Polska baza na Marsie i 16 Psyche

Obrazek użytkownika Leszek Smyrski
Idee

Plan jest trudny do zrealizowania, ale w swoich założeniach prosty.

Pierwszym, najważniejszym krokiem jest odzyskanie kontroli nad zasobami geologicznymi Polski. Szczegóły przedstawił pan Tytko, który walczy o to, aby nasza własność nie przeszła w ręce obcych.

Bazując na potencjale zasobów możemy zająć się tworzeniem sieci wzajemnego zaufania, oparte o komunikację przez medium prawdy i idee zawarte w traktacie Abramowskiego o "związkach przyjaźni". Te teoretyczne rozważania potrzebują jakiegoś praktycznego miejsca, w którym mogą zostać przetestowane, opisałem to miejsce w poprzedniej notce. Idea smart city, nazwana neOS i stworzona jako szkielet przyszłego systemu na portalu

]]>http://bank.city2.pl/#home]]>

jest takim rozwiązaniem. Można tam tworzyć zręby społeczeństwa które zarządza własną ekonomią, zamiast podlegać ekonomii wytworzonej przez szybszych i cwańszych. Więcej na ten temat opowiada w swoich filmikach Mateusz Jarosiewicz.

To kroki które najłatwiej zrobić, potem będzie trochę trudniej. Smart City musi spełniać rolę edukacyjną, uczyć uczestników życia w prawdzie. Jeśli ktoś myśli że to proste, to będzie miał wielką okazję przekonać się że tak nie jest. Wbudowany w każdego egoizm i chciwość potrzebuje mechanizmów kontrolnych. Aby je stworzyć potrzebujemy socjocybernetyki, teorii systemów i gramatyk generatywnych, dużo szczerości, dużo eksperymentów i dobrej szczerej współpracy.

Dopiero gdy nauczymy się tych rzeczy możemy w praktyce realizować praktyczne przedsięwzięcia. Sieć uczciwych kooperatyw może podjąć się budowy mieszkań społecznych, tak jak to zrobiono w dużo trudniejszych czasach, zanim spółdzielnie zaczęły kojarzyć się ze zbiorem złodziei.

W 2007 rozpoczęto w Polsce plan reaktywacji spółdzielczości i wprowadzano idee spółdzielni socjalnych. Na początku pokładałem wiele nadziei w tym dziele. Naturalnym wydawało się że to spółdzielnie wykonają autostrady, zbudują stadiony, wybudują mieszkania. Biurokraci jednak zawsze robią wszystko w sposób najgłupszy możliwy i najbardziej prymitywny, dlatego nowe spółdzielnie od początku zaprojektowano jako paśniki dla złodziei, uczciwe spółdzielnie powstawały tylko dlatego, że spółdzielcy postępowali wbrew radom etatowych cwaniaków. Dlatego jeśli ktokolwiek z Państwa chce mi zarzucić że to o czym mówię nie działa odpowiadam od razu, złodziejskie projekty nie mogą zadziałać.

Pisałem już wcześniej o przykazaniu "nie kradnij", które jest tak naprawdę algorytmem używanym do konstruowania społeczności. Odrzucenie przykazania jest tak naprawdę zainfekowaniem algorytmu. Dlatego Alan Musk nigdzie nie poleci ani nikogo nigdzie nie wyśle, bo medium pieniądza nie działa poza ziemią, a złodziejski system bez medium pieniądza i władzy nie może funkcjonować. Naszą szansą jest poszerzenie zakresu mediów o prawdę i miłość, intuicyjnie opisane przez Abramowskiego sto lat temu.

Kiedy nauczymy się tego uzyskamy ewolucyjną przewagę nad systemem złodziejskim, wszystkie nasze przedsięwzięcia będą miały zerowe koszty transakcyjne więc łatwiej niż przedstawiciele starego zmurszałego Babilonu wypracujemy i przetestujemy technologie potrzebne do zbudowania linii transportowej na Marsa. Tam założona baza stanie się zalążkiem naszej obecności poza ziemią. Umocnienie bazy marsjańskiej pozwoli zorganizować wyprawę na asteroidę 16 Psyche, która składa się między innymi ze złota, wartość zasobów szacowana jest na ok. 10 trylionów dolarów ( PKB Świata w 2016 to ok 75 bilionów dolarów). Małe 30 osobowe stanowisko wydobywcze na 16 Psyche Mogłoby wytapiać sztabki złota na miejscu i wysyłać do bazy marsjańskiej a stamtąd na ziemię.

Nasa zamierza wysłać sondę w 2022 roku. Dotrze ona na 16 Psyche w 2026 roku.

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.1 (5 głosów)

Komentarze

Planetoida Psyche jest typu M, a to oznacza że być może zawiera dużo żelaza i niklu. Nie ma tu nic o złocie czy opłacalności przedsięwzięcia eksploatacji czegokolwiek. Koszty z pewnością byłyby olbrzymie. Po co wprowadzać informacje które są niewiarygodne lub nie do sprawdzenia? To obniża wiarygodność wpisu którego ja sam nie oceniam.Druga sprawa: kim jest pan Tytko i jaka jest jego kompetencja?

Pozdrawiam

Honic

#1622057

16 Psyche jest zbyt daleko, żeby mieć na jej temat pewne informacje, w 2016 będziemy wiedzieć więcej. Istnieje prawdopodobieństwo że była kiedyś jądrem planety, co sprawia że istnieje tam sporo pierwiastków ciężkich, w tym złoto. 

Co do pana Tytko, znam go tylko z wypowiedzi w internecie. Niektóre jego tezy są niepewne, albo wręcz naiwne. Jednak pomysł utworzenia społecznego, narodowego konsorcjum w którym każdy jest udziałowcem jest genialna, mimo że pan Tytko nadmiernie optymistycznie ocenia łatwość i prostotę tego przedsięwzięcia.

Nie pisałem tej notki po, to żeby namawiać do awanturniczej misji, ale po to żeby zainspirować do zmieniania środowiska i ulepszania systemu społecznego.

 

Pozdrawiam.

#1622060

znaleziono niewielkie ilości złota w piaskach na obszarze dzisiejszej Białorusi (wtedy była to Polska). Stworzono spółkę akcyjną i sprzedano udziały. Okazało się, że są to piaski polodowcowe pochodzące z obszaru Finlandii. Złoto było, tylko jego ilość była niewielka i nieopłacalna do wydobycia. Akcjonariusze stracili na tym pieniądze.

Pozdrawiam

Honic

#1622608