Kompromis według opozycji...

Obrazek użytkownika maciej1965
Kraj

Opozycja zaproponowała PiS rozmowy o kompromisie w sprawie TK. Ale jako warunki wstępne zgłosiła całkowitą kapitulację obozu rządowego, tzn. opublikowanie wydanej sprzecznie z ustawą "uchwały" TK oraz zaprzysiężenie dodatkowych 3 sędziów wybranych niezgodnie z procedurami przez PO, co skutkowało by rozszerzeniem składu TK do niekonstytucyjnej liczby 18 sędziów. Za Papkinem powiedziałbym - "krokodyla - tylko tyle..."

O ile pamiętam ze szkoły, kompromis zakłada zbliżenie stanowisk przy rezygnacji stron z części swoich racji. Po przyjęciu powyższych warunków wstępnych opozycji, kompromis byłby zbędny. Opozycja zyskała by wszystko, dodatkowo całkowicie niezgodnie z prawem. No, może w ramach kompromisu mogła by zaproponować PiS, że nie postawi nikogo z tej partii przed Trybunałem Stanu za złamanie Konstytucji, czyli publikowanie uchwały TK uchwalonej sprzecznie z ustawą oraz przekroczenie ustalonej w tejże Konstytucji ilości członków TK.

Zaprawdę, łaskawcy...

Za ]]>Niezalezna.pl]]>

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (17 głosów)

Komentarze

Groteskowa tzw. opozycja zgłasza księzycowe pomysły a potem urzadza cyrk,że nikt ich nie bierze poważnie...odlotowe chłopaki...

Vote up!
8
Vote down!
0

Yagon 12

#1513760

konflikt wokół TK dotyczy sprawy mało istotnej dla państwa. Wszak może ona dalej pełnić obowiązki, także zgodnie z nową ustawą. Z merytorycznego punktu widzenia to nie jest istotne. Skoro dla tzw. "opozycji" ma too takie znaczenie, to znaczy że wiązali z nim bardzo konkretne nadzieje, począwszy od ustaw z czerwca ubiegłego roku kiedy zorientowali się że z dużym prawdopodobieństwem zostaną łagodnie odpiłowani od żłoba. A to znaczy, że TK była przewidziana do walki przeciwko nowo wybranej władzy w państwie. Czy nie temu służyć miała np. bezsensowna kradzież "Gęsiarki" i "znikanie" wyposażeń z ośrodków rządowych? Chyba niewiele do tego trzeba żeby takie ciało blokowało istotne posunięcia rządu czy Prezydenta. Sam jestem ciekaw tego scenariusza, na pewno ktoś go przewidział i rozpatrywał. Drugą "instytucją na czasy przejściowe" miał być KOD jako społeczny, nie zinstytucjonalizowany protest przeciwko władzy wykorzystany w "odpowiednim momencie". To dlatego Mateusz Kijowski zaklinał się że nie stworzy partii politycznej, i dlatego Petru struga z siebie idiotę. Bo do władzy, po "okresie przejściowym" miała dojść PO, ze Schetyną na czele. Schetyna trochę się pospieszył, co widać na plakatach traktujących o "obronieniu Polski". Przed kim?

Co nie przeszkadza mi twierdzić, że Mateusz Kijowski jako jeden z wtajemniczonych wie o co chodzi i jaka jest jego zaplanowana starannie rola.

Vote up!
9
Vote down!
0
#1513761

KE złagodzila swoj język w stosunku do rządu, opozycja się mocno wystrzelała i idą wakacje. Wrzesień przynosi inne  problemy, a w grudniu Rzepliński idzie na emeryturę. Ciekawe co, czy kto go zmusza do tak aktywnej dzialalności przed emeryturą. Chyba już nie ugrają wiele na TK, choć jeszcze KOD będzie maszerowal w czerwcu, ale Polacy są zmęczeni tematem TK.

Gdyby tak ruszyły jakieś procesy po audycie, to ludzie będą bardziej się tym interesowali. A ja osobiście czekam na dobrą zmianę w szczepieniach, w ustawie o "bratniej pomocy" i personalne zmiany w ambasadach.

Vote up!
9
Vote down!
0
#1513766

Nie wiem dlaczego nasze wladze tak dlugo czekają z wymiana antypolskich ludzi w ambasadach. O ile wewnatrz kraju informacja powoli sie poprawia ( choc ja dalej czekam z nadzieja na Media Narodowe) , to przekaz informacji ( co się naprawdę  w Polsce dzieje) za granicę jest tragiczny. A to trzeba zmienic radykalnie i jak najszybciej  bo Polska nie egzystuje w pustce , tylko w zbiorze państw europejskich i nie tylko europejskich, a ambasady to są oficjalne usta Polski w obcych krajach.

Vote up!
3
Vote down!
0
#1513791

 zgłupli głupki ?  na tę głupawkę POtuskich łajdaków przypomnę 1980 rok iiiiiiii:

gest Kozakiewicza Moskwa 1980.AVI - YouTube

 

http://0.s.dziennik.pl/pliki/2206000/2206340-slynny-gest-kozakiewicza-643-482.jpg
 
możecie nam skoczyć !
sKODziałe ścierwa 

 

Vote up!
8
Vote down!
0
#1513784