Orban publicznie uznaje hegemonię przywództwo Kaczyńskiego

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz
Świat

Kaczyński i Orban wzięli udział w debacie w ramach XXVI Forum Ekonomicznego w Krynicy. Odpowiadali na pytanie dotyczące patriotyzmu w gospodarce.”...”Na wstępie premier Węgier powiedział, że to dla niego zaszczyt, iż może uczestniczyć w debacie z liderem PiS. Za "niegodziwość i pomyłkę" uznał komentarze prasy międzynarodowej, że prezes PiS "z sympatią śledzi, naśladuje" to, co on robi na Węgrzech.Jest to niegodziwe, niegodne i niesprawiedliwe, ponieważ prawdziwa kolejność siły - i to jest teraz bez uprzejmości - pan przewodniczący Kaczyński jest o wiele bardziej doświadczony niż ja, posiada głębszą wiedzę historyczną i filozoficzną. (...) Kiedy ja moim ksero skserowałem jakąś ulotkę, on już dawno walczył w podziemiu- mówił Orban.

Teraz mówi się, że niby Polacy naśladują Węgrów, to jest pomyłka totalna- ocenił polityk. Jak dodał, Węgrzy od początku lat 80. obserwowali Polaków.Uznanie, szacunek - to z mojej strony promieniuje w kierunku przewodniczącego Kaczyńskiego- podkreślił Orban.

Kaczyński podziękował Orbanowi za te "niezwykle miłe słowa".Ale podzielić tutaj mogę zdanie tylko w jednej kwestii, znaczy rzeczywiście jestem dużo starszy od pana premiera, to jest fakt, natomiast jeśli chodzi o te inne komplementy pod moim adresem, to jest tak: uczymy się od siebie wzajemnie. Dla nas pan premier Orban jest kimś, kto w Europie pokazał, że można. Pokazał i to jest dla nas bardzo ważna nauka, i z tej nauki korzystamy" - zaznaczył szef PiS.”...]]>( źródło )]]>

Viktor Orban, premier i przywódca rządzącej na Węgrzech partii Fidesz, na Forum Ekonomicznym w Krynicy otrzymał tytuł Człowieka Roku. Rada Programowa Forum przyznaje tę nagrodę wybitnym osobom, które swoją postawą i dokonaniami wywarły największy wpływ na bieg spraw w Europie Środkowowschodniej.

- W ubiegłym roku nagrodę dostał Jarosław Kaczyński i to był pierwszy sygnał, że wajcha się przestawia, a biznes musi przeorientować się na nowy wiatr historii – zauważa publicysta Zbigniew Parafianowicz. Jego zdaniem nagroda dla premiera Węgier jest potwierdzeniem koniunkturalizmu świata biznesu.

Dziennikarz przyznaje, że nie wie, co polskiemu biznesowi tak bardzo spodobało się w Orbanie. - Nie mogę zrozumieć nagłej fascynacji politykiem, który był antytezą prowadzenia polityki gospodarczej – stwierdza Parafianowicz.

Michał Szułdrzyński nie zgadza się z opinią swojego kolegi. Dziennikarz uważa, że "należy oddzielić Orbana ideologicznego, który mówi o UE i potrzebie moralnej kontrrewolucji, od Orbana zajmującego się gospodarką, który  radzi sobie lepiej lub gorzej, ale wyznacza trendy, które w tej chwili są w Polsce modne". - To Orban zaczął rehungaryzację banków i starał się wyzwolić z kredytu MFW – przypomina Szułdrzyński.

Publicysta dodaje, że "Viktor Orban ma, podobnie jak PiS, złą opinie w UE, ale w ogóle nie ma problemu z inwestorami", a zagraniczny biznes przychodzi na Węgry, bo jest to kraj bardzo im przyjazny.”..]]>.(źródło )]]>

Orban „Kiedy w lewicowej prasie węgierskiej czytam krytyki pod adresem Polski, że ma aspiracje,by na nowo stać się regionalną potęgą Europy Środkowej', to wtedy głośno mówię do siebie: 'No wreszcie!'.” Orban powiedział wówczas, że najbliższe dziesięć lat chciałby poświęcić budowaniu wspólnoty środkowoeuropejskiej, w której pierwsze skrzypce grałaby Polska – jakoprzywódca i organizator wspólnej strefy interesów państw położonych między Rosją a Niemcami. „.....(]]>więcej ]]>)

Arkady Rzegocki „Polska to nadzieja dla wszystkich małych krajów" -  prezydenta Estonii, Toomas Hendrik Ilves wezwał  ostatnio Polskę do odegrania większej roli w UE i NATO, do wzięcia na siebie roli przywódczej w regionie. „....”Polacy są jedynym dużym narodem, który miał te same doświadczenia historyczne co inne państwa Europy Środkowej i Wschodniej. Lepiej widzą  zagrożenia, powinni więc wziąć na siebie odpowiedzialność za cały region leżący od stuleci miedzy „młotem (czasem sierpem) a kowadłem". „.....”Fakt, że znacząca część Polaków nie uznaje III RP za własne państwo wskazuje na istnienie jakiegoś ważnego mankamentu, istotnego braku. „....”Skąd ten – nazwijmy rzecz wprost – krzyk rozpaczy przywódcy Estonii?  Ilves nie ukrywa, że jego wystąpienie miało ośmielić (dosłownie) polskie elity i społeczeństwo do prowadzenia bardziej ambitnej polityki. „.....”Dla „Frondy" prezydent Węgier Viktor Orbán stwierdził: „Kiedy w lewicowej prasie węgierskiej czytam krytyki pod adresem Polski, że ma aspiracje, by na nowo stać się regionalną potęgą Europy Środkowej, to wtedy głośno mówię do siebie: No wreszcie!". …...”Od lat 90. wyrażane były podobne oczekiwania kierowane przez m.in. pełniących najwyższe stanowiska Węgrów, Rumunów, Chorwatów czy Słowaków. „...]]>(więcej )]]>

Lech Kaczyński „Jaka to koncepcja? Federacyjna?”.....”większość z tych krajów znajduje się na terenie dawnej Rzeczypospolitej.”.....”To Rosjanie się tego boją.Przez swoich przyjaciół w Unii Europejskiej pytali mnie, czy przypadkiem nie chcę odbudowywać takiego wielonarodowego tworu.” ….( ]]>http://naszeblogi.pl/38067-wywiad-lecha-kaczynskiego-o-odbudowie-i-rzeczpospolitej]]> )

„premier Węgier Viktor Orban oświadczył w sobotę, że Unia Europejska powinna mieć własną armię.  „...”Dodał, że popiera polską propozycję powołania zgromadzenia parlamentarnego państw wyszehradzkich i że trwają prace nad powstaniem wspólnej armii V4, która nie byłaby tożsama ze wspólną armią europejską. „...”Odpowiadając na pytania zebranych, zaapelował o utworzenie europejskiej armii. Zaznaczył, że NATO jest ważną organizacją, która przyczynia się do bezpieczeństwa Węgier i której parasol ochronny jest dla Europy Środkowej sprawą kluczową. Jednakże wraz z wystąpieniem Wielkiej Brytanii z UE siła wojskowa kontynentu znacznie zmaleje.Dlatego należy stworzyć europejską armię, która będzie rzeczywistą wspólną siłą wojskową, będzie miała wspólne pułki, wspólny język na szczeblu dowodzenia i wspólne struktury'...”W tym kontekście podkreślił, że dla Europy bardzo istotna jest stabilność w Turcji.Jeśli także Turcja stanie się niestabilna, to z tych terenów ruszą do Europy bez jakiejkolwiek kontroli dziesiątki tysięcy ludzi”...”Orban wyraził też przekonanie, że do współpracy wyszehradzkiej nie trzeba przyciągać nowych państw. Z takim postulatem wystąpił w piątek były szef dyplomacji Węgier Geza Jeszenszky.

Według premiera Węgier należy raczej tworzyć wokół Grupy „koncentryczne kręgi” z państw, „które mogą zwiększyć siłę V4, nie rozbijając jej homogeniczności”. Na pierwszym miejscu wymienił Austrię, która jest państwom wyszehradzkim potrzebna także dlatego, że „o nich (tj. Austriakach) świat zewnętrzny myśli inaczej niż o nas”. Dodał, że będzie rozmawiał w przyszłym tygodniu z austriackim kanclerzem kanclerz Christianem Kernem o tym, by Austria wysłała na granicę Węgier z Serbią policjantów, żołnierzy i sprzęt.”...”graniczanie suwerenności narodowej na rzecz uprawnień europejskich w moim przekonaniu jest dziś jednym z największych zagrożeń w Europie.() Musimy powstrzymać wszelkie idee, działania czy inicjatywy polityczne, które w sposób otwarty lub ukradkiem zmierzają do odebrania pełnomocnictw państwom narodowym „ „.]]>..(więcej )]]>

Orban: Bruksela nigdy nie wygra tej bitwy z Polakami „....”Węgrzy i Polacy mają prawo oczekiwać więcej szacunku od byłych i obecnych przywódców Stanów Zjednoczonych – oświadczył w piątek premier Węgier Viktor Orban w Radiu Kossuth, odnosząc się do słów Billa Clintona. Orban powtórzył też, że Bruksela traktuje Polaków niesprawiedliwie i obraźliwie. Bill Clinton tydzień temu w wystąpieniu w New Jersey ocenił, że Polska i Węgry, które "nie byłyby wolne" bez udziału USA, uznały, że "z demokracją jest za dużo kłopotu". - Chcą przywództwa w stylu Putina - oznajmił były prezydent USA."...”Orban powiedział w Radiu Kossuth, że podoba mu się, co na ten temat powiedział przywódca Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński – oznajmił on, że jeżeli ktoś twierdzi, że dzisiaj w Polsce nie ma demokracji, to znaczy, że jest w stanie, który by trzeba zbadać metodami medycznymi. Orban atakuje Brukselę Węgierski premier powtórzył, że Bruksela traktuje Polaków niesprawiedliwie i obraźliwie. - W Brukseli mogą się uważać za nie wiadomo jak dużych chłopców, ale Bruksela nigdy nie wygra tej bitwy z Polakami – oświadczył. „...”„O Sorosu Orban ocenił też, że negatywne uwagi na temat Węgier, Polski i generalnie Europy Środkowej, jakie się mnożą od czasu kryzysu związanego z napływem imigrantów, nie są przypadkowe. - Za przywódcami Partii Demokratycznej powinniśmy dostrzegać George’a Sorosa – oznajmił Orban, zarzucając Sorosowi, że według niego co roku należy wpuścić do Europy przynajmniej milion muzułmanów. Ocenił, że Węgry stwarzają przeszkodę dla tego rodzaju amerykańskich planów, i zapewnił, że „nie zostaną one tutaj zrealizowane, dopóki na Węgrzech jest rząd narodowy”. - Usta Clintona, ale głos George’a Sorosa – oświadczył węgierski premier. O tym, że za słowami Clintona stoi Soros, mówili wcześniej minister spraw zagranicznych Węgier Peter Szijjarto i szef kancelarii Orbana, Janos Lazar. Soros jest krytycznie nastawiony do obecnego rządu węgierskiego. Zarzucał Orbanowi oraz obecnemu rządowi Polski m.in., że wykorzystują etniczny i wyznaniowy nacjonalizm, by utrwalić swoją władzę."]]>.]]> „.]]>..(więcej )]]>

2010 rok „„Premier Węgier Viktor Orban z pierwszą zagraniczną wizytą przyjedzie do Warszawy – poinformował "Rz" nowy wicepremier i prawa ręka przywódcy Fideszu Tibor Navracsics, który od dawna za tym lobbował”…” – To nasz moralny obowiązek wobec Polski – naszego tradycyjnego sojusznika – uważa Navracsics. Zarówno on, jak i nowy szef węgierskiej dyplomacji Janos Martonyi chcą, by Węgry ożywiły swoje relacje z Polską.” ...]]>(więcej]]>

-------------

Ważne

2014 rok ]]>http://naszeblogi.pl/46294-orban-tylko-czeka-na-dojscie-do-wladzy-kaczynskiego]]>

]]>http://naszeblogi.pl/59828-paniczny-strach-w-berlinie-ze-kaczynski-odbuduje-i-rzeczposp]]>

]]>http://naszeblogi.pl/63011-kaczynski-z-orbanem-cos-razem-knuja-wspolne-panstwo]]>

]]>http://naszeblogi.pl/62093-orban-twierdzi-ze-obama-i-clinton-popychadla-sorosa]]>

]]>http://naszeblogi.pl/58596-orban-spisek-wielkich-finansistow-stoi-za-muzulmanami]]>

]]>http://naszeblogi.pl/54521-jak-orban-opodatkowac-i-doprowadzic-do-bankructwa-tvn-polsat]]>

]]>http://naszeblogi.pl/53287-orban-chce-calkowicie-zlikwidowac-podatek-dochodowy]]>

]]>http://naszeblogi.pl/51706-przepowiednia-za-rok-premierem-i-prezydentem-beda-katolicy]]>

]]>http://naszeblogi.pl/50796-usa-wsparly-niemcy-w-probie-wykonczenia-orbana]]>

]]>http://naszeblogi.pl/50292-orban-rozpoczal-rozbijanie-unii-europejskiej]]>

]]>http://naszeblogi.pl/49997-orban-sila-rozprawil-sie-z-wegierska-platforma-obywatelska]]>

]]>http://naszeblogi.pl/49655-sluzby-orbana-rozpoczely-tepienie-lobby-homoseksualnego]]>

]]>http://naszeblogi.pl/48541-orban-zapowiada-wprowadzenie-nawegrzech-rzadow-autorytarnych]]>

]]>http://naszeblogi.pl/46667-kaczynski-i-orban-nowymi-przywodcami-nacjonalistycznymi]]>

-----------

Mój komentarz

O wielkości Orbana i jego pozycji męża stanu świadczy granie od lat na Polskę i Kaczyńskiego i publiczne uznanie praw Polski i Kaczyńskiego do hegemoni w Międzymorzu , czy jak ostatnio się ten obszar Europy Nazywa Trójmorzu.

Bez Polski , bez Kaczyńskiego cały ten obszar padłby łupem lichwiarstwa, Niemiec i Rosji , a także hord neo osmańskich Erdogana zagrażających chrześcijańskim Bałkanom z Turcji.

Przywództwo Polski i Kaczyńskiego jest fundamentem i jedyna szansą na zbudowanie chrześcijańskiego Międzymorza , jego rozwój , wzrost znaczenia i ocalenie wolności słowiańskich narodów zamieszkujących te ziemie jak również ugrofińskich Węgrów i romańskich Rumunów.

video Jarosław Kaczyński i Viktor Orban - Panel dyskusyjny Prezesa PiS oraz Premiera Węgier w Krynicy

video Kaczynski and Orban - Europe's Heroes

Marek Mojsiewicz

Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka ]]>Marek ]]>]]>Mojsiewicz]]> i  na  ]]>Twitt]]>erze  

Zapraszam do przeczytania pierwszego rozdziału nowej powieści ]]>„ ]]>]]>Pas Kuipera”]]> 

]]>Rozdział drugi ]]>]]>Rozdział trzeci ]]>

Zapraszam do przeczytania mojej powieści „ Klechda Krakowska „

rozdziały 1
]]>„ ]]>]]>Dobre złego początki „ ]]>]]>Na końcu którego będzie o bogini]]>]]>Kali]]>]]>„ ]]>]]>]]>]]>Nie]]>]]>należy]]>]]>nerwosolu pić na oko ]]>]]>„ ]]>]]>]]>]]>rzeźbie ]]>]]>Niosącego]]>]]>Światło ]]>]]>]]>]]>Impreza ]]>]]>]]>]]>Starskiego „ ]]>]]>]]>]]>Tych filmów już się oglądać nie da ]]>]]>„ ]]>7.]]> „ ]]>]]>Mutant ]]>]]>„ ]]>]]>„ ]]>]]>Anne Vanderbilt „]]> ]]>„ ]]>]]>Fenotyp rozszerzony.lamborghini„]]> 10. ]]>„ ]]>]]>Spisek w służbach specjalnych „11.]]> ]]>Marzenia ]]>]]>ministra o]]>]]>łapówkach „]]> 12. ]]>„ ]]>]]>Niemierz i kontakt z cybernetyką „]]>  ]]>13„ Piękna kobieta zawsze należy do silniejszego „]]> 14 ” ]]>Z ogoloną głowa, przykuty do Jej rydwanu „]]>

Powiadomienia o publikacji kolejnych części mojej powieści . ]]>Facebook „ Klechda Krakowska]]>

Ci z Państwa , którzy chcieliby wesprzeć finansowo moją działalność blogerską mogą to zrobić wpłacając dowolną kwotę w formie darowizny na moje konto bankowe

Nazwa banku Kasa Stefczyka , Marek Mojsiewicz , numer konta 39 7999 9995 0651 6233 3003 000
1

Jestem zainteresowany współpracą z portalem informacyjnym w zakresie dokonania przeglądu prasy , w tym anglojęzycznej , ewentualnie tłumaczeń z tego języka., tworzenia serwisu informacyjnego Analiz programów i tym podobnych Zainteresowanych proszę o kontakt 

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (3 głosy)