Pragnę poinformować, że nie kupuję już...

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Idee

... i nie będę na razie kupował żadnych produktów w niemieckich sieciach handlowych: siostrzanych sklepów Lidl i Kaufland oraz drogerii Rossmann.

Decyzja owa jest wyłącznie subiektywna a jej publiczne przedstawienie ma jedynie charakter  informacyjny i nie może być w żadnym stopniu traktowane jako zachęta podjęcia podobnej przez inne osoby.

W przypadku pierwszych sieci posiadających tego samego właściciela impulsem do takiej decyzji było moje  przekonanie o wartości życia i sprzeciw wobec zabijaniu nienarodzonych dzieci a mam wątpliwości czy owe sieci podzielają moje przekonanie lub są chociażby wobec niego neutralne i nie popierają morderstwa dzieci. Innym zaś (mniej ważnym) argumentem stały się na równi m.in.: dzisiejszy Światowy Dzień Zwierząt i wynikająca z niego troska o ogólnie pojmowane dobro krów i innych zwierząt oraz subiektywne, moje poczucie (typ) piękna kobiet jakie preferuję.

Z kolei w przypadku drugiej sieci inspiracją stało się - również subiektywne - poczucie poniżenia i niechęci  tej sieci wyrażonego w stosunku do polskich rodzin wielodzietnych i alokacji przez nie środków finansowych.

Innym elementem wpływającym dodatkowo na moje decyzje jest powolne odbudowywanie u mnie subiektywnie pojmowanego patriotyzmu konsumpcyjnego.

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

]]>http://krzysztofjaw.blogspot.com/]]>

kjahog@gmail.com

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.9 (21 głosów)

Komentarze

Szczyt bezczelności łańcucha sklepów Rossmana, żyją z Polaków i prowadzą wstrętną, antypolską kampanię opartą na kłamstwach i manipulacjach.

http://wpolityce.pl/polityka/310550-urzniete-krolowe-i-krolowie-ktorym-nie-w-glowie-praca-cala-polska-pije-z-rossmannem-za-ostatnie-zakupy-w-tej-sieci?strona=2

Vote up!
11
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1521194

polscy złodzieje przestali kraść niemieckie auta, to niejeden Polak by się bardzo ucieszył.

Vote up!
0
Vote down!
-10
#1521204

Gdyby N iemcy nas nie napadli w 1939r., i nie zniszczyli kraju to nie trzeba by kraść im aut. Nigdy nie zapłacili za 3 lata niewolniczej pracy mojego ojca, za zniszczone zdrowie i przedwczesną śmierć.

Vote up!
13
Vote down!
0
#1521205

W 1939 to mnie jeszcze na świecie nie było, a ty byłeś i na ciebie napadli i zrujnowali? Musiałbyś widzieć mieszkanie Maciaszczaków jak wrócili w tym roku z urlopu i zobaczyli swoje mieszkanie po napadzie polskich złodzieji.

Vote up!
0
Vote down!
-9
#1521208

My - to naród polski, a do jakiego ty należysz?

Vote up!
7
Vote down!
0
#1521209

jestem, towarzyszu wPiSywaczu.

Vote up!
0
Vote down!
-7
#1521212

to już wiemy kim jesteś, to ty jesteś tym sławnym krewnym Vicka Rostowskiego. Teraz wszystko jasne.

Vote up!
5
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1521227

Tak Omilko, naród bandytów i zbrodniarzy. Od zawsze. Jak daleko okiem i pamięcią sięgnąć. Te ukradzione im do tej pory auta i te co jeszcze będą ukradzione, to tylko kropla w porównaniu do oceanu zniszczeń, co ci bandyci dokonali w Polsce podczas ostatniej wojny i na przestrzeni wieków. Zawsze dziwił się będę dlaczego ten bandycki kraj nie został po II wojnie światowej unicestwiony raz na jutro, a jego ziemie nie stały się ziemiami krajów ościennych, które to germańskie sk....stwo najeżdżało, niszczyło i mordowało ich mieszkańców. A język germański, ten szwargot wstrętny zakazany na całym świecie. Język, który gdy słyszał - był chory, Stanisław Grzesiuk, Autor wspaniałej książki, dokumentu, jedynego w swym rodaju - "Pięć lat kacetu". Muszę powiedzieć, że też czuję wstręt do tego szwargotu, do tej obrzydliwej nacji barbarzyńców i wrogów od zawsze Naszej Wspaniałej Polski. Wujek mój Tadzik Szeluga, także jak Stanisław Grzesiuk spędził w obozach śmierci 5 lat. Buchenwald i Dachau. Mój ojciec także był w niewoli u tych bandytów, zabrany tam po Wrześniu 39, po walkach w Twierdzy Modlin. A dziś to badziewie ma 90 % udziałów w mediach w Polsce. springery aksle, lidle, rossmany , kauffmany. Germański syf powinien być wy........y raz na jutro z Naszej Polski. Polska po 123 latach niebytu zakwitła. I byłaby dziś światowym mocarstwem, gdyby nie bandyta hitler, bandyci niemcy, bandyci ruscy. Tak byłoby jak powiedział mój kolega, znajomy dziennikarz, szwabowi w sklepie, gdzie razem byliśmy w Berlinie, latem w 1984, a szkop za ladą coś zaczął szwargotać obraźliwego i pogardliwego na Polaków. Kolega dziennikarz znał szwargot niemiecki perfect, i odpowiedział odpowiednio temu szkopowi. Poinformował łajdaka, że gdyby nie rozpętali tej zbrodniczej II wojny, to dziś nie Polacy jeździliby do nich na roboty, ale kierunek wyjazdów byłby odwrotny.

Pamiętam, że szkop na takie dictum, zamknął swój parszywy dziób. Zatkało faszystę. A wyglądał mi na jakiegoś "zasłużonego" eSmana.  sk......syńska nacja zbrodniarzy.........

Pamiętacie sprzed wieków Obronę Głogowa ?.......http://polskaijejhistoria.blogspot.com/2013/02/obrona-gogowa.html

Pozdrawiam

Vote up!
6
Vote down!
0
#1521226

Jako P.S. (dopisek nocny)

 

Ewentualne skojarzenie treści tekstu z takimi osobami jak D. Wellman i A. Młynarska jest przypadkowe i/lub wynikające jedynie z osobistego wrażeniami czytelnika".  Niemniej warto nadmienić, iż pani D.Wellman jest twarzą reklamową Lidla i zdecydowaną zwolenniczką aborcji oraz stwierdziła, że "kobiety nie są głupimi krowami i..." a pani A.Młynarska jest (lub była już po publikacji miesięcznika Rossmanna) redaktorem naczelnym pisma reklamowanego Rossmanna, gdzie w październikowym numerze ukazały się dwa teksty dotyczące negatywnych skutków dla Polaków programu 500+ i uwłaczające godności Polaków.

Vote up!
7
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1521220

Witam

Przyłączam się, choć właściwie już od dłuższego czasu bojkotuję ile się da niemieckie sieci.

Należy też podkreślić jeden z ważnych powodów - Niemcy upychają w Polsce odrzuty towarów gorszej kategorii. Mam w Gdyni Halę Targową, gdzie m.in. sklepikarze, taj, jak w całym kraju sprowadzają towary bezpośrednio z Niemiec. Na chemii się nie znam, ale moje ulubione - kawa Kronung i czekolady Ritter są kompletnie inne niż w sieciach. Czyli - jak oni nas traktują z pogardą, to ja ich olewam.

 

Pozdrawiam

 

Ps. Dołączam polską sieć Alma, bo pan Mazgaj, jej właściciel obiecał, że jak PIS obejmie władzę, to wyemigruje do Monaco. I nie wyjechał.

Vote up!
6
Vote down!
0

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1521230

Ja już dawno nie kupuję w niemieckich sklepach takich jak LIDL,KAUFLAND,NETTO,ALDI....nie mam zamiaru bogacić odwiecznych wrogów Polski,a poza tym produkty żywnościowe nafaszerowane są konserwantami które po prostu                     TRUJĄ ludzi.

Vote up!
3
Vote down!
0
#1521249

Różne tego typu decyzje dotyczące niemieckich sieci podejmowałem od dawna. Dziś tylko dokonałem potwierdzenia owych decyzji dla podkreślenia pewnej wymowy dotyczącej ludzi zatrudnionych dla promowania tych sieci i w związku z aktualnym problemem, również tym aborcyjnym.

Mam też osobiste doświadczenia ze wsp[ółpracy z Niemcami. Przez kilka lat pracowałem w globalnym i światowym koncernie niemieckim na stanowisku, które pozwalało mi uczestniczyć np. w posiedzeniach kierownictwa firmy z Niemiec z naszym kierownictwem (tzw. spotkania doradczo-sprawozdawcze) oraz w czasie spootkań towarzysko-alkolowych z takimi niemieckimi prezestami czy też dyrektorami. Doświadczenia są jak najgorsze a cała nienawiść do Polaków wychodzi dopiero po spożyciu przez nich alkoholu. Próbowali mnie zwolnić dyscyplinarnie (w perfidny sposób). Nie dałem się i było porozumienie stron na czym choć zyskałem finansowo (zakaz pracy u konkurencji).

I zgadzam się - prawie wszystkie sieci zagraniczne (niemieckie szczególnie) stosują pewną segregację swoich produktów. Do Europy Środkowo-Wschodniej wysyłają i oferują do sprzedaży produkty o niższej jakości niż na dawnym zachodzie mimo, iż nazwa jest identyczna.

Pozxdrawiam

Vote up!
4
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1521253

Z przyjemnością informujemy, że w związku z licznymi pytaniami, rozważamy wyprodukowanie smoleńskich krzyżyków zaprojektowanych jakiś czas temu przez Ma (wygląd krzyżyka przedstawia ilustracja).

Decyzja zależy od tego ilu z Was chciałoby taki mały (25mm wysokości), posrebrzany, patynowany, emaliowany krzyżyk w formie wpinki mieć? W związku z koniecznością oszacowania przez nas możliwości i ilości produkcji prosimy chętnych o podanie deklarowanych ilości w 2 wariantach:

1. Cena 7zł za krzyżyk + jednorazowy (niezależny od ilości krzyżyków) koszt przesyłki w wysokości 5zł.
2. Cena 9zł za krzyżyk + jednorazowy (niezależny od ilości krzyżyków) koszt przesyłki w wysokości 5zł.

Na podstawie tych danych będziemy mogli zadecydować czy i jaką ilość krzyżyków będziemy w stanie wyprodukować.

Bardzo prosimy o wypełnienie poniższego formularza: