Media zauważyły, że wybory były sfałszowane...

Obrazek użytkownika maciej1965
Kraj

"Sporo nieuczciwych ludzi w aparacie wyborczym". „Prawnicy: Były nieprawidłowości w wyborach samorządowych”. Tytuły jak z Niezalezna.pl czy Niepoprawni.pl. Ale nie, to mainsteramowa ]]>Interia.pl]]>. Artykuły z listopada, grudnia 2014? Nie, z 6 kwietnia 2015.

Już zauważyli! Już nie jest to odmęt szaleństwa? Szkoda, że po ponad 4 miesiącach.

A konkretnie, we wspomnianym artykule to chodzi o sądy. Otóż na ok. 2000 protestów wyborczych za zasadne uznały... 62! Resztę odrzucono, bo w większości miały błędy formalne. I znowu wina obywateli, bo nie potrafią pisać skarg w języku prawniczym.

Co więcej, z jednej strony sędzia Jerzy Stępień twierdzi, że każda z tych uznanych skarg stanowi powód do niepokoju, ale z drugiej strony podtrzymywana jest retoryka, że to jednostkowe przypadki i trudno mówić o masowych fałszerstwach.

Mnie osobiście przychodzi tu na myśl nieopisana w artykule sprawa „zaginionych” 120 tyś. głosów ze Śląska. Przypomnę, że młoda sędzina rozpatrująca protest wobec temu jawnemu przekrętowi uznała protest za niezasadny odrzucając wcześniej bez rozpatrzenia wszystkie 8 wniosków dowodowych strony skarżącej. Ale co tu wiele pisać. Gdyby uznała protest za zasadny, to uznała by winę swojego szefa z Sądu Okręgowego w Katowicach – szefa Wojewódzkiej Komisji Wyborczej, który podmienił w nocy protokoły nie troszcząc się nawet o zapewnienie na nich podpisów wszystkich członków komisji. Na coś takiego „niezawisła” sędzina nie mogła sobie pozwolić, bo pewnie za to by „zawisła”. Po drugie, Śląsk to nie jakaś pipidówa, gdzie można unieważnić mandat jednego czy nawet kilku radnych. To aglomeracja, a przy tego typu przekręcie trzeba by tam powtórzyć całe wybory.

Listek figowy w postaci uznania kilku drobnych przekrętów już jest. I media to zauważyły. Ale na wszelki wypadek w drugi dzień Świąt, żeby zbyt wielu ludzi o tym nie przeczytało...

 

]]>Materiały żródłowe: Interia.pl]]>

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (14 głosów)

Komentarze

Me(n)dia tak jak i PKW poto piszą o "nieprawidłowościach" by prtzygotowac grunt pod nowe przekręty i fałszerstwa. Po prostu "rozpoznają walką" na ile moga sobie pozwolić ogłupiać ludzi..."Niezawisłe " sądy zaś to kolejna maszynka do okłamywania,że zyjemy w demokracji...

Yagon 12

#1472570

bylo wiadomo ma na celu uspienie czujnosci w nastepnych wyborach.
Obecny rezym bardzo sie ich boi i chwyta sie roznych metod.
Wlasnie takie polowiczne przyznanie siedo falszerstw wytwarza poczucie sprawiedliwosci i nie patrzenia na rece PObolszewickiejmafi
To cwany trick,ale nie dajmy sie.

#1472571

Mam nadzieje,ze tym razem im tak latwo to nie przejdzie! Tysiace przeszkolonych mezow zaufania! Pilnowac dowodow bez meldunku,bo to celowe zagranie! Zdjecia protokulow , pilnowac przesylu protokulow, nie przejda spreperowane wczesniej podkladki przesylanych protokolow! Po dwoch mezow zaufania wywadzacych sie z obszaru dzialania komisji,aby zaraz wylapac obcych! Sprawdzic listy rzeczywistych zameldowanych zyjacych mieszkancow! Oni doskonale o tym wiedza ,ze jestesmy przygotowani! Nie na darmo Podpisal dzialania na wypadek stanu wojennego! To jest ostatni dzwonek,aby tan wrzod zoperowac i zaczac odbudowe kraju po apokalipsie! Pozdrawiam! 

ronin

#1472573

Zestawienie słow Kaczynskiego i Komorowskiego oraz kto jako pierwszy protestował w sprawie fałszowania wyborów.

http://bit.ly/1DbBO2d

Poloniatube

#1472574

Teraz wszystko zalezy od woli i swiadomosci spoleczenstwa, czy chca zyc w wolnej Polsce! Oni z pociotkami wszyscy beda przy urnach! Tylko zdecydowana postawa Polakow przyniesie sukces!  Dlatego cala Polska musi pujsc na wybory!  Wtedy nie pomoga zadne oszustwa!

ronin

#1472576

Można się spodziewać nieprawidłowości ( fałszerstw ) podczas kolejnych wyborów .

kanon24.pl

#1472579

pozwala na tworzenie list wyborczych z "martwymi duszami". Ciekawe, ilu nieboszczyków zagłosuje w kolejnych wyborach na Komorowskiego?

M-)

#1472587