Druga Jałta... tym razem dotycząca Ukrainy...

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Świat

W marcu ubiegłego roku napisałem bodajże sześć artykułów na temat istoty i przyszłości konfliktu na Ukrainie (zob. mój autorski blog) wskazując m.in., że w całym konflikcie nie chodzi o nic innego jak tylko o utrzymanie i rozszerzenie (Rosja) lub pozyskanie (UE, USA, międzynarodowe instytucje finansowe: prywatne i quasi państwowe) strefy wpływów, czyli chodzi o nic więcej jak tylko o władzę i pieniądze.

 

Wskazałem w nich, że wszystko rozgrywa się wokół możliwej, przyszłej eksploatacji  zasobów naturalnych Ukrainy (w tym: Krymu i Morza Czarnego) i możliwości zagrabienia (niczym w Polsce po 1989 roku) jej przemysłu oraz zadłużeniowego drenowania przez międzynarodowe instytucje finansowe (prywatne banki, MFW, BŚ, EBC).

 

Starałem się w nich również pokazać, że Ukraina ma też ogromne znaczenie  geopolityczne - z jednej strony - dla tworzenia przez Rosję i Niemcy Unii Euroazjatyckiej  a - z drugiej strony - również geopolityczne znaczenie Ukrainy dla USA oraz także zniemczonej UE polegające na wciągnięciu jej w orbitę zachodnich wpływów unio-europejskich.

 

Jasno stwierdziłem w nich, że ani prezydentowi Władimirowi Putinowi, ani UE, ani USA, ani tym bardziej międzynarodowym instytucjom finansowym nie chodzi o los obywateli Krymu, czy też wschodniej lub zachodniej Ukrainy. Wówczas twierdziłem i to podtrzymuję, że zdaje sobie z tego sprawę W. Putin i uważa, że tak naprawdę ma wolną rękę w sprawie Krymu a nawet przyszłego losu całej Ukrainy lub też z pewnością jej wschodniej części.

 

Wspomniałem wtedy, że jest wielce prawdopodobne uzgodnienie na linii: Moskwa-Berlin-Waszyngton przyszłego podziału strefy wpływów na Ukrainie... pomiędzy Rosję, zniemczoną UE a amerykańskimi syjo-finansistami i politycznym rządem USA.

 

I obecnie mamy do czynienia z taką drugą Jałtą dotyczącą Ukrainy, z tym że główne arie zdrady Ukraińców wyśpiewują właśnie USA i Niemcy (UE) przy uciesze Rosji. I jakoś tak tylko symptomatyczne jest, że owa druga Jałta odbywa się w tym samym zimowym czasie co pierwsza, która pozbawiła Polskę wolności i niepodległości na dziesiątki lat. I tylko symptomatyczne jest, że znów mamy do czynienia z hipokryzją i zdradą - jak w przypadku Polski - sojuszników, którym tak wierzyła Ukraina i Ukraińcy.. 

 

Zaczęło się od ostrej ofensywy Rosji przeciw wschodnim prowincjom i miastom Ukrainy... aby zdobyć jak najwięcej przed ewentualnymi rozmowami pokojowymi. Później - pod koniec stycznia - Merkel w rozmowie telefonicznej z przebywającym na terenie amerykańskiej bazy wojskowej w Ramstein w Niemczech B. Obamą uzgodniła wspólny plan "pokojowego" i oczywiście niekorzystnego dla Ukrainy zakończenia konfliktu Rosja - Ukraina. Następnie teraz Merkel i jej francuski dodatek w postaci Hollanda uzgodnili z prezydentem Ukrainy pokojowy plan rozwiązania konfliktu, który de facto tworzy z Ukrainy państwo neutralne i daje wschodnim prowincjom zajętym przez separatystów możliwość sfederalizowania a więc uniezależnienia się od macierzystej Ukrainy. Takie więc przyjęte "porozumienie" wyklucza przynależność Ukrainy do NATO i UE o co walczyli Ukraińcy na Majdanie i co było głównym ich żądaniem i sprawiło - wobec antyeuropejskości ówczesnego prezydenta Ukrainy - odsunięcie go do władzy.

 

Dzisiaj szefowie Niemiec i Francji udali się do Moskwy na rozmowy z Putinem i wydaje mi się, że los Ukrainy został już przesądzony: Zachodnia Ukraina znajdzie się pod wpływem zniemczonej UE i może zostać swobodnie zdrenowana przez nich oraz syjonistów z USA i UK (w czym ma pomóc podobno L. Balcerowicz) a Wschodnia Ukraina  znajdzie się pod wpływem Rosji... o co tak zawzięcie walczył Putin. Być może nie stanie się to teraz, ale decyzje - nawet te odłożone w czasie - już zapadły...

 

I śmiesznym jest, że w tych ważnych rozmowach nie uczestniczy D. Tusk jako niby Polak i niby prezydent Europy. I śmieszna jest ta cała UE, w której jedyną mocą decyzyjną dysponują Niemcy i jej przywódczyni A. Merkel. I śmiesznym jest to, że poszczególne kraje Europy dają się mamić Niemcom i powierzają im ich reprezentowanie. I śmiesznym chichotem historii jest, że - pomimo tylu lat i tylu doświadczeń -  niektóre i znaczące narody świata w dalszym ciągu pozwalają, aby ponad ich "głowami" o ich przyszłości  decydowali nieliczni, im masońsko nieprzychylni oraz chcący po prostu ich społecznie i ekonomicznie wykorzystać oraz zdegradować.  .

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com

Twoja ocena: Brak Średnia: 3.9 (10 głosów)

Komentarze

Spocony, zmieszany. Odniosłam wrażenie, że przestraszony nawet. Ważą się nasze losy...

Vote up!
3
Vote down!
0
#1464425

"Von der Leyen wyraziła wątpliwość, że Ukraina, nawet dozbrojona przez Zachód, może stawić czoło "rosyjskiej machinie wojennej".

 

 

 

Vote up!
4
Vote down!
0
#1464436

Przecież wygrała we Francji i w Niemczech  opcja antybanderowska, która przyznaje rację Putinowi, że przed banderowcami trzeba uchronić chociaż część Ukrainy. Tacy jak Pan uzasadniali swoimi notkami to, co robił i robi Putin, strasząc Europę jakimś marginesem, którego poparcie wśród Ukraińców jest  na poziomie błędu statystycznego.

Teraz Pan rozdziera szaty?

Było pomysleć wcześniej, że strasząc ludzi historią wpisuje się Pan w putinowską antyukraińską propagandę. Jeszcze kilka dni temu, zamiast odpowiadać na pytania i problem z krystalizowaniem się państwa i narodu ukraińskiego, wykręcał się Pan jakimś brakiem symetrii ... a ta symetria dla Putina jest bardzo prosta: sąsiadów przestraszyć i niewolić najechany naród.

 

A tak na przyszłość dobra rada ...

Może sie Pan wreszcie czegoś nauczył - i zanim ponownie przyłoży rękę do złej sprawy, to się teraz mocno zastanowi czemu to ma służyć. Bo problem z Putinem się nie skończył -  JUŻ PUKA DO NASZYCH GRANIC.

 

Niech Pan pamięta o tym proroczym przesłaniu:

Vote up!
3
Vote down!
-6

Ula

 

#1464432

Z Panią to wszystko w porządku?

Vote up!
4
Vote down!
-4

Kazek

#1464433

Ja się nie przymilam i nie straszę Polaków, ja  reaguję na bieżąco na putlerowskie strachy na lachy np. w ten sposób na Twitterze do psów Putina:

 

Vote up!
3
Vote down!
-4

Ula

 

#1464435

Vote up!
3
Vote down!
0
#1464664

Oby nie tak, jak po Wyprawie Kijowskiej i po Bitwie Warszawskiej. Historia zatacza koło, a Niemcy znów sprytnie podsuwają Ukraińcom tezę, że wszyscy ich zdradzą tylko nie oni ... a durnota polska w tym temacie nie ma granic :(

Vote up!
3
Vote down!
-1

Ula

 

#1464678

Tak może bez emocji i na chłodno. 

Napisałem jedną notkę, która krytycznie oceniała działania obecnych władz Ukrainy gloryfikujące mordewrców z OUN - UPA. Dalej podtrzymuję swoje stanowisko, że te ludobójcze mordy nie moga być porównywane z punktowymi akcjami odwetowymi Polaków. Również uważam, że wysiedleńcze i nawet mordercze akcje polskich i sowieckich komunistów wobec Ukraińców po wojnie nie moga się odnosić porównawczo do ludonójczych, masowych akcji OUN -UPA i SS-Galizien  a to dlatego, że powojenna niby Polska nie była Polską a jedynie zniewoloną przez komunistów częścią Europy... No, ale sądzę, że w tym obszarze nie znajdziemy porozumienia... Zresztą - po pomarańczowej rewolucji - Ukraińcy mieli czas na ułozenie z nami poprawnych stosunków opartych na prawdzie historycznej... Z tego nie skorzystali a wprost przeciwnie... zaczęli wynosić na piedestały morderców z OUN _ UPA... Szkoda...

Nie znaczy to jednak, że ja osobiście jestem proputinowski. To jest jakaś chora abberacyjna narracja, która każdego Polaka, który wskazuje na haniebną rolę banderowców i żąda od obecnej Ukrainy ich potępienia uważa za niemnal "szpiona" moskiewskiego. Otóż tak nie jest, czego osobiscie jestem przykładem... co dałemj wyraz w całej swojej twórczości blogerskiej i w życiu realnym. Dla mnie Putin i jego dążenie do odbudowy imperium jest rakiem dla Polski, obecna probanderowska polityka rządu Ukrainy... jedynie  niezaleczonym stanem zapalnym.

Także proszę trochę trzeźwo oceniać innych zanim ktos zacznie negatywnie oceniać Panią. 

A co do Ukrainy. Podobnie jak Polska nie znaczy dzis nic na arenie międzynarodowej i jest reozgrywana przez moznych tego świata. USA-Niemcy (UE) i Rosja juz sie dogadały i skłoniły do zdradliwego porozumienia obecnego prezydenta Ukrainy. Szkoda... ale cały Majdan na nic się nie zdał dla Ukraińców. Rozegraja i rozkradną ich tak jak nas. I to jest przykre. I proszę nie mioeć złudzeń: syjo_amerykanie, zniemczona UE i Rosja mówia tak naprawdę jedym głosem...

Pozdrawiam

 

 

Vote up!
3
Vote down!
-1

krzysztofjaw

#1464444

  USA czy UE patrzyły na Ukrainę  przez pryzmat  banderowców  czy nie. Takie podejście jest typowe tylko dla nas.

Vote up!
2
Vote down!
-2

hobo

#1464495

Bo "banderowcy" to tylko propagandowa pożywka dla gawiedzi - i to tej najgłupszej jej części, która ma uzasadniać pewne decyzje. Jak to działa, to pokazywał np. Tusk, strasząc Polaków, że Putin w dwa dni może być w Warszawie, albo że 1 września dzieci nie pójdą do szkoły, bo Kaczor chce wojny z Rosją. Na zachodzie robi się to trochę inteligentniej, ale co do intencji podtekst jest ten sam.

Vote up!
4
Vote down!
-4

Ula

 

#1464502

Skoro już o głupcach mowa.. Zanim zacznie Pani wysyłać nas na wojnę proponuję spojrzeć trochę dalej niż czubek własnego nosa i zorientować się jak sytuacja wygląda naprawdę:

 

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1020223,title,Gen-Roman-Polko-o-potencjalnej-wojnie-z-Rosja-i-mozliwosciach-polskiej-armii,wid,15719389,wiadomosc.html

 

Banderowcy są propagandową pożywką, ale nie zmienia to faktu, że istnieją. Ukraina nigdy naszym przyjacielem nie była więc niech nie liczy na naszą pomoc. Żaden Polak nie powinien walczyć za Ukrainę. Powinniśmy raczej odebrać nasze ziemie, ale to w przyszłości. Kaczor nie reprezentuje interesów Polski, ale interesy amerykańsko-żydowskie więc z miejsca jest skreślony i nie będzie zgody na jego rządy.

Vote up!
2
Vote down!
-3

O żydowskiej agenturze w polskiej sieci:

http://www.polskapartianarodowa.org/index.php?option=com_content&task=view&id=657&Itemid=69

Zażydzenie Polski jest faktem:

https://www.youtube.com/watch?v=4pnc1_vOQ7I

#1464618

Dla niedouczonych  repeta z historii : http://niepoprawni.pl/grafika/ula-ujejska/polska-i-ukraina-wspolna-walka-z-sowiecka-dzicza

 

Vote up!
3
Vote down!
-1

Ula

 

#1464632

Banderowcy nie mordowali Amerykanów i byli sprzymierzeńcami Niemiec więc trudno, żeby USA, czy EU patrzyli przez ich pryzmat. Litości.

Vote up!
3
Vote down!
-3

O żydowskiej agenturze w polskiej sieci:

http://www.polskapartianarodowa.org/index.php?option=com_content&task=view&id=657&Itemid=69

Zażydzenie Polski jest faktem:

https://www.youtube.com/watch?v=4pnc1_vOQ7I

#1464619

Armia Ukraińska używa pocisków kasetowych.

Przedstawiciel RF przy ONZ Czurow składał w związku z tym wiele wniosków o uruchomienie przewidzianych prawem procedur.

Wszystko to była "propaganda".(ma się rozumieć moskiewska )
Używanie broni zakazanej konwencjami stało się dopiero wtedy faktem kiedy wyartykułował to amerykański senator John McCain.
Ów zatroskany humanista stwierdził że ukraińska armia zmuszona jest do użycia broni kasetowej z braku innej.

Miała by inną tzn amerykańską to by nie używała kasetowej.

https://www.youtube.com/watch?v=kjDNDGR-Z1I

Dzisiaj Donieck, ostrzał kujbyszewskiego rejonu

 

więcej zdjęć i filmów z dzisiejszych zbrodni przeciw ludzkości tutaj

http://el-murid.livejournal.com/2236070.html

za portalem Prawda2

Vote up!
4
Vote down!
-5

Kazek

#1464438