Ryszard Petru + Guy Verhofstadt = zamach stanu w Polsce!

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

 

"Będę chciał pracować nad przyspieszonymi wyborami. Im szybciej, tym lepiej (...) Jarosław Kaczyński, przypomnę, przyspieszył kiedyś wybory. Była taka sytuacja w historii" – powiedział ostatnio w radiu RMF FM lider Nowoczesnej Ryszard Petru [1].

 

Belgijski eurodeputowany Guy Verhofstadt kontratakuje ma złożyć projekt rezolucji nt. Polski, gdzie znajdzie się apel o przyjęcie zaleceń Komisji Weneckiej. Zalecenia te nie są jeszcze wydane. Opinia ma być wydana w marcu. Verhofstadt może liczyć na socjalistów (S&D), drugą co do wielkości grupę w PE. Jej liderzy wprost zapowiadają poparcie rezolucji. Podobnie mogą się zachować Zieloni i komuniści. Przeciw, oprócz chadeków i konserwatystów mogą być Europa Wolności (EFD) oraz Europa Narodów (ENF) [2].

 

Zdaniem komentatorów w Brukseli swoje stanowisko w sprawie Polski Verhofstadt uzgadnia z Ryszardem Petru” – napisała w kontekście przygotowanej przez lidera liberałów rezolucji ws. Polski dziennikarka RMF, Katarzyna Szymańska-Borginon. Według komentatorów, na których powołuje  się korespondentka, Guy Verhofstadt współpracuje z Petru, ponieważ liczy na to, że „kiedyś będzie miał w swoich szeregach premiera dużego kraju”. Verhofstadt wcześniej publicznie udzielał poparcia Nowoczesnej i samemu Ryszardowi Petru. Zachęcał Polaków do głosowania na jego partię przed wyborami parlamentarnymi. Pod koniec grudnia stwierdził na Facebooku, że rząd PiS wykonuje robotę za Putina. "Biorąc pod uwagę determinację Władimira Putina w próbach zniszczenia europejskiej jedności i rządów prawa, obecny polski rząd wykonuje tę pracę za niego" – napisał. Wzywał również Unię do wyciągnięcia wniosków z lekcji węgierskiej i „użycia swoich instrumentów” przeciw polskiemu rządowi [3].

 

Jak wiemy na razie rezolucja została zablokowana, ale europarlamentarzyści frakcji EPL (do której należy PO) zapowiedzieli, że "ponownie rozważy sprawę, jeśli prezydent RP nie przyjmie ślubowania od sędziów TK". Dziś tonąca PO ośmieliła się żądać (czyt. szantaż)  od prezydenta A. Dudy przyjęcia ślubowania od trzech sędziów w ciągu dwóch tygodni, bo inaczej "poprzemy rezolucję PE ws. Polski!”. Ewentualna rezolucja PE nie miałaby mocy prawnej, ale byłaby wyrazem woli politycznej europarlamentu. Europosłowie w takich tekstach potępiają jakieś działania lub apelują o ich podjęcie przez KE. PE przyjmował wcześniej rezolucje m.in. na temat zmian w prawie przyjmowanych przez Węgry [4].

 

Ale nie to jest w niniejszym tekście istotne, ale współpraca pomiędzy Ryszardem Petru i Guy'em Verhofstadt'em, który podczas debaty okazał się najbardziej nienawistnie atakującym Polskę i panią premier B. Szydło europosłem PE. Tą nienawiść, frustrację i bezsilność wobec klasy i logicznych argumentów prezentowanych przez naszą premier uzewnętrznił słynnym gestem zaciśniętej pięści wygrażającej nie wiadomo komu... No cóż ... lewaccy i demoliberalni spadkobiercy idei komunistycznych wspieranych ideami Gramsciego tak już mają - gdy nie starcza im umysłu najchętniej użyliby wobec oponentów argumentu siły... podobnie jak np. M. Schulz.

 

Nietrudno się domyśleć i niemal mieć pewność, że jego nienawiść, histeria i bezsensowne zarzuty były m.in. rezultatem owej współpracy a Guy Verhofstadt mówił to, co zapewne usłyszał i uzgodnił z Ryszardem Petru, który chce przecież obalić rząd i doprowadzić do wcześniejszych wyborów. Zresztą ta współpraca jest widoczna od początku powstania Nowoczesnej R. Petru - ja bym raczej powiedział, że nie R. Petru a raczej inaczej L. Balcerowicza, W. Frasyniuka, A. Olechowskiego i ich antypolskich środowisk reprezentowanych m.in przez FOR, Fundację S. Batorego G. Sorosa i E. Smolara oraz "michnikowszczyznę", t.j. chyba właściwie klona skompromitowanych: UD/UW/demokraci.pl [czyt. 5,6]. Wcześniej ten lewacko-demoliberalny belgijski nienawistnik Polski i zwolennik jednego rządu europejskiego czyli stworzenia Związku Socjalistycznych Republik Europejskich ściśle współpracował z ... J. Palikotem i zapewne z jego zewnętrznym środowiskiem w postaci tzw. Komisji Trójstronnej [7].

 

Zostawiam ocenę Belga Polakom, ale nawet nie chce mi się więcej komentować postawy R. Petru i zastanawiam się do jakiej jeszcze zdrady Polski i Polaków i jakich działań jest w stanie się dopuścić żeby obalić rząd i prezydenta wybranych przez naród polski... Ma wszakże jeszcze - oprócz lewackich  i demoliberalnych politycznych fanatyków i totalitarystów w stylu Guy'a -  do dyspozycji niektórych banksterów i niektóre korporacje  i popierany przez europejskich komunistów i zielonych KOD...

 

I taka dygresja pytaniem wyrażona... Czy jeszcze jakikolwiek Polak jest w stanie bez wstydu popierać Nowoczesną, PO i KOD oraz obecny kształt zdegenerowanej niemieckiej i lewackiej UE?

 

Pozdrawiam

 

P.S.

 

Tak tylko dla wywołania ironicznego uśmiechu i potwierdzenia - pokazanego w debacie w PE -  pewnego poziomu wiedzy oraz stanu intelektualnego i osobowościowego też polskich tzw.: "zafiksowanych unio-europejczyków" i zwolenników m.in. islamizacji Europy:

 

a) "Rozpoczynamy święta. Po świętach, przypomnę, jest SZEŚCIU króli" - mówił Ryszard Petru do dziennikarzy. "I kończy się pierwsze półrocze. Kiedy oni to chcą zrobić? - użalał się odnośnie planu PiS na likwidację gimnazjów szef Nowoczesnej, który przypomnę, że w czasie ślubowania poselskiego powiedział był nawet: "Tak mi dopomóż Bóg". Nie odbiega to zbytnio od poziomu jego kompana Guy''a i naszego D. Tuska, który przed wyborami prezydenckimi i po osiemnastu latach małżeństwa postanowił nagle wziąć ślub kościelny... Ta sama liga lewacko-demoliberalnych cynicznych hipokrytów i nieuków...

 

]]>http://dzikikraj.interia.pl/mowatrawa/news-swieto-szesciu-kroli-wpadka-petru,nId,1949539]]>

 

b) R. Petru chciał sprytnie i śmiesznie skomentować ułaskawienie ministra Mariusza Kamińskiego i wypalił o przewrocie majowym. Zdaniem lidera Nowoczesnej miał on miejsce nie w 1926 roku, a 1935: "Przypomnę, przed wojną był taki moment, że Piłsudski po 35., zamach majowy, a potem to co, się działo do 39. było swego rodzaju nagięciem… zerwaniem tych szwów" – stwierdził Petru.

 

Teraz poseł Nowoczesnej ośmieszył się kolejny raz, a uwagę zwrócił mu dziennikarz RMF FM, prowadzący poranną rozmowę „Kontrwywiad” Konrad Piasecki. W momencie gdy Petru mówił o upadających imperiach w kontekście przyszłego upadku rządów PiS, prowadzący nagle mu przerwał:

– Zaraz, zaraz, ale które imperium upadło w szczycie swej chwały?

– Rzymskie.

– Rzymskie w szczycie swej chwały?

– Oczywiście.

– Szczyt chwały Imperium Rzymskiego to jest jakiś 100 r. n.e., a ono upadło w którym? W 476. Był upadek, był podział Cesarstwa Rzymskiego.

– No dobrze, ale to jest dokładnie to samo. W tym sensie, że jak ma pan wielkie imperium, nie jest pan w stanie nim zarządzać...]]>http://www.obalamyglupote.pl/2016/01/petru-doszczetnie-osmieszony-na-antenie.html]]>

 

c) R. Petru wskazał na fakt skrócenia kadencji parlamentu zainicjowanej przez J. Kaczyńskiego. No tak... znów hipokryzja, cynizm albo niewiedza... Otóż tak było, ale wynikało to najpewniej z faktu operacji służb specjalnych wobec koalicjanta PiS-u czyli Samoobrony A. Leppera i kreciej roboty kolejnego koalicjanta PiS-u, czyli wykreowanego też być może przez WSI-owe służby  LPR R. Giertycha (dziś śmiesznego osobnika "cztery w jednym", czyli Komorowsko- PO-Nowoczesno - KOD-owej hybrydy politycznej). Ponadto stało się to z woli rządzących a nie w wyniku zamachu stanu opozycji.

 

Pozdrawiam z uśmiechem ponownie...

 

[1]  ]]>http://www.tvp.info/23650799/to-nie-jest-dobra-tylko-szatanska-zmiana-petru-chce-wczesniejszych-wyborow]]>

[2] ]]>http://www.fronda.pl/a/verhofstadt-dogaduje-sie-z-petru-i-znowu-atakuje-polske,64415.html]]>

[3] ]]>http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-zachodnia?zobacz/rmf-verhofstadt-uzgadnia-stanowisko-z-ryszardem-petru]]>

[4] ]]>http://wpolityce.pl/swiat/278957-najpierw-szantazowala-platforma-teraz-europejska-partia-ludowa-rozpatrzymy-kwestie-rezolucji-wobec-polski-jesli-prezydent-polski-nie-przyjmie-slubowania-od-sedziow-tk]]>

[5] ]]>http://krzysztofjaw.blogspot.com/2015/10/co-z-tym-polskim-bilderbergem.html]]>

[6] ]]>http://krzysztofjaw.blogspot.com/2015/10/demony-przeszosci-i-co-z-ta.html]]>

[7] ]]>http://wpolityce.pl/polityka/278914-kto-stoi-za-najostrzejszym-wobec-polski-politykiem-pe-przypominamy-wsparcie-i-uklady-jakie-verhofstadt-budowal-z-palikotem-i-petru-wideo]]>

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

]]>http://krzysztofjaw.blogspot.com/]]>

kjahog@gmail.com

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (11 głosów)

Komentarze

Proponuję wprowadzić "Ryszard Petru + Guy Verhofstadt + KOD + PO = zamach stanu w Polsce". Uzasadnieniem jest spotkanie "delegacji" KOD z Guy Verhofstadtem w którym uczestniczył Radomir Szumełda. Pisałem o tym.

pozdrawiam

Honic

Vote up!
5
Vote down!
0
#1505390

Zastanawia  mnie  fakt,  dlaczego  służby  nie  zajmą   się   tym   osobnikiem  o  nazwisku  Petru.   Jeżeli   ktoś  podżega   do   nienawiści,   do  zamachu  stanu   na  demokratycznie   wybrany  rząd  ,  czy   nie  podlega  karze?  Człowiek  ,  który  zaledwie  zebrał  z  całej  Polski  40 osób   spośród  38  milionów  Polaków . Lata  jak  kot  z   pęcherzem  i  głosi   wszem   i  wobec   o  obaleniu  demokratycznego  rządu   i  po  Świętach  Wielkiej  Nocy  chce  wyprowqadzić   ludzi  na  ulicę   ,  czy  to  jest  normalne?   Panie   Macierewicz    zająć   się  należy  Petru,  Schetyną    i  tymi  podżegaczami  sterowanymi   przez  byle  służby   i  Tuska .

Vote up!
6
Vote down!
0
#1505394

z wyjątkiem określenia "Piekny Lolo". Wszak indywiduum tu przedstawione - Swetru szpetną ma gębę. Jest zaledwie kilku polityków do których ewentualnie to określenie mogłoby pasować, ale Swetru ze swoją cwano-durną mordą do nich nie należy.

 

Vote up!
6
Vote down!
0

Cognoscetis veritatem, et veritas liberabit vos --- Poznajcie prawdę, a prawda was wyzwoli.

#1505400

To obleśny typ z mordą niemieckiego faszysty....no może nie niemieckiego a współczesnego faszysty o tępej twarzy  ...mającej cechy bezczelności...buty...arogancji...tupetu i chamstwa. To wszystko widać w jego zachowaniu.

Vote up!
3
Vote down!
0

lem

#1505419

Zgadzam się w całej rozciagłości. Ja skupiłem sie na relacjach Guy'a i Petru w nawiązaniu do debaty w PE. Ale faktycznie zdrajcy są tacy jakich wskazałeś. Szkoda, że dziś nie ma AK, WiN, NSZ. Oni wiedzieli co robic ze zdrajcami Ojczyzny.

Pozdrawiam serdecznie

P.S.

O KOD i PO jeszcze napiszę

Vote up!
3
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1505410

To jest bardzo wazna i palaca sprawa - Polska jest w smiertelnym niebezpieczenstwie, należy jak najszybciej reaktywować AK.

Vote up!
3
Vote down!
0

przypadkiem

#1505412

Pacholę chłopców ze wsi + szpara w zębach?

Pierwszy ma kurwiki w oczach jak słyszy słowo bank_omat.

Drugi, niby taki śprytny,  a pomylił twarz śp. Lecha Kaczyńskiego z twarzą brata Jarosława.

Verhostadtowi wytknięto ignorancję!

 Użytkownicy Facebooka jadą ostro:

„- Guy powiedz Pan prosto w oczy, że chodzi o te miliardy euro, które możecie stracić. Polska to dla was dojna krowa"

~Piotr P.

-Nie jesteś Polakiem, więc nie masz prawa dedecydować o Polsce. Żadnego. Władza zwierzchnia należy do Narodu, nie do belgijskich urzędników."

Jan W.”

ps

"Pieniądze są łajnem szamba"

~paież Franciszek 

Vote up!
5
Vote down!
0

casium

#1505413

Ryszard Petru człek specjaknej troski mający swój związek i z Moskwą i z lichwiarzami (MFW) działa aby obalić legalny Rząd w Polsce za pieniądze od Sorosza żydowskiego lichwiarza z USA. Czy taka działalność wywrotowa jest legalna w Polsce...?

Vote up!
4
Vote down!
0

lem

#1505418

Sa granice tolerowania bezczelnosci chamstwa sabotazu oraz nawolywania do przewrotu -rebeli w demokratycznym panstwie .

To co czynia Petru , Schetyna i inni przewrotowcy zasluguje na sciganie z urzedu za nawolywanie do rewolty i obalenie demokratycznie wybranego rzadu .

Pamietamy ""nocna zmiane "" -obalenie rzadu premiera Olszewskiego i nastepstwa rzadow Pawlaka i to wszystko co sie dzialo nastepnie lacznie z sabotazem panstwa przez ludowcow i peowcow

Tolerowanie zachowanie  tych zdrajcow ,macicieli ,nawolywaczycz do rewolty moze sie okazac tragiczne dla Polski i Polakow , tym maciciela chodzi o wladze nie o dobro Polski i Polakow .

Zbyt duza tolerancja moze byc wykorzystana jako slabosc rzadu , sa granice tolerancji.

Zacisnieta piesc politykiera belgijskiego swiadczy o chamstwie i bezczelnosci tegoz osobnika , czyzby w taki sposob grozil nam Polakom i p.premier Szydlo ???

Nie jedna reka z piescia grozaca Polsce i Polakom okazala sie w koncu kikutem  a reszta ciala nadawala sie do rekonwalescencji gdyz byla tak poobijana przez polakow .

 

Vote up!
4
Vote down!
0
#1505424

Komuniści i złodzieje zaKODowali Polskę. Jak odKODować społeczeństwo? Tak jak na boisku - "dobra obrona i szybki atak". Każdego wroga Polski, każdą manifestację musimy obserwować, zbierać dowody wrogich działań i wyciągać indywidualne konsekwencje prawne. Dobra krytyka buduje, pozwala zmieniać złe rozwiązania na dobre, ale złośliwe,  agresywne, zdradzieckie działania  i wrogie wypowiedzi powinny być prawnie karane. W ramach struktur Polskiej Gwardi Nrodowej powinno się powołać Biuro Bezpieczeństwa Narodowego, do kontroli wszystkich antypańswowych manifestacji.

 

Vote up!
2
Vote down!
0

RAK

#1505430

Też jestem zdania, że jawne nawoływanie do zamachu stanu i obalenia demokratycznie wybranych władz polskich jest działaniem, które winno być scigane przez słuzby polskie jak i polskie prawo. R. Petru jawnie mówi, że chce doprowadzić do obalenia rządu, wtóruje mu G. Schetyna, który chce milion osób zwieść do Warszawy. Do tego KOD też chcący Majdanu. Oczywiscie wszystko to finansowane przez środowisko G. Sorosa, podobnie jak Majdan w Kijowie. 

Jest tylko nadzieja w tym, że Polacy juz nie sa tacy głupi, a patriotów jest wiecej niz zdrajców. Ale nie mozemy dac sie sprowokować. Im zależy na przelaniu krwi... bo wtedy bedzie mozna obalić rząd. Spodziewam się prowokacji szytej grubymi nicmi (jakieś morderstwo, zamach czy też śmierć jednego z liderów lub członków opozycji - cóz dla nich dla sprawy poświęcić swojego) i wykorzystanej przez zdrajców jako pretekstu do rozruchów. Oni sa zdolni do wszystkiego!

Dlatego tez należałoby jak najszybciej rozbic to tałatajstwo... w zgodzie z prawem i polska racja stanu. Zdrada stanu jest przestępstwem. mam nadzieje, że rząd i prezydent wiedzą co sie swięci.

Pozdrawiam

Vote up!
1
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1505432