Do kierowcy Seicento - Pan żyje!

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Z braku czasu znów (1) tylko kilka słów...

Jeżeli bym był tym młodym kierowcą Seicento, który spowodował wypadek Pani premier w Oświęcimiu to pierwsze, co bym zrobił to prywatnie i publicznie podziękowałbym kierowcy BOR za uratowanie mi życia. Cieszyłbym się po prostu, że żyję i dalej mogę oglądać świat, przebywać z rodziną i planować swoją przyszłość. A ponadto - nawet gdybym był niewierzący - to dziękowałbym Panu Bogu oraz św. Krzysztofowi za to moje niemal nowe życie i w tej modlitwie również polecałbym Bogu owego BOR-owca.

Bo wszystko przecież mogło wyglądać inaczej i gdyby ów kierowca BOR nie postąpił tak jak postąpił to niestety dziś zamiast być perfidnie wykorzystywanym przez "totalną opozycję" jako człowiek żyjący, byłby Pan tak samo wykorzystywany, ale nad swoim grobem. A Pan żyje!

Ku refleksji...

Pozdrawiam

(1) Wczoraj też bardzo krótko napisałem tekst pt.: "Do zwolenników "totalniaków" - Człowiek to brzmi dumnie", który brzmiał tak:

"Jeżeli bym był wyborcą PO, .N, PSL oraz zwolennikiem KOD czy jakiś tam ORz i uważałbym się za człowieka sensu largo - czyli posiadającego umysł i zdolność logicznego oraz abstrakcyjnego myślenia, posiadającego serce/ducha zdolnego do odczuwania emocji i współodczuwania (empatii), posiadającego jakieś aksjologiczne wartości i zasady postępowania, posiadającego ludzką umiejętność odróżniania dobra od zła... to - w obliczu zachowania liderów "totalnej opozycji" wobec okoliczności wypadku premier B. Szydło - przestałbym być ich wyborcą oraz zwolennikiem i ze wstydem spojrzałbym w lustro i rzekł: "ale ze mnie idiota i głupiec oraz strasznie naiwny człowiek". No właśnie człowiek... więc wtedy wróciłbym do człowieczeństwa, bo człowiek to brzmi dumnie! Ku refleksji...".

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

]]>http://krzysztofjaw.blogspot.com/]]>

kjahog@gmail.com

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.6 (22 głosy)

Komentarze

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika trybeus został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

KDmc rbą z tg pltyczną hcpę, l Pswcy n dbgją z dlk...dchył w drgą strnę, gdyby mgl, t by krwcę scnt zgrllwl żywcm...

 

jk sę zchwją ldrzy PS-? Przdwczrj zgłswl w brksl z CT...łpk w łpkę z Pltfnsm...

 

dzś stję przd lstrm mówę: &qt;l z mn dt głpc, rz strszn nwny człwk&qt;, ż zfłm zgłswłm n tę bndę pswskch hpkrytów...jśl bdę jszcz chdzł d wybrów, bzwzględn pprę Grzgrz Brn, lb jg prtgwnych...pszę &qt;jsl&qt;, b wybry d ndwn npwją mn brzydznm...

http://trybeus.blogspot.com/

#1533201

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika mikolaj nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

chyba sa jeszcze ludzie bardziej zrownowazeni psychicznie?

mikolaj

#1533216

rozmawiałem osobiście dwa razy po spotkaniach z nim i nie mogę powiedzieć, że jest on człowiekiem niezrównoważonym psychicznie. On spełnia bardzo ważną rolę w walce z wrogami Polski.

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1533266

jego poglady polityczne sa wziete z kosmosu - bez uwzglednienia miejsca na mapie, gdzie Polska lezy i koniecznosc sojuszy - aby utrzymac niepodleglosc. Wydaje sie, ze sa to poglady idealistyczne - ale na dzisiaj i jutro nie do wprowadzenia w zycie - bo ich wprowadzenie (czyli osamotnienie pozycji politycznej i militarnej Polski ) w ciagu kilku lat prawdopodobnie doprowadziloby do faktycznej wasalizacji Polski przez Rosje.

mikolaj

#1533351

otacza się ostro prorosyjskim towarzystwem a jest niby za neutralnością (!) a jako sowietolog jakoś przemilcza dzisiejsze analogie na rzecz gadek o wojnie i zgniłym Zachodzie. Filmiki to już odjechana gdybologia z ostrzeżeniami godnymi Jackowskiego. Ja widzę pozę outsidera, dla której zmienia optykę. Jest spora różnica między zagrożeniem z  "imperium zła", które później, dość szybko traktuje się niczym zbawienie dla świata, to nie jest zwykła zmiana poglądów. A warto pomyśleć, że ludzie są często bardziej "dziwaczni", niż to okazują publicznie.

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1533374

dziś staję przed lustrem i mówię: "ale ze mnie idiota i głupiec"

No Kogucie tym razem to Ameryki nie odkryłeś.

 

#1533221

.... zaczekajmy jek ten palant powie do lustra :

Ale ze mnie kundel ! Co ze mną zrobił Pomidorowy ?:-))))

pozdr.

#1533224

z niego nawet kiepski kogut, kury muszą piać za niego. "Piejo kury piejo, nie majo koguta".

https://www.youtube.com/watch?v=G8TGu7glLjo

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1533259

Idiota? Pewnie często to słyszysz :D

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1533231

Ja się na polityce nie znam.Poza nienawiścią jaką się popisujesz ( a to nie daje podstaw do wiarygodności Twojej twórczości i Twoim zaufanym), nie napisałeś nic czy znalazł się ktoś z układu unii, kto by stawił sprzeciw Ceta. Myślę że TY, Braun i wasze towarzystwo nie jest tak świrnięte jak TY.

#1533275

tutaj.

Warto przypomnieć,

 

#1533213

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika mikolaj został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Mm tg przz md przwlj s nfrmcj clwym dzln, zmch, zmw, td.

Dzkwc Njwyzszm ngdy n zszkdz - l lgczn ptrzc - t jdnk krwc d pplnl bld t brdz dzy: w knwj smchd pwnn jchc z smchdm zdrzk przy zdrzk - wtdy n bylby mzlwsc &qt;wjchn&qt; w knwj z bk - prbjc tg scnt zstlby dpchnt bkm sknczylby s c njwyzj n zdrpnch d szkdznj krsr scnt.

N m wrygdnych zrdl c d prdksc pjzdw (jdn twrdz, z d jchl 50 km/h nn, z 100... rznc zsdncz) - przyjmjc, z d jchl 50 km/h scnt rszl - wc n mgl jchc wcj nz 20 km/h , brc pd wg, z smchdy jchly w jdnym krnk, l scnt pd kntm - t d drzjc w ng (z prdksc wzgldn 30 km/h) dpchnlby tn smchd z drg n czync wkszych szkd krwcy.

Nbzpczn zczyn s rbc, gdy kz s, z prdksc d znczn przkrczyl 50 km/h - b wtdy rzczywsc krwc pncrng d  rtwl zyc (lb zpbgl klctw) krwcy scnt.

Ddjc d tg ndswdczn krwcw d scnt, zmczn krwcy d (n sdzl c prwd z krwnc - l byl jz kl 11 gdzn w prcy), cmnsc - szczslw s wszystk sknczyl - dbrz.

brz w szklnc wdy, ktr wywlj md pltycy? Chyb... dbrz, b pltycy ch pstpwn pwnn byc pddwn sdw splcznm...

Wm, z &qt;zrb&qt; ttj wl mnsw, l nsw m s pytn: dlczg Pn Prmr prw c tydzn (wnskj z wdmsc mdlnych - n wm l w tym prwdy) dwdz swj rdznny dm pd swcmm krzystjc z rzdwg smlt rzdwych smchdw (kt z t plc?). Bhtr (n z mjj bjk) Tsk ltl tz f Gdnsk - l nwt przychyln m md pnktwly t jk nzbyt mrln pstpwn...

Czyzby wldz... tk ml rznl s d sb... nzlzn d pcj? 

mikolaj

#1533215

 Tusek co sobotę latał do Gdańska. Kopaczka woziła za sobą meble  Bulu z dwururką latał do sowietów  Porównaj koszty...

ronin

#1533218

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika mikolaj nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

jak z Warszawy do krakowa - a na dodatek z krakowa pod Oswiecim kolumna.. . to koszty n pewno wieksze...

Nie o to mi jednak chodzi. Chcialem pokazac, ze wladza zmienia ludzi - ci sami, ktorzy na Tuska pomstowali - teraz sami robia... to samo - a placi za wszystko tak czy tak spoleczenstwo...

Fakty jednak pozostaja faktami... mimo, ze na tym forum ciezko nieraz faktami cos uzyskac oprocz... minusow.

mikolaj

#1533251

ile w swoim krótkim wpisie zrobiłes błędów interpunkcyjnych i literówek, myślnik to nie to samo co przecinek, a nazwy miast pisze się z dużej litery. Mieszkasz w USA i wiesz ile kosztuje jeden przelot samolotu "Air Force one" i nikt nie czepia się prezydentów, że to duże koszty, nikt nie mówi, że taniej byłoby hulajnogą. Prezydenci USA latają kilka razy w ciągu roku tym samolotem nawet na wakacje i nikt się nie czepia. Styl twego komentarza też na minus.

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1533265

zaczynaja sie uwagi interpunkcyjne i literowki... ktore (jak widac) uniemozliwiaja zrozumienie tekstu.

Nie dyskutujemy tutaj o Prezydencie USA - ale o Premier Polski. I nie chodzi o przeloty Air Force One - ale o weekendowe wyjazdy polskiej Pani premier do domu rodzinnego z wykorzystaniem samolotu oraz samochodow sluzbowych.

Osobiscie - nie mam nic przeciwko temu (jesli jest to zgodne z polskim prawem) - jednak nasuwa sie samo porownanie:

Jak kilka lat temu Premier (na szczescie - byly...) latal samolotem do Gdanska na weekendy - politycy PiS oraz media ( takze te... antypisowskie) robili wielkie larum.

www.newsweek.pl/polska/w-najnowszym-newsweeku---jak-premier-tusk-embraerem-latal--za-pieniadze-podatnikow,98882,1,1.html

www.wiadomosci.onet.pl/kraj/ile-kosztuja-rzadowe-podroze-donalda-tuska/5hl8t

Mnie zastanawia tylko porownanie: jak Tusk latal prywatnie do Gdanska - to bylo zle, jak Pani Premier lata na weekendy do Krakowa (bo - niestety w Przecieszynie czy nawet w Brzeszczach - lotniska nie ma)- jest dobrze...

Kali ze stron  "W pustyni i w puszczy" sie klania...

PS: moze jednak wybudowacby jakies lotnisko w Brzeszczach... przynajmniej zaoszczedzi sie na rozbitych limuzynach...

mikolaj

#1533354

i reszta nie ma znaczenia. Mógłbym teraz wskazać na twoje błędy w rozumowaniu i wiadomościach dotyczących wypadku, ale po prostu nie chce mi się. Jeździłem taksówką w Gothenborgu (Szwecja) często po 12 godzin w nocy, nie miałem wypadku, a miałem pasażerów nie takich jak kierowca BOR-u, byli często pijani i agresywni. Jeśli się nie mylę, to podobno studiowałeś. Musze jednak przyznać, że potrafisz pewne rzeczy przewidywać, mam na myśli pały, ja też dałem. Wykąp się w jeziorze Michigan, masz do niego bardzo blisko, zimna kąpiel podobno pomaga na pewne dolegliwości.

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1533263

Czy naprawde tak trudno odpowiedziec na rzeczowe argumenty?

Ja nie zakladam, ze mam racje - ja po prostu zadaje otwarte pytania - i czekam az mnie ktos przekona, ze to on ma racje - a w odpowiedzi otrzymuje porady typu "kapiel w jeziorze Michigan" - 

mikolaj

#1533355

Tak naprawdę to nigdy nie biorę pod uwagę ewentualnej oceny moich tekstów. Każdy ma prawo do swojej oceny i nawet negatywna jest dla mnie dobra, bo zmusza niejako do myślenia i odpowiedzi. Niemniej nieraz jestem bardzo zdziwiony, gdy oczywistość jest kwestionowana. I tak jest teraz i chciałbym, aby osoby oceniające mnie negatywnie napisały dlaczego? Czy mój tekst jest jakiś antynormalny czy promujący normalność? Byłbym wdzięczny za odpowiedź, choć i tak się jej nie spodziewam. I naprawdę na miejscu kierowcy malucha bym dziękował za życie.

Pozdrawiam

krzysztofjaw

#1533220

nie jest antynormalny. Antynormalna jest w całej tej sprawie reakcja opozycji na zaistniałe zdarzenie ale o tym były już wcześniej różne posty i w nich można było odnosić się do spraw technicznych. Widocznie życie ludzkie nie ma większego znaczenia, skoro ten wątek omija się w przeróżnych ocenach jak i w punkcie widzenia totalnej opozycji. Nieważne, czy ktoś żyje, ważne że nadarza się okazja dokopać komuś i z tego się korzysta, co udowadnia totalniackość opozycji.

Pozdrawiam

Szpilka

#1533225

Dziękuję. Na szczęście są jeszcze ludzie normalni. I wierzę, że jednak jest ich większość, choć dzisiaj na świecie coraz bardziej mamy do czynienia z anaturalnością i nienormalnością ludzkiego postepowania. Szkoda.

Pozdrawiam

krzysztofjaw

#1533230

normalnej dyskusji z nienormarlnymi ludźmi, mamy takich kilku. Niektórzy są normalni, ale opłacani przez Sorosa lub kogoś innego, inni nie są Polakami pomimo tego, że w Polsce się urodzili i znają język polski tak jak my. Są też i tacy, którym podpadliśmy z jakiegoś powodu i odwdzięczją się na swój sposób. Sam czasem obrywam minusy, lub nie jestem oceniany przez osoby, które otrzymały ode mnie bardzo dużo punktów, wiem którzy i tym się nie przejmuję, obserwując kto jest zalogowany można po jakimś czasie ich wyłapać. Zdarza się, że pod wpisem zamieszczę jako pierwszy długi komentarz, a następni komentatorzy napiszą tylko jedno lub dwa zdania i otrzymują więcej dodatnich ocen aniżeli ja, po prostu małostkowość. "Alleluja i do przodu" jak mawia człowiek, któremu Polacy zawdzięczają dobrą zmianę.

Pozdrawiam.

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1533264

Natomiast tak jak pan krzysztof ma prawo do swojej oceny sytuacji - tak kazdy inny dyskutant ma prawo do przedstawienia swojej oceny - na tym polega dyskusja.

Coraz czesciej zauwazam, ze na tym portalu (takze) jest pewna grupa osob, ktore publikujac cokolwiek, uwazaja, ze ich dzielo - to prawda objawiona - i kazda krytyka to 'woda na mlyn reakcji".

Nie zapominajmy o kulturze politycznej - i jesli nie ma jej w Sejmie i Senacie ( a szkoda) to przynajmniej niech zaistnieje  na takim niszowym portalu - jak ten.

mikolaj

#1533378

#1533233

Przeżyłem kilkadziesiat wiosen ale polityka tak wściekłego, śliniącego się z nienawiści, ba i to podobno były minister, nie  widziałem. Nawet nie przyszło mi do głowy żeby taki młody przeczył swojemu wykształceniu,  doświadczeniu  zawodowemu, osobowiści  itd. Może to i dobrze że tę wściekliznę pokazują. Oj pusto w głowie, PUSTO!

Kolejorz

#1533284

a   i   ja  stawiam  na  Brauna   równocześnie     dziękując  pseudo-życzliwym  doradcom

cover

#1533253

tego młodzika. Uczciwy kierowca, a w takiej sytuacji także jego rodzice gdyby byli uczciwymi ludźmi powinni zachować się zupełnie inaczej. Kierowca nie powinien zmieniać zeznań, powinien zrezygnować z pomocy najdroższego adwokata w Polsce, a wtedy nigdy w życiu nie miałby wyrzutów sumienia, że postąpił nieuczciwie. Teraz smród jakiego narobił będzie się ciągnął za nim do końca jego życia, zawsze z tyłu jego potylicy będzie siedzieć coś co nigdy nie da jemu spokoju. Tym czymś będzie myśl, że nie "postąpił jak trzeba" i stanął po stronie wrogów Polski. Nie powinien też przyjąć pieniędzy na nowy samochód, to firma ubezpieczeniowa powinna załatwić sprawy finansowe. W Polsce są miliony ludzi, którym potrzebne jest wsparcie finansowe (np. emeryci) i to z powodu celowego niszczenia Polski przez poprzedni rząd.

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1533262

Dożyliśmy dziwnych czasów. Nawet komuna się jakoś mitygowała i publicznie starała się być choć trochę normalna, szczególnie werbalnie i w oficjalnych działaniach. To co dzis mamy w wykonaniu totalniaków, to wynaturzenie, całkowite i kompletne. Ci ludzie w ogóle nie powinni mieszkać w Polsce, bo nie są Polakami albi są zdrajcami i cynikami. To nie jest nasza, polska, kultura i nie nasze obyczaje. To kultura cywilizacji turańskiej i może częściowo bizantyjskiej i zydowskiej, ale na peno nie naszej, łacińskiej.

Pozdrawiam

P.S.

Kierowcy współczuję, bo jak go wykorzystają to... przestanie być potrzebny a być może nawet przeszkadzający ze względu na posiadanie pewnej wiedzy, więc może stać się przeszkodą... a wtedy nawet "seryjny" może go odwiedzić, czego mu nie życzę.

krzysztofjaw

#1533280

po czym poprosic o najwyzszy wymiar kary...

Z wpisu powyzszego - wynika niestety- smutna prawda: wielu Polakow to ludzie nieuczciwi, bo korzystaja z pomocy adwokatow, a nawet w czasie rozpraw w sadzie sami nie przyznaja sie do winy...

Gdyby postepowali uczciwie - moznaby zniesc funkcje adwokata lub nawet... zlikwidowac sady, bo bylyby niepotrzebne...

mikolaj

#1533356

Ten mlody zastraszony przez po-oslow i tak nie uniknie kary bo jego wina jest oczywista.

Jak nieodpowiedzialnie zachowal sie kierowca BOR-u, lepiej jak by przywalil we Fiata to by

zamortyzowalo uderzenie. A tak, czy napewno jest to ochrona Rzadu ???

#1533274

co do zbiórki "dziwnej ",to warto zapytać  jeszcze ,czy legalnej ,wiem coś na ten temat,bo nasza nieistniejąca już Fundacja prowadziła wiele zbiórek na rzecz Dzieci,ale zawsze musieliśmy mieć stosowne pozwolenia,czy i w tym przypadku tak jest,nie wiem 

ale na wszelki wypadek wrzucam link do.

http://www.infor.pl/prawo/wykroczenia/charakterystyka-wykroczen/686047,Publiczna-zbiorka-pieniedzy-bez-zezwolenia.html

Publiczna zbiórka pieniędzy bez zezwolenia

co winy Młodego"  Lewoskręta" to faktycznie powinien na klęczkach dziękowąć Sw.Krzysztofowi za opiekę

serd pozdr z polskich dróg pełnych "młodych lewoskretów " w malutkich samiochodzikach,szczególnie na tych ze słuchawkami na uszach...

 

a dla Naszej Pani Premier   i dwu BORowców,zdrowia,zdrowia 

gość z drogi

#1533285

i TO jest TO,a że się komuś nie podoba,no trudno ,pytanie tylko co, czy to że kierowca żyje ?

Panie Krzysztofie...jeszcze raz potwierdzam ,ma pan rację Młody powinien dać na mszę świętą,bo ma za co ,nawet nie draśniety...

serd pozdrowienia  

Dobrego Niedzielnego Dnia :)

gość z drogi

#1533395