Oj... dzieje się w Warszawie i w sumie nie tylko...

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Pragnę jeszcze raz wskazać, że moje dość długie milczenie spowodowane zostało koniecznością przygotowania tzw. Biznes Planu, który ma rozpocząć moją działalność gospodarczą z wykorzystaniem środków pochodzących z pomocy unijnej, ale też i obecnych, pomocowych środków państwowych. 

Nawet się nie spodziewałem, że cała procedura jest tak sformalizowana a do tego wartość poręczeń ma przekraczać o setki procent wartość otrzymanej ewentualnie pomocy. To jest kuriozum, ale przez lata właśnie tak rozdzielano tzw. pomoc unijną: małe firmy się zadłużały lub nagle – w przypadku upadłości – musiały oddać wielokrotnie więcej (też nawet we własnych nieruchomościach), średnie firmy też musiały pozyskać wkład własny i to z banków zagranicznych (sic!), duże firmy poręczały swoim kapitałem własnym a w przypadku niepowodzenia często musiały ogłaszać upadłość a samorządy zaś inwestowały duże kwoty, ale one zawsze były tylko częścią inwestycji (owe 20-30%), resztę zaś "dostawano" ze środków unijnych, przy czym nawet ten wkład własny spowodował, że dziś samorządy są zadłużone nawet powyżej 70% własnych kapitałów! A do tego inwestowano w bezproduktywne sektory a wykonawcami najczęściej były (dziwne?) firmy z państw, które ową pomoc udzielały, czyli tak naprawdę z Niemiec, Francji, Belgii, UK. 

I tak się stało, że z 1 Euro udzielonej dla Polski pomocy do krajów starej unii (Niemiec, Francji) wracało około 70-80 Eurocentów a jakiś dziwny Europejski Bank Centralny robił i robi wszystko, co chce... niezależnie czy Niemcy lub Francja albo Włochy czy Hiszpania przestrzegają zasad konwergencji w odniesieniu do Euro i zasad wysokości zadłużenia publicznego w stosunku do PKB oraz deficytu budżetowego też w stosunku do PKB. 

I taki kuriozalny papierowy "guru ekonomii" jak  prof. Leszek Balcerowicz "wespół zespół" z największym niszczycielem gospodarki Polski Januszem Lewandowskim czy Bronisławem Geremkiem wspólnie z Andrzejem Olechowskim i ludźmi, którzy nigdy nie powinni mieć wstępu do Polski, czyli G. Sorosem, Lipmanem i J. Sachsem,  od zawsze chcieli zniszczyć złotówkę i wprowadzić walutę Euro... aby jeszcze mocniej zaistniała możliwość wydrenowania z własności i innych kapitałów naszej Polski! Wydrenowaniu na rzecz kogo? Ano prześledźmy etniczne pochodzenie wyżej wymienionych i dodajmy do tego etniczność A. Merkel czy D. Tuska. 

No i mamy wybory samorządowe w Warszawie! Śmiać się czy płakać widząc R. Trzaskowskiego czy P. Rabieja. Ten pierwszy zapewne chce udzielić homoseksualnego ślubu temu drugiego z jego partnerem, ten drugi chełpi się, że jest homoseksualistą!

Niesmaczne? Chyba nie... bowiem nie wiem, czy w jakimś innym kraju do parlamentu dostałby się transseksualista (no ten, który sobie zmienił płeć zostając A. Grodzką i przestając być K. Begdowskim... czy jakoś tak) lub prezydentem miasta Słupska został gej... Więc może to dobra droga?

Tyle tylko, że nawet, gdy jest się idiotą, to warto posłuchać innych, czy jest się takim postrzegany. Bo z reguły idiota nie wie, że jest idiotą i w żaden sposób nie odnosi się owo zdanie do wymienionych powyżej kandydatów. Nie odnosi się, bo oni nie są idiotami, ale skrajnymi mitomanami i egocentroikami oraz antypolakami, chcącymi dalej - jak ich PO czy Nowoczesna - być sprzedajną Nową Targowicą, dla której obcy interes (np. niemiecki) jest ważniejszy niż dobro Polski, naszej Ojczyzny!

Pozdrawiam

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (19 głosów)

Komentarze

Tak było już 10 lat temu:
http://www.newsweek.pl/swiat/teczowi-politycy,36335,1,1.html

Jóhanna Sigurdardóttir, premier Islandii nie ukrywa, że jest lesbijką. Choć Sigurdardóttir ma dwójkę dzieci z wcześniejszego małżeństwa, od siedmiu lat żyje w zarejestrowanym związku z dziennikarką i dramatopisarką Jóniną Leósdóttir.

Lewicowy burmistrz Berlina Klaus Wowereit od dawna żył w związku z neurochirurgiem Jörnem Kubickim.

Popularny mer Paryża Bertrand Delanoë od lat przyznawał się do homoseksualizmu.

Cytuję z tekstu:
"W liberalnych społeczeństwach Europy Zachodniej ujawnienie odmiennej orientacji seksualnej już nie niszczy kariery politycznej. Wręcz przeciwnie. – Publi-czne przyznanie się do homoseksualizmu może nawet zwiększyć popularność polityka – mówi „Newsweekowi” dr Helmut Jung, dyrektor ośrodka badań rynkowych i społecznych GMS w Hamburgu. Partie chętnie wysuwają homoseksualnych kandydatów, bo zyskują w ten sposób stempel politycznej poprawności i przychylność wcale nie tak małego elektoratu. Zjawisko politycznych karier gejów ma już nawet swoją nazwę: efekt Wowereita".

Ale powoli zaczyna się zmieniać ;)

#1565727

premier Ontario w Canadzie, no i Biedronia.To nie przypadek ze pederasci sa tak liczni na wysokich stolkach zostali tam wprowadzenie przez swiatowe lewactwo i nie ma sily zeby bez poparcia tak wysoko zaszli to polityka NWO.

Jesli ktos wierzy ze wszelki wybory sa demokratyczne to pewnie tez wierzy w  sw.Mikolaja co rozdaje prezenty.

#1565752

Być może, że nie dotarłem do tych nazwisk... tyle tylko, że Europa Zachodnia od dawna jest lewicowo-liberalnie zdegenerowana cywilizacyjnie, ale w Polsce? Uhmmm...

Pozdrawiam

krzysztofjaw

#1565764

... rzadko bywają "odwracalne" ,zazwyczaj nie .

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1565767

Krzysztofie tak ładnie - 

....... Europa Zachodnia od dawna jest lewicowo-liberalnie zdegenerowana cywilizacyjnie......

a ja degenerację tej jewropy skomentuję w trzech słowach - syf, kiła i mogiła !

#1565812

Pamiętam Londyn lat siedemdziesiątych i ten dzisiejszy... , to jest niczym inna galaktyka... 

Pzdr.

chris

#1565821

Mój brat był niedawno w Paryżu. Dwa spostrzeżenia i refleksje. Po pierwsze to w ogóle Francuzi i francuskie miasta to normalny syf i brud, gorszy niż nieraz u nas na zapomnianej i biednej prowincji. Smród, zaleganie smieci, itd... Druga refleksja to zdanie przewodnika: "nie zapuszczajcie się poza centrum Paryża, bo tam może czekać Was arabsko-islamska "kosa" w plecy". Francja jest skończona, podobnie jak Szwecja. Choć są jakieś resztki działań w obronie, chyba ostatnie: we Włoszech rządzą eurosceptycy (to cios dla Timmermansa). Austria zamyka meczety i wydala immamów, Norwegi i inne kraje zakazują noszenia islamskich "zakryć" na głowę dla kobiet (nie pamietam w tej chwili nazwy). Coraz więcej krajów zaczyna myśleć jak my i Węgry... ale chyba jest już za późno... Lewactwo w głowach tkwi od pokoleni... u nas nie zakotwiczyło się nigdy w szerszej postaci... Dlatego uważam, że komunizm wojenny był niczym z komunizmem kulturowycm, który z narodów zachodnoeuropejskich uczynił bezwolnymi i głupimi żyjątkami. 

Pozdrawiam

krzysztofjaw

#1565833

Najpóźniej raz na dwa miesiące " objeżdżam" starą Europę...spotykam ludzi zarówno na uczelniach , jak i tych przy " kiosku z gazetami"... włosy na głowie się jeżą ...

A Francja ? Jak ją kiedyś nazwał Kisiel ?

Ta " stara kurwa " straciła resztę swojego " blasku"... , no cóż prostytutki na starość,  to żaden przyjemny widok..., to jest całkiem po prostu cena kurestwa...politycznego kurestwa..., a właśnie tak trzeba by Francję zdefiniować...podobnie jak Benelux, Skandynawie, UK  i resztę tego politycznego burdelu...

Pozdrawiam

chris

#1565836

oswajanie

 

z nową funkcją odbytu

jest to oswajanie

co z niego wychodzi

po nich pozostanie

 

 

jan patmo

#1565729

#1565743

Witaj Krzysztofie

 

Współczuję i jednocześnie gratuluję dotarcia i zdobycia funduszy. Parę miesięcy temu sam przez to przechodziłem i byłem przerażony biurokracją i ilością zobowiązań, które trzeba spełnić. Jasne, że jest to perfidne zadłużanie się u obcego kapitału. Lecz jest tak tylko dlatego, że mamy chory system bankowy. Kompletnie brakuje małych banków lokalnych, gotowych inwestować w swoich małych sąsiadów i zapewnić im fundusze na założenie i rozwój firmy. Tak samo źle funkcjonuje kredyt operacyjny. Człowiek bierze fundusz, który niby jest EU, a naprawdę jest niemiecki, francuski, czy holenderski. Tylko, że człowiek przecierpi tą biurokrację, bo właściwie ma w d. komu spłaca dług. Patrzy tylko na to, że w polskiej kasie musi dodać 10 - 14% odsetek, a w unijnej 4%. Malutkich, małych, średnich i dużych, jak chcą mieć swoje firmy wali się z byka, kontroluje skrupulatnie i wszyscy cicho siedzą. Lecz z drugiej strony doprowadziłem do wszczęcia postępowania prokuratorskiego, wobec gościa, obecnie działacza PIS, lecz gdyby rządziła Komunistyczna Partia Korei, to byłby jej działaczem, wiceprezesa poważnych spółek bankowych, którego miesięczny przychód oceniam na 50 - 100 tyś zł, ale widocznie ciągle mało, bo przefrymaczył z funduszy EU około 60 mln euro. I to są ci właśnie, nie my małe robaczki, dla których te fundusze są manną z nieba. I obawiam się, właśnie my będziemy płacić ich długi.

Mając przez te lata pływania potężne zaległości w kulturze, nadrabiam filmowo na HBO OD. Aktualnie jest to serial "Tu i teraz". I widzisz, oni tam w stanach mają identyczne problemy z załamaniem cywilizacji. Tak samo się miotają, usiłują być poprawni i nie wiedzą, czy jeść palcami, widelcem i nożem, czy pałeczkami. Czaskowski i Rabiej, to nasz lokalny, czerstwy odprysk światowego kryzysu.

Jak to się rozwinie?

 

Pozdrawiam

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1565754

KFC zamyka wszystkie swoje placówki gastronomiczne w Polsce.Biznes i kontrowersyjna obecność tej pięknej damy tu nie ma nic do rzeczy

Powodem jest łamanie konstytucji.W każdym punkcie - jak powiadają eksperci z TVN24.

 

#1565755

Niech mi nikt nie mówi, ze to przypadkowe podobieństwo. To są te same geny po radzieckich oswobodzicielach, co nas tu czołgami wyzwalali zostawiwszy po wsiach potomstwo.

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1565771

#1565946

No jeszcze nie ma decyzji, ale spodziewam się jej na dniach i raczej będzie przychylna, tzn. mój tzw. Biznes Plan zostanie oceniony pozytywnie. Po tym dopiero gehenna zabezpieczeń czy też poręczeń. Ale moim celem nie jest tylko ewentualne uzyskanie środków unijnych, ale też mechanizmu i sposobu ich pozyskiwania... bo w tym też mam swój cel wobec wielu "przekrętów" z tym związanych i dodatkowo też w sytuacji, gdy pojawiły się agendy rządowe udzielające wsparcia, np. PFR. 

Pozdrawiam

krzysztofjaw

#1565765

Do tych dziwnych Brejzów, Biedroniów i tych z love parade

#1565756

... ubrać w burkę, czador , kwef :-)
A prawa do demonstrowania nikomu nie można odebrać ,no ale pomyślmy gdyby tak nudyści postanowili urządzić nude-parade .
Może "walka o prawa nudystów" tak ,ale w garniturach .

Ślepe zaułki ewolucji ?
http://www.kaczmarski.art.pl/tworczosc/wiersze/przypowiesc-o-slepcach/

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1565759

Dobre... i od razu przypomina mi się eurowizyjna kiełbasa z brodą :).

Pozdrawiam

krzysztofjaw

#1565766

Komunikat  :

Czaskowski na Mokotowie

Jest i focia: Trzy ekipy TV oraz "ludność" sztuk 9

Ile osób z tej oszałamiającej kwoty podeszło bo zobaczyło trzy ekipy TV? nie wiem

#1565781

I tak się tworzy propagandę. A ten fircyk to naprawdę zaczyna dorównywać Ryszardkowi.... w głupocie i idiotyzmach słonych. Można się posmiać... to też jedyna chyba zaleta.

Pozdrawiam

krzysztofjaw

#1565834

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Zdecydowany amator nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

A dlaczego nie wybierać Korwina , też startuje na Prezydenta miasta...( o ile się nie mylę...)

Bo co ? Bo nie pasuje ? tak jak Grzesiek Braun na Prezydenta nie pasował i teraz płacz i zgrzytanie zębami...

Pzdr.

 

chris

#1565762

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Zdecydowany amator nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

A dlaczego nie wybierać Korwina , też startuje na Prezydenta miasta...( o ile się nie mylę...)

Bo co ? Bo nie pasuje ? tak jak Grzesiek Braun na Prezydenta nie pasował i teraz płacz i zgrzytanie zębami...

Pzdr.

 

chris

#1565763

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1565891

Że ta z lewej z takimi hasłami się obnosi , to akurat mnie nie dziwi..., jaki mężczyzna by się skusił? 

A , że ta z prawej taka szczera..., to mnie dziwi..., facet musiał być chwilowo...bez świadomości...

chris

#1566141