Czy PiS będzie bronił osiągnięć socjalizmu przed Kukizem?

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz
Kraj

2015-06-24 09:54

]]>Anna Nowacka-Isaksson]]> „...”Podczas gdy u nas przejście na emeryturę w 67. roku życia wciąż budzi kontrowersje, Szwedzi podnoszą poprzeczkę jeszcze wyżej. Niedługo bowiem, jak stwierdził przewodniczący Rady Polityki Pieniężnej John Hassler, trzeba będzie tam pracować do 70. roku życia.”...”Trzy lata temu premier Fredrik Reinfeldt w słynnym wystąpieniu mówił o konieczności narysowania mentalnej mapy u Szwedów na nowo i rozważenia, w jakim stopniu każdy z mieszkańców tego kraju jest gotów utrzymywać aktywność zawodową do późnych lat. „...”Fredrik Reinfeldt wysunął też postulat pracowania do 75. roku życia. Według niego byłby to nowy rodzaj życia zawodowego, w którym następowałaby częstsza zmiana posady. W jego opinii 55-latki na rynku pracy staliby się o wiele atrakcyjniejsi, gdyby pracodawca wiedział, że jeszcze przez 20 lat interesować ich będzie dalsza kariera (lub harówka). „..]]>.(źródło )]]>

W USA 40 proc. dzieci dorasta w domach bez ojców, w Polsce i Anglii 25 proc. „..]]>(źródło )]]>

Philo „ jedno jest pewne, tygodnik WPROST opublikował środowiska jakie będą tworzyły zaplecze programowe partii Kukiza. „Konserwatywno-liberalne środowiska: biznes i think tanki wesprą projekt Pawła Kukiza” – czytamy w tygodniku.

„Związek Przedsiębiorców i Pracodawców, Centrum im. Adama Smitha, WarsawEnterprise Institute, Stowarzyszenie KoLiber, środowiska kojarzone z republikańskim think tankiem wejdą w skład ekipy walczącej o miejsca w Sejmie i Senacie” – dowiaduje się „Wprost”.Dziś mają zakończyć się rozmowy z poszczególnymi instytucjami. Jeśli ostateczna umowa zostanie podpisana, Kukiza będą wspierać m.in. Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, Andrzej Sadowski, prezydent Centrum im. Adama Smitha, i prof. Robert Gwiazdowski, prezes Warsaw Enterprise Institute" - informuje WPROST.”..]]>.(źródło )]]>

Rozmawiał Paweł Chmielewski z Łukaszem Warzechą „ Pojawiły się spekulacje, że ruch Kukiza mógłby zostać wsparty przez Centrum im. Adama Smitha. To prawdopodobne? „...”Mogę powiedzieć tylko tyle, że gdyby rzeczywiście istniał planu startu wolnorynkowców z Centrum im. Adama Smitha z list Kukiza i gdyby ludzie ci mieli szansę wejść do parlamentu, mógłbym się tylko cieszyć. Taki wolnorynkowy hamulec wobec socjalnych pomysłów Prawa i Sprawiedliwości – gdyby Ruch Kukiza miał wejść z nią w koalicję – byłby bardzo pożądany w przyszłym rządzie. „...”Doskonale pamiętam, że PiS obniżyło w czasie swoich rządów podatki i mam nadzieję, że taki będzie rzeczywisty kierunek także tym razem. Nawet jeżeli obniżki podatków, to chciałbym, by PiS nie poszło w łatwe rozdawnictwo pieniędzy. Mam też nadzieję, że nie będzie próby ograniczenia swobody zawierania umów cywilno-prawnych. Wojna z tak zwanymi „umowami śmieciowymi” – bardzo nie lubię tego określenia – jest cały czas jednym z żelaznych punktów w programie PiS. Nie byłoby jednak dobrze, gdyby była prowadzona kosztem ludzi w ten sposób zarabiających. „...”Obawia się więc pan, że bez konserwatywnych liberałów, których mógłby wprowadzić do parlamentu Kukiz, PiS może pójść w pańskiej ocenie nazbyt socjalną drogą? „...”Obietnice socjalne zawsze były częścią programu PiS, bo jest to przecież partia socjalna – nazywam ją takim neo-PPS, to mniej więcej ten etos „..]]>.(źródło )]]>

Stefan Chwin „ PiS ma już ikonę narodową i socjalną, czas na ikonę nowoczesności, którą właśnie wyrwał z rąk PO. Może to być oferta nowoczesnego państwa opiekuńczego, na którą wielu czeka. Jeśli PiS ją złoży, czekają nas nowe czasy.  „...” Możliwe, ale nie lekceważyłbym takich wybuchów. Ich refleksem stało się niebywałe wyniesienie Pawła Kukiza. Politycy PO i przychylni im komentatorzy nie przyjmują do wiadomości, że pod powierzchnią tzw. normalnego życia buzuje furia z powodu np. frustrujących stosunków pracy w Polsce. Kapitalizm jest systemem trudnego życia, w którym nie wszyscy sobie radzą, dlatego wielu czeka na pomoc. „..”idealny klimat dla silnej lewicy. - Bynajmniej. PiS przejmuje całe obszary lewicowych frustracji, które naprawdę są ważne dla ludzi. Umiejętnie wydobywa w programie problemy socjalne. Zaczynając od frankowiczów, przez umowy śmieciowe, aż po sprawę emerytur.”..”Puste obietnice. 

- Powtórzę to, co powiedziałem dwa lata temu - polityka to emocje, a nie racjonalnie wyważane argumenty. Jak ktoś chce wygrać wybory, powinien o tym pamiętać. PiS jest mądrzejszy niż np. lewica polska, która od lat popełnia ten sam, zupełnie elementarny błąd. Bo każda partia, która w Polsce podnosi rękę na Kościół, popełnia polityczne samobójstwo. Jeżeli ktoś bierze się do polityki, ale nie uwzględnia tego faktu, to zachowuje się jak bohater filmu surrealistycznego. Tak właśnie polska lewica sama siebie wymazała z polskiego życia politycznego.

Młodzi i starsi lewicowcy, wszystkowiedzący, nadąsani, okazują swoją lewicową irytację np. w sprawie in vitro czy małżeństw homoseksualnych.

Ma to być dla społeczeństwa terapia szokowa, ale wynik wyborów prezydenckich świadczy, że dla tego typu formacji lewicowej nie ma miejsca na polskiej scenie. Ostre stawianie spraw obyczajowych, które powszechnie uchodzą za drastyczne, obchodzi garstkę ludzi i tylko rozdrażnia katolicką większość. Dlatego PiS rozsądnie zmienił się w prawicową lewicę katolicką. Przekaz brzmi: jesteśmy prawicowcami w ramach tradycyjnej kultury polskiej, a równocześnie prowadzimy lewicową politykę socjalną.

Platforma nie lubi pojęcia państwa opiekuńczego. Stosuje je jako straszak przeciw PiS-owi, a to błąd. Oczywiście państwo opiekuńcze ma swoje patologie - ale gdyby je wprowadzać racjonalnie? Tymczasem oferta liberałów, atrakcyjna dla młodych wilków kapitalizmu, to dziś za mało, żeby wygrać wybory w kraju, w którym większość wyborców stanowią pracownicy najemni. Ale ci syci i zadowoleni też odejdą od PO do NowoczesnaPL, która przypilnuje ich interesów „...”Jesteśmy aż tak naiwni, że w XXI wieku wierzymy Robin Hoodowi kapitalizmu, bo nabluzga władzy?

- To ważne dla bezbronnych. Bardzo podoba się - i nie tylko młodym ludziom - to, w jaki sposób on traktuje media w Polsce. Politycy Platformy zachowują się wobec największych dziennikarzy w wazelinowym stylu. Kukiz we wszystkich swoich wystąpieniach ustawia tych dziennikarzy, bo widzi w nich ludzi władzy.

Myśli pan, że Monika Olejnik i Tomasz Lis to ludzie władzy?

- Władzę prawdziwą mają w tej chwili osoby z mediów, które decydują, kogo dopuścić, a kogo nie, do czasu największej oglądalności. Te decyzje, które prawdopodobnie zapadają gdzieś znacznie wyżej niż w pokoju jakiejś gwiazdy telewizyjnej, związane są z linią polityczną danej stacji. Sporo Polaków uważa media za element systemu władzy. Kukiz to bardzo zręcznie wykorzystuje. Nie był przez długi czas nigdzie zapraszany, a teraz jest i nie można go, ot tak po prostu, wyprosić za drzwi. Wchodzi do studia i na oczach widzów wywraca wszystko do góry nogami.

Jak? 

- Dotąd wazeliniarze z PO i innych partii starali się prześcigać w odpowiedziach na pytania gwiazd medialnych, a Kukiz strofuje te gwiazdy albo krzyczy np.: "Dlaczego pani mi przerywa? Ja teraz będę mówił!". To się ludziom podoba, bo przypomina sceny z tysięcy mieszkań, gdzie bezsilni ludzie, patrząc na telewizyjny ekran, mają ochotę butem rzucić w telewizor.

A teraz myślą: To jest nasz człowiek, ja to bym się u tej gwiazdy zachował dokładnie tak samo jak on! Nareszcie bym jej wygarnął! Nareszcie jej przerwał! Nareszcie go zbeształ! Nareszcie mu utarł nosa!

Kukiz jako jeden z nich tam się wdarł, do tej elektronicznej twierdzy, i wszystko za nich może powiedzieć, a nawet wykrzyczeć!”...”PiS w tej chwili przechwycił z rąk PO ikonę nowoczesności. Ma już ikonę narodową i socjalną, czas na nowoczesność. Może to być oferta nowoczesnego państwa opiekuńczego, na którą wielu czeka. Jeśli PiS ją złoży, czekają nas nowe czasy. „..”Natomiast PiS jest inwazyjny, bo ma pomysł, jak powinno wyglądać życie duchowe każdego Polaka. I na dodatek chce to życie urządzać poprzez instytucje państwowe, szkolnictwo, kulturę.

To mnie trochę jako pisarza niepokoi.

Ale z drugiej strony PiS lepiej wyczuwa stan świadomości, jaki jest w tej chwili w Polsce. Liberalizm chętnie nam wmawia, że dobrem wspólnym jest rozwój gospodarki, bo wtedy wszystkim skapnie. Teraz się okazuje, że jesteśmy w fazie kapitalizmu, gdzie ci, którzy mają, będą mieli jeszcze więcej, a ci, którzy nie mają, będą mieli tyle samo albo mniej.

PiS dobrze to wie. Wierzy pan, że PiS może się stać nowoczesną, otwartą partią? 

- Pana i moje myślenie jest nacechowane elementem wiary w twardą stabilność struktur, z którymi mamy w tej chwili do czynienia. Ale niewykluczona jest zupełna ewolucja PiS-u. Sprawa z Dudą jest sygnałem, że ich też niepokoi zmiana pokoleniowa, która następuje w Polsce, więc lepiej od PO się do niej przygotowali. Teraz to wygląda na monolit, jednak nie wiadomo, czy w nowym PiS-ie będzie miejsce dla żubrów pisowskich typu Macierewicz, przynajmniej na pierwszej linii. Myślę, że w PiS-ie mocno się zastanawiają, czy nie modelować partii w stronę nowoczesnej partii konserwatywnej bez rozmaitych dotychczasowych ostrości. „...]]>(źródło )]]>

Beata Szydło „ Ale są też kwestie bardziej skomplikowane: emerytury, niskie płace, umowy śmieciowe, służba zdrowia, problemy osób niepełnosprawnych. Tutaj w Karniewie spotkała mnie właśnie niepełnosprawna kobieta, która żaliła się, że nie może znaleźć pracy właśnie z powodu swojej niepełnosprawności. Niektóre z tych zgłaszanych kwestii można rozwiązać szybciej, inne wymagają zmian systemowych, ale musimy mieć świadomość tego, co się dzieje. „..]]>(źródło )]]>

Niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung" jako pierwszy napisał tekst o Beacie Szydło  „...”"FAZ" uważa, że Szydło, podobnie jak prezydent elekt Andrzej Duda, w sposób perfekcyjny ucieleśnia zmianę wizerunku PiS - przejście od narodowo-katolickiego oddziałubojowego do konserwatywnej europejskiej partii akcentującej mocno opiekuńczość. „...”Jak zaznacza, Kaczyński jest co prawda niekwestionowanym liderem polskiej prawicy, lecz jego "nieprzejednanie, jego bezkompromisowa retoryka skierowana przeciwko przeciwnikom - liberałom, Niemcom czy gejom", spowodowały, że jest "obiektem trudnej do przezwyciężenia antypatii". „...”"Duda, ale i ten polityk może poważyć się na "wyjście z cienia" przemożnego prezesa. Szydło była szefową sztabu Dudy i jest z nim związana. Jeżeli w październiku zostanie premierem, oboje mogą spróbować zjednoczyć się - pisze dziennikarz "FAZ" Konrad Schuller. „..]]>(źródło )]]>

Józef Darski”Partia polityczna nie może istnieć bez pieniędzy i aparatu. Funkcjonariusze są niezbędni, gdyż tylko oni mając zapewniony byt, najczęściej na posadach samorządowych lub sejmowych, mogą poświęcić cały czas na działalność polityczną. Obywatele muszą przede wszystkim pracować w gospodarce narodowej, by zapewnić byt rodzinom, więc ich zasoby, w tym finansowe i czasowe, są niezwykle ograniczone. Nie ma zatem możliwości zastąpienia systemu politycznego jakimiś ruchami społecznymi, samorządami czy demokracją bezpośrednią, o czym marzyli ideolodzy lewicy.

Z drugiej strony aparat ma własne interesy i w sposób naturalny odrywa się od swojej bazy wyborczej, jeśli czuje się bezkarny. W konsekwencji, jeśli nie napotka oporu ze strony społeczeństwa, zamienia się w zamkniętą kastę zainteresowaną z jednej strony korzyściami finansowymi ze sprawowania władzy, a z drugiej zaczyna postrzegać każdą inicjatywę obywatelską, każdą aktywną grupę obywateli jako konkurencję i zagrożenie, które należy zwalczać wszelkimi dostępnymi metodami. Rodzi się nawet wspólnota interesów między aparatami nawet konkurencyjnych partii, które głównego i wspólnego przeciwnika dostrzegają w społeczeństwie, które jedynie przeszkadza w konsumpcji owoców władzy.

Z kolei kierownictwo partii politycznej rozbudowuje i nagradza swój aparat stanowiskami po wygranych wyborach. Stąd długie pozostawanie poza koalicją rządzącą czy samorządami prowadzi do rozkładu partii w postkomunizmie.

Żadne ustawy i apele tu nie pomogą, gdyż mamy do czynienia z procesem naturalnym. Dopiero zmiana środowiska społecznego, zmusi aparaty partyjne do walki o poparcie społeczeństwa, gdy to ono będzie decydowało o zwycięstwie wyborczym i cieszeniu się owocami władzy. W zamian za to administracja państwowa i samorządowa będzie dbać o interes obywateli. Nie dla idei czy z miłości ale z konieczności lub wręcz strachu przed utratą władzy i pociągnięciem do odpowiedzialności większość polityków będzie postępowała zgodnie z interesem społeczeństwa i narodu. „...]]>(źródło )]]>

„Szanse, że fiskus sięgnie po pieniądze instytucji finansowych i handlowych, po ewentualnym wyborczym sukcesie PiS i ugrupowania Pawła Kukiza, są duże. Oba ugrupowania mają bowiem w programie podatek od aktywów  „..”W kwestiach społeczno-politycznych wyborcy Pawła Kukiza sytuują się między elektorami Bronisława Komorowskiego i Andrzeja Dudy. Łączy ich przede wszystkim niezadowolenie z sytuacji w Polsce, 59 proc. źle ocenia kierunek zmian w kraju - „..”W I turze wyborów prezydenckich na Kukiza głosowali przede wszystkim ludzie młodzi w wieku od 18 do 24 lat (46 proc.) i od 25 do 34 roku życia (45 proc.). Grupę tę stanowili głównie uczniowie i studenci (48 proc. z nich poparło Kukiza), niewykwalifikowani robotnicy (41 proc.), pracownicy średniego szczebla, w tym technicy (40 proc.) oraz bezrobotni (30 proc.).

32 proc. wyborców Kukiza to osoby ze średnim wykształceniem; 32 proc. - osoby praktykujące religijnie kilka razy w roku; 30 proc. określające swoje poglądy polityczne jako centrowe; 30 proc. uzyskujące relatywnie najwyższe dochody per capita. Częściej są to mężczyźni niż kobiety (27 proc. wobec 19 proc.)”...]]>(źródło )]]>

Witold Gadowski „ PiS powoli staje się siedliskiem wygodnie umoszczonej, partyjnej biurokracji, której dobrze jest tak jak jest. Za nic nie odpowiadają, dobre pensyjki biorą do kieszeni i kto chciałby to zmieniać. Jedynym problemem dla wielu prominentnych pisowców jest dziś …Jarosław Kaczyński!...”Rację mają reżimowi analitycy – tak, jedynym problemem PiS jest jego lider. Przecież bez niego tak można by się fajnie dogadać i wspólnie umościć w hermetycznym ciepełku polskiej polityki.]]>( więcej ) ]]>

-------

PiS w tej chwili przechwycił z rąk PO ikonę nowoczesności. Ma już ikonę narodową i socjalną, czas na nowoczesność. Może to być oferta nowoczesnego państwa opiekuńczego, na którą wielu czeka. Jeśli PiS ją złoży, czekają nas nowe czasy. „...”Wierzy pan, że PiS może się stać nowoczesną, otwartą partią? 

- Pana i moje myślenie jest nacechowane elementem wiary w twardą stabilność struktur, z którymi mamy w tej chwili do czynienia. Ale niewykluczona jest zupełna ewolucja PiS-u. Sprawa z Dudą jest sygnałem, że ich też niepokoi zmiana pokoleniowa, która następuje w Polsce, więc lepiej od PO się do niej przygotowali. Teraz to wygląda na monolit, jednak nie wiadomo, czy w nowym PiS-ie będzie miejsce dla żubrów pisowskich typu Macierewicz, przynajmniej na pierwszej linii. Myślę, że w PiS-ie mocno się zastanawiają, czy nie modelować partii w stronę nowoczesnej partii konserwatywnej bez rozmaitych dotychczasowych ostrości.

Tylko silni przywódcy, a nie instytucje, mogą stworzyć stabilną Europę - twierdzi premier Węgier, p. Wiktor Orban.- Uczono nas przez ponad dekadę lub dwie, że przywództwo oznacza instytucje, że pracą lidera jest zarządzanie pracą instytucji. Ale kiedy jest się w kłopotach, potrzeba personalnego przywództwa, a personalne przywództwo nie jest respektowane w Europie. Jest raczej postrzegane jako zagrożenie - powiedział p. Orban podczas konferencji o bezpieczeństwie w Bratysławie.”...]]>(źródło )]]> 

-------

Mój komentarz

Warto zwrócić uwagę na diagnozę Targalskiego , który mówi o tworzeniu się w sposób naturalny wspólnocie interesów pomiędzy aparatem , działaczami partyjnymi partii w Sejmie przeciwko obywatelom i ich interesom

Nie będę krył ,że bardzo mnie niepokoi skoncentrowanie się zarówno Dudy jak i Szydło na obronie i próbach usprawnienia bandyckiego socjalizmu w Polsce. Dam przykłady .Karnowski jest przeciwny likwidacji śmieciówek w najbliższym czasie , co oznacza ,że bezrobotny ma dostęp do służby zdrowia , rencista , emeryt , urzędnik i pracownik budżetówki , a parę milionów Polaków, ciężko pracujących i faktycznie utrzymujących cały ten socjalistyczny lumpenelektorat nie ma dostępu do służby zdrowia . To pierwszy przykład zbydlęcenia systemu socjalistycznego w Polsce. Domaga się od Dudy i Szydło , aby natychmiast po dojściu do władzy zlikwidowali wyzysk Polaków pracujących na śmieciówkach .

Drugi przykład . Praca aż do śmierci Polaków , kobiet i mężczyzn . Na razie 67lat , ale jak pokazuje Szwecja 70 a później 75 lat . Duda obiecał przywrócenia polskim frajerom ,że cofnie wiek emerytalny na poziom 65 mężczyźni i 60 kobiety , po czym wycofał się z tego dając warunek zapier.. przez 40 lat . Domagam się od Dudy i Szydło , aby przestali traktować Polaków jak bydło robocze i przywrócili bezwarunkowy wiek emerytalny 65 i 60.

Trzeci przykład .Biedni pracujący . Płaca minimalna nie wystarcza na opłacenie rachunków i utrzymanie rodziny. Domagam się od Dudy i Szydło , aby natychmiast podnieśli płacę minimalną na taki poziom , aby ludzie ciężko pracujący nie żyli w nędzy

Oczywiście tylko głupi by wierzył ,że Duda i Szydło to zrobią. Dlaczego . Ano dlatego że Duda to porządny katolik ale i socjalista, a Szydło to socjalistka . Oboje wierzą że socjalizm to najlepszy ustrój dla Polski . A cały ten gówniany zdychający system ratuje się eksploatując miliony Polaków. śmieciówkami , zmuszając do życia w nędzy miliony ciężko pracujących za grosze pracujący biednych Polaków i zmuszając schorowanych Polaków starców do pracy aż do śmierci . Po to tylko aby licząca 3.5 miliona osób budżetówka , 5 milionów emerytów 2.5 miliona rencistów , dwa miliony bezrobotnych mieli dobre życie, dobre płace , dostęp do służby zdrowia i przywileje

Ten bydlacki socjalistyczny system jest nie do zreformowania .Należy go po prostu zlikwidować I o ile jeszcze Kaczyński mówił o emeryturze kanadyjskiej , prawie do rezygnacji z przymusowych ubezpieczeń społecznych, czy wprowadzeniu na nowo ustaw Wilczka , o tyle nowe wilki PiS o tym wszystkim milczą .

Mam nadzieję ,że po wyborach PiS zacznie likwidować ten upadający system , bo jeśli nie to po dwóch latach rządów Dudy i Szydło Polacy znienawidzą PiS tak samo jak teraz Platformę

Jeśli Kukiz oprze się na programie gospodarczym Centrum Smitha oraz narodowców , to po upadku PiS on i jego ludzie mogą być ostatnią deską ratunku dla Polski . Oby nie okazało się że Kukiz będzie przysłowiową brzytwą, której tonąca Polska się chwyci .

Oby nie okazało się że Pis jest partia Systemu ,że będzie broniło systemu socjalistycznego w Polsce zbudowanego przez kolaborantów przeciwko Kukizowi ,że PiS będzie walczył z buntem młodych pacyfikują siłą manifestacje antysytemowe .

Oby tak się nie stało i aby po wyborach okazało się że wszystko co piszę jest bezpodstawne. Ze Duda i Szydło oszukali Niemców i lichwiarzy , którzy tak im teraz sekundują w utrzymaniu ich programu i cały czas liczą że Duda i Szydło utrzymają i rozbudują państwo opiekuńcze w Polsce.

Nie podoba mi się słabe przywiązanie programowe Kukiza do kościoła i katolicyzmu . Tutaj postawa Dudy jest wzorowa . Ale pamiętajmy ,że PiS jest partią władzy , której aparat tak naprawdę jest bezideowy , bo o , gdyby nie Kaczyński to mało brakowało , aby kandydatem na prezydenta tej „ chrześcijańskiej „ partii został rozwodnik Czarnecki .I tutaj Targalski celnie opisał procesy demoralizacyjne zachodzące w polskich partiach .

Bo może się okazać że nie będzie komu w PiS rozliczyć Zamachu Smoleńskiego , powsadzać aferałów , wziąć za pysk oligarchów. Bo obawiam się ,że od rządu zostaną odsunięci twardzi i ideowi PiS owcy , oprócz Kaczyńskiego także Macierewicz , czy Mariusz Kamiński.

Proszę pamiętać o słowach Orbana ,o tym jak ważne jest silne przywództwo .

video Dlaczego KUKIZ nie dogadał się z KORWIN - Kulisy negocjacji by Przemysław Wipler.

video Prof. dr hab. Tadeusz Marczak: UE wobec geopolitycznych wyzwań, cz. 1Wykład prof. dr. hab. Tadeusza Marczaka, kandydata Prawicy Rzeczypospolitej w wyborach do Parlamentu Europejskiego z listy Prawa i Sprawiedliwości, pt.: "Unia Europejska wobec geopolitycznych wyzwań", wygłoszony we Wrocławiu,16 maja 2014 roku, na spotkaniu wyborczym zorganizowanym przez Wrocławski Społeczny Komitet Poparcia Jarosława Kaczyńskiego, w siedzibie NSZZ Solidarność.

Marek Mojsiewicz

Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka ]]>Marek Mojsiewic z]]> ]]>Twitt]]>er 

Zapraszam do przeczytania mojej powieści „ Klechda Krakowska „

rozdziały 1
]]>„ ]]>]]>Dobre złego początki „ ]]>]]>Na końcu którego będzie o bogini Kali]]>]]>„ ]]>]]>]]>]]>Nie]]>]]>należy]]>]]>nerwosolu pić na oko ]]>]]>„ ]]>]]>O rzeźbie Niosącego Światło ]]>]]>]]>]]>Impreza ]]>]]>]]>]]>Starskiego „ ]]>]]>]]>]]>Tych filmów już się oglądać nie da „ ]]>7.]]> „ ]]>]]>Mutant „ ]]>]]>„ ]]>]]>Anne Vanderbilt „]]> ]]>„ ]]>]]>Fenotyp rozszerzony.amborghini„]]> 10. ]]>„ ]]>]]>Spisek w służbach specjalnych „11.]]> ]]>Marzenia ]]>]]>ministra o]]>]]>łapówkach „]]> 12. ]]>„ ]]>]]>Niemierz i kontakt z cybernetyką „]]> 

 ]]>13„ Piękna kobieta zawsze należy do silniejszego „]]>

Powiadomienia o publikacji kolejnych części mojej powieści . ]]>Facebook „ Klechda Krakowska]]>

Ci z Państwa , którzy chcieliby wesprzeć finansowo moją działalność blogerską mogą to zrobić wpłacając dowolną kwotę w formie darowizny na moje konto bankowe

Nazwa banku Kasa Stefczyka , Marek Mojsiewicz , numer konta 39 7999 9995 0651 6233 3003 0001 

 

Twoja ocena: Brak Średnia: 1.6 (5 głosów)