Czy ideologie wywołają III Wojnę Światową?

Obrazek użytkownika Krzysztof Wojczal
Świat

Straszenie globalnym kataklizmem jest ostatnimi czasy bardzo w modzie, jeśli chodzi różne niszowe portale internetowe. Dlatego postanowiłem rozpocząć serię artykułów dotyczących tego "co mogłoby pójść nie tak", by taki konflikt mógł zaistnieć. Bo odpowiedź na pytanie, czy III WŚ wybuchnie lada chwila, jest oczywiście w mojej opinii banalnie prosta. To bzdura. Przynajmniej jeśli chodzi o chwilę obecną i perspektywę najbliższych kilku lat. By wywołać taki konflikt, albo ludzkość musiałaby popaść w chorobę psychiczną, albo.... No właśnie, o tym jest poniższy tekst, które de facto zapoczątkuje całą serię.

http://www.krzysztofwojczal.pl/geopolityka/iii-wojna-swiatowa/ideologie-moga-stac-sie-powodem-wybuchu-iii-wojny-swiatowej/

I nie mam tu na celu straszenie kogokolwiek, czy wywoływanie paniki. Celem nowej serii dotyczącej III WŚ jest przeanalizowanie realiów i wskazanie najgorszej drogi jaką może podążyć ludzkość. 

Innymi słowy, co musi się stać, by doszło do wojny z użyciem broni masowego rażenia? Seria ma być pewnego rodzaju drogowskazem, który będzie pokazywał, czy rzeczywiście zmierzamy ku cywilizacyjnej klęsce. 

Pozostaje mi jeszcze tylko uspokoić. Na dzień dzisiejszy, zapoczątkowało się wiele niezwykle groźnych dla nas procesów, jednak wszystkie one są póki co jeszcze do odwrócenia. I miejmy nadzieję, że tak się stanie :) 

pozdrawiam

Krzysztof Wojczal

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (4 głosy)

Komentarze

Przecież 3 WŚ już trwa. Na naszych oczach dzieje sie megaludobójstwo za pomocą nowoczesnej broni masowego rażenia czyli szczepionek, żywnosci modyfikowanej i "lekarstw". Wspomagają media. Dzisiaj nie trzeba karabinów by wytrzebić ludzi , oprócz wymienionych wystarczy odpowiednia propaganda i swoi na wysokich decyzyjnych stanowiskach. A ile przy tym mozna jeszcze zarobić?

Vote up!
0
Vote down!
0

ość

-----------------------------------

gdy prawda ponad wszystko, życie bywa piękne

wtedy żyć się nie boisz i śmierci nie zlękniesz

#1550058