.

.... W podobnym stylu Zychowicz rozpoczął wstęp do swojej książki Żydzi, pisząc: Polacy mają niezdrowy stosunek do Żydów. Dzielą się na dwie grupy: filosemitów i antysemitów (…) Uważam Żydów – postawa w Polsce rzadka – po prostu za ludzi (podkr. – J.R.N.) Tak więc mamy w Polsce „rzecz” rzadką, niemal wyjątkową – wielkiego humanistę Zychowicza, który „uważa Żydów za ludzi”. Cóż za niebywały wyjątek, cóż za geniusz! "
 


 

#1525074

Twój wpis jest doskonałym przykładem walki na oślep:) Profesor Nowak, z całym szacunkiem dla niego, odniósł się do książki Zychowicza dość cierpko. No cóż, przyczyny mogą być rozmaite, a nawet zwykły grymas w grę wchodzić może. O ile w książce pojawia się wywiad z Jasiewiczem, o tyle o prof. Nowaku nie ma nawet wzmianki.

Szczerze radzę, przeczytaj książkę, J23 i miej własne zdanie. Nie polegaj na cudzym! Pozdrawiam:)

#1525097

mi się zdaje, wyjasniłem, dlaczego wiem - jak mi się zdaje - co sądzić o ksiązce. Wystaqrczyły mi te 2 wtręty z ksiązki o pakcie Beck-Ribbentrop.  Mieszkam wszak w  kraju (w Polsce, nie "w tym kraju":))), gdzie jest pełno lizusowsko filożydowskich wpisów/publikacji oraz (prób) tresury w tym zakresie, i sądzę, że potrafię to jakoś ocenić. Plus recenzje. Wybacz Autorko jakoś bardsziej mnie przekonuje JR Nowak, niż Twój entuzjazm, przepraszam:)

 

Zresztą sama Autorko wspomniałaś, że Z-cz nie naciska raczej na jakieś wyjaśnienia w trudnych tematach, swych żydowskich rozmówców. Czyli co, mam kolejny raz poznać żydowskie wersje, nie wątpię, że rózniące się akcentami między sobą, co daje Szanownej Autorce asumpt do stwierdzenia, że Żydzi są rózni (oczywiście że są, ale mają też nieosiągalny, niezrozumiały dla gojów etnocentryzm, myślenie plemienne - K. MacDonald, Koneczny, i to nas raczej powinno interesować).

Jasiewicz, był prawdodopdobnie jednym z tych dwóch polskich rozmówców o których mówił Nowak, poza tymi 20-ma żydowskimi. Czyli chyba jeden z 2 jaskółek nie czyni wiosny, poza tym czy jest jaskólką?

Ciekawi mnie czy osoba przedstawiająca się jako mająca własne zdanie, zwrócila na coś uwagę, u Jasiewicza? Prof. Jasiewicz przeciwstawia się szowinistycznej na ż:) narracji, antypolskiej - i za to go kochamy, OK. Czy zwróciłaś jednak uwagę, że prof. Jasiewicz nie pisze/mówi na temat braku dowodu winy, na temat dowodów o zaangażowaniu Niemców (jak choćby znana sprawa łusek), lecz .. wskazuje na winę Polaków? I to nie tylko w Jedwabnem!

"Bo ja głęboko jestem przekonany, że za zbrodnią w Jedwabnem i innymi pogromami nie stoi chęć zdoby­cia pierzyn i nocników żydowskich, nawet mniej jest tam odwetu za różne podłości żydowskie (a było ich sporo w latach 1939— -1941 na terenie Łomżyńskiego i we wszyst­kich innych miejscach, gdzie Żydzi mieszka­li) – stoi tam wielki strach przed nimi. I ci zdesperowani mordercy być może w duchu mówili sobie: robimy rzecz straszną, ale może wnuki nasze będą nam wdzięczne. Myślę, że jest możliwa taka interpretacja, choć ona ze zbrodni nie rozgrzesza."

Czyli co? Czyżby ukochany przez "judeosceptyków" i "antysemitów" prof. Jasiewicz wskazywał na tych samych sprawców co Gross? Nie sądzisz, że taki "judeosceptyk" jest na rękę środowiskom żydowskim? Nie kieruj się moim "uprzedzeniem", lecz  - o ile mogę zaproponować - jeszcze raz przeczytaj, na pewno znany Ci wywiad.

Czy niezależnie myśląca Szanowna Autorka, zwróciła na to uwagę, wzbudziło to jakoś Jej refleksje, czy może tylko podchodzi tak, że narracja prof. Jasiewicza jest broniąca (w jakimś zakresie) Polaków, nie jest grossowa, "nadawała" na niego gw, stracił stanowisko w wyniku działań "tamtych", więc kochamy go miłością pierwszą, czystą i niezmąconą?:)

 

Natomiast jeśli już coś sobie polecamy, to może wywiad z ks. Chrostowskim: "Kościół, Żydzi, Polska", być może czytałaś Szanowna Autorko, ale zawsze jest ona warta polecenia....

Pozdrawiam także

#1525128

 pominąlem, Oczywiste dla mnie jest  zrozumiałe dlaczego jest wywiad z Jasiewiczem - zakładam że ze względów kogo wskazał winnego w J.

Oczywiste jest też dla mnie dlaczego nie ma wywiadu  z Nowakiem, Nowak punktuje tamtych dość dokładnie, nie domniemuje polskich win, jest pracowity dużo czyta i pisze. Jest erudytą, sypie faktami, opartymi także o pulikacje żydowskie.  Na Jasiewicza "słuszna strona" może się pomarszczyć, pofukać, ale i wypuklić, gdzie widział winę. Z Nowakiem nie walczą polemiką, nawet taką fukającą, z Nowakiem walczą przemilczeniem, zamilczeniem. Nie rozmawiając z nim Z-cz po prostu postąpił nie inaczej, niż jakikolwiek "historyk" z tamtej strony. Powiem więcej - nie mógł z nim przeprowadzić wywiadu (moim zdaniem)  bo by poległ zarzucony faktami, no i "słuszna strona" by tego Z-czowi nie wybaczyła.

Ze względu na fakt, że raczyłaś przypisać Nowakowi niskie pobudki, obraził się że go pominięto - czego wszak nie można wyklluczyć, przynajmniej w jakiejś części - to i ja wspomnę o możliwości niskcich pobudek Zychowicza. Jak wspomniałem: salon by go "zabił", bo narracja nie byłaby taka "prawidłowa", a poza tym on sam okazałby się malutki. O ile się nie mylę, Zychowicz nie zająknął się, no może zająknął  się gdy był zapytany, o tym, że w książce o Becku i Rib-pie powtarza de facto tezę J. Łojka. Jeśłi się nie mylę, że taak było, to raczej nie świadczy o wysokiej rzetelności....

#1525192

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1525119

przedstawić o "wiedzę" o "zróżnicowaniu" Żydów, a ja sądzę, ze nas powinien raczej interesować ich etnocentryzm, działania zbiorowe (w których wcale nie muszą uczestniczyć wszycy Żydzi, wystarczy, że duża część, w tym ci prominentni). Np. powinno nas interesować  - jeśli odejdziemy od spraw polskich - oddziaływanie lobby żydowskiego na politykę/rzeczywistość USA, a nie to iż mamy się podniecać tym, że "żrą" się między sobą ciz nich  co głosują na demokratów/Clinton i ci na republikanów.Trumpa. Bardziej to, że nie ma za bardzo istotnej narracji politycznej  wychodzącej poza ramy ustalone przez Washington Post i Washington Times, a nie to jak się "zwalczają" neokonowy Washington Times z lewym (i co tu dużo mówić, też żydowskim) Washington Post. Bardziej interesować się tym, dlaczego praktycznie tylko  jeden raz w XIX wieku poparli Polaków - w czasie manifetstacji patriotycznych w 1861 r., tj. 2 lata przed powstaniem, którego skutkami była i emancypacja i wzbogacenie "nieruchomościowe" :) Żydów - a nie podniecać się bezrefleksyjnie  - ach wspaniale, w 1861 r. znaleźli się Żydzi - polscy patrioci. Przykładów "róznienia się" ich między sobą i to śmiertelnego - co daje się zauważyć w historii XX wieku - jest bardzo dużo, ale nigdy raczej nie zmieniło/zmniejszyło to podejścia etnocentrycznego, np. takiego pod tytułem: "czy to jest dobre dla Żydów", które i na nas Polaków oddziaływało, raczej rzadko w sposób pozytywny....:)

A przede wszystkim warto przeczytać  - może po  raz kolejny - felietonik A. Niemojewskiego - "Dwużydzian Polaka".:))

PS Sprawdzę tego Pogonowskiego, lubię i szanuję jego publicystykę, ale jego "Żydzi w Polsce" na kolana mnie nie rzucili :))

Pozdrawiam

#1525133

Zdobędziesz cały wachlarz argumentów przeciwko Żydom. Ty skorzystasz na pewno, zaręczam. Postaraj się jednak o obiektywizm. Warto. Dla dobra. Dla pokoju. Pozdrawiam:)

#1525175

....ale ja nie szukam  argumentów przeiwko żydom. Nie są mi do niczego potrzebne. Nie zaręczaj...tylko odpowiedz po co ją czytać? Jakie konkretnie dobro wynika z jej przeczytania i z ewentualnej dyskusji? Jaki pokój i w jakiej części świata wyniknie z jej przeczytania?

Verita

#1525189

w końcu raczej nie zbawimy swiata. Ja  - o ile mogę Verito - uważam, że wartością jakąś jest oddalanie się od statusu pieska Pawłowa. To może niewiele dziś, ale może dobrze rokować w przyszłosci:)

Pieskami Pawłowa stajemy się - wiem, że nie wszyscy - przez tresurę medialna m. in. Sądzę, że ta ksiązka jest elementem tresury, acz prekazanej łagodniej ("dobry policjant") niż walenie obuchem Grossa. I dlatego, że nie oddala, lecz przybliża - moim zdaniem  - do Pawłowa, niespecjalny jest pożytek z jej przeczytania, a nie dlatego, ze jej przeczytanie nie spowoduje gdzieś tam pokoju:))P

Przepraszam, biję się w pierś - to o pokoju było odpowiedzią na wpis wyżej o"pokoju",,,, ale teza o Pawłowie jest dość uniwersalna....

#1525193

a co wyniknie? będziesz mądrzęjsza!

lupo

#1525351

jednak to Zychowicz.
i co tam może być takiego rewelacyjnego?
dlaczego też ma to być tak ważne, skoro często wywołuje taki entuzjazm?

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1525209

Rewelacyjne jest to, że informacje które padają z ust rozmówców, przedstawiono w sposób prosty i bez typowej gmatwaniny. Poza wspomnianą przeze mnie Judeopolonią, Autor pyta o najbardziej intrygujące fakty z historii. Naliboki i bracia Bielscy. Udział Żydów w kształtowaniu przeobrażeń ustrojowych w Polsce.Konfidenci żydowscy z "Trzynastki". Przyczyny braku informacji o polskiej pomocy dla Żydów w czasie okupacji, w Izraelu i na świecie. I wiele, wiele innych, w tym także nigdy nie publikowanych wywiadów z badaczami dziejów.

Mnie ta tematyka interesuje, bo zawsze chciałam zrozumieć jakie znaczenie ma diaspora żydowska na kształtowanie się polityki międzynarodowej. Teraz już wiem. Mam wiedzę z "pewnych źródeł". Chciałabym też, by inni wiedzieli. Dziwne?

Pozdrawiam:)

#1525230

dzięki, teraz wiem, dlaczego forma wywiadu może byc tu zaletą- dla prostoty i klarownego wytłumaczenia. może i rozmówcy mają rzetelną wiedzę niczym historycy, specjały czy decydenci.

trochę dziwnie jest oraz było tu widzieć, ilu ludzi interesuje się żydami. w necie zwykle tacy są specyficzni. sporo czytywałem, więc nie spodziewam się rewelacji dla mnie ale z netu bym ściągnął

pozdrawiam

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1525490

Witam!

Na początek uwaga niemerytoryczna: na tym portalu, podobnie, jak na wielu innych, nic tak nie rozpala dyskusji, jak kwestie żydowskie. Próbuję to zdiagnozować i wychodzi mi, że wielu ludzi jest niepewnych swojej tozsamości. Może jestem Żydem - myśli sobie w samotności verita, patria, czy trybeus. A jeśli?

 

Książkę Zychowicza czytałem jakiś czas temu. I przeczytałem jednym tchem. Powinna to byc lektura obowiązkowa, bo jak napisałaś, są to głównie wypowiedzi i przemyślenia samych i to ważnych Żydów. Mimo tego, że lubią sobie oni pofantazjować, jak to było na przykład w epizodzie związanym z Komorowskimi.

Zychowicz wykazał się talentem równym Orianie Fallaci - pozwalał mówić. I tak, jak ona wykazała jakim głupkiem i bufonem jest Wałęsa, tak tutaj on ukazał jak powstał projekt, a potem przemysł holocaust.

Dużo przemyśleń i sporo nowej wiedzy. Lecz do dyskusji więcej nas musiałoby to przeczytać.

 

Serdeczności

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1525300

Niestety, gdziekolwiek człek się nie skieruje, wszędzie napotyka Żydów. Nasza historia, ich historia, to wspólne dzieje. Skończyłam właśnie "Nienawiść" Srokowskiego, a tam, przez pół książki Żydzi. Mordowani przez Ukraińców. Oni pierwsi kładli głowy pod hajdamackie siekiery.Przed nami. A teraz spółka! Im opdpuścili niewyobrażalne okrucieństwo, a nas dręczą pomówieniami, w wiekszości wyssanymi z palca. Dlaczego?

Pokręcone to wszystko...

Pozdrawiam:)

#1525668

Kupiłem i już prawie konczę. Robi wrażenie ! Przeczytać powinni wszyscy ,którzy chcą poznać jak  zakłamany jest Świat i że chyba idziemy jako Polska we właściwym kierunku. Nie podoba mi się zbyt wypoeiedź pani Aliny Skibińskiej gdyż uważam ją /wywiad/ za wypowiedź jednostronną bez określenia sytuacji w jakiej była wtedy Polska.

Jeszcze raz dziękuję za podpowiedź.

lupo

#1525348

Masz rację, co do Skibińskiej. Takie "samobiczowanie się" jest dość pospolitą cechą naszych historyków. To nie tylko Holocaustu dotyczy, ale i Rzezi Wołyńskiej. Kiedy doda się do tego opracowania drugiej strony, wychodzi jedna nasza wielka wina. :) Cieszę się, że to czytasz. Pozdrawiam:)

 

 

#1525667