Unia Europejska może nie przetrwać kolejnych 10 lat

Obrazek użytkownika Krzysztof Wojczal
Świat

Chyba każdy, kto interesuje się polityką i Unią Europejską widzi, że z UE od jakiś 2-3 lat nie jest najlepiej. W zależności o poziomu naszej wiedzy, dostrzegamy spory polityczne wewnątrz UE, wpływy z zewnątrz, które próbują podzielić Europę, złą sytuację ekonomiczno-finansową, zagrożenia natury "losowej" (separatyzmy - Katalonia). 

Unia trzeszczy w szwach, a eurokraci nie proponują absolutnie żadnych rozwiązań, które odwróciłyby tendencję słabnięcia i dezintegracji. To wszystko są jednak szczegóły i detale. Objawy, które wynikają z mniej oczywistych źródeł. Bankructwo Grecji nie wynika jedynie z beznadziejnej polityki fiskalnej greckich rządów, kłótnie wew. UE (Paryż&Berlin vs Warszawa&Budapesz) nie rodzą się jedynie na poziomie konkretnych decyzji (uchodźcy). 

Te wszystkie problemy byłyby do rozwiązania, gdyby UE rzeczywiście była zjednoczona, a wszyscy członkowie mieli wspólne interesy. Ponieważ jednak każdy nowy spór w UE jest niemal nie do przeskoczenia, oznacza to o wiele poważniejszą chorobę Wspólnoty. 

Więcej o tym w opracowaniu:

]]>http://www.krzysztofwojczal.pl/polityka/swiatowa/ue/unia-europejska-moze-przetrwac-kolejnych-10/]]>

 

zapraszam i pozdrawiam

Krzysztof Wojczal

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (5 głosów)

Komentarze

Tak się działo zawsze, gdy Prusacy obejmowali przewodnictwo, a stolica tego tworu była w Berlinie. UE i Bruksela  to fasada. Ja bym poszedł dalej, widzę rychły koniec federacji niemieckiej. Nikt ich w Europie nie lubi, W Holandii Klaus, gdy go wyprzedzał samochód na niemieckich numerach momentalnie dodawał gazu, wyprzedzał i pokazywał wielki palec. We Włoszech gdy Barman upewniał się, że ja nie Tedesco (Niemiec), lecz Polacco od razu rozpromieniał się, aaa Polacco!!! Podobnie Francuzi, Grecy.

Niemców kocha, a może się boi tylko Platforma. Ale ona kocha ich z pozycji stróża, czy dozorcy ich majątku. Ostatnio strasznie się troszczy abyśmy tego majątku troszeczkę nie uszczknęli. Bardziej się o to martwi niż sami Niemcy!!!

My nie mamy tak jak inni ratujących sytuacje specjalnych enklaw, tak jak Londyńskie City, wyspa Man, Monaco, Lichtenstein, Luksemburg, Wyspy owcze itp. itd. Powinniśmy powoli zapakowaćswoje manatki, aby w sprzyjających okolicznościach uciekać.

Pozdrawiam.

Vote up!
4
Vote down!
0
#1549838

trzeba przeczytać. B dobry.

Vote up!
4
Vote down!
0

Traczew

#1549854